O Internationaal Procar Toernooi weer groot succes sb.karBlssnhy. SüESt Triathlonvereniging De Schieter een feit Landelijke Shotteams hebben vorm nog niet Ook 's winters tennissen in ballonhal van 'De Harskamp' Alleen tijdens Soester Tennis kampioenschappen WOENSDAG 27 SEPTEMBFR iq«q SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Derde plaats voor AYIA Knicks SOFTBALL BDC haalt uit tegen Swift Arnhem HANDBAL BDC - Rapiditas VOLLEYBAL 'Eemvissers' bestaan tien jaar VISSEN VISSEN Jubileum-visconcours j. cornelisse bv. Dakwerken JEU DE BOULES Slot zomeravondcompetitie Winst voor heren, dames en jongens Goede start Red Stars-selectie RUITERSPORT Stimulans-wisselbokaal BASKETBAL TAFELTENNIS Uw racket gecontroleerd en bespannen van 29,- 35,- voor slechts 39,- Tecnifibre snaren van 69,- voor spnrthJs Het internationale volleybaltoernooi voor dames dat afgelopen weekend door Stam-Sovoco werd georgani seerd is zeker in sportief opzicht een groot succes geworden. Evenals vorig jaar bleef het aantal toeschouwers echter achter bij de verwachtingen van de organisatie. Over beide dagen ge nomen hebben ongeveer 500 toe schouwers kunnen genieten van vol leybal op hoog niveau. Dat het Procar- toernooi in de volleybalwereld hoog aangeschreven staat bleek wel uit de aanwezigheid van vele trainers en coa ches van prominente verenigingen. Van diverse kanten heeft de organisa tie van dit toernooi al verzoeken ge kregen om volgend jaar tot het toer nooi toegelaten te worden en het is te hopen dat ook sportminnend Soest zich een volgende keer niet de kans laat ontnemen om dames volleybal te zien op een niveau zoals in Soest niet vaak te zien is. Zaterdagmorgen werd begonnen met de poulewedstrijden, waarbij in poule A de Nederlandse kampioen Avero OS uit Sneek als winnaar te voorschijn kwam, gevolgd door het Duitse Schwerte, terwijl de poule overwinning in de B-poule terecht kwam bij Brother Martinus, hier gevolgd door de Duitse ploeg van Feuerbach. De ploeg van de organiserende vereni ging Stam-Sovoco verraste vriend en vijand door in de poulewedstrijden het Belgische Hermes Oostende na een enerverende wedstrijd te verslaan en zodoende beslag te leggen op de derde plaats in de poule. Ook zondagmorgen verrasten de Soester dames de aanwezi ge toeschouwers door het zojuist naar de eredivisie gepromoveerde ATC uit Hengelo het vuur na aan de schenen te leggen. Na een verloren eerste set wer den de Hengelose dames in de tweede set zwaar onder druk gezet en tot en thousiasme van iedereen wist Sovoco deze set winnend af te sluiten. De kruisfinales hadden tot resultaat dat het Duitse Feuerbach en de winnaar van vorig jaar Brother Martinus moes ten gaan vechten wie 3 en 4 zouden gaan worden, terwijl de Nederlandse kampioen Avero OS en het ijzersterke Schwerte om de hoofdprijs moesten gaan strijden. Beide wedstrijden boden de toeschouwers alles wat volleybal tot v¥CScn**e i een fantastische sport maakt. Schitte rende staaltjes techniek, vaak lange ral- leys en enorme smashes. Met name in de finale beloonde het publiek de speel sters regelmatig met open doekjes. In de strijd om de derde en vierde plaats was het uiteindelijk Brother Martinus dat aan het langste eind trok. De strijd om de plaatsen 1 en 2 werd een regelrechte thriller en er waren 5 sets nodig om de winnaar aan te wijzen. Schwerte begon sterk en won met over macht de eerste set. Hierna was het ech ter de Nederlandse kampioen die orde op zaken stelde