O ZÉÉR THUIS IN ENNIS 'Korfbal is ook niet zo'n lieve sport' NIC VAN DAM Iser Koeperman blijkt onvermoeibaar in simultaanwedstrijd bij DVSB Dennis Brons paalzitkampioen WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1989 SOESTÈR COURANT PAGINA 14 Nel Koster van 'De Eemvogels': Sportvoorzitters 8ÉÉÉS M Koppel-surfwedstrijd in Huizen Sanitair Theo Schimmel klopt oud-wereldkampioen i activesports TEAM Soester tenniskampioenschappen voor de tiende keer TENNIS Volhouder stapt na 80 uur af Knapen gepakt voor vernieling auto Red Caps blijken te sterk voor Knickerbockers uit Soest HONKBAL Jaarverslag Rode Kruis Bloedbank. Soest telt 893 bloeddonors Keistadfeesten in Amersfoort Voorlichting over Slachtofferhulp Eemland Winterprogramma 'Huisvrouwen' Koperen ketel weg Zaterdagmiddagmuziek 'Omgaan met spanningen' bij CMD Korfbalvereniging 'De Eemvogels' wil haar imago veranderen. De club wil meer leden gaan trekken en dat kan volgens voorzitter Nel Koster niet met het huidige imago. "Korfballen wordt vaak gezien als een 'softe sport'", zegt Nel. "Ik denk dat dat komt doordat het door gemengde teams gespeeld wordt. Er wordt een beetje op een korf gemikt en dat is het dan, denkt men. Bij basketbal is dat heel anders. Daar zien de mensen van die stoere gespier de knapen en dat maakt een heel an dere indruk. Korfbal is echter heus niet zo'n lieve sport. Tijdens een korf balwedstrijd wordt op het veld heus ook wel eens een tegenstander onder de grond geschoffeld." Gedurende de zomermaanden ver schijnt iedere week een interview met een voorzitter van een sportver eniging op de sportpagina's van deze krant. Veel gesport wordt er in de zomer niet, maar de organisatie gaat door. In deze negende en voorlopig laatste aflevering voorzitter Nel Koster van korfbalvereniging 'De Eemvogels'. 'De Eemvogels' vieren volgend jaar het vijftienjarig bestaan. Hoewel er zeker aandacht aan dit lustrum zal worden besteed, gaat de vereniging zich vooral richten op het promoten van de club. Nel Koster: "Wij moeten het vooral hebben van mond-tot-mond-reclame. Voor het komend jaar hebben we ech ter ook een flink aantal dingen op het programma staan in de public relation- sfeer. Zo willen we een videoband ma ken en de lagere scholen benaderen. We hebben namelijk vooral behoefte aan jeugdleden. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Vorig jaar hadden we nog een juniorenteam. Dit jaar is het ons echter niet gelukt om zo'n team sa men te stellen. Dat willen we volgend jaar in elk geval wel weer bereiken. Het is de bedoeling dat we voor de scholen een speciaal voorlichtingsboekje gaan samenstellen. Ook willen we in de nieu we wijken van Soest een voorlichtings folder verspreiden." Nieuw veld Het terrein van de Eemvogels ligt aan de Staringlaan. "Een aantal bestuursle den zijn met de ligging van het veld niet zo gelukkig", zegt Nel. "Voor de oude re garde is het 'ons stekje', maar een aantal mensen die wat minder lang bij de Eemvogels spelen zouden graag zien dat we een nieuw veld krijgen. Daarbij denken we aan een stuk grond bij de hockeyvelden aan de Koningsweg. Het terrein dat we nu hebben versterkt al leen maar het kneuterige imago dat we toch al hebben. Het is voor buitenstaan ders moeilijk te vinden, op de Staring laan geldt éénrichtingsverkeer en de mensen mogen de weg maar tot net voor onze inrit inrijden. Als het niet lukt om een stuk van het terrein aan de Ko ningsweg voor onze vereniging te be machtigen, zouden we graag zien dat er wegwijzers met onze naam komen." De Eemvogels blijven aan de weg tim meren. Zo wordt er gesproken over 'midweekkorfbal'. "Als we spelen zijn we vaak een hele zaterdag kwijt", ver telt Nel. "Dat komt doordat we hele maal aan de rand van onze regio zitten. De regio's zijn bij korfbal erg groot doordat er maar weinig plaatsen zijn waar een korfbalvereniging is. Daar- door moeten we