na Soester jeugd te gast bij AV Pijnenburg "Wat is het verschil tussen TV 10 en SEC?!" SEC verovert kostbaar punt JfJE&f O z WOENSDAG 4 OKTORFR iqrq SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 31 en Pijnenburgatleten vooraan in Bergloop ATLETIEK Zomercompetitie 'De Snoekbaars' VISSEN Elf Otympianen onderscheiden Hockey M.H.C. HOCKEY Seizoen-uitslagen 'De Zwaluw' DUIVENSPORT ZIN IN VOETBAL? SEC IS TE GEK! BEL 02155 - 17728 WASIEL STEITNER TAPIJT ZONDAG VOETBAL X 3 —I co Q SEC-jeugdnieuws Clubkampioenschappen AV Pijnenburg ATLETIEK Tophandbal Volendam Smeeing/BDC AGAVS, klaar voor de strijd VOETBAL Zaalprogramma rijn tot ïld. 'Ijs- ïen het aak ncor- la was aarna vond. gelijk juiste Rood eerde was ansen m de vizier Munt :trap. 1 eisde al "in Rood 2gens /eede orde. eurig e bo er als ploeg slot- in de sgge- Mar- j. kvan rkant ïslui- :n af- -day. kon- in en )ver- rtva- dat leek icht, irt is .'49- chin 'etra uten da- kei- tl uit ister :n te Afgelopen zaterdag was de Soester jeugd, variërend in leeftijd van 6 tot 15 jaar, te gast op het atletiekcomplex van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg. Alle lagere scholen in Soest waren aan geschreven .door de organiserende ver eniging, en vele scholieren waren dan ook naar het atletiekterrein getogen. Wethouder G. Plomp, voor het eerst na een ziekteperiode weer in de openbaar heid, loste om 11 uur met ervaren hand het startschot voor deze "Open Dag", waar de jonge Soesters kennis konden maken met een aantal facetten van de atletieksport. Onder het toeziend oog van de wethou der werd een aantal sprintnummers af gewerkt, maar ook onderdelen als hoog- en verspringen kwamen tijdens deze dag aan de orde, alsmede balwer- pen. Na afloop kreeg iedere deelnemer een diploma, waarop alle behaalde resulta ten vermeld stonden. Om ca. 3 uur keerden de deelne()e)m)st)ers huis waarts met een interessante en sportie ve ervaring rijker. Coopertest Stond het bovenstaande nog geheel in Wethouder Plomp - "terug van weg geweest - loste het startschot. Foto: Goos van der Wilt. het teken van de jeugd, zaterdag 14 ok tober a.s. bestaat er voor iedereen, on geacht of men nu wel ©f geen lid is van AV Pijnenburg, de mogelijkheid zich te testen. Om 10.00 uur 's morgens wordt er dan een Coopertest gehouden, waar bij het de bedoeling is binnen 12 minu ten een zo groot mogelijke afstand te lo pen. De afgelegde afstand geeft een goed inzicht in de conditie van de spor ter. Het inschrijfgeld is f 2,50. Hoewel de enige heuvels rond Soest de Lazarusberg en het Soester Hoogt zijn, en de trainingsmogelijkhedeii dus verre van optimaal, is een aantal Pij nenburgatleten toch uitstekend voor de dag gekomen in een internationale bergloop. Die vond zaterdag plaats in het Zuidduitse Bühlertal, dichtbij Ba- den-Baden. Berglopen vormen in landen als Zwitserland en Duitsland een apart on derdeel van de wegatletiek en variëren van 6 tot 60 kilometer en hebben als kenmerk dat er een groot hoogtever schil moet worden overwonnen. De bergloop in Bühlertal, de Hundseck- Berglauf, ging over een afstand van 10 kilometer, begon beneden in het dorp op 275 meter hoogte en de finish lag op de top van de berg midden op een ski piste op 985 meter. Een stijgingspercentage van gemiddeld 7%, met daarin enkele vrij vlakke stukken, maar ook kilometers met een percentage van meer dan 20%, waar