CW balpunt" ebkarelsEnby. soest THUIS 'Een schaker raakt nooit uitgestudeerd' NIC VAN DAM ra Aktie H Doen!! Remco van Beek en Sharon de Vaal winnen Henk Ebben-toernooi Shot-plan voor eigen tafeltennis-home S.O. Soest bereidt zich terdege voor op het nieuwe seizoen. Paleis Soestdijk-wandeltocht! WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 SOESTER COURANT PAGINA 12 Jan Verrips van de Soester Schaakclub: Sportvoorzitters Red Stars hervat trainingen in jubileumseizoen Z. J. VAN HOMOET BASKETBAL Bridge-toernooi voor niet-rokers Bij Sporthuis Kareisen krijg je nu bij aan koop van je voetbalschoenen niet alleen 10% korting via de "direkt-korting-kaart", maar bovendien een "balpunt". Geef deze "balpunt" af bij je club. De club krijgt tegen inlevering van deze "balpunten" gratis voetballen!!!! spnrthus Eb. Kareisen doet voetballers en verenigingen een plezier BIREK7-XORTING-KAART KORTING activesoorts TEAM TENNIS Op kermisterrein Koningsweg? TAFELTENNIS i- - - SOESTER COURANT VOETBAL Zondag 20 augustus: Jaarlijks Veteranentoernooi en kinderbraderie bij SEC Kans op kampioenschap lijkt voor Knickerbockers verkeken. HONKBAL Zaterdag 26 augustus - V" - De Soester Schaakclub bloeit. Met na me de jeugdleden blijven binnenlopen en behalen flink wat successen. Kort om voorzitter Jan Verrips (42) heeft geen reden tot klagen. Een senioren team in de promotieklasse van het Stichts Goois Schaakgenootschap (SGS) en een juniorenteam dat het prima doet in de KNSB. Het vorig sei zoen miste dit jeugdteam op een haar na de kampioenstitel. Gedurende de zomermaanden ver schijnt iedere week een interview met een voorzitter van een sportver eniging op de sportpagina's van deze krant. Veel gesport wordt er in de zomer niet, maar de organisatie gaat door. In deze achtste aflevering voorzitter Jan Verrips van de schaakvereniging 'Soester Schaak club'. Schaken is volgens Verrips wel degelijk een populaire sport. De club heeft zo'n 65 leden. Die leden komen alleen om dat ze willen schaken. "Wij zijn puur een schaakclub", zegt Verrips. Bij de vereniging is dan ook geen sprake van grote clubfeesten en dergelijke. 'Schaken is een sport voor saaie studie- bollen', een vooroordeel dat nogal.eens de kop opsteekt. "Daar heb ik nogal moeite mee", aldus Verrips. "Schaken is niet alleen voor intellectuelen. Bo vendien zou dat nog niets zeggen. Wat is nou een intellectueel? Dat vooroor deel dateert al van jaren her en het is echt onzin." Dat er op de Soester Schaakclub alleen geschaakt wordt wil niet zeggen dat al leen de fanatiekelingen welkom zijn. Ook de mensen die gewoon zin hebben in een potje schaken worden met open armen ontvangen. Verrips: "Iedereen mag bij ons binnenlopen. Ook mensen die zelfs nog nooit van schaken hebben gehoord. Nieuwe leden worden tijdens de clubavonden goed opgevangen en begeleid door het bestuur." De club avonden worden iedere wêek op vrij dag gehouden. Geïnteresseerden kun nen contact opnemen met secretaris René Boekhof Jonge garde Verrips is vooral trots op de 'jonge gar de' van de schaakclub. "Dat zijn jon gens van een jaar of zeventien, achttien. Het zijn echte fanatiekelingen. Niet al leen tijdens de clubavonden zijn ze aan het schaken, maar ook onderling spelen ze veel partijen. Ze studeren veel en lo pen allerlei toernooien af." Het 'trainen' is pure theorie. Volgens Verrips raakt een schaker nooit uitge studeerd. Tijdens de clubajvqqcfcn De Soester