en de tweede en derde set naar zich toe haalde. Alles wees erop dat de Nederlanders door zouden gaan, maar in de vierde set kwam de Duitse ploeg schitterend terug. Voor ieder punt knokkend ontwikkelde zich een prachtige wedstrijd die resulteerde in een nipte overwinning van de Duitse ploeg en een 2-2 stand op het score- De AV1A Knicks, het herensoftbal- team van de Knickerbockers uit Soest, zijn er niet in geslaagd het prestigieuze softbaltoernooi van BSV De Zuidvo gels uit Huizen, waaraan 16 teams deelnamen, op hun naam te schrijven. De Soesters. die vorige week kam pioen werden in de tweede klasse, dis trict Midden-Nederland, door met 11-7 van Zuidvogels te winnen,'stel* den enigszins teleur. 1 In de eerste wedstrijd tegen Zuidvogels kwamen de AVIA Knicks niet verder dan een 3-6 nederlaag. Het Soester in- field kwam duidelijk spelervaring te kort om de Huizers voldoende weer stand te bieden. In de tweede wedstrijd tegen de Eder Moorfielders bleek het Soester infield beter de functioneren. Door voortreffe lijk slagwerk van onder anderen Roger Kriele en Kees van Empelen kwamen de AVIA Knicks al snel op een voor sprong en die werd niet meer uit handen gegeven. De Knicks wonnen met 12-2. Door het afzeggen van het Utrechtse Hercules kwamen de organisatoren voor een probleem te staan. Het eerste honkbalteam van Zuidvogels bracht uitkomst. De spelers voelden wel voor een dagje softbal en speelden de hele dag als vierde team mee. Dat honk- en softbal toch verschillend gespeeld moet worden ervoeren ze al snel. Tegen hun clubgenoten kregen ze behoorlijk klop. De AVIA Knicks wisten ze echter wel te verslaan, doordat de Soester ploeg teveel veldfouten maaakte, ondanks sterk pitchwerk van John Vunderink. Het eindresultaat was, dat de honkbal lende Zuidvogels uiteindelijk met 6-11 van de Soesters wist te winnen. Het onderlinge verschil had niet zo groot hoeven te zijn, als het Soester veld, vooral in de laatste, gelijkmaken de slagbeurt bij de stand 6-8 niet zulke grote fouten had gemaakt. Maar liefst twee vangballen werden gemist en voor geroutineerde honkballers is het dan niet zo moeilijk gebruik te maken van de situatie en daarop te scoren. De AVIA Knicks nemen op 14 oktober nog deel aan een softbaltoernooi van de Almere Giants. De competitie wordt begin mei 1990 hervat. De Knicks spe len dan in de le klasse KNBSB, district Midden-Nederland. Smeeing BDC - SwiftA2: 22-15 De heren van Smeeing/BDC hebben hun eerste duel in de eerste divisie met winst afgesloten tegen de reserves van Swift Arnhem. Dit eerste vier-punten- duel leverde winst op voor de als degra dant bestempelde Soester formatie. De uitblinkers in de collectieve geel-blau- we ploeg waren Richard van de Hoef (7 treffers) en doelman Mare Vermaak, ook debutant Dave Sterk maakte een goede indruk. Na een aftastend begin trok Smeeing/ BDC het initiatief naar zich toe wat na een kwartier spelen leidde tot een 6-3 voorsprong. De Arnhemse formatie rook het gevaar en verhoogde het tem po en hun gevaarlijkste speler, de boomlange linkshandige opbouwspeler Eddie Perrels deed van zich spreken door drie keer op rij te scoren 6-6. Smeeing/BDC bleek echter over vol doende veerkracht te beschikken en het was m.n. Richard van de Hoef die de ploeg op de rails hield. Enkele slordig heden in de Soester verdediging leverde de Swift heren een onverdiende 9-10 ruststand op. Gesterkt door deze voorsprong kwam Swift Arnhem vol zelfvertrouwen uit de