uon GVZGD MA 6?I Rlinwrla land schocmsikcr Hans Westerhof: AI tien jaar kijk- en luistervriend Foto: Goos va Landmacht houdt open dag Meningen ÉL van lezers BOUWEN? Hoofdprijs aan Soesters uitgereikt Foto: Goos van der Wilt. GINA2 WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 GRATIS 20x30 PRINT KODAK SELECT. KWALITEIT, SNELHEID, ZEKERHEID n vak nuren jebak 11830 Abraham op het dak Foto: Goos van der Wilt. Bij ons in Soest... zalencentrum Wandeling tijdens gildefeesten 1989 Klachtentelefoon loopt goed FOTO «VIDEO O AUDIO Winkelcentrum "Hartje-Zuid" KIES KODAK SELECT EN U KRIJGT TIJDELIJK EEN VERGROTING KADO... Man BREUKELEN bv% HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN V olkspaardenf eest tijdens gildefeesten Inbraak Boekweitland Fietser gewond Onder invloed Veel belangstelling voor Volksspelen Tijdens gildefeesten niet alleen koningsschieten Lange Soesters Klant viert jubileum mee in loterij Dronken chauffeur ONKTO^ "Stand van zaken" Onbekenden 'lenen' auto van kampeerder MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT tiebedrijvt 1354 Navarra .ouis' rood ge rode wijn i heel levendig Navarra .ouis' wit itte wijn, die is en fruitig Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. Oe redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. Vorige week donderdag kocht een ou de dame, wonend in Marienheuvel een mooie nieuwe tuinstoel. Iedere avond zette zij de stoel binnen, behalve woens dagavond en om half twaalf was de stoel verdwenen! Degene die dit heeft gedaan realiseert zich vast niet hoeveel verdriet hij hier mee heeft aangericht. Zou hij de moed op kunnen brengen de stoel terug te brengen? Twee dagen later werd uit de stalling een op slot staande herenfiets gestolen. A. Doffer Telefoon 02155-14282 Naar aanleiding van de zo succesvolle Avondwandeling, die in 1987 werd ge houden in hel kader van het landjuweel en bijna 600 deelnemers trok, werd een jaar geleden, op 25 augustus 1988 het wandelcomité "Jacob van Gaesbeek" opgericht. Dit comité, waarin vertegenwoordigers van de wandelingsportvereniging "Olympia", de Stichts Gooise Wandel sport Bond (SGWB) en het Groot Gaesbeeker Gilde zitting hebben, orga niseert dit jaar tijdens de Gildedagen wederom een Recreatieve Avondwan deling op dinsdag 22 augustus 1989. De afstanden bedragen vijf en tien kilome ter en gaan richting De Korte Duinen. Gestart zal worden tussen 18.00 uur en 18.45 uur vanuit de Schaapskooi van de Ferd. Huycklaan in Soest. Er kan zowel individueel als in groeps verband worden deelgenomen. Het in schrijfgeld bedraagt voor personen t/m 15 jaar f 2,- en voor 16 jaar en ouder f 2,50. Na afloop van de wandeling ont vangt men een groot vaan (25-8 cm.) als herinnering. Eventuele inlichtingen kunt u verkrijgen bij het sekretariaat, tel. nr. 02155-16414 of b.g.g. 11709 s.v.p. na 18.00 uur. De klachtentelefoon werkt nu zoals het moet. De mensen gebruiken hem nu op de juiste manier. Het is de bedoeling dat men het nummer van de speciale lijn belt, als de behandeling van een klacht te lang op zich laat wachten. Volgens gemeentevoorlichter Van Os komt er zelfs nu, in de vakantieperiode, gemid deld één klacht per dag binnen. "We vragen de mensen dan eerst of ze hun klacht al schriftelijk hebben ingediend. Is dat niet het geval, dan delen wij ze mee dat dat de eerste stap moet zijn." Telefoon 02155-12874 AK A, A, van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 Zie onze andere advertentie in het gratis verspreide weekblad van Soest dag door treden er militaire muziek korpsen op. Met de traditionele gratis snert wordt de inwendige mens ver zorgd, terwijl men bovendien bij de de monstratie 'koken te velde' een hapje macaroni kan proeven. Soesterberg is op 26 augustus als volgt te bereiken: 1. treinreizigers: Vanaf NS-Station Amersfoort rijden er gratis pendel bussen. 