ogenblik aandacht Natuur Nabij 2330 :n beter. 9 ?llïef?In^us Soest/Soesterberg duidelijk in behoefte voorziet Speeldoos P. van Buuren PAGINA 26 WOENSDAG 4 OKTOBFR iqrq SOESTER COURANT PAGINA 27 ■i D Corolla. 'Wroum' in Molensoos Middleton Jazz Set in t Zwaantje Een schoon Soester milieu? El et gaat ook u aan Uw mening over het scheiden van groente- fruit- en tuinafval Post Soest-Zuid vaker open Workshop Kamer van Koophandel Abonnementsverkoop seizoen '89'-90 "Zondagskinderen", onbarmhartig blijspel van deze tijd The Magnificent 7 ride againü! Een dame van weleer Uw nieuwe bril zal ogenblik- kelijk aandacht trekken. Dus heel snel. Maar neem rustig alle tijd voor een welover- wogen keuze. Dat hoeft nooit in een ogenblik. Meilof trekt GPY-RPF-SGP-Iijst Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij theater-agenda September/oktober Wandeling door 'de Zoom' SOESTER COURANT □EST Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijvi 5-1 9954 lla. e midden- i de is er l Twin Cam 16 mde de aflevering/ ;ordels, een yale zit- en peed Sinds in december 1988 de Ouderen- bus feestelijk in gebruik genomen is, zijn er al heel wat kilometers afgelegd Het aantal uitgevoerde ritten steeg el ke maand sterk. In december 1988 waren het er 109, en in mei 1989 werd de voorlopige piek bereikt van 659 rit- ten per maand. Het zijn niet alleen de cijfers die aange ven dat dit vervoersproject een succes is, de reacties van de ouderen zelf geven aan dat de Ouderenbus voorziet in een behoefte. Voor de vele vrijwilligers die werkzaam zijn bij de Ouderenbus zijn de reacties van de ouderen vaak de mooiste beloning voor hun inzet. Door het feit dat ritten zoveel mogelijk gecombineerd worden, komt men soms op plaatsen in Soest/Soesterberg waar men in jaren niet geweest is. Voor velen betekent dat een prettige bijkomstig heid. De werkgroep vervoer wil in de toekomst inspelen op dit gegeven. Op tijdstippen dat er weinig vraag is, zou er een collectieve rit gepland kunnen wor den langs oude of nieuwe plekjes in Soest. Uitbreiding Het vervoersaanbod van de Ouderen bus kent twee soorten vervoer, namelijk collectieve en individuele ritten. Individuele ritten: dit zijn ritten waarbij de ouderen zelf hun bestemming bepalen. Het betekent dus vervoer naar vrienden, familie en bekenden in het dorp. Ook vervoer naar winkelcentra, dienstencentra, be zoekuren van Zonnegloren etc. valt hieronder. Collectieve ritten: dit zijn ritten met een gemeenschappe lijke bestemming. Voorbeelden van collectieve ritten zijn: 1. Zwembad de Trits in Baarn (maandag); 2. ANBO- middag in gebouw de Vriendschap (maandag); 3. Ouderensoos in gebouw "De Deel" (woensdag). Dit zijn voor beelden van vaste collectieve ritten. Dit betekent dat ze elke week terugkomen. Naast de vaste ritten zijn er ook inciden tele collectieve ritten mogelijk. Voor beelden hiervan zijn: 1. Uitvoeringen van zangkoren; 2. Ouderenmiddag Gil- defeesten; 3. Oranjemuseum in Baarn. Voor zowel individuele als collectieve ritten geldt dat men thuis gehaald en ge bracht wordt. Collectieve ritten hebben voorrang op individuele ritten. Individuele ritten worden verzorgd elke werkdag van 9.00 uur tot 17.00 uur. Collectieve ritten kunnen naast elke werkdag van 9.00 uur tot 17.00 uur ook 's avonds en in de weekenden en op feestdagen. Individuele ritten moet men minstens één dag van te voren afspreken. Daarbij kan gedacht worden aan allerlei varian ten, bv. om 10.00 uur afzetten bij een Vrijdag 6 oktober speelt 'Wroum' in Jongerencentrum de Molensoos, Mo lenstraat 142a Soest, tel. 02155-15557. "Whroumm" is een Goois/Amster damse band die al zo'n zeven jaar be staat. Volgens de recensie in Gooi en Eemlander kunnen zij tot de toppers van het Gooi gerekend worden. De