VAKANTIEREIZEN IN NEDERLAND Overdag lekker aktief, s avonds heerlijk verwend worden... VIDEOPREMIÈRES MET GROTE NAMEN HANDIGE CLUBARTIKELEN De ANWB als tipgever voor binnenlandse trips Op reis in eigen land Musea en kastelen zijn in trek met kaarten, boeken en gidsen KWALITEITSFILMS VOORZIEN IN BEHOEFTE EVENEMENTEN-INFO rinqen te veraptpn zoncler dan de alledaagse beslomme- Overdag wandelen of fietsen en 's avonds ontspannen in geen machine Tnrh 'h 'eve vakar|tie. Een mens is een sfeervol hotelletje, waar men nog verzekerd is van een ken aan het rinn' 6 i ?nS aam behoefte aan bijtan- uitstekend maal en een goed bed. En waar kan dat beter er tussenuit doet^l^ °^a van accu- Een paar dagen dan in Limburg Hier kunt u nog volop genieten van een a wonderen. welverdiende, bijzondere ontspanning. Want Limburg is.... Prachtige panorama's met slingerende weggetjes, die uitnodigen om op ontdek king te gaan, kabbelende beekjes, eindeloze bossen, gezellige dorpjes en bezienswaardi- ga steden. Achter elke heuvel weer zo verrassend anders, zo adembenemend mooi. Limburg biedt haar gast een scala aan recreatieve mogelijkheden. Zelfs een ver blijf van enkele dagen krijgt hierdoor het effect van een weldadige langere vakantie. Dit artikel geeft een aantal suggesties voor zo'n tussendoorvakantie. Het zijn mini- vakanties op maat; korte, geheel verzorgde vakanties met een sportief, culinair of cultu reel element. Kortom, u kiest die vakantie die het best bij u past. Kom ook naar dit "stukje buitenland in eigen land" en laat u eens lekker ver wennen. Midweek-arrangement hartje Geuldal Valkenburg aan de Geul. In dit stukje "buitenland in eigen land" kunt u tijdens deze midweekvakantie kennis maken met de gezelligheid en gemoedelijkheid van het mergelstadje. De arrangementsduur is 5 dagen met 4 overnachtingen. Aankomst op zondag of maandag voor het diner. Vertrek op don derdag of vrijdag na het ontbijt. Geldig heidsduur: t/m eind 1989. Accommodatie: verblijf in pension of ho tel, naar eigen keus van eenvoudig tot eerste klas. Kamers met warm/koud stro mend water (cat. A, B) of met douche of bad/toilet (cat. C t/m G). Verzorging: half- pension. Inclusief: welkomstdrankje, entree Casino Valkenburg, entree Gemeentegrot, 2 x kof fie met vlaai, 1 dag fietshuur, entree Steenkolenmijn, couponboekje met kor tingsmogelijkheden, informatiepakket Mergelstad. Prijzen, afhankelijk van de gekozen ac commodatie, tussen 172,- en 410,- p.p.. Niet inbegrepen: toeristenbelasting 1,25 p.p.p.n. Kinderen tot 4 jaar gratis. Kinderen van 4 t/m 9 jaar: 50 pet. korting, mits slapend op de kamer van de ouders. Kijk eens over de grens! met Avontuurlijke Kampeer- en Wandel Arrangementen U trekt van camping naar camping Uw tent èn uw bagage staan al voor u klaar. Meerdaagse arrangementen. Onbeperkte mogelijkheden. Twee overnachtingen al vanaf 50,- p.p. Bel of schrijf voor meer informatie. Meer informatie over of boeken van het Kampeer-wandel-arrangement: De Oosterdriessen, tel.. 04409 - 3215. Wandelaars langs de Geul. Fietsreis door Limburg Vijf dagen op de fiets door Limburg is een unieke manier om deze mooie pro vincie 'ns op een aparte manier te leren kennen. U kunt kiezen uit het arrange ment "De Luxe" en het arrangement "Comfortabel". Bij het arrangement is inbegrepen: wel- komstkoffie met Limburgse vlaai; docu- mentatiepakket inclusief gedetailleerde routebeschrijving, routekaart; bagagever- voer; hotelaccommodatie op basis van halfpension, beginnend met diner op eer ste dag en eindigend met ontbijt