Gaaf hè? vzd brilmode Vsrkteu banketbakkerij scliocmsikei Van Weedestraat verwelkomt Kien Mode Jubileum Verkleij valt niet in 't water De wisselmodebril voor jou Ninamand WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 Wethouder Menne hoopt op Hema in Soest Truus Gemke gaat niet weg! Oostenrijkse avond bij W.V. Overhees De stoeisterke wissel-mode-bril voor wie variëren wil. Vredesweek 1989 'Vrede in het Conciliaire Proces PERSONEELS FEEST? zalencentrum A.s. zondag in C-drie, 15.00 uur: 'Soestand' - nieuwe stijl VANDAAG DE FILM MORGEN UW KLEURENFOTO'S t/m 13 x 18 cm incl. nabestellin gen en E 6 dia-ontwikkeling DAT IS.... Volop sfeer aan Van Weedestraat Gespreksgroepen over epilepsie Sociale Dienst voorf 140.000 getild Soester gepakt wegens steunfraude NCVB Soest-Zuid MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT Door een misverstand is in de krant van vorige week de indruk gewekt dat Truus Gemke, leerkracht van de KBS- Soestdijk, de school zou verlaten. Dat meldde althans de kop boven het arti keltje waarin haar 25-jarig jubileum werd aangekondigd. Truus Gemke is echter nog helemaal niet van plan om weg te gaan. De redaktie biedt haar ex cuses aan voor deze misser. Ter opening van het nieuwe seizoen or ganiseert de wijkvereniging Overhees op 30 september a.s. een Oostenrijkse avond. Deze ludieke avond begint om 20.00 uur met een optreden van de Jo- sef- Mahler-muzikanten. Deze avond gelden gereduceerde wijn- prijzen. Tevens is in de toegangsprijs een oostenrijks hapje begrepen. Toegang vanaf 16 jaar. Entree: in de voorverkoop voor leden/donateurs 7,50; introducés 10,-; bij zaalver koop resp. 10,- en 12,50. JOnCjLMTS «3 Op dinsdagavond 19 september - in de jaarlijkse Vredesweek - organiseert de IK V-kern Soest een gespreksavond over het onderwerp: "Vrede in het Conciliaire Proces". De bijeenkomst wordt gehouden in de Open Hof (Veenbesstraat) en begint om 20.00 uur. Spreker is Laurens Jan Hoge- brink. Hogebrink is namens de Nederlandse Hervormde Kerk lid van de landelijke stuurgroep Conciliair Proces en tevens bestuurslid van het landelijk IKV. Hij zal een inleiding houden over de gevol gen die de veranderingen in Oost-Eu ropa hebben voor de verhoudingen in ons werelddeel en ingaan op de vraag welke rol kerken daarbij kunnen spe len. Na de pauze is er gelegenheid voor discussie, ook over andere thema's. De discussie staat onder leiding van de heer Eit Algra. De IKV-kern Soest heeft voor deze bij eenkomst gerichte uitnodigingen ver zonden aan de leden van alle kerke- en parochieraden in Soest, aangesloten bij de plaatselijke Raad van Kerken. De IKV-kern wijst erop dat inmiddels het derde jaar van het Conciliair Proces be gonnen is en dat nu de vraag hoe men in de kerken concreet aan de gang kan met de thema's gerechtigheid, vrede en be houd van de schepping op beantwoor ding wacht. Daarom is het van groot belang zich in de Vredesweek gezamenlijk te bezin nen op 'de vraag welke mogelijkheden kerken en parochies Rebben om con creet aan het vredesthema te werken, aldus hef IKV-'Soest. Daarom zijn de le den van kerke- en parochieraden spe ciaal uitgenodigd. Wethouder drs. J.L. Menne van Fi nanciën heeft vorige week donderdag de officiële opening verricht van Kien, de nieuwe modezaak aan de Van Wee destraat 25 (waar voorheen Gieten ij zerwaren gevestigd was). Hij deed dat door het rode lint voor de toegangs deuren door te knippen. Het Soester publiek nam vervolgens in groten ge tale een kijkje in de nieuwe zaak, die in allerlei opzichten een aanwinst is voor Soest in het algemeen en de Van Wee destraat in het bijzonder. Kien Soest is 48e vestiging van deze snel groeiende winkelketen, die