muziek van "Whroumm" kan het best omschreven worden als "hart stochtelijke Rock". In deze rock heb ben echter ook invloeden uit andere Wroem in de Molensoos. muziek hun sporen achtergelaten. De band speelt voornamelijk eigen werk en vult dit doeltreffend aan met enkele covers. Kortom "Whroumm" is een band, die door z'n enthousiasme en uitstraling bijna iedere avond op z'n kop zet. Aanvang: f20,-, entree: f5,- niet leden; f 3,50 leden. Gezien het succes van 17 september j.1. waarbij de Amersfoortse Jazz groep o.l.v. Gijs van Hamersveld zichzelf overtrof is besloten een aantal zondag middagen te reserveren. Op zondagmiddag 8. en 22 oktober speelt deze formatie wederom in res taurant 't Zwaantje te Soesterberg van 15.00 uur tot 18.00 uur. Toegang is gra tis. The Middletown Jazz-set. Tijdens het eerste optreden van de Middleton Jazz Set was er een spontaan Gastoptreden van de Soesterberger Bert van de Velden (trompet) hetwelk door de aanwezigen jazzliefhebbers bi- zondef gewaardeerd werd. Het ligt in de bedoeling dat de Directie van 't Zwaantje ook in november en de cember nog een aantal van deze muzi kale middagen gaat organiseren. Gemiddeld genomen bestaat ons huishoudelijke afval voor ongeveer de helft uit groente- fruit- en tuinafval (GFT). D,t betekent dat er per jaar zo n 7500 ton GTF uit Soest in de verbrandingsoven van de AVR verdwijnt. Zonde, want als je dit afval apart zou houden zou daar prima compost van gemmaakt kunnen worden. Het apart houden van GTF vereist ook een andere manier vanLamelen en een andere manier van verwerken. Resultaat: minderenbe tere^aftaTverbranding, minder luchtverontreiniging en een nuttig product u,t Vandaar dat de discussie over het gescheiden inzamelen van GTF in de Soes- ter pdhiek al goed op gang is gekomen. Inmiddels ,s er al een plan van aan pak" gèchreven waarin het gescheiden inzamelen verder ,s uitgewerkt pak gescnreven e of nauwelijks bij deze discussie be- trokken gewekt Da, mT. vtSdeTen. Wan. als hei GT^afval gescheiden vmf he"huishoudelijk afval word, opgehaaid zal er ook tthui. wat gaan veranderen. Zo zal er een speciale bak voor GTF apart moeten wor om8 e Bedrijven in de Vanavond. 4 oktoto om SJOvwPSteenhoffstraat. u kunt dan ge. werp kenbaar te maken. schrjfteiijk op de hoogte te brengen van De tweede manier is do bem van dk onderwerp kun, u uw vsie. A's u n°g on™!^™?ee°Pover hei gescheiden inzamelen van GTF. HeTpian tevoo" fTtk- bij heUNFOrmatievcentrurn aan de Steenhoffstraat te koop. winkel en om 11.00 uur weer ophalen of om 16.00 uur bij familie brengen en de volgende ochtend om 9.15 uur weer ophalen. Alle varianten, inpasbaar in het rittenschema, .zijn denkbaar. Grenzen De individuele ritten kunnen alleen verzorgd worden binnen de gemeente grenzen van Soest/Soesterberg. Col lectieve ritten kunnen de gemeente grenzen overschrijden. Om tegemoet te komen aan de vele vragen heeft de werkgroep vervoer besloten het ver voersaanbod uit te breiden met een aantal bestemmingen buiten de ge meentegrenzen. Het zijn de uitzonde ringen op de regel. De regel blijft: geen individueel vervoer naar bestemmin gen buiten Soest. Uitzondering wordt nu gemaakt voor de volgende bestemmingen: verpleeg huis Birkhoven, verpleeghuis de Lich tenberg, Zon en Schild, Prins Hendri koord, dierenpark Amersfoort. De werkgroep hoopt hiermee aan de ver voersbehoefte te voldoen van vele Soester ouderen. Het spreekt voor zich zelf dat als er veel vraag naar een be paalde bestemming is dit zoveel moge lijk met collectieve ritten wordt ver zorgd. Kosten Voor het vervoer binnen de gemeente grenzen van Soest/Soesterberg wordt een bijdrage gevraagd van minimaal 1," per persoon per rit.Voor de af dracht hiervan is een collectebus aan wezig in de