MAKELAARDIJ VERRIPS. DE SLEUTELTOT EEN GOED HUIS. cn dira3 033 630566 Verrips Makelaardij o.g. Thuiszorgproject waarschijnlijk dit najaar van start Soest 50 jaar geleden DIABETES VERENIGING NEDERLAND WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 Van Ittersum exposeert in Eemnes (sküTl Krant niet ontvangen? vraagt; uw aandacht; voor dSdubbers Statistisch Overzicht 1988 Cultureel Jongeren Paspoort Jan Jongepier in Sint Joriskerk Alcohol verkeerscursus in Utrecht 9 Augustus 1939 Rond het paleis Soestdijk NASSAUPLANTSOEN Aan plantsoen gelegen half vrij staande villa met garage en een fraaie zonnige tuin. Ind.: entree, hal (travertinvloer), toi let, ruime L-vormige woonkamer met open haard (ca. 43 m2), moderne keuken met inbouwapparatuur; verd.: drie slaapkamers, fraaie bad kamer met douche (marmerenvloer), apart 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer en bergruimte. Aanvaarding in overleg. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 382.500,- k.k. Aanvaarding in overleg. EIGENDOMWEG Karakteristiek gebouwd vrijstaand woonhuis met tuinhuis en een vrije tuin op het zuid-oosten. Totaal 602 m2. Ind.: hal, gang, toilet, kelder, ruime woonkamer met open haard ca. 36 m2, studeerkamer, moderne keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken; verd.: overloop, drie slaapkamers, ruime badkamer met ligbad en dou che en 2e toilet, vliering. Voorzien van gas c.v. Thermopane beglazing. Spouwmuur- en dakisola tie. Gevraagde koopsom f 395.000,- k.k. NIEUWBOUW KLEIN ENGENDAAL PARK In het Klein Engendaal Park te Soest is door van Asch Bouwmij. b.v. een bouwplan ontwikkeld voor vier half- vrijstaande villa's met garage. Deze stijlvolle villa's zijn ontworpen door Architectenburo Duermeijer Verweij en Messnig te Soest en zullen worden gerealiseerd op ruime perce len grond van ca. 630 m2 met een uit stekende bezonning. De bouwnum- mers 5 en 8 hebben een inhoud van 650 m3. De bouwnummers 6 en 7 hebben een inhoud van 600 m3. De kopers van de villa's hebben een ruim keuzepakket aan extra's. Ruime stel posten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie, hardhouten kozijnen en ramen. Aanvang bouw medio november/december 1989. Oplevering medio augustus/september 1990. Koopsommen v.a. f 490.000,- v.o.n. Uitgebreide prospectus op aanvraag verkrijgbaar. Makelaar Verrips kent Soest en omgeving bij uitstek en is u optimaal van dienst als u een huis zoekt of uw huis wilt verkopen. Een even komplete als persoonlijke dienst verlening die u de zekerheid geeft van gefundeerde adviezen over huizen, hypotheken en verzekeringen. NVM BIJ UITSTEK THUIS IN SOEST VERRIPS MAKELAARDIJ. EIKENLAAN 77. 3768 ET SOEST. TELEFOON: 02155-16824. VERRIPS MAKELAARDIJ O.G. IS AANGESLOTEN BIJ DE NVM. DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. algemene radio omroep aoeal Programma De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmu seum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs ge draaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten, hetweer en te lefonisch kontakt met de poli tie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten, hetweer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Cir cuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-pro gramma 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten het weer, kerk nieuws en de medische dien sten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs ge draaid", gevarieerd program ma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogram ma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS-show", jeugdpro gramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmu seum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer- radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Diabeten staan er niet alleen voor. De DVN is al 40.000 