uitgave nieuwe boeken rvi naturo kurk o u <u O C fd CO Epilepsie? DeHYPOTHEKER Diekurkvloer met die driejaar garantie is alleen op dit adres te vinden: CURSUS SPORTMASSAGE ZOEKTU SOESTER COURANT Zet iezelf niet buitenspel Uw ideale hypotheek vinden is^ ons vak. Doe dus gratis een beroep op De Hypotheken WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 SOESTER COURANT PAGINA 4 Vakantielectuur voor de jeugd Volwassenen- vakantie-lectuur Voordrachtskunst in workshop Onverzekerde auto uit verkeer gehaald Bromfietser gepakt na achtervolging Bloembakken monument Soesterberg vernield Inbraak kelderboxen Kamperfoeliestraat Bromfietster gewond bij aanrijding Gestolen pasje goed voor 750 gulden COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Hond bijt (politie)man Fietsen weg bij stations Volksdansen GABRIELLE DESTREE GROENTE- ij A DT en FRUITHAL 1 M Ah I HAGELWITTE BLOEMKOOL 1?9 Zoete Galia MELOEN 2?9 WE!Sa2S51 ikl V i Had u dat maar eerder, ontdekt! KANTOOR BEDRIJF WINKEL BUITENDIENST a a r\ De Hypotheker Amersfoort, 033-613444 J.M. Hengeveld, Bergstraat 23 Een van de moeilijkste bezigheden is, hoe vreemd het ook mag klinken, de jeugd het voor, tijdens en na de vakantie naar de zin te maken. Met welk weertype we ook te maken heb ben, het nieuwtje van de vakantie is er snel van af, de verveling dreigt toe te slaan. Om dit laatste te voorko men kwamen uitgevers op het idee tegen vakantietijd een groot aantal nieuwe jeugdboeken uit te brengen. Op deze pagina schenken wij daar uitvoerig aandacht aan. Voor elk wat wils, betaalbare prijzen bij de plaat selijke boekhandel, en voor jong... en oud in vele gevallen de moeite van het lezen- en voorlezen waard. Nachtfeesten en droombees- ten Auteur: Peter Mayle en Arthur Robins Uitgever: Oberon Dit boek gaat over dromen. Geen ge wone dromen, maar van die "enge" dromen. Van die kinder plaagdromen. Van die dromen die ervoor zorgen dat je kleuter niet durft te slapen. Aan de hand van vrolijke illustraties en een dui delijke tekst wordt op en voor kleuters begrijpelijke manier uitgeled dat dro men heel normaal is; dat het heel begrij pelijk is dat je als kind bang bent voor het slapengaan. Het boek (een Bobo uitgave) is een uitstekende handreiking in de strijd tegen de nachtmerries. Ben is boos Auteur: H ia wijn O ram en Satoshi Kitamure Uitgever: Lemniscaat Een verhaal over een jongetje dat boos wordt omdat hij niet naar bed toe wil gaan. Hij wordt zó boos day het heelal uit elkaar spat en hij alleen nog maar sterretjes ziet. Zeer geschikt voor ontzettend driftige kinderen en hun ouders. Een prenten boek met weinig tekst en sprekende il lustraties. Maja's vier seizoenen Auteur: Lena Anderson en Ulf Svedberg Uitgever: Ploegsma in samenwerking met natuurmonumenten Maja's vier seizoenen is een natuurboek voor kinderen vanaf 8 jaar. Het is hel der van taal en voorzien van vele kleur rijke illustraties. Maja, de hoofdpersoon van het boek laat zien wat haar allemaal bezig houdt in de natuur: Waarom zingen de vogels, welke bosvruchten mag je plukken, hoe herken je dierensporen? Het zijn alle maal vragen waarop het boek een ant woord geeft. Bovendien worden er een paar hele leuke ideetjes aan de hand ge daan om de natuur wat dichter bij huis te halen. Een boek dat werkelijk bij draagt tot een stuk bewust wording ten aanzien van de natuur. Ook geschikt voor leerkrachten van basisscholen. Vingers in de jam Auteur: Geert de Kockere uitgever: Lannoo De allereerste kinderpoëzie. Lief van klank, eenvoudig van tekst. De illustra ties van Sabine de Meyer maken het