44 NJHC-HERBERGEN VOOR JE VAKANTIE W Actieve vakanties IN EIGEN LAND qPMóhOCK Yakantielectuur voor de jeugd WOENSDAG 26 JULI 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOEI* Volwassenen- vakantie-lectuur Winkeldiefstal Doorrijden na aanrijding Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Nieuwe VW-brochure: 'Aanleggen in Utrecht' COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Filmhuis: 'La lectrice' Wie vergelijkt leest de Soester Courant Salaam Bombay Cultureel Creatief Centrum C-drie is wegens vakantie gesloten van 24 juli t/m 20 augustus. Ook voor volwassenen is er deze zo mermaanden het een en ander te be leven wat lectuur en literatuur be treft. Hieronder een greep uit het ge- bodene. Een flinke hoeveelheid tips voor boeken om in de tent, caravan, of gewoon lekker thuis te lezen. De wisselkoers van de macht Schrijver: Paul Kennedy Uitgever: A. W. Bruna Uitgevers B. V. U tr echtIA nt werpen Het kloeke boek (bijna 700 pagina's) zou men een naslagwerk, een informa tiebron kunnen noemen voor iedereen, die geïnteresseerd is in de machtsver houdingen tussen de grote mogendhe den tussen 1500 en 2000. Het wil re construeren en verklaren, hoe sinds de Renaissance de verschillende groot machten zijn opgekomen en weer ten onder gegaan. Het besteedt daarom aandacht aan oorlog, maar ook aan de economische veranderingen, die zich sinds 1500 in de internationale econo mische verhoudingen hebben voorge daan. Militaire conflicten worden daar om steeds bekeken in het licht van eco nomische veranderingen. Want, aldus de schrijver, de opkomst of neergang van de grootmachten in de periode tus sen 1500 en 2000 is bijna altijd het ge volg geweest van een langdurige oor log, maar ook van de meer of minder ef ficiënte toepassing vafi de economische mogelijkheden van een land tijdens zo'n oorlog. Spaans bordeel auteur:rudihermans uitgeverij.conserve Spaans bordeel is een Vlaamse uitdruk king voor een familie, waar alles in het honderd loopt, waar chaos heerst, waar ruzie en getier is. Het verhaal gaat over een jongeman, die na zeven jaar studie in een internaat terug komt in zijn familie in het dorp, waar hij zijn kinderjaren heeft doorge bracht. De familie begroet de jongste telg hartelijk, maar al spoedig blijkt, dat zeven jaar een zekere mate van ver vreemding heeft veroorzaakt. In het gezin heerste de belangrijkste stelregel, dat wie zijn gat brandt, ook op de blaren moet zitten. De rest van de stelregels worden in dit Belgisch-Lim burgse dorp bepaald door het geloof, zoals het volgens goede katholieke tra ditie ook hoort. Het Spaans bordeel vertelt over de ontluistering van wat voor een buitenstaander een modelge zin lijkt. Eens te meer blijkt, dat schijn en werkelijkheid mijlenver uit elkaar liggen. Een verliefde gevangene Schrijver: Jean Genet Uitgever: De Bezige Bij In zijn leven wilde de Franse schrijver Jean Genet solidair zijn met de Pale stijnse bevrijdingsorganisatie (P.L.O.). De reden voor die levenshouding was, dat de opstandigheid van de Palestij nen voortkomt uit haat tegen een meerder heid, die hen minacht. Twee jaar gele den stierf Genet in een Parijse hotelka mer. Bij zijn nagelaten papieren bevond zich zijn laatste roman: "Un captif amoureux". Twee jaar na zijn dood is de vertaling (Ernst van Altena) van dit boek ver schenen. De roman beschrijft hoe be trokken Genet is geweest bij de Pale stijnse bevrijdingsbeweging (trouwens ook bij de Black Panthers). Hij kende de Palestijnen, Zeker driemaal heeft hij langere tijd bj hen verbleven. "Een ver liefde Gevangene" is een indrukwek kende afsluiting van het oeuvre van een man, die bij zijn geboorte door zijn