rsi UI DE BESTE PAARDEN VAN DE STAL inSvoecï UW FAMILIEDINER (wn) WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 SOESTER COURANT DOEEG j. cornelisse bv. Licht- en Krachtinstallaties Open dag 'Paardenkamp' trekt toch veel bezoekers Soester Courant goede informatiebron Lekkend olievat in bos gedumpt Auto beschadigd Ballonvaart opnieuw afgeblazen Geslaagde kinderboekenweek Soest OCCASIONS AUTO VAN DOORN BV VOOR ALLE ZEKERHEID Meningen van lezers Blunder Dunne smoes Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument! Vrijwilligers gezocht voor Mayindra en Bethsaïd Wervingsdag Nederlandse Politie Kopij-spelregels Wegdek Banningstraat besmeurd met olie Inbraak Nieuwegracht Onder invloed Politie voorkomt dronkemansrit Revival ■i door Arie Wandelaar 59 In vroeger jaren, wat Arie betreft he laas lang geleden, bewoog hij zich met de medemensjes van zijn generatie voort in een korte broek dan wel plus fours, de laatste ook bekend als drolle- vanger. Een tijd waarin omgangs- en beleefd heidsvormen voor de eeuwigheid er in werden gestampt. In hoeverre Arie's ouders en een le gertje andere opvoeders daarin ge slaagd zijn wordt door Marie een en kele keer nog wel eens betwijfeld, dan wel ter discussie gesteld. Bijvoorbeeld na het door Arie slaken van een niet voorzien boertje. Afgezien van dit soort zeer spaarzame, maar evenwel hoorbare incidenten, scoort Arie bij Marie in dit opzicht een redelijke vol doende. Niet onlogisch. Met "hoe- hoort-het-eigenlijk?" werd je na de borstvoeding op bijna even natuurlij ke wijze grootgebracht. Zo ook, in een later stadium, het met redelijk succes hanteren van mes en vork. Bij Marie en Arie thuis, en ook in ons gezinnetje, liepen we in dit soort en andere zaken van wellevendheid niet achter. Wie aan tafel met een lading brood in zijn mond ongevraagd het woord nam, kreeg van Marie te verstaan dat de bakkerijen van Rademaker en v.d. Flier elders in Soest gevestigd waren. Toegegeven, het heeft tijd gevraagd de kinderschaar bij te brengen dat instru menten als mes en vork slechts dien den voor aanslagen op maaltijden; tenslotte is het toch nog allemaal in or de gekomen. Boven aan de vroegere hitlijst met "hoe-hoort-het-hits" stond eeuwen lang het spreken met twee woorden. "Ja Oom Piet", "nee Tante Truus", ja mijnheer", "Nee mevrouw". Bescha ving die het begrip "U" als lanceerba sis had. Niet ontkend kan worden dat dit soort beleefheden voor vele gebruikers iets benauwends had. Ook in Arie leefde destijds af en toe een diep verlangen de dingen "U" eens anders bij de naam te noemen. Het toilet, de straat, het voetbalveld waren daarvoor de geëigende plekken. Het luchtte in vele gevallen op en er was geen strafmaat aan gekoppeld. De communicatie in deze sektor ver loopt anno 1989 iets anders, in niets met vroeger te vergelijken. De beste dingsbeperking heeft ook in omgangs- en wellevendheidsvormen genadeloos toegeslagen. Daarmee is verklaard waarom een deel van de Soester natie bij het begroeten en afscheid nemen zich beperkt tot slechts één woord van minimale afmeting. Een constatering die Arie reeds eerder was opgevallen, maar waaraan hij geen aandacht schonk, van de veronderstelling uit gaande dat het een toevalligheid be trof. Een onjuiste diagnose. Het betreft wederom een virus. Zaterdag j.1. werd hij bij het doen van zijn wekelijkse boodschappen bij zes verschillende zaken met "hallo" ver welkomd. Hij liet er, achteraf gezien, geheel ten onréchte een "goede mid dag juffrouw" op volgen, daarmee duidelijk makend dat we niet in de zelfde