MET HET OOG OP UW BRIL. W ca W Soest telt minstens 154 'enge plekken' oogdrukmeting VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: IbrilmocJef Soest 50 jaar geleden De Soester Raad neemt afscheid Mr. A.L. des Tombe geïnstalleerd als Burgemeester van Soest. WOENSDAG 4 OKTOBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 Veronique op kanaal 24 Inbraakpoging in snackbar vraagt uw aandacht voor Rapport over sociale veiligheid: In nog geen jaar 67 geweldsdelicten in Soest gemeld ^anBREUKELENbv% HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Vaantje gestolen Ook voor uw Vrouw haalt stenen weg Bromfietsen weg 6 October 1939 Klanken van teleurstelling en groote waardering Eenvoudige plechtigheid doch hartelijke begroeting van alle zijden. Breien voor de militairen Consecratie B-K. Kerk Sinds maandag j.1. is de commerciële zender RTL/Veronique gestart met uitzendingen. Hoewel nog niet vast staat of er tegen de doorgifte van de nieuwe omroep geen bezwaren van wettelijke en/of juridische aard be staan - de Raad van State kwam maandag j.1. nog niet tot een uit spraak - hebben de kabel-abonnees in Soest en Soesterberg het station inmiddels kunnen ontvangen. Burgemeester en Wethouders heb ben het Regionaal Nutsbedrijf Eem- land (RNE) - waarin het Soester CAI-bedrijf is ondergebracht - in elk geval opdracht gegeven het reser vekanaal 24 van de CAI-Soest voor de doorgifte gereed te maken. Onbekenden hebben in het weekeinde geprobeerd in te breken in een snackbar aan de Soesterbergsestraat in Soestdui- nen. Omdat het alarm overging werden ze waarschijnlijk weerhouden van ver dere pogingen. Het raam bleek ver nield. De politie speurde de omgeving nog af, maar trof de daders niet meer aan. Bouwzaken De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van 6 lichtmasten, Bos straat 86 (artikel 50 lid 8 van de Wo ningwet); het plaatsen van 6 lichtmasten, sport park Eemweg (artikel 50 lid 8 van de Woningwet); het bouwen van een garage, Fazant pad 46 (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e herziening be stemmingsplan Overhees); het bouwen van een overkapping, Wiardi Beckmanstraat 491 (super markt) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening); het uitbreiden van een garage/show room, Soesterbergsestraat 2 artikel 19 «are Wet op de Ruimtelijke Orde ning); - - - het bouwen van een carport, Vede- laarpad 37 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijkle Ordening); het bouwen van een woonhuis, Egel tjespad, sectie G, nr. 8230 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50 lid 8 van de Woning wet); het uitbreiden van een bedrijfskeu- ken, Birkstraat 138 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordeningen ar tikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 5 oktober 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 12.00 uur, in het kantoor van Milieu en Stadsbeheer, afdeling Bouwzaken, (ka mer 0-21Lange Brinkweg 77, ter in zage. Ontwerp-hinderwetvergun- ning Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage het ontwerp van de vergunning op het ver zoek van: Alsogas B.V., Nijverheidsweg 10, voor het uitbreiden/wijzigen van de in richting voor metaalbewerking op het perceel Nijverheidsweg 10. Gemotiveerde bezwaren tegen de ont- werp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en door hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De be zwaarschriften moeten bij het gemeen tebestuur worden ingediend vóór 19 oktober 1989. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hinderwetaanvraag Bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage een verzoek met bijlagen van: Constructiebedrijf A. en H. van de Berg, Industrieweg 9, voor het uitbrei den/ wijzigen van het constructiebedrijf op het perceel Industrieweg 9. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vérgunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennismaking schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bezwaren Foto: Goos van der Wilt. De gemeente Soest telt op z'n minst 154 plekken die door inwoners als on veilig worden ervaren, en de meeste van die "enge plekken" zijn te vinden in de boom- en struweelrijke gebieden van de gemeente. Dat blijkt uit een on derzoeksrapport van het bureau Zij aanzicht, dat 22 lokaties aan een nader onderzoek heeft onderworpen en sug gesties tot verbetering gedaan, varië rend van sterkere verlichting tot het verleggen van fietspaden - maatrege len die soms al betrekkelijk goedkoop kunnen worden uitgevoerd, soms ook flink duur zullen uitvallen. inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, te houden op verzoek tot 26 oktober 1989. U gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Hinderwetvergunning Bij de afd. Milieubeheer van de ge- meenté Soest, Lange Brinkweg 77, ka mer 017, ligt vanaf heden op werkda gen van 8,30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan tijdens de openingsuren ter inzage de beschikking op het verzoek van ABI Autobanden B.V., Tweede Los- wal 9, Hilversum, voor het oprichten van een bandenservicebedrijf voor mo torvoertuigen op het perceel Nijver heidsweg 16a. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degene die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar heb ben gemaakt of door degenen die aan tonen dal zij niet in staat waren eerder bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage, bin nen een maand na de dagtekening van deze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Openbare commissieverga deringen Donderdag 5 oktober, 20.00 uur: Minderheden Agenda o.a.: Begroting 1990 - 1993 meerjarenplanning; voorstel welzijns- plan 1990 - 1993; sportnota. Maandag 9 oktober, 20.00 uur: Welzijnsplanning Dinsdag 10 oktober, 09.45 uur: Ouderenbeleid Agenda o.a.: Nota Ouderenbeleid: vvelzijnsplan 1990 - 1993 en jaarpro gramma 1990. De vergaderingen worden gehouden in de dependance achter het gemeente huis. Publiek kan meepraten Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang van een commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij"de voor zitter of secretaris van de commissie melden voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een be paald agendapunt. Voor de behandeling van de agendda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkin gen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is be perkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minu ten. In het Gemeentelijk INFOrmatiecen- trum kan men de stukken van de diver se commissies inzien. I Informaties. Into-cenlrum STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag. j Informatietelefoon met actualiteiten j tel 93665 (24 uurs-service). mm® Het rapport werd vorige week donder dag aangeboden aan het gemeentebe stuur: wethouder Kingma ontving een exemplaar van ir. Titia Hajonides van Zijaanzicht, evenals de fractievoorzit ters, die het rapport kregen aangebo den door de politiek-verwante werk groepleden. Namens de werkgroep ver telde Tonny Haars iets over de voorge schiedenis, die teruggaat tot een oproep tijdens de Vrouwendag 1987. De vrou welijke leden van de Soester gemeente raad namen daarop het initiatief over en dat leidde tot de instelling van de werk groep, waarin alle Soester partijen zit ting namen. Volgens Haars was de werkgroep - die eind december vorig jaar startte met een meldpunt, een enquete en discus siegroepjes waarin de problemen op het gebied van de sociale veiligheid werden geinventariseerd - nogal verrast door de omvang en de intensiteit van de onvei ligheidsgevoelens. Daarom is het des te meer verbazend dat er zo weinig aangif te wordt gedaan: het "topje van de ijs berg". Ze was blij dat het rapport van Zijaanzicht geen "wollige verhalen" be vatte, maar de problemen duidelijk in kaart heeft gebracht. Haars riep het ge meentebestuur op het rapport niet in een of andere la te deponeren, maar er concreet beleid mee te gaan voeren. Namens het bureau Zijaanzicht gaf Ti tia Hajonides een toelichting op het rapport. Ook zij liet weten het aantal "veiligheids-problemen" in Soest op vallend te vinden. Uit het onderzoek is naar voren gekomen dat 40 van de bevolking zich onveilig voelt op een aantal duidelijk aanwijsbare lokaties, waarbij het niet uitmaakt of het om mannen of vrouwen, om ouderen of jongeren gaat. "Het is dus wel een pro bleem dat de aandacht waard is," aldus Hajonides. Priorifeifenlijsf Aan de hand van criteria als: hoeveel mensen vinden een