leden sterk. Meldt u aan. Wij helpen u meer van het leven te maken. Met voorlichting, cursussen, gespreksavonden met andere diabeten, enz. Ook met individuele hulp. Van 1 augustus t/m 30 september 1989 exposeert Nadjezjda van Ittersum acrylschilderijen/gemengde technie ken en aquarellen in: Motel "De Witte Bergen", Rijksweg Al, (E231) 3755 MV Eemnes. (Tel.: 02155-86754). Nadjezjda betekent "hoop" in het Rus sisch, en hoop is een van de sterkste emoties die uitstralen vanuit het werk van Nadjexjda van Ittersum. Er zijn weinig consessies tot conventie moge lijk gemaakt op haar hoopvolle ontdek kingsreis naar de innerlijke wereld van geheime gevoelens en gedachten. Met een zwierige en subtiele mengeling van vorm, kleur, licht en schaduw zoekt ze een direkte verbinding met onze ziel in een schaamteloos streven naar visue le "satori". Haar wereld heeft weinig plaats voor het droge, kille en bereken de intellect - nee - dit is het domein van hart en ziel, een wonderland bevolkt door schimmen van emoties, excentrie ke vogels en toekomstdromen die in eenvloeien in een (schaduw-)beeld van deja-vu. Om volop van haar werk te kunnen ge nieten en waarderen, moet men zonder vooropgezette mening het hart en het oog volledig blootstellen aan de volle en kleurrijke invloed van haar visie. Pas dan is de toegang mogelijk, de toegang tot Nadjezjda's wonderlijke wereld van hoop! Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. gemeente Bestemmingsplan Koningsweg De burgemeester maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, juncto arti kel 23, lid 2, alsmede artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 18 juli 1989, af deling RR, nummer 9160422/4251, goedkeuring hebben verleend aan het bestemmingsplan "Koningsweg", vast gesteld door de raad d.d. 15 december 1988, nummer RB 88-225. Het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan liggen met in gang van 10 augustus 1989 gedurende een maand in het kantoor van milieu en stadsbeheer, afdeling Ruimtelijke Or dening en Bouwzaken, Lange Brink- weg 77 (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), in de plaatselijke bi bliotheken en in het gemeentelijk IN- FOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a (gedurende gebruikelijke openingstij den) voor een ieder ter inzage. Vanaf 18 juli 1989 is het gehele bestem mingsplan onherroepelijk. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gedepu teerde Staten hebben gewend, alsmede de inspecteur van de Ruimtelijke Orde ning, kunnen gedurende de termijn van ter inzage legging beroep bij de Kroon instellen. De beroepen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden ingediend bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Bij de indiening van een beroepschrift is f 150,- griffierecht ver schuldigd (te storten op girorekening nummer 507590 ten name van de se cretaris van de Raad van State). Dit be drag krijgt de indiener van het beroeps chrift terug als de beroepszaak gunstig voor hem/haar verloopt. Indien de in diener van het beroepschrift niet in staat is dit bedrag te betalen, dan kan bij de gemeente een verklaring dienaan gaande van de burgemeester worden gevraagd en die verklaring bij het be roepschrift worden gevoegd. In bepaal de gevallen kan de indiener van het be roepschrift dan in aanmerking komen voor een korting van f 75,- of voor ge hele vrijstelling van betaling van het griffierecht. Aanleggen parkeerplaatsen/ ontsluitingsweg De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op een daartoe strekkend ver zoek met toepassing van het daarbij ge noemde voorschrift, vergunning te ver lenen voor: het aanleggen van parkeerplaatsen en een ontsluitingsweg op de vliegbasis Soesterberg. (artikel 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 10 augustus 1989 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te die nen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggende gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbe heer, afdeling bouwzaken, (kamer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter inzage. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het bouwen van 3 woonhuizen met garages, Birkstraat 32, 34 en 34a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 96 van de Wet Geluidhinder) het overdekken van een terras, Dal- weg 5; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) het uitbreiden van een bedrijfsge bouw, Koningsweg 6a; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) het uitbreiden van een bedrijfsruimte, Sterrenbergweg 30; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening) het aanbouwen van een hobbyruimte, Hartmanlaan 56; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het aanbouwen van een bijkeuken en het plaatsen van een carport, Da Costa- laan 11; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet) het plaatsen van een tuinhuisje, Ho ningbij 16; (artikel 11 van de voorschriften be stemmingsplan 3e herziening bestem mingsplan Overhees) het bouwen van een hoogspannings ruimte, Oranjehof; (vrijstelling voorschriften bestem mingsplan Soestdijk) het inwendig veranderen van een ba sisschool en het plaatsen van een hek werk, Prof. Lorentzlaan 15. (artikel 50 lid 8 van de Woningwet en artikel 302 lid 6 van de bouwordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (W.R.O.) en een termijn van één maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 10 augustus 1989 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouder in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb- 0MD£^üUDa h,euw*ou Voor al uw bouw- en onderhoudswerken 1e Heeserlaantje 56 - Soest Telefoon 02155-22204 In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum aan de Steenhoffstraat ligt het "Statistisch Overzicht 1988 van de Ge meente Soest" ter inzage. Het is voor 10 gulden ook te koop. In het Statistisch Overzicht vindt men onder meer informatie over de loop van de bevolking vanaf 1880 tot en met 1988. Ook wordt uitvoerig aandacht besteed aan de leeftijdsopbouw per ge slacht, het aantal huwelijken, echtschei dingen en overledenen het aantal vreemdelingen in de gemeente en het aantal aangevraagde paspoorten en rij bewijzen. Verder staat in het Statistisch Overzicht uitvoerige informatie over het aantal woningen in de gemeente, het aantal leerlingen op de Soester scholen en over de politieke gezindte. Het Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) voor het seizoen 1989/1990 kan vanaf heden aangeschaft worden bij het ge meentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a. Het CJP geldt van 1 september tot 1 september en is er voor iedereen die nog geen 26 jaar is. Een CJP kost 15 gulden. Bij het aan schaffen hoeft men, behalve de 15 gul den, niets extra's mee te nemen. Op vertoon van een CJP wordt o.a. korting gegeven op bezoek aan theater, con certzaal en museum, filmhuizen, biblio theek, culturele reizen en cursussen. Het doel van een CJP is jongeren bene den de 26 jaar te stimuleren deel te ne men aan cultuuruitingen. Door lagere toegangsprijzen wordt het hen gemak kelijker gemaakt ergens naar toe te gaan. Het INFOrmatiecentrum is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 9 en 17 uur. De fameuze organist Jan Jongepier (cantor-organist van de Grote of Jaco- bijnerkerk te Leeuwarden) geeft op woensdagavond 16 augustus a.s. een concert op het hoofdorgel in de Sint Jo riskerk. Een belangrijk deel van het programma wordt ingenomen door de negentiende eeuwse romantiek, met 'Les Cloches de Hinckley' (uit Piècesde Fantaisie, 4e Suite) van Louis Vierne, een koraalfantasie over 'The old hun- dredth' van C. Hubert H. Parry en het