ZÉÉR THUIS Slingerland NIC VAN DAM ja Estafette Soest-Soest: le (dames) en 5e plaats (heren) voor AV Pijnenburgteams Clubkampioenschap LTC WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 Soest - Soest overschaduwd door ongeval ZAALVOETBAL DVS Knollentuin soepel op winst ATLETIEK Internationaal Procar-toernooi a.s. weekend in Beukendal 'Go en Eemland' reserves DVS/Knollentuin te sterk voor zwakspelend SEC ZAALVOETBAL VISSEN Competitiewedstrij d H.S.V. de Snoekbaars TENNIS activesoorts TEAM Zeer grote belangstelling voor Soester T enniskampioenschappen Clubkampioenschappen bij de TOSS Recreatief zwemmen in De Turf ZWEMMEN 'Een riks da's voor niks!' Autowas -aktie Hopman Masselman Landelijke teams beginnen komend weekeinde Wisselende resultaten Red Stars bij begin van nieuwe competitie BASKETBAL Kopij-spelregels Slingerland is er voor iedere leeftijd! een heel gezellig jubileum-seizoen lang TELEFOON 02155-17954 'Uit de geschiedenis van Soest' deel 3: Nieuw boekje over rijke historie van Petrus en Paulus-parochie Karavaan van 140 trucks door Soest De wedstrijd bij de senioren werd dit jaar van begin tot het eind beheerst door de Veenlopers uit Mijdrecht, die vorig jaar nog 3e waren. Ver voor de rest kwamen zij om 'smiddags 4 uur aan in Soest, waar hun een geweldig onthaal wachtte. De eindtijd bedroeg 15.58.36. Op de 2e plaats eindigde een Duitse ploeg; DJK Werl, die voor het ruim 250 km tellende trajekt 16.31.46 nodig had. Enkele minuten daarna volgde GAC (vorig jaar nog glorieus overwinnaar in een nieuw parcoursrecord 14.53.18) in 16.33.04, waarmee zij beduidend lang zamer waren dan in 1988. De 4e stek was voor AV Pijnenburg 1 in een tijd van 16.37.50. De 5e en 6e plaats werden ingenomen door Mara thon Soest en BAV 1die resp. finishten na 16.39.24 en 16.39.34. De AV Pijnenburgploeg, dit jaar nood gedwongen met enkele lopers, oor spronkelijk ingedeeld in ploeg II, in de gelederen, had wellicht nog voor GAC kunnen eindigen, ware het niet dat van wege een communicatiestoornis de 7e loper van de Pijnenburgequipe op het traject Coesfeld - Duimen een afslag miste en daardoor ruim 2 km omliep. De 8e editie van de estafette Soest - Soest werd helaas deze keer overscha duwd door een ongeval, dat zich 's nachts voordeed in de direkte omge ving van Winterswijk. Een lid van de Duitse estafetteploeg werd op een don ker gedeelte van het parcours geschept door een auto. De loper werd door de voorruit van de achteropkomende auto geslingerd en vervolgens ijlings wegge bracht naar het ziekenhuis, waar men in eerste instantie het ergste vreesde. La ter op de dag vernamen de deelnemers dat de betrokkene het naar omstandig heden weer goed maakte en dat hij al leen flinke snijwonden had. Het nieuws over dit ongeval ging als een lopend vuurtje door de loperskaravaan en legde een duidelijk stempel op de immer zo populaire en sportieve krachtmeting Soest - Soest. Iedereen die meedoet weet elk jaar waaraan hij of zij begint en onderkent de vele gevaren die op de loer liggen in het donker, bij gevaarlijke kruisingen en andere moei lijke passages, die nu eenmaal aanwezig zijn op het ruim 250 kilometer lange traject. Elke vereniging die meedoet en zo ook AV Pijnenburg, beschikt over een draaiboek voor dit evenement dat elk jaar met dé deelnemende lopers afge stemd wordt. Het element veiligheid heeft daarbij een zeer hoge prioriteit. Desondanks blijkt dat een ongeluk als boven beschreven wel degelijk mogelijk is. Tijdens de prijsuitreiking in het Duitse Soest, waarbij ook burgemeester Bus- mann aanwezig was, werd dan ook niet om het incident heengepraat en werd duidelijk dat de Duitse organisatie, in samenwerking met de