09 29?° ftian? INTRODUKTIESHOW NIEUWE DAIHATSU APPLAUSE van 15 t/m 30 september Uitnodiging AUTOCENTER HANS HUIGEN B.V. S"f25.495: LVEERKAMB WÊÊÉS Mini-prijs Maxi-keus uitgave nieuwe boeken FONDUE PAGINA 4 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT KERKSTRAAT 109 - 3764 CS SOEST De nieuwe DAIHATSU APPLAUSE is een ras echte 5-deurs auto die er uitziet als een 4-deurs Sedan. De motor doet u ook al wegdromen met zijn vermogen van maar liefst 105 pk. U kan kiezen uit meer dan 10 verschillende uit voeringen. De DAITHATSU APPLAUSE is een applaus waard. (al zeer compleet uitgerust) Kom zien en berijden! Openbare bibliotheek Sportkopij FONDUE-RESTAURANT BAR-GRILL 'T LUYKJE [waterbedden Soester Courant - Reclamekrant Ajax allesreiniger Komo huisvuilzakken stuks 4. NU 2 ROLLEN 830 Baiance voor de koffie Schuur sponsjes NU 2 PAKKEN 378 F BalancE' Baï ancx Stegeman cervelaat worsten vr ac V 4 2 mum. Kate Auteur: Paul-Loup Sulitzer Uigever: Van Holkema Warendorf Wie leesplezier heeft beleefd aan de ro man "Hannah" zal ook Sulitzer's nieu weling "Kate" als een aanwinst be schouwen. De auteur is een rasschrijver en een groot verteller. Met zijn nieuwe roman duikt hij in het Amerika van de dertiger jaren waar een nogal eigenzin nige dochter van een krantenmagnaat een dagbladbedrijf tot een suksesvolle onderneming maakt. Journalistiek en alles wat er mee te maken heeft is haar leven, totdat een collega-journalist zich aandient. Een carrière polijsten, of voorrang aan gevoelens geven. Met fraaie karaktertekeningen komen in een uitstekend, niet alledaags verhaal, de ontwikkelingen tot een ander eind dan de lezer verwacht. Degelijke ont spanningslectuur. Soemeh Auteur: Lilian Tesselaar Uitgever: Altamira het geslaagde debuut van een schrijfster die gedurende twaalf jaar aan dit om vangrijke werk gebonden geweest is. De gehele roman is op een aangename wijze nogal doordrenkt van een sprook jesachtige sfeer waarin vier mensen de uitdaging aannemen hun land te verla ten en elders in de wereld hun innerlijke krachten te toetsen. Wie voor de sfeer en het thema van het boek gevoelig is, zal met het lezen van 'Soemeh' een groot aantal uren aangenaam bezig ge houden worden. Casanova Auteur: J. Rives Childs Uitgever: De Arbeiderspers Casanova, een fenomeen, sinds 18e eeuw tot de verbeelding van velen spre kend. De beelden die hij bij een groot publiek oproept, zijn reputatie en le venswandel beperken zich in hoofd zaak tot de meesterverleider voor wie geen bekoorlijke vrouw veilig was, een ongegeneerde rokkenjager zonder mo raal. Een te eenzijdige en daarom on juiste belichting waarmee Casanova- kenner J. Rives Childs in een wat docu- mentair-achtige biografie afrekent. Een afrekening die, het kan niet anders, er toe zal leiden dat Casanova als legen de een wezenlijk ander stempel op zich zal krijgen. Te danken aan een auteur die zich voor deze verandering, "eer herstel", met een studie van dertig jaar ingezet heeft. Dankzij deze inspanning is honderdzestig jaar na zijn dood de ware Casanova opgestaan. De tafelknecht Auteur: Ira Wood Uitgever: Van Gennep Wie op zoek is naar een heerlijk stuk vakantie-lectuur, zeker ook "te consu meren" wanneer straks de dagen korter worden doet er verstandig aan "De ta felknecht" aan te schaffen. Daarin een gegeven waar de Amerikaanse filmin dustrie met goed fatsoen niet omheen kan: amusant, verrassend, ontroerend. Het verhaal van een joodse kelner op tredend in een van de betere jet-set- restaurants in Boston. De man bezit alle eigenschappen om de high society van de Amerikaanse oostkust voor zich op de knieën te krijgen. Hij wordt uitge roepen tot de "beste kelner" van de stad en weet daarvan in ieder opzicht op aangename en amusante wijze van te profiteren. Een dwaas gegeven waar mee Ira Wood een hoogst opmerkelijk romandebuut maakte. De wet van Auteur: Hans van Maanen Uitgever: Boom In dit hoogst originele boekje worden de bekendste