basketbalvereniging de Red Stars is jongstleden vrijdag ge start met haar trainingen voor een voor haar belangrijk seizoen. Dit sei zoen '89-'90 zal namelijk in het teken staan van haar 25-jarig bestaan. Gestart in 1965 zal het in 1990 alweer 25 jaar geleden zijn dat de vereniging haar aktiviteiten opstartte. Werd er al- tijds begonnen met een heren- en een jongens-juniorenteam, op dit moment mag de vereniging zich gelukkig prijzen met acht seniorenteams en veertien jeugdteams. In al die jaren heeft de ver eniging een belangrijk woordje meege sproken en met name door de vele extra EEN PRAATJE OVER EEN PRETJE: FIETSEN Als fietsen geen pretje meer is moet u toch eens over een nieuwe fiets gaan denken Even een praatje komen maken over de prijs. Dan zal fietsen weer een feest kunnen wor den. ^^1 TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 aktiviteiten die de vereniging organi seerde. De vrijdag is al sinds jaar en dag de trainingsavond bij uitstek voor de Soester basketballers en vaak ook niet meer weg te denken in het levenspa troon van elke Soester basketballief hebber, want deze avond wordt er geen andere aktiviteit gepland, neen, er móet worden getraind. Zo was dit jaar 25 jaar geleden en zo is het vandaag nog. De trainingen van de diverse jeugdteam starten in Beukendal elke vrijdag om half 5, te beginnen met de jongsten, de welpen. Vanaf 's avonds half negen is er dan gelegenhed voor de seniorenteams om te trainen. In het verdere berloop van de week zullen de tweede trainin gen worden gehouden in diverse gymnastiekzalen in Soest. Op landelijk niveau zal Red Stars dit seizoen gaan draaien met vier teams, te weten heren 1dames 1meisjes en jon gens junioren A. De wedstrijden zullen voor een groot gedeelte gespeeld wor den op de zaterdag in sporthal Beuken dal. Wie interesse heeft in het basketbalge- beuren is altijd op de trainingsavond of tijdens de competitiedagen van harte welkom bij de nog steeds springlevende jubilerende basketbalvereniging. wordt er vooral aandacht besteed aan de opening van een schaakwedstrijd. "Want als je niet goed uit de opening komt kun je het wel schudden", zegt Verrips. "Schaken is een individuele sport, je knokt voor jezelf. Het is niet saai. Het is een virus. Als je er een keer mee besmet bent, kom je er nooit meer van af." Het is duidelijk dat Verrips uit ervaring spreekt. "Het schaakspel heeft onbe grensde mogelijkheden. Het is een eeu wenoud spel en nog steeds wordt er weer iets nieuws ontdekt", zegt hij vol enthousiasme. Dat schaken ook nog opvoedkundige waarde heeft, blijkt volgens Verrips uit de resultaten die het schoolschaken op levert. "Van leraren horen we dat de kinderen door het schoolschaken leren zich beter te concentreren. Daardoor gaan de schoolprestaties omhoog. Op zaterdag 9 september 1989, aan vang 13.30 uur, zal er weer een voor ronde gespeeld worden in het kader van het grote 'Tnterpolis"-bridgetoernooi, speciaal voor niet-rokers. I Evenals vorig jaar zal deze voorronde gehouden worden in het dienstencen trum "de Vijverhof' te Soest. De voorrondes van het Interpolis-brid- getoernooi zijn opengesteld voor brid- geparen van alle sterkte-categoriëen, dus ook voor beginners en thuisbrid- gers. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per paar, aan de zaal te voldoen. Voor winnende paren zijn er cadeau bonnen en meesterpunten. De leiding zal evenals vorig jaar zijn in handen van Lidy van Vilsteren en Rob Westland. Aanmelden kan men zich bij Lidy van Vilsteren onder telefoonnummer 02155-16688. -:lc SOESTERBERGSESTRAAT 3 - TELEFOON 02155 - 1 27 49 Ti.v. dezè kaa'rt ontvangt f die óp uw vokjertdé aankoop'irs mindering wordt gebracht Deze kaart is'geldig tot ',w s&arhhutss f jjamt I tW; Bij de start van het nieuwe voetbalseizoen wordt er bij Sporthuis Eb. Kareisen aan de Soesterbergsestraat actie gevoerd. De echte voetbalfans kunnen zichzelf en hun club een plezier doen. Een korting voor zichzelf en een voetbal voor de club, dat zijn twee vliegen in één klap. Wie bij Eb. Kareisen vijftig gulden of meer aan voetbalschoenen besteedt krijgt een soort 'creditcard', waarvan hij bij zijn volgende aankoop bij dezelfde zaak veel ple zier kan beleven. Tien procent van het bedrag dat de eerste keer werd betaald wordt op vertoon van de 'creditcard'bij die tweede aankoop van de prijs afgetrokken. De klant krijgt echter niet één, maar twee kaarten bij zijn aankoop. Die tweede kaart is een zogeheten 'voetbalpunt'. Wie die kaart bij zijn club inlevert helpt de vereni ging met het sparen voor een nieuwe Adidas wedstrijd-voetbal. Wanneer een ver eniging tien voetbalpunten bij elkaar heeft gespaard komt ze in aanmerking voor zo'n bal. De firma Kareisen heeft speciaal voor de actie posters laten maken, die de vereni gingen in de kantin^ en kleedkamers kunnen ophangen. Daarmee kunnen ze hun leden aansporen om te helpen bij het sparen voor de Adidas voetbal. GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL. 13473 Member of the International Sports Group In de wandelgangen van de LTC Soest werd het al gefluisterd: "Remco gaat bij Shot spelen in de eerste klasse. Hij gaat daar veel geld verdienen". Veel geld verdienen is er niet bij, maat he laas neemt hij wel afscheid van Soest. Als afscheidscadeau stond hij in drie finales van het Henk Ebben-toernooi en schreef in een prachtige finale tegen zijn 'team-maatje' Bert van Wede (ook LTC!) de titel op zijn naam. Bert kwam notabene op match-point in de derde set (6-0/3-6/5-6) toen hem door Remco toegeroepen werd hoe moeilijk het was om de match uit te ma ken. Via een dubbel fout werd het toch nog een tie-break die door Remco werd Het bestuur van de Soester tafelten nisvereniging Shot heeft bij de ge meente concrete plannen ingediend voor de realisering van een "eigen ho me". Al jaren leeft de behoefte aan een eigen onderkomen bij de club, die tot dusver de beschikking heeft over de gymzaal aan de Heideweg. De voorkeurslokatie van het Shot-be stuur is het voormalige evenementen terrein aan de Koningsweg, beter be kend als het "kermisterrein". Shot-voorzitter Joop Kok maakte in het sportvoorzitters-interview in de vorige Spoester Courant al duidelijk in welke richting de gedachten van het bestuur gingen. Nog maar enkele jaren geleden lanceerde de vereniging het plan om aan de gymzaal aan de Heideweg de no dige uitbreiding te geven, om zodoende de beschikking te krijgen over het be geerde "eigen huis". Dat plan is nooit verder uitgewerkt. Shot mikt nu op complete nieuwbouw van een sporthal van 20 x 25 meter, met daarnaast de nodige voorzieningen als kleedkamers, een kantine, een be stuurskamer en andere ruimten. De hal is specifiek opgezet voor de tafel tennis sport en biedt tijdens de trainingen ruimte voor acht tafels. Als er competi tiewedstrijden gespeeld worden kun nen er zes tafels worden neergezet. Niet