O WEEKEND RECEPT autosmeeing 'De Sprong': Niet alleen slijperij, maar zeker ook winkel iiffiiiïmni (TLióhOCK ÏT UW RECEPTIE RIJ NU EN BETAAL PAS IN MEI 1990 OF FINANCIER MET 4,9% RENTE WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1989 SOESTER COURANT AANTEKENINGEN BU EEN PLAN Dekzeil vernield Goed nieuws van de kankerbestrijding Loodgieterswerk Filmhuis: 'Come back to the Five and Dime' Varkensvlees met olijven Veel K.C.A. in juli Katten belagen hond Portemonnee weg Caravan beschadigd bij inbraakpoging Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Valkenburg Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant door Arie Wandelaar Vooraf deze vaststelling: Al zou Arie, bij wijze van spreken dan, over de man gestruikeld zijn, tot voor kort zou hij mr. G.W. Knottnerus niet gekend hebben. Sinds een week is dat anders gewor den. De sinds drie jaar in Soest woonachti ge advocaat en procureur zocht en kreeg in de Soester Courant en andere regiobladen ruimte voor het ventile ren van een plan, waarmee Soest on der andere aan allure zou winnen. Met een vooralsnog onbekend aantal gelijkgestemden is mr. G.W. Knottne rus van mening dat daaraan, de allure dus, het een en ander ontbreekt en niet ten onrechte werpt hij de vraag op waarom Soest geen allure zou mogen hebben. Alras wordt duidelijk wat de ze Soester burger onder allure ver staat. In zijn opvatting moet er een echte winkelpromenade komen, die loopt van Braamhage tot aan het post kantoor aan de Steenhoffstraat. In de opvatting van de plannenmaker ontbreekt in Soest de mogelijkheid om er sfeervol en autovrij te winkelen, met als consequentie dat de niet dage lijkse boodschappen elders, met name in Amersfoort, Hilversum en Baarn worden gedaan. De oplossing van het autovrij maken ziet Knottnerus in om leiding van het verkeer via de Dalweg, Koningsweg of Beukenlaan ep het aanbrengen van een ruime parkeer plaats op de hoek Stadhouderslaan/ Korte Brinkweg. Afgezien van de details is dit plan, ze ker in publicitair opzicht, een geslaag de herhalingsoefening. Vele Van Weedestraat-winkeliers hebben im mers met de regelmaat van een klok hetzelfde plaatje ontvouwd. Blijft dus over de vraag of Knottnerus zich heeft laten inhuren, of, van de hoed noch de rand wetende, geheel spontaan met zijn 'nieuwe plan voor een winkelpro menade' naar buiten is gekomen. Een niet te beantwoorden vraag en daarom krijgt Knottnerus van Arie het voor deel van de twijfel. Zoals gezegd, de Van Weedestraat uitroepen tot het winkelcentrum van Soest is allerminst een nieuwe gedach te. Het komt voor de tegenstanders van deze ingreep, begrijpelijkerwijs vooral te vinden in Soest-Zuid, opzet ten als een steeds weer terugkerende kiespijn. Zij zijn het geweest, die jaren geleden hun zakelijk kompas afstemden op de invoering van een tweepolig winkelbc- leid (Soest-Noord-Van Weedestraat en Soest-Zuid-Soesterbergsestraat. Een winkelbeleid waarin door onder nemers in Soest-Zuid nogal wat werd geïnvesteerd. Knottnerus zou zich on geveer onsterfelijk hebben gemaakt wanneer hij in zijn plannen voor deze lacune (hoe moet het dan verder met Soest-Zuid) een redelijke oplossing gevonden had. Hij onderbouwt zijn plan voor een moderne winkelpromenade terecht met een verwijzing naar de uitkomst van een in 1989 door bureau Lagen dijk gehouden enquête. Een enquête