Troisième Choral van César Franck. Van Johann Seb. Bach wordt vertolkt de Preludium en Fuga in g-moll (BWV 535). Voorts worden uit 'Psalmen voor Orgel' van Cor Kee gespeeld de psal men 19, 77 en 100. Jan Jongepier zal zijn concert besluiten met zijn traditio nele improvisatie. Jan Jongepier geniet internationaal be kendheid als een uitnemend organist, maar is vooral befaamd vanwege zijn buitengewoon improvisatietalent, waarin hij onnavolgbaar is. Vele LP's en CD's getuigen daarvan. Jan Jonge pier concerteerde in vrijwel landen van Europa en voorts in Canada, de Ver enigde Staten van Amerika en Japan. Naast zijn werk als vakdocent orgel wordt een belangrijk deel van zijn werk ingenomen door de zorg rond de histo rische orgels van ons land. Hij is advi seur bij restauratie (en nieuwbouw) van orgels en publicist op dat gebied (o.m. als redacteur van het maandblad 'Het Orgel'). Het concert van Jan Jongepier begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f6,- (CJP en 65+f5,-). bende biu^en liggen gedurende die zelfde termijnen, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en stadsbeheer, afdeling bouwzaken, (ka mer 0-21), Lange Brinkweg 77, ter in- zage. Onteigeningswet "De burgemeester maakt bekend, dat, ter voldoening aan artikel 15 van de Onteigeningswet, een exemplaar van de Staatscourant van 1 mei 1989, nr. 84, waarin is gepubliceerd het Konink lijk besluit van 3 april 1989, nr. 89. 008121, houdende aanwijzing van per celen tot onteigening ten algemenen nutte ten behoeve van de reconstructie van het gedeelte Richelleweg tussen km 0.000 (aansluiting op de weg Amers- foort-De Bilt, rijksweg nr. 723) en km 0.540, met bijkomende werken in de gemeente Soest van 10 augustus 1989 tot en met 31 augustus 1989 ter inzage voor eenieder is nedergelegd in het kan toor van milieu en stadsbeheer, Lange Brinkweg 77, afdeling ruimtelijke mue- ning en bouwzaken, alsmede in de hulpsecretarie te Soesterberg. 1 Informaties Info-cenlrum. STEENHOFFSTRAAT 9a, Telefoon 02155-22555 Open maandag t.m vrijdag Informatietelefoon met actualiteiten: j tel. 93665 (24 uurs-service) Na twee jaar onzekerheid heeft minister Brinkman verpleeghuis Birkhoven toe stemming gegeven om te starten met het zogeheten thuiszorgproject voor ouderen. Hiervoor komen ouderen in aanmerking die normaal gesproken in een verpleeghuis opgenomen zouden moeten worden. Zij kunnen thuis wor den opgevangen en krijgen daar alle zorg die nodig is. Het is de bedoeling dat het aantal thuiszorg-patienten in het midden van de jaren '90 op veertig komt. Het kantoor van de thuiszorg wordt zo spoedig mogelijk gevestigd aan de Steenhoffstraat 6 in Soest, boven het bureau van de Stichting Lichamelij ke Opvoeding en Sport van de gemeen te. Naar verwachting zal het thuiszorg project dit najaar van start gaan. Er is ongeveer 2,5 miljoen gulden op jaarba sis mee gemoeid. Ad Witlox is sinds 1 juli projectmana ger van het thuiszorgproject. "We bou wen het langzaam op. We kunnen niet direct met veertig patiënten beginnen. We werken met vrijwilligers en profes sionele krachten. Daarbij moet je den ken aan geriatrische hulp, fysiothera pie, medische zorg, etcetera." Volgens Witlox is er vrij veel behoefte aan thuiszorg. "Er is met het idee ge speeld om een verpleeghuis neer te zet ten. Dat zou dan zo'n 120 bedden moe ten herbergen. Je mag dus wel uitgaan van een flinke belangstelling. Het voor deel van de thuiszorg is, dat de mensen ook werkelijk thuis kunnen blijven. Vooral voor demente mensen is dat be langrijk. Ze blijven in hun eigen omge ving, met hun eigen spulletjes. Daar door raken ze minder gedesoriënteerd dan wanneer je die mensen voortdu rend overplaatst." Behalve professionele krachten zijn er voor het thuiszorgproject ook vrijwilli gers nodig. Hun taak zal bestaan uit het doen van boodschappen, het