boekje compleet. Uitstekend geschikt om kado te doen. Lief, gek, vrolijk en zeer herkenbaar voor kinderen van 3-5 jaar. Maar ook voor hun (groot) ou ders! Jeugdencyclopedie Auteur: Jane Elliott en Colin King Uitgever: Canecleer b. v. Er zijn vee! naslagwerken voor de jeugd geschreven. Slechts enkele zijn het waard naast het predikant "nuttig en leerzaam", de beoordeling "leuk" te mogen dragen. De jeugdencyclopedie van Cantecleer behoort tot deze zeldza me groep. Door de duidelijke, talrijke en kleurige plaatjes is het boek naast een uitstekend naslagwerk ook nog leuk voor de wat jongere "wijsneusjes". Om voor te lezen geschikt vanaf ca. 6-7 jaar. Om zelf te lezen vanaf 8 jaar. Een verrijking voor niet alleen het kind! Bo vendien zeer aktueel geschreven. Kleine brulbeer is boos Auteur: Ingrid Uebe Uitgever: Holland Een van de moeilijkste soort van boe ken is het kinderboek. Niet zozeer om te lezen, maar vooral om te schrijven, het is voor volwassenen nauwelijks te doen om zich in de wereld van een kind in te leven. Er zijn maar weinig schrij vers en schrijfsters die hier echt goed in zijn. Ik heb er dan ook grote waardering voor wanneer een schrijfster er in slaagt een boekje te schrijven dat niet allen leuk is om te lezen, maar ook om voor te lezen. De volwassene die het moet voorlezen zal bij zijn dat het verhaal ge woon een leuk verhaal is, ook voor vol wassenen. De voorlezer zelf valt niet in slaap. Daarnaast is het voor kinderen ook een feest. Er staan plaatjes op elke bladzijde, dus kinderen popelen om door te gaan naar de volgende pagina. Kinderen uit groep vier van de basis school (en ouder) kunnen het ook zelf lezen. De zinsbouw en lettergrootte zijn daarvoor erg geschikt. De vele wegen en de ene weg Auteur: Jan Bluyssen Uitgever: Arbor Vijf jaar na zijn aftreden - vanwege 'n ernstige hartkwaal - als bisschop van Den Bosch is mgr. Jan Bluyssen een beetje terug van weggeweest. In "De vele wegen en de ene weg" is 'n aantal artikelen gebundeld, die Bluyssen schreef als bisschop. Het boekje bevat één nieuw artikel, dat vijfentwintig van de tweehonderdveertig pagina's be slaat. Dat nieuwe, actuele artikel draagt als titel "Kerkverlating... hoe verder?". Enkele interessante passages daaruit: "Kerverlating komt in de beste families voor. Al zijn de ouders nog zo kerkbe trokken, dat garandeert nog lang niet, dat hun kinderen dit overnemen. Zo sterk is nu eenmaal de invloed van het gezin niet meer" - "Het is begrijpelijk, dat veel ouders dan door schuldgevoe lens gekweld worden. Toch wijst alles erop, dat zo'n breuk in de geloofsover dracht het onvermijdelijk gevolg is van diep-ingrijpende ontwikkelingen in on ze samenleving waartegen niemand zich kan indijken". Hobsons eiland Auteur: Stefan Themerson Uitgever: De bezige bij Stefan Themerson is heel gemakkelijk in het laten verschijnen van hoofdper sonen uit de ene roman in een andere. Hij zou dus bij uitstek geschikt zijn voor het schrijven van een jarenlang lopende televisiefeuilleton. Gelukkig is hij dat niet. Hobsons Eiland begint met een staats greep in de Afrikaanse staat Boekoem- Ia, waarna de afgezette president, die als door een wonder aan de dood is ont snapt, naar Hobsons Eiland weet te ontsnappen. Een eilandje zo klein, dat het op geen enkele kaart voorkomt. Ge legen in de Atlantische Oceaan op gelij ke afstand van Engeland en Ierland, la ten beide regeringen van die landen het dan ook met rust, zodat ze ook daar niet nog eens ruzie over hoeven te maken. Een waar Eldorado, waar de beheer ders niet weten, wat er zich in Parijs en Londen