rijk-rekenen De totale kosten worden geschat op 350.000 gulden. Shot zelf is in staat daarvan 200.000 gulden te financieren. "Die lasten kunnen we dragen, zelfs als we niet al te optimistisch zijn. Het laat ste dat we willen is ons rijk-rekenen," aldus voorzitter Joop Kok. Voor de resterende 150.000 gulden doet Shot een beroep op het gemeente bestuur. Kok: "Dat is niet zomaar uit de lucht gegrepen. Uiteindelijk laten wij een accommodatie achter waar de ge meente elk jaar vele tienduizenden gul den op moest toeleggen. Het negatieve exploitatiesaldo vormt zeker voldoen de compensatie voor het bedrag dat we de gemeente vragen. Zo bezien kost het de gemeente dus eigenlijk helemaal niets." In het ingediende plan spreekt het Shot- bestuur zich ook uit over de lokatie waar de tafeltennishal zou moeten ver rijzen. Daarbij heeft men een voorkeur kenbaar gemaakt voor het "kermister rein" aan de Koningsweg. "Daar wor den inmiddels geen kermissen meer ge houden en het terrein heeft nog geen concrete bestemming." Kok benadrukt overigens dat de lokatie in het hele plan een punt van min of meer "onderge schikt" belang is. Groei De vereniging is ervan overtuigd dat zij de lasten van 200.000 gulden kan dra gen. Zij is daarbij uitgegaan van een le dental van 170 leden. Het huidige le dental bedraagt 100. De veronderstel de groei is volgens Kok overigens geen natte-vingerwerk. "Er zijn in het land voorbeelden genoeg van clubs op ons niveau, die het ook gelukt is." De leden groei zal ook leiden tot een grotere kan tine-opbrengst en verder verwacht het bestuur uit het organiseren van toer nooien de nodige revenuen te kunnen opstrijken, die de financiering van haar aandeel mogelijk moeten maken. Volgens een mededeling m het vereni gingsorgaan "Sho(r)t Story" speelt het bestuur ook met de gedachte voor de nieuwe hal een eigen beheersstichting te vormen, wat voordelig kan zijn in verband met de vooraftrekmogelijkhe- den van de BTW. gewonnen met prachtig serve-volley- spel. Bij de dames werd Sharon de Vaal overtuigend winnares via een zege op Ingeborg Vonk. Een vrijwel vlekkeloos lopende organi satie waarbij de aanvangsproblemen (veel afzeggingen, vakanties e.d) cor rect werden opgelost. Voor al dit werk waren Mini Schneider, Agnes Wolf, El- ly Tromer en (vorige week vergeten) Kristel Schneider verantwoordelijk. Zij kunnen met een voldaan gevoel terug blikken. Gelukkig werd de moeite be loond met nog meer schitterende fina les. Al direkt in de ochtend stonden Patricia Koldewijn en Ellen Kannegieter tegen elkaar in de DEC1. Tot tweemaal toe gaf Patricia een riante voorsprong uit handen waarvan Ellen geroutineerd ge bruik maakte en de wedstrijd won (5-7/ 6-4/7-5). De HEC1 werd gewonnen door B. v.d. Bergen via winst op E. Kreuger. Jan Willem Hovestad en Aarnout Voogel speelden een thuiswedstrijd en wonnen de HDC1 terwijl Marijke Schut niet in de problemen raakte en de DEC2 op haar naam schreef. De finale DEB2 was helaas geen aantrekkelijk schouwspel en Gonnie v.d. Plank won daarin van Sanne de Metz. Hoe vreemd het kan lopen tijdens een tennistoernooi bleek wel uit de finale HEB2. Hoewel Kreuger in de Cl faalde wist hij in de B2 wel tot winst te komen tegen J. Lutz. De dag werd besloten met een aantal dubbelspelen. In de DDB liet Helen Blokpoel zien dat ze na een lang verblijf in Amerika nog steeds kan meekomen. Samen met Ingeborg Vonk won ze deze finale. De HDB1 werd een