'Bij ons op Soest' Syllie Hair en Brandsma laten het uit de verf komen! FR ANKY FR ANKY Sophia van Amersfoort': na verbouwing nog dezelfde vertrouwde sfeer VAN DER LOUW VAN DER LOUW Ontwerpen met een naaimachine! De nieuwe Pfaff creative CD Bij Hooijer weer volop leven tijdens de braderie! WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 23 Unieke combinatie van modezaak en atelier Meiden weten zelf het beste wat ze willen Jonge lingerie bij Magnetti SCHOENEN KWALITEIT TEGEN EEN BETAALBARE PRIJS Damesmaten: 36 t/m 44 Herenmaten: 39 t/m 49 SCHOENEN Unieke samenwerking tijdens braderie: CATERING De 10 FR ANKY... AI0,FJ\ iU0^Fl. 12.50 Watergooiers gepakt Tuinlampen weg O.a. Sandplate schuur gereedschap en Proxxon mini-gereedschap Jas weg Dure klok gestolen Lapjeskappen Meiden weten zelf het best aan welke eisen een beha moet voldoen, dat is het uitgangspunt van Boobs+BLom- mers; het merk bij uitstek voor meiden en jonge vrouwen. Daarom vraagt Boobs+Bloomers via enquêtekaartjes aan alle koopsters wat ze van hun Boobs-beha vinden. Ze kunnen daar bij hun ideëen en wensen kwijt. "Per dag krijgen we met de post zo'n 500 kaartjes binnen", vertelt Eva Stru- ving van Boobs+Bloomers. "Vaak staat er op de kaartjes niet meer dan: "ga-zo-door", maar soms hebben meis jes vragen. Een enkele keer sturen ze zelfs kant-en-klare ontwerpen. Iedere vraag wordt persoonlijk beantwoord." Maar niet alleen via enqêtekaartjes wordt de mening van Boobs+BLoom- ers draagsters gevraagd. Groepsgesprekken "Boobs+Bloomers nodigt regelmatig groepjes meiden uit om te komen pra ten over beha's. Je zou denken dat je dan snel uitgepraat bent, maar niets is minder waar. Zo'n paneldiscussie duurt meestal wel een uur of drie. Behalve kleuren en dessins worden er tijdens die groepsgesprekken ook algemene din gen besproken die te maken hebben met het dragen of kopen van een beha. De pasvorm, de uitvoering, het maat- systeem, de prijs... en ga zo maar even door. Tot en met de presentatie en de bediening in de winkels toe. Van die ge spreksgroepen leren we, wat er allemaal nog verbeterd kan worden in de wereld van beha's. En we horen dan meteen of we een beetje op de goede weg zijn," al dus Eva. Op die manier krijgt de consumente precies wat ze vraagt. Maar alléén, als het ook haalbaar is. Zo zochten we bij Magnetti, Laanstraat 70 in Baarn waar het merk verkocht wordt, vergeefs naar een strapless beha van Boobs+Bloom ers. "Elk jaar krijgen we honderden vragen binnen naar een strapless Boobs, maar er bestaat in de hele we reld geen strapless model, dat in het da gelijks gebruik meer plezier dan ergenis geeft", zegt Eva, "en zolang we dat pro bleem niet hebben opgelost, zetten wij onze naam er niet op. We verkopen im mers liever 'nee' dan een teleurstel ling." "Sophia van Amersfoort" heeft in korte tijd - sinds de start van de zaak in mei vorig jaar - een bekende klank ge kregen. De winkel aan de Koninginne- laan 22, een unieke combinatie van modezaak en atelier, is inmiddels een geliefd adres voor dames van nage noeg alle leeftijdscategorieën, die er graag goed gekleed maar toch sportief willen uitzien. "We mikken vooral op de vrouwen die niet altijd in een spijkerbroek willen rondlopen," aldus Gerda Kuijper, die met Ine Berens het duo achter "Sophia van Amersfoort" vormt. Zij zijn niet al leen de "geestelijke moeders" van de succesformule, maar ook degenen die dagelijks in de zaak te vinden zijn en de klanten adviseren over alles wat zich op het gebied van de damesmode voor doet. De naam "Sophia van Amersfoort heeft overigens, zoals niet veel klanten weten, een opmerkelijke herkomst. Er bestaat niemand van dienaam, maar Ine Berens woont aan de Sophialaan en Gerda Kuijper in Amersfoort. De goed klinkende naam is dus een fantasie combinatie, die inmiddels een ver trouwde klank heeft gekregen. De zaak heeft