afspeelt en ook niet dat een Zwitsers bankier hun bestaan bedreigt. Fontana Auteur: Ben Borgart uitgever: De bezige bij De hoofdpersoon in dit verhaal, Cuzzi, die ook wel Bernardo wordt genoemd, is eigenlijk de alter ego van Borgart. Hij gaat in dit boek op zoek naar zijn Ita liaanse wortels. Hij doet dat niet alleen uit familiale nostalgie, zoals dat nogal vaak voorkomt, maar vooral vanwege het feit, dat hij het geld, dat hij ooit aan een groepje verre bloedverwanten heeft voorgeschoten, nu eindelijk wel eens terug wil zien. De zoektocht naar zijn familie begint in de sloppenwijken van Livorno omdat hij de taal niet machtig is. Dat wordt hem nog duidelijker als hij een achtjarig nichtje naar een klooster in Padua moet brengen. Een boek vol humor en ontroering, die vaak volko men in elkaar overlopen. Een boekje dat iedereen gelezen moet hebben. De vernieuwingen in katho liek Nederland. Van Vatica- nunt II tot acht mei beweging Auteurs: Erik Borgman, Bert van Dijk en Theo Salemink (red.) Uitgever: Dehorstink Dit boekje is een verzameling van op stellen van vijftien auteurs uit de kring van de Acht mei beweging, 'n vernieu wingsbeweging binnen de RK-kerk van Nederland, zoals ze zich noemt. Een kwart eeuw geleden werd het Tweede Vaticaans Concilie gehouden met de bedoeling de kerk meer bij de tijd te brengen. Wat is daar nu, vandaag, in Nederland het resultaat van? Op ver schillende terreinen wordt dat nage gaan: de vrouw, de leken, de religieu zen, het onderwijs. Hoogleraar sociolo gie L. Laeyendecker besluit de bundel met een artikel getiteld: "Van kardinaal Alfrink naar kardinaal Simonis"; inder daad twee mannen, die in de recente ge schiedenis van de Nederlandse kerk provincie een bewogen periode gemar keerd hebben. Spiritualiteit en mystiek Auteurs: Otger Steggink en Kees Waaijman uitgever: Gottmer Nijmegen Spiritualiteit en mystiek zijn "in" de laatste twintig jaar. De boekhandel geeft er blijk van. Talloze centra voor meditatie zijn de afgelopen jaren ge opend. De belangstelling ging met na me naar het Oosten, naar Azië, naar landen als India. Spiritualiteit van eigen bodem kwam niet of nauwelijks nog aan de oppervlakte. In die onderbelichting komt gaandeweg verandering. Spiri tuele bronnen dichter bij huis beginnen ook enige aandacht te krijgen. De bun del "Spiritualiteit en mystiek" is een in leiding voor mensen die zich op dit bre de terrein willen oriënteren. Stap voor stap wordt de lezer ingeleid: vanaf de betekenis van de woorden spiritualiteit en mystiek. Een deel van het boek is in geruimd voor praktische wegwijzers zo als een lange lijst van dictionaires, boe ken en tijdschriften, en de (nationale) scholen en centra van spiritualiteit. Dit boekje kan een dienst bewijzen aan hen, die op zoek zijn naar de spiritualiteit in heden en verleden, en zich kritisch wil len bezinnen op eigen spiritualiteit. Victoria/ Portret van een ko ningin Auteurs: Richard Muilen en James Munnson Uitgever: Hadewych Dit boek over het leven van de Engelse vorstin Victoria is honderdvijftig jaar na haar troonsbestijging geschreven. Vic toria is een veel beschreven vrouw. Niet verwonderlijk overigens als je bedenkt, hoe groot haar invloed is geweest op het dagelijkse leven in het toenmalige Brit- tanië. in dit boek ligt de nadruk geheel op de persoon van Victoria, zoals zij zichzelf zag en hoe zij gezien werd door hen die haar dagelijks omringden. Hier blijkt, dat zij een goed, humaan en zelfs een beminnelijk mens is geweest, maar vooral nooit saai. Uitzonderlijk is dat in dit boek gebruik is gemaakt van