met een uitkomst die duidelijk maakt dat slechts zestien procent van de Soesters de plaatselijke middenstand trouw blijft, maar nergens aantoont dat een eenpolig winkelbeleid daarin verandering zou kunnen brengen. We derom krijgt Knottnerus van Arie hef voordeel van de twijfel als het er om gaat dat een eenpolig winkelbeleid wel de oplossing kan betekenen. Daarvoor ijveren, wellicht daartoe be sluiten, houdt echter wel in dat de be langen van de middenstand in Soest- Zuid zeer zwaar gewogen dienen te worden. Een aspect waaraan door de Soester advocaat en procureur aller minst recht wordt gedaan. In zijn optiek heeft de middenstand in Soest-Zuid niets te vrezen van een bolwerk van winkeliers op en rond de Van Weedestraat. De Zuidpromena de, aldus Knottnerus, kun je behou den voor de dagelijkse boodschappen. Je moet er eventueel een kleine uit breiding toelaten. Het zij Knottnerus vergeven, maar wat uitbreiding van de Zuidpromenade betreft weet de man niet waar hij 't over heeft. Een gevecht, jarenlang, tot nu toe zonder succes voor Soest-Zuid. Zijn constatering dat de middenstand in Soest-Zuid niets te vrezen heeft van een bolwerk van win keliers op en rond de Van Weede straat, raakt kant nog wal en is wat beïnvloeding betreft slechts specula tief, zonder kleerscheuren voor de piannenmakende Knottnerus. Om be leidsmensen en betrokkenen daarvan te overtuigen had Knottnerus met meer dan kretologie als bewijsmate riaal moeten komen. Hoe het winkel beleid in Soest zich verder ook zal ont wikkelen, de bijdrage van Knottnerus voor wat Soest-Zuid betreft kan in de beraadslaging bij voorbaat als niet ontvankelijk verklaard worden. ARIE WANDELAAR. Het dekzeil van een vrachtwagen die aan de Parallelweg stond, werd vorig weekend flink toegetakeld. Het zeil werd met een mes stukgesneden. Bo vendien waren delen van het zeil ver brand. De schade bedroeg ongeveer f 450. effidemv Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Ook dit jaar zetten 90.000 collectanten zich in voor de Kankerbestrijding in Nederland. Tussen 28 augustus en 10 september kan iedereen een collec tant^) van de Nederlandse Kankerbe strijding/Koningin Wilhelmina Fonds verwachten. De collectant(e) is in het bezit van een legitimatiebewijs. Tevens is iedere collectant(e) in het bezit van een machtigingskaart. Men kan hier naar vragen alvorens u uw bijdrage aan de collectant(e) meegeeft. Dit jaar bestaat de Nederlandse Kan kerbestrijding 40 jaar. In 40 jaar zijn op vallende resultaten bereikt bij het op sporen en de behandeling van kanker. Tegenwoordig geneest gemiddeld 50 van alle kankerpatiënten. Van kin deren met kanker geneest circa 70 Onder meer door nieuwe medicijnen en verbeterde bestralingsapparatuur is de kans op genezing toegenomen. Mede door gulle bijdragen en de enorme inzet van de collectanten, die uw bijdrage ko men halen, zijn de vooruitzichten van de kankerpatiënt verbeterd. Om nog betere resultaten te bereiken in het bestrijden van kanker zou de Ne derlandse Kankerbestrijding graag nog meer onderzoek willen steunen. Helaas moeten veel kwalitatief goede subsidie aanvragen worden afgewezen, omdat er meer aanvragen zijn dan beschikbare gelden. Naast wetenschappelijk onderzoek is ook het geven van voorlichting een be langrijk onderdeel van de kankerbe strijding. Denkt u maar aan informatie over het voorkómen en de vroege ont dekking van kanker. Ook voor onder wijs en opleiding en voor de steun aan verenigingen an kankerpatiënten is geld nodig. Ook uw gift blijft dus hard nodig! Voor wie meer wil weten over het werk van de Nederlandse Kankerbestrijding, kan de brochure lezen die één dezer da gen in de bus komt en kijk op maandag 28 augustus om 19.40 uur en/of op dinsdag 5 september om 20.20 uur naar de uitzending van SOCUTERA op Ne derland 3. Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met het Voor lichtingscentrum Nederlandse Kanker bestrijding, Sophialaan 8, 1075 BR Amsterdam. Telefoonnummer 020-6644044 Collectanten voor al dit goede werk blijven nodig! Bij het comité van de Ne derlandse Kankerbestrijding/Konin gin Wilhelmina Fonds in Soest zijn nieuwe collectanten altijd van harte welkom. Wie ook als collectant wil meewerken aan de kankerbestrijding, kan zich aanmelden bij: Mw. Plomp, ir. Menkolaan 9, tel. 14146 of bij Mw. Burgerman, ir. Menkolaan 5, tel. 14945. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 10 augustus James Dean was Jezus voor de teena gers van het dorp. Hun fanclub heette niet voor niets The Disciples. Drie van deze volgelingen konden goed de McGuire Sisters nadoen. (Het truttigste zangtrio uit de popmuziek). De drie Disciples geloofden ergens in, zij het niet in Jezus. Sissy geloofde in haar bor sten, Joe geloofde dat hij een meisje was, Mona geloofde in James Dean van wie zij volgens haar bewering een zoon baarde. Zij noemde hem Jimmy Dean en hij was achterlijk. Twintig jaar na de sterfdag van James Dean in 1955 komt de fanclub weer bij een in de bazar 'five and dime store' van het dorp. Het verhaal speelt zich af in 1975 maar ook in 1955. De flashbacks worden opgenomen via de spiegelwand achter de toonbank. Achter deze spie gels is de winkel nagebouwd. Aan deze low-budgetfilm zijn geen optische trucs te pas gekomen. Wie in de spiegel kijkt ziet de anderen terug in het verleden. Dit decor betekent meer dan zomaar een decor. Het zelfbedrog van de perso nages wordt door de spiegelingen ook gezichtsbedrog. De film is gebaseerd op een toneelstuk dat off-off Broadway is ontstaan. Deze afkomst is zichtbaar gebleven. Het dra ma speelt zich uitsluitend af in de bazar. Buiten is een vaag geschilderd achter doek. De winkel staat voor de claustro fobische benepenheid van het dorpsle ven en de Amerikaanse maatschappij in het algemeen. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; CJP/65-1- f 5,-. Agenda 17 aug. A winter Tan 24 aug. family vieuwing Zwarte olijven en tijm zijn de voornaamste smaakmakers in dit stoofgerecht dat u in een klein uurtje kunt bereiden. Een zomerse sa lade van spinazieblaadjes, komkommer, ra dijsjes en grof gesnipperde stengel-uien doet het er met wat lekker knapperig stokbrood erg goed bij. Reken voor 4 personen op 500 a 600 gram varkenslapjes. Verder heeft u nodig: 1 ui, 1 teentje knoflook, bloem, (olijf)olie, 2 a 3 takjes verse tijm, 1 laurierblad, 'A liter rode wijn (bijvoorbeeld Rousillon), 2 dl. gezeef de tomaten (pomodoro passato), en 150 gram (ontpitte) zwarte olijven. Maak het vlees droog met keukenpapier. Snijd het in vingerbrede repen. Schep wat zout en peper door 2 eetlepels bloem. Doe het in een plastic zak, voeg het vlees toe en schud alles daarna zolang tot het vlees er aan alle