bepaalde plek on veilig; wordt die plek \s avonds met op zet gemeden; is er op die plek inder daad feitelijk geweld gebruikt? is een prioriteitenlijst opgesteld van 22 loka ties, verdeeld in de categorieën hoofd routes (fiets- en voetpaden), nevenrou tes, omgeving van "voorzieningen" en de woonomgeving. Bij de hoofdroutes worden op de lijst o.a. genoemd de fiets- en voetpaden over het Soester Hoogt, langs de Van Weerden Poelmanweg, de Soester bergsestraat, de Koningsweg, de Dal- weg. In Soesterberg de fietspaden naar Amersfoort en Zeist en de Rademaker- straat. Als onveilige nevenroutes wor den o.a. genoemd de Bosstraat, de Dorpsstreek, de Vrijheidsweg en de Molenstraat. Een onveilige omgeving hebben de NS- stations Soestdijk en Soest, C-drie, Zonnegloren, het Soester Natuurbad, In het rapport over Sociale Veilig heid is een opsomming opgenomen van het aantal geweldsdelicten dat in de onderzoeksperiode - 1 april 1988 tot half februari 1989 - is gemeld. Dat zijn er in totaal 67. Daarvan kwamen er 43 uit de gegevens die de politie verstrekte, 18 kwamen bin nen via het telefonische meldpunt en 6 via de groepsgesprekken. De meldingen hadden betrekking op de volgende delicten: Exhibitionisme: 15 Mishandeling: 11 Vrouw lastig gevallen: 9 Aanranding: 6 Vreemd gedrag man: 4 Samenscholing en vernieling door jongeren: 6 Diefstal met geweld: 4 Vechtpartij: 3 Meisje voelt zich bedreigd: 2 Kinderlokker: 1 Homo lastig gevallen: 1 Poging tot verkrachting: 1 Vrouw overvallen: 1 Lastig gevallen: 3 In het algemeen kloppen de lokaties waar deze delicten zich voordeden wel met de plekken waar men zich onveilig vóelt, met uitzondering van de omgeving van C-drie, de Vijver hof, het Soester Hoogt, Zonneglo ren en station Soest-midden. Daar is nog nooit feitelijk geweld geconsta teerd. Het rapport geeft als oorzaak dat het er zó bedreigend is dat er op stille tijden toch geen mens komt, zodat er niets kan gebeuren, of dal er geen aangifte wordt gedaan. Ook kan zo'n lokatie nu eenmaal een slechte naam hebbener doen verha len de ronde die gebaseerd zijn op gebeurtenissen in een ver verleden... Wethouder Kingma (l) en de fractie vertegenwoordigers namen het rapport in ontvangst; rechts Titia Hajonides van bureau Zijaanzicht. de hockeyvelden (Koningsweg), de korfbalvelden (Staringlaan) en diverse bushaltes. In de wijken Smitsveen, Klaarwater, de Eng en Overhees wor den de meeste klachten over een onvei lige woonomgeving gehoord. Voor 22 lokaties worden concrete ver beteringen voorgesteld, maar ook de 132 andere zullen moeten worden aan gepakt, aldus Hajonides. Het rapport bevat dan ook een aantal beleidsaanbe velingen voor diverse instanties, en ver der is het vooral ook een kwestie van kritisch kijken en creatief mee omsprin gen. Een simpele oplossing is bijvoor beeld het omdraaien van lantaarnpalen, zodat het meeste licht niet op de rijweg maar op het fietspad valt. Station Soestdijk Zijaanzicht heeft voor één specifieke lokatie een concreet verbeteringsvoor stel uitgewerkt: station Soestdijk, dat hoog scoort als "enge plek". Er is daar ook weinig of geen "informeel toe zicht", want het perron en de fietsen stalling liggen uit het zicht van wonin gen en de doorgaande weg. De situatie is er donker en onoverzichtelijk. Het bureau suggereert dat er op de plek van het oude politiebureau beter woningen gebouwd kunnen worden en dat de om geving "open" wordt gemaakt door er een echt stationspleintje aan te leggen, bijvoorbeeld met een restaurant met een terras. Struikgewas zou plaats moe ten maken voor gr3s en de fietsenstal ling zou verplaatst ^moeten worden. Overigens is vast|;és(eld dat de "dón-' kerte" van het station niet te wijten js AK A.A. van Breukelen B.V, is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A. A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. A. A. van Breukelen B.V. Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST Eigendomweg Vrijstaande woning met garage, zeer geschikt als kantoorruimte ca. 90 m2, op 815 m2 grond. Ind.: vestibule, entree, toilet, keuken, woonkamer met open haard, kantoor en ruime kelder. Verdieping: 4 slaap kamers, welke zijn voorzien van was tafels en inbouwkasten, overloop met inbouwkasten. De woning beschikt over een grote bergzolder en is geheel voorzien van dubbele beglazing. Gevraagde koopsom f 365.000,-. SOEST Weegbreestraat Gunstig en rustig gelegen drive-in woning met zonnige tuin Zuid-West. Ind.: entree, tuinkamer, grote garage. L-vormige woonkamer met plavuizen en houtkachel, gezellige eiken houten keuken voorzien van inbouwappara- tuur en eetbar, vernieuwde toilet en bergkast. Verdieping: 2 slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en 2e toilet. Deze woning is voorzien van nieuwe hardhouten kozijnen en dub bele beglazing, sierpleister wanden en c.v. Gevraagde koopsom f 189.000,-. SOEST van Goyenlaan Op de vierde etage gelegen 3-kamer hoekappartement met berging op de begane grond. Ind.: hal, toilet, dou cheruimte, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en berging. Gevraagde koopsom f 69.000,-. SOEST Dr. de Voslaan In 1988 gebouwde luxe middenvilla met voor- en achtertuin en schuur, voorzien van c.v. Ind.: entree, toilet, royale L-vormige li ving (ca. 50 m2) schitterende open haard (Boley), schuifpui naar het ter ras, luxe open keuken voorzien van inbouwapparatuur. 1e etage: 2 grote slaapkamers waarvan een voorzien van een balkon, 1 kleine slaapkamer, luxe badkamer met ligbad, douche cel, tweede toilet en wastafel, over loop. 2e etage: c.v.-ruimte en ber ging, grote studioruimte/woon- slaapvertrek. Deze villa is volledig geïsoleerd en geheel voorzien van spachtelputz- wanden alsmede luxe hardhouten deuren. Gevraagde koopsom f 298.000,- Een bewoner van de Soesterbergse straat deed maandag bij.de politie aan gifte van de diefstal van een zgn. "wel komstvaantje". Het rood-wit-blauwe vlaggetje was door onbekenden wegge haald van een vlaggemast in de tuin. aan gebrek aan licht - dat is er sterk ge noeg - maar door de beplanting. Bange-vrouwen-praatjes Wethouder Frans Kingma bedankte de aanbieders in onbedoeld toepasselijke termen: hij vond het rapport een "ge weldig" goede aanzet en was de werk groep en het bureau "verschrikkelijk" dankbaar voor hun werk. Volgens hem werd het hoog tijd de onveiligheidsge voelens van de mensen serieus te ne men en ze niet langer af te doen als ban ge-vrouwen-praatjes. De kosten die ge paard zullen gaan met het verbeteren van de enge plekken vond hij niet 't be langrijkste: "Het mag geen smoes zijn om maar niets te doen." Hij hoopte dat het rapport in elk geval zal bijdragen tot meer bewustwording onder de beleids makers, al meende hij dat dat nog wel een hele omschakeling zou vergen. "Het is net als met het onderhoud van de fietspaden. Als je dat vergelijkt met de autowegen merk je dat het beleid wordt bepaald door degenen di$ de si- ruaile vanuit' eeh 'auto bekijken'. QCh Bij Van Essen is een bril een kwestie van passen en meten. Zuiver vakwerk met behulp van vetfijnde apparatuur. Bij Van Essen kunt u rekenen op de deskundigheid van de gediplomeerde opticiën/optometrist. Die neemt de tijd voor u, adviseert u met smaak U hebt recht op die bekwame en persoonlijke begeleiding. Met het oog op uw bril. uon ©r/©n De politie constateerde zaterdag dat een vrouw een aantal stenen wegnam bij de wegopbreking aan de Molenweg. Volgens de vrouw hadden de arbeiders haar daarvoor toestemming gegeven, maar de politie zal dat eerst maar eens gaan uitzoeken. Bij het Griftland College aan de Noor- derweg is vorige week een bromfiets ge stolen. Het betreft een zwarte Honda, die het eigendom was van een 16-jarige jongeman uit Soest. Ook aan de Ples- manstraat in Soesterberg verdween een zwarte Honda. Daarvan deed een 19- jarige jongeman aangifte. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 HARTJE-.ZUID ook de raad onzer gemeente heeft officieel afschied genomen van onzen Bur gemeester Mr. W.A.J. Visser. In dit afscheid waren de klanken van teleurstelling en daarnaast van de groote waardeering voor alles, wat. Mr. Visser deed in Soest niet van de lucht en deze klanken beheerschten de toespraken van niet minder dan 9 leden. Alvorens tot afscheid kon worden overgegaan, had eerst de raadsvergadering plaats. Mr. Dwars was afwezig. Behalve een volle publieke tribune, alwaar zich o.m. ook oud-wethouder De Bruijn bevond merkten wij als belangstellenden op, Lvr. Visser-Lintelo de Geer