moeder, een dienstmeisje, werd versto ten. Atlas van Japan Auteurs: Martin Colcutt, Marius Jansen en lsao Kumakura Uitgever; Agon De Atlas van Japan is eigenlijk niet een echte atlas. Daarvoor bevat het veel te veel informatie. Het boek geeft een ui termate uitgebreid beeld over het land, de cultuur, de godsdienst en noem maar op. Het is vooral een mooi boek. Het is een boek dat niet dagelijks uit de boe kenkast komt, maar wel met diepe be wondering wordt gelezen (en bekeken). Het land waarmee Nederland al eeu wenlang handelsbetrekkingen onder houdt, heeft altijd een heel bijzondere uitstraling op ons gehad. Voor iedereen die zich in Japan wil verdiepen, be roepsmatig of uit pure belangstelling, is dit boek een groot genot. Het proces Schrijver: Gordon Thomas Uitgever: Tirion Er is de laatste twintig jaar meer over Jezus geschreven dan ooit in de vooraf gaande tweeduizend jaar. In die rechte rij voegt zich dit boek over het proces tegen Jezus. De bronnen van de schrij ver zijn de vier canonieke evangeliën, maar ook die evangeliën, die de grote concilies van Nicea en Chalcedon in de derde en vierde eeuw afwezen. Veel van die evangeliën bevatten verhalen over de familie van Jezus, zijn jeugdja ren en hoogst intrigerende en uitvoerige verklaringen, waarom een handvol Joods notabelen Jezus dood wilden hebben. Gordon Thomas heeft zich voor zijn boek ook verdiept in 'n res pectabele hoeveelheid Joodse en niet christelijke literatuur. Op grond van al die bronnen "onthult" Thomas onder andere, dat de apostelen met elkaar ge wedijverd hebben om Jezus te impone ren met hun goede eigenschappen. Batavia, beeld van een stad Auteur: R.P.G.A. Voskuil Uitgever: Fibula Een geschiedkundig fotoboek. Zo is dit werk het best te karakteriseren. Mensen die in Batavia hebben gewoond zullen er vast veel in terugkennen. Mensen die Batavia alleen kennen uit verhalen krij gen nu de beelden bij die verhalen. Na tuurlijk gaat het boek veelal over de rol van Nederland als koloniaal heerser. Maar vooral komt het menselijke as pect naar voren. Alle kanten van 'dit wereldje' komen aan bod: handels maatschappijen en restaurantjes, door kijkjes en paleizen. Het is geen goed koop boek, maar het is dan ook geen paperback kwaliteit. Het gaat hier echt om een verantwoord naslagwerk: een historisch document. Wie in Batavia gewoond heeft zal zo'n boek maar wat graag cadeau krijgen. Een van de moeilijkste bezigheden is, hoe vreemd het ook mag klinken, de jeugd het voor, tijdens en na de vakantie naar de zin te maken. Met welk weertype we ook te maken heb ben, het nieuwtje van de vakantie is er snel van af, de verveling dreigt toe te slaan. Om dit laatste te voorko men kwamen uitgevers op het idee tegen vakantietijd een groot aantal nieuwe jeugdboeken uit te brengen. Op deze pagina schenken wij daar uitvoerig aandacht aan. Voor elk wat wils, betaalbare prijzen bij de plaat selijke boekhandel, en voor jong en oud in vele gevallen de moeite van het lezen of voorlezen waard. in de trein. Wie puzzeltjes zoekt voor verjaarspartijtjes kan er ook goed mee uit de voeten. Denk- en doepuzzels wis selen elkaar af. En een arbiter mag achterin spieken voor de antwoorden. De Vuilbaronnen Auteur: Janosch Uitgeverij: Casterman Toen ik zes of zeven jaar was, was ik in de zomer vaak te vinden aan slootkan ten, in weilanden en bossen. Daar on derzocht ik dan, op mijn manier, insek- ten, planten en bomen. Soms zag ik dat bomen die het vorig jaar nog mooi en vol waren, er zonder blad en bijna dood bij stonden. "Dat komt door de zure re gen en de vervuiling.", zei men dan maar niemand kon precies uitleggen wat zure regen was, en waar die vervui ling