[De SterIDe Ster[HilTonl eü9Q £JLoaMs HOF Actievoerders Waldeck Pyrmontlaan blijven aandringen Buro Vrije Tijd Soest na twee jaar groot succes Foto: Goos van der Wilt. Herman van Veen koopt boerderij 'Het Klooster' f 595,- GEHELE ZOMERCOLLECTIE Veel protesten tegen ontwerp-bestemmingsplan Klein Engendaal Gevraagd VASTE INVAL VAKANTIE LOPERS LAANSTRAAT 20 BAARN Gemeente geeft nog geen officiële cijfers prijs MEUBELEN Klassiek, eiken en modern GEBR. VAN WOERKOM HANDEL Winkeldiefstallen Jongetje uitgehoord over vakantie ouders Vrouw rijdt tijdens rijverbod Riolering Soesterberg 'Resultaat is onze stimulans' VOOR UW LUXE SCHOENEN Soester Courant HfiNS WESTERHOF schoenen SCHOEN-ADVISEURS 67e JAARGANG NO. 51 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 Foto: Goos van der Wilt. De actievoerders die >villen dat het rustiger wordt op de Waldeck Pyr montlaan houden de druk op de ketel. Woordvoerster Mieke de Metz: "We rusten niet voordat er een aanvaard bare oplossing is. Mijnheer Borg- meier, de man die vorige keer een ac tie op touw zette, heeft nu ook weer een brief aan B. en W. geschreven waarin hij zijn grieven uit. Hij verza melde indertijd handtekeningen van 93 procent van de bewoners van de Waldeck Pyrmontlaan. De houding van de verkeersdeskundige van de ge meente kwam op mij wel positief over, maar dat is geen reden om nu al te gaan juichen." Uit de eerste tellingen die aan de Wal deck Pyrmontlaan zijn gedaan maken de verontruste bewoners en ouders op dat ze gelijk hadden toen ze tegen de drukte op de weg protesteerden. Uit ambtelijke kring hoorden ze dat de ver keersintensiteit twee maal zo groot is als normaal zou zijn op een dergelijke weg. Bovendien zou twintig procent van het snelverkeer op de Waldeck Pyrmont laan te hard rijden. Ook zouden de ver schillende kruisingen veel te gevaarlijk zijn. De Metz: "Vooral de vrachtwagens veroorzaken een hoop overlast. Je moet als fietser wel erg dun zijn, wil je ge woon door kunnen rijden als je een vrachtwagen tegenkomt. Mensen die in een auto zitten passen dan helemaal niet meer op de weg, zij moeten de stoep op. De verkeersdeskundige van de gemeente praat nu wel open en reëel met ons. Wij zijn tenslotte burgers en hebben er recht op om goed geïnfor meerd te worden." Volgens de bewoners zien de ambtena ren wel wat in een oplossing a la Dorre- steinweg. Daar zijn een aantal verho gingen aangebracht, die een flink eind doorlopen, waardoor het verkeer ge dwongen wordt af te remmen. Op de Waldeck Pyrmontlaan zou een zelfde soort verhogingen moeten komen als op de Dorresteinweg. Huiswerk De gemeente geeft nog geen officiële cijfers prijs. Volgens gemeentevoor- lichter Van Os is het daar nog te vroeg voor en mogen er aan de nu bij de ge meente bekende cijfers nog geen con clusies worden verbonden. "Alle gege vens moeten nog worden verwerkt en komen in november in de commissie. De voors en tegens van bepaalde zaken moeten nog worden verwoord. Mis schien willen we over een bepaald punt nog wel nieuwe informatie hebben en moeten er nieuwe metingen worden verricht. Het is beter dat we ons huis werk gelijk goed doen, dan dat we het later moeten herzien." Dit is één van de 80 verschillende fauteuils uit onze collectie, die bestaat uit klassiek, eiken en modern waaronder ook de Fitform fauteuils "de gezonde manier van zitten". 'n Begrip voor kwaliteit, service en prijs Soest, Steenhoffstraat 61, tel. 02155-13280 Hilversum, Leeuwenstraat 45-47, tel. 035-41794 In Soest en Soestdijk, ook 't Hart en De Bunt ontdekten de mensen en maakten een punt van eerste klas glas als 't maar dubbel was en ze hadden 't op Jan van Ede gemunt! Beckenngstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 1 60 55 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! Foto: Goos van der Wilt. Soest heeft er weer een beroemde in woner bij. Onlangs kocht Herman van Veen de historische boerderij 'Het Kloosterachter de oude kerk. Herman voegt zich daarmee in de ellenlange rij van mensen die de boerderij sinds 1400 bewoonden. Natuurlijk is er in de loop der jaren wel het een en ander in en om de boerderij veranderdmaar grote delen zijn welde gelijk een of meerdere eeuwen oud. Niet voor niets staat de boerderij op de Rijks monumentenzorg. In samenwerking met monumentenzorg wordt 