zojuist een grondige ver bouwing achter de rug. Het interieur is geheel gemoderniseerd en het atelier uit de winkel naar achteren is ver plaatst, zodat er meer ruimte beschik baar is gekomen voor de collectie. Die is dan ook aanzienlijk uitgebreid. "We zijn eigenlijk begonnen met kle ding voor vrouwen in de leeftijdsgroep van 40 tot 60 jaar, die er graag leuk bij willen lopen," aldus Gerda Kuijper. "Langzamerhand is dat uitgegroeid tot mode voor alle vrouwen, ook voor de kleindochters en de grootmoeders." "Sophia van Amersfoort" hanteert daarbij een gemiddelde prijsklasse, zo dat ook de prijsbewuste moeders met opgroeiende kinderen er uitstekend te recht kunnen. Eigen collectie en bekende merken "Sophia van Amersfoort" dankt haar uitstekende naam vooral aan de eigen collectie (zo'n 50 procent van de ver koop), en daarnaast aan bekende mer ken als Modiana en Joek (vooral voor de wat grotere maten), aan pantalons van Suffle en echt Finse ensembles van Fin Karelia. Ook de handbedrukte stof fen van atelier 't Paapje (exclusief voor Soest en omgeving) zijn geliefd en op het gebied van de sportieve mode voor al Hanes en Rob Kröner. Behalve voor de specifieke damesmode kan men bij "Sophia van Amersfoort" overigens ook heel goed terecht voor joggingpak ken, sweatshirts, t-shirts en polo's. Er is ook een flink assortiment sokken. Na de verbouwing is de collectie uitge breid met de gerenommeerde merken Mare O'Polo (vooral tricot-ensembles, ook schoenen, en exclusief voor Soest en omgeving) en P.T.A., een nieuw merk, sinds een jaar in Nederland geïn troduceerd, met het accent op sportie ve, maar ook geklede mode, o.a. panta lons. Gerda Kuijper (r.) en Ine Berens. Foto: Herman van Dam. Ongedwongen sfeer "De winkel is veranderd, maar de sfeer is nog helemaal dezelfde gebleven." al dus Gerda Kuijper. Ze omschrijft die als "gezellig en ongedwongen; de klan ten moeten zich thuis voelen in een ver trouwde omgeving, en zich ook op hun gemak voelen als ze in een spijkerbroek binnenkomen." De zaak beschikt ove rigens ook over een uitgebreide collec tie accessoires, ringen en sieraden. De bijzondere combinatie van mode zaak en atelier geeft "Sophia van Amersfoort" alle mogelijkheden om di rect in te springen op de wensen van de klant. Gerda en Ine hebben inmiddels een taakverdeling: Gerda houdt zich vooral met het atelier bezig, Ine meer met de dagelijkse gang van zaken in de winkel. In het atelier komt niet alleen de eigen collectie (naar eigen ontwerp!) tot stand, maar Gerda beschikt er ook over alle faciliteiten om correcties aan te brengen in de kleding van andere merken of ze in de juiste maat te maken. "Ik pas altijd zelf af," aldus Gerda. "Dat is belangrijk, want dan hou je voeling met de klant." Dat alles maakt het zeer de moeite waard om binnenkort eens even te gaan "neuzen" in de vernieuwde zaak aan de Koninginnelaan, waar "Sophia van Amersfoort" zich in nog geen anderhalf jaar een uitstekende naam heeft ver worven. Laanstraat 94A, Baarn (naast 't Kruidvat) 02154 -1 26 61 Weeshuislaan 44, Zeist (achter parkeerplaats V&D) 03404 -1 80 69 Naaimachinehandel Van Huissteden leert het u. De Boobs+Bloomers collectie bestaat uit 3 beha 's: de Basic Boobs, de Boobs Del ta en de Sporty Boobs. Daarnaast zijn er 4 zeer mooi gemaakte, moderne slips R Idnnmppn serie RigtFunShirts. K waliteit en draagcomfort staan daarbij op orty Boobs. Daarnaast zijn er zeer mooi gemuu«.ic, '(YÜomers) en een serie Big(Fun)Shirts. Kwaliteiten draagcomfort staan daarbij op de voorgrond, al heeft de (Nederlandse) fabrikant ontdekt, dat dat dingen zijn, die altijd nog op 'een heel aardige en modieuze manier ingekleurd kunnen worden. g.n.don.