historisch materiaal uit corresponden tie uit de Koninklijke Archieven en uit stukken, die onder het Copyright van de Kroon vallen. Veel werk is ook ge maakt van geopende archieven van bi- blotheken en van particulieren. Dit al les maakt, dat Victoria een kijk geeft op een historische persoonlijkheid, zoals die er nog nooit eerder is geweest. Johannes Calvijn Auteur: Dr. W. de Greef Uitgever: De Groot Goud- riaan-Kampen Dr. W. de Greef heeft een wegwijzer willen schrijven om wat meer zicht te krijgen op Calvijn. Zijn boek begint met een schets van Calvijns leven. Dan vol gen zijn publikaties, zijn colleges, pre ken en wekelijkse bijbelbesprekingen. De schrijver behandelt ook de discus sies, die Calvijn had met rooms katho lieken en andere stromingen. In een van de laatste hoofdstukken gaat De Greef in op de brieven van Calvijn en het be lang daarvan. "Johannes Calvijn" is een inleiding en 'n oriëntatie voor diegenen, die met 'n Calvijn studie willen begin nen of daarmee bezig zijn. Na lezing kan ieder onderdeel uitgediept worden. Zo'n gids is geen overbodige luxe, want de Reformator van Genève heeft in dertig jaar meer geschreven dan iemand in een heel leven goed kan bestuderen en verwerken. Toch verliefd en andere verhalen Auteur: Marianne Wiggins Uitgever: Veen Marianne Wiggins beschrijft in deze bundel in een twaalftal verhalen een aantal personen, die te maken krijgen met het verschijnsel verliefdheid. Zij doet dat op een zeer humoristische wij ze en vooral meeslepend. Alle verliefd heden zijn verschillend van aard. Zo is daar in het titelverhaal de "mevrouw" en de timmerman, die beiden hun gere serveerdheid uiten over het verschijnsel verliefdheid, maar zeer verrukt zijn als het hun toch werkelijk overkomt. De verhalen vertellen niet alle een bepaal de ontknoping. Vaak laten zij zich ook raden, zodat de lezer zich zelf een beeld kan vormen over de afloop. Razend knap en goed leesbaar, een pronkstukje in ieders bibliotheek. Stoffen veranderen en vorm geven Auteurs: Clare Loeff en Berrie Schouten Uitgever: Cantecleer Dit boek schept vele mogelijkheden voor de snel wisselende mode die de laatste tijd steeds meer in de belang stelling is komen te staan, en daarmee ook voor het zelf ontwerpen van kle ding en het realiseren van zo'n ontwerp. Omdat kleding in sterke mate wordt be paald door de stofkeuze, is het mogelijk het karakter van de stof met behulp van de naaimachine zo te veranderen dat een kledingstuk een heel eigen karakter krijgt. Er worden dan ook een negental vormgevende technieken beschreven die variëren in moeilijkheidsgraad en van toepassing kunnen zijn voor het maken van lingerie tot winterjas. Te vens wordt er veel aandacht besteed aan de stofsoorten die allemaal in uiter lijk verschillen als gevolg van het ge bruik van verschillende grondstoffen. Praktische tips voor het gebruik van de naaimachine worden in dit boek nog eens duidelijk naar voren gebracht. Een schitterend geïllustreerd duidelijk en overzichtelijk boek, een unieke in spiratiebron voor iedereen die graag ei gentijdse kleding maakt. Goddelijk Auteur: Christopher Coe Uitgever: Veen Een debut-roman van de Amerikaan Christopher Coe, die eerder al publi ceerde in Harpers Bazaar. Het verhaal over Nicholas, een rijke en intelligente jongeman. Zeer knap van uiterlijk en in bijzondere mate met zich zelf bezig en begaan. Op zijn tweeën twintigste zag hij er goddelijk uit, waar na het verval zich bij hem begon af te te kenen. Op zevendertigjarige leeftijd overlijdt hij, waarbij hij waarschijnlijk werd gewurgd door een