deelnemende verenigingen, terwille van het voortbe staan van de estafette Soest - Soest, de loop wil evalueren met als hoofddoel: een zo'n veilig mogelijk parcours voor de volgende editie, want die komt er be slist weer. Ook het eerste team van de Baarnse At letiekvereniging werd de dupe van een ongeluk, zij het van iets minder ernstige aard. Op een kruispunt vlak voor de wissel van de 8e etappe nabij Duimen werd even minder goed opgelet en kwam de bus van de Baarnaars in bot sing met een Duitse personenauto. Ge lukkig bleek hier de schade in van mate riële aard. In een eenzijdige wedstrijd hebben de spelers van DVS/Knollentuin weinig moeite gehad met de tegenstanders van De Peuk. het surplus aan techniek aan DVS-zijde gaf duidelijk de doorslag. Snel combinerend zocht DVS de weg naar het doel van De Peuk. Binnen vijf minuten stond het 3-0 voor DVS. René van den Deyssel scoorde driemaal. De Peuk scoorde voor rust nog eenmaal tegen. Na rust schroefde DVS het tempo op, zodat de tegenstander al snel de hoop op eventueel succes kon vergeten. De uiteindelijke uitslag zegt genoeg over het krachtsverschil: 14-2. Doelpunten in de tweede helft werden gescoord door René van denDeyssel (3 maal), René Kaats (3 maal), Maurice Aquino (3 maal) en Luits Houkes en Peter van den Deyssel (beide eenmaal). Het team van DVS/Knollentuin heeft in elk geval goede hoop op een hoge no tering in deze competitie. Op dat moment lagen de Pijnenburgers mede door het goede lopen van Peter Jansen, die de 7e etappe voor zijn reke ning had genomen zelfs op de 2e plaats, maar door voornoemde fout werd de 8e etappe ingegaan in 5e positie. Aanvankelijk lag de Pijnenburgploeg na de eerste 2 etappes, gelopen door Dick den Ouden, die sterk opende en Simon Schreur, die er eveneens flink te genaan ging op een 2e plaats. Laatstge noemde liep op het geaccidenteerde ge deelte van de 2e etappe van Apeldoorn in een echte "bolletjestrui", die hij met verve droeg, want hij wist de loper voor hem op overtuigende wijze in te halen en zette een prima tijd neer. Als 3e loper nam over Wim v. Dorre- stein, die als invaller een regelmatige wedstrijd liep. Bert van Velzen was de 4e man, die aanvankelijk wat moeite had om in zijn ritme te komen, maar uit eindelijk zijn etappe goed beëindigde. Joop van Leyenhorst, evenals Harry van Brummelen een van de weinige Soesters, die alle Soest-Soest edities heeft meegelopen, liep onder zijn nor male niveau, al speelde hem parten dat hij in Winterswijk vanwege het reeds eerder gememoreerde ongeval door de politie omgeleid werd, waardoor hij ve le honderden meters extra moest ma ken. Peter de Groot, de 2e debutant, deed voor het eerst mee aan Soest-Soest, en startte wellicht iets te snel, waardoor hij naarmate zijn etappe (nr. 6) vorderde het steeds zwaarder kreeg. Peter Jansen liep ondanks de extra 2 km die hij te verwerken kreeg een prima wedstrijd en bracht de Pijnenburgploeg vooraan in de wedstrijd, hetgeen helaas van korte duur was. Bij het ingaan van de 8e etappe werd echter door Henk Wallet de aanval in gezet op de 4e plaats, en deze loper liep een regelmatige race, die hem dicht bracht bij de ploegen van BAV en GAC. Harry van Brummelen, die over nam voor de voorlaatste etappe, had een erg goede dag en het was met name dankzij zijn inspanningen dat de span ning om de plaatsen 3,4 en 5 weer vol ledig oplaaide. Bij het laatste wisselpunt lag er nog maar 300 meter tussen AV Pijnenburg (5e) en BAV (4e). René Hoksbergen, die als slotloper van start ging, ging als het ware computer gestuurd op zijn doel af, en passeerde de BAV-ploeg, die op de meet ruim 2 minuten toe moest geven. AV Pijnenburg 2 Met invallers Henk van