vandaan kwam. De tekenaar Janosch lijkt zich er meer dan gemiddeld druk over gemaakt te hebben. Door middel van mooie grote, duidelijke, vrolijk gekleurde tekenin gen legt hij haarfijn uit wat zure regen is. Ook legt de schrijver/tekenaar uit wie volgens hem de echte vervuilers zijn. Merrie vermist Auteur: Co de Kloet Uitgeverij: Fontein Het idee voor een spannend verhaal over de diefstal van paarden uit een ma nege in Kortenhoef, heeft Co de Kloet waarschijnlijk aangezet tot het schrij ven van dit boek. Het is alleen jammer dat De Kloet zijn allerspannendste ideeën en fantasieën niet uit zijn pen heeft kunnen krijgen, waardoor het ver haal een stuk minder spannend is dan je het bij het lezen van de titel in je hoofd haalt. Verder is de omslagillustratie ook niet echt spannend, maar slaat wel terug op het verhaal, om precies te zijn op de ontknoping. Het citeren van uitroepen komt zeer veel voor in dit boek, en begint na ver loop van tijd hinderlijk te worden. Maar de Kloet's beschrijvingen van de polder en zijn natuur zijn mooi, soms zelfs poë tisch. De moeite waard. Voor kinderen van 10 jaar en ouder. Uw Pientere Puzzels Auteur: Niek van Noort Uitgever: Cantecleer, de Bilt Voor nieuwe puzzelboekjes is altijd wel plek. De mens krijgt niet gauw genoeg van uitdagingen op het gebied van zijn intelligentie. Veel puzzelboekjes gaan echter al gauw boven de pet van Jan met de Pet. Wie kent niet de gortdroge breinkrakers die alleen met stevige voorkennis kunnen worden aangepakt. Niek van Noort slaagt erin om puzzels ook leuk te maken. Het boekje is grap pig geïllustreerd, en bevat puzzels van uiteenlopende aard. Jong en oud kan er zijn brein mee scherpen. De puzzels zijn doordacht, want ze zijn niet alleen bruikbaar voor de eenzame puzzelaar Een 15-jarige jongedame uit Soest is vorige week betrapt bij een winkeldief stal in een textielzaak aan de Burge meester Grothestraat. Ze probeerde zonder betalen een topje, een sweater en wat ondergoed mee te nemen. Ze werd overgedragen aan de politie. Een man die zijn auto vorige week dins dag had geparkeerd aan de Valeriaan straat trof deze bij zijn terugkeer be schadigd aan. Ook zaten er rode lak sporen op de auto. De dader was er in middels vandoor. Sneeuwwitje en de zeven krakers Auteur: Karei Eykman Illustraties: Sylvia Weve Uitgeverij: De Harmonie Karei Eykman beschrijft in kleine, ker nachtige hoofdstukjes en in een zeer luchtig taaltje, een goede episode uit het leven van Moniek. En dat is niet de eer ste keer, want Moniek speelde ook al de hoofdrol in "Liefdesverdriet". Voordat boek kreeg Eykman een gouden griffel. Het zou me niets verbazen als Eykman voor dit boek ook een griffel gaat ont vangen. De schrijver, die zo langzamer hand wel een deskundige genoemd mag worden in het schrijven voor en over kinderen tussen 12 en 16 jaar, levert met de voltooiing van Sneeuwwitje en de zeven Krakers opnieuw een steen goed jeugdboek af. VW Utrecht heeft een nieuwe brochu re 'Aanleggen in Utrecht' uitgegeven. Deze brochure is geheel gewijd aan de recreatieve watersport in stad Utrecht en het Vecht-, Weide- en Plassenge- bied. In deze brochure wordt de waterspor ters een aantal praktische tips aan de hand gedaan. Zo treft men onder ande re een overzicht van de regelingen voor het openen van sluizen en bruggen aan, alsmede de aanlegmogelijkheden in bo vengenoemd watersportgebied. De folder biedt tevens de mogelijkheid om door middel van twee vaarroutes kennis te maken met de verschillende landschappen in het gebied. De route over de rivier de Vecht voert door het veen-weidegebied dat zeer kenmer kend is voor de provincie Utrecht. De uit de Gouden Eeuw