wetten, betrekking heb bend op natuurkunde, scheikunde, astronomie, economie, sociologie e.d. op een rijtje gezet. Van Archimedes tot Parkison. Zeer praktische geheugen steuntjes voor wie belangstelling voor de ontwikkeling van de wetenschap heeft. Aldus Persbureau Tass Auteur: Julian Semynonow Uitgever: Van Holkema Warendorf Een politieke thriller die zonder enig voorbehoud uit de schrijfmachine van John Le Carré had kunnen komen. Zonder uitzondering zijn de van hem langzamerhand bekende ingrediënten er in verwerkt. Het is echter de in Rus land populaire Thriller-auteur en aan hanger van glasnost Julian Seymyno- now die de lezer op zeer overtuigende wijze uitnodigt een ommezwaai van 180 graden te maken. Wie op deze uit nodiging ingaat stapt met de auteur een niet eerder ontdekte wereld binnen waarin zich een thriller afspeelt geba seerd op vele authentieke gegevens. De geloofwaardigheid? De moeite van het zelf oordelen zeker waard. Het Plaatsnamenboek Auteur: G. v. Berkelen K. Sam- plonius Uitgever: Van Holkema Warendorf De auteurs hebben een degelijk stuk monnikenwerk afgeleverd. In dit boek 5000 nederlandse plaatsnamen, alfabe tisch gerangschikt, waarvan oudere vormen worden vermeld en de beteke nis of de mogelijke betekenis wordt aangegeven. Dit boek pretendeert al lerminst volledig te zijn, maar de uit komst is er een die met betrekking tot verstrekte gegevens over steden en dor pen zonder meer verrassend is. Jaarboek Film 1989 Diverse auteurs Uitgever: Het Wereldvenster In het Nederlands Jaarboek Film, editie 1989, zijn alle uitgebrachte films van 1988 vermeld. Opnieuw een encyclo pedisch boekwerk van uitzonderlijke klasse. Diverse gezaghebbende filmcri tici verleenden er hun medewerking aan. Een groot aantal illustraties zorgen voor een goede balans in woord en beeld. De meer dan oppervlakkige bio scoopbezoeker zal er nu en later vele uren zoet mee zijn. Jeugd, probleem van ouderen? Auteur: Diederik van Loggem Uitgever: Ambo Het meest onthullende in dit boek is de conclusie dat "de jeugd van tegenwoor dig" in tal van opzicht qua gedrag en mentaliteit nog steeds overeenkomsten vertoont met die uit een grijs verleden. Normloze en losgeslagen jeugd, de au teur toont het met feiten aan, is aller minst een trend van de 20e eeuw. Dat grootouders, onze ouders en ouders van nu alles te maken hebben met kin deren van vandaag en morgen komt eveneens boven water. Niets nieuws onder de zon dus? Toch wel. Deze studie toont vooral aan hoe de betrekkelijkheid van onze zor gen ten opzichte van de hedendaagse en toekomstige jeugd dient te zijn. Fijnproeversgids voor Parijs Auteur: Patricia Wells Uitgever: Bosch Keuning Een zeer lezenswaardig boek voor wie, in welk seizoen dan ook, Parijs even wil doen. Een ontdekkingsreis langs bi stro's, restaurants, café's, markten, kaaswinkels en boulangers. De adres sen zijn per buurt alfabetisch gerang schikt, voorzien van telefoonnummers en openingstijden. Bij wijze van culinai re toegift voor thuis vijftig favoriete re cepten van beroemde chefkoks. Patri cia Wells, iemand die thuis is in de fran se lichtstad. Completer kan het name lijk niet. Dierenlevens Auteur: Jan Desmet Uitgever: Lannoo Zo er prijzen voor dit genre boeken zouden bestaan, dan komt "Dierenle vens" zonder enig voorbehoud in aan merkingvoorde hoofdprijs. Een prach tige balans in woord en beeld over de dieren der Schepping. Gedrag en dag indeling van in het wild levende dieren in de Lage Landen. Op een bijna aan doenlijke wijze kennismaken met wat onder, naast en boven ons leeft. Een sprookjesachtig boek, samengesteld, geschreven en uitgegeven door mensen die van dieren houden en lezers in een wonderlijke mooie wereld willen be trekken. Heerlijke Salades Auteur: Annette Wolter Uitgever: Zomer Keuning In de terecht geprezen serie Culinaire Boekerij verscheen recent "Heerlijke Salades". Alleen al de fraaie cover van dit smakelijke boekwerk doet bij de le