driesetter zonder echte spanning. Aan beide kanten wer den veel fouten gemaakt, waaruit het duo Bakker/Sprang als winnaars te voorschijn kwamen. Pas om half acht kon voorzitter Dick Luten de prijzen uitreiken. Op zijn ei gen wijze gaf hij de spelers persoonlijke aandacht en herinnerde hen aan de win naars die hen voorgingen (waaronder Nicole Jagerman!). Wie weet Uitslagen (winnaars - tegenstanders) DEC2 Marijke Schut - Fannie Lauw (6- 3/6-3) HEC2 R. Eykink - V. Domem (6-7/6- 4/7-5) DDC B. ter Meulen/J.Luten - A. Ko ningsbergen/ J. Geelhuizen (6-4/4-6-6-1) HDC2 Schouten/Schouten - Severs/ Boogaard (6-4/6-2) GDC2 P. Koldewijn/K. Winter - M. Schut/R.Westland (w.o.) DEC1 P. Koldewijn - E. Kannegieter (5-7/6-4/7-5) HEC1 Erwin kreuger - Boudewijn v.d. Bergen (6-1/7-6) HDC1 J W Hovestad/A. Voogel - F. Valkenhof/J. Gerritsen (2-6/6-4/6-2) GDC1 B. de Vries/J.W. Hovestad - B. Berg/' A. Voogel (7-6/3-6/6-4) DEB 2 G. v.d. Plank - S. de Metz (7-6/ 6-1) HEB 2 E. Kreuger - J. Lutz (6-4/6-1) DDB H. Blokpoel/I. Vonk - J.M. He- henkamp/ A. v. Rossum (6-4/6-3) HDB2 E. Majoor/M. Jonkheim - M. van Dijk/A. Veenhof (5-7/6-3/6-4) GDB2 A. v.d. Hoek/C. Hoveling - C. Bunschoten/D. Groot (3-6/6-3/6-0) DEB 1 Sharon de Vaal - Ingeborg Vonk (7-6/3-6/6-4) HEB1 Remco v. Beek - Bert v. Wede (6-0/3-6/7-6) HDB1 F. Bakker/R. Sprang - S. de Metz/B. v. Beek (7-6/6-4/6-4) GDB1 J. v.d. Linden/B. v Wede - S. de Metz/ R. v. Beek (6-3/6-2) Bureau yoor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. In de afgelopen weken heeft de Soest- selectie onder leiding van Wim Gel- hard de conditie weer op peil gebracht en met hét spelen van een aantal nutti ge oefenwedstrijden heeft de coach een inventarisatie kunnen maken van de vorm en kwaliteit in de erg brede selectie. Blessures en ook nog de late vakantie-perikelen noopten de trainer tot enige fantasie-opstellingen. In de gespeelde wedstrijden o.a. tegen L.V. V., C.D.N. en T.O. V., was dan ook nog geen hecht collectief te zien. Wel viel het op dat de spelers met veel inzet voor hun plaats speelden. Er waren fraaie staaltjes van individueel voetbal te zien. Van nu afkomt het grotere werk eraan. A.s. zondag 20 augustus speelt Soest 1 tegen de tweede klasser Rapiditas uit Weesp, aanvang 14.30 uur. Dit moet dan de test-case worden voor het be kerduel van dinsdag 22 augustus, we derom aan de Bosstraat-Oost, tegen het zeer gerenommeerde Utrechtse D.O.S.. De aanvang van deze wedstrijd is om 18.30 uur. Gratis toegang Bayern Munchen nodigde onlangs vrouwen en kinderen uit om één van de wedstrijden gratis bij te wonen. Welnu, bij S.O. Soest is op 22 augustus deze on getwijfeld spannende wedstrijd voor ie dereen gratis toegankelijk! Na deze beker-ouverture staan er nog enige oefenduels op het programma, o.a. uit tegen Baarn, Hoogland en de Vesting, alvorens op zondag 3 septem ber aan te treden in het eerste competi tieduel, opnieuw een "uif'beurt tegen het Utrechtse Velox. De derde klasse D van de KNVB is voor het komende seizoen veel meer regio- gericht, hetgeen de spanning en de riva liteit zeker ten goede zal komen. In de plaats van het gepromoveerde Nijenro- des en de degradanten Hercules en V.V.O.G. zijn ingedeeld J.S.V. (Juthphaas - Nieuwegein), H.M.S. .Utrecht-Noord) en Zwaluwen Voor uit, eveneens uit de Domstad. Het jaarlijkse SEC-veteranentoernooi telt dit jaar acht deelnemende teams, verdeeld over twee poules. De winaars van resp. poule A en B spelen