ouderenbus. Er is dus geen sprake van een kaartje of een strippenkaart kopen. Het is duide lijk dat de bus niet kan rijden van f 1,-- per persoon per rit. Het is dan ook een minimum dat gesteld is. Een gulden moet, maar meer is hartelijk welkom! Aangepast vervoer De ouderenbus is erop ingericht aange past vervoer te kunnen bieden. Er zijn voorzieningen aangebracht om rolstoe len veilig te kunnen vervoeren. Tevens is er naast de chauffeur een bijrijd(st)er aanwezig die behulpzaam kan zijn bij in- en uitstappen etc. De Ouderenbus wil vervoer bieden voor iedereen, met nadruk juist ook voor diegenen die aangepast vervoer wensen, of gewoon meer tijd nodig heb ben door in- en uitstappen. Naast even tuele hulp bij in- en uitstappen zullen de vrijwilligers u graag begeleiden vanuit uw huis naar de ouderenbus. Voor informatie en aanvragen kan men elke werkdag bellen tussen 10.00 uur en 12.00 uur. Telefoon (02155) 19190. Schriftelijke reacties kan men sturen naar: Werkgroep Vervoer, p/a Albert Cuyplaan 101, 3764 TM Soest. Met ingang van 7 oktober a.s. zal in Soest opnieuw een postagentschap op zaterdagmorgen geopend zijn. Behalve op het postkantoor aan de Steenhoffstraat kunnen de klanten ook terecht bij het postagentschap in de Nieuwstraat en bij het postagent schap aan de Soesterbergsestraat. Dit agenschap zal bovendien ook op vrijdag worden opgesteld. De nieuwe openstellingstijden van het postagentschap Soesterbergse straat zijn als volgt: maandag: 13.30 - 17.00 uur; dinsdag t/m donderdag: 09.00- 12.30 en 13.30- 17.00 uur; vrijdag: 09.00 - 12.30, 13.30 - 17.00 en 19.00 - 20.00 uur; Zaterdag: 09.00 - 12.00 uur. De Kamer van Koophandel organiseert op 10,24 oktober en 7 november a.s.in samenwerking met de Logistiéke Ad viesgroep van 1BAS Nederland B.V. te Soesterberg een workshop 'Knelpun ten in de goederenstroom'. Ondernemingen worden in toenemen de mate geconfronteerd met concur rentie en met produkten waarvan de ei genschappen, kwaliteit en verkoopprijs steeds meer op elkaar gaan lijken. Er doen zich dan twee mogelijkheden voor om het winststreven van de onderne ming te verwezenlijken, namelijk om- zetvergroting en kostenverlaging. Aan deze beide doelstellingen kan de logis tiek een belangrijke bijdrage leveren door het opsporen en opheffen van knelpunten in de goederenstromen naar en uit bedrijven. Tijdens de workshop 'Knelpunten in uw goederenstroom' kan men zijn in zicht in de aan het bedrijf te stellen lo gistieke eisen vergroten. Men leert hoe men de logistieke prestaties van het be drijf kan meten en zichtbaar maken. Daardoor wordt het mogelijk vast te stellen welke van de prestaties op korte en langere termijn zullen moeten verbe teren. Door toepassing van een Oorzaak/Ge- volg-analyse kan men de basisproble men opsporen, zodat vervolgens verbe teringsacties kunnen worden geformu leerd. De workshop sluit aan op het door het ministerie van Economische Zaken uitgegeven 'Stappenplan voor de integrale goederenstroömbeheer- sing'. De workshop bestaat uit drie 'dagrand- sessies' (17.00 - 22.00 uur). Tussen twee sessies ligt een periode van twee weken, waarin de deelnemers indivi duele opdrachten uitvoeren. De workshop is bestemd voor onderne mers en managers van middelgrote en kleinere industriële en handelsbedrij ven. De kosten bedragen 850.-. Voor meer informatie en/of aanmelding kan men (voor 6 oktober a.s.contact opne men met de heerdrs. C.A.J. Fluor. se cretaris van de Kamer, lel. 033 - 612964. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 Kultureel Centrum De Speeldoos kan terugkijken op enkele zeer drukke we ken, waarin 1140 abonnementen ver kocht zijn. Van de voor het hele sei zoen te verkopen plaatsen zijn er door de abonnement-kopers bijna 7500 ge kocht. Bijna éénderde deel, 2166 plaatsen, gingen naar bezoekers met een Pas 65, 72 naar houders van een Cultureel Jongeren Paspoort en 5220 kaarten werden tegen het 'normale' tarief verkocht. Gemiddeld bevat een abonnement 6.6 voorstellingen. De meeste abonnementen werden ge kocht door inwoners van Baarn, n.1. 752. Naar Soest gingen 271 abonne menten. Verder was er belangstelling uit: Laren, Hilversum, Weesp, Zeist, Bilthoven, Bosch en Duin, Bunscho ten-Spakenburg, Eemdijk, Eemnes, Soesterberg, Achterveld, Amersfoort en Hoevelaken. Tijdens de abonnementsverkoop wer den 9 voorstellingen uitverkocht: 1. "Coctailuur" met o.a. Mary Dressel- huys en Ton Lensink. 2. "Tour de Chant" van Jasperina de Jong. 3. De Hollandse Comedie met: "The Mousetrap". 4. De Hollandse Comedie met: "Tien kleine negertjes". 5. De nieuwe voorstelling van Hans Li- berg. 6. "Kees de Jongen" door het Mechels Theater. 7. Peter Faber en Olga Zuiderhoek in: "Eén nacht ijs". 8. De Frivole Framboos. 9. "Laat je niet kisten" met o.a. Joop Doderer. Opmerkelijk is de goede verkoop van kaarten voor de in het Speeldoosmaga zine onder het motto "Voor u ge zienen direkt geboekt" speciaal aanbevolen voorstellingen. Eén voor stelling is nu aal uitverkocht n.1.: "De Frivole Framboos". Voor de andere "Voor u gezienen direkt geboekt"-voorsiellingen: "Al leen" door Luc Wijns, Stuffed Puppet Theatre, "Kaas" door Herman Ver- beeck en "De Kreutzersonate" door Frans Maas zijn nog kaarten te koop. Op 11 september is de verkoop (aan de kassa) van losse kaarten voor het hele seizoen begonnen. Telefonisch bestel len kan pas 1 week voor de voorstelling. Voorde voorstellingen van Youp van 't Hek en Herman Finkers begint de kaartverkoop op respectievelijk maan- dag 6 november en maandag 8 januari. Toegegeven, de try-outs die vrijdag en zaterdag j.1. van "Zondagskinderen" plaats vonden kenden qua tekstkennis en tempo enige mankementen, maar daar zijn het tenslotte try-outs voor. De bijna 700 bezoekers die er in De Speel doos op afkwamen namen het voor lief en daar was dan ook alle reden voor. "Zondagskinderen" heeft iets weg van een röntgenfoto die de patiënten, U en ik, duidelijk maakt hoe wij bejaarden, opgenomen in een verzorgingsinrich ting, benaderen. "Zondagskinderen" is aangekondigd als een blijspel. Dat is het ook, maar wel ondergedom peld in een saus van wrangheid en cy nisme. In dit toneelspel, van Engelse makelij, neemt John Kraaykamp indrukwek kend revanche op de eerder in De Hu morist geleverde wanprestatie, blijft Pieter Lutz tegenover het verbale ge weld van Kraaykamp recht overeind en is Simone Rooskens gelukkig terug na een te lange tijd van weggeweest. Dit trio is de hartslag van een subliem to neelwerk, waarin twee vrienden Kuiper (Kraaykamp) en Elburg (Lutz) met de moed der wanhoop proberen elkaar let terlijk en figuurlijk op de been te hou den in de strijd tegen de gebreken van de oude dag. Zuster de Waard (Si mone Rooskens) is daarbij hun toever laat, vol begrip en vooral warmte. In schril contrast staat de bijdrage die Kui pers kinderen leveren. Ellissigne Kraaykamp en Klaas Hulst, dochter en schoonzoon van Kuiper, maken hun maandelijkse bezoek aan het verzorgingstehuis een verplicht nummer, zetten gevoel op de automati sche piloot en tonen zich vindingrijk in het bedenken van verklaringen voor een te late aankomst en een te vroeg vertrek. "Zondagskinderen", een zoet-zuur ge geven. Ontroerende vriendschap en zorg krijgen gestalten in het indrukwek kende optreden van John Kraaykamp en het zeer subtiele spel van Pieter Lutz die, naarmate de auteur ook hem kansen in dit menselij ke drama biedt, tot grote artistieke prestaties komt. Bijna speels en vlinder achtig is de niet geringe bijdrage die Si mone Rooskens