soms helemaal in Rhe- nen spelen. Ook dat weerhoudt mensen ervan om lid te worden. We willen daar om beginnen met midweekkorfbal. Met een aantal verenigingen in de buurt wil len we een competitie organiseren die door de week gespeeld wordt. De men sen die daaraan meedoen kunnen wel lekker korfballen en zijn toch niet zo vreselijk veel tijd kwijt. Ook willen we wat meer aan onze prestaties gaan werken. Een vereniging die goede pres taties neerzet heeft nu één keer meer Nel Koster. aantrekkingskracht dan een vereniging waar alleen maar een beetje gebald wordt. Dat wil overigens niet zeggen dat alle gezelligheid, want die is er volop, zal verdwijnen. We hebben die kantine er vorig jaar echt niet voor niets neerge zet. De mensen moeten ook niet den ken dat het bij de Eemvogels allemaal kommer en kwel is. Korfbal is gewoon een ontzettend leuke sport." De surfclub Gooimeer organiseert op zondag 27 augustus aan hel surfstrand in Huizen een open surfwedslrijcJ om de Nettenbouwlrofee. Iedereen is wel kom. In een koppelwedstrijd varen twee personen afwisselend op één surf plank non-stop de wedstrijdbaan. Het is een wedstrijd voor rond- of platbo dems, waarbij de zeilgrootte vrij is. Er zijn in totaal dertien bekers te win nen en 600 gulden aan geldprijzen. De Nettenbouwlrofee is voor het snelste koppel in het algemeen klassement. De wedstrijd, die voor de zesde keer wordt gehouden, is ook leuk voor toe schouwers. Die kunnen vanaf het strand of terras van het clubgebouw de wisseling van surfers bekijken. Inschrijven is mogelijk op de dag van de wedstrijd vanaf 10.00 uur in hel clubge bouw, Zuiderzee 3 in Huizen. De start is om 11.30 uur en de prijsuitreiking om ongeveer' 16.30 uur. Hel inschrijfgeld bedraagt 15 gulden per team. Leden van surfclub Gooi meer betalen 10 gulden. Elke deelne mer krijgt een herinneringsvaanlje. De deelnemers kunnen gebruik maken van de clubfaciliteiten, zoals kleedka mers. douches en de kantine. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155) 13014-12577 Maandagavond gaf oud-wereldkam pioen Iser Koeperman in Soest een damsimultaan voor leden en genodig den. Het werd een ware, gezellige dam-happening, met prachtige slag- zetten en een damtechniek om van te watertanden. Koeperman is niet alleen een goed dammer, maar ook een goede verteller met tal van anekdotes uit zijn verleden. Deze geboren Rus, woonachtig in de Verenigde Staten, verstaat goed Neder lands, spreekt gebroken Duits-Neder lands en is zes maal wereldkampioen geweest. Hij is 76 jaar. De deelnemers gaven hem goed partij, vond hij. Beter dan zaterdag j.l. in Am sterdam, waar hij 29 partijen speelde. Hij won er 28 en speelde een maal remi se. In Soest speelde hij 39 partijen, waarvan hij er 32 won, vijf remise speel de en één verloor. Theo Schimmel was de enige uit Soest die Koeperman in een scherpe Rozenburg-opstelling tot over gave dwong. De belangstellenden hadden ook een prachtavond. Zij genoten van de soms prachtige slagzettcn waarmee Koeper man zijn tegenstanders van het bord veegde. H. de Waard en B. Weistra van DSVB en N. Verhoeven, J. van Leeu wen en R. Damen uit Nieuwegein be- Koeperman ging vijf uur lang de bor den langs. haalden remise - voorwaar geen slecht resultaat. Van Leeuwen en Damen zijn jeugdspelers van 14 jaar! Zij kregen een damboekje aangeboden van de DVSB. De simultaan begon om 19.15 uur en pas om 0.15 uur gaf de laatste speler de pijp aan Maarten. Koeperman had er toen vijf uur lopen langs de borden op zitten. Het uithoudingsvermogen van deze man, zowel geestelijk als lichame lijk, verdient bewondering, aldus DVSB-voorzitter J. van Dasselaar. I VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL. 1Ï473 GOLDEN Member of the International Sports Group Van 23 september t/111 8 oktober a.s. worden voor de tiende keer de Soester tenniskampioenschappen gehouden. Tien jaar geleden op