slechts enkele lopers konden blij ven dribbelen en het merendeel wande lend naar boven moestgaan. Initiatiefnemer Gert de Ruygt wist wat hem te wachten stond. Twee jaar gele den is deze lange-afstandtopper al op de derde plaats geëindigd op ditzelfde parkoers; hij ging nu vanaf de start met de kop van het veld mee. Ondanks de geringe trainingsmogelijkheden wist hij zich uitstekend te handhaven temidden van goed getrainde berglopers en we derom op een derde plaats te eindigen in het totale veld van ruim driehonderd deelnemers. In de klasse van 20 tot 35 jaar was hij zelfs winnaar in een tijd van 42.04. Tweede Pijnenburger was Dick van den Broek in 46.14. Dick werd 7e in zijn klasse, junioren onder 20 jaar. Paul van den Brink en Dick Kamerbeek liepen lange tijd samen op maar uiteindelijk wist Paul toch afstand te nemen: 48.19 voor Paul en 48.48 voor Dick, respec tievelijk 22e en 25e in hun klasse. René van Zee wist z'n tijd van 2 jaar geleden met 4 minuten te verbeteren tot 1.06.12, ondanks z'n wat matige pres tatie in de estafette wedstrijd Soest- Soest van drie weken geleden. Trimster Marijke Glandorf en sprint ster Marion van den Broek moesten erg stijle gedeelten wandelen, maar wisten de loodzware tocht ruim binnen de slui tingstijd te beëindigen in 1.10.50 en 112.06. Allen een unieke atletiekerva- ring rijker en zeker van plan het nog een keer over te doen. Zaterdag 30 september is op de Funtus- plas de tiende en laatste wedstrijd gevist in de zomercompetitie. De vangsten waren niet overweldigend, op twee uit schieters na, die samen in een boot vis send eerste werden in hun divisie. In de eerste divisie was dat Willem van de Kraats, hij toverde 72 stuks vis uit de Funtus met een totale lengte van 13.00 meter. Tevens schreef hij met deze vangst de bokaal voor het totaal groot ste aantal gevangen vissen op zijn naam met 318 stuks. In de tweede divisie was Henk Prinsen de bejubelde man met 54 stuks vis die totaal 9.41 meter op de meetlat lieten zien. De competitie is tot en met de laatste wedstrijd erg enerverend geweest, en het was dan ook pas in de laatste fase dat John Kasius zijn belagers af wist te schudden en zich voor de derde maal in successie Snoekbaarskampioen mocht noemen. In de tweede divisie werd de strijd om de eerste plaats tussen Jaap Post en Jaap Lindeboom beslecht in het voordeel van Post die tevens met 223 stuks vis in aanmerking komt voor de kwantiteitsbokaal. De prijzen voor de grootste vissen gaan naar Gerrit Kasius met een Brasem van 60 cm. gevangen in de Naardervaart en Henk Altena die zijn platte van 55 cm. uit de Eem haal- De vijf bovenste uit de tweede divisie zullen promoveren terwijl de vijf laag ste uit de eerste divisie degraderen. De prijsuitreiking zal tijdens de wedstrijd- vergadering plaatsvinden die op 7 de cember om 20.00 uur in Café Royal te Baarn gehouden zal worden. De officieuse uitslag van de zomercom petitie is als volgt: le divisie 1. John Kasius 26 pnt 2. Elbert van Beek 36 pnt 3 Theo Bosman 37 pnt 4. Willem v.d. Kraats 39 pnt 5. John Hibbel 51 pn 6. Jan Aertssen 95 pnt 7. Gerrit Kuiter62 pnt 8. Ron de Bruin 64 pn 9. Gerrit Kasius °7 pnt 10. Bert de Bruin 69 pnt 11. Joop Hibbel pn 12. Ab Dekker 73 pn 13. Henk van Riet 73 pn 14. Henk Hibbel 76 pn 15. Jan van Lambalgen 89 pn 16. Bert van de Hoef 97 pn 17. Leo van 't Klooster 09 pn 18. Gert