kleedkamers en via gevarieerd aanvals- spel namen zij na acht minuten een ver rassende 11-14 voorsprong. Mede doordat routinier Paul v.d. Deyssel door een spierscheuring moest afha ken, leek een debacle zich te voltrekken voor de Soester formatie. Het waren echter de gebroeders Roest die in sa menwerking met de 20-jarige debutant Dave Sterk de wedstrijd een ommekeer gaven. Binnen een tijdsbestek van 8 minuten waren zij er verantwoordelijk voor dat Smeeing/BDC een beslissende 17-14 voorsprong namen, m.n. de technische hoogstandjes van Michel Roest en Da ve Sterk brachten het toch talrijke Soes ter publiek in extase. De Soester verde diging o.l.v. Mare Vermaak had vanaf dat moment de Arnhemse formatie goed onder controle. De Soester heren brachten door enkele goed ingestu deerde aanvalscombinaties de eind stand op 22-15. Doelpunten: Richard v.d. Hoef 7, Cleem Diemers 3, Paul v.d. Deyssel 2, Michel Roest 3, Dave Sterk 3, Arjan Roest 2, Michel v.d. Hoven 2. Dames Na een aarzelend spel van BDC opende Rapiditas de score. Veel balverlies aan beide zijden was tekenend voor deze wedstrijd. BDC kwam langszij. Na mis sen van penalty's aan twee kanten liep Rapiditas uit naar 5-3. BDC kwam niet in haar spel en moest toekijken hoe Ra piditas de leiding nam en met 8-5 de rust inging. BDC trachtte de achterstand weg te werken maar trof veel lat en paal. Rapi ditas kwam niet tot scoren omdat de verdediging van BDC beter sloot als in de eerste helft. Langzaam kwam BDC terug tot 7-8. In de laatste minuut kwam de gelijkmaker met 'n schitterend af standschot. Eindstand 8-8, mede dankzij uitste kend keepwerk van Sandra Kok. Uitslagen Smeeing/BDC Jongensaspiranten Smeeing/BDC - HoBS 12-8 Meisjesaspiranten: Voice - Smeeing/BDC 2-2 Herenjunioren: Voice - Smeeing/BDC 11-18 Meisjesaspiranten: Smeeing/BDC - Limvio 8-4 Herensenioren 2: Smeeing/BDC - Fortissmo 3 17-18 Damessenioren 2: Smeeing/BDC - Amersfoort 2 16-10 Deamessenioren 1: Smeeing/BDC 1 - Rapiditas 8-8 Herensenioren 1 - LJHV-DSO 318-14 Welpen 2: Nijenrodes - Smeeing/BDC 11-1 Welpen 1: A.A.V. - Smeeing/BDC 5-11 Herenscnioren I Smeeing/BDC - Swift A2 22-15 bord. De noodzakelijk geworden vijfde set werd daarna vrij eenvoudig door de Duitse ploeg in haar voordeel beslist op het vermoeide team van de Nederlands kampioen. Al met al een winnaar van dit vijfde Internationale Procar toer nooi die er wezen mocht. Als vervanger van de zieke wethouder Plomp was het wethouder Menne die de prijsuitreiking voor zijn rekening nam en de bekers overhandigde. Te vens waren er nog drie individuele prij zen te vergeven, waarbij de prijs voor de meestbelovende speelster ging naar Aafke Hament van Avero OS, de prijs voor de beste spelverdeelster ging naar Beate Nolte van het Duitse Feuerbach, terwijl Henriëtte Weersing van Avero OS werd gehuldigd als beste speelster van het toernooi. Met haar schitterende spel en knalharde smashes maakte zij ook in de finale deze uitverkiezing vol ledig waar. Dat Stam-Sovoco met het organiseren van dit toernooi inmiddels een grote naam heeft opgebouwd in de volleybal- Foto: Herman van Dam wereld bleek uit de talrijke positieve reacties na afloop van het toernooi. De organisatie weet echter maar al te goed dat de totale organisatie valt of staat met de medewerking van talloze Soes ters. Het was daarom hartverwarmend dat zovelen het afgelopen weekend be reid waren als gastgezin op te treden, waardoor de speelsters van alle teams probleemloos