zer het water in de mond lopen. Veel van de recepten zijn afgestemd op het zomerseizoen, maar met enige fantasie zijn de salade-variaties geschikt vooral le jaargetijden. Wie smakelijk verzorg de, en vooral verfijnde salades op prijs stelt, de moed heeft van platgereden paden inzake samenstelling en berei ding af te stappen, zal aan deze uitgave veel onontbeerlijke tips en informatie overhouden. De Verdwenen Buurt Auteur: I.B. van Creveld Uitgever: De Walburg Pers Veel is er na de oorlog gezegd en ge schreven over het verdwijnen van de Amsterdamse "Jodenbuurt". Opmer kelijk dat het tot 1989 heeft moeten du ren alvorens aandacht werd geschon ken aan de verdwenen Haagse "Joden buurt". Qua sfeer en karakter niets of nauwelijks verschillend van wat in Am- i sterdam werd gekoesterd. Het is aan De Walburg' Pers en auteur I.B. van Cre veld te danken dat dit verrukkelijke stukje Den Haag, waar ik op zondag morgen mijn augurken, mijn matses, pekelvlees en andere lekkernijen kocht, eindelijk in woord en beeld wordt ge bracht. Met veel aandacht voor de ach tergronden van het joodse levenspa troon woTdt in dit werk een drie eeuwen oude woon- en leefcultuur, sober en de gelijk, tot leven gebracht. Van harte aanbevolen voor wie "Joods Den Haag" kende of wil leren kennen. Bestijg de trein nooit zonder uw valies met dromen Diverse auteurs Uitgever: De Bezige Bij Om dit boekje te koesteren is het niet bepaald noodzaak dat u het openbaar vervoer, de N.S. dus, lief heeft. Dat is wel het geval met de ruim 100 auteurs, van Lodewijk van Deyssel tot Biesheu vel, die met poëzie en proza iets van 150 jaar N.S. laten proeven. In bewoordin gen, pro en contra, wordt de lezer, van af toen tot nu, deelgenoot gemaakt van stemmingen tussen de rails. Deze unie ke bloemlezing uit Nederlandse trein- verhalen en gedichten vanaf 1929 mag qua samenstelling en inhoud aanspraak maken op een groot lezerspubliek. De trein kun je desnoods nog missen, dit boekje niet. Bloedgang Auteur: Kristin McCloy Uitgever: De Prom Bloedgang is het verhaal van Ellie, een jonge studente, die in de vakantieperio de een paar maanden naar haar ouder lijk huis terugkeert. Haar moeder is overleden en haar vader, die politieman is, en zij weten geen raad met hun ver driet. Beiden zijn erg eenzaam en kon- takt tussen hen is zeer moeilijk. Zij gaat werken in een restaurant als serveerster, waar ze een halfbloed in diaan ontmoet, die haar hoofd volledig op hol brengt. Deze verslingerdheid, de verkoelde verstandhouding met haar vader en de rest van de omgangswereld, komen in dit boek vooral naar voren. Vooroordelen, aggressie en ook intri ges komen boven drijven in een schijn baar rustige leefgemeenschap, die op uitstekende wijze door een nog jonge schrijfster naar voren wordt gebracht. Kristin McCoy is pas 27 jaar, maar geeft een ervaring weer van iemand van "rij pere" leeftijd, zonder daarbij ouder over te komen. De poes e.a. Auteur: G. Simenon Uitgever: Bruna Belangrijk nieuws voor liefhebbers van Georges Simenon. In 1987 bracht Bru na in een zeer smaakvolle cassette 15 li teraire romans van Simenon op de markt. Een suksesvolle presentatie en produktie die zeer recent een vervolg kreeg. Zes nieuwe titels: "De Poes - Dokter Malempin - De zuster Lacroix - Dokter Bergelon - De kleine Heilige en Eiland van dorst". Literaire romans, waarin de zo bekende sleutelfiguur Maigret ontbreekt, stuk voor stuk van een kwaliteit die lezers zal boeien. De lage aanschafprijs is een prettige bij komstigheid. Voor bijna alles bang geweest Auteur: Lisette Lewin Uitgever: Nijgh Van Ditmar De eerste roman van Lisette Lewin is er in kwalitatief opzicht een met een gou den randje. In een op iedere pagina meeslepende en dikwijls ontroerende stijl volgt de lezer het onwaarschijnlijke levenspad van Emma Morgenblatt, Haagse van geboorte, jodin. Het is niet uitsluitend de ontluisterende relatie met mensen, goed en fout, voor, tijdens en na de