overgebleven bui tenplaatsen langs de Vecht maken deze streek tot een zeer aantrekkelijk gebied. Tijdens de tocht over de Hollandse IJs- sel vaart men door een landschap dat in de laatste 3000jaar bijna geen wijziging heeft ondergaan; onderweg komt men dan ook tal van historische plaatsen te gen. De Vechtroute heeft de stad Utrecht als startpunt, de Hollandse IJsselroute ein digt in de Domstad. In beide gevallen is het aan te bevelen om deze historische stad ook eens vanaf de waterwegen van de Utrechtse binnenstad te bekijken! Wij hopen dat de brochure 'Aanleggen in Utrecht' zal bijdragen tot een plezie rige en behouden vaart voor vele water sporters. De brochure is verkrijgbaar bij de VW's en VW-informatieposten in de regio en wordt voorts verstrekt bij de bruggen en sluizen in de stad Utrecht. Voor nadere informatie: VW Utrecht, tel. 030-314132. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Donderdag 27 juli: Een slaapkamer, een zingende vrouw. In bed ligt een man het boek 'La lectri ce' te lezen. De zingende vrouw komt binnen en zegt: "Dat is mijn boek". Dit is het begin van een spirituele film over fantasie en werkelijkheid, over li teratuur en film. Het is een ideaal ge schenk voor mensen die van film en lite ratuur houden. De vrouw heet Con- stance en het boek gaat over ene Marie, die graag voorleest. Van deze liefheb berij maakt ze haar beroep. Ze zet een advertentie in de krant en bezoekt aldus mensen die graag willen worden voor gelezen. Zoals een gehandicapte jon gen, een wijsneuzerig meisje, de leuk geschifte weduwe van een generaal, een gescheiden direkteur en een gepensio neerde rechter. Aan het eind van de film heeft Constan- ce het boek uit. Alles wat ze heeft gele zen, heeft ze inmiddels zelf meege maakt. Constance en Marie zijn een- en-dezelfde persoon. Althans, zo kun je het interpreteren. Regisseur Delville laat in het midden of hetgeen je ziet de fantasie van de vrouw is die leest, of dat het de verfilming van het boek is, of dat het de projekties zijn van de mensen die worden voorgelezen. Het spelletje wordt geraffineerd ge speeld door Miou Miou, de vrouw uit de boek en de film. Zij straalt perfekt de dubbele moraal uit waarom alles draait. De onschuld zelve en tegelijk een pro vocerende verleidster. Een film die gracieus, uitdagend en heel geestig is. Aanvang: 20.30 uur Reserveren (na 19.30 uur): tel, 19577 Entree: f 6,-: cjp/65+ f 5,- 3 aug.: Salaam Bombay 10 aug.: Come Back tothe Five and Di- me 17 aug.: A winter Tan 24 aug.: Family Viewing De Vereniging Artishock, Steenhoffetraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 3 augustus Sedert enige tijd houdt een nieuw talent de naam van India als filmland hoog. Mira Nair, die eerder documentaires maakte, baarde vorig jaar in Cannes op zien met haar eerste speelfilm "Salaam Bombay". Zij ontving er de gouden ca mera voor. De film munt uit in authenticiteit en is gemaakt op bestaande lokaties. De overvolle straten, bordelen en rangeer terreinen worden, op drie professionele acteurs na, bevolkt door amateurs en voorbijgangers. Mira Nair had tot doel een waarheidsgetrouw beeld van de dakloze, rondzwervende kinderen van Bombay te geven. En dat is haar uitste kend gelukt. Dit is mede te danken aan het verbluffende ontspannen spel van de kinderen die zij uit tuchthuizen en van de straat wegsleepte, door de funk- tionele cameravoering en door de strekking van het verhaal. Dit verhaal gaat over het 10-jarige jon getje Krishna dat van huis weggestuurd in Bombay terecht is gekomen. Hij pro beert te overleven door als theejongen nog wat roepies bij elkaar te schrapen. Temidden van hoeren, drugsdealers, harteloze