Hal en René van Zee begon de 2e equipe van AV Pijnenburg aan de estafette Soest- Soest. In plaats van vrijdagnacht om 12.00 uur, zoals de snellere ploegen, was samen met de damesploeg van AV Pijnenburg besloten te starten om 20.00 uur 's avonds. Een zeer goede keus daar de 2e herenploeg een goede sparringpartner bleek voor het dames team. Hoewel van dit team geen in het oog springende resultaten verwacht konden worden, werd voor elke meter "gelopen", hetgeen resulteerde in een 12e plaats in 20.05.26, waaarmee zij de dames net iets voor moesten laten gaan. Dames Helaas deden dit jaar slechts twee teams mee: AV Pijnenburg, vorig jaar 2e in 20.19.34, hetgeen tevens de snelste tijd was tot dan toe voor de Soester atletes, en LG HASO, een gecombineerd Duits team (Hamm/Soest). In het begin namen de Duitse dames ge decideerd een flinke voorsprong, maar de Soester dames lieten het er niet bij zitten en zetten in de 4e etappe Vorden - Groenlo) dankzij het sterke lopen van Gerrie den Oude de achterstand om in een voorsprong. In de laatste etappe moest zelfs ook de Heren Il-ploeg van AV Pijnenburg er aan geloven en werd ondanks hardnek kige tegenstand de morele overwinning en tevens eindzege voor Elvira de Bruin veilig gesteld in 20.00.10, waarmee de dames voor de 2e achtereenvolgende maal hun beste tijd verbeterden. Het parcoursrecord bleef echter in handen van GAC (19.42.50). Veel plezier hadden de Pijnenburg teams o.l.v. Jan Westerbeek van de gra tis ter beschikking gestelde busjes van Wonncentrum Middelman en Aanne mersbedrijf Hendriksen. Zaterdag om 10.00 uur zal in sporthal Beukendal het startsein gegeven wor den voor het internationale Procar-vol- leybaltoernooi voor dames. Met een veld dat zijn weerga niet kent betekent dit dat er in Soest te genieten valt van een toernooi dat op in Nederland uniek is. De komst van de Nederlandse kam- pioen Avero OS uit Sneek, de Duitse en Belgische topploegen CJD Feuerbach, VC Schwerte en Hermes Oostende, te vens de nummers 2 en 3 van Nederland Brother Martinus en Longa 59, aange vuld met ATC uit Hengelo en het orga niserende Stam-Sovoco, garanderen een absoluut topsport-evenement. Om 10.00 uur zal gestart worden met de wedstrijden tussen Stam Sovoco en VC Schwerte en de wedstrijd Longa 59 Go-club 'Go en Eemland' won onlangs in Utrecht een vriendschappelijke wed strijd tegen de Utrechtse Go-club met 5-4. Utrecht moest zodoende boeten voor het feit dat het niet zijn sterkste spelers had opgesteld. Eveneens onlangs werd de jaarlijkse le denvergadering gehouden; hier werd 0.m. besloten tot het organiseren van een beginnerscursus, komend najaar. Het go-spel is vrij moeilijk en nog altijd niet erg bekend. De drempel voor po tentiële geïnteresseerden om het te gaan spelen is daardoor nogal hoog. Deze cursus hoopt die drempel wat te verlagen. Voor de laddercompetitie zijn tot nu toe de volgende partijen gespeeld: Beemsterboer - Rosendal: 0-1 (4 ste nen voor). A. Uhlenbusch - de Jong: 1-0 (8 stenen voor). Gallenkamp - E. Uhlenbusch: 0-1 (2 stenen). van Aurich - van Giffen: 0-1 (9 stenen), van der Donk - Schipaanboord: 0-1 (4 stenen). E. Uhlenbusch - Beemsterboer: 0-1 (3 stenen). A. Uhlenbusch - Rosendal: 0-1 (4 ste nen). van Aurich - de Jong: 1-0 (9 stenen). De stand aan kop: 1. Rosendal klasse 17 2. en 3. A. Uhlenbusch - Beemsterboer klasse 25. De Go-club 'Go en Eemland' houdt zijn clubavond iedere eerste, derde (en evt. vijfde) woensdag van de maand, in het kantoor van 'Teksteam', Nieuw Baarnstraat 45, Baarn. Informatie: A. Uhlenbusch, secretaris, Floriszlaan 24, 3742 MJ Baarn, tel. 02154- 15397. De reserves van DVS/Knollentuin be gonnen de eerste competitiewedstrijd met