om de eerste en tweede plaats terwijl de nummers twee om de derde en vierde plaats spelen. Deelnemers aan vetera nentoernooi zijn spelers die de leeftijd van 33 jaar hebben bereikt. De strijd gaat op het SEC-terrein om 11.00 uur van start en naar de 12 voor wedstrijden in de beide poules vinden om kwart voor drie de finalewedstrij den plaats. Een sterke deelname waar borgt op de SEC-terreinen een uiterst interessant toernooi. In poule A gaat SEC-overbuurman s.o.Soest het opnemen tegen de "oud jes" van Victoria uit Hilversum en Hoogland, terwijl de mannen van de Kooiweg (Hees) zullen trachten plaats genoot s.o.Soest van de eerste plaats te weerhouden. Hees wil namelijk in de fi nale en ook eens de wisselbeker win nen. In poule B neemt de organiserende ver eniging SEC het op tegen het sterke HVC uit de Keistad, Domstad uit Utrecht en Seastum uit Zeist. Natuur lijk hoopt men in het SEC-kamp op een finale tussen SEC als poulewinnaar in B en Soest of Hees. Het gehele SEC veteranentoernooi zal verder in het teken staan van de kinder braderie, die eveneens om 11.00 uur van start gaat. SEC tracht op deze zon dag overigens nog voor een extra at tractie te zorgen, namelijk het opstijgen van een heteluchtballon op één der bij- velden. De stichting SECuur is op dit moment over dit evenement in onder handeling, zodat bij het perse gaan van dit artikel nog geen bevestiging kon worden gegeven. Er is echter goede re den om aan te nemen dat er kansen zijn dat voor het eerst vanaf het SEC-veld zo'n luchtballon zal opstijgen. De jeugd kan de te verkopen zaken voor de braderie onder door SEC ge plaatste parasols op het terrein vanaf de ingang tot aan het bordes naar de kanti ne uitstallen. Op het veld wordt tevens een barbecue geplaatst, zodat de in wendige mens deze middag versterkt kan worden. Tenslotte zijn er voor de kinderen die deelnemen aan de kinderbraderie een aantal spelletjes, waarmee zijn zich be zig kunnen houden. Zo is er o.a. een kopgooispel. Muziek zal het gehele ge beuren een feestelijk karakter geven. Derhalve: op naar de SEC velden op 20 augustus a.s. Het lijkt erop dat het met de kam- pioensaspriaties van het heren honk balteam van HSV De Knickerbockers is gedaan. Na de 6-5 nederlaag van het afgelopen weekeinde tegen het Utrechtse Ola-UVY kunnen de Soes- ters hooguit nog gelijk komen met koploper Quick uit Amersfoort, dat inmiddels - met nog twee wedstrijden te gaan - vier punten voorsprong heeft genomen. Knickerbockers spelen op papier nog de twee zwaarste wedstrijden: de uitge stelde wedstrijd tegen Quick en een thuiswedstrijd tegen Red Caps uit Amersfoort, met wie de tweede plaats wordt gedeeld. Tegen UW kwam, als gevolg van vakanties, een nogal gehavend Knic kerbockers in het veld. Via Jeroen Hen- ke werd in de eerste innings een 0-1 voorsprong genomen, maar in diezelf de innings werd deze stand door de Utrechters gecorrigeerd: 2-1. De Soester ploeg bleef aanvankelijk achter de feiten aanlopen. Weliswaar scoorde Leo van Laar na een fraaie 2-honkslag, maar ook UW voegde een punt aan het totaal toe. Pas in de vierde innings wisten de Knickerbockers op voorsprong te komen, nadat eerst Ro gier Kriele, via twee gestolen honken, de thuisplaat bereikte en vervolgens Wally Farrell op een stootslag van Het- te Spoelstra wist te scoren. De laatste maakte plaats voor Patrick Farrell, die in de vijfde innings de eerste nul maakte met een fraaie vangbal. Toch