>95° WEEKEND RECEPT Werkgevers en werknemers bouwen samen een jubileumfeest scliociiinkcr Hulleman optiek pagina 8 WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 g. 170 00 TE HUUR iEVRAAGD URANT UYKJE isen, frites, vruchten. 'Pen tot 70 tnbevolen REQUIEM VOOR EEN DUIF kantoorinrichting 80 Jaar Bouw en Houtbond FNV Soest r Wie aan sport doet leest de Soester Courant Eenvoudige boerenpaté Herinneringen aan een 'Goeie ouwe tijd' (1) 31 augustus t/m 3 september: Benefietfestival: 'In Mayindra begint het' Dakwerken Herinneringen aan een 'Goeie ouwe tijd' (2) MIYA: 'Overbrug die afstand' Gestolen auto in Utrecht in de prak PHILIPS TELEFOON met 10 geheugens PTT gekeurd! Winkeldiefstal Zaterdag 26 augustus: Open Dag bij Mayindra/Bethsaïd AXATIES YPOTHEKEN AN p de 2e woonlaag geheel jemoderniseerd 4-Ka- rtement, voorzien van de onderbouw, erlaagd plafond, gemo- lal, vergrote badkamer woonkamer, luxe open gebouwde keramische koelkast, afzuigkap, 2 /studeerkamer, bijkèu- lazïng. De wanden in de en moet beslist van bin- hotc.v. Inclusief zonne- 3PSOM: f 79.000,- k.k. ue-in woning, voor- Tibiketel 1982). dbetimmering en pla- --vormige tuinkamer, ird.: woonkamer met :huifpui naar balkon, et, bergkast. 2e verd. ikamer (voorheen 2), betegelde badkamer SOM: f 179.000,- k.k. t drive-in-woning envangas-c.v.,tuin zenvloer, 2 kamers, 1: L-vormige woon- i, parketvloer, keu- aapkamers, badka- t. 3e verd.: 2 slaap- ruimte (combi-ketel eet. egen nabij winkels 1 woonhuis (over wd), voorzien van en zonnige tuin nmetselwerkwan- L-vormige woon- plavuizenvloer, Jifpui naar terras," met ingebouwde 2 ruime slaapka- urd sanitair). Zol- erceel verkeert in zien van dubbele f285.000,- k.k. 1963) met sou- ereikbaar, voor- je en diepe tuin tenen vloer, toi- 3 m3), moderne "Jr. Verd.: 3 rui- 4), balkon, luxe ierlijke douche, rote zolder met toorkamers (in n van dubbele 390.000,- k.k. uizen, villa's, ts in Soest en kte omgeving oor buiten- tdse firma's. 'RE'S HOUSING SERVICE 035-212198 door Arie Wandelaar In de bijna dertig jaar dat Arie, met ^Bie aan z'n zijde, Soest en omgeving "jyeilig maakt heeft hij een uitsteken de relatie met een ontelbaar aantal ge vederde vrienden. In z'n Haagse tijd was zijn voorkeur voor duiven er ook al, maar in straatjes met woningen zo dicht op elkaar dat je kon zien en rui ken wat de overbuurman en zijn gezin consumeerde, was geen duif te beken nen. Hooguit wat uit de koers geraakte mussen armoedzaaiers, geheel pas send in het straatbeeld. Zoals gezegd, in Soest werd dat an ders. Op onafgesproken tijden landen ^skaders duiven en doffers op het dak 1 Arie's schuurtje, wachtend op een erig gezicht, toebehorend aan een 1 die het maar niet over zijn kan verkrijgen kaas- en brood- tjes met de gemeentelijke reini- mee te geven. Geen verdienste, r gevolg van het feit dat Arie en zijn Haagse lotgenoten gedurende één 'orlogsjaar restjes watersoep uit ga bellen schepten en tijdens deze bezig heid droomden van korstjes brood. Vandaar dus. {krie's dagelijkse aktiviteiten als voed- ielverstrekker aan nooddruftige jon- jgens en meisjes ontvangen geen ap plaus van Marie. Op zichzelf niet onlo gisch. Het dakrestaurant en de tuin- parterre worden niet alleen benut voor net consumeren van toegeworpen naaltijden, sanitaire stops maken ook [leel uit van het vliegschema. Arie's gasten zijn daar niet kinderach tig in, Marie wel. L)e droppings en de maaltijdverstrek king vinden meestal plaats wanneer de torenklok van Soest-Zuid negen sla- gen laat horen. Zo er een duif of een l doffer op een ander tijdstip van de dag 1 zich in de etablissementen laat zien is er iets bijzonders aan de hand. Zaterdagmiddag was van dit laatste f: sprake. Marie werd door