2)axtkuhen spec, occas> j aruohocK WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 10 L het restaurant Zondagmiddag 24 september, 14.30 uur: Swingende jazz in C-drie: het Jan Verwey-kwartet Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Veel belangstelling Anja Meulenbelt naar Soest! BEL VOOR HET TE LAAT IS! J Historische Vereniging Soest deze winter zeer actief Wie personeel zoekt leest de Soester Courant Zondag 1 oktober. Oude Kerk: Nederlands Bach-Ensemble brengt Handei's opera Acis and Galatea' Cursussen kunstgeschiedenis in C-drie COMPUTER- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Zaterdagavond 23 september, 20.30 uur: Dorine van der Klei: 'Allemaal ellende' in C-drie J V Ochtendbijeenkomst Vrouwen voor vrede Filmhuis: 'Os Canibais' 'Knulletje' (12) pikt geld uit portemonnee Cultureel Creatief Centrum Open Huis Zondag was C-drie weer het centrum van veel activiteiten en bezoekers. Met als grote concurrent de Keistad-feesten en de seizoenmarkt in Amersfoort zijn we best tevreden met het aantal bezoe kers. Opvallend was het grote verschil met afgelopen keren. De bezoekers ble ven gemiddeld langer in en rond het centrum. Voor het onderdeel cursussen is de groei geweldig geweest. Er is géén ruimte over verder uit te breiden. Van zelfsprekend gaan sommige cursussen niet door omdat daar te weinig belang stelling voor is, maar daarnaast worden de wachtlijsten voor sommige activitei ten groter. Soestand - de talk-show - trok veel be zoekers. De sfeer was uitstekend en het programma verliep vlekkeloos. Het beste bewijs dat de geluidstechniek ein delijk aan al onze eisen voldoet. De poppenkast trok de gehele middag veel kinderen. Het open huis was opnieuw een geslaagd feest. Reclame Verkoopt een product zichzelf? Van zelfsprekend alleen als daar behoefte aan bestaat. Hoe ontstaat een behoefte? C-drie groeit en hoe komt dat? Veel mensen die C-drie bezoeken weten daarop het antwoord te geven. Goede cursussen, een mooi gebouw, gezellige sfeer, goed verzorgd en altijd wel wat te doen. Zodra veel mensen weten dat het goed toeven is bij C-drie werkt de mond tot mond reclame als een olievlek op het water. Maar voordat die grote toeloop ontstond, is er veel werk verzet om de Soesters de weg naar het cultureel crea tief centrum te laten vinden. Alles wat nieuw is, heeft een zekere aanloop no dig. En dat betekent dat de medewerkers van C-drie nimmer de moed hebben opgegeven als activiteiten niet direct aansloegen. Gewoon doorgaan en pro beren met publiciteit meer aandacht te krijgen. Zo ontstond vanzelfde behoef te aan méér activiteiten en aan een meer vastgelegde planning voor b.v. theater activiteiten. Dit jaar is C-drie daar d.m.v. zijn cultu reel programma mee begonnen. En ook op dit terrein denkt C-drie in de ko mende jaren te komen tot een succes formule. Menige middelgrote gemeen te zou wensen zo'n bruisend centrum te hebben met prima uitgaansmogelijkhe den gecombineerd met kunst en cul tuur. En ook het bedrijfsleven maakt volop gebruik van het centrum voor presentaties, shows, vergaderingen, cursussen en gezellige partijen. Wan neer komt U (weer) eens langs? Nieuw beleid Het bestuur van C-drie maakt een be- drijfsanalyse met de veelzeggende titel "C-drie op het kruispunt". De titel geeft aan dat het centrum voor belangrijke beleidskeuzes staat. Welke richting kan en mag het bestuur kiezen? Het bestuur spreekt zich, wat betreft de te kiezen richting, duidelijk uit. Op grond van een zorgvuldige analyse van de werk zaamheden en de ontwikkelingen van de afgelopen 4 jaren is duidelijk geble ken welke de sterke en welke de zwakke kanten zijn van C-drie. Op deze analyse zijn de keuzen geba seerd. Daarbij zijn de ontwikkelingen in Soest en landelijke ervaringen niet ver