&sian. (food jJetWce MENUUTJES VAN ■ti ma. Bij "Kleur-is-troef' kunt u zich potten verf, maar ook haarspoelingen voorstellen. Bij "Behangen-is- hetzelfde-als-wassen-en-watergolven" wordt het al iets moeilijker, maar denkt u zich de modellen eens in, gehuld in meters lang behang met bloemrijke slaapkamer-dessins! En zulke ver kleedpartijen schijnen de bedoeling te zijn... Geföhnd wordt er zowel bij Brandsma als bij Syllie. Het heeft alleen een wat andere uitwerking. Toch weer. een overeenkomst, die aanleiding kan ge ven voor doldwaze situaties. Een le vensgrote verfbus speelt wellicht de hoofdrol in een swingende krultang-de- mo en wat er al niet kan gebeuren tij dens de "Mens-durf-te-verven- show"!! Dat goed voorbereiden 't halve werk is voor succesvolle klussen zowel aan het huis als aan het hoofd, wordt onomstotelijk bewezen bij de knip- plak-potpourrie, onder leiding van la dy-speaker Syl zelf. Het wordt zeker geen one-woman- EAST OR WEST... FRANKY HAS THE BEST! U belt en wij komen 02155-26736 Indonesisch Restaurant Thjssa Beukenlaan 55 3762 AG Soest ^Indoneiian rfood ^etvice De politie werd in de nacht van donder dag op vrijdag gewaarschuwd door be woners van de Weegbreestraat. Die vertelden dat van het balkon van een van de flats enkele baldadige jongelui al de hele avond zakjes water naar bene den gooiden, gericht tegen fietsers en voetgangers. De politie nam polshoog te en belde aan bij de bewuste flat, waar de bewoonster iedere medewerking weigerde en de politiemannen ook geen toegang verschafte. In de flat bevonden zich echter drie jongelui, de 21-jarige dochter des huizes, een 16-jarig meisje uit Utrecht en haar 14-jarig broertje. Een van hen had een natte voet, waar schijnlijk omdat er met water gemorst was. Het drietal werd meegenomen naar het bureau, waar ze bekenden. Na dat proces-verbaal was opgemaakt ruimden ze de rommel op straat op. Uit de voortuin van een woning aan de Steenhoffstraat zijn vorige week twee lampen ontvreemd. De 43-jarige bewo ner deed aangifte bij de politie. De schade bedraagt 735 gulden. De zelfmaakmode wordt steeds leu ker! Er is nu een nieuwe naaimachine van Pfaff waarmee je behalve stikken en naaien ook nog zelf motieven en decoraties kunt ontwerpen en auto matisch op je kleding of textiel aan brengen! Bij de ontwikkeling van de computer techniek hebben ook de naaimachine- constructe.urs de laatste jaren niet stil gezeten. Plezier in het zelf maken van kleding is voor steeds meer vrouwen een belang rijk motief! Mooie stoffen, leuke patro nen, kleding die goed zit en er perfect uitziet! Als hobby, als vrijetijdsbeste ding of als welkome besparing op het gezinsbudget, zelf kleding maken is "in" en geeft voldoening. De naaimachinemakers hebben dit goed begrepen en de nieuwe machines zijn zichtbaar gebruiksvriendelijk. Enorm veelzijdig en toch eenvoudig te bedienen! De nieuwe Pfaff Creative 1473 CD is daar zo'n voorbeeld van. Uiterlijk strak maar buitengewwon fraai van vormgeving. Achter een soort kleine bedienings-cockpit met een mi ni-beeldscherm verbergt zich een groot computergeheugen waar maar liefst 178 naaiprogramma's uitgevoerd kun nen worden. Hiervoor is niet meer nodig dan het simpel weg intoetsen van een nummer, waarna de machine volautomatisch uw opdracht op de stof uitvoert! Behalve uiteraard alle denkbare nuttige basis steken voor het normale naaiwerk, maakt de machinè knoopsgaten in 10 verschilende uitvoeringen, ajourpro- gramma's, trensprogramma's, kruisste ken, naaldschilderingen, komplete bor- duurranden. Letters en cijfers in ver schillende schrijftypes en de meest prachtige samengestelde motieven. De machine heeft een grote zig-zag breedte van 9 mm, waardoor motieven op de stof kunnen ontstaan van 9 mm hoog, of (in spiegelschrift gestikt) zelfs bijna 2 cm! De Pfaff Creative is vanzelfsprekend uitgerust met het onder- en boven transport, hoogwaardige naaimachine techniek die anders alleen in industrie machines te vinden is! Creatief ontwerpen Maar wat de Pfff Creative 1473 