kanten mee is bedekt. Snipper het uitje en hak het knoflookteentje ragfijn. Verhit 4 a 5 eetlepels olie (het gebruik van een wok of wadjan is ideaal doch het kan ook in een ge- Wlhii uiaauyau «_u rvUCNLrpan nn-i iil»£,v. op- Staande rand). Bak het vlees in de hete olie snel, onder voortdurend roeren en om scheppen, aan alle kanten lichtbruin. Voeg de ui toe en laat ze zolang meebakken tot ze begint te kleuren. Voeg de knoflook toe en schep alles goed om. Leg de takjes tijm en het laurierblad erbij en schenk wijn en ge zeefde tomaten bij het gerecht. Schep goed om en wacht tot alles aan de kook is geko men. Temper de warmtebron en laat met het deksel op de pan gedurende 20 minuten sto ven. Neem daarna het deksel weg en schep de olijven erdoor. Laat hierna nogmaals 20 minuten, zonder het deksel op de pan, zachtjes sudderen. Verwijder de takjes tijm en het laurierblad. Dien het gerecht op in een voorverwarmde schaal. Strooi er even tueel wat fijngehakte peterselie over. Tip: Een dergelijk gerecht kunt u ook heel goed met in repen gesneden lamslappen be reiden. Bereidingstijd 30 minuten Energie per portie: 1595 kJ (380 kcal) Edel- en siersteenslijperij 'De Sprong' aan het Kerkpad zz wordt al sinds jaar en dag bezocht door bussenvol toeris ten, die komen genieten van de authen tieke sfeer van de boerderij en het oude ambacht dat er beoefend wordt. Wat ooit begon als een hobby, is in twintig jaar uitgegroeid tot een flink bedrijf. Wat veel Soesters echter niet beseffen, is dat 'De Sprong' niet alleen bestaat uit een werkplaats, maar ook een flink win kelgedeelte herbergt. "Voor ons is het winkelgedeelte het belangrijkst", zegt eigenaresse Van Espeet. "Onze slijperij is voor ons hetzelfde als wat de bakkerij is voor de bakker. Bij hem draait het uit eindelijk ook om wat er in de winkel ge beurt." Het echtpaar Van Espeet begon met een kleine slijperij. Toen bleek dat het aansloeg werd 'De Sprong' gekocht, die toen overigens nog niet die naam droeg. "Van het edel- en siersteenslijpen zijn beroep maken, was voor mijn man een sprong in het diepe", vertelt mevrouw Van Espeet. "Hij moest er de zekerheid van zijn toenmalige baan vooropgeven. Vandaar dat we de boerderij 'De Sprong' hebben genoemd. Wie een kijkje gaat nemen bij 'De Sprong' heeft vele mogelijkheden. Er zijn ruwe stenen te koop, maar ook Ook in juli is weer veel klein chemisch afval door de inwoners van Soest en Soesterberg ingeleverd. Totaal werd in die maand 1869 kg verf ingeleverd. Aan bestrijdingsmiddelen werd 23 kg naar de inleveradressen ge bracht. Verder werd ingeleverd: 143 kg bijtende stoffen, 106 kg fotochemica- liën en 1160 liter afgewerkte olie. Iedereen kan meewerken aan een schoon milieu door het K.C. A. niet met het huisvuil mee te geven, maar door het apart in te leveren. In de gemeente Soest kennen we een groot brengsys- teem naar de detailhandel. Zij die mee doen aan de actie hebben een sticker op de ruit, waarop aangegeven staat welk K.C.A. bij hen ingeleverd kan worden. Ook kan met bellen met het gemeente lijk INFOrmatiecentrum (tel. 22555). De informatrices kunnen u precies ver tellen waar u het klein chemisch afval heen kunt brengen. De winkelruimte van 'De Sprong' is voorzien van een flink aantal vitrines waarin een enorme hoeveelheid siera den is uitgestald. complete sieraden. Bovendien kunnen de