2. bussen: lijn 52, 56, en 77: Amers- foortsestraat, halte van Weerden Poelmanweg (bij Kela/Mobell). 3. automobilisten: a. uit de richting Utrecht: A28, afrit Soesterberg/Zeist/Den Dolder; daarna borden "Open Dag" volgen. b. uit de richting Amersfoort: A28, afrit AMersfoort-Zuid/Soest; daar na borden "open Dag" volgen. 4.(brom)fietsers: stalling bij de ingang van het kazerneterrein (Zeister- spoor-Noord). Ingang via Kolonel van Rooyenweg of via Utrechtse- weg/ volg de borden "Fietsers Open Dag". Op de open dag kan men bij het Veld postkantoor en speciale eerste dag-en veloppe kopen. Hij is uitgevoerd in 100 grams papier, met een speciaal logo in meer-kleurendruk. De postzegel is de 75 cents NAVO-zegel. De enveloppen worden door de Veldpost afgestempeld met het nog niet eerder gebruikte bij zondere dagtekeningsstempel 'Veld post Konninklijke Landmacht'.De en veloppe kost f 3,50 (in de uitvoering "Aangetekend" f 10,50). De envelop pen kunnen ook worden besteld door overmaking van f 3,50 resp. f 10,50 per enveloppe aan H. Koning, Breda, Post banknummer 1886080, o.v.v.: ...x en veloppe, resp., ...X Enveloppe aangete kend. M Kodak mmsELEör Na een succesvolle start in 1988 pro longeert het Groot Gaesbeeker Gilde in samenwerking met de Warmbloed- paardenfokvereniging Eemland op za terdag 26 augustus a.s. het volkspaar- denfeest als een onderdeel van de Gil defeesten Soest 1989. Naast de bekende rubrieken zoals ringsteken voor paarden en pony's zo wel onder het zadel als aangespannen, en het bestgaande rijpaard en rijpony, met daaraan verbonden het kampioen schap van Soest zijn er ook een aantal nieuwe elementen in dit programma opgenomen (z.g. kegeltjesrijden), en rubriek met fokmerries uit de regio en estafetterijden. Ook is er een fraai shownummer te be wonderen met Miriam Glocoza. Een van de hoogtepunten van deze middag zal echter zijn een défilé met verschil lende paardenrassen. Tijdens dit défilé zal de speaker het publiek op de hoogte brengen van een aantal specifieke ken merken van de diverse rassen. Het volkspaardenfeest start om 12.00 uur op een gedeelte van het feestterrein De Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. Op het terrein is parkeergelegenheid. Een 78-jarige bewoonster van het Boekweitland ontdekte begin deze week dat een inbreker haar woning was binnengedrongen. Hij maakte zich meester van drie borden van Chinees aardewerk in blauw en rose, met afbeel dingen van een riksja. De vrouw stelde de politie op de hoogte. Een 38-jarige Soester is maandagmid dag gewond geraakt toen hij op de A.P. Hilhorstweg werd aangereden door een onbekende bestelbus. De Soester reed op zijn fiets in de richting Baarn, toen de bus hem inhaalde en in de flank greep. Hij kwam ten val en liep diverse schaaf wonden in het gezicht op. De bestuur der van de bus stopte niet en bekom merde zich niet om het slachtoffer. Omdat hij opvallend langzaam reed trok een 36-jarige automobilist uit En schede maandagavond de aandacht van de politie op de Vredehofstraat. De man bleek gedronken te hebben. Hij kreeg een rijverbod en een proces-ver baal. Voor de op zaterdagmiddag 26 augus tus te houden Volksspelen in het kader van de Gildefeesten Soest 1989 bestaat veel belangstelling. Enkele tientallen teams hebben inmiddels ingeschreven. In 1981 deden 31 teams mee. Zover thans valt in te schatten zullen dit jaar meer teams meedoen. De teams verte genwoordigen bedrijven, diverse ver enigingen alsook families, vrienden of bekenden. Tussen 12.00 en 16.00 uur zullen de teams onderling strijd gaan leveren in negen originele en ludieke spelen. Dit wordt voor zowel deelnemers als pu bliek lachen geblazen. Deelname is mogelijk voor dames- en/ of herenteams van 6 personen met coach. De