MAKELAARDIJ verrips. de sleuteltot een GOED HUIS. W.Deelenbv dira3 Verrips Makelaardij o.g. Trein brengt u naar bijzondere wandelgebieden Ge vraagd VASTE INVAL VAKANTIE LOPERS S0ESTER COURANT SOEST-ZUID X TFfTH SOESTERBERG Makelaars- en Assurantiekantoor P. Bos b.v. Programma Daklozen, minderheden,! ^zwerfjongeren,] enz. Informatie: VPC, Nieuwegracht 27, 3512 LC Utrecht TeL (030) 33.15.49 ZONDER UW STEUN ZIJN WIJ HULPELOOS. Volwassenen- vakantie-lectuur OENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 PAGINA 11 IRENELAAN Rustig doch centraal gelegen nabij winkels en station moderne hoek woning met grote garage en schuur (met kelder) en een vrije zon nige tuin op het zuiden. Ind.: entree, hal, toilet, kelderkast, woonkamer met open haard (ca. 28 m2), keuken; verd.: overloop, drie slaapkamers, luxe badkamer met douche en 2e toilet, vaste trap naar zolder (dakkapel) met kamer en bergruimte. Voorzien van gas c.v. Gevraagde koopsom f 278.000,- Aanvaarding in overleg. CLEMENSSTRAAT Schitterend gelegen met uitzicht over weilanden half-vrijstaand woon huis met carport en schuur en een vrije tuin. Ind.: entree, hal, toilet, ruime L-vormi- ge woonkamer ca. 42 m2, moderne keuken; verd.: overloop, drie slaap kamers, badkamer met ligbad en 2e toilet, vaste trap naar ruime zolder. Voorzien van gas-c.v. en optimaal geïsoleerd. Gevraagde koopsom f 295.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 382.500,- k.k. NASSAUPLANTSOEN Aan plantsoen gelegen half vrij staande villa met garage en een fraaie zonnige tuin. Ind.: entree, hal (travertinvloer), toi let, ruime L-vormige woonkamer met open haard (ca. 43 m2), moderne keuken met ïnbouwapparatuur; verd.: drie slaapkamers, fraaie bad kamer met douche (marmerenvloer), apart 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer en bergruimte. Aanvaarding in overleg. Aanvaarding in overleg. EIGENDOMWEG Karakteristiek gebouwd vrijstaand woonhuis met tuinhuis en een vrije tuin op het zuid-oosten. Totaal 602 m2' Ind.: hal; gang, toilet, kelder, ruime woonkamer met open haard ca. 36 m2, studeerkamer, moderne keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken; verd.: overloop, drie slaapkamers, ruime badkamer met ligbad en dou che en 2e toilet, vliering. Voorzien van gas c.v. Thermopane beglazing. Spouwmuur- en dakisola tie. Gevraagde koopsom f 395.000,- k.k. Voorzien van gas c.v. Totale isolatie. Aanvaarding in overleg. CLAUSLAAN Uitstekend gesitueerde half-vrij- staande villa met garage/berging en een vrije besloten tuin op het zuiden. Ind.: entree, hal, toilet, ruime L-vormi ge woonkamer met open haard en parketvloer (ca. 40 m2), moderne luxe keuken met inbouwapparatuur; verd.: overloop, drie slaapkamers, lu xe badkamer met ligbad en douche, apart 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer en bergruimte. Gevraagde koopsom f 435.000,- k.k. NIEUWBOUW KLEIN ENGENDAAL PARK In het Klein Engendaal Park te Soest is door van Asch Bouwmij. b.v. een bouwplan ontwikkeld voor vier half- vrijstaande villa's met garage. Deze stijlvolle villa's zijn ontworpen door Architectenburo Duermeijer Verweij en Messnig te Soest en zullen worden gerealiseerd op ruime perce len grond van ca. 630 m2 met een uit stekende bezonning. De bouwnum- mers 5 en 8 hebben een inhoud van 650 m3. De bouwnummers 6 en 7 hebben een inhoud van 600 m3. De kopers van de villa's hebben een ruim keuzepakket aan extra's. Ruime stel posten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie, hardhouten kozijnen en ramen. Aanvang bouw medio november/december 1989. Oplevering medio augustus/september 1990. Koopsommen v.a. f 490.000,- v.o.n. Uitgebreide prospectus op aanvraag verkrijgbaar. Makelaar Verrips kent Soest en omgeving bij uitstek en is u optimaal van dienst als u een huis zoekt of uw huis wilt verkopen. Een even komplete als persoonlijke dienst verlening die u de zekerheid geeft van gefundeerde adviezen over huizenhypotheken en verzekeringen. NVM BIJ UITSTEK THUIS IN SOEST VERRIPS MAKELAARDIJ, EIKENLAAN 77, 3768 ET SOEST. TELEFOON: 02155-16824. VERRIPS MAKELAARDIJ O.G. IS AANGESLOTEN BIJ DE NVM. DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. APPARTEMENT PARKLAAN Zonnig gelegen driekamerappar tement (1987) met afzonderlijke berging. Gunstig gelegen t.o.v. open baar vervoer, winkels, bos en duinen. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open keuken (ca. 26 m2); verd.: 2 slaapkamers (ca. 13 m2 en 8,5 m2), badkamer. Voorzien van gas-C.V. Inkl. vloerbedekking. Service-kosten f 122,50 per maand. Gevraagde koopsom f 134.000,- k.k. SERVICE-APPARTEMENT SOESTERBERGSESTRAAT gsarwt-a—r In service-flatgebouw "De Soester- duinen" zonnig gelegen tweeka mer appartement op 1e woon laag met balkon, berging in de onder bouw en aparte garage. Ind.: hal, toilet, woonkamer (6.82 x 3.98) met loggia (4.65 x 1.85), keu ken (2.74 X 2.28), slaapkamer (6.29 x 3.58), badkamer. Inkl. stoffering. Servicekosten f 1.175,- (1 pers.) en f 1.375,- (2 pers.) per maand (inkl. o.a. verwarming). Horizontale eigendom. Leef tijdsgrens 75 jaar. Gevraagde koopsom f 190.000,- k.k. AMERSFOORTSESTRAAT Degelijk gebouwde helft van dub bel woonhuis met garage en grote vrijstaande schuur (20 X 6.5 m). Ind.: entree, toilet (onderkelderd), keuken, royale doorzonkamer met "zonnige" uitbouw, bijkeuken. Verd.: overloop, 3 slaapkamers, bad kamer met douche/2e toilet/vaste wastafel. 2e Verd.: via zolder te bereiken met 2 volwaardige kamers. Vrijstaande schuur met zolderverdieping. Voorzien van gas c.v. Totale grondopp. 13.70 are. Gevraagde koopsom f 395.000,- k.k. Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest Telefoon 02155-15360*. TE KOOP Van Straelenlaan 13 C Op aantrekkelijk punt in Soestdijk gelegen VRIJSTAANDE VILLA jaren), v.v. gas c.v,, garage annex schuur, een grote achter tuin met veel privacy (opp. grond 681 m2). Ind.: royale hal met par ketvloer, L-vormige woon-eetkamer met openslaande deuren n. terras, eikenhouten keu ken v.v. app., kelder, toilet; leverd.: overloop, 3 slaapkamers (w.v. 1 m. balkon), badkamer met ligbad, wastafel, 2e toilet en aansl. wasmachine, vaste trap n. 2e verd.: 2 slaapkamers, div. bergruimtes. De villa verkeert nog vrijwel in originele staat. De elektr. installatie en de dakgoten zijn vernieuwd en binnenkort wordt de buitenzijde geschilderd. Koopsom f. 397.000,- k.k. MAKELAARDIJ O.G., LID NVM Bosstraat 11 - 3742 CK BAARN Tel. 02154-15141 algemene radio omroep aoest De AROS van dag tot dag Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmu seum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs ge draaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten, hetweer en te lefonisch kontakt met de poli- Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten, hetweer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Cir cuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-pro gramma 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten het weer, kerk nieuws en de medische dien sten. Zaterdag 09.00 - 10.00 uur: "Grijs ge draaid", gevarieerd program ma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogram ma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS-show", jeugdpro gramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmu seum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer- radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 SOESTERCOURANT REKLAME-KRANT ctomiiuy Htrmniwu nootim khnw Ook voor volwassenen is er deze zo mermaanden het een en ander te be leven wat lectuur en literatuur be treft. Hieronder een greep uit het ge- bodene. Een flinke hoeveelheid tips voor boeken om in de tent, caravan, of gewoon lekker thuis te lezen. De Cock en moord eerste klasse Auteur: A.C. Baantjer uitgever: Fontein Een nieuwe Baantjer en dus in de hoofdrollen De Cock en zijn schaduw Vledder. Iets over de inhoud schrijven is het element verrassing weghalen. Vandaar dat we ons beperken tot de kwalificaties: lekker leesbaar en span nend amusement, Baantjer op z'n best. Groetjes uit Brussel Auteur: Jeroen Brouwer uitgever: De Arbeiderspers Brussel staat in deze Jeroen Brouwers centraal. De wat oppervlakkige titel is in ironie gedompeld. Met nogal wat subjectieve indrukken en conclusies gidst de auteur zijn lezers door de Belgi sche hoofdstad. Een sterk gekleurde caleidoscoop waarin fantasieën en werkelijkheid de lezer op iedere pagina belagen. "Men zou een pleister op vele wonden willen zijn" Diverse auteurs Uitgever: Balans Dit bijzonder boek staat in relatie op reacties die in de loop der jaren zijn ver zameld, betrekking hebbend op de dag boeken