minnaar, om ringd door vele levensgrote foto's van zichzelf in de bloei van zijn leven. Het leven van een Narcissus, beschreven door de oudere broer op een meewarige en ironische wijze, die echter spoedig overgaat in een ander soort vervoering. Uiteindelijk ontstaat er een elegie over de Narcissus, rijk aan gevoel en versto ken van alle vormen van sentimentali teit. Onderweg Auteur: Jack Kerouac Uitgever: De Bezige Bij Een hedendaagse, vlot geschreven ro man, waarin de zaken waarom het draait zonder veel omhaal van woorden bij de naam genoemd worden. In Ame rika kreeg het boek het predicaat "de bijbel van de Beat Generatie". Inherent aan deze kwalificatie zijn diefstal, dope en seks. Voor wie een bepaald soort Amerikaanse en Europese jongeren nader wil leren kennen is "Onderweg" een even betreurenswaardig als over rompelende realiteit. Ook voor volwassenen is er deze zo mermaanden het een en ander te be leven wat lectuur en literatuur be treft. Hieronder een greep uit het ge- bodene. Een flinke hoeveelheid tips voor boeken om in de tent, caravan, of gewoon lekker thuis te lezen. Openbaring en openbaarheid Schrijver: Prof. E. Poulat en ne gen andere auteurs Uitgever: Arbor Enkele maanden geleden bestond het katholieke instituut voor massamedia veertig jaar. Ter gelegenheid daarvan is in dit boekje een selectie samenge bracht uit voordrachten voor en studie resultaten van dit instituut. Ook van het recente symposium, dat ter gelegenheid van het jubileum van het instituut werd gehouden en dat als onderwerp had: "Tien jaar Paus Johannes Paulus II". Daar sprak onder andere de bekende Engelse journalist Peter Hebblethwai- te. 'n Enkele prikkelende uitspraak uit zijn voordracht: "Deze Paus is op het Oosten gericht en dus ook op de Oos terse orthodoxe kerk. Het betekent, dat hij met zijn rug staat naar de kerken uit de reformatie. Het houdt ook in, dat de Paus de geestelijkheid ziet als de enige groep, die in de kerk 'n serieuze leiden de positie inneemt". Een odysse door Berlijn Auteur: Ian Walker Uitgever: Veen Ian Walker, journalist, groeide op tij dens de koude oorlog. Beleefde op TV de bouw van de Berlijnse Muur in 1961. Hij leeft nu in Berlijn, een Duitse encla ve in het Oostblok, dat dichter dan bij Duitsland bij Polen ligt. Hij heeft vrien den aan beide zijden van de grens en ook aan beide zijden van de discussie. In zijn odysse door Berlijn volgt hij niet- gebaande wegen en daarbij laat hij zien wat er dan gebeurt. Hij doet dit vanuit zijn standplaats in het Turkse Ghetto Kreuzberg. Hij deelt daar een flat met weglopers, ballingen en door de politie gezochten. Bovendien reist hij met ondergrondse treinen tussen de twee systemen in Oost en West. Hij komt overal in de messes van de Amerikaanse en Britse legers, die voorheen door de Wehrmacht wer den gebruikt. Zo komt hij in aanraking met diverse werelden en opinies, die haaks op elkaar staan en bol van voor oordelen. Mitla Pas Auteur: Leon Uris Uitgever: Hollandia De auteur Leon Uris behoeft nauwe lijks introductie. Te danken aan uitge verij Hollandia die met titels als "Ge zworen kameraden", "Exodus en "De Hadji" een miljoenenpubliek met deze schrijver liet kennismaken. Ook Uris nieuweling "Mitla Pas" zal ongetwijfeld veel aftrek vinden. Een meeslepend verhaal over een qua karakter nogal ge compliceerde auteur die in het "Beloof de Land" een ander, nieuw leven wil beginne. Oorlog en vrede, liefde en haat ontmoet hij op zijn weg naar een nieuw bestaan. Bep Hagen organiseert weer een work shop "Voordracht" op zes dinsdag avonden: 12, 19, 26 seoptember en 3, 10, en 24 oktober. Tijdens deze work shops zal besproken en geoefend wor den hoe proza/poëzie op expressieve wijze ten gehore kan worden gebracht. Aan de hand van gedichten en teksten maken de deelnemers kennis met de grondprincipes bij voordracht. Kosten: f 100,- (postgironr. 