999r !99.- 999.- 69r sdmcuialffiF scImmmiisiIcci* R. v. Petten B.V. ^baxttiuizen VERSE MOSSELEN ÜT7 fl occas KIJK BIJ SCHOENAKER PHILIPS VIDEORECORDERS KIJK BIJ SCHOEMAKER PHILIPS TELEFOONS PHILIPS VIDEORECORDER PHILIPS VIDEORECORDER Mondileder Soesterberg totaal vernieuwd Mosselen zijn in de herfst op hun best! WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 (PTT goedgekeurd) MET STILSTAAND BEELD ÉN SLOW-MOTION (3 koppen dus) ER IS AL EEN voor MET APL ÉN DISPLAY Kompleet met Schoemaker garantie en service. Philips telefoon Goedgekeurd door het ministerie van ver keer en waterstaat onder NL-89031307. Goedgekeurde toestellen garanderen correcte kiespulsen waardoor de kans op 'verkeerd verbonden' vrijwel nihil is. Gehoorprotectie. Optimale tegenkoppeling van microfoon naar luistergedeelte waardoor minder last van omgevingslawaai en goede verstaan baarheid onder alle lijncondities. Druktoetsen voor snel en accuraat kiezen. Herhaaltoets met geheugen voor laatst gekozen nummer. Mogelijkheid voor bevestiging aan de muur. Leverbaar in zwart. Inclusief stekker Voor alle zekerheid! technische dienst tel. 02155-10344* Voor alle zekerheid! technische dienst tel 02155-10344* Nu ook speciale reflectielaag mogelijk Aktie kenteken graveren in Soest SMITSHOF 26 - TELEFOON 2 34 20 Het adres op de Smitshof voor: alle schoolbenodigdheden o.a. schriften, kaftpapier, kladblokken, ringbanden, ballpoints, schoolagenda's etc., etc. Zwemmen met het Bentinckfonds Bonsaishow in Hilversum Natuur Nabij IVN-wandeling in het Paardenbos Zomermarkt in Baarn mmm Bromfietsers gewond het restaurant Bij Ruud Smit Visspecialiteiten i i 1e Kwaliteit. Rechtstreeks uit Zeeland. Bij aankoop van 1 zak mosselen, 1 zakje mosselkruiden t.w.v. 1.25 kado. RUUD SMIT >3761 CD Soest Bromfietsers in de fout wm. 77vanWeedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 7771vanWeedestraat78 - Soest - Tel.02155-17253 Sedert 1955 is de criminaliteit in Ne derland verzevenvoudigd! Tegelijker tijd is het percentage misdrijven dat opgehelderd werd gedaald van 60% tot minder dan 25%. Zo kwamen er van de ongeveer twintigduizend gesto len auto's maar zo'n 8000 terug. Het enige westerse land waar de kaatste ja ren de criminaliteit gedaald is (met 20%!), is Frankrijk. Daar heeft de po litie meer mogelijkheden gekregen en wordt tegenwoordig ruime aandacht besteed aan preventie. Ook in Nederland is de aandacht voor preventie groeiende. Zo hebben ook de autoverzekeraars het nut van kenteken graveren ontdekt. Zeker nu je na verlies van je kentekenbewijs altijd hetzelfde kentekennummer weer terug krijgt, is het erg zinvol geworden om het kente ken in de autoruiten te laten zetten. De gene die de auto steelt, moet dan ofwel de papieren van de auto zelf erbij gesto len hebben, of hij moet de auto met val se papieren verkopen en dus alle ruiten vervangen, anders is de auto onver koopbaar. Een gegraveerde auto is daardoor veel minder aantrekkelijk ge worden. Want wat kost het om alle acht of tien ruiten van Uw auto te laten ver vangen? En waar haal je onopvallend al die nieuwe ruiten vandaan? In iedere plaats heeft de politie tegen woordig een afdeling "Voorkoming Misdrijven". Logisch, want in iedere plaats wordt gestolen. Zo werden er in Soest in de tachtiger jaren gemiddeld 3.046 diefstaldelicten bij de politie ge meld. De afdeling Preventie van de po litie kan echter zelf alleen voorlichting geven. Het eigenlijke preventieve werk wordt verzorgd door gespecialiseerde bedrijven, ben van die bedrijven is Au tomark dat vrijdag en zaterdag 8 en 9 september op het parkeertterrein