een derby tegen plaatsgenoot SEC. DVS, nog steeds zonder de geblesserde Gerrit van de Laan en Reijer Looyssen, liet vanaf het eerste fluitsignaal zien dat het er deze avond goed zin in had. Door middel van goede combinaties en snel spel werd SEC bij vlagen helemaal weg gespeeld. De ruststand was slechts 3-0, doordat er nog vele kansen onbenut werden gela ten. Deze drie goals kwamen allemaal van de voet van Ronald de Rooy. Na rust begon de D VS-trein pas goed te draaien en liep men al gauw uit naar een 10-0 voorsprong door doelpunten van Dave Leijenhorst (viermaal) en René Ribberink en Ronald de Rooy. Bert Huisman van SEC redde één mi nuut voor tijd de eer door met een listig hakballetje tegen te scoren, a.s. Vrijdag speelt DVS 2 opnieuw thuis tegen de Baron 2 om 19.00 uur in de Banninghal te Soesterberg. tegen CJD Feuerbach. Het verdere programma voor de zater dag luidt: 11.30 uur: AveroOS- Hermes Oosten de, Brother Martinus - ATC. 13.00 uur: Stam Sovoco - Avero OS Brother Martinus - CJD Feuerbach. 14.30 uur: Hermes (Dostende - VC Schwerte, ATC - Loriga 59. 16.00 uur: Avero OS - VC Schwerte, Brother Martinus - Longa 59. 17.30 uur: Stam Sovoco - Hermes Oos tende, Feuerbach - ATC. Zondag beginnen de wedstrijden op nieuw om 10.00 uur. De strijd om plaats 3 en 4 staat gepland om 13.00 uur, ter wijl de aanvang van de finale om 15.00 uur zal zijn. Kaarten voor dit evenement zijn te ver krijgen aan de zaal en kosten 7,50 per dag. Voor de jeugd is dit 2,50. Zaterdag j.1. heeft H.S.V. de Snoek baars voor de le competitiewedstrijd de Naardervaart bezocht. Dit visrijke, ondiep stromende water dient, om suc ces te hebben, met subtiliteit bevist te worden en vereist dan ook enige specia lisatie. Dat ook die in de Snoekbaarsge lederen voorhanden is blijkt uit de re sultaten, die zondermeer goed waren. In de le divisie werd specialist in alle disciplines John Kasius op zeer overtui gende wijze winnaar. Hij ving maar liefst 78 maatvissen met een totale leng te van 17.22 m. Deze prestatie ontlokte aan zijn medebroeders-in-petrus een stormachtige ovatie. Tweede in deze divisie werd Joop Hib- bel; hij wist 9.85 meter vis uit de vaart te onttrekken en lijkt voorlopig buiten de gradatiegevaar. In de 2e divisie kreeg Jaap Lindeboom de handjes op elkaar door le te worden met 9.45 m. Door deze goede plaats te vissen blijft hij in de nek aan nek race met Jaap Post om het kampioenschap, goed kanshebber. Post wist zich ook nu weer zeer goed te plaatsen met een 2e plaats en 8.60 m. vis. De laatste wed strijd op de Funtus zal uitwijzen wie de langste adem heeft. De hoogstgëeindigde deelnemers van deze wedstrijd zijn: Ie divisie: I. John Kasius 17.22 m. 2. Joop Hibbel 9.85 m. 3. Elbert van Beek 9.49 m. 2e divisie: 1. Jaap Lindeboom 9.45 m. 2. Jaap Post 8.60 m. 3. Wout v.d. Groep 7.28 m. Koppelwedstrijd Op zaterdag 7 oktober organiseert de Snoekbaars een koppelwedstrijd voor haar leden. De wedstrijd wordt vanuit boten gevist op de Vecht bij Weesp. Verzamelen om 6.30 uur bij de Bierput te Weesp. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- p.p.; hierbij is de huur van een halve boot in begrepen. Er wordt gevist tot 11.30 uur en ook nu zal de prijzentafel weer opge steld staan in de Bierput. Opgeven zo spoedig mogelijk, maar in ieder geval vóór woensdag 4 oktober, bij: Willem v.d. Kraats, Laanstraat 72, Soest, tel. 16895. Ondanks betrekkelijk slecht weer en veel blessures in de afgelopen weken werden tijdens een zonovergoten fina ledag van de clubkampioenschappen van de LTC Soest vele prachtige par tijen gespeeld. Het gelijktijdig spelen van het jeugd- en seniorenkampioen schap laat nog eens duidelijk zien hoe klein de