KRJE an^fic] UUR £JLcuJks tiQF 'Kleintje AROS' start april 1990 bvteüp&t ■sJP?» Bruidspaar Van Doornen in de bloemen In Memoriam Gerard Paul 0 Postagentschap Soest-Nieuwstraat op zaterdag open Museum Oud Soest 'zomert' goed Gevraagd VASTE INVAL VAKANTIE LOPERS mit iVaVI I =1 STEITNER Soest zoekt subsidie voor lokale omroep Bij 65-jarig huwelijksjubileum Man steelt vlees Filmopnamen in de Soester Duinen Soester verraadt zich bij inbraakpoging G HANDEL GRATIS af te halen (Normaal f 3,-) KEUKENCENTRUM BOUWMARKT SOEST Vwitum&iie HET BESTE EXPLOITATIE VOORSTEL VERSE MOSSELEN Post verhoogt dienstverlening Vroege starts op vliegbasis Vermiste student uit Soest blijkt verongelukt 'illem Van Oosten fotoservice Soester Courant HfiNS WESTERHOF schoenen SCHOEN-ADVISEURS ONROEREND GOED 25.000 m2 TAPIJT op voorrraad. Alleen bij: 67e JAARGANG NO. 51 WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 "Het ziet er wel positief uit. De ge meenteraad heeft in elk geval de be slissing genomen om op zoek te gaan naar 50.000 gulden om met de lokale omroep te kunnen starten.Niemand weet op dit moment nog waar het geld precies vandaan moet komen, maar we nemen aan dat de raad dat in okto ber zal hebben gevonden. We gaan er in elk geval voorzichtig van uit dat het dóórgaat." Aldus AROS-voorzitter Thari Schrö- der, die al met al toch wel in haar nopjes is met het raadsbesluit dat tenslotte re delijk positief is uitgevallen voor de Soester omroep-organisatie. Aanvan kelijk zag het er immers nogal somber uit voor de ambitieuze plannen om de AROS om te smeden tot een echte lo kale Soester omroep, zoals er in tal van Nederlandse gemeenten al een functio neert. "Vóór de commissie-vergadering wa ren we heel optimistisch," aldus Thari. "Toen de meerderheid op dat moment niet wilde meewerken was dat wel een hele domper. Dat hadden we totaal niet verwacht. We dachten dat 't wel goed zat en waren al van plan alvast een klein feestje te vieren. Uiteindelijk hebben we dat tóch wel gedaan, maar meer om ons verdriet te verdrinken..." Groot was de opluchting in de AROS- gelederen toen de gemeenteraad op 20 juli alsnog besloot - hoe dan ook - 50.000 gulden te gaan zoeken. Volgens Thari is de ommezwaai voor een niet onbelangrijk deel te danken aan het in tensieve overleg dat enkele bestuursle den tussen de commissie- en de raads vergadering nog hebben gevoerd met de politiek. Ze noemt in dal verband de namen van secretaris mevrouw Voet en penningmeester mevrouw Jansen van Galen. "Zij zijn de partijen langs ge gaan en hebben onze plannen nog eens verduidelijkt en allerlei misverstanden weggenomen. Dat heeft kennelijk ge werkt." 'Startsubsidie' De AROS zou uiteraard graag meer zien, "maar met 50.000 gulden kunnen we ook wel wat," aldus de voorzitter. "We beschouwen het maar als een soort startsubsidie. Eigenlijk zouden we bin nen vijfjaar op 160.000 gulden moeten uitkomen, maar dat lijkt voorlopig uit gesloten. Maar over een jaar zien we wel weer; tenslotte is de raad nu ook van de ene dag op de andere van mening ver anderd. Voor die 50.000 gulden krijgt Soest een 'kleintje AROS', en dat bete kent dat we dus geen 24 uur per dag zul len uitzenden." Het AROS-bestuur buigt zich deze week over de stappen die nu onderno men moeten worden. In de eerste plaats zijn dat de nieuwe statuten, die nog bij de notaris moeten "passeren", en de of ficiële aanvraag voor een zendvergun ning bij het departement in Den Haag. Die aanvraag moet worden vergezeld van de zogenaamde representativiteits- verklaring, waaraan de gemeenteraad inmiddels wel eenparig zijn definitieve goedkeuring heeft gehecht. Het belangrijkste agendapunt is uiter aard de invulling van de zendtijd: de programmering. Het bestuur zal deze week een voorstel daarvoor op papier zetten, dat binnen enkele weken ter goedkeuring zal worden voorgelegd aan de ledenvergadering. Die kan het voorstel eventueel nog bijschaven voordat het (waarschijnlijk in oktober) wordt aangeboden aan de programma raad - een gezelschap bestaande uit ver tegenwoordigers