een bescheiden manier begonnen, met van de toen drie bestaande verenigingen elk 16 deelnemers is het thans met ca. 475 in schrijvingen uitgegroeid tot een ware tennishappening in Soest aan het ein de van elk tennisseizoen. Het comité wil dit tweede lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan en zal op de finalezondag van 8 oktober met eni ge extra attracties komen. Bij het re creatiegebeuren zal een ander systeem gehanteerd worden dan in de afgelopen jaren, zodat een betere indeling en een beter gespreid wedstrijdprogramma zullen bijdragen tot een voor iedereen gezellig toernooi. Zowel bij de wedstrij den als bij de recreatie zijn er enige be palingen toegevoegd op de inschrijf- kaarten zijn vermeld. Het wedstrijdgedeelte zal dit jaar in zijn geheel plaatsvinden op het tennispark van T.V. Soest Zuid aan de Bosstraat, terwijl de recreatiewedstrijden op de andere vier parken roulerend gespeeld zullen worden. De finales daarvan vin- den ook op 8 oktober plaats op het park van T.V. Soest-Zuid. Bij de wedstrijden wordt er gespeeld in de nummers B,C,D, en D 30+, terwijl hetzelfde systeem gevolgd zal worden als vorig jaar, n.1. de halve finalisten in D— en S klasse zullen worden inge deeld in een volgend hogere klasse, met uitzondering van D30+. Daardoor krijgt iedere deelnemer/ster de kans om Soester kampioen te worden. In elke categorie (wedstrijd en recrea tie) kunnen maximaal 250 inschrijvin gen geaccepteerd worden. Plaatsing ge beurt op datum van binnenkomst Tijdens de kampioenschappen mogen de leden, die op hun eigen park niet te recht kunnen door deze kampioen schappen, op vertoon van hun pasje en/of label op de andere parken spelen. Zodra het definitieve programma voor zondag 8 oktober bekend is volgt nade re informatie. Sinds 14 augustus liggen op alle parken de insehrijfkaarten gereed. De nieuwe Soester kampioen paalzit- ten 1988 heet Dennis Brons. De 16- jarigc Soester verbeterde in de afgelo pen week het record (64 uur) door er op zijn paal achter de Rank nog eens 16 uur bo\enop te doen. Met 80 uur paalzitten lijkt zijn prestatie voorlopig niet te evenaren. Van de vier Soesters die vorige week maandagmiddag hun paal bestegen hield Dennis het 't langste vol. De eerste afstapper was Gerten de Wit, die er woensdagmorgen-vroeg na 41 uur de brui aan gaf. Volgens omstanders had den de deelnemers toen al nauwelijks meer besef van tijd. Jasper Jansen, Domingo Veldhuizen en Dennis Brons ondernamen in elk geval een geslaagde aanval op het record van 64 uur dat Rico de Vries in 1964 be haalde. Jasper Jansen hield hel donder dagmorgen om een uur of zeven voor gezien. Hij had er toen 66 uur op zitten. Domingo Veldhuizen hield het lot don derdagmiddag vol; hij stapte af na 71 uur. Dennis ging onverdroten door, mede dankzij de morele steun van vrienden en familie en de stoffelijke support van het naburige restaurant De Pyramiden, dat de paalzitters de hele week voorzag Dennis Brons lacht nog als hij de 80 uur er bijna op heeft zitten. van smakelijk eten en drinken, wat zeer gewaardeerd werd. Toen Dennis donderdagavond om ne gen uur de vaste bodem weer opzocht werd hij uitbundig gefeliciteerd door een grote schare fans. Vrijdagavond vond bij het Jongeren Ontmoetings Centrum (JOC), dat de wedstrijd had georganiseerd als voorproefje van het nieuwe seizoen, de officiële huldiging plaats. Den nis sleepte daar zijn belo ning (tweehonderd gulden) in de wacht. De politie heeft in de nacht van zondag op maandag twee 17-jarige knapen uit Soest anagehouden, die met anderen een auto wilden stelen bij een benzine station aan de Soesterbergsestraat. Ze hadden het linnen dak van de auto, een Fiat 500, vernield. De knapen gaven toe dat ze van plan waren geweest de auto te stelen. In verband met een en ander moest de politie nog twee andere jeugdige Soesters horen. De honkballers van de Knickerboc kers