middenstanders en andere van god verlaten ontheemde kinderen, maakt hij een paar vrienden. Door hen komt de kijker in contact met de bevol king van Bombay. Geen naamloze wat verpauperde mas sa, op wie wij hoofdschuddend kunnen neerkijken, maar een verzameling ener gieke individuen die, met een slecht of een goed hart, allemaal trachten te overleven. Het vakkundig geregisseerde realisti sche portret van deze mensen, met wie wij ons verwant kunnen voelen, zorgde voor een zeer geslaagde film. Boven dien is het goed dat de regisseuse haar mededogen niet heeft laten vertroebe len door betweterig paternalisme. Entree f 6,-, cjp/65+ f 5,-. Reserveren op de dag vanaf 19.30 uur, tel. 19577. Agenda: 10 aug.: Come back to the Five and Di- me 17 aug.: A winter Tan 24 aug.: Family viewing Ineens is het weer zover: de vakantie staat voor de deur. Wat wordt het dit jaar? Een verweg-bestemming met gegarandeerd veel zon, maar ook met een gegarandeerd gat in de portemon nee of een zonbestemming, die nog wat geld in de knip achterlaat, met als nadeel dat half Nederland ook van dat prachtige strand wil genieten? Gelukkig zijn er alternatieven. Eén zo'n mogelijkheid heet NJHC. Deze afkorting staat voor Nederlandse Jeugdherberg Centrale, een stichting die 44 NJHC-herbergen, verspreid over heel Nederland, beheert. De NJHC beheert natuurlijk niet alleen die huizen, maar probeert je er een zo prettig mogelijke vakantie te bezorgen. De NJHC-herbergen van tegen- verschillend uit, ze horen toch dui- Woordig zijn er in alle soorten en delijk bij elkaar. Want ze hebben maten. Ze staan in alle hoeken allemaal dezelfde gastvrije, infor- van Nederland. Van Friesland tot mele sfeer. Er is altijd een recep- Limburg en van Twente tot de tie, één of meer eetzalen, een Noordzeekust. Zo is er een her- gezellige ontmoetingsruimte (vaak berg naar ieders wens. Zin in met bar), slaapaccommodatie met bossen? Of meer behoefte aan wastafel, douche en toilet (soms het strand? Een dagje winkelen in per kamer, soms per slaapeen- de grote stad? Er is altijd wel een heid) en in een aantal gevallen gezellige NJHC-herberg in de een gastenkeuken, een was- en buurt. In oude kastelen en land huizen met een echte „ambian ce", maar ook in moderne ge- Tijdens de cursus „brandingsurfen" bouwen met een eigentijdse in- komen onder meer waterstarten, gij- richting. pen, springen en trapeze-varen aan Ook al zien al die herbergen er bod. droogruimte en een fietsenstal ling. Aan de receptie kun je bijvoor beeld ansichtkaarten kopen en in formatie krijgen over de omge ving. In de ontmoetingsruimte is vrijwel altijd een bar waar snacks en drankjes te koop zijn. De slaap accommodatie verschilt van her berg tot herberg. De nieuwste, onlangs verbouwde NJHC-herber gen bieden 4-, 6- óf 8-persoons kamers. In de andere vestigingen kunnen ook wat grotere slaap- ruimtes voorkomen. In de kamers zijn etagebedden met dekens, kus sens en kastruimte. Voor hand doeken en lakens zorg je zelf, maar in de herberg zijn ook faken- pakketten te huur. INFORMATIE Meer weten? Een telefoontje naar de NJHC, Prof. Tulpplein 4, 1018 GX Amsterdam, tel.: 020-5513155 is voldoende. Een kaartje schrijven mag natuurlijk ook. Vakantievierders die zin hebben in een "go-as-you-please"-vakantie zijn van harte welkom in de NJHC-herbergen. Te voet, op de fiets, met de trein of per auto. Lekker rondtoeren door ons fraaie landje. Genieten van de natuur langs het lange-afstandswandelpad, het fietspad of de secundaire weg. Of met de trein naar een grote stad en dan per fiets naar de eindbestemming. Maar de NJHC biedt meer; soms kan het niet sportief genoeg zijn. Op de fiets door de mooiste natuurgebieden NJHC-herberg. van NJHC-herberg naar Het gevarieerde programma-aanbod van de NJHC bevat talrijke verras sende elementen. We doen een greep: Holland Safari, een spannende trek tocht door Utrecht, Overijssel en Gel derland. 