van Drie 109 pn 19. Richard Horst 09 pn 20. Arie Staal 112 pnt 2e divisie 1. Jaap Post 2. Jaap Lindeboom 3. Henk Horst 4. Maarten Mosk 5. Bert Giele 6. Eddie Strumpel 7. Rinus Brons 8. Co Wijnands 9. Henk Prinsen - 10. Wout v.d. Groep 11. Willem Hopman 12. Hans Meyer 13. Henk Altena 14. Ad Hooft 15. Ton van Drie 16. Jaap Troost 17. Ton van 't Klooster 18. Wijnand Koenen 20 pnt 36 pnt 41 pnt 47 pnt 50 pnt 54 pnt 56 pnt 58 pnt 61 pnt 64 pnt 65 pnt 73 pnt 76 pnt 76 pnt 84 pnt 87 pnt 97 pnt 118 pnt Vijfentwintig leden van de wandel sportvereniging "Olympia" verbleven vanaf vrijdagavond in het Buitenhuis in Teteringen, een dorpje onder de rook van Breda. Voor het bereiken van een bepaald aantal kilometers werden elf leden onderscheiden. Zaterdag werd deelgenomen aan de 17e Markdalvvandeltocht, georgani seerd door de w.s.v. WIEGO. De onge veer 500 lopers kwamen o.a. door het fraaie Mastbos en langs het riviertje De Mark. 's Middags bezochten de Olympianen een braderie in Oosterhout. Voor een elftal leden van Olympia was er, na de videobeelden van het verblijf van verleden jaar. een onderscheiding voor het bereiken van een mijlpaal in het aantal kilometers. Benjamin en Par- tricia Vogel kregen een bokaaltje voor ieder 500 km. Duizend kilometer werd tot nu toe gelopen door Arnold en Mi- chél Vogel, Gert van den Hoed, Louis van Klooster, Bep Vonk en Els v/d Hoed. Silvester Vogel was al aan 3.500 kilometer toe. De twee grootste bekers waren voor Lineke en Jan Vogel die in het zonnetje werden gezet voor respek- tievelijk 4.000 en maar liefst 7.500 ge wandelde kilometers. Een feest was het bezoek aan het over dekte zwembad De Wisselslag in Breda alwaar een frisse duik kon worden ge nomen, zondagmiddag, waarna 's avonds de thuisreis naar Soest werd aanvaard. De drie volgende zaterdagen zijn voor Olympia-wandelsport bezet door de SGWB-Najaarstocht in Putten op 7 ok tober, de 27e Lingetocht in Heukelum op de 14e en de eerste Winterwande- ling, in een serie van drie welke Olym pia zelf organiseert, op de 2 le oktober. Uitslagen zaterdag 30 september Jongens: Soest Al - Schaerweyde Al 1-5 Almere Al - Soest A2 16-0 Soest A3 - Vianen A3 1-3 Soest BI - Gooische B2 5-0 Soest B2 - Hilversum B3 1-1 Amersfoort Cl - Soest Cl 2-2 SCHC C4 - Soest C2 5-1 Soest C3 - Barneveld Cl 2-3 Baarns D2 - Soest Dl 7-1 Leusden D2 - Soest D2 4-2 Meisjes: Soest A1 Houten A Soest B1 - Doorn B2 Soest B3 - Soest C1 - Doorn Cl SCHC Dl Soest D2 - Schaerweyde A2 1 - Soest A2 Schaerweyde BI - Soest B2 Hilversum B4 Shinty C2 - Soest C2 - Soest D1 SCHC D3 3-0 0-2 3-2 1-2 5-2 7-0 7-0 2-5 3-5 Uitslagen senioren 1 oktober: Maarssen - Heren 1 3-3 Baarn 2 - Heren 2 1-3 Voordaan 8 - Heren 3 2-4 Nieuwegein 4 - Heren 4 2-5 SCHC 14-Heren 5 2-4 Heren 6 - Laren 11 3-1 Veteranen A - Gooische D 3-0 Veteranen B - Nijkerk A 2-3 Veteranen C - Houten A 1-0 Dames I - Kromkouters SCHC 3 - Dames 2 Dames 3 - Kampong 14 Dames 4 - Huizen 5 SCHC 9 - Dames 6 2-2 1-1 1-0 0-1 1-2 Voor de duiven en de leden van post duivenvereniging "De Zwaluw" be hoort het wedvluchtseizoen 1989 tot het verleden. Een seizoen waarin on derling een zeer spannende strijd is ge streden die eerst op de laatste wed vlucht werd beslist. Ook een seizoen waarin de weergoden de duivenhou- ders gunstig gezind waren waardoor al le geplande wedvluchten doorgang konden vinden. Weliswaar werd van