op laat ste dag; een uitstekende fiets met. hand remmen en drie versnellingen, fietstas, reparatieset en een houder op het stuur voor het routeboek. Prijs: arrangement "Comfortabel" 455,- p.p.; arrangement "De Luxe" 520,- p.p. Bij gebruik van eigen fiets f 30,- p.p. korting. Niet inbegrepen is: toeslag voor een 'eenpersoonskamer. Start: iedere za terdag, maandag en dinsdag t/m 28 okto ber. Een extra overnachting is mogelijk aan het begin of aan het einde van de fietsreis in Hotel Wippelsdaal in Margra ten. Prijs per persoon op basis van logies/ ontbijt: 40,-. Inlichtingen en boekingen: VVV Limburg, Postbus 811, 6300 AV Valkenburg a/d Geul, tel.: 04406 - 13993/15959. Met een enkel handig of comfor tabel accessoire kan het dagje-uit ineens vlotter of gezelliger verlo pen. De ANWB beschikt over een uitgebreid assortiment clubarti kelen, die het dagje-uit, het uit stapje naar het strand of de trip naar het vele vaderlandse natuur schoon flink veraangenamen. Bestseller is kijk maar rond onder weg het ANWB-Fietsrek voor achterop de auto. Zo'n rek voor twee of drie fietsen is eenvoudig te monte ren. Ook het verwijderen gaat in mum van tijd. De auto moet wel over een trekhaak beschikken, want de Fietsrek voor op de trekhaak: één van de populaire ANWB-clubartike- len. constructie van het fietsrek is afge stemd op montage bovenop de trek haak. Het rijgedrag van de auto ver andert nauwelijks door de montage van het fietsrek en de daarmee ver voerde tweewielers. Een andere voorziening om de fiet sen makkelijk mee te namen is een fietsrek dat op het imperiaal past. DAGJE-UIT Heel handig zijn ook de opvouwbare strand- en campingstoeltjes met bij passend laag tafeltje. Tevens zijn er strandmatrasjes, een opvouwbare barbecue en koelboxen met en zon der elektrische koelunit. Bij een dag je-uit komt natuurlijk ook zo'n handi ge picknickset in koffer goed van pas. KLEURRIJK Samen met Reader's Digest geeft de ANWB enkele prachtige toeristische boeken uit. De duidelijke tekst wordt afgewisseld met veel kleurenfoto's. De encyclopedie "Landelijk Neder land" omvat uitvoerige beschrijvin gen van het Nederlandse planten- en dierenleven afgezet tegen allerlei ma nieren waarop de mens ingrijpt in de natuur. De schoonheid van 20 typische natio nale landschappen staat centraal in "Ontdek Nederland". In "Dorpen in Nederland" komen alle beschermde dorps- en stadsgezichten aan bod. "Uit in Eigen Land" beschrijft Neder landse landschappen en natuurpar ken. Nog meer informatie over Nederland verschaft het Michelin-boek Neder land. TOERISTENKAARTEN Op het gebied van route- en toeris- tenkaarten heeft de ANWB een enor me reputatie. Zo zijn er de ANWB toeristenkaarten met gedetailleerde informatie over een bepaalde regio, zoals zwembaden, voet- en fietspaden en bezienswaar digheden. Op de kaarten staan de nummers van de ANWB wegwijzers en paddestoelen, verdwalen is dus on mogelijk. De serie omvat 14 kaarten, schaal: 1 op 100.000. De toeristische autoroutes van de ANWB beschrijven 41 ééndaagse au totochten in Nederland en 6 grens landroutes. Ze zijn herkenbaar aan de bekende zeskantige borden. Samen met de Stichting: Fiets! heeft de ANWB een 17-delige serie fiets- gidsen samengesteld. De toeristische fietsroutes voeren door de mooiste delen van ons land. Voorts zijn er de ANWB wandelgid- sen (13 streekgerichte gidsen, elk met 25 wandelroutes) en de ANWB-water- kaarten, geknipt voor de plezier- en beroepsvaart op de vaderlandse bin nenwateren. Steeds meer Nederlanders voe len zich aangetrokken