er aan toevoegt, terwijl Ellissigne Kraaykamp en Klaas Hulst zich op afgepaste wijze kinderen van deze tijd tonen. Veel van de werkelijke problematiek wordt in "Zondagskinde ren" op z'n kop gezet. Er wordt, laat dat maar aan John Kraaykamp over, veel en nadrukkelijk gelachen. Iets wat op een beklemmende stilte lijkt had het ook als reactie kunnen oproepen. Jammer dat enige oubollig heid tot "Zondagskinderen toegang kreeg. "De kolonel is dood, gestorven in zijn slaap", luidt de mededeling van de zuster. "Het is te hopen dat hij in de houding lag", reageert Kuiper. Kleine schoon heidsfoutjes, die niet kunnen wegpoet sen dan "Zondagskinderen" voortbe- stemd is in de Nederlandse theaters een groot sukses te worden. Een voorproef je daarvan werd voor een dankbaar en enthousiast publiek te Baarn gegeven. Plotseling waren ze daar. The Magnifi cent 7. Zeven schitterende muzikanten met een unieke combinatie van filmmu ziek en humor: Henny Vrienten, Fay Lovsky, Jacob Klaasse, Jan de Hont, Joost Belinfante, Jan Pijnenburgen Jan Kooper. The Magnificent 7 lieten met hun eerste toernee een onuitwisbaar spoor in de Nederlandse theaters achter. Hun eer ste programma had alle spontaniteit vandien. Pers en publiek waren dan ook direct gewonnen. Desondanks wisten de zeven: het kan nog beter. En dat willen ze bewijzen in "The Mag nificent 7 ride againüHet wordt een nieuwe reis door de wijde wereld van de filmmuziek. Uiteraard zoeken ze de romantiek van Het-Wilde-Westen van-bordkarton, maar ook The Inner Space of de Chinese Opera komen aan bod. En wie wil er niet nog een keer te rug naar zijn fameuze helden van het witte doek? Of het nou om Lassie, Tar- zan, Rin-Tin-Tin of Spartacus gaat. Menige B-, C-, of zelfs D-film wordt weer tot leven gewekt. Muziek uit ijse- lijke thrillers als 'Psycho' gaat over in de smeltende tonen van 'Les parópluies de Cherbourg' of de kwijnende klanken van 'Lily Mariene'. Alles is muzikaal mogelijk in een spektaculair dekor met veel special effects. Je vergeet dat het theater is. The Magnificent 7 ride againü! Een dame van weleer gaat over een da me van middelbare leeftijd, die, ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van het vrouwenhuis, is uitgenodigd om daar een van haar succesvolle recepten in de vorm van een kookles aan haar ge hoor voor te schotelen. Tijdens deze kookles vertelt zij over haar leven. Gaandeweg wordt duidelijk dat het le ven van deze zeer respektabele dame niet zo rimpelloos is verlopen als de bui tenwereld wel zou denken. En dan is er nog de tegenstelling tussen de conservatieve opvattingen van deze dame en het links-progressieve gedach- tengoed van het vrouwenhuis. Mevrouw de Beer werd door haar dochter, die de ideeen van de jaren zes tig (vrijheid, emancipatie en onafhan kelijkheid van het zwakke geslacht) hoog in het vaandel draagt, bij het vrou wenhuis betrokken. Haar man is overleden en Mevrouw de Beer "leunt" op de vaste waarden van het leven: het gezin als hoeksteen, fi nanciële zekerheden zoals pensioen en levensverzekering. Desondanks heeft zij zich tot deze kookles laten verleiden. Het verhaal dat zij tijdens het koken vei lelt, sluit naarmate de voorstelling vordert, steeds beter aan op de filoso fieën van de vrouwen van het vrouwen huis. Als het gerecht bijna klaar is en zij haar publiek wil gaan vertellen, wat haar eindconclusie over haar leven is, ont staat er een probleem, dat de voorstel ling een overwachtc (komische) wen ding geeft. Van Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 - 1 71 20 Wiebe Meilof, het zittende raadslid voor de eenmans-raadsfractie voor de combinatie GPV-RPF-SGP (de kleine christelijke partijen, vaak "klein rechts" genoemd), is door de drie besturen aan gewezen tot lijsttrekker