kon UW in deze innings, waarin pitcher Rogier Kriele op de plaat plaatsmaakte voor Donald Farrell twee maal scoren, waardoor de Utrechters andermaal een voorsprong namen: 5-4. Via Rogier Kriele werd deze stand ge lijkgetrokken, maar opnieuw kon U VV door goed slagwerk uitlopen: 6-5. In de volgende innings kwam in deze stand geen verandering, zodat de Knic kerbockers met lege handen bleven en vermoedelijk het kampioenschap aan hun neus voorbij zien gaan. De kans na melijk dat Quick in twee wedstrijden vier punten laat liggen is uiterst gering en gezien het zware programma voor de Knickerbockers lijkt puntverlies voor de Soesters niet geheel uitgesloten. De Knickerbockers spelen aanstaande zondagmiddag 20 augustus om 15.00 uur op het veld aan de Koningsweg hun thuiswedstrijd tegen het Amersfoortse Red Caps. Voor de 32e achtereenvolgende keer organiseert de wandelsportvereniging "Olynipia", onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB), haar traditionele Paleis Soestdijkwandeltocht op zaterdag 26 augustus. Ook dit keer zijn fraaie en afwisselende parkoersen uitgezet in de bossen van Pijnenburg en Staatsbos beheer en rondom het Koninklijk pa leis. De wandeling staat voor iedereen open, zowel individueel als in groepsverband. Er kan een keuze worden gemaakt uit een parkoers van 5,10,15,20, of 25 ki lometer. het wijkgebouw van de Em- makerk aan de Regentesselaan in Soestdijk fungeert als start- en finish- plaats. Er kan gestart worden tussen 10.00 en 12.00 uur voor de 25 km. en de overige afstanden tot 13.00 uur. Voor groepen van tien personen en een leider/ster zijn, bij voldoende deelna me, op de 5, 10, 15 en 20, km. prijzen beschikbaar. De start voor groepen die voor jurybeoordeling in aanmerking wensen te komen is om 13.00 uur. het inschrijfgeld bedraagt van 6 t/m 14 jaar f 3,25 en f 4,- voor personen van 15 jaar en ouder, inclusief een fraaie herinne ring, die bestaat uit een goudbronzen medaille met de speciaal ontworpen af beelding van Koningin Beatrix. Het verdient aanbeveling zich van tevo ren op te geven, zodat men verzekerd is van direkte ontvangst van de herinne ringen). Leden van een erkende wan delsportorganisatie genieten op het in schrijfgeld (met herinnering) een re ductie van f 0,50. Zonder herinnering betaalt men respektievelijk f 1,25 en f 1,75. De medische verzorging van de deelne mers is in handen van de Kon. Ned. Ver. EHBO, Baarn. Wandelboekjes kunnen worden afge stempeld, mits deze bij vertrek zijn in geleverd. Groepen wordt verzocht de boekjes gebundeld in te leveren. Op alle invalswegen naar Soestdijk zul len richtingborden worden aange bracht, die naar de parkeerplaatsen lei den. Op last van de gemeentepolitie Soest dienen auto's en touringcars aan de rechterzijde van de Jachthuislaan ge parkeerd te worden. Het startburo sluit om 18.00 uur. Eventuele inlichtingen of een gratis programmaboekje kan men verkrijgen bij mevr. I. Maassen, Korte Hartweg 4, 3762 SJ Soest, tel. 20188, of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, tel. (s.v.p. na 18.00 uur) 16414. Y erkeersmaatregelen In verband met de Paleis Soestdijkwan deltocht van Olympia zullen op zater dag 26 augustus de Regentesselaan en Park Vredehof voor alle verkeer wor den afgesloten. Bovendien is die dag een parkeerverbod van kracht aan de linkerzijde van de jachthuislaan, gezien vanuit de richting Beckeringsstraat.

Soester Courant | 1989 | | pagina 12