MAKELAARDIJ VERR1PS. DE SLEUTELTOT EEN GOED HUIS. -j iL.-».'»'-" ca vQDw.W.Deelenbv SALOMONS angen «1 Verrips Makelaardij o.g. Imposante burtht bewaart een luisterrifk verleden allmilmö r :ilver- Ij Ook u kunt nog studeren KIJK! HET ALLMILMQ CENTER BRENGT LIJN IN UW KEUKEN. PAGINA 12 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 3-1 70 oo ïl op het Overheid komt in kosten deeltijdstudie tegemoet 'Bassie Adriaan' Inbraak Soesterberg Inbraak kelderbox SOEST SOEST-ZUID SERVICE-APPARTEMENTEN nm- Makelaars- en Assurantiekantoor U*p] Gallenkamp Pelsweg 11, 3768 HT Soest M Telefoon 02155-15360* -DE LIJN IN UW KEUKEN i-woning met douche/toilet, ge woonkamer, 3 slaapkamers, )ilet. 3e verd.: 2 v.-ruimte (com- jrgebied half- 18) met garage ers ensuite met a. 37 m2), keu- e slaapkamers 5m2elk), kleine ide badkamer, met kamer, •t te worden. In- f 315.000,- k.k. •63) met sou- eikbaar, voor- en diepe tuin nen vloer, toi- m2), moderne r. Verd.: 3 rui- balkon, luxe trlijke douche, )te zolder met )orkamers (in van dubbele 578.000,- k.k. nodes, cpotje, •rts, cassette, 'd, collectie 'jer, schotels en is. Perzische uur benzine "veiling" n onder and adres. Aanvaarding in overleg. KAMPERFOELIESTRAAT Moderne - uitgebouwde - midden woning (1968) met schuur en een zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, ruime L-vormige woonkamer met open haard en par ketvloer (ca. 36 m2), moderne keuken met inbouwapparatuur; verd.: over loop, drie slaapkamers, douche met 2e toilet, vaste trap naar zolder met twee kamers en bergruimte. Voorzien van gas c.v. Thermopane beglazing en dakisolatie. Gevraagde koopsom f 165.000,- k.k. Aanvaarding ca. juli 1990. MEVR. KUIPERS RIETBERGHOF Rustig aan pleintje gelegen moderne midden woning (1975) met schuur en een vrije besloten tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer ca. 32 m2, keuken; verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en tweede toilet, vaste trap naar zol der met ruime kamer en bergruimte. Voorzien van gas-c.v. (nieuwe c.v. combi-ketel). Gedeeltelijk voorzet ramen en dakisolatie. Gevraagde koopsom f 172.500,- k.k. THEO DOBBEHOF Gunstig gelegen hoekwoning (1974) met berging en een besloten tuin. Ind.: entree, toilet, ruime woonkamer, moderne woonkeuken met inbouw apparatuur; verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en tweede toilet, vaste trap naar zol der met ruime kamer en bergruimte. Voorzien van gas-c.v. Thermopane beglazing en dakisolatie. Gevraagde koopsom f 182.500,- k.k. Aanvaarding ca. juni 1990. EREPRIJSSTRAAT Gunstig gelegen midden drive-in woning met een vrije tuin. Ind.: entree, hal, ruime L-vormige stu deerkamer, garage voor 1 auto, rui me woonkamer, keuken, toilet; verd.: drie slaapkamers, badkamer met lig bad en 2e toilet (gekleurd sanitair). Voorzien van gas c.v. Nieuwe c.v. ketel en dakbedekking. Gevraagde koopsom f 179.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. NIEUWSTRAAT Gerenoveerd half-vrijstaand woonhuis met dubbele garage op 270 m2 grond. Ind.: entree, bijkeuken, ruime L-vor- mige woonkamer ca. 30 m2, woon keuken, badkamer met ligbad en douche, toilet, kelder; verd.: over loop, drie slaapkamers, 2e toilet. Voorzien van thermopane beglazing, spouwmuur- en dakisolatie en gas- c.v. Gevraagde koopsom f 185.