Soes 'Autogebruik niet ontmoedigen, maar niet-gebruik belonen' Adviesbureau Van Ginkel geopend met kanongebulder Delftse studenten analyseren Soester 'openbare werken' Sprookjesachtige dag voor K.B.O.-leden Zev< AI vijf asielzoekers ondergedoken SX) intc Hoofddirecteur ANWB te gast bij VVD-Soest Halfjaar-rapport politie: Iets te koop ofte geef Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Dief van trainingspak komt niet ver 'Soest bij intuïtie gekozen Bromfietster gewond Sportschoenen weg Autokraak Inbraak Banninghal Wie van Soest houdt leest de Soester Courant Koninklijke onderscheiding bij afscheid W.A. Mess (Smurfit Mercurius) m Veel werkzaamheden op kinderboerderij WOENSD Meer d, PAGINA 16 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1989 SOESTER COURANT de hoofddirecteur van de ANWB, mr. P.A. Nouwen, was vorige week te gast in Soest, op uitnodiging van de VVD- Soest/Soesterberg. Hij gaf een uiteen zetting over recreatie en toerismse, en in het bijzonder voor de rol van de au to. In politiek Nederland is de auto nu de grote vervuiler, aldus Nouwen, waarte gen met alle middelen opgetreden moet worden. Maar twee jaar geleden beoor deelde de politiek de situatie totaal an ders. In dit verband noemde de heer Nouwen desgevraagd het zgn. "reke ning rijden". Eerst was dat om daarmee de aanleg van tunnels te financiëren, daarna om de files te doen verdwijnen en nu is het om het milieu te bescher men. Kortom: er wordt eerst een idee ontwikkeld en pas later naar een bijbe horende argumentatie gezocht. De uit slag is altijd dat de automobilist de nota gepresenteerd krijgt. In de discussie rond de auto wordt bijna uitsluitend gedacht aan het woon-werk verkeer. Maar de automobilist gebruikt de auto ook in zijn vrije tijd. En zo kwam de heer Nouwen bij zijn onder werp van de avond. Hij stelde dat mobi liteit, milieu en vrijheid bij elkaar horen. Het heeft geen zin recreatiegebieden te ontwikkelen als men daar niet kan of mag komen. En als men daar wil komen dan zal dat in veel gevallen met de eigen auto moeten gebeuren. Tot op heden had Nouwen nog niet meegemaakt dat een caravan achter de bus of een surfplank erop vervoerd werd. Dat klemt des te meer omdat de Nederlander een kampeerder bij uit stek is. Daarom is het zaak om de auto schoner te maken. Dat is de uitdaging, waar wij in de komende jaren voor staan. Desgevraagd deelde hij in alle eerlijkheid mee dat de auto voorlopig nog zal vervuilen, maar dat binnen de cennia de kwalijke uitstoot bij benzine motoren met 90% gereduceerd zal zijn. Het probleem is veel groter bij diesel motoren; daaraan zal met kracht ge werkt moeten worden. Visie gewijzigd Het is van belang te vermelden dat de visie van de overheid t.a.v. vrije tijd in grijpend is gewijzigd. Zo ging men in de zestiger jaren in de tweede nota Ruim telijke Ordening nog uit van 20 miljoen Nederlanders in het jaar 2000, die uit de stad moesten om te recreeën. In de onlangs verschenen vierde nota van mi lieuminister Nijpels gaat men voor het zelfde jaar uit van 14,5 miljoen mensen. In deze nota is de recreatiedoelstelling volledig veranderd. In de vierde nota wordt gestreeft naar de realisatie van voldoende recreatievoorzieningen voor iedereen; situeren van concentra tiepunten voor dagrecreatie en voorzie ningen dicht bij grote steden. Ook op Europees nivo moet iets gebeu ren. Vreemd genoeg heeft men het bij de milieudiscussies altijd over het eigen land. Maar als de auto in Nederland vervuilt, gebeurt dat ook buiten ons Van de 33 asielzoekers die in Soest verblijven zijn er in het afgelopen half jaar vijf ondergedoken, nadat hun aanvraag voor de officiële vluchtelin genstatus was afgewezen. Dat staat te lezen in het halfjaar-rapport van de politie over de eerste zes maanden van 1989. In de eerste helft van dit jaar kwamen er zes nieuwe aanmeldingen van asielzoe kers binnen en er vertrokken er vijf naar andere plaatsen. De politie