van diverse geledin gen van de Soester samenleving - die voor de programmering de eindverant woordelijkheid draagt. Vier uur per dag Over de programmering wil Thari nog niets loslaten, omdat het bestuur eerst de leden op de hoogte wil stellen. "We willen in elk geval starten met vier uur uitzending per dag." Wel moeten er nog allerlei technische zaken worden gere geld, en dan zal hel waarschijnlijk wel volgend jaar april zijn ("als 'l snel gaat," aldus Thari) voordat de AROS echt de lucht ingaat, of liever gezegd: de kabel, waarop een kanaal vrij is voorde lokale omroep. Als ledenvergadering en programma raad hun fiat geven aan de programme ring zoals het bestuur die heeft uitge werkt, zal de AROS vanaf oktober al gaan "proefdraaien". Uiteraard moet dan vaststaan dat de ge meente Soest inderdaad de bron heeft aangeboord waaruit de subsidie kan worden verstrekt. Het bestuur stelt zich wat dat betreft voorzichtig op, maar laat Thari Schröder. zich daardoor niet weerhouden om al vast aan de slag te gaan. "We gaan dan werken alsóf we al lokale omroep zijn, al gaan de uitzendingen dan uiteraard alleen nog naar het ziekenhuis en de be jaardencentra." Thari benadrukt in dit verband overigens nog eens dat de "ou de" programma's voor Zonnegloren en de tehuizen gewoon blijven beslaan naast de lokale-omroep-programma's, die dus op andere tijden worden uitge zonden. Vermoedelijk zal de lokale-omroep Soest 's avonds rond etenstijd te beluis leren zijn, waarna hel programma ver der in de avond wordt uitgebouwd. Voor de "invulling" zal de AROS in tensief gebruik maken van de uitsteken de kontakten die ze nu al heeft met al lerlei verenigingen en instellingen. Medewerkers welkom "We zullen er hard aan moeten trekken om tegen die tijd voldoende mensen te hebben, want als we het niet de huidige ploeg moeten doen wordt het waar schijnlijk een kwestie van op je tand vlees lopen," aldus Thari. De AROS gaal dan ook intensief werken aan uit breiding van het aantal vrijwillige me dewerkers. Die kunnen nu al op diverse manieren bij de lokale-omroep-in-spc aan de slag, zowel op het terrein van de samenstelling en de presentatie als op dat van techniek en onderhoud. De eni ge eis die de AROS stelt is een mini mum-leeftijd van 18 jaar. (Men kan zich elke avond telefonisch aanmelden bij de studio - lel. 20420 - of schriftelijk via postbus 163, 3760 AD Soest.) Volop feest was het zaterdag j.1. in de grote zaal van de Oranjeparkflat aan de Vredehofstraat, waar het bruids paar Van Doornen in etappes zijn 65- jarig huwelijksjubileum vierde. Wet houder Ries van Logtenstein kwam namens het gemeentebestuur een bloemetje aanbieden. De heer J. van Doornen (89) en me vrouw E. van Doornen-Zeggelaar wo nen sinds 15 jaar in Soest. Het grootste deel van hun huwelijkse jaren hebben ze echter in Zoetermeer gewoond, waar de bruidegom destijds werkzaam was bij de bekende Brinkers margarinefa- briek. Hij begon daar als boekhouder en bracht het uiteindelijk tot directeur. Ook op politiek, kerkelijk en maat schappelijk gebied was de heer van Doornen zeer actief, zoals blijkt uit zijn wethouderschap (Financiën en Onder wijs) en het feit dat hij jarenlang loco burgemeester van Zoetermeer is ge weest, in de jaren dat deze Zuidhol landse gemeente uitgroeide tot een mo derne stad. Daarnaast was hij voorzitter van de christelijke schoolvereniging en ouderling in de gereformeerde kerk. In de oorlogsjaren speelde hij een actieve rol in het verzet, waarvoor hij enkele ja ren geleden werd onderscheiden met het Verzetsherdenkingskruis. Toen de Van Doornensin 1974 naar de Oranjeparkflat in Soest verhuisden, waar ze het overigens buitengewoon In een zelfbedieningszaak aan de Wiar- di Beckmanstraat werd woensdag een 30-jarige man betrapt bij een winkel diefstal. De man probeerde zonder te betalen een flinke hoeveelheid vlees mee te nemen. Het vlees had een waar de van vijftig gulden. naar hun zin hebben, kon de bruidegom evenmin stil blijven zitten: al gauw was hij bestuurslid van de bewonersvereni ging, o.a. als