twee kinderen, hum mels nog, van de op het fornuis staan- de spercieboontjes gehaald en naar buiten ontboden. Er was duidelijk sprake van een spoedgeval. Vanuit zijn werkkamer signaleerde Arie in de 1 voortuin een omlaag gevallen duif. Een dof hoopje ellende dat zieltogend, omgeven door Marie en de kinderen, op zijn eindje lag te wachten. Ue oudste hummel verzette zich tegen I het mogelijke verscheiden. "Kunnen we Zonnegloren niet bellen?" klonk het bijna smekend. Marie aan het uitleggen dat er artsen zijn voor mensen en voor dieren, dat de dokter die in keeltjes van kinderen kijkt iets heel anders doet dan zieke poesjes, honden en vogels beter ma ken. "We kunnen Oom Frits toch wel waarschuwen", probeerde de jongste in een nieuwe reddingspoging. De moeder van het tweetal parkeerde een wandelwagentje met inhoud bij de plek des onheils en legde omstandig uit dat Oom Frits weliswaar dokter was, maar niet voor de gevolgen van omlaag gevallen duiven had gestu deerd. "Hij is econoom", hoorde Arie haar niet zonder trots zeggen. De kleinste die het wandelwagentje tot dan toe stilzwijgend bezet hield kwam vervolgens overeind en zette bij het zien van zoveel ellende een hart verscheurend gebrul in gang. "Kinderen, gaan jullie nu maar met mama mee. Oma zal wel zorgen dat de duif weer beter wordt", beloofde Ma rie. "Echt waar?" vroeg de jongste hum mel. "Echt waar", huichelde Marie vol overgave. De rust keerde terug. Na korte tijd kwam eerst een duif het gebeuren opnemen. Heel even bleef ze, vloog ze weg en keerde terug met een doffer. Te laat. Marie constateerde heneden, Arie bo ven, dat het leed van het jonge duiven- leven voor altijd geleden was. Een plasticzak werd zijn begraafplaats. "Hoe is 't met hem?" informeerde een dag later de jongste hummel. "Beter natuurlijk", loog Marie met een stalen gezicht. "Als je goed kijkt zie je hem vliegen", vervolgde ze met overtuiging. Het kleine koppie tuurde naar jagende zwerken. "Hij zit achter de wolken", wist ze te vertellen. "Dank u wel, me vrouw." Toen het kleine witte ding uit beeld verdwenen was wilde Arie van Marie uitleg over de aanpak. "Ik vond haar nog te jonmg voor de waarheid", oordeelde Marie. Wijsheid, je kunt er veel kanten mee uit. ARIE WANDELAAR Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 Voor uw complete Bureau's Stoelen Computermeubelen Printertafels Wat het dagelijks werk betreft horen ze onafscheidelijk bij elkaar: aannemers en bouwvakkers. Buiten de bouw gaat ieder zijn eigen weg. Beide clubs heb ben hun belangenorganisaties, die op regelmatige tijden elkaar rond de on derhandelingstafel ontmoeten teneinde nieuwe arbeidsvoorwaarden in de stei gers te zetten. Eén van de belangenor ganisaties van de werknemers is de FNV, voortgekomen uit een fusie van NW en NKV, laatstgenoemde eerder bekend als KAB. De Soester afdeling van de FNV staat in '89 nadrukkelijk in de belangstelling. Niet alleen omdat het filiaal van Neder lands grootste vakvereniging op 7 okto ber a.s. 80 jaar oud is, maar meer nog door de wijze waarop daaraan met een feestelijke viering gestalte gegeven wordt. "De bejaarde" Bouw en Hout bond FNV Soest geeft er namelijk de voorkeur aan de a.s. jubileumviering hand-in-hand met de plaatselijke aan nemers te organiseren. Uitnodigingen daarvoor werden verzonden, positieve reacties daarop druppelen binnen. Uniek samenwerkingsprojekt Woordvoerder van de straks jubileren de Soester FNV-organistie, penning meester Piet Dergent, steekt met zijn mede-bestuursleden Hansv. Breukelen (voorzitter) Henk Maassen (secretaris) en Rob Schalkx, Jan van Breukelen, Cor van Leijenhorst (leden), alle be schikbare tijd in de voorbereidende werkzaamheden. "Het moet", zegt hij, "een