van winkelcentrum Soest-Zuid kentekens graveert. Automark garveert al zo'n vier jaar voor de prijs van f 25,- alle rui ten van de auto, ongeacht het aantal. Twee heldergele beschaafde waarschu wingsstickers zijn bij de prijs inbegre pen. Speciale reflectielaag Alle gravures verschijnen in matglas in Uw ruiten. Dit is onuitwisbaar!!! Enig nadeel voor de zichbaarheid is, dat de matglazen lettertjes 's avonds en bij nat weer slecht te zien zijn. Dit is te voorko men door over de lettertjes een speciale coating te laten aanbrengen. Daardoor worden de lettertjes zilvergrijs/wit van kleur en blijven zelfs bij regenweer zichtbaar. De kosten hiervan zijn f 10,-. De preventie is hiermee optimaal, want te allen tijde ziet de dief dat het hier een gegraveerde auto betreft. Een echte aanrader dus! Let op: daar deze specia le coating een geringe tijd moet drogen en uitharden kan deze bij regen niet aangebracht worden. Na het drogen is deze reflextielaag watervast en kan de auto ook weer normaal gewassen wor den. A.s. vrijdag en zaterdag U herkent Automark op het parkeer terrein van winkelcentrum Hartje- Zuid, schuin achter de Amrobank, aan de gele overkapping. Wilt u uw kente ken laten graveren, dan zet Automark ze er a.s. vrijdag en zaterdag 8 en 9 sep tember met hun professionele grit- straalapparatuur in vijf a tien minuten weer glashard in! Het Bentinckfonds is weer gestart met de wekelijkse zwemochtend voor ge-' handicapten en wel van 9.00 - 10.00 uur en 10.00 - 11.00 uur in het zwem bad van Eemeroord te Baarn. Wie geen eigen vervoer heeft kan kon- takt opnemen met de heer P. du Prie, Minstreelpad 53, tel. 18395. In het weekeinde van 9 tot 10 september wordt in het Pinetum Blijdenstein in Hil- versuhi een bonsaishow gehouden. Er zijn o.a. demonstraties en een oefenhoek voor beginners. De show is beide dagen ge opend van 10.00 tot 16.00 uur. Entree: f 3,50; kinderen fl,-. Het Pinetrum Blijden stein vinst men aan de V.d. Lindenlaan 125. Zondagmiddag 10 september houdt IVN-Eemland de maandelijkse wande ling in het Paardenbos gelegen aan de Marechaussee-kazerne, naast de tuin van Paleis Soestdijk. Insekten vormen het hoofdonderwerp van deze wandeling. Het bos op zichzelf is ook zeer de moeite waard door zijn soortenrijkdom, die een levendig vo gelbestand met zich meebrengt. Enige open gedeelten zorgen daarbij voor een verrassende afwisseling. We naderen nu ook het einde van de zomerperiode (en wat voor één!) en dat is in de natuur goed te zien voor wie er oog voor heeft of de moeite neemt zich erop te laten wijzen. Waarom dit gebied Paardebos heet is niet geheel duidelijk. Wellicht houdt het verband met het feit dat het paleis tijdens de Franse overheersing (1795- 1813) door Franse troepen bezet was,, en dat die het bos gebruikten om er hun paarden in onder te brengen. Inlichtingen (tussen 18.00 en 20.00 uur): tel. 22119. In samenwerking met winkeliersvereni ging Centrum Baarn wordt de jaarlijkse Culturele Zomermarkt dit jaar gehou den op de Brink en in enkele winkel straten van Baarn op zaterdag 9 sep tember a.s.. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Er is zowel een kunst markt als een aktiviteitenmarkt. Op de kunstmarkt is er te zien en te koop: zelf vervaardigde produkten als schilderijen (olieverf, aquarel en goua che), pen- en potloodtekeningen, kera miek en beelden, kaarten naar eigen ontwerp, schilderwerk op porcelein, wandkleden, byouterieën, bloemschil derkunst en volkschilderkunst, weef werk, wandkleden etc.etc.. De aktiviteitenmarkt informeert de be zoekers over de verschillende aktivitei- ten, die zoal in Baarn e.o. worden geor ganiseerd. Voor de kinderen is er op de Brink een gevarieerde goochelshow en poppen theater door Korvera van ca. 13.30 tot 15.00 uur, en er is muziek tijdens de zo mermarkt! Van 10.00 tot 13.00 uur in de muziektent op de Brink Robert Rook; van 13.30 tot 17.00 uur in de winkelstraten Raphio Band en West- land Jazz Society. Op vrijdag 15 september om 12.00 uur zal in Soesterberg Mondileder-Stou- tenbeek zijn deuren openen. Aan de Amersfoorsestraat 76 gaat deze com binatie van start in het pand waar de Mondileder-formule ooit begonnen is als eerste leerspeciaalzaak in Neder land. Top-collectie Door de samenwerking Stoutenbeek Wooncentrum met winkels aan de Meubelboulevard in Beverwijk en Lei derdorp, een aanbieder van alle top merken van zowel klassieke- als moder ne meubelen, heeft de collectie van Mondileder een flinke opgrading on dergaan. Bekende merken als De Sede, Jori, Durlet, Leolux, Montis, Rolf Benz en Gelderland worden uitgebreid ge showd in combinatie met salontafels en de nieuwste halogeen verlichting. Bij passende hoogglans lakdressoirs ont breken ook niet. Van de Zwitserse topfabrikant De Sede staat er de "slang"-bank, bestaande uit 23 elementen, inmiddels een klassieker onder de zitmeubelen. Ook het klassie ke leren meubel wordt getoond, ge combineerd met echt antieke kasten, barometers en antieke klokken, een lust voor het oog. Verbouwd De afgelopen drie weken heeft het pand een grondige verbouwing ondergaan. Zowel binnen als buiten heeft het pand nu de uitstraling die past bij. een winkel van de jaren '90. De hal is o.a. voorzien van een granieten vloer waarop zowel een modern- als een klassiek meubel optimaal tot zijn recht komt. Service-prijsgarantie Op alle artikelen geeft Mondileder- Stoutenbeek 5 jaar garantie, 2 jaar meer dan gebruikelijk in de branche. Mocht er onverhoopt toch iets zijn met uw meubel dan staat er een eigen service- dienst gereed om dit efficiënt te verhel pen. Deze servicedienst beschikt over een meubelmakerij zodat het langdurig terugsturen van meubelen naar de fa brikant ingeval van klachten niet nodig is. Prijsgarantie wordt ook aangeboden, hetgeen inhoudt dat indien men elders een artikel onder gelijke omstandighe- Eén van de Rolls Royces, op 16 sep tember te zien bij Mondileder. den goedkoper ziet, Mondileder-Stou tenbeek het ook voor die prijs levert of als u reeds gekocht heeft, u het verschil terugbetaalt. Rolls Royce-Show Op zaterdag 16 september zullen diver se antieke Rolls Royce op de oprit van Mondileder-Stoutenbeek worden ge showd. In de winkel zelf staat en collec tie schaalmodellen van Rolls Royce au tomobielen in diverse vitrine-kasten uitgestald. De klasse van deze automo bilisten ontmoeten bij Mondileder- Stoutenbeek de klasse van meubelen. Zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Een 16-jarige Soester is zondagmiddag gewond geraakt toen hij naast zijn 17- jarige vriend op het fietspad langs de Soesterbergsestraat reed en de stufen van hun bromfietsen elkaar raakten. Beiden kwamen ten val. De jongste werd met een gebroken been naar Zon negloren overgebracht. De ander had gelukkig niet meer dan een paar schaaf wonden. Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest - Telefoon (02155) 13807 10 "Nee, met de R-in-de-maand heeft het niets te maken. Mosselen zijn er het hele jaar door, alleen zijn ze in de herfsf wel op hun best. Dan zijn ze het grootst, en voor mosselen geldt inder daad: hoe groter, hoe lekkerder." Dat zegt mosselen-kenner en -liefheb ber Ruud Smit van de bekende visspe- ciaalzaak aan de Van Weedestraat, waar de zilte lekkernij deze weken vol op verkrijgbaar is. "Het mosselseizoen begint al op de tweede zatèrdag van juli, maar in het begin zijn ze nogal klein. Vorig jaar viel de oogst een beetje te gen; de mosselen waren toen allemaal nogal aan de kleine kant, maar dit jaar zijn ze mooi groot, met een vleesge wicht van zo'n 25 a 30 per kilo." Mosselen zijn er in diverse klassen en kwaliteiten. Op het ogenblik zijn de "supers" (een van de beste) volop le verbaar, naast de "jumbo's" en de "ex tra's". Bij Ruud Smit komen de mosse len iedere dag vers binnen, rechtstreeks uit Zeeland. De Zeeuwse mossel is de beste, al brengen de mosselen tegen woordig een niet gering deel van hun le ven door in de Waddenzee.Ze worden nog altijd gekeurd en gemonsterd in Yerseke, het Zeeuwse mossel-Mekka, om vervolgens in de Oosterschelde te worden "verwaterd" (schoonge spoeld). Lekker en gezond Merkwaardig genoeg zijn de Nederlan ders niet de grootste mossel-eters; het beestje is vooral in België en Frankrijk geliefd, wat volgens Ruud Smit vooral een kwestie is van de "Bourgondische" instelling van onze zuiderburen, maar de populariteit neemt ook in ons eigen land nog altijd toe. "Ze zijn behalve lek ker ook erg gezond," aldus Ruud Smit. "Rijk aan eiwitten, mineralen en vita minen. Mosselen bevatten bijvoorbeeld net zo veel eiwitten als een goeie bief- Ruud Smit, de 'mosselmanvan Soest. Foto: Herman van Dam. stuk, maar wel veel minder vet, hooguit één procent. En ze zijn heel licht ver teerbaar." Verse mosselen gaan in deze tijd van het jaar grif over de toonbank, in zakjes van twee kilo, maar er zijn natuurlijk ook gebakken, gekookte, zure en gerookte mosselen. "Eigenlijk kun je er van alles mee doen," aldus Ruud Smit. "Je kunt er bijvoorbeeld mosselsaté van maken en mosselen laten zich uitstekend com bineren in salades. Verder zijn ze abso luut niet duur. Een zak van twee kilo a f 7,50 is voor twee personen meestal al voldoende. Ze zijn snel klaar en met een flesje wijn en een lekker stukje stok brood kun je ervan blijven schransen..." Mosselen staan in deze tijd van het jaar volop in de belangstelling, al mogen de andere lekkernijen uit de viswinkel van Ruud en Petra Smit natuurlijk niet ver geten worden. Eén van de nieuwe spe cialiteiten is de vers gerookte Schotse zalm, die volgens Ruud Smit nog beter en lekkerder is dan de bekende Noorse zalm. Er is in de zaak aan de Van Wee destraat trouwens veel meer waaraan de liefhebbers van zeebanket hun hart kunnen ophalen. Mosselkruiden cadeau Ruud Smit is zelf een geestdriftige mos sel-genieter en laat zijn klanten graag delen in zijn enthousiasme. Daarom geeft hij deze week - van woensdag tot en met zaterdag - bij aankoop van een zak mosselen een zakje mosselkruiden cadeau. Omdat de ervaring leert dat de meeste mensen het weekend reserveren voor een gezellig mossel-etentje advi seert hij de klanten hun bestelling van tevoren op te geven (tel. 15288). "Het is nu eenmaal een vers produkt, en op is op." Geldig van 6 sept. t/m 9 sept. a.s. i-.. .r. «i-r- Van Weedestraat 149 Telefoon 02155 -1 52 88 Op de Van Weedestraat hield de politie zaterdagavond een 18-jarige inwoner van Nederhorst den Berg aan, die op een onverzekerde bromfiets reed. De brommer werd tijdelijk in beslag geno men. Op de Moerbessenberg in Soes terberg werd een 15-jarige knaap aan gehouden, omdat hij te jong was om op een brommer te rijden en dat bovendien zonder helm deed. De bromfiets werd in beslag genomen en tegen de jonge man werd proces-verbaal opgemaakt.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11