een onder deel is van het Vendex-concern. Vijf jaar geleden werd het eerste filiaal ge opend, en sindsdien heeft Kien een stormachtige ontwikkeling doorge maakt, waarvan het einde zeker nog niet in zicht is. Kien - "verrassend veelzijdig, verba zend voordelig" - heeft dan ook een ui terst succesvolle formule: de winkels zijn voornamelijk gevestigd in of aan de rand van winkelcentra in middelgrote gemeenten met een plaatselijke of re gionale verzorgingsfunctie. Kien be weegt zich op de markt van de zoge noemde "budgetmode", hetgeen in houdt dat in deze zaken een actuele, modieuze collectie wordt gevoerd van prima kwaliteit maar met verkoopprij zen die onder die van de grootwinkel bedrijven liggen. Dat is vooral mogelijk door een efficiënte organisatip, een uit nodigende presentatie en lage inkoop prijzen. Naast dames-, heren- en kin derkleding - met het accent op "casual wear" en actuele mode - is er ook ba- bykledingen kan men er ook uitstekend terecht voor allerlei mode-accessoires. Het interieur van de nieuwe zaak aan de Van Weedestraat. Foto: Herman van Dam. D, en hij hoopte nu maar dat de He- ma alsnog zo "kien" zou zijn om zich in Soest te vestigen. Nadat Menne het rode lint had doorge knipt werden de winkeldeuren ge opend, zodat het publiek vrij toegang kreeg tot de nieuwe zaak, die een op pervlakte heeft van 650 vierkante me ter. De eerste honderd klanten kregen gratis een leuke rugzak en voor alle klanten had Kien die dag een handig minischaartje als welkomstcadeau. Telefoon 02155-14282 gediplomeerd optometrist - lid O.V. De theaterplannen in Soest en de vérkoop'van het Soester Natuurbad zijn de twee belangrijkste discussie-onderwerpen in de talkshow "Soestand" - nieu we stijl. Deze eerste praatshow van het nieuwe seizoen wordt gehouden tij dens de Open Dag van het creatief cultureel centrum C-drie in de Grote Zaal, op zondagmiddag 10 september, van drie tot vijf uur. Interviews worden afgenomen met Jan Leijendekker (Ons Gebouw), Wi) Hildebrand (C-drie) en de heerTaphoorn (toekomstig eigenaajr Natuurbad). In de VIP-room voert Jan Visser een gesprek met statenlid en ex-wethouder Milly van Stiphout (PvdA), die binnenkort Soest gaat verlaten. Het Hoge Woord Een nieuw onderdeel van "Soestand" is Het Hoge Woord, waarin een Soester burger de kans krijgt in drie minuten te zeggen wat hij/zij op het hart heeft. De eerste gast op deze "zeepkist" is Bep Rademaker van de milieuvereniging Soestdijk geen Stankwijk. Voor de muzikale onderbreking zorgen "Soesjun"de huisband van Soestand o.l.v. Joop van Tol, de dansgroep Ozan met als intermezzo de Turkse buik danseres Sylvia de Rochemont en de pianist Rolf Wilmes. De interviews worden gehouden door Jaap Lodewijks, Joyce Schreuder en Aad Post. De regie is in handen van Irma Kramer en de toegang is gratis. ZUIDPROMENADE 15 TELEFOON 02155-12874 Hi*r A £]V«ltAAd Foto- en video Wf apparatuur, van Weedestraat 85 - Telefoon 1 3917 a^e fotografie De Epilepsie Vereniging Nederland, de belangenvereniging van en voor men sen met epilepsie en hun direct betrok kenen, organiseert vanaf 14 september a.s. een gespreksgroep op de Konings laan 19 te Utrecht. De bedoeling is dat mensen met epilepsie met "lotgenoten" over aspecten rond epilepsie met elkaar van gedachten wisselen: "Er over pra ten...dat helpt!" Het geeft mensen met epilepsie een gevoel niet alleen te staan etc.. Gesproken wordt o.a. over beper kingen, relaties, zelfstandig wonen, hoe ga je om met je eigen epilepsie, etc.. Belangstellenden kunnen zich opgeven of nader informatie inwinnen bij Reina van de Wilt, tel. 03462 - 62103 (na 13.00 uur). De avonden zullen eenmaal per 14 da gen plaatsvinden, telkens om 