geten. C-drie kan een volwaardig cultu reel centrum worden. De belangstelling voor cursus- en culturele activiteiten is zo sterk gegroeid dat het verantwoord is om te kiezen voor een beter centrum. Het susses van nu is voornamelijk be reikt door een creatieve staf die bereid is om ook te werken in de vrije tijd. C-drie moest snel en goed groeien, om dat de beschikbare gelden (subsidie) karig waren. Alleen bij veel bezoekers kon de exploitatie sluitend gemaakt worden. Daar heeft men met succes voor gewerkt. Dit succes verdient ver volgens een betere bedrijfsmatige basis. Het gebouw van C-drie kent vanaf de start, 10 jaar geleden, nog steeds dezelf de gebreken. Het multifunctionele ele ment vormt daarvan de kem. Het mag niet zo zijn dat deze gebreken opnieuw spelbreker worden, zoiets laat de her haling van de geschiedenis zien. De be zoeker merkt niet veel van de proble men of de overlast. En dat mag ook niet. Hij of zij komt voor een bepaald kwaliteitsprodukt en dat wil en kan C-drie brengen. Door een goede orga nisatie is véél mogelijk gebleken, maar dat mag niet steeds gaan ten koste van mensen. De beste oplossing voor de toekomst is door het bestuur gevonden in een uit bouw van C-drie met een klein theater (250/300 zitplaatsen) en een samen werking met de muziekschool en de openbare bibliotheek. Soest verdient een volwassen en cultureel centrum. Creatieve cursussen Deze week zijn de cursussen weer van start gegaan. Het centrum draait op vol le toeren en er is zowel overdag als 's avonds een gezellige bedrijvigheid. Naast veel oud-cursisten, die zich we derom hebben ingeschreven voor een cursus, zijn er dit seizoen ook veel nieu we cursisten die onze cursussen bezoe ken. Vooral de teken- en schildercur sussen en het bewegen en ontspannen trekken dit seizoen veel belangstelling. Het leuke is dat zowel jong als oud be langstelling heeft voor ons creatieve aanbod. Een aantal cursussen start wat later, eind september, b.v. Kunstgeschiede nis. Heeft u belangstelling voor een in troductie in de Kunstgeschiedenis of een cursus Moderne KUnst, er zijn nog plaatsen vrij. U kunt zich daarvoor schriftelijk inschrijven bij de admini stratie van C-drie. Wordt verwacht 23 september: Dorine van der Klei: met een trv-out van "Allemaal ellende". Pr. Hendriklaan 1 - 3761 DS Soest - Telefoon (02155) 13807 Het kwartet speelt prettige swingende easy-listening jazz, zonder in banale ef fecten en imitaties te vervallen. Het re pertoire varieert van bekende jazz- standards, via prachtige ballads tot swingende bebop-stukken. Jan Verwey is een van de zeldzame jazz- mondharmonica spelers. Hij is regel matig gastsolist bij het Metropole Or kest, the Skymasters en vele andere stu dio orkesten. Onlangs voltooide hij zijn tweede L.P. Na een aantal succesvolle concerten met het trio van pianist Wiebe Haanstra werd besloten tot de formatie van dit Overweldigend is de belangstelling dit jaar voor ons nieuwe cursusprogram ma. Zo min mogelijk mensen willen wij teleurstellen, daarom werkt ons team van vrijwilligers nog op volle toeren en doen we er alles aan om nog cursussen te organiseren waar grote belangstelling voor was, en daardoor al vol zijn. De Volkuniversiteit biedt nu echter al een tweede cursus Nederlandse gram matica op de dinsdagavond aan. Als men deze cursus volgt in combinatie met een vreemde taal, biedt de V.U. hem aan voor de zeer lage prijs van f 25,- voor 12 lessen. Wil men de cursus volgen zonder een vreemde taal te gaan leren, dan kan dat natuurlijk ook, maar dan betaalt men f 50,- voor 12 lessen. Wil men dus b.v. Engels, Duits, Frans, Spaans of een andere taal gaan leren, maar is de grammaticale kennis van de Nederlandse taal niet optimaal, (en bij wie is het dat wel als men b.v. boven de dertig is?) dan vangt men met deze cur sus twee vliegen in één klap. Want na tuurlijk is het voor vele doeleinden zeer belangrijk als men de Nederlandse taal goed beheerst. Enige vooropleiding voor het volgen van een vreemde taal is dan niet nodig. Een nieuwe zeer enthousiaste docent is voor deze cursus al gevonden, maar haast U zich met aanmelden om teleur stelling te voorkomen. Aanvang: dinsdag 24 oktober 1989, 19.00-20.30 uur. Docent: dhr. R.T.J.M. Stuypers. Aantal lessen: 12; cursusprijs f25,-; cursuscodenr. 