verschillen tussen beide zijn. Zo werd Sanne Metz clubkampioene bij de junioren en ook bij de senioren, zodat haar hegomonie in d3ze club bo ven elke twijfel staat. Vincent Langen- dorff en Ragnar Hulskamp streden bij de junioren om de titel en waren ook bij de senioren in diverse finales vertegen woordigd, terwijl Sonja Huizinga het presteerde om bij twee clubs in de fina les te staan (LTC en Soest-Zuid). Al met al leverde dit een aantal boeien de finales opwaar de jeugd het opnam tegen de gevestigde orde. Bij de dames enkel wist Sanne de Metz via vasthou dend tennis eerst Sonja Huizinga (ju nioren) en daarna Helen Blokpoel te verslaan, hetgeen haar een dubbele titel opleverde. Bij de heren enkel probeerde Ragnar Hulskamp met snel baseline spel Hen- drik Jan Dolman te verslaan, maar deze wist uit vaak onmogelijke posities met knap tegenspel toch de winst naar zich toe te trekken. Later op de dag had Ragnar meer succes bij de junioren toen hij Vincent Langendorff met dezlefde techniek wel op de knieën kreeg. De boeiendste partijen waren de heren- dubbel en de gemengd dubbel in de hoogste categorie. De herendubbel tus sen Bert van Wede met Ragnar Huls kamp enerzijds en Joop van Kooy en Vincent Langendorff anderzijds lever de een spannende driesetter op met we derzijds hoogstaand tennis, waarbij het talrijke publiek zijn waardering niet on der stoelen of banken stak. Als toegift werd daarna een evenzo fraaie gemengd dubbel gespeeld door Joop van Kooy en Sonja Huizinga tegen Eric Hovestad en Helen Blokpoel. Om dat Joop van Kooy in beide gevallen het spel wist te controleren kon hij met zijn dubbelpartners de twee titeL in de wacht slepen. Bij de damesdubbel was de titel voor Helen Blokpoel en Barbara Berg. GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 Member of the International Sports Group Zondag j.l. heeft voor de Soester ten niskampioenschappen de loting onder het toeziend oog van de bondsgedele- geerde, de heer G. Hendriks, plaatsge vonden. In diverse wedstrijdcatego rieën hebben zich totaal 248 personen ingeschreven, een record aantal in deze 10 jaar. Ook bij de recreatiewedstrijden 220 inschrijvingen, dus totaal 110 pa ren. Vorig jaar 104 paren, dus ook hier een groter aantal. In de loop van deze week krijgt iedere deelnemer/ster bericht wanneer er ge speeld gaat worden(het toernooi vindt plaats van 23 september t/m 8 okto ber). Zoals bekend vindt het wedstrijdge- beuren dit jaar plaats bij LTV Soest- Zuid aan de Bosstraat en de recreatie wedstrijden roulerend op de overige vier parken in Soest en Soesterberg. Op de finalezondag 8 oktober a.s. zal er o.a. een demonstratiewedstrijd plaats vinden waarvan de tijd en namen van bekende tennissers uit het land bekend gemaakt zullen worden. Het organiserend comife hoopt op veel mooi weer en een grote publieke be langstelling voor dit 2de lustrum te mo gen rekenen. Er zullen zeker veel inte ressante partijen plaatsvinden. De finales van de clubkampioenschap pen bij de TOSS hebben zondag j.l. bij stralend weer en grote publieke belang stelling plaatsgevonden. Verschillende partijen waren niet alleen zeer span nend, maar er werd ook zeer goed ten nis gespeeld, vooral in de dubbelpartij- en. Er waren categorieën n.1. A en B. In de A-categorie waren de winnaars: Dames enkel: kampioen Lieke Moon- en, die in 2 sets 6-3, 6-2 won van Petra Schimmel. Heren enkel: kampioen Ad Bosboom, hij won met 7-6, 6-7 en 6-3 van Thijs v.d. Brakel. Dames dubbel: Wil v.d. Deyssel/Petra Schimmel werden kampioen door in 3 sets 6-3, 3-6 en 6-8 te winnen van José v.d. Grift/Marga van Leek. Heren dubbel: Joop van Daalhuizen/ Gerard Toemen werden in een zeer spannende strijd