minimumleeftijd van de deelnemers is 15 jaar en de kosten be dragen f 30,- per team. Teams kunnen zich aanmelden tot en met woensdag 16 augustus bij het secretariaat van het gil de, Spinet 47 te Soest, tel. 02155- 20573. Nadere informatie is ook te verkrijgen bij Tonny Hagen, tel. 02155-21185. Tijdens de Gildefeesten Soest 1989 zul len op zaterdag 26 en zondag 27 augus tus diverse schietwedstrijden worden gehouden, waar ook niet-gildeleden aan kunnen deelnemen. Er zullen op het achterterrein van de Blaak diverse schietbomen worden opgericht, waar op diverse wedstrijden worden afge werkt. Alle dames en heren die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, kunnen deelne men aan het schieten op de wip om het kampioenschap van Soest 1989. In voorronden, die worden gehouden op zaterdagmiddag en gedurende eerste helft van de zondagmiddag kan men zich verzekeren van een plaats in de fi nale op zondagmiddag 27 augustus vanaf 15.00 uur door driemaal de wip eraf te schieten. Er is een apart klasse ment voor dames en heren. Daarnaast kan iedereen deelnemen en leuke prijzen winnen bij het prijsschie ten op de klos en natuurlijk ook bij het schijfschieten voor de jeugd. Voor deel name wordt een kleine bijdrage in de kosten gevraagd. Oud-koningen kampen Jaarlijks strijden ook de oud-koningen met elkaar om het bezit van de wisselbe ker. Deze is thans in het bezit van Nol Hagen. De oud-koningen zullen zich op zaterdagmiddag 14.00 uur onder de schiethoorn verzamelen om hun geluk te beproeven op de gaai. Ongeveer 17 oud-koningen doen jaarlijks aan dit oud-koningen kampen mee. ONKVO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER -j, wiWMdtttm17S - Somt - TiL02155-17253 vooraM ZBKemeui technische dienst tel 02is5-nmr Iedere donderdag vanj,90 voor 1,60 Al jarenlang repareert Hans Wester hof audio- en video-apparatuur. Op zijn achtste was hij al aan het knutse len en hij is er tot nu toe nooit mee op gehouden. Zijn zaak bestaat nu tien jaar en dat wordt flink gevierd aan de Zuidpromenade 28. Het wordt geen privé-feestje, want het publiek mag ook meedelen in de vreugde. Na zijn MTS-opleiding begon Hans op 1 augustus 1979 in het klein in een schuurtje van zijn ouderlijk huis. Dat duurde echter niet lang. Al na een jaar verhuisde hij met zijn gereedschap naar de Valeriaanstraat, waar hij vier jaar bleef werken. Met zijn zaak aan de Zuidpromenade breekt hij alweer een record. Daar viert hij namelijk het tien jarig bestaan van zijn bedrijf. Het bleef al die jaren niet bij repareren alleen. In de winkel wordt een keur van artikelen verkocht. Radio's, televisies, video, cassettes, muziek op tape, cd's en huishoudelijke apparaten, het is er alle maal te vinden. Bij Hans Westerhof wordt kritisch ingekocht en de repara ties worden door de zaak zelf gedaan. Daardoor zijn zijn spullen niet zo duur als vaak wordt gedacht van kleine win kels. Westerhof zorgt ervoor dat hij kwaliteit in huis heeft. Hij gaat er van uit dat een toestel ook na vijfjaar nog goed te repa reren moet zijn. Hij heeft zich dan ook gespecialiseerd in een paar kleine mer ken, zodat hij weet dat hij zelf en de klant waar voor hun geld krijgen. Hans is in het bezit van een computer, die van bijna elk type apparaat, ongeacht het merk, de fout registreert. Daardoor kunnen mankementen snel verholpen worden. Hans Westerhof viert het tienjarig be staan van zijn zaak met een grote loterij. Loterij Zoals gezegd mag het publiek het tien- jarig-jubileum van Hans Westerhof meevieren. Er wordt een loterij gehou den waarbij leuke prijzen zijn te win nen. De eerste prijs is een reischeque van maar liefst 750 gulden. Bij elke aankoop van f25,- of meer mag de klant op de kassabon zijn naam en te lefoonnummer zetten. De bonnen gaan in een grote ton, die op vrijdag 17 