van een goede slaap plaats konden worden voorzien. Al met al een fantastisch toernooi, waar de organisatie met plezier aan kan terug denken. Overblijvend de klemmende vraag: "Hoe komt het toch dat zo veel Soesters een dergelijk topsport evene- nement aan hun neus voorbij laten gaan?" Sport op het niveau zoals afge lopen weekend in Beukendal te zien was, komt in Soest echt niet elke dag voor! Visclub "de Eemvissers" bestaat tien jaar. De club is opgericht op 1 oktober 1979 en gevestigd te Baarn. Een aantal fervente vissers kwamen op het idee een speciale visclub op te richten voor wed strijdvissers. Dit werd extra gestimu leerd omdat het wedstrijdgebeuren in de regio danig achteruit liep. Er werd begonnen met het op touw zet ten van een wintercompetitie. Daar de ze geweldig aansloeg, volgde het jaar daarop een zomercompetitie. Sinds de oprichting heeft zich een vaste kern van wedstrijdvissers gevormd die wedijve ren in zowel zomer- als wintercompeti tie. Momenteel worden naast deze competities ook losse wedstrijden ge houden waaraan iedereen kan mee doen. Per jaar organiseren 'de Eemvissers' zo'n 25 wedstrijden, die onderverdeeld zijn in competitie- en clubwedstrijden, losse wedstrijden en waar de Eemvis sers bekend om staan, de koppel wed strijden. Als team (het eerste tiental) vissen 'de Eemvissers zeer sterk. Regel matig nodigen zij verenigingen uit,deze wedstrijden komen ieder jaar terug. Als één van de eersten in Nederland is de vereniging begonnen met het organi seren van koppel-viswedstrijden. Deze wedstrijden vist men in duo's. Jubileum Het jubileum van de visclub wordt ge vierd op 1. 15 en 18 oktober. Op 1 ok tober vindt een groot jubileum koppel concours plaats. Verwacht wordt dat zo'n 100 a 125 koppels naar Baarn zul len komen. Ook zal er een geweldige prijzentafel staan van zo'n 5.000,-. Op zondag 15 oktober wordt er voor le den een visdag georganiseerd. Na af- loop wordt hen, met hun partner een di ner aangeboden. Zaterdag 28 oktobër aanstaande houdt de visclub haar jaarlijkse feestavond in het Tempo-clubgebouw te Soest, voor alle leden en partners. Op deze feest avond vindt ook de prijsuitreiking plaats van de avond- en zomercompeti tie. Op zondag 17 december vindt de jaar lijkse kerst-koppelwedstrijd plaats. De Baarnsche visclub "de Eemvissers" houdt op zondag 1 oktober een groot jubileum-koppel-visconcours ter ere van het 1 0-jarig bestaan van de club. De wedstrijd wordt gehouden op de rivier de Eem te Baarn en deelname staat open voor alle visliefhebbers. Om de prijzen zo eerlijk mogelijk te verdelen wordt er gevist in sectoren. Onder andere wordt er gevist bij Beste- vaer, Daatselaar, Molenaar Peperbus en de Draaibocht. De wedstrijd begint om 8.30 uur en duurt tot 12,45 uur met 15 minuten pauze. Deelnemerskaarten worden via loting verdeeld. Afhalen vanaf 6.00 uur tot 7.30 uur in café 't Wapen van Beere- stein", Zandvoortweg 132 te Baarn. Er worden maximaal 125 koppels toegela ten. Het inschrijfgeld bedraagt 30,- per koppel. Voor opgave en inlichtin gen tel 02154 - 20479. 