twee vluchten de lossing één dag uitge steld en van een wedvlucht zelfs twee dagen en verliep er één concours aan merkelijk minder vlot dan gewenst is, voor het overigen werden de duiven niet voor al te grote problemen gesteld om hun hok te bereiken. Dit seizoen hebben er negen africh- tingsvluchten plaats gevonden en hier op werden 5.565 duiven ingezet. Daar naast stonden 33 wedvluchten op het programma met een gezamenlijke leng te van ruim 10.000 km.. De kortste wedvlucht, Wuustwezel, heeft een af stand van ca. 95 km. en de verste wed vlucht. Bergerag heeft een afstand van ca. 889 km.. Op deze 33 concoursen werden in totaal 20.906 duiven ingete kend, een gemiddelde deelname van 633 duiven per wedstrijd en een toena me van elf duiven per vlucht ten opzich te van vorig seizoen. Totaal zijn er het afgelopen seizoen 26.471 duiven ingekorfd. 2293 duiven meer als in het seizoen 1988. Op het grootste verenigingsconcours werden 1.274 jonge duiven ingetekend terwijl de deelname op de wedvlucht met de verste afstand 203 oude duiven telde. De 33 eerste prijswinnaars hadden ge zamenlijk bijna 136 uur nodig om de ruim 10.000 km. af te leggen en de ge middelde snelheid heeft hierdoor ruim 74 km. per uur bedragen. De snelste eerste prijswinnaar behaalde een snel heid van ruim 102 km. per uur, de traagste eerste prijswinnaar slechts 52,5 km. per uur. De eerste prijzen zijn ook dit seizoen weer redelijk verdeeld gewonnen door de leden. Van de 42 min of meer regel- ("SEC zit al jaren op de kabell") Lange Brinkweg 38 - Soest - Tel. 1 96 00 SEC heeft bij JSV in Nieuwegein een uitstekende indruk achtergelaten. Zonder Antek Wojtowski, Rob Groen en de voor drie wedstrijden geschorste Luits Houkes bleven de groenwitten overeind. Hun respectievelijke ver vangers Mike de Weert, Edwin Brou wer en niet te vergeten Zuritin Yilmaz hebben het uitstekend gedaan. Ook JSV speelde met twee invallers maar dat was ook hen niet aan te zien. Het werd een pittige sportieve wedstrijd met tempovoetbal onder de leiding van scheidsrechter J.A. Klein uit Hil versum. Het eerste kwartier hielden beide clubs elkaar goed in evenwicht. JSV was be weeglijk en speelde goed via de vleu gels. De felle ploeg zag in deze periode wel de spelers Kooyman en Stralen- dorff op de bon gaan. JSV had geluk dat uit de voorzet van Saban Aksit Bert Holwarda net niet raak kopte. Zijn in zet werd met kunst- en vliegwerk ver werkt door de goalie en een verdediger. SEC was iets beter, maar JSV kwam te rug en maakte het doelman Jack Nagte- gaal wat moeilijker. Door een goede redding kon SEC de rust ingaan met een blanco stand van O-O. Na de rust had JSV duidelijk plannen. Al na zeven minuten knalde men op de laf. Door de bal snel te spelen tikte JSV de groenwitten op bepaalde momenten weg. Een uitval van René van de Deys- sel werd geblokkeerd terwijl Saban Ak sit eveneens zijn doorbraak voortijdig beëindigd .zag.. Beide goalies deden voortreffelijk werk. Bert Holwarda brak op links goed door maar door uitstekend uitlopen van kee per de Ridder was hij net iets te laat. JSV bleef komen en het was duidelijk dat de ploeg die het eerst zou scoren weieens als overwinnaar uit de bus zou kunnen komen. SEC paste een wissel toe door verdediger Mike de Weert te wisselen voor de wat meer aanvallend ingestelde Rob van Embricqs. JSV had hierop snel zijn antwoord