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. EIGENDOMWEG Aantrekkelijk gelegen halff-vrij- staand woonhuis (1935) met gro te garage (diepte 12 meter) en een fraai aangelegde vrije besloten tuin. Ind.: entree, toilet, L-vormige woon kamer met open haard (ca. 34 m2) moderne keuken met inbouwappara tuur, kelderkast; verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en tweede toilet, vaste trap naar zol der met kamer en bergruimte. Voorzien van gas c.v. (nieuwe c.v. ketel). Dakisolatie. Aanvaarding in overleg. Gevraagde koopsom f 268.000,- k.k. NIEUWBOUW KLEIN ENGENDAAL PARK In het Klein Engendaal Park te Soest is door van Asch Bouwmij. b.v. een bouwplan ontwikkeld voor vier halff- vrijstaande villa's met garage. Deze stijlvolle villa's zijn ontworpen door Architectenburo Duermeijer Verweij en Messnig te Soest en zullen worden gerealiseerd op ruime perce len grond van ca. 630 m2 met een uit stekende bezonning. De bouwnum- mers 5 en 8 hebben een inhoud van 650 m3. De bouwnummers 6 en 7 hebben een inhoud van 600 m3. De kopers van de villa's hebben een ruim keuzepakket aan extra's. Ruime stel posten. Traditionele bouw, ankerloze spouwmuren, optimale warmte-isolatie, hardhouten kozijnen en ramen. Aanvang bouw medio november/december 1989. Oplevering medio augustus/september 1990. Koopsommen v.a. f 490.000,- v.o.n. Uitgebreide prospectus op aanvraag verkrijgbaar. gjteiïsrt# UITSTEK THUIS I N SOEST NVM VERRIPS MAKELAARDIJ. EIKENLAAN 77. 3768 ET SOEST. TELEFOON: 02155-16824. VERRIPS MAKELAARDIJ O.G. IS AANGESLOTEN BIJ DE NVM. DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. Op veel plaatsen in ons land vind je ze nog: middeleeuwse burchten die herinneren aan een roemrijk verleden. De één is beter bewaard gebleven dan de andere, en van sommige is niet veel meer over dan een bijna vergeten ruïne. Dat laatste was eind vorige eeuw ook het geval met het middeleeuwse slot 'De Haar'. Maar in 1892 besloot de eigenaar, baron van Zuylen van Nyevelt van de Haar, zijn voorvaderlijk kasteel weer in alle glorie te laten verrijzen. Het resultaat daarvan is bijzonder boeiend: een kasteel van formida bele afmetingen, met een luisterrijk gebeeldhouwd en ingericht interieur te midden van een prachtig park. Wie dat allemaal met eigen ogen zien wil, kan met Dagtocht nr 60 van de Nederlandse Spoorwegen op een comfortabele manier kasteel De Haar gaan bekijken. Omdat de familie van Zuylen van Nyevelt het kasteel nog steeds een aantal maanden per jaar bewoont, kunt u deze NS-Dagtocht niet het hele jaar maken. Maar van 1 maart t/m 15 augustus en van 8 oktober t/m 15 november bent u van harte welkom. Uw Dagtochtkaartje geeft u recht op een uitgebreid program ma: een treinretourtje naar Utrecht, de busrit naar Haarzui- lens, de toegang tot het park, de rondleiding in het kasteel èn een kop koffie met appelgebak in café- resaurant de Vier Balken of in 't Wapen van Haarzuilen. Een stukje geschiedenis Wie het park van het kasteel bin nengaat, heeft meteen het gevoel in een andere tijd te zijn, zo groot is de overgang van het vlakke polder landschap naar het fraaie bos met zijn sprookjesachtige burcht. Dat hier tot 1892 helemaal geen bos stond en alleen een vervallen kas teelruïne is haast niet te geloven. Toch is het zo: de talloze enorme bomen die hier staan waren al zo'n vijftig jaar oud toen ze einde vorige eeuw stuk voor stuk van ver zijn opgehaald met het groot materieel uit die dagen, de zogenaamde 'Mal- lejannen'. De aanleg van het park en de bouw van het kasteel hebben in totaal zo'n