O DE BESTE PAARDEN VAN WEEKEND RECEPT lil Griftland in afwachting van Poolse leerlingen Keurslagerij De Bruin (Tamboerijn) na uitbreiding feestelijk heropend -tt® PAGINA 14 [woensdag 27 SEPTEMBErT^ SOESTER COURANT PAGINA 15 i VI- M TOP 10 ■E WEEK ICTION deven 'HET LAND VAN OOIT" Auto's beschadigd Portofoon gestolen 'Privé-kapsters' demonstreren in Hilversum Licht- en Krachtinstallaties V akantie- kaarten voor Max Milieu 'Per week bijna een kilometer gekookte worst' OCCASIONS AUTO VAN DOORN BV VOOR ALLE ZEKERHEID Russische stoofschotel Symposium over "1992" en gevolgen voor het bedrijfsleven Deel geldproblemen al opgelost Uitgang vliegbasis wordt veranderd Den Blieklaan wordt deels herbestraat in wellicht nooit nor- pken. Kathy Robinson it te accepteren en be- rs te Ieren "spraakaf- e wereld begrijpen zo- inderen doen. Zij on eer veel onbegrip van temen met hun ortho- van het omgaan met ast was het zeer zwaar ngaan met driftbuien ïmer twee, terwijl ze >k nog op verschillen- onderwijzen. wordt beloond, zij ;n zover dat zij nu een zoeken, daarmee het lat de mogelijkheden raktisch onbegrensd iste de kans krijgen, eit in dit boek vooral agnose van doofheid, loofheid betekent en n dove mensen en de it om een normaal le- nidden van horende ik een zieke 'bold hiehoek iet niet voor, dat er vordt? De rest van de usevoeten de trap op i glaasje met geperste t het bed gezet en zieke maar met rust, n, met de gordijnen t straks. in verhandeling over t een zieke thuis. De n direkte invloed op lichamelijk welzijn, ige leveren aan een :l. Ook voor de ern- grote waarde. Aan leid thuis heeft meer ncy in een groot kil bieden. Maar daar- nnis en vaardigheid Ie betrokkenen ver- ^rdt de basiskennis Dver de meeste as- 1 naar voren komen handeling gegeven, in de zieke tot het d- en verpleegmid- L. Hay je slen iper n >ost aam )it dorst <elijk 3yer loven, 29,50 30,- 24,90 34,50 32,50 ar, 150 orwegen 'and 39,50 atcalfe 35,— /olferen 55,— 3roen azen en24,90 e Swaan taat 64,50 "Haftje-Zujj" Tel. 12419 door Arie Wandelaar Het was Arie's oudste dochter die hem Jtijdens zijn intrede in de VUT er op at- ■tent maakte dat het leven voor een ■deel van de mensheid bij zestig begint. ■Een gedachte waarin veel waars ■schuilt. ■Meer en anders dan vroeger kunnen ■Arie en zijn leeftijdgenoten ja zeggen ■tegen allerlei zaken die op hen afko- Imen, nog belangrijker is ook nee te lkunnen en mogen zeggen. I Vutters, ze zijn in Arie's beleving be- I voorrecht. 1 Daarvan wordt op gepaste wijze mis- I bruik gemaakt, en zo is het dan geko- I men dat Arie sinds enige tijd deel uit- I maakt van een bondsbestuur dat zich I ten doel stelt 55+ers van R.K. signa- I tuur geestelijk en lichamelijk in bewe- I ging te houden. I Met de afdeling Soest van de katholie- I ke bond voor en van ouderen stak hij I deze week in het Brabantse Drunen de I grens over en belandde in het "Land I van Ooit", een 25 ha. groot gebied waar de jaartelling rond de midde- I leeuwen is blijven stilstaan. I Te danken o.a. aan onze kersverse dorpsgenoot Herman van Veen, die binnen de landsgrenzen van het "Land van Ooit" met een bijna kinderlijke creativiteit een stuk verleden gestalte gegeven heeft. De ruim honderd Soester senioren w erd toegang tot het "Land van Ooit" verleend nadat de spelregels voor het j overschrijden van de grens waren in gestudeerd en gekend. Spelregels die alles te maken hebben met