en brieven van Etty Hillesum. "De heilige van het Museumplein" zo als J.L. Heldring haar noemt heeft met haar talloze overlevendenverklaringen niet alleen in Nederland, maar ook el ders in de wereld een onuitwisbare in druk gemaakt. Dit boek is daarvan een indrukwekkende en ontroerende getui genis. Geschreven door "Etty' part ners", met gedachten en gevoelens op haar "Verstoorde leven" afgestemd. Waarheen de weg mij voert Auteur: Gerda van Wageningen Uitgever: Zomer Keuning De schrijfster Gerda van Wageningen kent een miljoenenpubliek, gevorderde ouderen ongetwijfeld in de meerder heid, die keer na keer, haar boeken zo ongeveer verslinden. "Waarheen de weg mij voert" zal daarop geen uitzon dering vormen. Iedere pagina straalt warmte uit en confronteert de lezer met tijden en bepaalde personages waar over grootouders met vertedering spra ken. Niet van deze tijd dus en juist daar om oefenen de Thema's die de schrijf ster er in behandelt zoveel aantrek kingskracht uit. Volkse lectuur. Voor wie een kind is van deze tijd hier en daar onbegrijpelijk, maar wel met een zuive re intentie geschreven. De Rode Freule van Rosegaert Auteur: Gerda van Wageningen Uitgever: Mingus In tegenstelling tot "Waarheen de weg mij voert" haalt veel schrijfster Gerda van Wageningen niet het niveau waar mee ze terecht bij een groot publiek be kend en geliefd werd. In deze roman wordt teveel verder geborduurd op wat eerder werd voorgezet, waardoor de voorspelbaarheid van de gang van za ken te groot wordt en het onmisbare element verrassing schade oploopt. Geen twijfel mogelijk dat de schrijfster zich degelijk heeft verdiept in zeden en gewoonten van de 19e eeuw, er op na genoeg identieke wijze gestalte aan ge ven ook voor lezers die haar ongeveer op handen dragen teveel van het goede zijn. Eigenlijk zijn de tochten die in het 'Wandelen met NS-programma' zijn opgenomen heel bijzonder. U hebt namelijk keus uit de mooiste streken van ons land, bent te gast op terreinen van de Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten, van Staatsbosbeheer of van een van de Provinciale Landschap pen. Een mooier selectie is nauwelijks denkbaar. Extra voordeel: u reist per trein ontspannen naar het beginpunt van de wandeling (soms is aanvullend vervoer per bus nodig) en geniet zo op de meest-ideale manier van een kostelijk dagje uit in een mooie streek van ons land. 't Is moeilijk een keus te maken uit de 35 bestemmingen. Ze worden alle beschreven in het boek 'Er-op uit!', waarin zo'n kleine duizend ideeën zijn opgenomen voor een dagtrip, al of niet met NS. De wan delformule-is heel eenvoudig: u koopt op het station van vertrek een NS-vervoerbewijs naar de plaats van uw keus. U kunt tegelijk een wandelkaartje bestellen waarbij u wel het betreffende nummer van de wandeling moet opgeven. De prijs van een wandelkaartje is na melijk niet in alle gevallen gelijk; ze variëren van f 0,75 tot f 2,25, afhan kelijk ook van het feit of een toe gangsprijs voor een bepaald gebied moet worden betaald. Eventueel kunt u dat wandelkaartje ook ko pen op het station van de plaats var aankomst. Uw wandelkaartje geel u in dit station recht op een route beschrijving van de wandeling. Waar gaat u heen? Een paar suggesties die zeker eer overweging waard zijn: ga 'ns wandelen door het Geren- dal in Zd. Limburg, waar de wilde plantenrijkdom jaarlijks duizen den natuurliefhebbers trekt (startpunt station Schin op Geul -12 km), of de Holterberg ontdekken met zijn bossen, heidevelden en pa norama's (startpunt station Nij- verdal 13 km), of wandelen langs de Linge, een charmant door het land kronke lend riviertje in Zuid Holland, waarbij ook een bezoek mogelijk is aan het fort Asperen (startpunt Leerdam 12 km). Een voorbeeld: wandelen in Baarn Deze wandeling van circa 12 km door de omgeving van Baarn start op het station en brengt u allereerst bij boswachterij de Vuursche. Dan komt u op het oude landgoed en in kasteel Groeneveld en via het in formatiecentrum van de boswach terij gaat u door het Baarnse Bos terug naar het station. Boswachterij de Vuursche bestond tot aan het begin van deze eeuw vrijwel geheel uit afzonderlijke landgoederen. Sinds 1932 is het stukje bij beetje aangekocht.door Staatsbosbeheer om hel als natuurgebied te kunnen behouden. De gele stippen op de