8903a. Cursusadres: Kardinaal Alfrinkmavo, Di Lassostraat 65. Aanmeldingen en inlichtingen: Volku niversiteit Soest/Soesterberg, Kerk plein 1, Soest, tel. 02155-22195. Ope ningstijden kantoor: elke maandag 10.00-12.30 uur en donderdag 10.00- 43.30 uur, behalve de schoolvakanties. 24 september: Jazzconcert door het Jan Verwey-kwartet. 29 september: Kinderbios: Het mol letje, de krekel, 5 tekenfilms. 29 september: Literaire avond met de feministische schrijfster Anja Meulen- belt. kwartet. Prettige bijkomstigheid is, dat het programma afgewisseld kan wor den met typische piano-trio stukken en vocals, waardoor de aandacht van het publiek geconcentreerd blijft. D$ musici zijn alle routiniers met jaren lange ervaring/ U kunt'ërvari oVèrtiilgtf zijn dat het Jan Verwey-kwartet borg staat voor een interessant concert. Jan Verwey - mondharmonica; Wiebe Haanstra - piano/keybord/vocals; Willem Meijboom - contrabas en Ab van den Berg - drums. Kom gerust langs op zondagmiddag 24 september a.s. in C-drie, Willaertstraat 49. Aanvang 14.30 uur, toegang gratis. Anja Meulenbelt komt naar Soest! Op vrijdagavond 29 september leest zij in "literair" in C-drie voor uit eigen werk. Aanvang: 20.00 uur. Zij is vooral be kend door haar bestseller "De Schaam te Voorbij" (1976). Lees de volgende week in deze krant meer over haar en zie de étalage van Van de Ven's Boekhandel. "Literair" is een produkt van het SLOS (Samenwer kingsverband Literaire Activiteiten Soest) en wordt gepresenteerd door Nelleke Streefkerk. Toegang: 5,-. De muziek wordt verzorgd door "The Sta- blemates" o.l.v. Joop van Tol. De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. IMeem snel een abonnement. Bel: 033-751184. De Flint Excursies, lezingen, wisseltentoonstel lingen en daarnaast voortdurende ac tiviteiten in de werkgroepen - de His torische Vereniging Soest biedt deze winter een breed en gevarieerd pro gramma. Dat bleek bij de presentatie die de vereniging vorige week gaf in het Artishock-gebouw aan de Steen- hoffstraat, waar nu ook het Museum Oud Soest is gevestigd. Nadat voorzitter van den Dijssel van de Stichting Oud Soest iedereen had ver welkomd, gaf Jan v.d. Putten de aanwe zigen een beeld van waar de werkgroep zich mee bezighoudt. In Soest en omge ving zijn nog vele resten van vroegere bewoning die de moeite van een onder zoek waard zijn. Zo heeft de werkgroep zich onlangs gebogen over een oude put aan de Schoutenkampweg. Veldver- kenningen dus, maar ook het werk van Het Nederlands Bach Ensemble be gint het nieuwe concertseizoen goed: op zondag 1 oktober a.s. zal de opera "Acis and Galatea" van Georg Frie- drich Handel (1685-1759) worden uitgevoerd in de Oude Kerk te Soest. Aanvang 20.00 uur. Handel, Duitser van geboorte, was na een aantal omzwervingen eindelijk op de plaats terechtgekomen waar hij het zou gaan maken: Engeland. Voor die tijd had hij een aantal jaren in Italië doorgebracht om het daar als opera componist te proberen. Dat lukte niet helemaal zoals hij het zich had voorge steld en toen hij in 1710 bij toeval in En geland belandde, besloot hij al snel zich daar voorgoed te vestigen. De combi natie van Italiaanse opera met de En gelse taal werd in zijn handen een onge lofelijk succes. Zijn populariteit steeg binnen