happening worden waarmee we ons onderschei den van soortgelijke jubilea. Daarom is gekozen voor een niet alledaagse aan pak. De Bouw en Houtbond FNV/ Soest financiert samen met de aanne mers - o.a. G.W. v.d. Grift, Grift-trap- pen, Dubbers Bouw, V.d. Hengel, Hei- lijgers en hopelijk nog anderen - een werkstuk dat op basis van vrijwilligheid wordt vervaardigd door de examenklas timmerlieden van de scholengemeen schap Eemland. Vooraf nemen werk gevers en werknemers alle kosten, zoals materiaal en gereedschap, (het loopt in de duizenden guldens) voor gezamen lijke rekening. Op de jubileumdag, 7 oktober a.s., zal dit werkstuk ons wor den aangeboden, waarna wij het zullen schenken aan een instituut als de kin derboerderij of een dagverblijf. Hoe het werkstuk er uit komt te zien staat nog niet vast, evenmin als de defi nitieve bestemming, maar daar komen wij deze maand, samen met de deelne mende aannemers, wel uit. Hoofdzaak is dat wee samen iets ondernemen en dat de uiteindelijke bestemming er een in Soest zal zijn. Leuk aspect is ook dat het werk op 7 oktober door werkgevers en werknemers zal worden beoordeeld en er een waarderingscijfer voor zal wordén toegekend. Hoe 't er straks uit zal zien is nu niet te zeggen, maar gelet op de enthousiaste medewerking en in- zet van de scholengemeenschap Eem land, met directeur W. van Es als aan voerder, rekenen we op een optimaal resultaat. Een ander jubileumgeschenk Zoals iedere vakorganisatie heeft ook de Bouw en Houtbond FNV /Soest ups en downs gekend. Het jaar 1980 is in dit opzicht er een geweest met twee gezich ten. Pieter Dergent daarover: 'Tn dat jaar kwam de fusie tot stand. Als oud- NKV-er blijf ik zeggen dat het destijds een goed besluit is geweest. We zijn, jammer genoeg nog steeds zonder het CNV, als vakorganisatie sinds de fusie sterker geworden. Zo'n ingreep vraagt echter wel een prijs. Twintig procent van onze leden zag de fusie niet zitten, sloot zich aan bij het CNV, met als gevolg dat we tot op de dag van vandaag net even beneden de 200 leden zitten. We doen er alles aan om, met het jubileum in zicht, het ledental te verhogen. Wie straks het ge luk heeft als 200e lid te worden inge schreven zal daar financieel ook wijzer van worden. Zo werkt ledenwerving vandaag de dag nu eenmaal." Over noodzaak en nut om lid te zijn van een vakorganisatie als de Bouw en Houtbond kan wat de gedreven pen ningmeester Piet Dergent betreft geen enkel misverstand bestaan. Zijn opvat ting daarover: "Vergeleken met vroe ger zijn ongeveer alle arbeidsvoorwaar den ten goede veranderd. Desondanks is het zaak de vinger op de pols te hou den. Met aannemers uit Soest en omge ving onderhouden wij uitstekende rela ties. Met sommige onder-aannemers is dat helaas wel eens anders. Er zijn er die ik zonder voorbehoud als 'gajes' bestempel. Aan twee-wekelijkse overschrijving van de vakantiegelden van de werknemers aan het Sociaal Fonds Bouwnijverheid wordt geen ge volg gegeven. Gaan ze failliet, dan kun nen hun werknemers naar het vakantie geld fluiten; in het andere geval veroor loven ze zich de vrijheid, tegen alle ge maakte afspraken in, het vakantiegeld als het hun schikt handje-contantje uit te betalen. In feite spelen ze mooi weer met gelden die hun niet toebehoren. Wij zijn er dan om in dez en andere ge vallen in te springen en orde op zaken te stellen. Met sukses, want de Soester Hout en Bouwbond van de FNV laat zich niet het bos insturen. Het is voor mijn nog steeds onbegrijpelijk dat in de ze maatschappij een aantal werknemers ongeorganiseerd is. Toeschouwers die anderen de kastanjes uit het vuur laten halen. Maak van toeschouwers maar parasieten, dat is de enig juiste kwalifi caties die ik ervoor