paaltjes volgend komt u vanzelf op het landgoed Groeneveld. Dit is een oorspronkelijk in Franse ba rokstijl aangelegd park, maar sinds begin vorige eeuw is het omge vormd tot een echt Engels land schapspark dat grote aantrekkings kracht uitoefent op natuurliefheb bers en wandelaars. Kasteel doet zyn naam eer aan Het middengedeelte van kasteel Groeneveld dateert waarschijnlijk al uit 1710 toen het als buiten dien de. De beide zijvleugels werden er zo'n veertig jaar later bijgebouwd. In 1940 werden de tuinen en het kasteel aangekocht door Staatsbos beheer dat in 1981 een grote restau ratie kon voltooien. Het is nu in gebruik als Nationaal Centrum voor Bos, Natuur en Landschap van het Ministerie van Landbouw en Visserij. Dat is een hele mond vol maar het komt er op neer dat de natuur, in aansluiting op de stijl van het fraaie landgoed, ook bin nen de kasteelmuren een belangrij ke rol speelt. De aktiviteiten die dit centrum ontplooit hebben als the ma de bevordering van een even wichtige relatie tussen mens en na tuur. Dit gebeurt door voorlichting te geven over natuur en landschap met behulp van tijdelijke en perma nente tentoonstellingen voor jong en oud. Weer op pad Na een verfrissing in het sfeervolle restaurant wordt, door de rode bordjes te volgen, de wandeling voortgezet. U komt nu in een ge bied dat vroeger bij kasteel 'De Hooge Vuursche' hoorde en wan delt door prachtige beukenlanen met veel vijvers. Via het informa tiecentrum van de boswachterij voert de wandeling naar het Baarn se bos, een park in barokstijl uit de 18e eeuw. Alle paden komen in stervorm bij de Grote Kom samen. Dan bent u al weer vlakbij het sta tion en reist u comfortabel en een mooie ervaring rijker, per trein, naar huis. Camera als wandelgezel De voorkant van het sfeervol gelegen Kasteel Groeneveld, waaraan u een bezoek kunt brengen tijdens uw 'wandelen met NS'-tocht in de fraaie omgeving van Baarn. In de grote kel der is nu een restaurant gevestigd. Vergeet tijdens deze wandeling voor al uw camera niet, want er is daar ir, de bossen rond Baarn veel moois ti fotograferen. Ook in het kasteel zei mag u fotograferen en dat lever mooie foto's of dia's op. De hoofdrol Auteur: Joan Collins Uitgever: Van Holkema Warendorf Joan "Alexis" Collins. Alleen de naam van de schrijfster spreekt waarschijnlijk al genoeg tot de verbeelding van een groot lezerspubliek om "De Hoofdrol" tot een beststeller te maken. Ter voor koming van processen en de daaraan verbonden kosten zijn in deze roman de namen van personages fictief, het ver haal daarentegen een levensecht Holly wood waarin vrouwen elkaar naar het leven staan voor "De Hoofdrol". Joan Collins weet waar ze over schrijft. Rebecca, haar vader's dochter Auteur: Philip Shelby Uitgever: Van Holkema Warendorf In het genre romantiek met snufjes spanning een zeer lezenswaardige ro man, waarin hoofdpersoon Rebecca, een heldin van deze tijd, vader Max, die onder verdachte omstandigheden om het leven is gekomen, in zaken opvolgt. Geen rustige bezigheid, temeer daar een van Max vroegere vrienden alles op haren en snaren zet erfgename en haar bezittingen ten gronde te richten. Re becca weet dit voornemen met behulp van getrouwen te voorkomen waardoor het gebruikelijke happy-end geen ge weld wordt aangedaan. Jane zoekt Tarzan A uteur: ALevy- Willard Uitgever: Van Gennep Een Parijse journaliste speurt naar de daders van een bomaanslag op een sy nagoge in Parijs. Tijdens dit onderzoek ontmoet ze een mysterieuze Bulgaar, een ontmoeting waarbij de vroegere fe ministe de liefde kans geeft te ontlui ken. Een aantal journalistieke bezighe den mondt uit in een gezamelijke uit voering. Tussen de bedrijven door haalt de journaliste met veel gevoel voor iro nie een aantal herinneringen op, waar bij haar belevenissen in het kamp der fe ministen zeer amusant aandoen, in te genstelling tot de weergave van het pro ces van een ter dood veroordeelde in Texas. "Jane zoekt Tarzan" is een uit stekende hedendaagse roman, die on barmhartige, maar met veel zin voor realiteit, heen walst over idealen waar voor de mensheid redelijk recent op de barricaden ging. Een vrolijke afreke ning met destijds met voor een geva rieerd lezerspubliek het feest of het dra ma der herkenning.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11