korte tijd enorm. Een van de ge weldige werken dié hij in deze periode geschreven heeft, js_ "Acis and Gala- is Acis a Een dramatisch verhaal: de nimf'Gala- tea is haar geliefde herder Acis kwijt. Damon helpt hen elkaar terug te vinden en beiden getuigen ze van de vreugde om hun liefde. De reus Polyphemus houdt echter ook van Galatea. In zijn woede en jaloezie verplettert hij Acis onder een rots. Door haar tranen heen ziet Galatea dat uit de rots een wonder schone bron ontspringt en zo kunnen de Krijn Koetsveld. nymfen en de herders (=het koor) ge- Nieuw: cursus Moderne Kunst Op donderdag 28 september start een nieuwe cursus in C-drie, de cursus Mo derne Kunst. Aan de hand van dia's en video wordt een beeld geschetst van de ontwikkeling in de beeldende kunst in de 20e eeuw. Aan de orde komen expressionistische kunstenaars, zoals Matisse en Kirsch- ner, het ontstaan van de abstracte schil derkunst aan de hand van Kandinsky, Malevich en Mondriaan, de surrealisti sche kunst van Duchamp en Dali, de pop-art van Warhol, de conceptuele kunst etc. Twee lessen worden besteed aan de architectuur en er is een excursie gepland naar het Rietveld-Schröder- huis in Utrecht. De cursus omvat 12 lessen, vindt plaats op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur en kost f 150,-. Introductie Vrijdag 29 september start een nieuwe introductie cursus Kunstgeschiedenis. Deze cursus laat aan de hand van dia's de ontwikkeling van de Kunstgeschie denis zien vanaf de Egyptenaren, Grie ken en Romeinen tot en met de 20e eeuw. Griekse tempels, Middeleeuwse handschriften, beeldhouwwerk van Mi- chelangelo, schilderkunst van Rem- brandt, impressionisten en het ontstaan van de Moderne Kunst, het komt alle maal aan de orde. Ieder die geïnteresseerd is, is van harte welkom, ongeacht voorkennis. De cur sus vindt plaats op vrijdagmorgen van 9.30 tot 11.30 uur en kost f 150,-. Heeft u belangstelling voor één van de ze cursussen, schrijft u zich dan in bij de administratie van C-drie, Willaertstraat 49, Soest, tel. 22188. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 Op zaterdagavond 23 september, aan vang 20.30 uur, treedt Dorine van der Klei op in de Grote Zaal van C-drie met haar nieuwste voorstelling: 'Alle maal ellende!/' (try-out). Ellende had en heeft een ongekende amusementswaarde- denk aan de Bij bel, Euripides, de 1001 Nacht, Shakes- peare, Brecht, de krant, het TV-jour- naal en ga zo maar door. De mooiste teksten en liederen gaan over de vrese lijkste zaken: oorlogen, vliegtuigram pen, crimes passioneles... Smartlappen waarbij de tranen je in de ogen sprin gen... van het lachen. De voorstelling bevat Nederlandse tek sten en liederen van: Jaques Halland, Levi Weemoedt, Annie M.G. Schmidt, vader Abraham e.v.a., en 'Wereldre pertoire' al dan niet vertaald, van Noël Coward, Bertholt Brecht, the Everly Brothers, Tom Lehrer e.v.a. Natuurlijk zit er ook eigen werk bij. De voorstel ling zal zeker eindigen met de 'Happy U kunt telefonisch kaarten reserveren Potpourri'. tijdens werkdagen van 9.00-17.00 uur Zang en samenstelling: Dorine van der bij de administratie, tel. 22188. Toe- Klei; piano: Dick van der Stoep; tech- gangsprijs f 15,-, niek en zang: Daniël Leeuwenberg. CJP-pas 65 f 12,50. tuige zijn van de eeuwigblijvehde hel dere waterstromen, door de dood van Acis ontstaan. Dit drama is alle aanleiding tot prachtig droevige en heerlijk heldere toonschil- deringen door Handel. De luisteraar raakt onwillekeurig in de ban van het verhaal en zal zich zelf aangesproken voelen door de troostende woorden waarmee het koor de opera eindigt: "Galatea dry thy tears". Unieke uitvoering Het wordt een unieke uitvoering. Naast de bekende hoogstaande kwaliteit van koor en orkest van het Nederlands Bach Ensemble, zal