schoolklas gezeten hadden. Uit de reacties van de aangesprokenen kon Arie opmaken dat zijn taalge bruik lijkt te zijn voorbehouden aan wat leeftijd betreft het wrakhout van de Soester samenleving. Merkwaardig overigens, omdat zijn categorie ook tot een doelgroep van de Soester mid denstand behoort. Nog niet iedereen lijkt daarop te zijn afgestemd. Die middag leverde nog meer opmerke lijks op. Arie bracht een gloeilamp te rug die na aankoop niet bleek te funk- tioneren. "Dat lijkt ONS sterk", sprak het en kelvoudige verkoopstertje tegen, daarbij haar te dunne Trevira-jurkje ordenend. Na enige tijd in conclaaf te zijn geweest met een hoger geplaatst persoon in de branche verscheen de chef tenslotte zelf ten tonele. Arie werd, zij 't niet van harte, het voordeel van de twijfel gegund. "DOEEG", kraaide het wicht met lui der stem bij Arie's vertrek. Een woord van één lettergreep waarvan Marie bij thuiskomst het bestaan verklaarde. "DOEEG" is "DAAG", lichtte ze toe. "Is dat zo?", vroeg Arie met enige ver bazing. "Dat is zo", klonk het onherroepelijk. Voor deze week "DOEEG" dus maar Arie Wandelaar Installatiebedrijf Tel. (02155) 1 3014 -12577 Steen hoff straat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Telefoonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Tegen de verwachting in trok de jaar lijkse open dag van 'de Paardekamp 'za terdag nog 500 bezoekers. De dag be gon met stromende regen en de organi satoren hadden niet durven hopen dat toch nog zo veel mensen hun weg naar de Birkstraat zouden vinden. "Toen het weer mooier werd, werd het hier gelijk ook drukker", vertelt Reinier van Val- kenhoef de beheerder. Tijdens zo 'n open dag worden er ook al tijd nieuwe paarden opgenomen. Dit keer werden vier paarden aan het rust huis afgestaan, wat het totaal aantal viervoeters op zestig brengt. De oudste van die zestig heeft inmiddels de respec tabele leeftijd van 43 jaar bereikt. De meeste paarden zijn afkomstig van particulieren, die, om wat voor reden dan ook, niet langer in staat waren om zelf voor hun paard te zorgen. "Natuur- lijk vinden veel mensen het moeilijk om Foto: Goos van der Wilt. hun paard af te staan", zegt Valkenhoef "Daar hebben we wat taferelen mee be leefd, hoor. Maar de meesten zijn toch wel blij dat dit kan. Want wat zouden ze anders moeten beginnen?" Een onbekende dader heeft maandag in het bos bij de Dolderseweg, ter hoog te van de Zoom, een lekkend vat met af gewerkte motorolie gedumpt. Het vat had een inhoud van 200 liter, waarvan een deel over het bospad stroomde. De brandweer moest eraan te pas komen om de verontreinigde grond schoon te maken. De politie zoekt nog uit wie dit ernstige milieudelict op zijn geweten heeft. Een bewoner van de Weegbreestraat meldde de politie in het weekeinde dat onbekenden zijn auto hadden bescha digd. In de motorkap waren twee forse deuken getrapt. Welkom in Hotel, Café Restaurant en Motel Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest x Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl Het zat de prijswinnaars afgelopen za terdag weer niet mee: Rebecca Jonge- rius, Peter Ruger en Martijn Spit, de drie hoofdprijswinnaars van de kin derboekenweek-quiz, zagen de hun in het vooruitzicht gestelde ballonvaart opnieuw aan hun neus voorbijgaan. Het weer was te slecht voor een ver antwoorde start vanaf de Eng. Als pleister op de wonde krijgt het jeug dige drietal nu een gratis rondvlucht aangeboden, vanaf het vliegveld Hil versum. Op die manier maken ze toch CAAAEL TROPHY IN EIGEN BEHEER Lada Niva 4X4, 