1 Oktober is Soest een sportvereniging rijker. De nieuwe vereniging kreeg af gelopen week officieel gestalte tijdens de tweede algemene ledenvergade ring. Ruim anderhalf jaar geleden na men vier atleten van de atletiekvereni ging Pijnenburg, Kees Rietveld, Henk Schaak, Geertjan Westra en Ton Zwart, het initiatief tot het stichten van een triathlontrainingsgroep voor de regio Soest, Baarn en omstreken. Het doel was het gezamenlijk trainen voor en het beoefenen van de populai re uit Amerika overgewaaide triath- lonsport. Voor de structuur van de groep werd gedacht aan mogelijkheden van top sport tot recreatie. De meerzijdige vaardigheid in zwemmen, fietsen en lo pen bleek bij velen aan te slaan, hetgeen in korte tijd al resulteerde in een be hoorlijke ledenaanwas. Al snel waren er twintig leden geboekt, waarna de ontwikkeling gestaag groeide tot het huidige ledental; dat tussen de 45 en 50 schommelt. In het eerste jaar van oktober 1988 tot oktober 1989. waarbij men opereerde met een vierpersoons bestuur, werden al met succes een tweetal triathlonwed- strijden in Baarn en Soest georgani seerd. De verenigingsnaam De Schieter is ont- staan door de hechte banden, die er vanaf de oprichting zijn met clubspon- >or De Schieter, een sportprijzenleve- rancier uit Austerlitz. Bij zijn openings woord kon voorzitter Kees Rietveld met genoegen driekwart van zijn leden verwelkomen en blikte terug op een druk maar vruchtbaar aanioopjaar. waarin veel werk werd verzet. Penning meester Geertjan Westra kon ondanks de zeer geringe financiële bijdrage van de leden in het eerste jaar toch afsluiten met een ruim saldo. Na een aantal huishoudelijke zaken volgde de huldiging van enkele leden voor hun bijzondere verdiensten. De 57-jarige Piet Majoor werd bedacht voor zijn twee gouden plakken op 800 en 1500 meter baanatletiek tijdens de Master Games in het Deense Arhus. Ton Zwart kreeg veel lof voor zijn inzet tijdens de oprichtingsfase, waarna Ger- da van der Veen werd beloond voor haar goede prestaties in de hele triath- lon van Almere. Unaniem werd gekozen voor het voor gestelde bestuur, waarin Kees Rietveld de voorzittershamer gaat hanteren, Gerda van der Veen het secretariaat gaat doen en Geertjan Westra de pen ningen gaat beheren. Verder namen Henk Schaak en Elly van Geijtenbeek zitting in het bestuur resp. als vice- voorzitteren waarnemend secretaresse. Henk Schaak fungeert tevens als hoofd trainer binnen de nieuwe vereniging. Op de officiële oprichtingsdag 1 okto ber Zal dit heuglijke feit gevierd worden met een gezellige bowlingavond. Installatiebedrijf Tel. (02155) 13014-12577 Afgelopen week zijn de leden van de Gemshoorn weer actief geweest. Woensdag 20 september was de slot- avond van de zomeravondcompetitie. Van de 16 verenigingen kwam de Gemshoorn niet slecht uit de bus. In het persoonlijk klassement eindigde B. Ghironi op de vierde plaats. Zaterdag 23 september is de vereniging met drie doublettes naar het landelijke open-toernooi in Laren geweest. Er waren 52 doublettes aanwezig. Na drie voorrondes gespeeld te hebben werden ze alle drie in de B-poule geplaatst. Twee daarvan werden uitgeschakeld. Het team G. Hurenkamp en T. Wessel plaatste zich voor de finale en eindigde op de tweede plaats in de B-poule. Toch weer een succesvolle afsluiting van deze week. In het tweede competitieweekend hebben de landelijke Shotteams de vorm nog niet te pakken. Het tweede kwam weliswaar na een spannende strijd nog tot een gelijk spel, maar het eerste verloor kansloos met 9-1 van Combi '67. De eerste klasse teams de den het beter: beiden wonnen met 8-2 van hun tegenstanders. Het was jammer dat het eerste heren- team al zo vroeg in de competitie tegen de sterkste tegenstander moest uitko men. Tegen Combi '67 kwam men dui delijk vorm tekort om tot een betere score te komen. Toch lieten de Shotspe lers