Tramei Studiebegeleiding - Interacademie Hulscher - Sportstudio Physical Drie Soester instellingen op één plek presenteren zich gezamenlijk aan het Soester publiek h 1 NTERACADEMIE HULSCHER Tramei Studiebegeleiding bouwt haar activiteiten steeds verder uit Sportstudio Physical houdt Soest graag gezond van lijf en leden 1974-1989 'Interacademie' Hulscher leidde al duizenden meisjes op voor een baan WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 22 fjlslsffi Wmm Al bijna 15 jaar actiefin Soest Open huis op zaterdag 17 september tfSsi.::# \Vl?\ Bedrijfsleven waardeert opleidingen Krant niet ontvangen? Wat hebben Tramei Studiebegeleiding, Interacademie Hul scher en Sportstudio Physical met elkaar gemeen? Wie onze gemeente ook maar een beetje kent weet het antwoord direct: ze zijn alle drie gevestigd in Soest, exacter: aan de Steenhoff- straat, in de gebouwen van de voormalige rooms-katholieke mavo, achter het schoolplein dat merkwaardig genoeg zijn in gang heeft aan de Dalweg. Voor het overige vertonen de drie instellingen - elk op zich zelf al sinds korte of langere tijd "begrippen" in Soest - be trekkelijk weinig overeenkomsten, of het moest zijn dat ze zich in het algemeen richten op een betrekkelijk jeugdig pu bliek (maar er zijn uitzonderingen) en zich bezighouden met uiterst nuttige vormen van vrije-tijdsbesteding, maar dan wel in de ruimste zin van het woord. En voor alle drie geldt in elk geval dat ze geleid worden door mensen met ondernemingslust, een open oog voor de ontwik kelingen in de samenleving en een flink stuk enthousiasme voor de taak die ze op zich hebben genomen. Tot dusver leefden de drie instellingen zo'n beetje langs el kaar heen, in een onderlinge verstandhouding die eerder trekken had van een prettig buren-kontakt dan van een war me vriendschap, en men zich niet al te veel aan elkaar gelegen liet liggen. Sinds kort bevinden ze zich echter ook in een min of meer formeel samenwerkingsverband: de huurdersvereni ging 'De Steenhoffwaarin gezamenlijke afspraken kunnen worden gemaakt met de eigenaar van het gebouw en de drie instellingen op 'huishoudelijk' terrein ook intensiever samen werken. Als ergens geldt dat het geheel méér is dan de som van de sa menstellende delen, dan is dat zeker het geval bij deze drie 'Steenhoff'-instellingen. Elk op zichzelf heeft in de loop der jaren een uitstekende reputatie opgebouwd en zich een vaste plaats in de Soester samenleving verworven. Op deze pagina stellen ze zich verder apart aan u voor, waarbij de nadruk valt op diverse ontwikkelingen en plannen aan het begin van het nieuwe seizoen. V.l.n.r. mevrouw Hoofd en de heer Hulscher Interacademie Hulscher), de heren Meiners, Boutkawen Trapp (Tra mei), Ron Gleym en Ingrid Jansen (Physical) op de binnenplaats van het gebouwencomplex aan de Steenhoff - straat. Foto: Herman van Dam. Tramei Studiebegeleiding is al jaren een begrip in Soest en wijde omgeving. Het "huiswerkcentrum" is uitgegroeid tot een uitstekend geoutilleerd insti tuut, waar al vele honderden Soester jongelui, meestal leerlingen van het voortgezet onderwijs, werden bijge spijkerd in de meest uiteenlopende vakken. Tramei kan dan ook bogen op een ruime ervaring en neemt op het gebied van de studiebegeleiding zelfs landelijk een vooraanstaande positie 15 Tramei staat de laatste jaren onder een driehoofdige leiding, die gevormd door de heren Meiners, Trapp en Boutkan. Het instituut heeft behalve in Soest in middels vestigingen in Hilversum, Bus- sum en Zeist. Dat Tramei inspeelt op de laatste ontwikkelingen in het onderwijs spreekt vanzelf. Een duidelijk voorbeeld daarvan is de specifieke eindexamen-begeleiding, waarmee Tramei dit jaar start in een aparte afdeling. Opmerkelijk is daarbij het "No cure, no pay"-systeem. Wie niet slaagt, ondanks de eigen inspan ningen en die van Tramei, krijgt zijn geld terug! De eindexamenbegeleiding is een aan vulling op de school, aldus de heer Boutkan. "Het gaat in feite om een ex tra training voor leerlingen, die ze met het huiswerk van de school niet vol doende krijgen. Dat betekent dus extra lessen in de probleem-vakken, waarbij de voorbereiding op het centraal schrif telijk examen de "rode draad" vormt. Maar meer dan vroeger wordt ook aan dacht besteed aan de bijvakken, aan boekenlijsten en scripties, want dat zijn zaken die nogal eens tussen wal en schip terecht komen." Geen voorhamer De deelnemers aan de eindexamenbe geleiding zijn in principe iedere dag on derdak bij Tramei, soms ook op zater dag, afhankelijk van hoe de zaken er voor staan. "Maar aan