een zeer charmante wellevendheid. En dus zak ten we door stokoude knieën, maak ten komische réverences en waanden ons in een weer toegankelijk gemaakt voltooid verleden tijd. Het "Land van Ooit" appelleert op het kind zijn van iedere bezoeker, on geacht de leeftijd, en moet zeker niet worden verward met kinds-zijn. In kleine theathers brachten artisten de tijden van toen tot leven, edellieden vertelden eeuwenoude verhalen en honderd Soesters maakten vele keren ruim baan voor de door fraaie schim mels getrokken calèche waarmee een stralend frisse jonkvrouwe in gezel schap van een escorte zich verplaatste. Reuzenland is de middeleeuwse speel tuin binnen het "Land van Ooit". Ner gens viel de terreur van gemechani seerde muzieknoten bezoekers lastig. Wie zich in deze speeltuin wil verma ken is op zichzelf of op de hulp van medebezoekers aangewezen. Binnen de moderne Auberge kreeg ambach telijk bereid voedsel, tot aan het Gra felijke scharrelei, slechts toegang. Het "Land van Ooit" met zijn in midde leeuwse kleding gestoken pages, freu les, dienstknechten en edellieden werd een belevenis voor honderd Soester senioren. Ook een dag die aantoonde hoe het met elkaar samen ouder worden binnen een daarop af gestemde organisatie voor en van ou deren tot iets feestelijks kan uit groeien. De katholieke bond voor en van oude ren heeft daar niet het alleenverto ningsrecht van. Protestants-christelij ke ouderen kunnen daarvoor terecht bij de P.C.O.B., protestants-christelij ke ouderenbond, niet-kerkelijken bij de A.N.B.O., algemene nederlandse bond voor ouderen. Deze drie bonden tellen in Soest zo'n 2000 leden. Iedere organisatie, vanuit een eigen identiteit, werkt dagelijks met grote inzet aan de belangenbehar tiging van de Soester senioren. In het jaar 2000 zullen dat er ongeveer 10.000 zijn. Het zou een goede zaak zijn als Soes ter ouderen zich bij een van deze be langenorganisaties gaan aansluiten. Zal het er OOIT van komen? ARIE WANDELAAR Onbekende daders hebben vorige week schade aangericht aan een auto, die aan de Vrijheidsweg geparkeerd stond. Het j slot bleek te zijn volgespoten met een I bruine substantie. De eigenaar stelde de politie op de hoogte, j Dat deed ook een auto-bezitter van de Wiardi Beckmanstraat, die ontdekte dat een van zijn portiersloten was ver nield en dat de motorkap was "behan- I deld" met een bijtende vloeistof die de lak had aangetast. Een 42-jarige Soester deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn portofoon. Het apparaat was weggenomen van een sloopterrein aan de Industrieweg. De eigenaar had het ding even op een auto neergelegd. Toen hij terugkwam was het verdwenen. te Boekhandel, i effiriBKV Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines De Hairstylinggroep Hilversum is een technische club met moderne goede trainers die de nieuwe modelijnen overbrengen op kapsters en kappers. De kapsters van kapsalon "Privé" die lid zijn van deze club hebben al menig prijsje weggehaald bij onderlinge wed strijden. Op 19 september j.l. toonden zij hun creativiteit met het presenteren van de nieuwe modelijnen op het podium in Anna's Hoeve. Hun modellen waren van prachtige ro de herfstkleuren voorzien. De verschil lende kniptechnieken werden op het podium door de kapsters van kapsalon "Privé" getoond en uitgelegd. Er waren veel zeer enthousiaste toeschouwers die door hun kritisch oog zeer enthousiast