bij gemeente raadsverkiezingen van volgend jaar. Volgens mededelingen van de besturen is de aanwijzing gebeurd na een "gron dige evaluatie" van de verkiezingen. Die vielen voor met name het GPV - waarvan Meilof lid is - niet slecht uit. De besturen laten weten dat het voor de hand ligt dat Meilof ook nu weer geko zen zou worden om de kandidatenlijst aan te voeren. De drie besturen voeren regelmatig overleg, om de krachten samen te bun delen. "De afgelopen jaren hebben we de heer Meilof leren kennen als een ac curaat politicus, die zich in 1986 met een bijzondere voortvarendheid in de gemeentelijke materie heeft inge werkt", aldus een vorige week ver spreid persbericht. Winkelcentrum Smitshof Soest Tel. 1 18 30 i Donderdag 5 oktober, 20.15u. 'The Magnificent 7 Ride Again' Muzikaal spektakel met veel humor en filmmuziek. Zeven unieke muzikanten in topvorm. Kaarten 20,-, Pas65/CJP 18,- Vrijdag 6 oktober, 20.15u. 'Een dame van weleer' Solotoneel door Steven Edward. Kaarten 12,50 Dinsdag 10 oktober, 20.15u. 'Dë zaak Kenny' Een belangwekkend eigentijds toneel stuk met o.a. Henriëtte Tol, Jules Ha mel, Onno Molenkamp en Arthur B^ ni. Regie: Ton Lutz. Kaarten: 22,50, Pas65/CJP 20.- W'oensdag 11 oktober, 14.00u. 'Enkele reis Pico Bello' Twee theaterclowns met een spannen de kindervoorstelling. Voor kinderen van 5 jaar en ouder. Kaarten 4,- Vrij dag 13 oktober, 20.15u. 'Coctailuur' Een verrukkelijke comedie met Mary Dresselhuys, Ton Lensink, Ramses Shaffy en Marloes Fluitsma. Kaarten 27,50, Pas65/CJP 25,- Donderdag 19 oktober, 20.15u. 'Ruimtevrees' Robert Paul op z'n best in zijn nieuwe theatershow. Kaarten 22,50, Pas65/CJP 20,- Dinsdag 24 oktober, 20.15u. 'Chanel No. 4711' De ongëevenaarde Hans Liberg met zijn vierde one-man-show. Kaarten 20,-, Pas65/CJP 17,50 Vrijdag 27 oktober, 20.15u. Een nieuw soloprogramma van de bekende Belgische chansonnier Miel Cools. Kaarten 15,-, Pas65/CJP f 15,- Wiebe Meilof Meilof is in het dagelijks leven werk zaam in het vormingswerk onder jonge ren. Als raadslid hield hij zich tot dusver met name bezig met de terreinen Ruim telijke Ordening, Welzijn, Algemene Bestuurszaken en Financiën. De drie besturen hebben intussen af spraken gemaakt over de verkiezings campagne en buigen zich ook gezamen lijk over een verkiezingsprogramma. Op zondag 8 oktober a.s. organiseert het I.V.N., afd. Eemland, de maande lijkse wandeling door het interessante natuurgebied "de Zoom" in Soest. Het beginpunt vindt men aan de rechterzij de van het spoortraject Soest richting Den Dolder, bij de overweg naar het Berkenlaantje, waar om 14.00 uur wordt gestart. Langzamerhand verandert het decor in de natuur van licht en diepgroen in don kergroen tot bruingele tinten. Onmis kenbaar is de herfst in aantocht. Dit jaar zat er een overvloed aan vruchten en noten aan struiken en bomen en het laat zich aanzien dat het ook een goed pad destoelenjaar wordt. Zou het een stren ge winter worden, zoals wel eens be weerd wordt, zodat de dieren hun pro visiekast goed moeten vullen? Iedereen die geïnteresseerd is, is van harte welkom om mee te kijken en mee te genieten aan wat de natuur te bieden heeft. Dit keer zijn de paddestoelen lei draad. Paddestoelen: een wonderlijke leefvorm. Geheimzinnig en spannend. Niet voor niets komen ze vaak vöor in de sprookjeswereld. Onder leiding van natuurgidsen wor den ze onder de loep genomen, wat niet betekent dat de gidsen het alleen voor het zeggen hebben. Juist de uitwisseling van kennis onderling is leerzaam. Be halve bovengenoemde loep is het mee nemen van een spiegeltje zeer aan te be velen! Inlichtingen: tel. 22119 (tussen 18.00 en 20.00 uur). Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten.

Soester Courant | 1989 | | pagina 27