uit Soest trokkeil met een 8-13 nederlaag tegen Red Caps uit Amers foort aan liet kortste eind in een wed strijd, die liet verloop van de competi tie beslissend kon beïnvloeden. Welis waar verloren de Soesters vorige week tegen UW en leek daarmee het ver loop van de competitie bepaald, maar door het verlies van koploper Quick tegen HMS kon er nog van alles ge beuren, temeer daar Red Caps ook nog niet uitgeschakeld was. Het verlies tegen Red Caps kwam des te harder aan. De Amersfoortse ploeg was attenter en speelde op het scherpst van de snede. De Knickerbockers kwamen pas laat uit de startblokken Toen de ploeg na afloop van de derde innings een vrijwel kansloze 0-11 achterstand had opgelopen werd er pas goed ge speeld; dat bleek te Iaat te zijn. Pitcher Leo van Laar deed wal hij kon, maar hij kon niet verhinderen dat de Amersfoorters punt na punt wisten bin nen te brengen. Het Soester slagwerk liet nogal wat te wensen over. Hoewel Red Caps veel slagen tegenkreeg, had ue ploeg het niet al te moeilijk om deze te verwerken. En dat was het verschil met de Knickerbockers. Het veld liet te veel steken vallen, waardoor de Amers foorters te gemakkelijk konden scoren. Pas na de derde innings wisten de Soes ters iets terug te doen, maar toen was het al te laat. De Knickerbockers kon den acht maal scoren. Zes maal te wei nig om de overwinning te kunnen clai men. De Knickerbockers kunnen evenwel de uitslag van de competitie nog beïnvloe den. Volgende week spelen ze een uit wedstrijd tegen Quick. Winnen ze van de koploper, dan is automatisch Red Caps kampioen. Verliezen ze, dan is Quick kampioen. Quick kan echter niet promoveren, aangezien het tweede team in de bovenliggende klasse speelt. De enige ploeg die garen spint bij het verdere verloop van de competitie is Red Caps, want deze ploeg promoveert hoe dan ook. De Knickerbockers eindi gen als derde in de competitie. f moet zéér vee! bloed worden toege- Een dezer dagen verscheen het jaar verslag 1988 van de Bloedbank Utrecht. Dit verslag stond in het teken van het 10-jarig bestaan. Om het do- norbestand extra te verhogen stond dit jaar de donorwerving centraal. In de regio werd goed campagne gevoerd. Soest werd daarin met name genoemd, waarbij overtuigend resultaat werd ge boekt. Dat klinkt ons goed in de oren! Maar er moet wel worden bedacht, dat naast de aanwas van bloeddonors ook een grote afval bestaat wegens ouder dom en minder goede gezondheid. Het netto voordelig resultaat is dan ook niet groot, maar blijft zweven rondom het bestaande niveau. Op 31-12-1987 waren er in Soest 884 donoren. Aanwas 77, maar afgevallen 68 donors. Op 31-12-1988 derhalve 893 donors. Dat moeten er meer kun nen worden! Soest heeft ca. 41.000 in woners, waarvan vele duizenden boven de 18 en beneden de 65 jaar. De aandacht van de Bloedbank Utrecht bleef uiteraard ook gericht op verande rende bloedtransfusie-aktiviteiten en op nieuwe ontwikkelingen. Het blijft van belang te weten dat de donors altijd worden getest op de aanwezigheid van antistoffen tegen het z.g. "Aidsvirus". Ook werd volgens de voorschriften ge test op de aanwezigheid van het Hepati- tus-B-virus en op Lues-antistoffen. De Centrale Medische Bloedtransfusie Commissie heeft het gehele jaar zijn ring-onderzoeken t.a.v. enkele ernstige ziekten rondgestuurd. De resultaten van de uitslagen in de BLoedbank Utrecht waren voortdurend goed. De kwaliteitsbewaking van de bloedpro- dukten worden steeds verder uitge breid. Door de Bloedbank Utrecht werden in 1988 aan Soester donors 27 onder scheidingen uitgereikt voor 25 maal bloedgeven, aan 7 t.b.v. 40 maal en aan 2 donoren t.b.v. 50 maal bloedgeven. Oproep Gaarne willen wij U oproepen U aan te melden als bloeddonor. U doet daar echt een goed werk mee. Voor de goede orde zij vermeld dat in Nederland bloed altijd belangeloos en anoniem aan ziekenhuizen en laborato ria wordt