'Het Klooster'nu gerestaureerd. Oorspronkelijk hoorde de boerderij, de naam zegt het al, bij een klooster. Toen de katholieke godsdienst verboden werd, trokken de nonnen die het kloos ter bewoonden weg en het gebouw raak te in verval. De bijbehorende boerderij kwam in boerenhanden terecht en werd door vele generaties bewoond. En zo komen we aan die veel voorkomende namen in Soest, zoals van 't Klooster, enzovoort. Een 53-jarige Soester werd donderdag ochtend betrapt toen hij een winkel diefstal pleegde bij een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat. De man wil de voor vijftig gulden aan spullen mee nemen. Ook in een schoenenzaak aan de Soes- terbergsestraat waren donderdag die ven aan het werk. Zij wilden ervandoor met een paar voetbalschoenen en een paar atletiekschoenen met een waarde van f.250. Bewoners van de Wiardi Beekman- straat kregen donderdag bezoek van le den van een tot nu toe onbekende bond. Het zoontje van de bewoners deed open en de bezoekers vroegen hem wanneer zijn ouders op vakantie gingen. De ou ders waren geen lid van deze bond en bij navraag bleek dat hun namen ook bij de bond niet bekend waren. Een 46-jarige vrouw uit Soest werd in de nacht van donderdag op vrijdag aan gehouden omdat ze dronken achter het stuur zat. Bovendien reed ze tijdens een rijverbod. De rijkspolitie op Schiphol had de vrouw het rijverbod, dat gold voor zes uur, opgelegd. Desondanks stapte de vrouw in haar auto en reed naar huis. Daar stond de politie, die was gewaar schuwd door de collega's op Schiphol, op haar te wachten. Het rijverbod werd verlengd tot 12 uur en tegen de vrouw werd proces verbaal opgemaakt wegens het rijden tijdens een rijverbod en het weigeren van de bloedproeven. Vanaf maandag 14 augustus gaan de werkzaamheden in verband met de aanleg van het transport-/bergings- riool in Soesterberg-Noord tot het ver leden laten behoren. De afgelopen maanden is het transport-/bergings- riool in de Prof. Lorentzlaan aangelegd. De komende maanden worden achter eenvolgens rioolwerkzaamheden ver richt in de Rademakerstraat, Ver- steeghlaan, Rijksweg en gebied Soes terberg-Noord. In de week van maandag 14 tot en met vrijdag 18 augustus wordt op de Rade makerstraat ter hoogte van de Ver- steeghlaan de doortrekking van het riool vanaf de Prof. Lorentzlaan naar de Versteeghlaan aangelegd. Dat betekent dat het verkeer in die periode moet om rijden via het Dorpsplein. Dat geldt ook voor het busverkeer. Vanaf maandag 21 augustus wordt ge durende ongeveer 4 weken het riool aangelegd door de Versteeghlaan en de geluid wal. In de week van maandag 11 tot en met vrijdag 15 september wordt in drie fa sen de Rijksweg overgestoken. Het doorgaande verkeer kan van de weg ge bruik blijven maken, zij het dat bij het passeren van het kruispunt maar van één rijstrook gebruik kan worden ge maakt. Het is de bedoeling dat maandag 18 Het Buro Vrije Tijd Soest van Trineke Dreise en Maija van der Wende be staat in november twee jaar. Jan en al leman kan bij liet bureau terecht voor bemiddeling. In de afgelopen twee jaar is het bureau flink gegroeid. Zo'n 450 mensen hebben zich bij het bu reau ingeschreven en meestal met suc ces. Daarnaast vragen enorm veel mensen informatie aan over het reilen en zeilen van het bureau. "De meeste mensen schrijven zich in omdat ze nieuwe mensen willen ont moeten", vertelt Trineke. "Ze willen hun vriendenkring uitbreiden." Wie zich inschrijft moet opgeven wat zijn of haar leeftijd is, wat de hobby's zijn, en zovoort, zodat Trineke en Marja kun nen nagaan welke mensen bij elkaar passen. In de meeste gevallen vinden de men sen bij het Buro Vrije Tijd wat ze zoe ken. "Dat is ook onze stimulans", zegt Marja. "Voordat resultaat werken we." De wensen van de inschrijvers kunnen zo gek niet zijn, of Trineke en Marja doen hun best. Het enige waar ze zich niet voor lenen is relatie- en huwelijks bemiddeling. Maija: "Als er iets uit de contacten die door ons zijn gelegd voortkomt is dat leuk, maar dat is niet ons doel. We zijn beslist geen huwe lijksbureau." "Soms maken we wel heel leuke dingen mee", vertellen de twee. "Zo hebben we eens meegemaakt dat twee vrouwen die elkaar door onze bemiddeling had den leren kennen bij elkaar in de straat bleken te wonen. Ook was er een keer een vrouw die