helpen in de huishouding, oppassen, het funge ren als slaapwacht en dergelijke. Voor het werven van vrijwilligers is inmiddels de Vrijwilligers Vacaturebank inge schakeld. Per 1 september 1989 zal in Utrecht de Alcohol Verkeer Cursus (AVC) van start gaan. De AVC is een projekt van de Sticht:ng Reclassering Utrecht, het Openbaar Ministerie van het Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs (CAD). De uitvoering van de cursus berust bij het CAD. Op regionaal niveau hebben begelei dingscommissies de invoering voorbe reid. In Utrecht funktioneert een derge lijke begeleidingscommissie sinds sep tember 1988 en alle aspecten die nodig zijn om te beginnen, zijn besproken en vastgesteld. Voor de cursus komen in aanmerking mensen die zijn aangehouden wegens rijden onder invloed en waarvan het promillage hoger was dan 1.3 of het adem alcoholgehalte hoger dan 571. Bovendien moet het de eerste keer zijn dat men voor dit feit voor de rechter moet verschijnen en mag er geen sprake zijn van verzwarende omstandigheden zoals bij voorbeeld het veroorzaken van ongevallen met lichamelijk letsel. Men sen die binnen de doelgroep vallen krij gen sinds 1 juli automatisch een brief thuisgestuurd van de officier van j ustitie waarin hun deze mogelijkheid geboden wordt. Deze kans wordt slechts een keer aangeboden. De cursus duurt twee werkdagen met een week tussenruimte. Men is ver plicht om alle cursusonderdelen te vol gen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Als men de cursus volgt krijgt men na afloop een bewijs van deelname. Een kopie daarvan wordt opgestuurd naar de officier van justitie, die ervoor zorg draagt dat dit in het strafdossier ge voegd wordt. Op de zitting wordt be sproken of iemand de cursus gevolgd heeft en de mogelijkheid bestaat dan dat de officier van justitie in de strafeis rekening houdt met het feit dat deze cursus gevolgd is. Uiteindelijk bepaalt natuurlijk de rechter of hij dit mee laat wegen in het vonnis. Inhoud In de cursus komen een aantal aspecten aan bod met betrekking tot alcohol en de combinatie alcohol en verkeer. Er zijn een drietal gastsprekers die op een bepaald vakgebied een inleiding ver zorgen. Er is een inleiding over de we- genverkeerswetartikelen die wordt ver zorgd door een advocaat of officier van justitie. Een inleiding over de invloed van alcohol op het menselijk lichaam wordt gehouden door een arts. Over de hulpverleningsmogelijkheden die er bij alcolholproblemen zijn, praat een aan het CAD verbonden hulpverlener. De cursusleider houdt inleidingen over: de ontwikkeling van het alcoholgebruik in Nederland, de invloed van alcohol op rijgedrag, het ontstaan van problema tisch alcoholgebruik c.q. verslaving, de gevolgen van rijden onder invloed: ver keersslachtoffers, de gevolgen van het rijden onder invloed voor cursisten. Binnen de cursus zal gewerkt worden met video, dia's en dergelijke. De be doeling is dat er veel ruimte in de diver se onderdelen zit voor vragen van de deelnemers. Vanuit de cursusleiding zal getracht worden om de discussie leven dig te houden. Alle cursussen doen mee aan een on derzoek van het Wetenschappelijk On derzoek en Documentatie Centrum van het Ministerie van Justitie (WODC). Aan de cursisten zal dan ook gevraagd worden om een vragenlijst in te vullen. Voor verdere vragen of informatie kan men zich wenden tot de cursusleider: A. Uyterlinde, CAD afdeling Preven tie/Voorlichting, van Sypesteynkade 31, 3521 AJ Utrecht, tel. 030-961611. Groote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit! En zoo heeft j.1. maan dag de "Koningin der Aarde" haar eerste vertegenwoordigers naar Soestdijk gezonden, ter gelegenheid van de a.s. Blijde Gebeurtenis. Er komt teekening en sfeer in en bij het Paleis. Het passerende vacantie-pu- bliek stopt, al is het maar even, om