kan bedenken." Scholengemeenschap Eemland feestcentrum Zaterdag 7 oktober a.s. staat wat de ju bileumviering betreft bol van feestelijke gebeurtenissen. Plaats van handeling: Het recept voor de boerenpaté is afkomstig van onze oosterburen waar ze, met name in het Zwarte Woud, dergelijke paté's, waarin kant-en-klaar gekochte worstsoorten wor den verwerkt, bereiden. U heeft voor 8 personen nodig: 400 gram doorregen varkenslappen, 200 gram boter hamworst en 200 gram Hausmacher) lever worst, 4 eieren, 3 eetlepels broodkruim, ui, gedroogde tijm en verse bladselderij. Maal het vlees ragfijn. Verwijder de vellen van beide worstsoorten en snijd de worsten daarna in kleine stukjes. Roer de eieren in een kom los. Roer het broodkruim erdoor en voeg er 1 theelepel fijngewreven ge droogde tijm en 2 eetlepels ragfijn gehakte ui door. Voeg er wat zout en (veel) grof ge malen zwarte peper aan loc. Meng er daarna het gehakt door. Beboter een patépot en schep de helft van het gehaktmengsel erin. Verdeel daarover de stukjes worst en schep dan de rest van het gehaktmengsel in de pot. Strijk het oppervlak glad af met een natge maakt mes. Leg het deksel op de pot en plaats de pot vervolgens op het rooster iets onder het midden in de reeds tot 175 'C voorverwarmde oven- Laat de paté in 60 tot 65 minuten gaar bakken. Neem de pot uit de oven. Neem het deksel eraf en laat de paté afkoelen daarna, met het deksel erop, ten minste 1 etmaal in de koelkast staan. Tip: in plaats van boterhamworst kunt u 1 dikke plak gekookte ham nemen en de (Hausmacher) leverworst kunt u eventueel vervangen door kalfs- of varkenslever. Bereidingstijd 45 minuten Energie per portie: 1580 kJ (380 kcal) P. Dergent. de gebouwen van de scholengemeen schap Eemland, waar de leerlingen die aan het werkstuk hun medewerking hebben verleend als blijk van waarde ring ieder een kostbare gereedschaps kist met inhoud ontvangen. Uiteraard in "het ambachtelijke feestcentrum", een receptie, waarna voor oud-leden een indrukwekkend koud buffet zal worden aangericht. "Dat is karakteristiek voor de sfeer bin nen onze organisatie", luidt de toelich ting van Piet Dergent: "De AOW-ers en Vutters die vroeger onder vaak moeilijke omstandigheden baanbre kend werk hebben verricht staan bij ons op een voetstuk. Geen jaar gaat voorbij of er wordt iets voor ze georganiseerd. In het jubileumjaar natuurlijk extra- speciaal. Wat ons betreft kan het beste voor deze mensen nog niet goed genoeg zijn. De kosten eraan verbonden wor den uit vrijwillige bijdragen van onze le den betaald. Solidariteit anno 1989." Solidariteit, strijdbaarheid en andere eigenschappen die het bestaan van vak organisaties verklaren en rechtvaardi gen zullen ongetwijfeld tijdens de af sluitende feestavond van die dag ter sprake komen. Alvorens een kanjer van een bingo van start gaat vindt de huldi ging plaats van leden die 25, 40 of 60 jaar met woorden en daden hun Hout en Bouwbond in Soest trouw zijn geble ven. "Zonderde inzet en trouw van die men sen", filosofeert Piet Dergent, "waren we als organisatie in de kinderschoenen blijven staan. Daar zijn we na 80 jaar uitgegroeid. Wat het ledental betreft mikken we in de toekomst jaar na jaar op een groter maatje." J.H.L. "Enkele weken voor mijn 14e ver-** jaardag, in 1925, werd door mijn ou ders beslist dat ik timmerman zou worden. Het hoofd van "de kop- school" zag een onderwijzer in mij. Het is er nooit van gekomen. Mijn vader was al jaren ziek en zonder uit kering, dus moesten er centjes op ta fel komen. Met mijn moeder een uur lopen naar een nieuwe baas. Denk erom datje straks je pet afzet, luidde onderweg de opdracht. Voor f 2,50 per week, dagelijks van 7.00 uur tot 17.15 uur aan het