zeker een aantal kansen liggen. Van de drie Shotspelers was Aijen Hooge- veen de enige die een winstpunt kon la ten aantekenen. Daarmee was dan met een de eer gered. Tijdens een slecht bezochte thuiswed strijd keek Shot 2 van meet af aan tegen een achterstand aan. Na drie enkelspe len stond men evenzoveel punten ach ter. Een sterk dubbel, gevormd door S.Dirk Schuiling en Berend Jonker, zorgde echter voor een ommekeer in de wedstrijd. De volgende wedstrijden konden eveneens gewonnen worden zodat de wedstrijd weer in evenwicht was. Op de stand 4-4 speelde Aksel van De vier standaard-teams van Red Stars hebben een goede start van de basketbalcompetitie achter de rug. De heren, de dames en de jongens junio ren pakten de volle buit. De op lande lijke niveau debuterende meisjes speelden een verdienstelijke wed strijd, maar moesten de punten prijs geven. Het eerste herenteam won zondag avond in Utrecht van de gelijknamige basketbalclub. Bert Hilhorst, Dick van der Hammen en Peter Hellinga waren de beste pionnen aan Soester zijde. Na een 32-28 achterstand in de rust kwam Red Stars beter voor de dag. De ploeg van Rinus Valk maakte minder fouten en de verdediging bleek een bijna on neembare vesting voor de domstedelin- gen: 49-57. Ook de dames van Red Stars behaalden winst in de ouverture en dat tegen één van de gedoodverfde kampioenen. Gunco Rotterdam, vorig jaar tweede en gesterkt door een intensieve voorberei ding, bouwde in de eerste helft een voorsprong op van 11-20. Toen coach Errol Hotie van Red Stars routinier Marijke Roest en junioor Sandra Ver- koyen binnen de lijnen bracht, kwam Red Stars weer in beeld voor een over winning. Mede dankzij de inbreng van topscoorster Jacqueline van Gaaien Op zaterdag 30 september organiseert Stichting Stimulans haar derde dres- suurwedstrijd aan de Birkstraat 131. Aanvang: 9.00 uur. De resultaten tellen direct mee voor de Wisselbokaal. In vier rubrieken komen de deelnemers tegen elkaar uit. Geheel in de geest van de integratie-filosofie van Stimulans nemen tot op het hoogste niveau gehan dicapten en niet-gehandicapten deel aan de diverse rubrieken. De leden van de ponyclub Stimulans bereiden zich voor om naast informatieverstrekking op de wedstrijddag ook een staaltje van eigen kunnen te laten zien. Informatie over de wedstrijd en/of po nyclub: tel. 033 - 619300, of tel. 26257 in Soest. gooiden de dames het roer van de wed strijd om: 47-42. Jeugd In Dordrecht hadden de jongens junio ren onder leiding van Hans de Bruin een verlenging nodig om het pleit te be slechten. Rowic hield de ploeg in de of ficiële speeltijd bij (67-67), maar moest gedurende de extra vijf minuten buigen voor de inzet van Red Stars: 71-77. Minder succesvol waren de meisjes ju nioren. Gehinderd door zenuwen kon Red Stars niet voorkomen dat Wad- dinxveen Flyers binnen vijf minuten uitliep naar 5-16. Kort daarna keken de meisjes van Michel van Drie tegen een 9-23 achterstand aan. Op dat moment gingen de Soester junioren over tot de orde van de dag en kwam Red Stars basketballend dichterbij. Met nog vijf minuten voor de boeg stond Red Stars op voorsprong, maar een nieuwe aanval van nervositeit bij Red Stars stelde het meer geroutineerde Waddinxveen in de gelegenheid het duel te beslissen: 52- 62. Elteren een belangrijke partij waarin hij in de eerste game zeer dicht bij de winst kwam. Een 20-18 voorsprong kon jam mer genoeg niet verzilverd worden en hieruit putte zijn tegenstander