meldt ver der enkele gevallen van "manifest be drog", zoals de man die zich op drie ver schillende plaatsen onder steeds andere namen had laten inschrijven. Hij ont ving op die manier driemaal een uitke ring en werd na betrapt te zijn "uitge leid" naar het land van herkomst. Een ander had onder twee namen asiel ge vraagd maar onttrok zich voor zijn aan houding aan de controle. De vreemdelingendienst nam ook het initiatief voor een bijeenkomst tussen bewoners van de Eng en een aantal Soester instanties. Dat gebeurde nadat er steeds meer signalen waren binnen gekomen die erop wezen dat er span ningen optraden tussen Turken, Ma rokkanen en Nederlanders, op grond van verschil in leefwijze en culturele achtergronden. De politie spreekt van "een eerste aanzet om knelpunten en problemen zichtbaar en bespreekbaar te maken". De verdere afhandelingen werd overgelaten aan de instanties, zo als de afdelingen Welzijn en Huisves ting, de woningbouwvereniging en een van de scholen op de Eng. Milieu De Soester politie krijgt ook steeds meer te maken met zaken op milieuge bied, aldus het rapport. Er wordt inten sief samengewerkt met de afdeling Mi lieubeheer van de gemeente, waarmee een gezamenlijk project is gestart onder de naam "Handhaving Wet Chemische Afvalstoffen". De politie neemt in dat verband o.m. deel aan bedrijfsbezoe ken om inzicht te krijgen in de materie, voor het geval er t.z.t. handhavend dient te worden opgetreden. Voor een goede uitoefening van de mi lieutaak is veel scholing en opleiding nodig, aldus het rapport. Daarom zijn er kontakten gelegd met een oplei dingsinstituut voor een milieucursus, die eventueel dit najaar wordt georga niseerd voor personeel van de surveil lancedienst. Explosie Het aantal misdrijven in de gemeente lijkt stabiel te zijn (1250 aangiften eer ste half jaar, 1244 in dezelfde periode van 1988). Opvallend noemt de politie de "explosie" van zedenmisdrijven, waarvan het aantal aangiften steeg van 9 naar 19. De politie houdt er rekening mee dat deze stijging wordt veroorzaakt door de grotere publiciteit in de media, waardoor de angiftebereidheid is toe genomen. Volgens het rapport moet niet de con clusie worden getrokken dat Soest met betrekking tot zedendelichten onveili ger is geworden; de meeste zaken speel den zich af in de "relatiesfeer" of "openbare schennis" Sterkte Het rapport besteedt ook de nodige aandacht aan de vermindering van de politiesterkte in Soest. Volgens de laat ste gegevens zal de omvang van het korps verder afnemen van 75,9 man (1986) tot 68,4 per 1 januari 1993. Dat heeft consequenties, niet alleen op fi nancieel terrein, maar ook voor de "be manning" van de surveillancedienst, waarvan de groepssterkte nu is terugge bracht van zes naar vijf man. Voor wat betreft de vandalisme,bestrij ding wordt er in het rapport nog eens met nadruk op gewezen dat de politie niet meer dan een deeltaak heeft in de "bestuurlijke preventie". In het najaar zal meer bekendheid gegeven worden aan de inhoud van dit beleid. "Deze voorlichting zal zeker ook binnen de ge meentelijke organisatie gegeven moe ten worden," klinkt het enigszins ver wijtend, om te voorkomen dat dit beleid wordt verward met politiebeleid. "Een vermenging van beide zaken geeft al snel de indruk dat een en ander een po- litie-aangelegenheid is, terwijl het zwaartepunt van de preventie juist bij het lokale bestuur ligt." Op de Soesterbergsestraat werd vorige week een 16-jarige knaap uit Amers foort aangehouden, die even tevoren een trainingspak van 140 gulden had weggenomen uit een sportkledingzaak aan dezelfde straat. De jongeman was met drie vriendjes de winkel binnenge komen. Op het bureau werd proces verbaal opgemaakt; zijn moeder kon hem later komen ophalen. land. Daaraan zal dus ook gewerkt moeten worden. Het jaar 1990 biedt daartoe grote mogelijkheden. 1990 is namelijk aangegeven als het jaar van het toerisme. De heer Nouwen juicht dit initiatief toe. 