voorzitter. Eigenlijk was afgelopen maandag de officiële dag van het huwelijksjubileum. Het bruidspaar nam zaterdag alvast een voorschotje: 's morgens met een gezel lige ontvangst voor alle mede-bewo ners van de Oranjeparkflat, 's middags voor de talrijke familie, vrienden en be kenden. In intiemere kring werd het feest besloten met een koud buffet. De heer en mevrouw Van Doornen hebben drie zonen en drie dochters, 21 Wethouder Van Logtenstein over handigde het bruidspaar Van Doornen een bloemstuk namens de gemeente Soest. kleinkinderen en inmiddels een flink aantal achterkleinkinderen. In totaal is de familie "met z'n achtenvijftigen". Afgelopen zaterdag is Gerard Paul overleden. Hij was 50 jaar. Niet on verwacht, maar voor velen toch nog plotseling kwam er een einde aan het leven van deze aimabele Soester, van wie veel mensen hebben gehouden en die zelf veel van mensen hield. Mensen speelden immers een be langrijke rol in zijn leven, en vooral ook in zijn wekelijkse cursief "Zo ge zien" op de voorpagina van de Soes ter Courant, waarmee hij gedurende een tijdsspanne van meer dan tien jaar mede het gezicht van de krant bepaalde. Gerard schreef vanuit zijn hart en zijn gemoed, en vanuit zijn grote, warme belangstelling voor mensen en voor de soms "kleine dingen" die zich in het menselijk leven zo vaak voordoen. Op onnavolgbare wijze vertrouwde hij zijn waarnemingen aan het papier toe - puntig, herken baar en met het grote inlevingsver mogen dat alleen voorkomt bij echte gevoelsmensen. Gerard was zo'n gevoelsmens, en bovendien een man met een Bood schap, met een ondanks-alles- positieve levensinstelling. Die werd zonder twijfel gevoed door zijn ge loof, dat hij ook in zijn wekelijkse "Zo geziens" niet onder stoelen of banken stak, zonder er overigens mee te leuren. Daarom schreef hij met begrip, mild, en zonder ook maar iemand op de tenen te gaan staan. In maart leverde hij zijn 500-ste "Zo gezien" bij de redaktie van de Soes ter Courant in. Ter gelegenheid daarvan gaf hij een interview, waarin hij nog eens duidelijk maakte wat hem als schrijver - een jeugddroom die in zekere zin dan toch werkelijk heid was geworden - voor ogen stond: "Laat ik het zo zeggen: Ik ben eerder geïnspireerd dooor positieve dingen dan door negatieve. Als het even kan wil ik de mensen een ple zierig stukje aanbieden, ze als het ware even positief laden." In die opdracht slaagde hij iedere week opnieuw. Niet alleen de lezers van zijn stukjes, ook de mensen die het voorrecht hadden met hem in ge sprek te raken en hem van nabij te le ren kennen konden zich na vrijwel elke ontmoeting met Gerard "posi tief geladen" voelen. Dat werd niet minder, maar zelfs méér, toen in het afgelopen voorjaar bleek dat hij leed aan de ongeneeslijke ziekte die vori ge week tenslotte - menselijkerwijs gesproken veel te vroeg - een einde maakte aan het leven dat hij liefhad. Al snel na zijn jubileum-"Zo gezien" werden Gerard en de mensen om hem heen onverhoeds geconfron teerd met het bericht dat hij niet lang meer te leven had. Hij verwerkte dat niet zonder moeite, maar wel op een wijze die groot respect afdwong. En hij wist zich in dit alles een gelukkig mens, zoals hij niet ophield te verze keren aan de mensen die hem op zochten en vertwijfeld zochten naar woorden van troost en ongeveinsd medeleven. Zo wist hij vanaf zijn ziekbed de mensen om hem heen nog "positief te laden". Hoewel hij aanvankelijk van plan was zo lang mogelijk door te gaan met schrijven leverde hij eind april zijn laatste "Zo gezien" in. De in houd daarvan was oneindig veel meer dan zomaar-een-stukje; het was in zekere zin Gerards "testa ment" en daardoor zeker de moeite waard het nog eens door te geven, inclusief het naschrift. Het luidde als volgt: Meditatie over de Liefde vanonder een open hemel God is liefde. Alles is uit God en... keert tot God in een eeuwigdurende beweging. Zelf ben ik ontstaan uit liefde op die we reld die uit liefde ontstond en uit die zelfde liefde onderhouden wordt. De liefde moet doorgegeven worden