5/'86, wit. Slechts 25.700 km door 1e eigenaar bereden. Een auto voor elke hindernis. Nieuwprijs: 22.000,- Uw prijs: 10.800,- Een jaar garantie AUTORIJDEN IS NIET DUUR Seat Ibiza Diesel, kleur: wit. Deze 3 jaar jonge diesel heeft diverse accessoires. Nieuwprijs: 18.200,- Uw prijs: 10.300,- Een jaar garantie VOOR DE ZUIVERSTE GRÜNDLICHKEIT Opel Kadett 1.3 LS sedan, LPG. Kleur: wit, b.i. 6-1986. Nieuwprijs: 28.000,- inclusief een inge bouwde LPG-installatie is uw prijs voor be trouwbaarheid: 18.400,- SEAT, VOOR EEN REIS O/IA DE WERELD Seat Malaga diesel, bouwjaar 1987. Kleur: blauw metallic, km.stand 33.000!!! Zo lang de wereld draait rijdt deze diesel. Nieuwprijs: 28.140,- Uw prijs: 16.200,- Een jaar garantie EXCLUSIVITEIT VOOR WEINIG GELD Lancia Ypsilon, '87. Kleur: rood, 1e eigenaar, km.stand 33.400. Een Italiaan waar iedere vrouw voor valt. Nieuwprijs: 19.600,- Uw prijs: 11.750,- AUTO VAN DOORN Een jaar garantie SPORTIEVE SNELHEIDSMANIAK Door zijn krachtige 1500 cc motor behoort deze Honda Civic 1,5 GL tot de snellere families. Deze donkerblauwe sportieveling is uit juli 1986 en heeft 30.000 km gereden. Nieuwprijs: 24.995,- Uw prijs: 15.500,- Een jaar garantie AAAG HET IETSJE MEER ZIJN? Comfortabel en zeer chique rijden. Deze Honda Accord 1.8 EX geeft daaraan gestal te. Kleur: blauw als de Middenlandse Zee. Bouwjaar: 3/'84, km.stand 86.000. Nieuwprijs: 30.400,-. Voor u een heer of dame van stand: 13.400,- Een jaar garantie Een jaar garantie EEN AUTO UIT DE ZEVENDE HEMEL Renault 9 TSE, 1983, Kleur: metallic grijs. Staat van onderhoud goed voor levenslang. Uw prijs: 8.250,-III Een jaar garantie ABSOLUUT TOPPUNT VAN DEGELIJKHEID VW Polo, 1987, kleur: grijs metallic., km.stand 30.800. Klassewerk van Duitse auto-industrie. Nieuwprijs 22.800,- Uw prijs 14.200,- Een jaar garantie KLASSE EN VEILIGHEID HAND IN HAND Volvo DL-automaat, 1e eigenaar, 03/'85, kleur: zachtgroen. Een betrowbare Zweed met alles in huis. Nieuwprijs: 25.300,- Uw prijs: 13.900, Een jaar garantie UW WAARBORG Iedere auto die van Auto Van Doorn het predikaat "OCCASION" ontvangt onderging vooraf een de gelijk en grondig technisch onder zoek. Uitgevoerd door vak bekwame monteurs, voorzien van de meest moderne testapparatuur. Voor uw en onze zekerheid werd er een Tectyl-behandeling aan toege voegd. Deze optimale zorg vooraf verklaart waarom Auto Van Doorn occasions bij ANWB en APK-keurin- gen cum laude slagen. Mede daar om is het logisch dat we iedere occasion met een schriftelijke garantie kunnen laten verschijnen. Een veilig gevoel voor U en ons. Voor nu en vele jaren later LAANSTRAAT 82 TELEFOON 02155 - 2 17 19 SOEST Spelregels: Alleen brieven van maxi maal 250 woorden, die betrekking hebben op Soest, worden geplaatst. Anonieme brieven of brieven onder pseudoniem worden geweigerd. De redaktie behoudt zich het recht voor brieven zonder opgaaf van re denen in te korten of te weigeren. Plaatsing houdt niet in dat de redak tie met de inhoud instemt. In de Soester Courant van woensdag 11 oktober staat op de voorpagina een ar tikel onder de kop "Bouwplan raadhuis blijkt in strijd met bestemmingsplan Dalweg". Tevens staat er het kopje: "Blunder gaat tonnen kosten". Enkele opmerkingen: 1. Het bouwplan voor het raadhuis is niet in strijd met het bestemmingsplan Dalweg. 