een blik te werpen op het Witte Huis, waar een jong geluk straks nog zal worden vergroot. De journalisten hebben, zooals reeds gezegd, Maandag hun intrek genomen in het Badhotel en Hotel Trier. In het laatste hotel is de centrale werkplaats der pers-vertegenwoordigers ingericht, zulks als gevolg van het feit, dat men vorig jaar in het Badhotel te ver af was van het Paleis. In Trier staan dan ook 2 telex-toestellen klaar, terwijl 7 telefooncellen zijn gebouwd. Twee telefonisten uit Amsterdam hebben hun intrek in Hotel Trier genomen en hebben de eerste gesprekken reeds tot stand gebracht. In een der kamers van het Badhotel is de werkkamer van het A.N.P. gevestigd en in deze kamer hangt de telefoon, een splinternieuwe, die voor de eerste maal van haar bestaan zal bellen, wanneer Jhr. Dedel vanaf het Paleis zal tele- foneeren, dat een Prinsje of een Prinsesje het levenslicht zag. Deze telefoon staat in rechtstreeksche verbinding met het paleis, zonder tus senkomst van een of andere centrale. Wanneer men daar de haak opneemt, is men verbonden met het Paleis, alleen heeft men dan nog geen gehoor. Van het Paleis af is het slechts mogelijk de verbinding tot stand te brengen. Intusschen blijkt wel uit de verschillende maatregelen, die getroffen worden en in voorbereiding zijn, dat de Blijde Gebeurtenis niet zoo ver meer af is en dat de officieele aankondiging "half Augustus" een datum is, die niet in over eenstemming is met het werkelijke tijdstip. Stil en beweeg'loos liggen thans nog de type-armen van de Telex-toestellen; het papier is nog blank Straks over hoeveel dagen?, zullen er woorden verschijnen op dit papier, woorden, die, daarvan zijn wij overtuigd, een massale vreugdeklank zullen verwekken in Nederland en ver daarbuiten. Een week van blijde afwachting is ingezet. Dinsdagmiddag werd het extra detachement Rijksveldwachters, dat ter ver sterking van de Brigade Soestdijk is ingekwartierd, geïnstalleerd. Deze plechtigheid die achter het gemeentehuis te Baarn plaats had, werd bij gewoond door den Burgemeester van Baarn Jhr. G. J. C. van Reenen, den Burgemeester van Soest, Mr. W. A. J. Visser, den districtscommandant van de Rijksveldwacht te Utrecht, P. J. H. C. Herten, den advocaat-generaal van het Amsterdamsche gerechtshof Mr. D. Reijlingh en de politie-chefs van beide gemeenten. De manschappen, ongeveer 60 in getal, uit alle deelen van Nederland, werden in het gelid opgesteld, waarna de heer Herten en Reijlingh een inspectie hiel den. Vervolgens hield de heer Herten een korte toespraak, waarin hij er op wees, dat het een groote eer voor de Rijksveldwacht was, weer opgeroepen te zijn om de veiligheids-maatregelen bij het Prinselijk Paleis te verrichten. Spr. drong aan op de stipte vervulling van de opgedragen taak en mede op een goe de samenwerking met de politie uit beide gemeenten. De heer B. F. Knipp, Commmissaris van politie te Baarn, heette de man schappen en leiding welkom en dankte voor de diensten, die men zal verrich ten. Hierna defileerden de manschappen onder leiding van den Brigadier-Majoor G. H. van Lingen voor de autoriteiten. Het paleis Soestdijk mag zich in een gestadig groeiende publieke belangstel ling verheugen. Den geheelen dag door staan er honderden menschen te wachten en velen hebben Prinses Beatrix een paar keer kunnen zien, toen Prinses Armgard, die intusschen ook op het paleis is gearriveerd, met Haar door de colonade wan delde. De pers is weer zeer goed vertegenwoordigd en behalve Duitschland en Italië hebben de groote Europeesche landen en Amerika hun vertegenwoordigers gestuurd, die ondergebracht zijn in Hotel Trier en Badhotel. Hedenmorgen zijn de Telex-toestellen in beide hotels gaan werken en heeft de werkkamer van het A.N.P. een bezetting voor dag en nacht gekregen. 1

Soester Courant | 1989 | | pagina 5