door mij naar anderen, zoals ik zelf de liefde van anderen door moet ge ven, mag geven, om de beweging draaiende te houden. Van liefde uit God ontstaan, aan God gelijk. De ontspanning wordt net als giste ren heel diep en weer voel ik schok ken van energie door mij heen trek ken. De ontspanning blijft zo lang als ik dat wil. Energie laadt mij op en ik (h)erken dat ik betrokken ben in die stroom van liefde en energie die geen einde heeft. Het vloeit uit God en keert tot God. In een naschrift maakte hij daarbij de volgende aantekening: "'Ik ben een kind, door God bemind en voor 't geluk geschapen.Zo er vaar ik zijn liefde aan den lijve. Dit is het mooiste en laatste wat ik u wil doorgeven. Nu de doktoren vastgesteld hebben dat ik aan een ongeneeslijke ziekte lijd heb ik besloten om deze rubriek voor 'geziente houden. De energie die mij nu nog rest bewaar ik voor hen die mij zeer lief en dierbaar zijn. Gerard Paul laat een zeer lege plaats achter - niet alleen in de Soester Courant, maar zeker ook in het leven van tal van mensen die hem naston den, uiteraard allereerst in dat van Loes en de kinderen, van wie hij on gelooflijk veel hield en die een groot verlies te dragen hebben. Gerard Paul is de moeite waard om niet vergeten te worden. Burgemeester en Wethouders hebben Added Films Holland B.V. uit Bussum toestemming gegeven om in de periode van 28 augustus tot en met 11 septem ber gedurende één dag in de Soester Duinen opnamen te maken. Deze op namen zijn bedoeld voor de te maken jeugdspeelfilm "Emily", naar een sce nario van Guus Kuijer. De politie heeft vorige week een 42-ja- rige Soester aangehouden op verden king van een inbraakpoging in een wo ning aan de Nieuwstraat. Daar had hij een glas-in-lood raam ingegooid, zon der overigens in het huis te komen en iets weg te nemen. Gezien de "modus operandi" en de plaats van de inbraak dacht de recherche aan een "oude be kende" en ze besloot hem nader aan de tand te voelen. De man werd thuis aan gehouden en voor verhoor overge bracht naar het bureau, waar hij een be kentenis aflegde. Gelaten droeg Jansen zijn lot elke dag plots schaterde hij het toch uit van de lach Van Ede komt aan plaatst 'n dubbel raam En Jansen betaalt met plezier het gelag! Beckeringstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 1 6055 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN' HET KEUKENMAGAZINE, dat alles te maken heeft met keukens. Een unieke uitgave. Veldweg 4 - Soest Telefoon 02155 -1 48 78 20 jaar keukenspecialist NEDERLANDSE ,<T 'ERENIGING VAN^f ALGEMENE VERENIGING OOK TIJDENS UW VAKANTIE DE SPECIAALZAAK SOESTERBERGSESTR. 55 SOEST - TEL. 12639 DE OFFICIËLE MERCEDES-BENZ DEALER ADVISEERT U HET BESTE BIJ AANSCHAF, LEASEVORM EN DE EXPLOITATIE. HET BESTE VAN DE BESTE NIJVERHEIDSWEG 65N AMERSFOORT TELEFOON 033-635174 1e kwaliteit. Rechtstreeks uit Zeeland RUUD SMIT visspecialiteiten van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155 -1 52 88 Met ingang van 19 augustus a.s. zal het postagentschap aan de Nieuwstraat ook op zaterdag van 8.30 uur tot 12.30 uur geopend zijn. PTT Post wil met deze maatregel de dienstverlening aan haar klanten verbeteren. De zaterdagopenstelling in Soest be perkte zich tot op heden tot het post kantoor op de Steenhoffstraat (even eens van 9.00 uur tot 12.00 uur). Moge lijk wensen nog meer postagenten voor de verruimde openstelling in aanmer king te komen. Hierdoor ontstaat een betere spreiding van de geopende ves tingen en worden de openstellingstij den aanzienlijk verruimd. De klanten kunnen dus gedurende een groter aan tal uren op meer postvestigingen te recht. Bijkomend effect hiervan is dat de druk op de "zaterdagkantoren" af neemt, waardoor ook hier de klant be ter kan worden geholpen, in 1988 is op beperkte schaal een proef gehouden met de zaterdagopenstelling van postagentschappen. De positieve resultaten daarvan hebben geleid tot de beslissing een aantal postagentschap pen in te schakelen bij de verbetering van de dienstverlening op zaterdag. Het openstellingsbeleid