voldoen de inspiratie om ook in de tweede game de Shotspeler te verslaan. Dirk Schui ling bracht daarna, ondanks een arm- blessure, op overtuigende wijze de laat ste partij aan Shotzijde, hetgeen een puntendeling betekende. De beide eerste klasse teams van Shot voelen zich in deze klasse uitstekend thuis. Afgelopen vrijdag boekte Shot 3 een ruime overwinning op Victoria en gezien het feit dat ieder punt telt mag dit zeker een nuttige overwinning ge noemd worden. Voor de derde opeenvolgende keer kreeg Shot 4 een aantal punten reeds voor aanvang van de wedstrijd in de schoot geworpen. De tegenstander kwam namelijk net als de vorige tegen standers met een invaller opdagen. Hoewel beide partijen niet erg geïnspi reerd leken, toch een verdiende winst van Shot. Jeugd Als de spelers in dit team elkaar wat meer zouden meetrekken als er gewon nen kan worden, had er zeker meer in gezeten dan deze 6-4 overwinning. Mark v.d. Horst deed het uitstekend met drie overwinningen terwijl Pieter Salentijn met twee winstpartijen niet achterbleef. Het dubbel bracht het win nende punt. De verwachting aan het begin van het seizoen dat het 2e team met enige werk- lust kampioen zou kunnen worden mag gezien de niet al te overtuigende resul taten inmiddels enigszins voorbarig ge noemd worden. Ook deze week weer een overwinning, maar opnieuw geen ruime. Het feit dat er geen onderlinge verschillen zijn geeft hoop. Alle drie de spelers wonnen twee partijen. Overige uitslagen senioren: Shot 5 - Victoria 4 9-1 Shot 7 - Buna 7 10-0 Victoria 9 - Shot 9 5-5 Shot 10 - Foxboro 1 6-4 Bijmaat 8 - Shot 11 7-3 Victoria 11 - Shot 13 5-5 Shot 14 - De Furs 3 7-3 Overige uitslagen jeugd: Elan 2 - Shot 3 10-0 Shot 4 - Good Luck 3 2-8 Shot 5 - Huizen 5 3-7 Shot 6 - Victoria 6 7-3 SOESTERBERGSESTRAAT 3 - TELEFOON 02155 -1 27 49 Hij staat. De enorme ballon-achtige tennisbal op tennispark De Harskamp is nu te bewonderen. Hoewel de hal een flinke investering betekende, is ei genaar John van Harskamp duidelijk blij met zijn nieuwe aanwinst. De hal biedt dan ook veel voordelen. De hullonhiil is het aan/ien zeker waard. Gezellige zit jes, nieuwe kleuren, veel planten en een goede indirecte ver lichting geven de tennissers het idee dat ze opeen zomerse, zonverlichte buiten baan staan. Opvanenu is de enoime ruimte in de hal. Achter de banen is er een flinke uit loop en lobs vormen geen probleem, daar het plafond maar liefst twaalf me ter hoog is. De nieuwe hal is verankerd boven de gewone buitenbanen, waar door er 's winters op gravel kan worden doorgespeeld. De hal is vanaf de kleed kamers en kantine binnendoor bereik baar, zodat spelers zich niet door slecht weer hoeven te wagen om de hal te be reiken. Dat zijn nieuwe hal een succes is, is voor John van Harskamp nu al gebleken. "In Foto: Goos van der Wilt. de week-einden zit ik al helemaal vol, door de week heb ik hier en daar nog een gaatje." Wie interesse heeft voor een winterabonnement of -lessen moet er dus snel bij zijn. De hal bedekt in de maanden oktober tot en met maart drie van de acht gra- vélbanen van 'De Harskamp'. In die pe riode kan er ook 's avonds gespeeld worden, dank zij de verlichting. Veel tennisverenigingen, waaronder de ge renommeerde vereniging Alta uit Amersfoort, hebben al getekend voor het gebruik van de nieuwe hal. Er kan dus zeker gezegd worden dat het initia tief van John van Harskamp nu al een succes is.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19