E D IM<K Braderie-aanbieding 59.- 98.- NIEUW: Lingerie foundation Schut temmetv Speciale r anoefer J Corduroy pantalons LavnswoolPuUov^s Jacks Kruiswerk Soest nam afscheid van Wijkverpleegkundige Riet van Loon Prijswinnaars bij ETOS Beauty Case WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 19 LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION Cvan de ven Gewond bij aanrijding 'Doorrijdster' gevat LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK FICTION van de ven DE VEILIGE MANIER OM CONTACTLENZEN TE DRAGEN Ineens valt hun oog op 't Zachte Contactlens Plan BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN 4 kleuren Turtle O oi ronde hals r' ■ie Info-markt over gezondheid in Dorpshuis Soesterberg Ruimtelijke objecten en reliëfs Expo van Marjolijn Boterenbrood in galerie Anna Paulownahuis 'Effectief omgaan met kinderen' DANSEN DOE JE BIJ DANSCENTRUM VAN MOURIK X ItW* 00 1.(3) Louise L. Hay Je kunt je leven helen 29,50 2. 2) P.C. Kuiper Ver heen 30 3. 1) Het spoor, 150 jaar spoorwegen in Nederland 39,50 4. 5) Ted Troost Het lichaam liegt nooit 24,90 5. 7) Etymologisch woordenboek... 125,- 6. 8) Philip Metcalfe 1933 35,- 7. 4) K.G. van Wolferen Japan 55,— 8. 9) Maurits Groen Milieu, kiezen of verliezen24,90 9. 6) Judith Viorst Noodzakelijk verlies34,50 10. Verkiezingspro- gramma's'89 29,90 Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Een 16-jarige bromfietsbestuurder en zijn even oude duopassagiere zijn vori ge week licht gewond geraakt bij een aanrijding op het fietspad langs de Bur gemeester Grothestraat. Een 65-jarige automobilist uit Barneveld sloeg rechtsaf de Anna Paulownalaan in, zonder de bromfiets voorrang te verle nen. Bij de botsing raakten beide jonge lui gewond aan hun benen. Ze werden per ambulance overgebracht naar zie kenhuis Maarschalksbos in Baarn. De politie heeft na enig zoeken zater dagmorgen op het van de Veldeplant- soen een 18-jarige Utrechtse aange houden, die op de Birkstraat een aanrij ding had veroorzaakt maar er vervol gens vandoor was gegaan. De jongeda me bleek niet in het bezit van een rijbe wijs, de auto was niet verzekerd en evenmin voorzien van een geldig APK- keuringsbewijs. De auto was trouwens ook haar eigendom niet, maar van haar vader. Ze had de wagen zonder zijn voorkennis even meegenomen. 1 4) Isabel Allende Eva Luna29,90 2. 2) J. Le Carré Het Rusland huis 29,90 3. 1) Frederick Forsyth De onder handelaar 35,— 4. 3) Umberto Eco De slinger van Foucault49,50 5. Maarten 't Hart De unster 26,90 6. 8) G. Konrad Tuinfeest48,50 7. 5) John Irving Bidden wij voor Owen Meany 39,90 8. 6) Marilyn French Haar moeders dochter 25,— 9. Stem niet op mij Loesje7,50 10. 9) Renate Dorrestein Buitenstaanders10,— Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris. De Complete Boekhandel. Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Tijdens het sporten bijvoorbeeld. Veel brildragers hebben weieens aan lenzen gedacht, maar vinden de stap misschien te groot. En dan... ontdekken ze 't Zachte Con tactlens Plan. Een ideale manier om snel en ongemerkt zachte lenzen te dragen. Hoe dat plan werkt? Simpel. Wij ver vangen je lenzen elk halfjaar door een paar nieuwe. Wat dat kost? Je betaalt per halfjaar een vast bedrag. Dus geen plotselinge, onverwachte uitgaven. Meer weten over 't Zachte Contact lens Plan? Kom snel langs voor informa tie en vrijblijvend passen. Ook jij zult enthousiast zijn! brillen - contactlenzen Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30,3765 CT Soest Bel: 02155 -1 86 26 Soesterbergsestraat 49A - Soest - Telefoon 2 35 84 leg |ië Na bijna 25 jaar kruiswerk te Soest heeft de alom bekende wijkverpleeg kundige Riet van Loon afscheid geno men. Dat afscheid werd op haar ver zoek op informele wijze gevierd te midden van haar collega's en oud col lega's. Vrijdag 25 augustus j.1. werd de schei dende wijkverpleegkundige warm ont haald in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg. Het hele gezelschap ver trok kort daarna richting Loosdrechtse plassen, waar de roeiboten al lagen te wachten. Na een schitterende tocht van ca. 2 uur keerden de feestgangers vol daan en met blaren in de handen terug. In het wijkgebouw wachtte een ont vangst door het bestuur van de kruis vereniging Soest. Voorzitter L. Bots van de kruisvereni ging, memoreerde de vele veranderin gen die Riet van Loon in het kruiswerk had meegemaakt. Hij wist zeker dat Riet met heel veel gezinen lief en leed