'Waterland' De gedachte hierachter is tijdens rustige perioden het toerisme te bevorderen. In het kader van het jaar van het toerismes is in Brussel een potje gevormd om daaruit ondersteunende maatregelen te financiëren. In dit verband was de vraag hoe Nederland in het buitenland gepre senteerd moet worden. Nederland zal in de promotie worden aangeduid als "Waterland". Er zal duidelijk gemaakt worden dat op en rond het water veel mogelijkheden zijn. Zo kun je in Neder land op water zeilen, surfen en varen en en langs het water fietsen, rijden of wandelen. Ook zal er een Europese da tabank gemaakt moeten worden met daarin alle informatie m.b.t. recreën. Uit deze gegevens kunnen dan weer b.v. kaarten gemaakt wordem. In dit verband worden er gedacht aan een Eu ropese waterkaart. Het woord kaart bracht Nouwen op het begrip informatie. Essentieel voor het recreëren is de vraag of je de plaats van bestemming kunt vinden. Vrije tijd wordt steeds belangrijker en de wijze van vrije-tijdsbesteding moet afge stemd worden op de verschillende doelgroepen. Daarnaast is het een feit dat het toerisme het snelst groeiende produkt is. Dat wordt in het buitenland ook onderkend. Daarom moeten alle middelen op de juiste wijze aangewens worden. Staatssecretaris Hierbij denkt de heer Nouwen aan een saneringsfonds verbeteren landelijke gebied, inrichting veilig en aantrekke lijk routesysteem. Het is van belang dat politiek bepaalde zaken gecoördineerd worden, bij voorkeur via een daartoe aangewezen staatssecretaris. Na de pauze beantwoordde de heer Nouwen een groot aantal vragen. Zo sprak hij onder meer over korte vakan ties (de mensen gaan 3x per jaar met vakantie, waarvan lx in Nederland); het Nederlandse wegennet kent achter stallig onderhoud; gelijktrekking van Europese autobrandstofprijzen (in dit verband A.N.W.B.-protest tegen stij ging prijzen LPG en diesel); realisatie natuurgebieden: met slib opgespoten grond bij Vlaardingen is thans uniek re creatiegebied; geprogrammeerde fiets en wandelroutes; positieve medewer king ministerie van landbouw. Tenslotte meldde de heer Nouwen dat 65% van de treinreizigers in het bezit is van een auto. Zij maken dus selectief gebruik van de trein. Iedere dag op nieuw beslissen zij hoe zij zullen reizen. Daarom wil de heer Nouwen niet het gebruik van de auto ontmoedigen, maar het niet-gebruiken belonen. Hij dacht daarbij aan een korting op de we genbelasting bij het bezitten van een abonnement op openbaar vervoer. Hij wilde ook kwijt dat er thans een goede samenwerking is tussen de organisaties die belangen van de auto behartigen en de organisatie van openbaar vervoers bedrijven. Er is dus geen sprake van te gen elkaar, maar naast elkaar. Met deze zinsnede eindigde een succesvolle avond. 'En: twee jaar lang gratis reparaties'. Waar doen ze het van'. Voordat een inruilauto zich Auto Smeeing Occasion mag noemen is 'Ie van portierslot tot carterplug nagezien, zonodig gerepareerd, nogmaals gecontroleerd, gewassen Dan pas is de occasion het Bovag- garantiebewijs èn de garantie van Auto Smeeing waard. En dan kunnen weu ookgerustgaranderen dat reparaties, die buiten het normale onderhoud vallen, de eerste 24 maanden geheel voor onze rekening zijn. Mensen waar je van op aan kunt lSJ^H,3762ECSo«t. Iet.uzt55.r322?. Met veel vertoon en onder grote be langstelling werd zaterdagochtend de nieuwe vestiging van Adviesbureau Van Ginkel op de hoek Steenhoff- straat/Talmalaan geopend. Vreemd genoeg mochten ai die mensen die juist kwamen om het nieuwe pand te bewonderen in eerste instantie niet naar binnen. In afwachting, en hoop dat het niet zou gaan regenen, stonden zij buiten bij elkaar. Om twaalf uur 's middags was het grote moment aangebroken. Onder veel hila riteit hield Aart Van Ginkel een speech over het belang van goede verzekerin gen. "Maar", zei hij, "voorkomen is be ter dan genezen", waarbij hij de nadruk legde op onder