oorlog, die wisselend afschuw en ontroering oproept. Het gevecht van de hoofdpersoon naar een eigen identi teit wordt op subtiele wijze geschilderd en vormt een van de vele hoogtepunten in dit schitterende boek. De belangrijkste vogelgebieden Auteurs: J. Gooders en A. v.d. Berg Uitgever: Zomer Keuning Dat "vogelen" steeds meer belangstel ling krijgt heeft ongetwijfeld te maken met de toegenomen zorg voor het mi lieu en de constatering dat vele vogel rassen aan het uitsterven zijn. Deze handige en vooral praktische gids zal ie dereen aanspreken die vogels op.huii. i vlucht, hun broed- en rustplaatsen.\vil j volgen. Nederland en België zijn het er het meest in vertegenwoordigd, maar ook de meeste Europese landen, met uitzondering van het oostblok worden besproken. Een niet seizoen gebonden boek waarin vele overzichts- en detail kaarten de liefhebbers op de juiste plaats van bestemming brengen. Een prachtig Zomer Keuning initiatief. Openingstijden en adressen Centrale bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 15210. Volwassenen- en jeugdafdeling maandag 14.30- 17.30 uur dinsdag 14.30 - 17.30 uur woensdag 10.00 - 12.30 en 14.30- 17.30 uur donderdag 10.00 - 12.30 en 14.30- 17.30 uur vrijdag 10.00 - 12.30 en 14.30- 17.30 uur zaterdag 10.00 - 12.30 uur. De volwassenen afdeling is tevens ge opend op de dinsdag- en vrijdagavond van 18.30 tot 21.00 uur. De leeszaal volwassenenafdeling is naast de uitleentijden ook maandag en dinsdag geopend van 10.00-12.30 uur. In de maanden juni, juli en augustus is de bibliotheek op zaterdagmorgen ge sloten. Schoolmediatheekdienst maandag 14.00 - 17.00 uur woensdag 1,2.00 - 17.00 uur vrijdag 14.00 - 17.00 uur Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17B. 3769 DA Soesterberg, tel. 03463 - 52017. maandag 14.00 - 17.00 uur dinsdag 10.00- 12.30 uur woensdag 14.00 - 17.00 uur donderdag 10.00 - 12.30 uur vrijdag 14.00- 17.00 en 18.00 - 20.00 uur Bibliotheek Overhees Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 12468. maandag dinsdag woensdag donderdag vrijdag 00 - 17.00 en 00 - 20.00 uur 00 - 12.30 uur 00- 17.00 uur 00- 12.30 en ,00 - 17.00 uur 00- 17.00 en 00 - 20.00 uur Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie, Van Weede- straat 227. Redaktie Soester Courant TT EN vanaf incl. 4 koude en warme sausen, frites, stokbrood, salade en gem. vruchten. Mogelijkheden voor groepen tot 70 personen! Steenhoffstraat 47 - Soest Telefoon 18252 Reserveren aanbevolen Alle informatie over- en proefliggen op: bij de dealer voor Baarn e.o. Laan straat 91, Baam eu tcvtici Telefoon 02154 - 1 35 21EN TEXTIEL /r^S) _.r?o fcü-r VGO O O cff o" t Wordt weer blinkend schoon met de veilige allesreiniger. wit of citroen, flakon 750 ml Nu met 250 ml. extra gratis Alles opgeruimd in deze gegarandeerd sterke vuilniszakken. roi 20 jr|5 Even uitblazen van de schoonmaak, met koffie met Balance halfvol en romig, pak 500 gram Voor moeilijke plekjes en vette vlekjes. pak 10 stuks DUS HET 2e PAK VOOR DE HALVE PRIJS Na het schoonmaken smaakt iets hartigs extra goed. pepercervelaat, cervelaat lijn, cervelasoriëntal plockworst, mosterd cervelaat of goudsalami per stuk 275 gram Aanbiedingen geldig t/m za. 23 september 1989 Zolang de voorraad strekt. Prijswijzigingen voorbehouden Oe versaanbiodingen zijn niel in alle filialen vetkrijgbaat Magere runderlappen ftQQ 500 gram Jonagold of Elstar handappelen itabintje kriel- aardappelen ja qq 750 gram j ww Gebraden rosbief 100 gram Hit Bij I verz< dervi gen bij d< te, L van 1 bliot dens de d< berg ven De a a. J. mer) ziger tuurt Veld b. W seb, hebb ceel i Gem lener een dagU schri meer zwaa perse inbre voor Men make voor AMERSFOORT; Balladelaan 208 DRIEBERGEN; Hoofdstraat 162. HOEVELAKEN; Kantemarsweo 10 NI iMrrPw- SOEST; Van Weedestraat 141 en Tamboerijn 11 (winkelcentrum Overhees) WIJK BIJ DUURSTEDE- RliiiRhnnbfo 54 WOERDEN; Hogewoerd 26 1 ölu,shoo,o 2

Soester Courant | 1989 | | pagina 4