werden.De kapsters van kapsalon "Pri vé" kregen dan ook veel applaus en zij waren trots dat juist zij waren uitgeko zen om deel te nemen aan deze show avond. De kapsels van de dames doen dit jaar sterk denken aan de jaren '30 en '40. Het zijn veelal korte modellen met bot te randen en de bovenkant is veelal ge- sliced. De heren hebben veel mogelijk heden. Hun kapsels kunnen kort wor den gehouden met lange bovenkant of de nekpartij kan wat langer worden ge laten. De kapsters van kapsalon "Privé" voe ren uiteraard hun ervaring in de knip technieken door in hun salon. Men kan daar altijd vrijblijvend adviezen inwin nen. De verschillende herfstkleuren zijn volop aanwezig. Kapsalon "Privé" heet iederen dan ook van harte welkom. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 De oproep van Max Milieu aan de scho lieren van de Soester basisscholen om hem tijdens de vakantie een kaartje te sturen, heeft hem 71 kaartjes opgele verd. de bedoeling was dat de leerlingen vanuit hun vakantiebestemming zou den berichten hoe het met het milieu al daar gesteld was. Vanuit heel Europa kwamen kaartjes binnen met rake opmerkingen over mi lieuzaken die de kinderen waren opge vallen. De meeste kaartjes waren af komstig van leerlingen van de St. Lud- gerusschool en de Groen van Prinste- renschool. Groep 7 van de Van der Huchtschool had voor de vakantie al in het kader van een themaweek, een hele set zelfgemaakte kaarten opgestuurd. Alle inzenders hebben als presentje een mini-milieubox gekregen. Tanja Prin selaar van de Wethouder de Haan- school en Marcelle van den Breemer van de St. Ludgerusschool zullen, van wege hun originele inzendingen, beide nog eens extra in het zonnetje worden gezet. Beide meisjes zullen tijdens de plaatsing van de eerste papierbak in Soest op donderdag 28 september, de officiële handeling verrichten. Het ver diende presentje zullen ze dan ook ont vangen. Alle kaartjes zijn in het INFO- centrum aan de Steenhoffstraat 9a te bezichtigen. Keurslager Joop de Bruin van de Tam boerijn in het winkelcentrum Over- hees is sinds vorige week de trotse ei genaar van een vernieuwde, uitgebrei de zaak. De winkeloppervlakte is sinds de verbouwing met zo'n 20 vier kante meter toegenomen en het inte rieur is verrijkt met een paar fraaie SNELLE BESLISSERS ZIJN IN HET VOORDEEL Deze spierwitte Fiat Uno 45 is van mei 1988. Nu snel in de startblokken want deze Uno heeft een eenmalige prijs van 13.800,- Een jaar garantie NIET DRINGEN DAMES Deze 11 maanden jonge Seat Marbella is met zijn 17.000 km niet minder aantrek kelijk geworden. Inclusief sportwielen en spoiler was de nieuwprijs: 15.380,- Nu is uw prijs 11.900,- DE SPAANSE VOLKSWAGEN Deze Seat Ibiza heeft de eigenschappen van Volkswagen. Maar u betaalt een andere prijs, bj. 6-1987, kleur: zwart. Nieuwprijs: 20.600,- Uw prijs: 14.700,- Een jaar garantie HIJ LAAT ZICH GRJIAG BEWONDEREN Lancia Ypsilon, 1987, 33.400 km. Kleur: ferrari rood. Deze donderstraal wacht op z'n 2e baasje. Nieuwprijs: 19.600,- Uw prijs: 11.750,- AUTO VAN DOORN Een jaar garantie i,u. ii - -'I SOUPLESSE A LA FRANCE ilvvd uiwiürf Peugeot 205 XE, december 1986. Dat comfort op de eerste plaats staat weten we. Weet u ook dat u voor 13.800,- eigenaar kunt zijn van deze kanjer. Een jaar garantie FINANCIEEL VOORDEEL STAAT VOOROP LPG rijden? Auto van Doorn rekent het u graag een keer voor. Opel Kadett 4-drs, LPG