19.30 uur. Men komt deze winter 10 of 12 avonden bij elkaar. Soesjun de huisband van Soestand, is a.s. zondag ook weer present. ONKYO ÏYÜDISFT Een volledig op elkaar afgestemde kombinatie van Compact Disc Speler, Tuner, Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge klasse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wij verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de geavanceerde software allemaal mogelijk zijn. Wij demonstreren u dat graag. De sociale recherche heeft onlangs pro- uit de verhuur werden echter niet ver ces-verbaal opgemaakt tegen een cliënt meld op de inkomstenformulieren, van de afdeling Sociale Dienstverlening waarop cliënten van de Sociale Dienst van de gemeente Soest, terzake van onverwijld mededeling moeten doen valsheid in geschrifte en/of oplichting, van elke verandering van feiten, waar omdat hij de dienst door frauduleuze van ze redelijkerwijze kunnen vermoe- handelingen had benadeeld voor in to- den dat ze aanleiding kunnen geven tot taal 140.000 gulden. intrekking of verlaging van de uitke- De man genoot al geruime tijd een vol- ring. ledige RWW-uitkering, omdat hij De verdachte had dat niet gedaan. Hij werkloos was. Het onderzoek van de en de vrouw werden verhoord en de uit- sociale recherche bracht aan het licht kering wordt beëindigd. T.z.t. zal hij dat de man en zijn vrouw een apparte- zich voor de rechter moeten verant- ment in Spanje bezaten, dat werd ver- woorden, huurd. Het bezit van het appartement (financieel vermogen) en de inkomsten De feestelijke viering van het 35-jarig jubileum van de bekende Soestdijkse banketbakkerij Maison Verkleij, dat zaterdag j.l. aan de Van Weedestraat tussen de buien door werd gevierd, is desondanks bepaald niet in het water gevallen. Er heerste volop sfeer aan de Van Weedestraat, al moesten de men sen wei even een droog onderkomen zoeken toen het hemelwater in stro men naar beneden kwam. De vrolijke muziek van de Revival Jazz Band, speciaal door Verkleij "inge huurd" om het feest op straat op te luis teren, zorgde ervoor dat de stemming erin bleef. Er was bij Verkleij zelf uiter aard een drukte van belang. Daaraan zullen de feestelijke aanbiedingen - al lerlei lekkers voor prijzen van 35 jaar geleden - en een verrassing voor de kin deren zeker niet vreemd zijn geweest. Behalve de muziek was er op de Van Weedestraat van alles te beleven. De gezamenlijke "vers"-winkeliers presen teerden zich met hun stands, waar het publiek het nodige kon aanschaffen ter versterking van de inwendige mens. Gezien de weersomstandigheden op sommige momenten zeker niet overbo dig. Verkleij was uiteraard present met een kraampje, waarin de vervaardiging van marsepein werd getoond, en ook de an dere leveranciers van "het goede der aarde" waren op de trottoirs aanwezig met hun zaken: slagerij Van Asch, Van Dasselaar groente en fruit, Joh. Mets delicatessen, Curio Cave dranken, Ruud Smit visspecialiteiten en de kaas afdeling van Jac. Hermans. Het Soester winkelpubliek, dat zich door een beetje regenval niet liet af schrikken en het gezamenlijke initiatief van de winkeliers best wist te waarde ren, kon aan de Van Weedestraat zijn hart ophalen en op die manier het "feestje van Verkleij" naar hartelust meevieren. Op woensdag 13 september heeft de Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling Soest-Zuid haar eerste ledenvergade ring. Dhr. Postema, apotheker in Baarn, zal spreken over "Medicijnen vroeger en nu". De avond wordt gehou den in "de Rank", Soesterbergsestraat 18, aanvang 20.00 uur. Belangstellen den zijn hartelijk welkom. ONKVO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER

Soester Courant | 1989 | | pagina 3