de andere kant willen we ook geen vlieg met een voor hamer doodslaan," aldus Boutkan, "dus als het met wat minder intensieve begeleiding ook lukt zullen wij niet overdrijven. Het gaat ons er niet om de zelfstandigheid van de leerling weg te nemen, maar die juist te ondersteu nen." Het "No cure, no pay"-systeem veron derstelt natuurlijk wel dat de leerling zich optimaal inzet. Tramei kan overi gens bogen op een slaagpercentage van meer dan 90 procent! Onderzoek Maar er is nog meer nieuws bij Tramei. De afdeling "onderzoek" is uitgebreid, waardoor het sneller dan vroeger mo gelijk is om vast te stellen wat voor "vlees men in de kuip heeft". "Wat kan een leerling, en wat kan-ie niet," aldus Boutkan, die zelf de leiding heeft over deze afdeling en daarbij met ingang van dit jaar wordt geassisteerd door ortho pedagoge Wilma van Rooy. De tests worden dus afgenomen door gekwalifi ceerd personeel, zodat er sneller en be ter inzicht in de mogelijkheden van de leerlingen bestaat. Volgens Boutkan groeit deze afdeling steeds meer uit tot een aparte afdeling van Tramei. Groei Dat Tramei nog steeds in een groeiende behoefte voorziet is onmiskenbaar. De vestiging in Zeist heeft onlangs nog een groter pand moeten betrekken, omdat het aantal aangemelde leerlingen on verwacht hoog uitviel. "Wat eerst ei genlijk alleen maar een leuk filiaaltje was is nu ons vierde grote instituut," meldt Boutkan niet zonder trots. In Hil versum heeft Tramei naast de "gewo ne" studiebegeleidng ook een nieuw onderkomen in gebruik genomen, waar de daar al aparte eindexamenbegelei ding is ondergebracht. Ook het Zeister filiaal floreert als nooit tevoren en in Soest is de hoofdvestiging nu al bijna 15 jaar de grondslag van alle Tramei-acti viteiten. f rf. X m. v. L "Ik heb geen idee, maar het moeten inmiddels al duizenden meisjes uit Soest zijn die hier na hun schooltijd zijn opgeleid voor een baan in het be drijfsleven. Overal kom ik oud-cursis ten tegen, ook buiten Soest." Directeur Hulscher van het gelijknami ge instituut - tegenwoordig onder de naam "Interacademie" samenwerkend met een flink aantal soortgelijke instel lingen, verspreid over het hele land, en de landelijk bekende L.O.I., kan terug kijken op een ervaring van maar liefst 18 jaar op het gebied van dag- en avondopleidingen. In 1971 begonnen met drie leskamers aan de Beatrixlaan is de Interacademie al sinds jaar en dag gevestigd aan de Steenhoffstraat, waar inderdaad de voetstappen liggen van duizenden Soester jongedames. Vroeger lag de nadruk vooral op de se cretariële avond-opleidingen en talen (maar ook bedrijfsadministratie en di verse andere vaardigheden die men in het bedrijfsleven van oudsher onmis baar acht, zoals management, marke ting, informatica etc.), maar de laatste jiaren nemen ook de dag-opleidingen (eenjarige beroepsopleidingen) een be langrijke plaats in: administratief assis tente, receptioniste/telefoniste, secre taresse, medisch secretaresse, directie secretaresse, toeristisch mede werkster en management-assis- tent(e). Bakermat Naast het instituut in Soest, waar de da gelijkse leiding in handen is van me vrouw Henny Hoofd (tevens docente voor de opleidingen tekstverwerking en bij uitstek deskundig op informatica- gebied), is de heer Hulscher ook de op richter en directeur van de Interacade mie Mercuur in Emmen, waarbij vast gesteld moet worden dat dit "filiaal" de Soester bakermat in omvang inmiddels heeft overtroffen. Nieuwe opleidingen bij de snel groeien de Interacademie in Soest zijn o.a. die voor management-assistent en middle- management (dit jaar voor het eerst), terwijl voor volgend jaar een opleiding voor export-medewerker op het pro gramma staat. "Met het oog op 1992 moeten Nederlanders zich in het bui tenland goed kunnen bewegen; er is een toenemende vraag naar mensen die bij voorbeeld hun talen goed beheersen." Intussen is ook de voorbereiding voor een dag-opleiding informatica zo goed als rond. Nieuwe 'poot' Naast dit alles heeft het opleidingscen trum inmiddels ook een nieuwe "poot" Hulscher Bedrijfsopleidingen, in sa menwerking met Boom Training Consultancy in Soest. Deze opleiding start in oktober en omvat o.a. presenta tietechnieken, commercieel onderhan delen, effectief vergaderen en media keuze en voorlichting. De opleidingen worden - in de vorm van "seminars" - meestal binnen de betrokken bedrijven gegeven. "Voeling houden met het bedrijfsleven is voor ons onontbeerlijk," aldus de heer Hulscher. "De Hulscher-girls staan er allemaal uitzonderlijk hoog aangeschreven." De Interacademies lij ken