tot kunst en cultuur. Dat blijkt onder meer uit de lange rijen bezoekers bij spraakmakende exposities en schouwburgvoorstellingen. Ne derland telt ruim 800 musea van uiteenlopende aard en formaat. Het aanbod varieert van het wereld beroemde Rijksmuseum, waar dage lijks busladingen Japanse en Ameri kaanse toeristen hun opwachting ma ken, via het Openluchtmuseum in Arnhem, het recent vernieuwde Spoorwegmuseum in Utrecht en het Aviodome op Schiphol tot kleinere musea, zoals bijvoorbeeld het Zout- museum in Delden, het Mosterdmu seum in Doesburg, het Stoommachi nemuseum in Medemblik of het Theatermuseum in Amsterdam. De ANWB zou de ANWB niet zijn als zij ook op het gebied van museum- gidsen niet ruim gesorteerd was. Wie alle Nederlandse musea op een rijtje wil hebben, kan niet om het naslag werk, getiteld "Groot Museumboek" heen. Deze geïllustreerde gids brengt 803 musea in beeld. In de gids "Nederland Museumland 1989" staan de gegevens van alle Nederlandse musea, aangevuld met tentoonstellingsagenda's. Ook de toeristische handboeken van ANWB en Reader's Digest staan boordevol informatie over musea en kastelen. OPEN MONUMENTENDAG In de Kampioen van augustus 1989, wordt ruime aandacht besteed aan de Open Monumentendag. Onder het motto "Open Monumentendag, Bin nen Kijken Mag" vindt deze manifes tatie nu voor het derde jaar op de tweede zaterdag in september plaats. Voor inlichting en/of boekingen: VVV 't Geuldal, Postbus 820, 6300 AV Valkenburg a/d Geul, tel.: 04406 - 13364. brengen, want de lift blijft steken. Paniek. Eddy, die aan claustrofobie lijdt, raakt totaal buiten zinnen en vormt zo een levensgroot gevaar voor zijn medepassagiers en zich zelf... Zijn vrienden rennen de trap op om Eddy en het geld te bevrijden, maar de lift en de kabel worden steeds onbetrouwbaarder. Net als Eddy... Een ijzingwekkende film die je (niet) moet zien als je in een huis met een lift woont. Lady Killers ten ongewone nachtclub in Los Angeles, genaamd Lady Killers. Hier kijken en genie ten de dames en strippen de heren. Het genot verandert in afschuw als een van de heren wordt vermoord. Politie-brigadier Samantha Flannery (Marilu Henner uit de tv-serie „Taxi") moet de moord onderzoe ken. Zij krijgt het zwaar. Vooral nadat er een overval wordt gepleegd op de nacht club en de moordenaar opnieuw dreigt toe te slaan. De harde Samantha wordt gedwongen te besluiten haar mannelijke collega met wie zij een relatie heeft als lokaas in te zetten om een einde aan het moorden te maken. Dan beleven zij „dodelijk" spannen de tijden... Deze ijzersterke thriller wordt niet alleen door het uitstekende verhaal gedragen, ook de acteurs staan garant; Lesley Ann Down (North South) speelt de mysterieuze ei genares van Lady Killers en ook de rol van verdachte Lilak Corbett (Susan Blakely van „April Morning") intrigeert. Sterkte bij het zien van „Lady Killers". Off-Road Patrol Op je 25ste jaar sheriff worden nadat je meer achter dan vóór slot en grendel hebt gezeten. Dat kan als je een bankrover klemrijdt en hem en passant arresteert. Dit overkomt Joshua Bodeen (Scott Plant). Een louche zakenman probeert op alle mogelijke en vooral onmogelijke manie ren grond te kopen in Joshua's stadje, Liberty County. Nu kan de nieuwbakken sheriff wel wat hulp gebruiken en hij benoemt zijn verknipte makker Owen skateboardkampioen én stuntvlieger tot hulpsheriff. Vervolgens bouwen zij de po- litie-auto om tot racemonster; de boeven Sleep Well Professor Oliver Een thriller van formaat. Louis Gossett jr., de