twintig jaar geduurd. De baron hield daarbij niet van half werk: hij liet zelfs het dorpje dat rondom de ruïne lag, afbreken om het twee kilometer verder te her bouwen. Het kasteel is gebouwd door de architekt Cuypers, be roemd door onder meer het Rijks museum en het Centraal Station in Amsterdam. Om voldoende stenen te hebben voor dit enorme bouw- werk werd begonnen met de bouw van een steenfabriek ter plaatse. Dat was ook wel nodig, want de muren van het kasteel zijn maar liefst 1.20 tot 1.40 meter dik! Luisterrijk interieur Op uw rondleiding door het kasteel krijgt u veel te horen over de ge schiedenis van het slot en zijn be woners. De eerste indruk bij bin nenkomst is al overweldigend: u komt in een grote zaal die meer dan tien meter hoog is en overal om u heen ziet u de in middel eeuwse stijl gebeeldhouwde balu straden. Ook de deuren zijn rijk ge beeldhouwd en uitgevoerd in prachtige houtsoorten. Veel van de muren hebben gebeeldhouwde houten lambrizering en ook de pla fonds zijn op allerlei manieren ver sierd met beschilderingen en mo zaïeken of met bladgoud belegd houtsnijwerk. Het is alles bij elkaar van een weelde die nu wel wat tè overdadig aandoet. Toch wilde de baron niet alleen de schoonheid van het verleden maar ook het comfort van zijn eigen tijd. Het kas teel bevat dan ook veel technische hoogstandjes. De onopvallend ver werkte elektrische verlichting was nieuw in die dagen en alleen moge lijk doordat het kasteel een eigen generator had, aangedreven door een dieselmotor. Bovendien is er centrale verwarming door middel van stoom die ook de dertig bad kamers van het slot van warm wa ter voorziet. GEDULDIG FOTOMODEL Hoewel in het kasteel zelf fotografe ren niet is toegestaan, zijn er in het park genoeg mogelijkheden voor bij zondere foto's als herinnering aan dit dagje middeleeuwse historie. Het kasteel is erg fotogeniek en ook het park en de fraaie stijltuin leveren prachtige motieven op. Door de enor- me afmetingen van het kasteel is vooral een groothoeklens erg ge schikt en zorgt deze voor fraaie op namen. Voor de inrichting van het kasteel hebben de baron en zijn vrouw, Hélène de Rotschildt, de hele we reld afgereisd om overal middel eeuwse kunstschatten te kopen. Daarnaast werd veel van de inrich ting verzorgd door architekt Cuy pers, die daarvoor gebruik maakte van antieke stukken, die hij des noods liet namaken om het geheel te completeren. Zeer de moeite waard zijn ook de talloze middel eeuwse wandkleden met voorstel lingen uit het ridderleven of bijbel se taferelen. Alles bij elkaar is het een bijzonder boeiende ervaring om rond te dwalen door dit luister rijke slot en het prachtige park dat erbij hoort! 1001 dagtrips in kleurrijke pocket NS-Dagtocht nr. 60 is één van de talloze ideeën voor een boeiend dagje uit die bij elkaar te vinden zijn in de nieuwe uitgave van de pocket 'Er-op-uit!'. Samen met al le onderdelen van het programma 'NS-Dagtoerisme' en de belangrijk ste evenementen die in ons land worden gehouden, geeft dit kleuri ge boekje 1000 tips voor een gezelli ge ééndagsvakantie. De gids bevat 276 bladzijden en ruim 400 kleu renfoto's. 