klaar. Nog geen twee minuten later was het John Linneman die uit een voorzet van rechts JSV aan de leiding bracht: 1-0. Met nog een kwartier te spelen was het Gerard Becker die met een prachtige schijnbeweging SEC bijna weer langs JSV zou brengen. Hij zag zijn schot overgetikt door keeper de Ridder. Uit een door Saban Aksit genomen corner was het weer Bert Holwarda die op su blieme wijze inkopte: 1-1. Beide teams konden zich evenals de toeschouwers verenigen met de pun tenverdeling; men had zich deze mid dag niet verveeld. LU 3 LU LU FIABO van LEOLUX De strakke eenvoud van een kenmerkende zitinnpvatie 27 September wist SEC Al zich te plaatsen voor de volgende ronde van de KNVB-beker door een 1-6 overwin ning uit bij BW A1 in Blaricum. Zater dag 30 september j.1. stond er een volle dig competitieprogramma gepland. Sommige teams zijn nog wat te hoog in gedeeld en zullen bij de herindeling wel iets lager geplaatst worden. Opmerke lijk deze zaterdag was het eerste verlies van Cl en Dl, de eerste winst voor El en het nog steeds ongeslagen zijn van beide F-teams. De uit- en thuisderbys werden tegen S.O. Soest gelijk gespeeld. De Al ju nioren speelden thuis tegemTOV Al. Het eerste half uur leek het een gelijk- opgaande strijd te worden. Maar toen Ramon Heynen uit een vrije trap van Gabriël van Gastel schitterend in schoot, was TOV toch aangeslagen. In de 35e minuut strafte Marion een verdedigingsfout af en was het 2-0. Vijf minuten voor rust was het Ronald Post die zelfs voor 3-0 zorgde. Na rust het zelfde spelbeêld, wat na twaalf minuten resulteerde in een doelpunt van alweer Marion Dors: 4-U. Na tachtig minuten voetbal wist Marion op aangeven van Sander van de Heyden voor 5-0 te zor gen. Een minuut later was het Ronald Spoor die goed doorging en met een streep 6-0 liet aantekenen. Hierdoor blijft SEC Al lekker meedraaien ih de top. Woensdag 18 oktober houdt de SÊC- jeugdafdeling weer een 'Open dag' voor de Soester jeugd. Dit in verband met de herfstvakantie. Medewerking wordt verleend door Eric Willaerts, John van de Brom, Patrick Dorresteijn en Dick Wassink op voetbaltechnisch gebied, terwijl Nico Haak om ca. 15.30 uur de dag muzikaal zal afsluiten. Uitslagen zaterdag 30 september: SEC Al-TOV Al 6-0 SEC A2 - KVVA A2 3-4 SEC BI - Roda'46 4-0 Amf.Boys Cl - SEC Cl 3-1 Roda'46 C3 - SEC C2 11-0 SEC Dl - Roda'46 D2 1-3 Hoogland D2 - SEC D2 1-3 Baarn El - SEC El 2-5 Spakenburg E2 - SEC E2 5-4 SEC E3 - Eemdijk El 0-11 S.O. Soest F1 - SEC F1 2-2 SEC F2 - S.O.Soest F3 0-0 matig inkorvende hokken wisten der tien verschillende leden hun naam één of meermalen aan de top van de uitslag te krijgen. Het succesvolste was de heer J.P. Stam met zes overwinningen, op de voet gevolgd door J. v.d. Brakel Zoon en H. de Bree die ieder vijfmaal de hoogste eer voor zich opeisten. De combinatie van de Brakel/de Beer bleef hier slechts een weinig bij achter door viermaal de eerste plaats op te ei sen. Ook A. de Bes liet zich niet onbe tuigd en pakte driemaal de overwin ning. .Gebr. de Bruin en W.H. van Dor- restein waren wat bescheidener door zich tweemaal te laten huldigen als overwinnaars terwijl K. de Jong, R. Voskuilen, G. Rijksen, J. v.d. Belt Klzn, J. Duyst en J. van Dijk tevreden waren met ieder een eerste prijs. Bij de strijd om de kampioenschappen won J.P. Stam er achttien, H. de Bree zes tien, J. v.d. Brakel