no vember om 21.00 uur geopend wordt, door een gezagsdrager van de gemeente Soest. Hans Westerhof zal op die dag zelf de winnaars bellen. De prijsuitrei king vindt plaats op zaterdag 18 no vember om 16.00 uur. Op de Jachthuislaan werd in de nacht van woensdag op donderdag een 28-ja- rige Soester aangehouden. De man had te veel gedronken voor hij achter het stuur ging zitten. Hij viel op door zijn rijgedrag. Twee Soesters die een paar weken ge leden de hoofdprijs wonnen bij de VA - RA-quiz 'Doet 'ie 't of Doet 'ie 't niet', mochten vrijdag hun prijs in ontvangst nemen. De prijs werd overhandigd in ju welierszaak Colitico aan de Van Wee des t raat, door C. Littooij van Colitico. Zowel voor Rebecca van Dongen als voor Edwin Lazonder was er een volle dige sieradenset. Voor Edwin bestond die uit een ring, een graveerplaatje en een dasschuif en voor Rebecca uit een ring, een hanger en een paar oorknop pen. Bovendien kreeg Rebecca ook nog een boeket bloemen overhandigd. Niet alleen de prijzen, ook het meedoen vonden de twee Soesters enig. Edwin: "We hebben er ontzettend veel kennis sen aan overgehouden, dat vind ik ook hartstikke leuk. Een, nu 50-jarige, bewoner van O verhees vond donderdag een Abra ham op zijn dak. Kennelijk hadden fa milieleden of kennissen hem willen ver rassen en wilden hem zo feliciteren met de door hem bereikte mijlpaal. De bekende folder "Stand van Zaken bij de sociale verzekeringen en voorzie ningen" is weer verschenen. Hierin zijn de nieuwe uitkeringsbedragen en pre mie-percentages opgenomen, zoals ze gelden vanaf 1 juli 1989. Bovendien wordt elke wet in het kort toegelicht. Stand van Zaken is een uitgave van het Ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid, het Ministerie van Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering. De folder is zowel schriftelijk als telefo nisch te bestellen bij het Voorlichtings centrum Sociale Verzekering, Zwaans- vliet 3,1081 AP Amsterdam, tel. 020- 448418. Bij wat grotere aantallen worden kosten in rekening gebracht. Een 68-jarige inwoner van Naaldwijk die op een camping aan de Birkstraat kampeert, kwam vorige week woens dag tot de ontdekking dat de benzine tank van zijn auto bijna leeg was. Het bleek dat zijn auto door een aantal on bekenden was gebruikt voor 'joy ri- ding'. Na maar liefst 150 kilometer met de auto te hebben gereden, hadden zij hem weer teruggezet op de parkeer plaats. ONKYO MIDISET Een volledig op elkaar afgestemde kombinatie van Compact Disc Speler, Tuner, Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge klasse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wij verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de geavanceerde software allemaal mogelijk zijn. Wij demonstreren u dat graag. De Koninklijke Landmacht houdt op zaterdag 26 augustus 1989 haar jaar lijkse Open Dag. Dat gebeurt in Soes terberg op het militaire complex Zeis- ter-spoor-Noord. De poorten staan open van negen uur 's ochtends tot vier uur 's middags. De toegang is gratis. De Open Dag staat dit jaar in het teken van "de vrouw binnen de Landmacht". Momenteel liesiddi nel militaire perso neel bij de Koniklijke Landmacht voor ongeveer 3,7 procent uit vrouwen. In 1993 moet dit 8 procent zijn. Er wordt een gevarieerd programma geboden. Op tientallen expositiepun- ten tonen de diverse landmacht-onder- delen een uitgebreid overzicht van hun materieel en werkwijze. Een greep uit de activiteiten: commando's voeren spectaculaire afdalingen uit vanaf een toren; parachutisten maken precisie- sprongen; het publiek kan meerijden in pantservoertuigen en men kan een rondvlucht maken in een KLM-heli- copter. Dit laatste kost vijftig gulden. Vele militaire musea zijn met een kleine expositie vertegenwoordigd. De hele

Soester Courant | 1989 | | pagina 3