de befaamde tenor Heins Meens de rol van Acis zingen. De prachtige lyrische tenor Robert Coupe vertolkt Damon en de jonge sopraan Hieke Meppelink is Galatea. De bas Henk van Heynsbergen is de reus Poly phemus. Dirigent is, als vanouds, Krijn Koetsveld. De faam die het NBE begint te krijgen is ook in radiokringen doorgedrongen. De TROS zal het programma life opne men, hetgeen een extra spannende di mensie aan het concert zal geven. Het Nederlands Bach Ensemble is op gericht in 1983 met de bedoeling koor- en/of orkestwerken uit te voeren die gecomponeerd zijn tussen ca. 1600 en ca. 1800. Daartoe wordt een groep sa mengesteld bestaande uit professionele instrumentalisten en geschoolde vocale amateurs, soms aangevuld met profes sionele solisten. Het Nederlands Bach Ensemble staat vanaf het begin onder leiding van Krijn Koetsveld. Hij studeerde orgel, piano en koordirectie aan het Koninklijk Conservatorium van Den Haag en volgde cursussen van onder meer Niko- laus Harnoncourt en Gustav Leon- hardt. Hij leidt diverse ensembles en is als docent koordirectie verbonden aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Tevens is hij regelmatig als gastdocent werkzaam aan het Conser vatorium van Malmö. "Vrouwen voor vrede"-Soest nodigt alle vrouwen uit voor een bijeenkomst op vrijdagochtend 22 september, van 10.00 tot 11.30 uur, in de voormalige Rinke Tolmanschool aan de Smitsweg 313. De koffie staat klaar vanaf half tien. De bijeenkomst staat in het kader van de Vredesweek, waarin begrippen als Vrede en Gerechtigheid centraal staan. Het zijn volgens "Vrouwen voor vrede" veelomvattende woorden, waarmee men dagelijks bezig zou kunnen of willen zijn. Daar komt het dikwijls niet van, en daarom hebben vrouwen soms een duwtje of opstapje nodig. De Vredesweek is mogelijk een goede aanleiding om bij deze onderwerpen stil te staan en "Vrouwen voor vrede" geven graag gelegenheid zo'n opstapje te maken. Tijdens de bijeenkomst willen zij gezamenlijk "spelenderwijs" over de genoemde onderwerpen nadenken. ordenen en dateren, interpreteren en registreren. Gerard Staalenhoef, van de werkgroep Genealogie, vertelde dat het werk in deze groep niet alleen interessant is voor leden van oud-Soester families als Hilhorst of Dorrestein. Iedereen die be lang stelt in het voorouder-onderzoek kan hier kennis maken met de bronnen en de technieken die zulk onderzoek mogelijk maken. Voor nieuwkomers wil de groep op 12 december een ken nismakingsbijeenkomst organiseren. In het kader van de Evenementen val len de historische-toeristische excursies zoals er onlangs een werd georgani seerd naar de Achterhoek. Zoiets staat ook voor het komende seizoen op het programma. De uitgave van het nu tien jaar bestaande blad Van Zoys tot Soest, eerst vijfjaar onder redactie van F.S.I. van Knaapen en nu al weer vijfjaar on der Peter van den Breemer, valt in deze sector. Overigens: van sommige oude nummers zijn nog exemplaren te koop (f 2.- per stuk). Voor het Museum Oud Soest deed Henk Gerth het woord. De schilderijen en aquarellen van Michiel Warbroek zijn nog tot en met 1 oktober te bezichti gen. Daarna komt er een tentoonstel ling van oud speelgoed, waarbij het mo gelijk zal zijn meegebracht oud speel goed te laten taxeren. De data worden nog bekend gemaakt. Vervolgens zal het museum schilderijen tonen van de Soester kunstschilder Sebo Detmers, die daarmee zijn vertrek naar Drenthe markeert. Uiteraard zal het museum met zijn vele oude foto's en gebruiks voorwerpen elk weekeinde geopend zijn. Het werkgroepje Monumenten tenslot te is bezig Soester bouwwerken te selec teren die als monument moeten worden beschermd. Vanuit de Rijksuniversiteit Utrecht is een eerste aanzet voor dit werk gedaan, wat een zeer groot aantal mogelijkheden