722501. (Men verbindt zich als deelnemer of toehoorder voor de gehele cursus.) Adres: Tenorplaats 3 te Amersfoort 3 te Amersfoort (wijk Schuilenburg, na bij de Hogeweg), tel. 722501 (033). De politie heeft zondagmorgen in alle vroegte op de Van Weerden Poelman- weg een 43-jarige Soester automobilist aangehouden. De wagen waarin hij reed bleek al sinds maart 1987 onverze kerd. De auto werd uit het verkeer ge haald en tegen de bestuurder werd pro ces-verbaal opgemaakt. De politie ontwaarde zondagmorgen om een uur of vier een bromfietser, die met grote snelheid over de rijbaan van de Van Weedestraat reed. De achter volging werd ingezet, maar pas op de Soesterbergsestraat kon de bestuurder - een 27-jarige Soester - worden aange houden, hoewel hij nog trachtte te ont komen. Hij had nogal wat gedronken, zoals uit ademanalyse en bloedproef bleek. De man kreeg een proces-verbaal en zijn bromfiets werd voor een tech nisch onderzoek in beslag genomen. In de nacht van vrijdag op zaterdag heb ben onbekende daders de bloembak ken vernield bij het monument aan de Kampweg in Soesterberg. De bloemen waren her en der verspreid. Omwonen den hadden niets gemerkt van de ver nieling, die volgens de politie vermoe delijk het werk is geweest van jeugdige vandalen. Een 27-jarige bewoner van de Kamper foeliestraat meldde de politie vorige week dat een onbekende dader het slot van zijn kelderbox had geforceerd. Er werd echter niets vermist. Meer succes had de dader bij een ande re berging. Daaruit verdwenen een da mesfiets en een pneumatische boor met hulpstukken. Namens de woningbouw vereniging Soest werd aangifte bij de politie gedaan. Een 35-jarige vrouw uit Amrsfoort is vrijdagmiddag licht gewond geraakt toen ze op het fietspad langs de Amers- foortsestraat in Soesterberg werd aan gereden door een auto, bestuurd door een 19-jarige militair uit Soesterberg. Deze reed vanuit de laan Blussé van Oud Alblas de weg op, zonder voor rang te geven aan de bromfietster. Ze viel en moest met schaafwonden aan haar knieën en voeten worden overge bracht naar de Lichtenberg. Na behan deling kon ze naar huis. De aanrijding werd afgehandeld door de Koninklijke Marechaussee. Een 41-jarige bewoner van de Weeg breestraat verloor vorige week donder dagavond zijn colbertje in het trappen huis van het flatgebouw waar hij woont. Daarin bevond zich ook een portefeuil le met autopapieren en een bankpasje. Pas de volgende morgen ontdekte hij dat het jasje weg was. Dat werd later weliswaar teruggevonden, maar zonder de portefeuille. Hoe onfortuinlijk de Soester was bleek toen hij tot de ont dekking kwam dat de onbekende "vin der" met het pasje al een bedrag van 750 gulden van zijn bankrekening had opgenomen. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Een hoofdagent van de Soester politie, die vorige week tijdens de fietssurveil- lance over het fietspad langs de Soester bergsestraat reed, werd daar plotseling aangevallen door een hond. Het beest - vermoedelijk een Mechelse herder of een daarop gelijkend type - besprong de politieman onverhoeds en beet hem in de zij. De collega's van het slachtoffer stelden nog een onderzoek in de omge ving in, maar de hond kan niet worden opgespoord. De eigenaar is evenmin bekend. De politieman stelde zich on der