CD het meest bijzonder maakt is de CD, wat in dit geval staat voor "Creative Desig ner", waarmee persoonlijke ontwer pen, motieven of decoraties recht streeks op de stof kunnen worden ge naaid! Dit kunnen zelf ontworpen of geteken de motieven zijn, maar ook contouren van afbeeldingen uit een tijdschrift! Of een leuke tekening van uw kind als per soonlijk kenmerk op de kinderkleding. Het is verbluffend om te zien hoe met dit apparaat motieven als het ware wor den gekopiëerd en op de stof genaaid. Alles wat u ontwerpt of maakt kan in het machinegeheugen worden be waard, zodat het later op ieder gewenst moment nog eens gebruikt kan worden. Deze nieuwe Pfaff naaimachine wordt met de "Creative Designer" een echte creative machine. Daarmee kunnen alle persoonlijke dingen iets exclusiefs en zeer eigens krijgen: een monogram op een blouse, een tekst op een shirt, een apart motief op een kussen, namen op badhanddoeken, een tafellaken met een prachtige borduurrand. De moge lijkheden zijn vrijwel onbeperkt. Ga hem zien bij Naaimachinehandel Van Huissteden in de Van Weedestraat te Soest. show. Charmante assistentes hanteren de kwasten en de scharen. Sexy model len ondergaan de spectakels gelaten, moedig en geduldig. Oppassen wordt het met de sprays, want stel je toch voor dat een bus autolak van Brandsma wordt aangezien voor een bus haar spray van Syllie Hair. Vakmanschap sluit dergelijke fatale vergissingen uit. Het wordt een boeiend schouwspel, dat staat vast, iets nieuws op braderie-ge- bied. Hoe het na het feest verder gaat is nog niet bekend. Wie weet krijgt u voortaan van Brandsma bij aankoop van een blik badkamerwit een gratis wasbeurt bij Syl kado, of verrast Syl u na een zonnebad met een tegoedbon voor een bus bruine waterverf bij buur Brandsma! Creativiteit is troef in Har tje-Zuid, waar het wel weer ontzaglijk gezellig druk zal zijn, aanstaande vrij dag! Zo op het eerste gezicht lijken Brands ma en Syllie Hair weinig overeenkom sten te hebben. Maar bij nadere be- ma en ayiue na» sten te hebben. Maar bij nadere be schouwing en wat nuchter denkwerk liggen die zaken toch wat anders, ze houden alle twee van een perfecte af werking. Ze hebben "glans in hun produkten en wedijveren als het om kleuren gaat. Alleen de geur verschilt, maar zowel het een als het ander riekt naar nieuw, naar fris, naar "lekker helemaal opnieuw be ginnen". Voldoende raakvlakken toen om de handen tijdens de aanstaande braderie in Hartje-Zuid ineen te slaan. Bij Syllie Hair is er vrijdagavond vast weer veel moois te zien. Voor de deur bij Syllie Hair vindt een gecombineerde Verf Haar-presenta- tie plaats. Omlijst door muziek, met leuke decors worden er diverse demon straties ten tonele gevoerd. Charme en vindingrijkheid zijn troef en het isbe paald onverstandig om daar vrijdag avond niet even bij stil te staan. Afwisselende show Onder voorbehoud van wijziging staat er een aantal thema's op het program- Hooijer Ijzerwaren en Gereedschap pen B.V. zal tijdens de braderie de monstreren met o.a. Sandplate schuurgereedschap van het bekende merk Sandvik uit Zweden. Sandplate bestaat uit een oppervlakte van honderden scherpe puntjes die zeer goed in ieder materiaal "bijten". Sand plate is gemakkelijk schoon te maken, scheurt niet, gaat zeker 100 x langer mee dan normaal schuurpapier en schuurt zeker 5 x sneller dan gewoon schuurpapier. Het is verkrijgbaar in diverse vormen en "groften". Ook is het nu speciaal in stroken voor de boormachine gemaakt, met een zeer handige klittenbandrug (dus niet meer onhandig inklemmen!). Hooijer B.V. is ook erkend leverancier van Proxxon mini-gereedschap, zoals boor- en freesapparaten, fijnslijpers, graveerapparaten, figuurzagen, etc. Het is een compleet programma voor modelbouwers, glas- en sieraadbewer kers en instrumentmakers. Ook is er een ruime sortering accessoires