Zoon dertien, A. de Bes twaalf, W.H. van Dorrestein ze ven, Comb. van de Brakel/de Beer zes, R. Eimers drie, Gebr. Kanter twee en G. Rijksen, J. v.d. Belt en Comb. Gebr. de Bruin ieder een kampioenschap. H. de Bree werd wederom Generaal Kampioen van de P.V. "De Zwaluw" door na een spannende onderlinge strijd met J.P. Stam deze nipt voor te blijven. Ook bij de strijd om het Aange wezen Kampioenschap werd J.P. Stam tweede door zich op de laatste wed vlucht voorbij te laten stevenen door J. van de Brakel Zoon die daarmede Aangewezen Kampioen van P.V. "De Zwaluw" werden. Kampioenschappen "De Zwaluw" seizoen 1989 Generaal onaangewezen: l.H. de Bree 3.116,43 pnt; 2. J.P. Stam 3.116,07 pnt; 3. J. v.d. Brakel Zoon 2.933,17 pnt; 4. A. de Bree 2.856,12 pnt; 5. v.d. Brakel/de Beer 2.800,01 pnt. Generaal aangewezen: 1. J. v.d. Brakel Zoon 1.951,84 pnt; 2. J.P. Stam 1.884,96 pnt; 3. A. de Bes 1.768,21 pnt; 4. H. de Bree 1729,61 pnt; 5. W.H. van Dorrestein 1.489,62 pnt. Koppelkoers: 1. J.P. Stam, J. Duyst, Gebr. Kanters en P. Dergent 6.506,11 pnt; 2. v.d. Brakel/de Beer, A. van Ginkel, J. van Dijk en v.d. Graaf 6.044,43 pnt; 3. Th. Wigtman, B. Roest, Mevr. van Tol en H. van Es 5.991,26 pnt. Extra kampioenschap speciale vluch ten: 1. H. de Bree; 2. R. Eimers. VIBRA-wisseltrofee: van de Brakel/ de Beer. "De Zwaluw"-wisseltrofee: J. van de Brakel Zoon. "Herdenkings"-wisseltrofee: Gebr. de Bruin. Derby-concours Wuustwezel: van de Brakel/de Beer Extra competitie aangewezen spel met de jonge duiven: H. de Bree. Meer dan 100 AV Pijnenburgleden hebben in het weekend deelgenomen aan de jaarlijkse clubkampioenschap* pen op de atletiekbaan aan de Wieks loterweg. Het mooie weer had tevens veel familieleden en andere belang stellenden naar de baan getrokken, zodat er in een gezellige drukte hard werd geknokt om het kampioenschap. Bij de senioren is trainer Ard Vermeu len na jarenlang gedomineerd te heb ben dit jaar niet op de eerste plaats geëindigd. In een spannende strijd werd hij verslagen door meerkamper Dennis Meriën. Dennis is sinds mei lid van Pij nenburg. In die korte tijd heeft hij in middels twee clubrecords gehaald: 1.87 hoog en 51.24 met de speer, en nu dus het kampioenschap. Op de eerste dag van de achtkamp boekte hij overwinningen op de onder delen kogelstoten en discuswerpen en eindigde hij bovenaan met een kleine voorsprong op Ard en op de derde plaats pupillentrainer Angelo van Leij- enhorst. De tweede dag nam Ard aan vankelijk de leiding over met een snelle 110 m., 11.5, maar met een uitstekende 1.85 hoog en 49.18 met de speer nam Dennis toch r^n niet in te halen voorsprong, en werd hij onbedreigd clubkampioen vóór Ard Vermeulen en Angelo van Leijenhorst. Zo werd in alle geledingen hard gestre den. Niet overal was de strijd even spannend: Sabine van Rossenberg (Meisjes C), Monique van Leek (meis jes D), Kaspar Kerkvliet (jongens D) en Dave Brouwer (jongens A) werden met grote voorsprong kampioen. Spannen der was het bij de jongens C waar Erik Schoemaker voor het eerst kampioen werd vlak voor Justin Wuring. Bij de pupillen A behaalde Bart in 't Hout een nipte overwinning op Erik de Wildt. De loopdriekamp voor de lange afstandlo pers werd gewonnen door Jaap van de Berg bij de heren en Adrie van de Zon bij de dames. De overige clubkampioenen van 1989: Dames: Marion van den Broek. B-ju nioren: Margo