doktersbehandeling en kreeg een anti-tetanus-injectie. De politie kreeg vorige week vier aan giften binnen van de diefstal van een fiets. De rijwielen werden weggenomen bij de stations Soest-Zuid (2) en Soest- dijk (eveneens 2). Overigens meldde een bewoonster van de Van Weerden Poelmanweg de poli tie dat ze bij haar huis een onbekende damesfiets had aangetroffen. Aan de hand van de ingegraveerde postcode kon de politie de fiets terugbezorgen bij de rechtmatige eigenares, die daarmee uiteraard zeer in haar nopjes was. De politie gaf de "tipgeefster" een welver diende pluim. De volksdansgroep "Radost" start het nieuwe seizoen op maandag 21 augus tus. Er wordt gedanst op maandag van 14.30 tot 16.00 uur en op donderdag van 9.30 tot 11.00 uur. Het is een internationaal programma. Ter kennismaking kan in de maand sep tember gratis meegedanst worden. In lichtingen: tel. 21227 of 12986. De dansleiding is in handen van Lea van den Eijnden. BALLETSCHOOL Reeds in 1956 startte zij de eerste balletschool in Baarn. Alle lessen worden door haar zelf gegeven. Meisjes en damesklassen (ook voor gevorderden nog enkele plaatsen). Conditietraining voor dames. Gezellige klassen. Aanvang nieuwe cursus dins dag 5 september. Inlichtingen en inschrijven van nieuwe leerlingen woensdag 16 t/m vrijdag 18 aug., don derdag 24 en vrijdag 25 aug., woensdag 30 aug. t/m vrijdag 1 sept. en maandag 4 sept. van 19.00-21.00 uur. Nieuw- straat 8 (3743 BL Baarn), tel. 02154-13822. Wij zijn er weer, met grote en nog veel meer. Dagelijks verse aanvoer van: Groenten en Fruit Specialist in het opmaken van fruitmanden Kom eens langs of bel voor gratis informatie- NATURO-KURKVLOEREN Zonnehof 3a - Amersfoort Tel. 033-630537 Op n vloer van Naturo Kurk haalt umooi het jaar2000 NIEUWSTRAAT13 TELEFOON 02155 SOEST 2 37 15 In september 1989 begint te Utrecht weer een cursus ter behandeling van het diploma Sportmassage. De cursus wordt 1 x per week gegeven en wel op dinsdag of donderdag van 18.30-22.15 uur of op zaterdagmorgen van 08.30-12.15 uur. Inlichtingen krijgt u door deze bon in te zenden. Naam en voorletters: Adres. Tel.: Woonplaats: Postcode: te zenden aan Academie Sportmassage Thim van der Laan, J. C. Maylaan 6, Postcode 3526 GV Utrecht, tel. 030 - 88 66 70 een nieuwe medewerker(ster) op/in plaats dan een advertentie in de Dat geeft minder zorgen en de kans van slagen is erg groot! <L> Nederland telt ruim 90.000 mensen met epilepsie. Is dat ook bij u deel van het leven? Praat mee. Word lid. EP|LEPS|E VER£NIGIHG NEDERLAHO Moor alle informatie: (030) 52.35.78. Of EPILEPSIE EN MAATSCHAPPIJ schrijf naar: postbus 9587, 3506 GN Utrecht Als je meer dan 50.000 hypotheken per jaar helpt afsluiten, dan mag je toch zeker zeggen dat je verstand van hypotheken hebt. De Hypotheker is de grootste organisatie van onafhan kelijke hypotheek-adviseurs, die u exact voorrekent welke hypotheekvorm ideaal vooru is. Een persoonlijkadvies dat waar devol blijft. Wie precies wil weten wélke van de ruim 500 beschik bare hypotheek-varianten het best past, belt nü De Hypotheker voor een afspraak (ook's avonds) of vraagt de gratis brochure aan. PAS DAN WEET U HET ZEKER De grootste, onafhankelijke organisatie van hypotheek-adviseurs met meer dan 40 vestigingen door heel Nederland. De Burger aan het b< Wet op d kend, dat 1989 gedi toor van r Brinkweg dening er dere werl uur), het trum, alsi bliekszak' der ter ins de Staten nummer bestem m gesteld d sluit van RB 89-3 Aangezit zi gingen vaststel li goedkeu ten bezv plan zij mingspli kracht g

Soester Courant | 1989 | | pagina 4