mensen zelf kiezen welke stenen ze in hun sieraad willen hebben. Verder zijn er de machines verkrijgbaar die no dig zijn voor het slijpen van sier- en edelstenen. Bij 'De Sprong' kan men een les krijgen in het slijpen. Wie daarna een machine koopt, krijgt zijn lesgeld terug. Waren er bij de edelsteenslijperij vroe ger alleen zilveren sieraden te koop, nu ligt er ook goud in de vitrines. Mevrouw Van Espeet: "Er is veel vraag naar goud. Ook jonge meisjes dragen steeds meer goud. Bovendien hoeven gouden sieraden helemaal niet duur te zijn. Wij hebben ze in vele prijsklasses. Een bewoonster van de Klaarwaterweg deed vrijdag haar beklag bij de politie omdat haar hond was aangevallen door twee katten. Toen de politie een kijkje ging nemen bij de eigenares van de kat ten, bleek dat deze net gejongd hadden en daardoor wat agressiever waren dan anders. De twee dierenliefhebsters heb ben de zaak daarna verder onderling geregeld. Een 32-jarige Soester deed bij de politie aangifte van de diefstal van zijn porte monnee. Hij had die na het winkelen per abuis laten liggen bij de kassa van een zaak aan de Parallelweg. Toen hij dat ontdekte en terugging bleek de por temonnee verdwenen, inclusief een aantal cheques en een bedrag van ca. 175 gulden. Een 72-jarige inowner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van een poging tot inbraak in zijn caravan, die aan het Bleekveld stond. De dader vernielde het achterraam, waarbij een schade van ca. 600 gulden ontstond. Uit de caravan zelf was niets verdwe nen. Welkom in Hotel, Café Upf \A/ïH"P HUIS Restaurant en Motel ITCl VVIILC I IUIJ Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. Ongeveer tweehonderd kilometer van 't Gooi ligt een heel leuk, bekend Neder landsstadje: Valkenburg. Midden in het Limburgse, aan de Geul en op een pijl schot afstand van strategische plaatsen als Maastricht en Heerlen heeft Valken burg door de eeuwen heen een voorna me plaats ingenomen. Dat is nog steeds te zien o.a. aan de ruïnes van het meer dan duizendjaar oude bolwerk, het Kas teel. In die streken is wat af geknokt door begerige jongens als de Germanen, de Romeinen en in de middeleeuwen de di verse hertogen, graven en bisschoppen. In 1632 sloeg Frederik Hendrik toe en veroverde de vestingstad Maastricht op de Spanjaarden en er wordt verteld dat die laatsten in grote getalen hun toe vlucht zochten in de grotten van Val kenburg, maar zeker is dat niet. Alleen menen diverse mensen nog geluiden in die grotten te horen van geesten van Spanjolen die daar toendertijd ver dwaald zijn en jammerlijk omkwamen. In de achttiende eeuw zwierven er de be roemde en beruchte roversbenden on der de naam "De Bokkerijders rond en die maakten korte metten met een ieder die niet snel genoeg zijn of haar beurs overhandigde. Een eeuw later is er nog een heuse "Limburgse kwestie"geweest met als hoogtepunt in het revolutiejaar 1848 een poging om zich van de Neder landen af te scheiden, want die gladja nussen in het noorden zagen Limburg toch maar als wingewest en aangezien het Limburgs bijna identiek was aan het Duits, voelden de separatisten zich veel meer thuis bij de oosterburen. Dat feest ging niet door maar tot en met het sluiten van de kolenmijnen is het toch wel aar dig roerig gebleven in het diepe zuiden. En onzekere tijden brengen steevast los se zeden en