heeft opgeleverd. Uit die veelheid zal nu een viertal deskun digen, twee ambtenaren en twee leden van de Historische Vereniging, een keus moeten maken. Donderdag 21 september: "Os Canibais" - "De kannibalen". De film begint met beelden van een oprij laan bij een paleis. Hoewel de weelderi ge kostuums een andere tijd suggere ren, Stappen de arriverende gasten uit luxe limousines Een verteller voert ons mee naar binnen: U zult een verhaal zien van blauw bloed en aristocratie, van geheimen, liefde en jaloezie van het soort waar je altijd over leest". Binnen ontwaren we al spoedig een prachtige vrouw, Marghuerite. Zij is duidelijk het type van de femme fatale, die passie oproept bij alle mannen die haar aanschouwen. Zo ook bij Don juan, die van de partij blijkt te zijn. Maar ze geeft de voorkeur aan de atten ties van de geheimzinnige Braziliaanse graaf d'Aveleda. Hun romance voert tot een huwelijk. Maar de huwelijksnacht wordt niet wat Marghuerite ervan verwacht had. De graaf blijkt een vreselijk geheim bij zich te dragen. Als dit bekend wordt bij Marghuerite vlucht ze in paniek het huis uit. 'Os Canibais' wordt van begin tot het eind gezongen. Het amusante en origi nele verhaal, de prachtige opnamen en de muziek werken samen om een hoogst ongewone filmervaring te creë ren. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree: f 6,-; CJP/65+ f 5,-. Filmagenda: 28 sept. Short Film about Killing 5. okt. Het Rode Korenveld 12 okt. Max My Love 19 okt. Vleugels 20 okt. A fish called Wanda (21.00 uur) De politie werd vorige week gewaar schuwd door de oppas van een gezin aan het Choristenpad. Ze had een "knulletje" uit de buurt via de achter deur het huis zien binnenkomen, waar hij een bedrag van 60 gulden uit een portemonnee wegnam. De politie vatte het knaapje in de kraag en wist hem er toe te bewegen het geld terug te geven, hetgeen uiteraard gepaard ging met een aantal behartenswaardige vermanin gen. Stichting Jeugdzorg Soest postbus 250-3760 AG Programmaoverzicht De Vangrail, Nachtegaalweg 8, tel. 17615. Woensdag 20 september: Instuif voor kinderen van 4 t/m 7: kosten f 1,-voor kinderen van 8 t/m 12 jaar: kosten f 1,50. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Open huis voor 12 jaar en ouder. Gratis. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Men kan zich opgeven voorhuisvrou- wengymnastiek op de woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Donderdag 21 september: Kleuteraktiviteitvoor 3 t/m 5 jarigen, kosten f 1,-. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Ritmisch dansen voor 6-9 jarigen, kosten f 1,50. Tijd: 16.15 tot 17.15 uur. Kook- en eetgroep voor ouderen en alleenstaanden opgave vooraf. Kosten: f 7,50. Tijd: 17.00 tot 19.00 uur. Klaverjassen voor volwassenen. Kos ten: f 3,50 inkl. prijzen. Tijd: 20.00 tot 23.00 uur. Men kan zich opgeven voor de cursus Sieraden maken op de donderdag avondvan 19.30 tot 21.00 uur. Kosten: f6,-. Vrijdag 22 september: Kookcursus voor kinderen van 9-12 jaar. Kosten: f2,- per les. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Ontmoetingsavond voor jongvolwas senen en volwassenen. Tijd: 20.00 tot 24.00 uur. Maandag 25 september: Toneel/schmink/muziekclub voor 9 - 12 jarigen. Opgeven van tevoren. Kosten: f 1,50 per keer. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Timmerclub voor 8 - 12 jarigen, op geven van tevoren. Kosten: f 2- per keer. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. men kan zich opgeven voor de cursus bloemschikken voor volwassenen op de maandagavond. Kosten: f 1,- mate riaal. Tijd: 20.00 tot 21.30 uur. Dinsdag 26 september Klusochtend voor ouderen, AOW'ers, werklozen; van 9.00 tot 12.00 uur (repareren van materialen t.b.v. derden). Volksschilderen voor 50+ers. Kos ten: f 1,- materiaal. Tijd: 9.30 tot 11.30 uur. Kookgroep voor 6 - 9 jarigen. Kos ten: f 2,- per keer. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Breiaktiviteit voor volwassenen, kos ten: f 2,50. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kookles voor tieners. Kosten: f 2,50 per keer. Tijd: 19.00 tot 20.30 uur. Het Kruispunt, Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987 Woensdag 20 september: Buitenaktiviteit op het pleintje bij de Vermerlaan (bij slecht weer instuif bin nen) voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Kosten: f 1,- Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Van 15.30 tot 16.30 uur kunnen kinde ren uit de buurt langskomen om even te kletsen of een spelletje te doen. Donderdag 21 september: Men kan zich opgeven voor Creatief met bloemen voor volwassenen op de donderdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Kosten: f 1,50 4- materiaal. Repareren en vermaken van kleding voor volwassenen. U kunt zich hiervoor opgeven. Tijd: 14.00 tot 16.00 uur. Kosten: f 2,- per keer. Handwerken voor buitenlandse meisjes van 8 t/m 13 jaar. Graag opge ven. Kosten: f 1,50 -f mat. Vrijdag 22 september: Buitenaktiviteiten tussen de flats bij het Van der Veldeplantsoen (bij slecht weer binnen) voor kinderen vanaf 4 jaar. Kosten: f 1,- Tijd: 14.30 tot 16.00 uur. Kookcursus voor 9-12 jarigen. Graag opgeven. Kosten f 2,50 inkl. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Men kan zich opgeven voor een cur sus poppenmaken op de vrijdagavond voor volwassenen. Kosten: f 1,- mat. Tijd: 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 23 september: Naailes voor buitenlandse meisjes vanaf 13 jaar. Kosten: f 2,50 per keer. Tijd: 9.30 - 11.30 uur. Opgeven graag. Dinsdag 26 september: Kookcursus voor 6-9 jarigen, kos ten: f 2,- per les. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Men kan zich nog opgeven voor een Teken- en schildercursus voor volwas senen. Kosten f 8,- per les inkl. mat. Tijd: 19.30 tot 21.30 uur. De Praatpaal, Smitswee 311, tel. 19546. Woensdag 20 september: Instuif voor kinderen van 4-7 jaar: Kosten: f 1,-; voor kinderen van 8 -12: kosten: f 1,50. Tijd: 14.00 tot 15.30 uur. Cursus Creatief breien voor volwas senen. Kosten: f 1,- per keer. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Cursus zelf kleding maken voor volwas senen. Kosten: f 2,- per keer. Tijd: 19.00 tot 21.00 uur. Men kan zich opgeven voor cursus Internationale keuken voor volwasse nen op de woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Kosten: 7,50 per les. Donderdag 21 september: Kookcursus voor 9 -12 jarigen. Kos ten: f 2,- per les. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Men kan zich opgeven voor biljarten op de donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Op 28 sept. sjoelen en kla verjassen voor volwassenen. Vrijdag 22 september: Open huis voor kinderen van 4 - 12 jaar. Geen kosten. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Maandag 26 september: Kookcursus voor 6-9 jarigen, kos ten: f 2,- per les. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Timmerclub voor 10 - 13 jarigen. £?™n: f 1>5° Per keer- TÜd: 18-30 tot 22.00 uur. Soos voor verstandelijk gehandicap- ^osten: f 2,- per keer. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 27september: Knutselclub voor 6 - 9 jarigen. Kos- Per keer, geef je wel even op. Tijd: 16.00 tot 17.30 uur. Tienerkookcafé voor 12 - 15 jarigen. Van tevoren opgeven. Kosten: f 2,50 per keer. Tijd: 17.00 tot 19.00 uur. Vrouwenavond voor de vrouwen van Smitsveen. Gezelligheid vinden we be langrijk, maar we doen ook allerlei creatieve dingen of nodigen iemand uit in overleg met elkaar. Kosten: variabel. Tijd: 20.00 - 22.00 uur.

Soester Courant | 1989 | | pagina 10