afgestaan. Voor het geven wordt nooit betaald. In de ziekenhuizen Van 6 tot en met 10 september a.s. worden de jaarlijks terugkerende Keistadfeesten gehouden. Vijf dagen lang is er in de binnenstad van Amers foort veel te beleven. Wie aan Amersfoort denkt, denkt aan de kei die er ligt. Aan deze kei is onver brekelijk verbonden de naam van Jon ker Everard Meyster. Hij leverde de stad een grap, waar deze vele jaren om is uitgelachen en bespot: de Amers foortse Kei. Hij sloot een weddenschap af met zijn vrienden, dat hij de Amers foorters zo gek kon krijgen een zwerfkei van 9 ton van de Leusderhei naar de stad te slepen. En hij won. Vierhonderd Amersfoorters trokken in 1661 de kei de stad binnen. Vanaf die tijd worden de Amersfoorters Keientrekkers ge noemd. Toen Amersfoort eenmaal over zijn schaamte vanwege de geschie denis van de kei heen was, besloot men van de nood een deugd te maken en zo worden jaarlijks de Keistadfeesten ge vierd. Op woensdag 6 september begint het feest met een historische aanval op de Koppelpoort. In aanwezigheid van Jon ker Everard Meyster en andere notabe len voltrekt zich een schouwspel op een 'middeleeuws plein'. Zowel op 6 als op 7 september is er een braderie in de bin nenstad. De Kunstenaarsvereniging De Ploegh organiseert van 6 tot en met 8 september om 21.00 uur een klank- en diaspel in de openlucht. Op donderdag 7 september laten de ge zamenlijke ambachtelijke broodbak kers om 19.00 uur een heteluchtballon op in de Rubensstraat. Die dag wordt er voor de ouderen een speciale senioren- middag georganiseerd vol zang, mu ziek, variété en veel humor met o.a. Conny Vink en Dick de Witte. Vijdag 8 september staat in het teken van de draaiorgels. Er wordt een draai orgelconcours gehouden, waaraan 18 draaiorgels meedoen. Om 20.00 uur vindt er een taptoe plaats op de Hof. Zaterdag 9 september vindt de Interna tionale Wielerronde van Amersfoort plaats. De finish is om 17.45 uur. Vanaf 12.00 uur is er een straatfestival met muzikanten, acrobaten, clowns, mime- spelers, koorddansers en straatteke naars. Voor de jeugd wordt er een vrij markt georganiseerd. Bij de brand weerkazerne wordt een open dag ge houden. Er zijn demonstraties en er wordt voorlichting gegeven over brand preventie. De historische optocht be gint om 14.00 uur. Zondag 10 september komen honder den marktlieden uit het hele land naar de Keistad om het publiek kennis te la ten maken met kunst en antiek, oude ambachten, verzamelingen, boeken en snuisterijen. Kortom vijf dagen lang staat de Binnenstad van Amersfoort bol van de aktiviteiten. Voor een compleet programma-overzicht kunt u terecht bij de VW Amersfoort, Stationsplein 27 tel. 033 - 635151. diend bij vaatoperaties en hartchirur- gie. U kunt daar als patiënt ook behoef- MeldU daarom aan als bloeddonor. De kandidaat-donor ondergaat een gratis uitgebreide geneeskundige controle. De bloedafname kan al naar gelang de wens van de donor plaatsvinden in het Ziekenhuis Zonnegloren of in de Bloedbank Utrecht. De leeftijdsgrenzen voor bloeddonor zijn 18 en 65 jaar. Dat is wettelijk be- paald. Neem contact op met de Rode Kruis Bloedbank Utrecht, Ru- benslaan 190, Utrecht, telefoon 030 - 520814, of Rode Kruis Afd. Soest/Soesterberg, Aagje Dekenlaan 37, Soest, telefoon 02155- 15629, of Kamerlingh Omnes- laan 17, Soesterberg, telefoon 03463 - 52005- - u Een uitgebreide folder met ïnschrijfbil- jet wordt U gaarne thuis bezorgd. De porto wordt voor U betaald. Op zaterdag 2 september om 10.00 uur v.m. is er een voorlichtingsbijeenkomst van de Stichting Slachtofferhulp Eem land in het Politiebureau te Amers foort, van Asch van Wijckstraat 45. De Stichting Slachtofferhulp Eemland heeft tot doel het opvangen van slacht- offers van misdrijven en van verkeers ongevallen, in nauwe samenwerking met de politie. De voorlichtingsbijeenkomst is be doeld voor mensen die zich