2. Er is wel een fout gemaakt. Een aan tal parkeerplaatsen is gepland op een plaats waar deze plaatsen niet kunnen worden aangelegd. Er is echter geen sprake van een blunder die tonnen gaat kosten, zoals het kopje boven het arti kel in de Soester Courant suggereert. Hoofd Staf Voorlichting B J. van Os Naschrift redaktie: Ad 1. Akkoord: het bouwplan niet, maar "het ontwerp voor de inrichting van de omgeving van het gemeentehuis is wél in strijd met het bestemmingsplan. Zo 'n term raak je in een krantekop na tuurlijk niet kwijt. Ad 2. Dat de blunder want dat blijft 't) nu opeens géén tonnen gaat kosten is nieuws. In de bewuste vergadering is wel degelijk gesproken over een bedrag in die orde van grootte. Lieve redactie, Door privé-problemen ben ik niet in de gelegenheid geweest de wekelijkse co- pij van Red Stars op een eerder tijdstip aan te leveren. Hoewel het niet mijn be doeling is jullie met mijn persoonlijke teleurstellingen op te zadelen, wil ik een en ander gaarne nader uitleggen. Geheel tegen de gewoonte in versliep ik mij op m'n vrije dag. Na mij door de badkamèr te hebben gespoed, ontdekte ik dat het lint van mijn schrijfmachine de beste tijd achter de rug had. Toen ik vervolgens in mijn auto wilde springen, moest ik constateren dat de sleutels spoorloos waren. Na de band van mijn buurvrouws fiets te hebben geplakt, haastte ik mij naar Van de Ven die ge sloten bleek te zijn. Om mij over deze tegenslagen heen te zetten, besloot ik de aangebrande aard appels en sufgaar gekookte andijvie naar binnen te werken, waarna mijn vulling van kies 28 een verhouding aan ging met een botje van een karbonaatje. Mijn eigen tandarts is op vakantie, dus moest ik anderhalf uur in de wachtka- mere van de een of andere kwakzalver doorbrengen. Om half acht kwam ik maandagavond moegestreden en hevig gedesillusio neerd thuis. Moeder was niet thuis, va der was niet thuis. Enzovoort. Op mijn kamer gekomen, bemerkte ik dat ik 's morgens mijn bril niet had op gezet. Bleek het typlint toch nog in or de. Johan van Beek De gratis seizoenkaarten voor de thuis wedstrijden van Red Stars heren 2 lig gen nog op jullie te wachten. Stichting Betsaïd en Mayindra zijn nu twee jaar aan de gang. Langzaam maar zeker wordt het dat wat de bedoeling was. Weliswaar een zeer bijzondere wens, maar het blijkt nu in de praktijk te werken. Tot nog toe is dat met vele lief devolle vrijwillig helpende handen ge beurd en dat zal in de toekomst ook nog zo moeten gebeuren. De stichting heeft geen subsidie en is ook geen winstgevend bedrijf. Het doel is o.a. mensen opvangen die met geeste lijke en/of lichamelijke problemen zit ten of mensen die met diepere levens wijsheden en gedachten in en met zich zelf aan het werk zijn gegaan en daar vragen of problemen door of in ont moeten. Maar voorals bestaat het doel uit liefdevol begrip voor de ander zon der oordeel, zonder naamkaartje, de ander helpen zichzelf te vinden en de ei gen kracht te ontdekken. Daartoe worden onder andere indivi duele gesprekken gevoerd en behande lingen gegeven. Ook vele cursussen in de groep dus. Er is een aller gezelligst winkeltje met diverse artikelen op dit gebied. Er is begonnen met een biblio theek aan te leggen met boeken over deze onderwerpen. En nog vele andere dingen staan op stapel, maar er kan nog niet mee gestart worden, of tot nog toe zeer gebrekkig. Er zijn dus dringend nieuwe vrijwilligers nodig die zich met hart en ziel willen inzetten voor deze zaak. Gezocht worden onder andere: Iémand die verder wil helpen bij het opzetten van de bibliotheek (ca. 1 dag/week); iemand die in de tuin wil werken; ie mand die de Public Relations wil doen, daar ook een eigen creatieve inbreng in heeft en zelfstandig kan werken (ca. 1 a 1,5 dag/week); iemand die diverse klusjes in en om het huis kan