werk. Om 6.00 uur van huis, om 18.00 uur weer thuis. Van maandag t/m zater dag. Op het werk leerde ik weinig en dus de avondschool. Van 19.00 uur tot 21.30 uur, vijf avonden per week. Tussen mijn eerste baan en mijn 16e jaar gewerkt bij een huisjesmelker. Veel geleerd, weinig verdiend. In die tijd van een kolenboer een trans portfiets met platte banden gekre gen. Voor niets, ging toch vlugger dan lopen. Op mijn 16e in de nieuwbouw te recht gekomen. Alleen bij zond vloed mocht je schuilen. Werd lid van de Vara en het NW. Vroeg ver lof om 1 mei te mogen vieren. Kwam mooi op straat te staan. In de crisisja ren werkloos. Als lid van de bouw bond NW kreeg ik per jaar zes we ken f 6,- uitbetaald. Vakantie, begonnen met drie dagen per jaar, zonder doorbetaling. Ken nisgemaakt met jeugdherbergen. Overgebleven groenten en vlees ver zamelen. Eten natuurlijk, alles ging in die tijd op. Om iets om handen te hebben gewerkt als vrijwilliger aan de verbouwing van kasteel Assum- burg in Heemskerk. De vergoeding bestond uit kost en inwoning, drie gulden zakgeld per week en eens in de veertien dagen reisgeld voor een retourtje Heemskerk-Den Haag. Mijn reisgeld gaf ik aan mijn moe der. Per fiets zaterdagmiddag naar Den Haag, en maandagmorgen vroeg weer terug. Twee keer 65 km. wegtrappen. Heel gewoon, niets bij zonders in die tijd." J. v.d. Berg (oud-NVV-er) Het nieuwe cursusseizoen in Mayin- dra/Bethsaïd wordt geopend met o.a. een Benefietfestival en apart een Open Dag op 26 augustus (zie elders in deze krant). Het festival staat in het teken van de vier elementen: Aarde, lucht, water en vuur. Deze elementen worden op verschillende wijzen bean- derd en beleefd. Het programma ziet er als volgt uit: Installatiebedrijf j. cornelisse bv. c Tel.(02155) 13014-12577 Het Sint Jozefgebouw had een klein zaaltje, daarin zetelde "de bouw bond". Het zat er vol met mannen in lange manchester pakken. Ze kauw den grote bollen pruimtabak en wis ten met feilloze zekerheid de tabaks sap in bloemperkjes te mikken. Toen ik er als jonge jongen voor het eerst kwam ging het gesprek van de dag over vakantie. Men geloofde er niet in. De strijdbaarheid van "de rooi en" was groter dan bij de confessio nelen. Ze werden wel uitgelachen, maar diep in ons hart hadden we be wondering voor hun lef. De oorlog maakte een eind aan "de Bouwbond". Jonge arbeiders moes ten naar Duitsland, de rest moest in de jaren '44 en '45 het lijf zien te red den. Direct na de oorlog leek veel te veranderen. Het was slechts schijn en de noodzaak om je te organiseren was volop aanwezig. Kopstukken uit de vakbeweging kwamen in de rege ring. Het werd een droeve confron tatie met de arbeiders. Vele leden verlieten de bond, het waren zwarte jaren. In de zestiger jaren braken tal van verbeteringen door. Hogere lonen en betere sociale voorwaarden. Er kwam een generatie bouwvakkers die deze veranderingen als vanzelf sprekend beschouwde. Het lidmaat schap van vakorganisaties werd weer ter discussie gesteld. Profiteurs van betere arbeidsvoorwaarden konden rekenen op felle kritiek van vakbondsleden. De welvaart veranderde in de bouw de relatie werkgever/werknemer. ivien stond in vele gevallen niet meer tegenover maar naast elkaar. On dernemingsraden kwamen als pad destoelen uit de grond, gebrek aan geschoolde werklieden werd voel baar. In het begin van de tachtiger ja ren een drastische verandering. De economie verslechterde, gedwon gen ontslagen, waarvan meestal ou dere werknemers de dupe werden. In de afgelopen jaren is het getij ten goede gekeerd. Bij al deze ontwikke lingen is de Bouw en Houtbond FNV/Soest nauw betrokken ge weest. Veel, heel veel is er voor de le den gedaan. Een woord van dank voor het