Kerkvliet en Anno Tjeerdsma. Pupillen A: Marinde Bois- sevain en Bart van 't Hout. Pupillen B: Lotte Hogeweg en Eelco Koster. Pupil len C: Ingrid den Oude en Lourens van Poppel. Mini-pupillen: Michiel Piene- man. Recreanten: Thea Steentjes en Co Limburg. Tijdens de sfeervolle en zeer goed bezochte barbecue na afloop van de wedstrijden reikte voorzitter John Steentjes de prijzen uit aan alle over winnaars. Heren Met deze kreet werden de handballers van Smeeing/BDC in Volendam ont haald. Tophandbal heeft ook top- scheidsrechters nodig, maar de warrige arbitrage stelde beide ploegen voor problemen. In Volendam is Smeeing/ BDC tegen haar eerste nederlaag van dit seizoen aangelopen. Na een gelijk- opgaande en in de tweede helft zeer hektische wedstrijd bleven de twee punten in Volendam. De Volendammers, met hun nieuwe trainster Sandra Reinders, hebben in de aanloop naar dit nieuwe seizoen laten doorschemeren een gooi naar het kam pioenschap te willen doen. Na hun eer ste wedstrijd (uit tegen CSV) overtui gend te hebben gewonnen, moest nu de pomovendus uit Soest aan de zegekar gebonden worden. De vrij-uit spelende Soesters wensten zich echter niet zon der slag of stoot over te geven. De ge vaarlijke Volendamse linkerhoekspeler bracht met twee snelle scores de thuis ploeg op het juiste spoor, maar Smeeing/BDC weerde zich goed. Het bleef in de buurt van Volendam en liet in de eerste helft de marge nooit groter worden dan twee doelpunten verschil. Mede door drie doelpunten door Ri chard van de Hoef, evenzoveel keer goed vrijgespeeld aan de cirkel, wist Smeeing/BDC enkele minuten voor rust weer op gelijke hoogte te komen, 7-7. Als de Soester formatie echter iets zorgvuldiger met haar kansen was om gesprongen (twee gemiste strafworpen) en het arbitrale duo de harde verdedi gende acties van de fysiek sterke Volen dammers hadden bestraft, was Smeeing/BDC met een voordelige marge de rust in gegaan. Nu was het echter 8-7 voor de thuisclub. De Soesters startten de tweede helft met goed gevarieerd aanvalsspel en stelde Volendam voor grote proble men. De na tien minuten in de tweede helft bereikte voorsprong van 10-12 deed het Volendamse publiek stil wor den, zeker toen tot tweemaal toe een van de Volendammers voor twee minu ten uit het veld werdgestuurd. Op die momenten moest de Soester ploeg toe slaan, maar te gehaast spel en het gemis van de geblesseerde Paul van de Deijs- sel deden het tij keren. De aanval stokte en de thuisploeg kon zich herstellen. Met nog zo'n 7 minuten te spelen en bij een stand van 13-13 leidde een dubieu ze penalty het slotoffensief van de Vo lendammers in. Smeeing/BDC was aangeslagen en incasseerde kort daarna nog twee tegentreffers. Ze moest daar na offensiever gaan verdedigen om in balbezit te komen en deze verdedi gingswijze leek nog succes op te leve ren. Een strafschop had de Soester- ploeg in de laatste minuut op 16-15 kunnen brengen, maar de bal ging over het doel, waarna Volendam in de tegen aanval de zege veilig stelde; 17-14. Dames BDC - Amersfoort Het team van BDC speelde vandaag met keepster Ida Pronk, die een prima partij keepte. Na 4 minuten opende Amersfoort de score via een break. BDC maakte snel gelijk, maar Amers foort liep uit tot 1-3, door doelpunten vanaf de hoeken. Toch kwam BDC te rug tot een 5-4 ruststand, via schoten vanaf de 2e lijn. Na rust scoorde