install. bj. 6-1986, kleur wit. Nieuwprijs: 28.900,- Uw prijs: 15.700,- Een jaar garantie VEILIGHEID DRJIAGT DE KLEUR GROEN Deze Volvo 340 ook. Bij deze gezinsauto uit 1985 is schakelen overbodig. Nieuwprijs: 25.300,- Uw prijs: 13.900,- Een jaar garantie Een jaar garantie JAPANSE PERFECTIE EN KLASSE Honda Accc(rd Aerodeck 2.0 EX;-bj. 19890 Kleur met. bla'uw. Nieuwprijs: 39.800,-. Deze fraaie bolide kost 7.000,- beneden de nieuwprijs. Een jaar garantie WAAR DE SINT ZIJN CADEAU'S MEE VERVOERT Deze Seat Malaga heeft een kofferbak waar je u tegen zegt. (850 liter). Dit model, afkomstig van 1e eigenaar met zijn warme rode kleur, koste bij ons in 1987 23.300,- uw prijs is nu 14.900,- Een jaar garantie SPORTIEVE SNELHEIDSMANIAK Door zijn krachtige 1500 cc motor behoort deze Honda Civic tot de snelle families. Deze donkerblauwe sportieveling is uit juli 1986 en heeft 30.000 km gereden. Nieuwprijs: 24.995,- Uw prijs: f 15.500,- Een jaar garantie UW WAARBORG Iedere auto die van Auto Van Doorn het predikaat "OCCASION" ontvangt onderging vooraf een de gelijk en grondig technisch onder zoek. Uitgevoerd door vak bekwame monteurs, voorzien van de meest moderne testapparatuur. Voor uw en onze zekerheid werd er een Tectyl-behandeling aan toege voegd. Deze optimale zorg vooraf verklaart waarom Auto Van Doorn occasions bij ANWB en APK-keurin- gen cum laude slagen. Mede daar om is het logisch dat we iedere occasion met een schriftelijke garantie kunnen laten verschijnen. Een veilig gevoel voor U en ons. Voor nu en vele jaren later LAANSTRAAT 82 TELEFOON 02155 - 2 17 19 SOEST Rundvlees, rode bietjes en zure room vor men de voornaamste ingredrienten vooreen van de meest populaire schotcls in een veel door buitenlanders bezocht restaurant in Leningrad. De Russen zelf bereiden het met verse rode bieten. Omdat deze in ons land alleen in het voorjaar en de zomer worden verkocht, is het recept enigszins aangepast. Reken voor 4 personen op 500 a 600 gram doorregen runderlappen. Verder heeft u nodig: 500 gram gekookte rode bietjes. 2 zachtzure appelen, l middelgrote prei. 600 gram aardappelen, Iliter zure room. en kele sprieten bieslook. Snijd het vlees in dobbelstenen en zet het op met l liter kokende groentebouillon (even tueel van tablet). Wacht tot het opnieuw aan de kook is geko men. Schuim het oppervlak zorgvuldig af. Temper de warmtebron. Leg het deksel op de pan en laat alles gedurende 1 tot 2 uur zachtjes koken. Schil intussen de aardappe- len en snijd ze in parten. Maak de prei schoon en snijd uitsluitend het witte en licht geelgroene gedeelte) in uiterst smalle rin gen. Schil de appelen. Snijd het vruchtvlees in smalle reepjes of rasp het op een grove rasp. Voeg na het verstrijken van de kooktijd de preiringen en aardappelparten bij het vlees en de bouillon. Laat 10 minuten, met het deksel op de pan. zachtjes koken. Doe er dan appel en bietjes bij en voeg 1 eetlepel (kruiden)azijn toe. Laat alles dan nog zo lang. zonder deksel op de pan. koken tot de aardappelen gaar zijn. Roer er dan de zure room door en voeg naar eigen smaak en in zicht eventueel nog wat zout en/of peper toe. Dien het gerecht op in diepe borden. Strooi er daarna wat bieslook over. Tip: geef er lekker knapperig stokbrood bij en zet voor de liefhebbers een potje met (mosterd)boter op tafel. Overigens kunt u voor de bereiding van het gerecht ook ha- cheevlees nemen. Bereidingstijd 