in in dustrie-kwaliteit. Tijdens de braderie kan men boven staande artikelen voor speciale prijzen aanschaffen! Uit de Gilde-feesttent aan de Ferdi- nand Huycklaan werd tijdens de laatste feestavond een jack gestolen, ten nade le van een 1 5-jarige jongeman uit Soest. Hij had het kledingstuk aan een kapstok in de tent gehangen. Het jack had een waarde van 90 gulden. Bij een inbraak iri een woning aan het Kerkpad heeft de dader vorige week een Friese staartklok met een waarde van 3500 gulden ontvreemd. De 66-ja- rige eigenaar stelde de politie op de hoogte. De dader bleek de achterdeur te hebben geforceerd. Vandaag: Rein Tupker (28) De smid van Soest: "Waarom ik smid wou worden weet ik eigenlijk niet. Op eens wilde ik smid worden. Je moet het hebben of je hebt het niet. Ik heb LTS gedaan en daarna het vak geleerd bij een ander. Een opleiding voor smid bestaat niet. Het eerste werkstuk dat ik maakte, was een haardstelletje. Ik denk dat het een kwestie van aanleg is. Smid is een oeroud ambacht. Je maakt alleen maar leuke authentieke dingen die een levenlang meegaan en geen constructiewerk. Geen massa- produktie, geen seriewerk. Maar stuk voor stuk voorwerpen die de klanten zelf ontwerpen of die ik voor ze ont werp: kandelaars, lapjeskatten, open haarden, vuurkorven, allesbranders, zonnewijzers, lantaarns, afdakjes. Hoefsmid De mensen denken wel eens: wie is dat nu die smid van Soest? Dan zijn ze ver baasd dat ik nog zo jong ben. Ik noem mij de smid van Soest, omdat niemand anders dat kan zeggen. Het kunst- en siersmeden vind je niet op elke hoek van de straat. Ik werk met ijzer, messing en koper. Dit is mijn achtste jaar in het vak. Vij f jaar heb ik aan de Dorresteinweg ge zeten en nu werk ik hier aan de Veld weg. Er staan in deze werkplaats vier aambeelden. Dat vuur stook ik met vetkool. Paarden beslaan doe ik ook, ik ben rijksgediplomeerd hoefsmid. Alles wat er vroeger ook was, maak ik: gevelletters, uithangborden, windva nen, tuinhekken, décoraties, barbe cues, hooiruiven, roosters en salonta fels. Ze zeggen wel eens: eindelijk weer iemand die dat kan. Ik werk voor monumentenzorg en voor kerken. Het is dankbaar werk als je een oud verwaarloosd kunstwerk moet restaureren of opknappen. Voor Ton Paauw heb ik vier jaar geleden de letters op het gebouw van Odrie ge maakt en ik heb ook ijzerconstructies gemaakt voor Egbert de Rooij in Soes- terberg en voor Hans de Ruiter. Elk jaar sta ik op de Ambachtenmarkt rondom de Oude Kerk op Hemel vaartsdag. Ik word wel eens uitgeno digd in Duitsland te demonstreren, dat kost me nu te veel tijd. Ik heb het ra zend druk gekregen. Aan de Dorre steinweg was het nog wel eens rustig, maar ik krijg steeds meer werk. Stropje Ik heb een paar mensen in dienst. Dat betekent dat ik zelf steeds meer teken en rekenwerk verricht. Maar het is niet zo dat ik de hele dag in het strakke pak hoef te lopen. Kijk, dit noemen ze een "stropje". Tweehonderd jaar geleden kon men niet lassen en dan werden deze verbin dingen bij elkaar gehouden met een "stropje", zo'n lusje. Nu las of klink ik het voor de stevigheid en dat stropje gaat er dan omheen. Zo'n bedrijf als ik heb, past niet in een fabriekshal of op een industrieterrein. Ik werk trouwens voornamelijk voor particulieren, die hier langs moeten kunnen wandelen en kunnen zien in de tuin wat ik maak. Het is een oud ambacht en zo moet het lijken. Niemand in de buurt heeft last van de smederij. Ik moest qua oppervlakte uitbreiden, omdat we gewoon te dicht op elkaar staan in de werkplaats en nauwelijks uit de voeten kunnen met ,een trapleuning of een landhuishek. Ook de showroom werd te klein om met nieuwe dingen aan te vullen. Ik heb toestemming van de gemeente. Voor de omgeving staat het allemaal veel netter en iedereen is tevreden met de situatie." JAN VISSER

Soester Courant | 1989 | | pagina 23