vele werk van de bond is bij het a.s. jubileum dan ook zeker op zijn plaats. Arie van Breukelen, Oud bestuurslid KAB-Soest 21-27 augustus 1989 Jaarlijks houdt MIVA (missie Ver keersmiddelen Aktie) een grote inza- melingsaktie voor hulp aan de Derde Wereld. De opbrengst wordt besteed aan de verbetering van de vervoersmo gelijkheden ter plaatse. Goede trans portmiddelen zijn hard nodig om hulp goederen naar de mensen te brengen, om een zieke te vervoeren, om bouw materialen te transporteren. Goede transportmiddelen zijn óók nodig voor het pastorale werk, om mensen te kun nen bezoeken, om ze te kunnen bij staan. MIVA helpt konkreet en recht streeks via kerkelijke kanalen in de Derde Wereld. Met de vervoershulp wordt de bevolking, die onze steun zo zeer nodig heeft, bereikt. Met goede transportmiddelen wordt dagelijks door missionarissen en landeigen krachten een bijdrage geleverd aan het welzijn van de mensen in de Derde We reld. De MIVA-aktie wordt dit jaar gehou den voor 125 Nederlandse missionaris- De politie kreeg zondagmorgen om streeks half vijf een telefoontje van een bewoonster van de Plesmanstraat in Soesterberg, die meldde dat haar auto - een BMW - was gestolen. Enige tijd la ter berichtte de gemeentepolitie van Utrecht dat de betreffende auto daar was aangetroffen, zij het niet meer in de oorspronkelijke staat: de BMW was te gen een lantaarnpaal gebotst en vervol gens de ingang van een hotel binnenge reden. Volgens de politie zijn daarbij twee personen aangehouden, van wie echter geen gegevens beschikbaar wa ren. sen en 44 landeigen krachten. Graag wil de MIVA hen - en vele anderen - hel pen bij de aanschaf van een vervoer middel. Een financiële ondersteuning van de landelijke MIVA-aktie wordt zeer op prijs gesteld. Want de MIVA-hulp is: wereldwijd, konkreet, afstanden over bruggend. Giro: 27 22 49 - Bank: 70.70.70.619 t.n. van MIVA, Vijverstraat 12, Breda. Donderdag 31 augustus: om 20.00 uur houdt Karei Douven, pater Jezuïet, de lezing: "Het zit in de lucht", waarbij hij ingaat op de geest die de wind aanwaait over milieu en aarde; de menselijke ver houdingen met alle emoties, tot in de politiek toe; en de eigen zelfbeleving hierin. Vrijdag 1 september: Verschillende cursussen: 10.00-12.30 uur: de vier elementen beleefd en benaderd vanuit de Tarot door Gila Gerzon. Via gesprek, medi tatie en voorbeelden uit Tarot en Kab bala zullen de deelnemers o.a. contact makn met de positieve eigenschappen van het voor hen minst bekende ele ment. 10.00-17.00 uur: De elementen aar de en lucht door Pieter van Dijk, socio loog. De elementen worden benaderd en daarna met elkaar verbonden; men kan ontdekken .hot?,.ze i^et-pJkaar sa menwerken en hoe hét daardoor moge lijk wordt om de vertikale, spirituele di mensie van ons bestaan te ervaren. 14.00-22.00: De vier elementen in de horoscoop, door Menno Noordervliet, astroloog. Er wordt gekeken hoe de verhoudingen van de elementen in ie ders horoscoop zijn. Ben je een vuur- mens, of spelen meer elementen een be langrijke rol? Zaterdag 2 september: 10.00-17.00 uur: De elementen wa ter en vuur, doorTed Verhamme, spiri tueel psychotherapeut, en Catharina van Rossum. Hoe kunnen deze twee elementen met elkaar verkeren, zonder dat het vuur gedoofd wordt of het water geblust? 