20 minuten Energie per portie: 2515 kJ (600 kcal) Initiatief van de Rabobank '1992... en daarna?' Zo luidt de titel van het symposium dat op 30 novem ber in Amersfoort zal worden gehou den. Het symposium gaat over het on dernemen in een verenigd Europa en is speciaal bestemd voor ondernemers uit de regio. Het initiatief tot deze bijeenkomst is ge nomen door de Rabobanken in Achter veld, Amerongen, Amersfoort, Barne- veld, Eist, Hoevelaken, Hooglander veen, Kootwijkerbroek, Leersum, Leusden, Maarn, Nijkerk, Nijkerker- veen, Renswoude, Scherpenzeel, Soest, Veenendaal, Woudenberg. Als inleiders zullen optreden drs. H.H.F. Wijffels, voorzitter van de hoofddirectie van Rabobank Neder land, de Woudenbergse ondernemer en gastdocent marketing J.H.S. van Rui ten (algemeen directeur van NA- GRON Mechanical Handling B.V. en NAGRON Handling Engineers B.V.) en mr. A.A.T. van Rhijn, oud plaats vervangend Directeur-Generaal voor de Industrie en Interne Markt bij de Eu ropese Commissie in Brussel. Aan de hand van vragen uit de zaal zal onder leiding van Aad van den Heuvel een fo rumdiscussie worden gehouden. Overzichtelijk Door de gigantische informatiehausse over het vervallen van de grenzen tus sen de twaalf EG-lidstaten, dreigen on dernemers het spoor bijster te raken. Om die reden hebben de genoemde Ra bobanken besloten de relevante infor matie voor hun relaties op een over zichtelijk rijtje te zetten. Het start-schot daartoe wordt op het symposium gege ven, want ook daarna zal het bedrijfsle ven bij de betrokken banken kunnen aankloppen voor raad en daad. In 1992 zullen de huidige belemmerin gen voor het personen-, goederen-, diensten- en kapitaalverkeer binnen de EG worden weggenomen. Iedereen, geen consument of ondernemer uitge zonderd, zal op één of andere wijze de gevolgen var de Europese éénwording ondervinden. Op dit ogenblik worden in Brussel in hoog tempo 300 richtlijnen vastgesteld, waaraan ook de Neder landse wetgeving zal moeten worden aangepast. Praktijkgericht En dat raakt niet alleen multinationals maar net zo goed het midden- en klein bedrijf, tot en met de buurlwinkel op de hoek. 1992 brengt voor ondernemers zowel kansen als risico's met zich mee. Hoe kunnen zij de kansen het beste be nutten? En hoe kunnen zij zich bescher men tegen de risico's? Deze en andere uit de praktijk van het dagelijkse onder nemen gegrepen vragen zullen op het symposium '1992... en daarna?' cen traal staan. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de Rabobank. Gewonde bij aanrijding Op de kruising Kampweg-Kamerlingh Onneslaan in Soesterberg is vorige week een 67-jarige automobilist uit Baarn gewond geraakt, die betrokken was bij een botsing met een auto, be stuurd door een 37-jarige Utrechter. De Baarnaar reed zonder te stoppen de Kampweg op. Beide auto's raakten zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. De auto van de Baarnaar was zelfs total loss, zodat het kenteken werd ingenomen. De bestuurder moest voor onderzoek per ambulance naar ziekenhuis de Lichtenberg worden overgebracht. koelvitrines, waarin het zeer omvang rijke assortiment aanzienlijk beter tot zijn recht komt. Schitterende bloemstukken, her en der door de zaak, maakten vorige week dui delijk dat er iets bijzonders aan de hand was. Niet alleen voor slager De Bruin zelf, maar ook voor de klanten is de "nieuwe" zaak een lust voor het oog. Na de start