aangetrok ken voelen tot deze vorm van hulpver lening en zich eventueel als vrijwilliger willen aanmelden. Informatie zal worden verstrekt over de organisatie en opzet van het werk, over datgene wat van een vrijwilliger wordt verwacht en over de vrijwilligerscursus (die ca. 10 weken duurt en een avond per week kost). Uiteraard is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Belangstellen den uit Amersfoort en de regio kunnen zich voor deze voorlichtingsbijeen komst opgeven bij de Stichting. Het te lefoonnummer tijdens kantooruren is: 033 - 610805 en buiten kantooruren: 033 -610805/610100. Het adres voor schriftelijke aanmelding is: Slachtofferhulp Eemland, p/a van Asch van Wijckstraat 45, 3811 LP Amersfoort. De afdeling Baarn-Soest van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen heeft haar winterprogramma 1989 ge publiceerd in het maandblad. Daaruit blijkt dat de leden in de komende maanden weer een aantal gezellige en leerzame activiteiten te wachten staat. Op 7 september wordt begonnen met een lezing door de heer Robben over shiatsu en voetzoolreflex (De Prom, 14.00 uur). Op 15 september wordt er (vanaf 10.00 uur bij Paleis Soestdijk) gefietst en op 20 september volgt een boottocht naar Blokzijl, aan de oude Zuiderzeekust. Opstaptijden voor de bus o.a. bij Nieuwerhoek (8.45 uur), Raadhuis (8.50 uur), Soest-Zuid (8.55 uur) en Honsbergen (9.00 uur). Op 21 september vindt er in Driebergen een gewest-wandeling plaats en op 26 september is er een bijeenkomst in Honsbergen (13.30 uur), waarde heer Snijdelaar komt spreken over Spullen- hulp. Een 43-jarige bewoonster van het Har- perpad ontdekte maandag dat onbe kenden een koperen ketel - als bloem bak in gebruik - hadden ontvreemd van het trottoir voor haar woning. Ze deed aangifte bij de politie. Volgens de eige nares moeten er, gezien het gewicht, minstens twee man aan te pas zijn geko men om de ketel te vervoeren. In het kader van het 'festival oude mu ziek' zal het concert van zaterdag 26 au gustus a.s. in de reeks zaterdagmiddag muziek domkerk Utrecht gewijd zijn aan de 18e eeuwse componist Joseph Haydn. Het Barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy zal met gebruik making van originele, z.g. "Klassieke" instrumenten een uitvoering geven van het Concert voor hobo en orkest in C Dur (solist is Nico de Gier op een klas sieke hobo) en het Concert voor orgel orkest in C Dur. Hierin zal Domorga- mst Jan Jansen de solist zijn. Het con cert begint om half vier en is gratis toe gankelijk. Vanwege de te verwachten grote belangstelling verdient het aanbe veling vroegtijdig aanwezig te zijn. Agenda: Zaterdag 26 augustus, 15.30 uur zater dagmiddagmuziek Domkerk Utrecht arokorkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy met werken van Joseph Haydn. Toegang vrij. Begin oktober start hetéCentrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn/Eemnes weer groepen rond hel thema "omgaan met spannin gen."Spanningen kunnen een grote rol spelen in het dagelijks leven. Spannin gen in je gezin, in je relatie, in je werk, of juist omdat je geen werk hebt. Spanningen kunnen ook lichamelijke klachten veroorzaken, die op hun beurt weer nieuwe spanningen oproepen. Het is vaak moeilijk om in je eentje die cirkel te doorbreken. In een groep ontmoet je mensen met vergelijkbare problemen, je vindt steun, begrip en herkenning bij elkaar. In een veihge omgeving kun je nagaan wat je zelf kunt veranderen aan de oorzaken van je spanningen en aan de manier waarop je er mee omgaat. Er is een gemengde groep en een groep voor alleen vrouwen. De groep wordt begeleid door twee maatschappelijk werk(st)ers. Er zijn tien wekelijkse bij eenkomsten. Deelname aan de groep is kosteloos. Wir belangstelling heeft kan zich wen- inmA0t CM D- Soest, tel. 02155 - nïït' of CM D- Baarn, tel. 02154 - 1 /841. i t't

Soester Courant | 1989 | | pagina 14