'Er-op-uit!' is te koop voor de vriendelijke prijs van f 3,95 bij alle NS-stations, VW's, post kantoren en de boekhandel. Veel mensen die vanwege hun leeftijd, werk, kinderen of andere omstandig heden niet meer in staat zijn een volle dige studie te volgen, zouden eigenlijk best nog wel eens in deeltijd de studie boeken ter hand willen nemen. Dit om zich bijvoorbeeld een betere positie op de arbeidsmarkt te verwerven of om hun kennis eens flink bij te schaven. Dat is mogelijk zonder dat de kosten een struikelblok hoeven te zijn. Als u zelf niet voldoende geld hebt om cur sus- of studiegeld te betalen, kan het Rijk u in de studiekosten van allerlei deeltijdstudies tegemoet komen. Dat geldt voor zowel schriftelijke cursussen die thuis worden gevolgd, als voor dag en avondopleidingen waarvoor weer in de schoolbanken moet worden plaats genomen. Het bedrag dat het Rijk aan de studie meebetaald, is een gift en hoeft dus niet te worden terugbetaald. Informatieseringsbank De tegemoetkoming van het Rijk valt onder de regeling 'Tegemoetkoming Studiekosten vanaf 21 jaar', die wordt uitgevoerd door de Informatiserings bank in Groningen, een onderdeel van het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen. De Informatiseringsbank in Groningen verzorgt alle denkbare zaken die met studiefinanciering te ma ken hebben, maar ook met de organisa tie van examens, de plaatsing van eer stejaars-studenten,, de inning van les geld en de uitkeringen aan onderwij spersoneel. Een aantal van 800 mede werkers is daar dagelijks mee bezig. Bijscholen De regeling 'Tegemoetkoming Studie kosten vanaf 21 jaar' is bestemd voor ie dereen van 21 jaar of ouder die naast het werk wil gaan leren. Ook voor werkzoekenden die zich willen bijscho len is de regeling uitermate geschikt. Bijvoorbeeld via een computercursus weten grote groepen werkzoekenden hun positie op de arbeidsmarkt te ver beteren en daarmee hun kans op een vaste baan te vergroten. Een andere groep die dankbaar van de regeling gebruik maakt is van de herin tredende vrouwen. Vrouwen die weer willen gaan werken, maar toch het idee hebben dat ze er te lang zijn uitgeweest, kunnen met een cursus of deeltijdstudie hun kennis waar nodig opfrissen. Elk jaar maken zo ongeveer 50.000 personen met de meest uiteenlopende achtergronden van de regeling gebruik. Zij volgen bijvoorbeeld een opleiding in het leerlingstelsel, een cursus Engels aan de dag- of avond-MAVO of een studie aan de Open Universiteit. Inkomen De hoogte van de tegemoetkoming is afhankelijk van het inkomen van u en uw partner. Iemand met een inkomen op bijstandsniveau komt voor een ma ximale tegemoetkoming in aanmer king, terwijl de hoogte van de toelage afneemt naarmate het inkomen van de studerende hoger is. Niet alleen het cursus-, college- of les geld wordt geheel of gedeeltelijk ver goed. Eveneens is er een vergoeding voor de benodigde boeken en leermid delen. Bovendien kan de Informatise ringsbank een deel van de eventuele reiskosten en het examengeld vergoe den. Gemiddeld werd het afgelopen studiejaar per in aanmerking komend persoon ruim duizend gulden uitge keerd. Niet alle studies worden vergoed Het is overigens zo dat de Informatise ringsbank geen toelagen verstrekt voor meer vrijblijvende cursussen als een cursus handwerken of postzegelverza- melen. Bovendien is de school of het opleidingsinstituut waar men de cursus of opleiding wil gaan volgen van belang. Zo kan niet voor elke particuliere school een tegemoetkoming worden verkregen. Meer informatie? Wilt u meer weten over de regeling 'te gemoetkoming Studiekosten vanaf 21 jaar', dan kunt u zich wenden tot een van de 25 regionale Steunpunten Stu diefinanciering. Het dichtsbijzijnde