man die een Oscar won met zijn vertol king van de keiharde sergeant uit „An Officer and a Gentleman", is professor Oliver, een wel zeer volhardende antropo loog. Een goede vriend van hem wordt gruwelijk vermoord. Roofmoord? De detec tive die de moord onderzoekt komt even eens aan zijn einde en Professor Oliver staat ineens alleen. Welke duivelse mach ten zijn hier aan het werk? Wie zit er achter het doodseskader? Al deze vragen tracht professor Oliver in zijn nietsontziende jacht op de moordenaar(s) te beantwoorden, als er nog eens 40 onopgehelderde moorden een verband leggen met de dood van zijn vriend en de detective. „Sleep Well Professor Oliver": hard en razend spannend. The Elevator Op de 39ste verdieping van een torenflat wordt bij een daar gevestigde investerings bank een roofoverval gepleegd. Eddie Hol- comb (James Farentino) vermoordt daarbij een bediende. Ogenschijnlijk kalm stapt Eddie met het geld in een koffer in de volle lift die hem naar beneden zou brengen waar zijn „vrienden" hem opwachten. Zou The Milagro Beanfield War Een bonenveld en water uit een irrigatieka naal vormen de inzet tot een „oorlog" op kleine schaal in het dorpje Milagro, gelegen in het droge New Mexico. De bewoners van dit dorpje zijn hardwerkende mensen, voor wie water van vitaal belang is. Als een sluwe projectontwikkelaar een lap grond koopt waar het enige riviertje van de om geving doorstroomt, lijkt het gedaan te zijn met Milagro en zijn bewoners. Joe Mon- dragon zeer overtuigend gespeeld door Chick Vennera stuit na een bezoek aan Don Armante, de wijze oude man van Milagro (een mooie rol van Carlos Riquel- me), op een dijkje van het irrigatiekanaal en laat dit water over zijn land zijn bonenveld stromen. Permanent. De rij ke projectontwikkelaars zien dit als een „oorlogsverklaring" en zetten alles op al les om Joe te stoppen. De gemoederen raken verhit. Vooral als Ruby Archuleta, de beeldschone eigenaresse van de lokale garage (perfect verolkt door Sonia Braga, bekend van „Kiss of the Spider Woman"), de strijdbijl op graaft en als een Mexicaanse tornado de macht van het grootkapitaal en de politiek tracht te breken. The Milagro Beanfield War is de tweede film die werd geregisseerd door niemand minder dan Robert Redford. Hij bewijst met deze boeiende film dat hij naast acteren zeker ook kan regisseren. Zijn inbreng maakt van The Milagro Beanfield War een film, die bol staat van geweldige spanning en subtiele humor. Een video om tweemaal te zien... Nederland is een klein land, maar het biedt een rijk assortiment aan vakantiegenoegens. Zowel voor het dagje-uit of een weekend-wegwezen is er volop keus, terwijl de mogelijkheden voor een vakantie van één of meer weken eveneens groot zijn. Alleen al op het gebied van uitstapjes zijn er naast de pretparken, musea, dierenparken en kastelen nog talrijke mogelijkheden, zoals fiets en wandeltochten, strandbezoek, golfslagbaden, skelterbanen, allerlei vormen van watersport en ander actief vermaak. Bij de voorbereiding van uitstapjes in eigen land kan de ANWB haar leden helpen met veel tips, ideeën, informatie, produk- ten en diensten. Wie er in Nederland op uittrekt voor een dag, weekend of een hele vakantie kan daar zoveel meer plezier aan beleven door eerst naar een ANWB-kantoor te gaan. Boven dien kan de ANWB ervoor zorgen dat talrijke uitstapjes voordeliger uitpak ken. Kortom, wie het maximale uit z'n uitstapje of vakantie wil halen, bereidt dat goed voor en doet er goed aan om eerst bij één van de ANWB-kantoren langs te komen. Informatie is voor de ANWB-leden in Van april tot en met oktober verstrekt de ANWB 24 uur per dag actuele gegevens over eve nementen in Nederland met nut tige tips en informatie over kor tingen. Er zijn twee info-lijnen: 06 - 91091030 voor informatie over Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. 