20.00 uur: Mantra's intoneren met Roos Vilé. Gedurende één a anderhalf uur worden er gezamenlijk mantra's gëintoneerd, wat in groepsverband een hele diepe ervaring kan zijn. Zondag 3 september: 12.00 uur: Lezing en meditatie met Hannah van Buuren: "Dit najaar nog verwacht: De nieuwe flitsende spiritue le mens." Hannah is ervan overtuigd dat heel veel mensen op deze aarde rijp zijn voor een kwantumsprong. Het "Nieuwe" is het leven vanuit "Het...", liefde vanuit het positieve, vreugde en creativiteit. De aarde wacht hierop. Hierna zal Jetty Scholten met haar hel dere stem en chants het feest openen, waarna er ook Sacred Dance zal zijn, wat een vreugdevolle afsluiting zal wor den van dit festival. Het feest gaat door tot het eind van de middag. Het festival is in zijn geheel te volgen, maar ook per onderdeel. Men kan zich er nog voor opgeven bij Mayindra, Kerkstraat 3-5, tel. 02155-25599, da gelijks van 10.00-18.00 uur. Ook voor informatie of een programmaboekje kan men bij Mayindra terecht. Mayindra is een centrum voor alterna tieve geneeswijzen en innerlijke groei. Er is een winkel met vele verschillende produkten op dit gebied, en daarnaast leuke cadeau-artikelen. De winkel is echter tijdens het festival voor buiten staanders gesloten. Verder zijn de ope ningstijden dagelijks van 10.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Overig programma Data: Cursus/workshop/lezing 26 aug.: Open Dag van 12.00-17.30 uur. 28 aug.Workshop Sacred Dance door Henny Ligterink (3 dagen). 29 aug.: Workshop Voetreflexmassage - Goedgekeurd door het mi nisterie van verkeer en wa terstaat onder NL-89031305. - Voldoet aan de laatste eisen en heeft daarom, door uitste kende frequentieweergave met uiterst lage vervorming, een goede stemherkenning en een prettig spreek- en luistervolume. - Goedgekeurde toestellen garanderen correcte kiespul- sen waardoor de kans op 'verkeerd verbonden' vrijwel nihil is. - Optimale tegenkoppeling van microfoon naar luister gedeelte waardoor minder last van omgevingslawaai en goede verstaanbaarheid on der alle lijncondities. - Druktoetsen voor snel en ac curaat kiezen. - Kiezen d.m.v. puls. - Herhaaltoets met geheugen voor laatst gekozen nummer. - Tien toetsen met willekeurig te programmeren nummer geheugens. - Memokaart als geheugen steun voor geprogrammeer de nummers. - Mogelijkheid voor bevesti ging aan de muur. 89.- PTT goedgekeurd Voor alle zekerheid! van Weedestraat 78 - Soest - Tel. 02155-17253 TECHNISCHE DIENST TEL 02155-10344* Een 32-jarige vrouw uit Soest is zater dag in een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat betrapt op het wegne men van artikelen ter waarde van ca. 13 gulden. De vrouw werd overgedragen aan de politie, die proces-verbaal op maakte. SPECIAALZAAK VOOR BRILLEN OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometristen O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. Burg. Grothestraat 8 3761 CM Soest Telefoon 02155 -138 59 's Maandags de gehele dag gesloten. door Conny van der Arend (3 dagen). 31 aug.: Benefietfestival (4 dagen). 4 sept.Basiscursus door Marlies Bou ten m.m.v. Roos Vilé (12x). 5 sept.: Polariteits- en intuïtieve mas sage door Marlies Bouten en Roos Vilé (lOx). 6 sept. Heling, geestelijke groei en Christüs-bewustzijn door Roos Vilé (21x). 5 sept.: Hatha en Raja Yoga door Jos- je Joosten (15X). 7 sept.: Open heling-avond. 9 sept.: Bachbloesemremedies door Roos Vilé (7 dagen). Programma: 10.30 uur: Sacred Dance door Henny Ligterink. 12.00 uur: Geneeskracht van edelste nen en pendelen door Amandus Krose. 13.00 uur:, Polariteits- en intuïtieve massage door Marlies Bouten en Roos Vilé. 14.00 uur: pauze. 14.30 uur: Hatha en Raja Yoga door Josje Joosten. 15.30 uur: Bachbloesemremedies door Roos Vilé. 16.30 uur Videolezing van Zohra Ber- trand: "De mystiek in het Aquariustijd- perk". De proeflessen zijn gratis, evenals de vi deolezing. Ook het Benefietfestival (van 31 au gustus tot 3 september) kan gezien wor den als een "open dag", waar men ken nis kan maken met diverse docenten; de lessen zijn dan echter niet gratis.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9