in november 1983 was de zaak dan ook wel aan zo'n uitbreiding toe. Slager De Bruin: "Het was hard nodig. We konden niet meer goed laten zien wat we allemaal in huis hebben en er waren nieuwe dingen die op die manier een beetje werden weggedrukt. Nu kunnen we alles veel beter presente ren." De extra-ruimte werd gevonden door een loos stuk van de worstmakerij bij de winkel te trekken. De koelvitrines in de zaak zelf werden uitgebreid (van 5 naar 8,5 meter) en ook de "buffetten" aan de achterwand werden vernieuwd. Slager De Bruin kan wat meer ruimte goed gebruiken, o.a. voor de complete maaltijden waarop hij zich in de toe komst meer wil gaan toeleggen. Ook nu zijn er diverse stamppotten te koop, maar De Bruin koerst op den duur ver der in de richting van een soort "traï- teurschap", waar de klanten ook com plete maaltijden van een verfijnde sa menstelling zullen kunnen aanschaffen. De Bruin zoekt nog naar de meest ge schikt apparatuur, bijvoorbeeld een oven met stoom beneden de 100 gra- Het interieur van de vernieuwde keur slagerij. Foto: Goos van der Wilt. den, maar verwacht die volgend jaar wel in huis te zullen hebben. Bekroningen Ook voor de luxere hapjes, bittergarni turen en eigen salades kan men bij de keurslagerij uitstekend terecht. De Bruin is daarmee in het afgelopen voor jaar begonnen en dat blijkt prima aan te slaan. Roem vergaarde de Soester keur slager inmiddels als worstmaker: in de afgelopen jaren vielen hem regelmatig bekroningen ten deel voor diverse worstsoorten, o.a. rookworst, lever worst, gekookte worst en grillworst, en voor ham. "Zo'n 75 a 85 procent van al le vleeswaren maken we zelf," aldus De Bruin. "Alleen al aan gekookte worst maken we bijna een kilometer per week. Dat is een heel end!" Het hoeft dan ook geen verbazing te wekken dat de klantenkring van de keurslager zich niet beperkt tot Over- hees, maar zich over heel Soest uit strekt. Ze komen niet alleen af op de su perieure kwaliteit, maar ook op de uit stekende service waarvoor slager De Bruin en zijn zes vaste medewerk(st)ers garant staan. De vernieuwde slagerij aan de Tamboerijn is elke dag vanaf 's ochtends negen uur tot 's middags zes uur geopend (zaterdags van acht tot vier uur), ook tussen de middag en op de vrijdagse koopavond. Na een lange tijd organiseren en rege len is het dan zover. De Poolse leerlin gen die de huidige 6-VWO-ers van het Griftlandcollege een aantal maanden geleden bezochten, komen naar Ne derland. Op zaterdag 7 oktober wor den ze verwacht en tot de 13e is er een uitgebreid programma af te werken. Daaronder veel toeristische 'musts', maar ook, op verzoek van de Poolse gasten, een bezoek aan de Poolse oor logsbegraafplaats in Arnhem. Bij de organisatie hadden de Griftlan- ders te kampen met grote financiële problemen. Conrector J. Fransen: "We komen er financieel nog niet helemaal uit, maar we staan er wel al een stuk be ter voor. In de Amersfoortse Courant stond een stuk ovér de geldnood en dat heeft veel reacties opgeleverd. De chauffeurs van de Poolse bussen moes ten we eerst noodgedwongen op een duur kampeerterrein onderbrengen. Nu hebben een aantal particulieren aangeboden om hen te huisvesten. Ook hebben sommige mensen spontaan geld aangeboden." Tijdens hun verblijf in Nederland wor den de Poolse bezoekers allemaal on dergebracht bij hun 'eigen maatje', zo als Fransen het uitdrukt. Degenen die in Polen een Soester onderdak verleen den, gaan nu bij diezelfde Soester loge ren. "Voor sommigen zal die logeerpar tij een hele verrrassing worden", denkt Fransen. 