via ons een 'nieuwe' vriendin leerde kennen. Het bleek een 'oude' jeugdvriendin van haar te zijn!" Libelle In het najaar hebben Trineke en Marja het het drukst. Dan komen er enorm veel reacties binnen. Ook reageren mensen vaak op berichten in kranten en tijdschriften. Trineke: "Door een stukje in de Libelle hebben we landelijke be kendheid gekregen. Daar reageerden ook mensen uit het hele land op. Dat maakt het bemiddelen vaak wel moei lijk, want als mensen samen willen fiet sen of naar het theater willen, is het na tuurlijk wel handig als ze een beetje bij elkaar in de buurt wonen. Soms verwij zen we de mensen dan door naar één van de andere bureaus. Er zijn nog twee bureaus die zo werken als wij." Na twee jaar zijn Trineke en Marja dik tevreden met het succes dat ze hebben "In het begin was het moeilijk om niet te veel betrokken te raken bij de mensen die bellen", zeggen Trineke en Marja. "Op den duur raakt het je wat minder. Er zijn echt mensen die bellen om zich in te laten schrijven en dan hun hele hart voor je uitstorten. Het enige dat wij dan kunnen doen is luisteren. Dat is ook het belangrijkst." Twee maal per jaar houdt het Buro Vrije Tijd Soest een ontmoetingsdag. Daar kan iedereen terecht die bij het bureau is ingeschreven. Trineke: "In het begin waren we doodzenuwachtig voor zo'n dag. Dan liepen we rond met pijn in ons buik. Ik had er van te voren slapeloze nachten van. Nu vinden we het enig. Ik verheug me er echt op." De eerstvolgende ontmoetingsdag wordt gehouden op 16 september. Na 13.00 kunnen bij Credo, waar het eve nement plaatsvindt, ook mensen te recht die zich willen inschrijven. Voor informatie kan iedereen terecht bij Tri neke of Marja. Telefoon: 02155 - 24965 of 02155 - 15508. september begonnen wordt met het rio leringswerk in het gebied Soesterberg- Noord. Dit zal in verschillende fasen gedurende ongeveer drieënhalve maand worden uitgevoerd. Via de gemeentelijke pagina's op de Kabelkrant zullen de bewoners weke lijks op de hoogte worden gesteld van de voortgang van de werkzaamheden. Een tekening van het werk hangt bij de Déendance Publiekszaken Dorpshuis Soesterberg en bij het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum te Soest. 40% - 60% korting KINDERKLEDING t/m 16 j. HERENMODE v Weedestraat 7-9 - Soest v. Weedestraat 8 - Soest v' Weedestraat 8a - Soest SHOEJS o.a.: Antonio Paolo Sioux van Bommel „K" Shoes Een groot aantal mensen heeft van de inspraakprocedure gebruik gemaakt om zich tegen het ontwerp-bestem mingsplan voor Klein Engendaal uit te spreken. De inspraaktermijn sloot vo rige week dinsdag, nadat hij al een keer was verlengd. Bij de gemeente kwamen in totaal veertien brieven binnen. "In ongeveer de helft van die brieven reageren de mensen positief op de plan nen voor Klein Engendaal", aldus ge- meentevoorlichter Ben van Ós. Bij een paar brieven waarin de schrijvers nega tief over de plannen oordeelden waren handtekeningenlijsten gevoegd, waar door de verontruste Soesters in de meerderheid zijn. Hun brieven kunnen overigens nog niet als bezwaarschriften worden gezien. Die kunnen zij pas in dienen als de provinciale planologische commissie haar oordeel heeft gegeven. In totaal tekenden ruim honderd men sen protest aan. Volgens Van Os zijn de bezwaren ruw weg in drie groepen te verdelen. Een deel van de mensen maakt zich onge rust over de aantasting van het groen in Klein Engendaal, een ander deel ziet niets in de verkeersmaatregelen die er getroffen moeten worden en weer een andere groep mensen heeft zelf nog bouwplannen in de wijk. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 LOTERIJ 1989 Wij vieren ons 10-jarig bestaan. Bij aanschaf van f 25,- of hoger, heeft u kans op: Reischeque t.w.v. f 750,- Wereldradio t.w.v. f 280,- Walkman t.w.v. f 60,- Cassette t.w.v. De trekking is op 17 nov., 21.00 uur. Uw kijk- en luistervriend 'rvripnrl Zuidpromenade 28 - Soest Tel. 19629 - Ook voor reparatie Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 33 87 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 4 Vinyl, Cocosmatten, Rails, Gordijnen, Matrassen en Meubelstoffen bij: Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Losse nummer 75 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postbank 126156

Soester Courant | 1989 | | pagina 1