echtgenote van den Burgemeester en gravin van Randwijck-Schimmel- penninck van der Oyé. Na de gebruikelijke opening kwam de agenda in behandeling: 1. Beëdiging van het nieuwe raadslid K. de Haan. Het 23-jarige in korporaals uniform-gekleede lid, legt in handen van den voorzitter de eeden af. De VOORZITTER zegt, dat de heer de Haan om zeer begrijpelijke redenen, de vorige vergadering niet kon bijwonen en heet hem thans welkom. Uit de toespraak van burgemeester Visser: "Ik heb ook ter anderer plaatse al eens gezegd dat, toen ik hierheen kwam, Soest mij slechts bij geruchte - en dan niet onverdeeld gunstig - bekend was. Maar het viel in de praktijk erg mee en ik heb de ervaring mogen opdoen, dat men, mits deze gemeente eerlijk tegemoettredend, hier op de meest aangena me wijze kan arbeiden. Betreur ik het daarom eenerzijds thans reeds Soest te verlaten, aan den ande ren kant ben ik dankbaar, dat mij het burgemeestersambt in een zooveel groo- tere gemeente werd toevertrouwd. Slechts het feit, dat een belangrijker taak op mijn weg is gelegd, beheerscht mijne ambtswisseling. Ik zal mij uiteraard op dit oogenblik en vanaf deze plaats niet wagen aan voor spellingen over dat, wat ik als perspectieven voor Soest wil zien. Onze tijden zijn daarvoor te donker, ons aller toekomst te mistig. Maar de wetenschap dat ik mijn ambt aan een zeer werkzamen, een zeer eer lijken opvolger mag overdragen doet mij, gevoegd bij mijn opvatting dat de Raad van Soest ook in de toekomst zijn taak zal begrijpen, - zij het door vallen en opstaan heen - het beste hopen. Mevrouw, Mijne Heren, Meer dan ooit leren wij tegenwoordig, dat wij allen een belangrijke taak t.o.v. de gemeenschap te vervullen hebben, een taak, waaraan niemand onzer zich onttrekken kan. Moge die taak naar het verheven voorbeeld van onze Am- bachtsvrouwe, van onze geëerbiedigde Koningin ook in de toekomst in een dracht volbracht worden, mogen het Bidden en Werken de elementen zijn, waarmede Soest zich door de komende golven van het heden den weg naar een betere toekomst baant. Woensdagmiddag is in een plechtige zitting van den gemeenteraad Mr. A.L. des Tombe als Burgemeester van onzen gemeente geïnstalleerd. Het gemeentehuis was van buiten met frissche bloemen in de bakken opge- vroolijkt, terwijl oranje en groen-witte vlaggen op het bordes wapperden. De raadszaal vertoonde een abnormaal aspect. In de raadsvergadering immers hebben de raadsleden het grootste deel van de zaal in beslag en wat er verder aan ruimte overschiet is voor de pers en de pu blieke tribune. Thans was het anders: het grootste gedeelte van de zaal was voor het publiek, in dit geval genoodigden en belangstellenden en de raadsle den zaten in de uiterste hoek van de zaal. Voor de pers was slechts een zeer benauwd en bescheiden plekje gereser veerd. De raadszaal was keurig versierd, evenzoo de gangen en trappen, die hiertoe leidden. De Loco-burgemeester, wethouder Gasille, opende met het laten voorlezen van het gebed, waarna de nieuwe burgemeester werd binnengeleid door de heren v.d. Ven, Jhr. v.d. Brandeler en den gemeentesecretaris. Mr. des Tombe was vergezeld van zijn moeder Douairière Boetzelaar. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is een comité in voorbereiding, het welk het breien van allerlei artikelen ten behoeve van de militairen beoogt. Het ligt in de bedoeling, dat de dames die zich hiervoor opgeven thuis met ei gen wol breien. Maatregelen zijn tevens in voorbereiding, om te bevorderen, dat zij die geen wol kunnen betalen toch in deze actie betrokken kunnen worden. A.s. Woensdag 11 October zal Z.H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht de kerk van de H. Familie in Soest-Zuid consacreeren welke plechtigheden te 8.30 uur voorm. aanvangen. Ongeveer half 11 is de kerk toegankelijk voor belangstellenden. De aanwezi gen kunnen dan getuige zijn van de consacratie van het hoofdaltaar en daarna de eerste plechtige H. Mis bijwonen. Onder de H. Mis zal pastoor Hooijman uit Amersfoort de predicatie houden. Belangstellenden nemen er goed nota van dat de eerste twee rijen banken ge reserveerd zijn voor Eerw. Heeren geestelijken en genoodigden.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5