kampioen door in 3 sets 6-4, 4-6 en 8-6 te winnen van Ad Bosboom/Kees van Empelen. Gemengd dubbel: Anita v.d. Bolt/Gijs Klomp wonnen in 2 sets 6-3, 6-2 van Marga van Leek/Kees van Empelen. In de categorie B werden kampioen: Dames enkel: Loes Edelhausen in 2 sets 7-6, 6-1 van Heidi Koelewijn. Heren enkel: René Dijkman in 2 sets 6-0, 6-3 van John v.d. Lugt. Dames dubbel: Toot Vreeswijk/Annie Werkhoven in 2 sets van 6-3, 7-5 van Gerda van Empelen/Lyda Ghurahoo. Heren dubbel: Wolfert van Duin/Paul Scholten net overgekomen uit de TOSS-jeugd wonnen in 3 sets 1-6,6-3, 12-10 van Johan Bekink/Richard Hat- tu. Gemengd dubbel: Paula en Sjaak Smeeing in 2 sets 7-6,7-5 van Jacqueli- ne de Harder/Willem Groen. Bij de jeugd ook een toernooi met fina les. Hiervan zijn de uitslagen: Meisjes: algemeen kampioen Inge Ver hoeven. Jongens: algemeen kampioen Jaime Happe. Bij de Aspiranten: Johnny Pels en Joeri van Daalhuizen. (tijdens vakanties geldt Maandag: 12.15 - 13.15 uur: vrij zwemmen 21.00 - 22.00 uur: zwemmen voor vol wassenen Dinsdag: 12.15- 13.15 uur: vrij zwemmen Woensdag: 09.20 - 10.20 uur: zwemmen voor vol wassenen 14.00 - 16.00 uur: zwemmen met re creatiemateriaal 19.30 - 20.30 uur: zwemmen voor vol wassenen 20.30 - 21.30 uur: zwemmen voor vol wassenen Donderdag: 12.15 - 13.15 uur: vrij zwemmen Vrijdag: 12.15 uur: vrij zwemmen Zaterdag: 13.30 - 15.45 uur: zwemmen met re creatiemateriaal Zondag: 09.45 - 12.00 uur: vrij zwemmen 12.00 - 14.15 uur: vrij zwemmen Zonneweide Gebruik van zonneweide: f 1,00 per kwartier een afwijkend rooster). Toegangsgelden Personen tot en met 14 jaar: f2,10 per uur. Personen van 15 jaar tot en met 64 jaar: f 2,35 per uur. Personen van 65 jaar en ouder :f 1,35 per uur. Bezoekers f 0,65 per uur. Zwemlessen Opgeleid kan worden voor diploma A en B op maandag/donderdag of dins dag/vrijdag, voor basisdiploma en zwemvaardigheidsdiploma I, II en III op woensdag/zaterdag. Zwemles voor volwassenen is op maan dag- en donderdagavond. De duur van een zwemles is 30 minu ten. Kosten: personen tot en met 14 jaar: f 32,00 per maand; personen van 15 jaar en ouder: f 36,50 per maand. Inlichtingen en inschrijvingen bij afd. Sport en Recreatie van de gemeente Soest, Steenhoffstraat 6, tel. 93542. Op zaterdag 23 september houdt de Soester scoutinggroep "Hopman Mas selman" weer haar jaarlijkse autowas- aktie. Onder het motto "Een riks da's voor niks" zullen de vijftig welpen, ver kenners en leiding graag uw auto schoonmaken. Van 's ochtends 10.00 uur tot 's mid dags 16.00 uur staan zij gereed bij de Gemar aan de Parallelweg 19. Terwijl u boodschappen doet, gaan de scouts met water en zeep aan de slag om in no-time uw auto te laten blinken. Het geld dat hiermee wordt binnengehaald is be stemd vvor het renoveren van het club huis. Ook ditmaal stelt het Soester bedrijf Procar de nodige poetsmiddelen ter be schikking, zodat u niet bang hoeft te zijn; voor beschadiging van uw autolak. Red Stars is de basketbalcompetitie met wisselende resultaten begonnen. Terwijl de landelijke teams een oefen programma afdraaiden, startten de niet-standaard-ploegen met hun eer ste officiële wedstrijd. Het leverde Red Stars zeven overwinningen, één gelijkspel en vijf nederlagen op. Het tweede herenteam gaf na een ge slaagde inhaalrace de wedstrijd tegen Quick Runners binnen enkelen minu ten uit handen. Met nog ruim tien minu ten voor de boeg had Red Stars voor het eerst een voorsprong: 41-44. Van het ene op het andere moment zakte de Soester ploeg in elkaar. Veel balverlies en een vaak te lichtzinnige defensie stel den de thuisploeg in de gelegenheid een indrukwekkende serie scores te laten noteren. De club uit Huizen won