06 - 91091040 voor de overige provincies. De kosten bedragen 50 per mi nuut. veel gevallen gratis; sterker nog, je kunt er zelfs geld mee (terugverdie nen, bijvoorbeeld met het Recreatie Voordeelchequeboekje (RVC). In het RVC staa^n korte beschrijvingen van. 245 Nederlandse bezienswaardighe den, openingsperiode en -tijden, plaatsen en prijzen met en zonder korting. De blauwe cheques uit dit gratis boekje zijn goed voor flinke kortingen bij veel attractieparken, musea, kastelen, dierentuinen, rond vaarten en -vluchten. De blauwe cheques geven (tot vier personen) ook recht op een forse korting op de toegangsprijzen en op etentjes in wegrestaurants en sta tionsrestauraties. Maar ook op open luchttheaters, kunstskibanen en zelfs kleurenfilms. Met de zes gele cheques uit dit boek je kunt u profiteren van gemiddeld 15 pet. korting op een weekend in een luxe hotel of bungalowpark. In de Kampioen, het gratis ledenblad van de ANWB, staan iedere maand weer nieuwe speciale aanbiedingen waar voor de gele cheques gebruikt kun nen worden. Het gaat hierbij zowel om een luxe weekend-wegwezen als om sportieve evenementen zoals ka novaren, maar ook tentoonstellingen en zelfs korte meerdaagse trips naar België en Duitsland. Het Recreatie Voordeelchequeboekje is alleen voor ANWB-leden gratis ver krijgbaar. Als u een paar van die blauwe of gele cheques gebruikt, dan verdient u de kosten van uw lidmaat schap dubbel en dwars terug. "Wie over een goede reisgids be schikt, reist met een derde oog," aldus een gezegde dat aangeeft dat er onderweg of op de vakantiebe stemming zo veel meer te genieten valt mits je over de juiste documen tatie beschikt. De ANWB heeft tien tallen boekwerken te koop boordevol ideeën voor een zelf-ontworpen dag je-uit. Voorts geeft de toeristenbond prachtige boekwerken uit. Daarnaast verkoopt de ANWB talrijke route- en toeristenkaarten, waardoor het bijna onmogelijk wordt om niet op de plaats van bestemming te komen. Eén van die fraaie ANWB-uitgaven is de Toeristische Atlas van Nederland. Dit boekwerk is de nieuwste reis- ideeën en oriëntatie-gids. Het bevat gedetailleerde streekkaarten, stadsplat tegronden en themakaarten van onder meer natuurgebieden, kerken, kastelen en molens. Tevens een beknopte be schrijving van 600 plaatsen en een overzicht van de ANWB-fiets- en auto tochten. De ene film is de andere niet. Wie wel eens een video heeft gehuurd zal dit onmiddellijk kunnen beamen. De dozen met omslagfoto's zien er allemaal aantrekkelijk uit en de titels beloven zonder uitzondering de grootste Hollywood- produkties. Eenmaal thuis kan dit tegenvallen, maar dan is de avond al begonnen en niet meer terug te draaien. Deze maand echter is er een aantal films op video uitgebracht, dat garant staat voor enkele uurtjes puur kijkplezier; romantiek, spanning, humor en actie. zijn snel, maar zij nog sneller. Vanaf dat moment volgt de ene spectaculaire ach tervolging na de andere en krijgt de film een vaart die vergelijkbaar is ,met die van het race-politie-monster. „Off-Road Patrol" ontpopt zich als een snel le komedie vol onwetmatigheden en ver rassende stuns. Een film voor wie van actie, humor en racen houdt.

Soester Courant | 1989 | | pagina 23