Amersfoort snel twee maal. BDC kwam gelijk via twee doel punten van Bianca van Hofslot. Nog eenmaal keken ze tegen een achter stand aan, maar daarna namen ze het initiatief in handen en stonden dat niet meer af, ondanks een zeer rommelige laatste 10 minuten. Eindstand 12-10. Uitslagen zondag 1 oktober: Meisjesaspiranten 1 Smeeing/BDC - HVBS 12-13 Meisjesaspiranten 2 HVBS - Smeeing/BDC 6-3 Welpen 1 Smeeing/BDC - Limvio 14-8 Welpen 2 Smeeing/BDC - BHC 1-3 Jongensaspiranfen Smeeing/BDC - Limvio 7-8 Herenjunioren Smeeing/BDC - Limvio 16-15 Herensenioren 1 Smeeing/BDC - EMM 15-12 Damessenioren 1 Smeeing/BDC - Amersfoort 12-10 Damessenioren 2 Smeeing/BDC - EMM 3 14-2 Damesjunioren Olympia - Smeeing/BDC 5-10 Zondag 8 oktober: herensenioren 1 Smeeing/BDC - CSV, 15.00 uur in Beukendal. Het Soesterbergse herenteam van AGAVS zal zaterdag de competitie openen tegen het zeer sterk geachte Huizen 2. De Soesterbergers hebben zich terdege op de competitie voorbe reid door de vroege aanvang van de trainingen half augustus en de frequen tie waarmee getraind werd. Deze trai ning zal, nu de competitie weer aan vangt van drie maal per week naar twee maal twee uur per week gereduceerd worden. In de acht weken voorbereiding hebben twee nieuwe spelers zich kunnen inpas sen in het technisch bekwame team. Deze nieuwe spelers, Coen Werkhoven en Henk Barentse, zorgen er mede voor dat voor elke flank van het team drie spelers aanwezig zijn. Dit houdt echter wel in dat steeds drie spelers op de bank plaats dienen te nemen. Een weelde die AGAVS 1 nog niet gekend heeft. Helaas kan trainer/coach Ad van Brummelen tijdens de eerste weken van de competitie geen gebruik maken van de capaciteiten van Coen Werkhoven, daar deze in het door AGAVS 1 ruim schoots gewonnen All-in toernooi zijn enkelband voor 70% heeft gescheurd en zes tot acht weken rust dient te hou den. Nadat de heren vorig jaar derde zijn ge worden in de promotieklasse en daar mee het hoogste heren volleybal spelen binnen de Soester regio zullen zij dit jaar, mede door de versterkingen, trachten het hoogste te bereiken en pro motie naar de landelijke 3e divisie te be werkstelligen. Geen gemakkelijke taak met teams als Huizen 2, Harderlijk 2 en Vollkei 2, die eveneens de capaciteit bezitten om kampioen te worden. AGAVS gaat.dan ook een spannende competitie tegemoet, en zal ook tegen de op papier mindere tegenstanders ge concentreerd moeten spelen en volle winsten dienen te pakken. Zaterdag spelen de heren om 13.30 uur in de Soesterbergse Banninghal tegen Huizen 2. Specialist Anti-roest behandeling T.VAN ROUWENDAAL voor het behandelen van o.a. personenauto's en bedrijfswagens Nijverheidsweg 11 - 3762 EP Soest Tel. 02155 - 2 08 60 (na 18.00 uur: 02155 - 2 37 15) Zaterdag 7 oktober 1989 Sporthal Beukendal 13.00 uur - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal de Banninghal 09.00 - 12.00 uur BC Badso badminton 13.00 - 17.00 AGAVS volleybal Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur Sovoco volleybal comp. Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badminton Zondag 8 oktober Sporthal Beukendal 14.30 - 16.30 uur BDC handbal comp. Sporthal Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Sporthal de Bunt 12.30 - 17.30 uur FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur BC Selby badminton

Soester Courant | 1989 | | pagina 31