'Tn Kozle sliepen over het al gemeen meerdere mensen in één ka mer. Dé lerares waar ik logeerde had de slaapkamer aan mij afgestaan en sliep zelf op een stretcher in de huiskamer. Een aantal van de Poolse gasten zullen wel vreemd opkijken. In een aantal ge zinnen logeren twee bezoekers en die kunnen soms ieder een eigen kamer krijgen." Lessen Voor de 6-VWOers van het Griftland gaan de meeste lessen gewoon door. "Natuurlijk hadden ze liever een week vrij gehad", zegt Fransen. "Aan de an dere kant zijn ze ook wel blij dat ze iets kunnen doen, want het duurt niet lang meer voor zij hun eerste schoolonder zoeken hebben." Ook de Poolse leerlingen zullen een aantal lessen volgen. Zij worden opge splitst in drie klassen. Met die klassen gaan zij drie speciaal aangepaste lessen volgen, Engels, informatica (een vak dat in Polen niet gegeven wordt) en ge schiedenis. In de geschiedenisles wordt de Nederlandse historie behandeld. Hoewel Engels van de Poolse leerlin gen niet zo goed is, verwacht Fransen geen taalproblemen tijdens de lessen. "Zij hebben hun Engelse lerares bij zich. Die heeft in Polen voortdurend als tolk gefungeerd, dus dat zal nu ook wel weer lukken." Ook voor de invulling van de vrije tijd is gezorgd. Fransen: "We kunnen ons voorstellen dat sommige gezinnen het moeilijk vinden om hun gasten voort durend bezig te houden. Daarom willen we een soos inrichten, waar de leerlin gen uit Kozle en de 6-VWOers constant terecht kunnen voor wat gezelligheid. Waarschijnlijk zullen we daarvoor de sociëteit van de gereformeerde kerk, onder de Julianakerk gebruiken." Traditie Fransen verwacht dat het bezoek van de Polen aan Nederland minder officieel zal verlopen dan het verblijf van de Griftlanders in Kozle. "Maar het wordt wel weer heel gezellig", meent hij. Op het programma staan in ieder geval ge noeg excursies die flink wat vermaak kunnen opleveren. Een bezoek aan Amsterdam bijvoorbeeld, staat natuur lijk altijd garant voor veel lol. "Als dit een succes blijkt te zijn, gaan we van die uitwisseling zeker een traditie maken", zegt Fransen. "Dan moeten we wel sponsors gaan zoeken. Voor ons is het al heel moeilijk om financieel rond te komen en dat geldt voor de Po len natuurlijk helemaal." De komende weken wordt er gewerkt aan de verandering van de uitmonding uitgang vliegbasis aan de Verl. Paltzer- weg. De uitgang/ingang wordt een 80 meter verplaatst in de richting van de Weerden Poelmanweg. Het werk vangt maandag 2 oktober aan en duurt enige weken. Het verkeer kan enige hinder ondervinden. Het gedeelte Den Blieklaan tussen de spoorlijn en de Bosstraat wordt herbe straat. Met de werkzaamheden wordt maandag 2 oktober begonnen. Het werk wordt uitgevoerd door 11 leerlin gen die in opleiding zijn voor straatma ker. In de afgelopen jaren wordt vaker door leerlingen, die in opleiding zijn, gewerkt in Soest. Er wordt drie weken gewerkt. Dat betekent dat de helft van de straat na drie weken gereed is. Het resterende gedeelte wordt in de loop van 1990 herbestraat. Het verkeer kan tussen maandag 2 ok tober en zaterdag 21 oktober niet van dat gedeelte Den Blieklaan gebruik ma ken en zal moeten omrijden via de Dol- derseweg, Wieksloterweg en Bosstraat.

Soester Courant | 1989 | | pagina 15