met 88-65. Het zesde herenteam begon met een 47-47 gelijkspel tegen Eem'78. Het was een verdienstelijk resultaat voor de for matie, waarin een aantal onervaren spe lers uitkomt. De dames haalden de volle winst uit de duels met Eagles en Quick Runners. In Huizen won het tweede team met 43- 61. Dames 3 versloeg op eigen veld Eagles met 46-14. Bij de jeugd waren enkele spannende wedstrijden te zien. Het eerste jongens- kadettenteam had gedurende bijna de gehele wedstrijd een voordelige marge, totdat tegenstander Woodpeckers met nog twee speelminuten op het bord langszij kwam: 51-51. In de slotfase hield Red Stars het hoofd koel en maak te de ploeg het karwei zorgvuldig af door met 54-51 te winnen. Het onder linge duel tussen het eerste en tweede welpenteam kende eveneens een ener verend scoreverloop. Het tweede team trok uiteindelijk aan het langste eind: 55-51. Overige uitslagen: Red Stars MB1 - Blue Herons 52-31 Red Stars MCI - New Stars 48-27 Red Stars JB2 - Irene 42-30 Red Stars JC2 - Argon 14-86 Red Stars JC3 - Blue Herons 34-40 Red Stars XD3 - Bourgondië 30-60 Landelijk De vier landelijk spelende teams van Red Stars beginnen in het komend weekeinde aan de competitie. De da mes ontvangen zondag om 19.45 uur in sporthal Beukendal Gunco Rotterdam. Daarvoor ontmoeten de meisjes junio ren om 18.15 uur Waddinxveen. Het herenteam en de jongens spelen een uit wedstrijd. De Soester Courant hanteert met betrekking tot het inleveren van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maandagmiddag 17.00 uur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. naar hartelust worden gedanst vanaf f 195,- Trendy-dancing voor de jeugd stijldansen voor wie dat wil gezelligheids-klubs voor ouderen, "opfris"-kursussen voor iedereen die denkt het dansen verleerd te zijn. Inschrijven? Informatie? Folder sturen? Bel. Het kan dagelijks tussen 14.00 en 21.00 uur. Langskomen is natuurlijk ook prima: Weegbreestraat 205-207, Soest De Petrus- Pauluskerk is in Soest door de eeuwen heen steeds het mid delpunt geweest in het geestelijk en maatschappelijk leven. Inde Meen 15e eeuw leek alles naar buiten nogal rustig, maar toch zag de strijdvaardige bis schop van Utrecht zich meer dan eens genoodzaakt te paard naar Soest te ko men, om de orde te herstellen. Soest stond ook in die jaren bekend als koppig en vasthoudend. Die vasthou dendheid kwam sterk tot uiting toen op Kerstmis 1580 de nieuwe religie werd ingevoerd en de oude kerk in de Kerke- buurt -die tot dan toe voor de katholie ke eredienst werd gebruikt- overging in handen van de aanhangers van de re formatie. Dat was het begin van een godsdienststrijd, die in Soest nog jaren zou voortduren. "De Petrus Paulusparochie" is het onderwerp van een 105 pagina's tellend boekje van de hand van de heer F.S.I. Knaapen, dat eerstdaags zal verschij nen als deel 3 in de reeks "Uit de ge schiedenis van Soest" (een uitgave van de Historische Vereniging Soest). Deze uitgave werd mogelijk gemaakt door medewerking van boekhandel Van de Ven en Drukkerij Practikum, waardoor de prijs voor het rijk geïllu streerde werkje bijzonder laag kan wor den gehouden. Het boekje is te bestellen bij boekhan del Van de Ven, Zuidpromenade 1 te Soest en kost f 12,50. Een karavaan van maar liefst 140 vrachtwagens baande zich zaterdgamniddag een weg door de gemeente Soest, op weg naar het jaarlijkse truckerfestival op Eemeroord in Baarn. De tocht voerde o.a. over de Koningsweg, waar de chauffeurs blijk gaven van hun aanwezigheid door een intensief gebruik van de claxon. De karavaan stond onder begeleiding van de motorpolitie, die alles in goede banen wist te leiden.

Soester Courant | 1989 | | pagina 18