van de eigen vestigingen van PTT Post ondergaat voorhands geen wijziging. Naast De Paardenkamp, het Soester Natuurbad, lijkt het erop dat ook het Museum Oud Soest, gelegen aan de Steenhoffstraat 46, zich heeft ge schaard onder de schaarse toeristische trekpleisters van het dorp. Hoewel de openingsdagen beperkt zijn - uitsluitend zaterdags en zondags kan men er tussen 13.30 uur en 17.00 uur terecht - blijft het museum niet onopge merkt. Het zijn vooral de fietsende toe risten, op doortocht in Soest, die in de Steenhoffstraat een stop maken en het museum bezoeken. Verhoogde inzet van het museumbe stuur, dat met kennis van zaken vragen van de bezoekers beantwoord. Ener zijds richt de belangstelling van de gas ten zich op de archeologische aspecten van Soest, daarnaast bestaat veel inte resse voor de ambachten (wagenma kers - lei- en rietdekkers - klompenma kers - koperslagers en neringdoenden). Het gemiddeld verblijf van de jonge en volwassen bezoekers wordt geschat op circa 70 minuten. Foto-expositie Suksesvol is eveneens de in augustus gestarte foto-expositie, waarin mannen en vrouwen uit het rijke Soester leven centraal staan. De mannen in hun som bere zwarte kostuums, de vrouwen in zondagse dracht, veelal getooid met de vierkante muts, de staatkap, de cornet muts of de trekmuts. Naast de verschei denheid aan kleding geeft de expositie ook een duidelijk beeld over de aan- en introuw in vroeger tijden binnen de ou de Soester boerengeslachten. Ook in het toeristenseizoen bedraagt de toegangsprijs f 2,50 voor volwassenen, f 1,- voor kinderen. Inwoners van Soest, die de steeds wisselende tentoonstellin gen voordelig willen bezoeken betalen f 10,- p.p. dan wel f25,- per gezin. Be dragen waarvoor men een jaar lang gra tis toegang heeft. Straaljagers van de vliegbasis Soester- berg kiezen op dinsdag 22, woensdag 23 en donderdag 24 augustus al om ze ven uur 's morgens het luchtruim. Een intensief oefenprogramma voor de Amerikaanse vliegers van het op Soes- terberg gestationeerde 32ste Tactical Fighter Squadron is de oorzaak van de vroege starts. De vliegers worden beide dagen uitgebreid getraind voor hun luchtverdedigingstaak. Dit houdt on der andere in het onderscheppen van ongeïdentificeerde vliegtuigen die ons gebied dreigen binnen te vliegen. De activiteiten op de vliegbasis kunnen op deze dagen al om half zeven 's och tends merkbaar zijn, als de eerste vliegers hun toestellen opstarten. De vliegoefeningen duren op deze dagen zeker tot zeven uur 's avonds. Vorige week is komen vast te staan dat de 23-jarige Frans-Mark Schut, student in Utrecht maar afkomstig uit Soest, in Turkije is verongelukt. Hij werd sinds 27 juli vermist, nadat hij niet terugkeer de van een bergtocht, die hij aanvanke lijk met twee vrienden was begonnen maar alleen had voortgezet. Zoekacties door reddingsploegen met o.a. helicop- ters hadden geen resultaat. Het slacht offer werd op 4 augustus door herders gevonden. Daarbij bleek dat hij door vallend gesteente was gedood. Het li chaam werd aangetroffen in een ravijn. Gistermiddag is hij na een uitvaart dienst in de Open Hof op de algemene begraafplaats aan de Veldweg in Soest begraven. Zie pag r Soesterbergsestraat 57 Winkelcentrum Soest-Zuid 02155-13109 Van Weedestraat 147 Soestdijk 02155-25942 voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 LOTERIJ 1989 Wij vieren ons 10-jarig bestaan. Bij aanschaf van f 25,- of hoger, heeft u kans op: Reischeque t.w.v. f 750,- Wereldradio t.w.v. f 280,- Walkman t.w.v. f 60,- Cassette t.w.v. f 15,-. De trekking is op 17 nov., 21.00 uur. Uw kijk- en luistervriend Zuidpromenade 28 - Soest Tel. 19629 - Ook voor reparatie Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 3387 Het aanbod in van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 8 Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postbank 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Losse nummer 75 ct. Gecontr. opl. 8000 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG

Soester Courant | 1989 | | pagina 1