andere het belang van een goede preventie, inbraakbestrij ding en veiligheid. Om zijn woorden kracht bij te zetten had hij een complete theatergroep ge formeerd. Brandweer, een inbreker, een agent en zuster Ursula kwamen de straat oprennen en zorgden voor een flink spektakel. Aart van Ginkel zelf zorgde voor de let terlijke klap op de vuurpijl. Hij vuurde een kanon af, dat met een enorme dreun een grote hoeveelheid confetti uitbraakte. Na de officiële opening mochten de gasten het pand betreden, waar natuur lijk een drankje en een hapje klaarston den- Foto: Herman van Dam Twee studenten aan de Technische Universiteit Delft werken momenteel aan een rapport, waarin de "openbare werken" van Soest worden geanaly seerd. Dat gebeurt in het kader van een studie-opdracht, waarin de "ci- viel-technische" praktijk bij een ge meente wordt verkend. Hun eindrap port moet op 11 oktober klaar zijn. Mia Scherer (21) en Niek de Graaf (25) hebben deze en vorige week een kijkje genomen in Soest en gesprekken ge voerd met gemeentesecretaris W. de Kam, directeur J. van Gent van de sec tor "Milieu en Stadsbeheer" - lot voor kort beter bekend als Gemeentewerken - en wethouder R. van Logtenstein, die zowel "openbare werken" als voorlich ting in zijn portefeuille heeft. Mia stu deert technische planologie, Niek houdt zich bezig met civiele bedrijfs kunde. Op zichzelf heeft dat niet al te veel met elkaar te maken, maar er zijn duidelijke raakvlakken. Beiden nemen deel aan hel project "openbare werken", waarbij vooral gekeken wordt hoe de structuur van een gemeente en vooral die van "gemeentewerken" in el kaar zit. "We letten daarbij vooral op de civiel technisch aspecten, zoals de wegen, de woningbouw, de riolering en de elektri citeit," aldus Mia en Niek. Andere stu denten doen op andere plaatsen mee aan het project, dat moet uitmonden in een rapport. Mia en Niek kwamen in Soest terecht, "een keuze die meer werd bepaald door intuïtie dan door aanwijs bare redenen, maar achteraf bezien niet ongelukkig is," aldus het tweetal. "Soest is een middelgrote gemeente, dus nog redelijk overzichtelijk. In grote steden tref je een 'dienst openbare werken meestal opgedeeld aan, in klei ne dorpen bestaat ze soms niet als zoda nig. Vandaar dat we Soest uit een hele lijst van in aanmerking komende ge meenten hebben gekozen." Niet uitzonderlijk Hun eerste indrukken van Soest zijn positief, maar niet uitzonderlijk. "We vinden dat Soest eigenlijk niet afsteekt bij andere gemeenten. De structuur, de sfeer en de organisatie zijn nogal 'ge middeld', zou je kunnen zeggen. Wat dat betreft is Soest heel representatief en kun je een goed beeld krijgen van de strcutuur van openbare werken." Mia en Niek hebben de medewerking van de zijde van de gemeente als heel positief ervaren. "We hebben stapels tekeningen meegekregen, genoeg om er drie kamers mee te behangen." Ze zijn ook heel tevreden met alle informa tie die ze in Soest hebben opgedaan en die er uiteindelijk toe moet leiden dat er inzicht ontstaat in de technische, be stuurlijke en financiële aspecten die ten grondslag liggen aan de uitvoering van de "publieke taken" van de gemeente. Op 11 oktober moet het rapport klaar zijn. Mia en Niek zullen het dan monde ling moeten toelichten en verdedigen, hetgeen wordt gehonoreerd met een cijfer. "Eigenlijk is het een bijvak, maar het levert wel studiepunten op," aldus de Delftse studenten. "In het vierde stu- "Het Land van Ooit" was donderdag j.l. het reisdoel van ruim 100 leden van de K.B.O., katholieke bond voor en van ouderen in Soest. Vergezeld van fraai zomerweer maakte het gezelschap senioren zich o.a. in Soestdijk gereed voor een dagtrip met een in alle opzichten geslaagde uitkomst. Het middeleeuwse landgoed liet zich zowel letterlijk als figuurlijk smakelijk consumeren. een evenement wauraan alle dagtrip- pers een prettige herinnering overhielden. Te danken ook aar. de financiële medewerking