steunpunt is gevestigd in Utrecht, bij de Rijksuniversiteit Utrecht/Hogeschool Midden Nederland, Heidelberglaan 8, tel. 06-3212155. Daar is het benodigde aanvraagformulier verkrijgbaar, even als bij de meeste scholen. Hebt u nog vragen, dan kunt u ook bellen met het landelijk telefoonnummer van de steunpunten: 06-3991139. U wordt dan automatisch doorverbonden met het dichtstbijzijnde steunpunt. Burgemeester en Wethouders hebben toestemming gegeven voor het houden van een circusvoorstelling van Bassie en Adriaan, in Soesterberg op vrijdag 6 oktober aan de Kampweg, aanvang 16.15 uur en in Soest op zaterdag 7 ok tober op het terrein aan de Eng, aan vang 14.30 uur. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een woning aan de Amersfoortsestraat in Soesterberg. Omdat er geen braaksporen werden aangetroffen vermoedt de politie dat men gebruik heeft gemaakt van een val se sleutel. Het onderzoek leverde overi gens geen gegevens op over de eventue le buit. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een kelderbox aan de Smitsweg. Volgens de eigenaar bleek er niets te zijn ontvreemd. Hij stelde wel de politie op de hoogte. PARKLAAN Zonnig gelegen driekamer appar tement (1987) met afzonderlijke berging. Gunstig gelegen t.o.v. open baar vervoer, winkels, bos en duinen. Ind.: entree, toilet, woonkamer met open keuken (ca. 26 m2); verd.: 2 slaapkamers (ca. 13 m2 en 8.5 m2), badkamer. Voorzien van gas-C.V. Inkl. vloerbedekking. Service-kosten f 122,50 per maand. Gevraagde koopsom f 134.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT In Service-flatgebouw "De Soester- duinen" zonnig gelegen tweeka mer appartement op de begane grond met overdekt terras en berging in de onderbouw. Ind.: hal, toilet, woonkamer (6.82 X 3.98), keuken (2.74 x 2.28), slaapka mer (6.29 x 3.58) en badkamer. Inkl. stoffering. Op loopafstand van win kels, openbaar vervoer en uitgestrekt natuurgebied. Service-kosten f 1.175,- (1 pers.) en f 1.375,- (2 pers.) per maand (inkl. o.a. warme maaltijd en verwarming). Horizontaal eigendom. Leeftijdsgrens 75 jaar. Gevraagde koopsom f 140.000,- k.k. SOESTERBERGSESTRAAT Service-flatgebouw "De Soesterduinen". Op derde (tevens hoogste) woonlaag gelegen riant 3-kamer-appartement met berging in de onderbouw. Fraai uit zicht op het aan de voorzijde gelegen park met vijver. Ind.: hal, toilet, keuken, eetkamer (ca. 13.5 m2), woonkamer (ca. 28.5 m2) met deur naar balkon, slaapkamer (ca. 14.5 m2), badkamer met ligbad en 2 v.w. Incl. zonne schermen en vloerbedekking. Leeftijdsgrens 75 jaar. Servicekosten 1 pers. f 1.240,- p/mnd, 2 pers. f 1.440,- p/mnd. Incl. warme maaltijd, verwarming enz. Gevraagde koopsom f 225.000,- k.k. VOOR BETER BOUWEN EN WONEN Dagelijks komt u heel wat keertjes in uw keuken, om te koken, om iets af te wassen of om even iets uit de koelkast te pakken. Een ruimte die u ongetwijfeld zo effektief mogelijk wilt gebruiken. Allmilmö brengt de ideale lijn in uw keuken. Allmilmö keukens onderscheiden zich door hun fraaie vormgeving en effek- tiviteit. Maar minstens zo belangrijk is het vakmanschap waarmee de keukens gebouwd zijn. Kom daarom binnenkort eens kijken in ons Allmilmö Center. Amersfoort. Fluorweg 63. Tel. 033 - 611945 Openingstijden showroom Maandag 13 30 -17 00 uur Dinsdag t/m vrijdag 9.00 -12.30 uur en 13 30 -17 00 uur Zaterdag 10 00-16.00 uur Donderdag 19 00-21 00 uur

Soester Courant | 1989 | | pagina 13