doen. Er zijn nog meerdere posten, maar dit zijn de plaatsen die nu om bezetting vragen. Geïnteresseerd? Bel dan op maandag, woensdag of donderdag tussen 10.00 - 17.30 uur om een afspraak te maken. Men is van harte welkom, Mayndra/ Bethsaïd, Kerkstraat 3-5 Soest Tel. 02155 - 25599. "Als je van huis uit met een buitenlands accent praat, heeft de politie een baan die je aanspreekt". Onder dit motto houdt de Nederlandse Politie (gemeen te- en rijkspolitie) een wervingsdag op het Arbeidsbureau in Amersfoort. Omdat de politie er hetzelfde zou moe ten uitzien als de burgermaatschappij, maar er naar verhouding nog te weinig politiemannen en vrouwen van buiten landse afkomst bij de politie werkzaam zijn moet hier wat aan gedaan worden. Buitenlanders of Nederlanders van bui tenlandse afkomst vanaf 17,5 jaar met een opleiding op MAVO/L.B.O.-C ni veau en hoger zijn op zaterdag 28 okto ber 1989 van 10.00 tot 16.00 uur van harte welkom in het Informatiecentrum van het Arbeidsbureau Zonnehof 26 Amersfoort. Er zullen ook nog info-stands aanwezig zijn van onder andere: Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoefening Amersfoort (C.B.B.A.) en de consu lent van het Instapplan voor etnische groepen in het bedrijfsleden. De dag zal worden opgeluisterd door Frutta Bomba met Latijns-Amerikaan se milrziek. Natuurlijk kunnen bezoekers die dag in de vacaturebank kijken. J'- nog een luchtreis, en bovendien zitten ze er dan warmpjes bij, warmer in elk geval dan in zo'n open mand onder een ballon. De activiteiten in het tweede deel van de kinderboekenweek trokken behoor lijk wat belangstelling, zodat de organi satoren van de bibliotheek al met al best tevreden zijn over het verloop. Woens dag werd bij de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan poppenkast ver toond, waarop enkele tientallen jeugdi ge Soesters afkwamen. Vooral het rij den met de ezelkar was in trek: zo'n zes tig kinderen maakte een "rondje bieb". Vrijdag was het feest in de bibliotheek Overhees. Striptekenaar Dik Bruine- stein (Appie Happie) ontving daar de kinderen van de hoogste klassen van de Overhese basisscholen. Hij deed dat in twee etappes - tweemaal honderd kin deren - en maakte allerlei leuke teke ningen en karikaturen. En hij kon hon derd-uit vertellen over zijn vak aan zijn aandachtig gehoor. De kinderboekenweek werd vrijdag middag afgesloten met de film "De eend met de gouden eieren" in de Kin- derbios van C-drie. Het zit er dus weer op en de bibliotheek en de andere be trokkenen kunnen alvast plannen gaan maken voor de kinderboekenweek van volgend jaar. De Soester Courant hanteert met betrekking tot het inleveren van ko pij de volgende spelregels: Algemeen De uiterste termijn waarop kopij kan worden aangeboden voor plaatsing in de krant is: maandagmiddag 17.00 iiur. Sport Voor sportkopij geldt een enigszins afwijkende regel: de tekst dient uiterlijk maandagmorgen 09.00 uur te worden aangeboden. Rubrieken Voor de 'vaste' rubrieken, waarvan de inhoud geen bijzonder actueel ka rakter heeft, wordt als uiterste inle- vertermijn gehanteerd: donderdag middag 17.00 uur. (van de vooraf gaande week). Kopij die na de genoemde tijdstip pen wordt ingeleverd wordt terzijde gelegd en zal - afhankelijk van de ac tualiteitswaarde - pas in de editie van de daaropvolgende week worden opgenomen. De politie is op zoek naar de bestuurder van een vrachtwagen - mogelijk een mi litair voertuig - die vrijdag een forse hoeveelheid olie en benzine verloor in Soesterberg. Het wegdek van de Ban ningstraat en het kruispunt