had gedeeld en dat velen ongetwijfeld met tranen in de ogen afscheid geno- Bij ETOS Beauty Case, de bekende drogisterij/parfumerie aan de Van Weedestraat, vond zaterdagmorgen een feestelijke gebeurtenis plaats: de uitreiking van de prijzen die in Soest gevallen waren van de puzzelwed strijd, die in het zomernummer van het ETOS-magazine was opgenomen. De heer J.A. de Groot, bedrijfsleider van het ETOS-filiaal, verwelkomde er de winnaressen die niet alleen de kruis woordpuzzel hadden opgelost, maar van hun vakantie-adres ook een vrolij ke groet aan ETOS hadden gestuurd. Op die manier kwamen er duizenden ansichtkaarten binnen, waarvan ook een flink aantal uit Soest. De hoofdprijs, een geheel verzorgde dag in een exclusief beauty-centrum, werd gewonnen door mevrouw A. de Groot van de Jan Steenlaan. De eerste prijs, een Number Seven huidverzor gingsset in een fraai koffertje, was voor mevrouw A. van Deuveren van de Kerkstraat; de tweede, een comforta bele badjas van Desert Flower, lag klaar voor mevrouw M. de Bruin van de Van Lenneplaan. De beide derde prijzen, een Herena- haarverzorgingspakket, gingen naar de Foto: Herman van Dam. dames G. Hilhorst, Hartweg, en M. Hadders, P.C. Hooftlaan. De drie vier de prijzen, een set huidverzorgingspro- dukten van New Wave, waren voor de dames L.v.d.Weerd, Van Hamelstraat, J. Put, Paulus Potterlaan, en H.A. Lerg- ner, Foekenlaan. Uiteraard kregen alle prijswinnaressen ook een bloemetje. Er was overigens nog een flink aantal kleinere prijzen te verdelen, maar de winnaressen daarvan konden die maandag j.1. bij ETOS Beauty Case afhalen. men hadden. Hij eindigde zijn toe spraak met te zeggën dat hoewel het kruiswerk heel zwaar was, Riet van Loon dat kruis met ere had gedragen. Tenslotte wenste hij haar een welver diende rust toe en bood namens het be stuur, als dank voor al haar werk in Soest voor het kruiswerk en de mensen, een tuintafel aan. Eveneens van het bestuur kreeg Riet van Loon een zilveren penning met daarop een afbeelding van de barmhar tige Samaritaan. "Als er iets van toepas sing is op jouw leven als kruiszuster, dan is het wel die afbeelding", aldus Bots. Solex Vervolgens sprak hoofd wijkverpleeg kundige Ada Kulik de scheidende wijk verpleegkundige toe. Zij bracht in her innering dat Riet van Loon in 1964 op een aftandse Solex in de wijk in Soest was begonnen. Aan de hand van een kasboekje uit de jaren '60 wist ze te ver tellen hoeveel geld Riet in het kruis- laatje had gebracht door o.m. het innen van contributie. Ze schetste haar colle ga als een "rare snijboon"maar dan wel een zorgzame en attente; iemand die niets en niemand vergat, een collega met een enorme know-how, een graag gezien gast in de gezinnen op de Eng en in het Kerkebuurtje. Tot slot werden Riet van Loon de tuin stoelen en een schuurmachine over handigd waaraan met gulle hand was bijgedragen door niet alleen (oud) col- :ga's maar ook door (ex)patiënten, liënten en mensen van buiten het uiswerk, met wie ze jarenlang had sa- lengewerkt. Wijkverpleegkundige Gerie Pluim stelde Riet van Loon een viertal mappen ter hand, waarin ruim honderd mensen op geheel eigen wijze een afscheidsgroet op papier hadden gezet. Mw. Pluim bracht daarbij naar voren dat Riet altijd bij de mensen aan huis kwam, maar dat zij nu de mensen en de wijk in huis had. Dankwoord Riet van Loon zei in haar dankwoord het fijn gevonden te hebben dat zij in deze tijd verpleegkundige mocht zijn, dat zij mocht geven wat ze zelf graag ontvangen zou hebben. Zij benadrukte de samenwerking met anderen die ze had gezocht, altijd in het belang van de patiënten, vooral ten behoeve van men sen die het psychisch moeilijk hadden. Daarbij dacht zij met name aan de men sen die behoorden tot de z.g.n. etnische minderheden, en waarmee zij zo dik wijls in kontakt was geweest. Ze be dankte o.m. haar collega's voor het feit dat ze zichzelf had kunnen zijn en blij ven en bood het bestuur vervolgens een fraaie kandelaar aan. Dankwoord Riet van Loon Met verbazing en verwondering heb ik mijn afscheid van het kruiswerk op de 25e augustus beleefd. Met de stoelen en de schuurmachine ben ik heel blij, maar de bijzondere bijdra ge die (ex)patiënten, cliënten en alle mensen waarmee ik samenwerkte, op papier geleverd hebben (hetzij geschreven, geplakt of met foto's opgeluisterd) overtreft alles. Het is hartverwarmend zoals iedereen een stukje van zichzelf heeft gegeven. Het was een uniek afscheidsfeest!! Een aantal patiëtenverenigingen uit Midden-Nederland organiseert op za terdag 23 september in het Dorpshuis te Soesterberg een informatie-markt over gezondheid. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur. Patiëntenverenigingen verrichten veel werk op het terrein van voorlichting, nazorg en begeleiding van patiënten en partners. Werk, waaraan medici en de eerste lijnzorg veelal niet toekomen in verband met gebrek aan tijd. De Europese Gemeenschap heeft het jaar 1989 uitgeroepen tot het jaar waar in veel voorlichting zal worden gegeven hoe de risico's op kanker kunnen wor den beperkt en hoe kanker kan worden genezen. Het percentage Nederlanders onder de 65 jaar dat aan kanker over lijdt en ook het percentage dat aan hart en vaatziekten sterft zal belangrijk moe ten worden teruggedrongen. Behalve kanker en hart- en vaatziekten behoren ook de gezondheidsproble men van ouderen, chronisch ziekten als reuma, psychische stoornissen tot de gezondheidsdoelen. Bij al deze ziekten ligt de nadruk op preventie. Veel patiëntenverenigingen, waaron der het Rheumafonds, Nederl. Asth- mafonds, de Hartstichting, maar ook in het bijzonder patiëntenverenigingen die zich bezig houden met de voorlich ting over kanker zullen door middel van stands, video-films en persoonlijke voorlichting aan deze gezondheids-in- fo-markt deelnemen. Het Dorpshuis ligt in het centrum van het dorp Soesterberg en is ook voor rol stoelgebruikers toegankelijk. Een lift is aanwezig. Het organisatiecomité van deze info markt hoopt op grote belangstelling vanuit Midden-Nederland. Gratis par keergelegenheid rondom het Dorps huis is in voldoende mate aanwezig. Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 Vanaf zondag 10 september is in galerie Anna Paulownahuis aan de Burge meester Grothestraat 51 een interes sante expositie te zien van werken van de jonge Amsterdamse beeldende kun stenares Marjolijn Boterenbrood. De tentoonstelling omvat ruimtelijke ob jecten en reliëfs, die bestaan uit hout of gelamineerd hout, met daarop aange brachte lagen papier, gips, teer, houts kool, glaskorrels of foto's. De objecten gaan net als reliëfs in de klassieke vorm over licht en schaduw, over de wijze waarop de vorm door het licht ontstaat. Zo beweegt het werk zich op het grensvlak tussen schilderkunst en beeldhouwwerk. "Door de beweging van de aarde is de zon maaststaf van onze tijd," aldus de kunstenares, die destijds de aanmoedi gingsprijs van de gemeente Hilversum won. "In die zin is licht gerelateerd aan tijd. In de herhaling, het ritme, wordt gezocht naar het zichtbaar maken van het verstrijken van de tijd." De expositie wordt a.s. zondagmiddag om 16.00 in aanwezigheid van Marjo lijn Boterenbrood geopend en is vervol gens tot en met 8 oktober te bezichtigen tijdens de openingstijden: woensdag t/m zondag van 12.00 tot 17.00 uur. In september start in Soest weer een cursus "Effectief omgaan met kinde ren" voor ouders/verzorgers en men sen die beroepsmatig met het opvoeden van kinderen te maken hebben. De cur sus helpt de deelnemers om: - hun relatie met de kinderen te verbe teren; - hun kinderen te leren verantwoorde lijkheid te nemen voor het oplossen van hun eigen problemen; - bij te dragen aan een positief zelfbeeld van hun kinderen; - verandering te brengen in gedrag van hun kinderen dat zij onacceptabel vin den zonder de relatie te bederven. In de cursus leert men problemen te voorkomen, plezierige situaties uit te breiden, problemen tussen ouder en kind op te lossen op een voor beiden be vredigende manier, het kind te helpen als het een probleem heeft en op te ko men voor eigen behoeften. De cursus bestaat uit tien bijeenkom sten van ca. 3 uur. De vaardigheden worden geleerd door theoretische pre sentaties en praktische demonstraties, individueel en groepsgewijs oefenen, discussiëren, het maken van opdrach ten uit het oefenboek, het oefenen van de vaardigheden thuis of op het werk en het uitwisselen van ervaringen. De cursus begint op dinsdag 26 septem ber. Men kan zich tot maandag 18 sep tember aanmelden bij de trainster, me vrouw R.E. Langeveld, tel. 17922. Vanaf 3 oktober starten opnieuw cursussen voor jongeren en ouderen: een heel seizoen lang, één keer per week. U zult verbaasd staan hoe snel u al mee kunt doen.... Kom kennismaken, of bel 02154 - 1 33 19. Danscentrum Van Mourik, Lt. Gen. van Heutszlaan 10, 3743 JN Baarn. Telefoon 02154 - 13319. i

Soester Courant | 1989 | | pagina 19