's Ochtends weet je niet waar je 's avonds uitkomt. Via allerlei aanwijzingen en vervoermiddelen wordt het eindpunt bereikt. Onder weg gelukkig geen leeuw te zien. (8 dagen 398,-). Brandingsurfen op de Noordzee. In een Amelandse lagune (altijd wind, geen gevaarlijke stromingen en gol ven) komen onder meer waterstar ten, gijpen, springen en trapeze-va ren aan bod. (7 dagen f 545,-). Mystery weekend. Een spannend weekend in het Utrechtse Bunnik, waarbij je een "mystery" moet op lossen. Neem je Sherlock Holmes-pet mee! (3 dagen 149,-). Brandingvaren in Zeeland. Wind en water, woest geweld van de golven, dat is de uitdaging van het bran ding-kanovaren. In een weekend worden de fijne kneepjes van het vak geleerdgolf rijden, loopen en de ho ge peddelsteun. Je moet wel van een beetje nattigheid houden! (3 dagen f 179,-). Parachutespringen boven Texel. Be kijk Texel eens vanuit de lucht, voor echte durvers. In een week tijd leer je geheel volgens de regels van de Rijks Luchtvaart Dienst springen en natuurlijk ook landen. Niet voor mensen met hoogtevrees. (7 dagen f 850.-). Kastelenfietstocht op de Veluwe. Van NJHC-herberg naar NJHC-her berg fietsen, door mooie natuurge bieden en langs vijf kastelen. Je krijgt uiteraard een route mee. (6 dagen 215,-). Watersport in Friesland. In Friesland heeft de NJHC twee uitgelezen wa- tersportherbergen, in Grouw en in Heeg. Daar kun je alles op water sportgebied doen, zoals zeilen, surfen en kanoën. In Grouw liggen de lasers en 16-kwadraten te wachten, In Heeg zeilen heuse tjotters. (7 dagen 475,-). Dit is slechts een greep uit de NJHC-aanbiedingen. Als je meer wilt weten, kun je een folder aanvragen bij de NJHC, Prof. Tulpplein 4, 1018 GX Amsterdam, tel.: 020 - 5513155. Bel of schrijf!. Parachutespringen op Texel is een on derdeel uit het NJHC-programma. Wat de prijs betreft, is een vakantie in een NJHC-herberg een goed alternatief, ook als je "go-as-you-please" op stap gaat. Bijvoorbeeld: een overnachting met ontbijt kost f 17,50 (in bepaalde herbergen seizoentoeslag van 2,50). Een lunchpakket kost vijf gulden en voor een drie-gangendiner hoef je niet meer dan 12,50 te betalen. Dit zijn de prijzen voor kaarthouders van de NJHC. Niet-kaarthouders betalen een toeslag op de overnachting van vijf gulden. Het enige dat voor een verblijf in een NJHC-herberg nodig is, is een NJHC-kaart. Volwassenen boven 20 jaar betalen 25,- per kalenderjaar. Voor jongeren onder de 20 jaar heeft de NJHC een "Club J-kaart", die 20,75 kost. Voor families is er de speciale F-kaart, die op 35,- per jaar komt, waarmee één of twee ouders en hun kinderen t/m 15 jaar op stap kunnen. Bij de NJHC-kaart hoort een NJHC-handboek (kost normaal 2,50), een kortingenboekje met al lerlei kortingen op toeristische zaken en voor de NJHC-kaarthouders het blad "Toer" (de Club J-ers ontvangen een eigen blad, "Club J magazine"), waarin men op de hoogte wordt ge houden van allerlei vakantienieuws, speciale arrangementen, vakantietips, enzovoort. Leuke bijkomstigheid: als je lid bent van Club J heb je niet alleen de voordelen van een NJHC-kaart, maar ook die van het ANWB-lidmaatschap, zoals de Internationale Reis- en Kre dietbrief, een Internationaal Kampeer Carnet, een reisverzekering en het lidmaatschap van de Wegenwacht met korting. Nadere informatie verstrekt de NJHC, Prof. Tulpplein 4, 1018 GX Amster dam, tel.: 020-5513155.

Soester Courant | 1989 | | pagina 8