gewoonten met zich mee want gekrakeel wordt in eerste instantie veroorzaakt door machthebbers die el kaar het licht in de ogen niet gunnen en daarna door soldaten die er bij worden gehaald om de argumenten van de heren kracht bij te zetten. In het kielzog van het leger reisden de dames van plezier plus een grotë hoeveelheid angst mee en die schrik zorgde dan weer voor een "kan mij het schelen, we zijn er toch ge weest'" mentaliteit. Als men in rustiger vaarwater verkeerde, werden de touw tjes weer aangehaald. Actie reactie. Zo ging dat vroeger maar dat is lang verle den tijd. A lleen zijn er een paar Limbur gers die nog niet zo ver zijn. Bisschop Gijssen zou men misschien als zo ie mand kunnen zien maar zeker de burge meester van Valkenburg, de heer Gilis- sen. Ik ken de man niet persoonlijk he laas maar ik heb veelo ver 'm gehoord en gelezen. Hij is burgervader van een gemeente van ongeveer 15.000 inwoners maar in de zomer kun je dit getal een paar keer vermenigvuldigen want dan stroomt de plaats vol met vakantiegangers. Er is een hoop te zien in die mooie streek: grotten, een dierentuin, kabelbanen, een openluchttheater, een kasteel en men kan urenlang ronddwalen op wan delpaden die je dwars door het fantasti sche heuvelland voeren. De VVV van Valkenburg voert al jaren een aktief toerismebeleid en velen beantwoorden aan die oproep. Ook jeugdige vakantie- gangers. Dat ziet de heer Gilissen graag, natuurlijk. Maar het liefst ziet hij jeugd die óf net van kostschool komt óf een be wijs van goed gedrag meeneemt van de wandelclub of de padvinders want de rest van het jonge volkje beziet de bur gervader met diep wantrouwen. De man heeft géén idee hoe de "kids" van de ja ren tachtig (en zometeen van de jaren negentig) in elkaar zitten. Hij heeft dan ook straffe regels opgesteld en daarmee de plaatselijke horeca opgezadeld. De hotels en pensions die uitsluitend oudere toeristen onder hun dak hebben, vinden het wel goed zo, maar de dancings en ca fé die het moeten hebben van 't jonge volkje zijn er niet zo blij mee. Om half twee 's nachts moeten de eta blissementen leeg zijn, modderbadge vechten zijn verboden, in de zalen waar orkestjes spelen zijn decibel-meters op gesteld die de stroom uitschakelen zodra het volume boven een voor popmuziek te lage) grens komt, shows met daarin topless dames zijn geheel uit den boze. Ik kom al jaren achtereen in Valken burg en elk jaar loopt het aantaljeugdige vakantiegangers terug. Logisch. Want laten we nou eerlijk zijn. De zonen en dochters die elders, bijvoorbeeld in Spanje, op vakantie gaan, duiken bij mooi weer pas om een uur of half twaalf, twaalf uur een disco in en komen er pas om een uur of vier, of soms later, weer uit. En de muziek moet goed hard zijn en van een pikante show vallen ze ook echt niet meer om en wordt hun jeugdige ziel echt niet geschokt. In Amsterdam barst het van de kroegen waarin je een pint ge serveerd krijgt door een topless dame. Niemand die daar nog van staat te kij ken. En de jeugd tussen achttien en vie rentwintig weet heus wel waar Abra ham de mosterd haalt en gaat heus niet in een discotheek naar de verdoemenis als die twee uur langer open blijft. Mis schien wil de heer Gilissen van Valken burg een exclusief mondain oord ma ken, slechts in trek bij gefortuneerde en! of op leeftijd zijnde rustzoekers. Dan