overigens wel enige concurrentie te gaan ondervinden van het reguliere on derwijs, die van de regering uit bezuini gingsoverwegingen ook de "particulie re markt" moeten opgaan, maar de heer Hulscher ziet die ontwikkeling met ver trouwen tegemoet. Taalvaardigheid "Wij bepalen onze regels in grote vrij heid en kunnen daardoor veel beter in spelen op wat het bedrijfsleven vraagt. Zo hebben we twee speciale docenten voor mondelinge taalvaardigheid bui ten het rooster om, waar de meisjes in groepen van tien communicatie-tech niek wordt bijgebracht. Op dat gebied is het niveau van de scholen de laatste ja ren nogal afgenomen." In elk geval zijn de jongedames - en te genwoordig ook steeds vaker een enke le heer - die bij Interacademie Hulscher een opleiding volgen zonder uitzonde ring heel gemotiveerd. "Als ze alleen maar een jaar komen 'overwinteren' zeggen wij: zoek toch maar liever iets anders, want vrijblijvend werken we hier niet." "Een gezonde geest in een gezond li chaam." Het is een oud gezegde, dat echter aan betekenis nog niets verlo ren heeft en in velerlei opzichten het motto genoemd kan worden van Sportstudio Physical in Soest. Een jong instituut, waar de sportieve scep ter wordt gezwaaid door Ron Gleym, die Soest graag gezond van lijf en le den houdt. Physical heeft in de afgelopen jaren een uitstekende reputatie opgebouwd: al honderden Soesters - vooral jongeren, maar ook velen van enigszins gevorder de leeftijd - hebben de weg naar het "fit ness-centrum" gevonden en er geleerd hoe ze hun conditie op peil kunnen houden en verbeteren. Bij Physical kan dat op allerlei manieren en op alle ni veaus. Physical biedt dan ook een doordacht programma, waarin voor iedereen wel iets geschikts te vinden is: o.a. fitness en aerobic (ook in diverse combinaties), conditietraining en -gymnastiek, voor jong en oud, voor man of vrouw. In to taal zijn er twaalf verschillende pro gramma's. Voor de begeleiding staat een aantal zeer deskundige medewer kers klaar. gerichte sauna- en ontspanningsruimte - compleet met o.a. dompelbaden, een waterval-douche, etc. - en een zonne bank. Bovendien is er een kinderop- vang-mogelijkheid, zodat jonge ouders daarvoor niet thuis hoeven te blijven. Open huis Op zondag 17 september organiseert Physical een "open huis", waar het pu bliek op zijn gemak eens kan komen "neuzen". Er worden allerlei demon straties gegeven en de bezoekers kun nen zelf alles vrijblijvend - onder des kundige begeleiding - uitproberen. Ron Gleym en zijn "rechterhand" Ingrid Jansen hebben die dag de beschikking over 16 medewerkers, verdeeld over de fitnesszaal en de aerobic-zaal, die spe ciaal wordt "omgetoverd" om elk half uur een demonstratie aerobig jeugdae- robic of conditietraining te laten plaats vinden. Uiteraard kan men alle medewerkers van Physical tijdens het open huis - dat van 13.00 tot 17.00 uur duurt - bij wijze van spreken het hemd van het (gezon de) lijf vragen. Ook is er een standje SPORTSTUDIO F I T N E S S BBBB-circuit Aan het programma worden dit seizoen enkele nieuwe onderdelen toegevoegd, zoals de veteranen-training voor heren én dames, de buiten-training, met oefe ningen en wat "loopwerk", en tenslotte wat Ron Gleym het BBBB-circuit noemt (Benen, Billen, Buik en Bor sten), in het algemeen bedoeld voor da mes die wat aan hun figuur willen doen en daarvan ook echt resultaat willen Het publiek van Physical bestaat gro tendeels uit mensen die een zittend be roep uitoefenen. Een interessante ont wikkeling is dat het allang niet meer al leen de jeugd is die de weg naar de fit ness-studio heeft ontdekt. Ook de leef tijdscategorie tussen de 40 en de 60 jaar overwint langzamerhand zijn aanvan kelijke drempelvrees. Behalve het fitness- en conditietrai ningspakket - individueel en klassikaal - biedt Physical daarnaast een aantal aantrekkelijke voorzieningen, zoals de fysiotherapie en massage, een fraai in- waar diëtiste Celestine Schotanus aller lei informatie verstrekt over de moge lijkheden om sportief af te vallen, en een waar fysiotherapeute Josette Lub- berts op haar vakgebied alle gewenste informatie verstrekt. Een achttal in Physical-pak gestoken medewerkers zorgen voor rondleidin gen en helpen eventuele aarzelaars ho pelijk over de drempel. Tenslotte kun nen de bezoekers zich ook laten infor meren door middel van video-pro- gramma's en een foto-expositie. Wie- geïnteresseerd is in z'n eigen lijf en ge zondheid moet op 17 september beslist een kijkje komen nemen. Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. A

Soester Courant | 1989 | | pagina 22