van het genootschap "De Chd van Honderd". Na het succes van deze eerste K. li. O. -dagtrij zijn reeds vergevorderde plannen in de maak voor een .succes Wlnrvolg. Gmis vuil der Wilt. Een 17-jarige meisje uit Soest is zater dag gewond geraakt toen ze met haar bromfiets over het fietspad langs de Van Weedestraat reed en werd aange reden door een auto, bestuurd door een 19-jarige plaatsgenoot. De automobi list wilde een inrit inrijden en zag de bromfietster over het hoofd. Het meisje werd met kwetsuren aan haar been per ambulance naar Zonnegloren gebracht. Een 11-jarige jongeman uit Soest ont dekte in het weekeinde dat een onbe kende dader zijn dure sportschoenen had gestolen. De schoenen verdwenen uit de kleedkamer van het zwembad De Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan. De jongen deed aangifte bij de politie. Een onbekende dader heeft aan de Buys Ballotlaan een auto opengebro ken en er de radio en een sporttas met sportartikelen uit gestolen. De totale schade bedraagt maar liefst 2500 gul den. De eigenaar, een 21 -jarige Utrech ter, stelde de politie op de hoogte. Onbekenden zijn er in het weekeinde in geslaagd in te breken in het restaurant van dc Bannninghal in Soesterberg. Ze forceerden een deur en namen 300 gulden aan kasgeld mee, alsmede 16 pakes sigaretten, 12 pakjes shag en een hoeveelheid snoep. diejaar ben je vrij om bepaalde onder werpen te kiezen. Dat hangt verder na tuurlijk van je studierichting afd. Je kunt ook rechten doen, of bedrijfskun de, of psychologie." 'Menukaart' De studie-opdracht gaat niet zo ver dat Mia en Niek ook een analyse uit eigen waarneming moeten maken. Ze kun nen zich beperken tot de informatie die daarover van gemeentewege wordt ver- Niek de Graaf en Mia Scherer op de trappen van het gebouw van "Gemeen tewerken strekt. "Soest streeft naar een efficiënte, bedrijfsmatige aanpak. Dat wordt niet alleen verteld, maar je vindt het ook te rug in allerlei rapporten. Of de praktijk daarop ook echt aansluit weten we niet. Een kijkje in de keuken is natuurlijk wel wat anders dan een blik op de menu kaart..." Ter gelegenheid van zijn afscheid als Country Manager van Smurfit Interna tional Holland, wegens het bereiken van de VUT-gerechtigde leeftijd, is de heer W.A. Mess benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De ko ninklijke onderscheiding werd de heer Mess vorige week uitgereikt door de burgemeester van de gemeente Brum- men, de heer C.A. Verspuij, tijdens de afscheidsreceptie op Kasteel Engelen- burg. De heer Mess, in 1958 uit Indonesië met zijn gezin naar Nederland geko men, is zijn Nederlandse loopbaan ge start bij het bedrijf Mercurius Golfkar tonindustrie te Soest, later gewijzigd in Mercurius Verpakking B.V.. In 1963 werd hij aangesteld als controller, ge volgd door de benoeming tot algemeen direkteur in 1974. Door de toenmalige moederorganisatie van Mercurius, te weten Container Corporation of America (CCA), werd in 1980 Lona Verpakking gekocht. Een grote overname, waaraan zeer veel werk was verbonden om lot een succes volle beleidsvoering en samenwerking te komen. Voor de uitvoering van deze werkzaamheden werd de heer Mess in 1981 benoemd tot country controller, terwijl hij daarnaast de funktie van di rekteur Mercurius bleef uitoefenen. In 1986 volgde de benoeming tot coun try manager, terwijl in hetzelfde jaar CCA werd overgenomen door de let se W.A. Mess, ridder O.N. Jetterson bmurtit Group plc.. Het in goede banen leiden van de hiermee sa menhangende aktiviteiten en vernieu wingen en het op gang brengen van be langrijke investeringen, gericht op de continuïteit en werkgelegenheid van de organisaties Smurfit Lona Verpakking B.V. en Smurfit Mercurius Verpakking B.V., zijn in grote mate de verdiensten geweest van de heer Mess. Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' is het nieuwe seizoen gestart. Dit betekent voor het komende jaar veel werkzaam heden voor de medewerkers. Door de ^normq hoeveelheid activiteiten van de afgelopen jaren zijn we niet toegeko men aan een aantal belangrijke verbete ringen. Daar willen we dit jaar hard aan gaan werken, zodat het terrein van de kinderboerderij nog leuker gaat wor den voor kinderen en ouders. De afgelopen maanden is gewerkt aan een nieuwe voorkant van de loods. De oude houten wand is gesloopt en ver vangen door een nieuwe, uit steen op getrokken wand. Verder zijn we druk geweest met de vernieuwing van de kip penren. Het is nu mogelijk over een pad langs de kippenren te lopen, waar te vens een vijver met beplanting is aange legd. Een belangrijk projekt het komend jaar wordt het aanleggen van een grote ruimte voor kleine dieren. De huidige dieren kunnen vaak 's winters niet be naderd worden door ouders met kleine kinderen, omdat het weiland te drassig is. Dat is de reden waarom we graag een nieuwe plek maken waar dit wel moge lijk is. Ook de stal zal gerenoveerd worden en als het financieel haalbaar is werken we ook aan een nieuwe keuken. Kortom: de kinderboerderij blijft steeds leuker worden. Dat heeft echter wel gevolgen voor de activiteiten die wij aanbieden. Het komende jaar is het niet mogelijk om verjaardagspartijtjes en schoolrei zen te vieren op de kinderboerderij. Gewoon omdat we alle beschikbare mensen nodig hebben voor de renova tie. Het betekent echter wel dat alle kin deren van 4 t/m 12 jaar na schooltijd vrij kunnen spelen op de kinderboerde rij en naar de dieren kunnen komen kij ken. Dit is iedere dag mogelijk van 8.00 tot 18.00 uur en helemaal gratis. Daar bij hoort ook het gebruik van de kabel baan. De activiteiten die wel doorgaan zijn: peuter/ouderactiviteiten: iedere dinsdag- en vrijdagochtend van 9.30 - 11.30 uur; iedere derde zondag in de maand (vanaf november) is er een theatervoor stelling voor kinderen van 4 t/m 12 jaar met daarna leuke activiteiten; een woensdagmiddagclub (nader be richt volgt) waar vooral knutselactivi- teiten aan bod zullen komen; een project over natuureducatie, ge richt op de bovenbouw, de voorberei dingen zijn al in een ver stadium, zodat de scholen binnenkort uitgenodigd worden om mee te doen; uiteraard de viering van Koninginne dag en zomerkampen. Op donderdag 26 oktober wil het be stuur en de medewerkers van de kin derboerderij graag praten met ouders van kinderen die de kinderboerderij be zoeken. Het gaat er dan vooral om om samen te bekijken welke activiteiten ge wenst worden en hoe we dat samen voor elkaar krijgen. We horen heel graag nieuwe ideeën, zodat we kinde- ren een afwisselend programma kun nen bieden. Kortom, het nieuwe sei zoen is begonnen. Wij hopen dat veel kinderen gebruik zullen maken van de mogelijkheden op onze kinderboerderij. Als eerste nodi gen wij ouders met kleine kinderen uit voor de eerste peutef/ouderactiviteit op dinsdag 3 oktober om 9.30 uur. Het kost slechts drie gulden per ouder/ kind, inclusief koffie en limonade. Het gerouti maakte dank gelijkheden i dag gespeelt bood. Het o weinig inzicl de Utrechtei 2-0 voorspri thee postee voor het eij stand te ho kreeg Soes waarvan er Soest startte de weg naar was het recl kon oprukk cluis doelm toe, hoe hij doeltreffend Verder dan of van te vei In de uitvot balregels scl Utrechtse dankbaar gt Als op woe de heren I en van Mej het eerste 32 jongens jaar rond van s.o. So iedere woc de kant e trotse mo veld de F* Sinds een; lerij het ga der druk mende za; ting grouj leeftijdsvt begonnen jaar kunn woordig 1 gezegd,1 geen moe als de F-; gespeeld veld. En groot gei Heel bek het gege' seizoen geen off gaat nog Leidin Na de F eens 381 groter ei te dame wel mee De Al zondag tot dan Argon over b partij i met 2- negris Vooral S.O. S< den. D ties zie o.a. F" Jonge, de bar prima Juruw Vrij k. send I men i: kon P naar 1 rust b Ook Soest men uitstel af de Jong, Klein ren Aarts Breei vangt de k< bertv voors 10 m voet!

Soester Courant | 1989 | | pagina 16