moet 'ie dat gewoon hardop zeggen. Of eigenlijk hoeft hij dat niet meer te doen. Het jonge volkje heeft dat langzamer hand in de gaten. Als dat zo doorgaat zie je er over een jaar of vijf geen een meer van in Valkenburg, 't Zal me daar dan een dooie boel worden. Peter Koelewijn AUTO SMEEING AUGUSTUS AKTIE Max. 75% of 15000- Renault 25 GTS Stuurbekrachtiging, blauw met. Nieuwpriis 43000,- 1987 u 22950,- Mercedes 190D Blauw met., schuifdak, 90000 km Nieuwpriis 68000,- Mitsubishi Galant 1.8GL Groen metallic Nieuwpriis 32950,- Nu 34950.- Mitsubishi Spacewagon 2..0L Kat. Wit, 7 persoons, 44000 km Nieuwprijs 40500,- Nu 1987 29950,- Volvo 740 GL Diesel zwart metallic, 90000 km Nieuwpriis 59000- 7500-10000- EEN JAAR GARANTIE Honda Civic aut. rood met. 1983 Mitsubishi Colt rood met. 1984 Mitsubishi Colt Eterna beige 1984 Saab 900 Turbo blauw met. 1982 Fiat Regata wit 1984 Fiat Uno 45 rood 1984 VANAF 12500,- TWEE JAAR GARANTIE Mitsubishi Cordia rood 1985 Audi 80 beige met 1984 Mitsubishi Colt 1.5 GLX rood 1985 BMW 316 4 drs rood 1985 Mitsubishi Gal. 1.8 GLX D blauw 1985 Lancia Prisma Symbol Zwart met., schuifdak, 50000 km Nieuwprijs 35000,- 1985 J 21950,- 1987 J 19950- Volvo 745 GL Station Zwart metallic, LPG Nieuwprijs 60000- 1986 J 37950- SPECIALE AANBIEDING FIAT UNO 1986 9950,- of per maand v.a. f 171 (48 m. rente 4.9% aanbetaling 2500,-) UNO AKTIE MODEL - 4,9% RENTE DE BESTE GARANTIE EN HET GOEDKOOPSTE GELD FIAT PANDA v.a. f169,-p.m. 5x FIAT PANDA 1985/1986 een jaar garantie v.a. 7450- of f 169,-per maand" 36 m.. 4.9% rente, kontantof inruil 1800- 6x FIAT UNO VAN 1987 slechts weinig kilometers Nieuwprijs 18650- of 222,50 per maand (48 m. rente. 4.9%, kontant 3250.-) 12950,- Renault 25 V6 1985 Automaat, leder bekl., schuifdak Nieuwprijs 80000,- Nu 22950 - Volvo 245 Station i qoc Wit, LPG Nieuwprijs 50000,- Nu 29950,- Mercedes 280 S Automaat, rookzilver, alle opties Nieuwprijs 80000,- 1985 u 37950,- 10000- 12500,- EEN JAAR GARANTIE Toyota Corolla H.B. blauw met. 1985 -iat Ritmo blauw 1986 -iat Panda 1000 CL rood 198/ :iat Panda 1000 CL wit 1988 Mitsubishi Colt 1.2 EL rood 198b SPECIALE AANBIEDING PANDA 750 CL 1988 9000 km. zilver 10250,- of 225 - p m 36 m. 4.9%. kontant 2750 - Mitsubishi Lan. Wagon LPG 1986 Mitsubishi Galant aut. wit 1985 Mitsubishi Lancer rood met. 1986 Fiat Ritmo 70S blauw met. 1987 Lancia Ypsilon Turbo antraciet 1986 Fiat Ritmo 70 CL 3 drs grijs met 1986 Uno SX groen met 1988 Mazda 626 H.B. LPG antraciet 1986 Mitsubishi Colt 1.2 GL grijs met 1987 V.W. Golf blauw 1987 Mitsubishi Galant 1.6 blauw met. 1987 Fiat Uno 45 grijs met. 1987 Fiat Regata wit 1988 Mitsubishi Colt GLX 3 drs rood 1987 Mitsubishi Galant Diesel bruin 1987 MITSUBISHI VAN DE WEEK GALANT SEDAN 1.8 GL Blanco kenteken met 700 km Normaal 3239S,- Nu 29250,- BEDRIJFSWAGENS Prijzen excl BTW 9000,- 9000,- Mitsubishi L300 D. verl. 1985 Opel Kadett Van Diesel 1986 Mitsubishi L300 D. dubbele cabine ,988 12000 v.w. Transporter e.v.t. met banken 198i 3000 r\utiii.uo»L.vj i-t, owi_oi, icLcruun uzioï>-l3227 OPENINGSTIJDEN: ma t/m do 09.00-18 00 uur. vrij 09.00-21.00 uur, zat 10 00-18 00 ui Jeu§ Binn* een z teit C ervoc dere word Imnu dan daar! lastir Om het J de je voor De v kam| bo Zon spor Vuu "Vu De volg wed Voo delii 1. H 2. H 3. h. 4. H 5. C 6. C Aar Mei tuss

Soester Courant | 1989 | | pagina 8