Kamerlingh Onneslaan-Oude Tempellaan waren besmeurd. De brandweer ruimde de zaak op. De polite hoopt de veroorza ker nog te kunnen achterhalen. De politie werd vrijdag gewaarschuwd door een veiligheidsdienst, die liet we ten dat bij een bedrijf aan de Nieuweg racht het alarm was afgegaan. De politie nam een kijkje en constateerde dat aan de zijkant van het gebouw een deur was opengebroken. De inmiddels ook gea larmeerde eigenaar van het bedrijf, waar duizenden CD's lagen opgesla gen, kon niet vaststellen dat er iets was weggenomen. Mogelijk zijn de daders door het alarm gestoord. Bij onderzoek bleek dat er met het schakelpaneel van de alarminstallatie was geknoeid. Het was met een koevoet opengebroken. De politie heeft in het weekeinde op de Koninginnelaan een 32-jarige Soester aangehouden, die onder invloed op een motorfiets reed. De man had verzuimd de verlichting aan de doen. Hij moest blazen en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Bovendien beschikte hij niet over een kentekenbewijs en bleek de motor onverzekerd. De politie hield zondagmorgen in alle vroegte op de Steenhoffstraat een 20- jarige Soester aan, die ondanks vooraf gaande waarschuwing toch ging rijden. Hij was onder invloed en was eerder aangesproken om zijn auto te laten staan. Even later besloot hij toch achter het stuur te kruipen. De politie zag dat en nam hem mee naar het bureau. Daar kreeg hij een rijverbod, een proces-ver baal en het advies eerst maar te gaan slapen. Hij gaf daarop zijn sleutels af en ging lopend naar huis. Als je de vijfendertig bent gepasseerd, moet je gaan oppassen. Dan moet je na tuurlijk voor een hóóp dingen gaan uit kijken maar vooral voor het idealiseren van jouw "goeie ouwe tijd". "Hoe ouder een mens wordt, hoe meer hij met wee moed terugreist in 't verleden heeft een wijs mens eens opgemerkt en ik ben 't daar mee eens. Ik doe dat namelijk zelf ook. En met mij veel makkers die, bij welke bijeenkomst dan ook, zich com fortabel laten terugzakken in herinne ringen en anekdotes. En die worden elke keer mooier, grappiger en spannender, net als het verhaal dat de sportvisser steeds weer vertelt over zijn karper, die mettertijd tot de omvang van een kleine haai uitgroeit. Zo is iedereen die bewust de fifties en de sixties heeft meegemaakt, het er natuur lijk o ver eens dat tóen de beste m uziek en vooral liedjes werden gemaakt. Is dat ei genlijk wel zo, vraag ik me dan later in alle eerlijkheid af, want elke generatie heeft zijn eigen muziek voortgebracht. Vaak wel voortbordurend op die van de vorige. Maar tot mijn stomme verbazing krij gen al die "omkijkers "nog voor een ge deelte gelijk en wel van een geheel on verwachte zij de; die van het huidige jon ge volkje. Het brengt mij een beetje in verwarring want altijd is er, op het ge bied van muziek, sprake geweest van een gezonde generatie-kloof. De platen die pappa 's en mamma 's mooi vonden, horen per traditie door hun kinderen af gedaan te worden met "ouwe zakken muziek". Maar wat overkomt ons nu? Een paarjaar geleden had ik 't al moeten zien aankomen toen mijn tiener-doch ter de Beatles ondekte. Ze draaide elke dag onder 't huiswerk alle twaalf LP's grijs die ik heb van Ringo, Paul, George en John en kende zowaar bijna elke song uit haar hoofd. Zelfs weer een jaar daarvoor kwam mijn zoon, toen twaalf jaar, binnenstormen met wat platen on der zijn arm en riep mij toe; "Pa, wat ben jij toch een oen. Jij hebt hier prachtige platen van de beste gitarist die ik ooit ge hoord heb en jij wéét niet eens dat je ze hebt!" Toen ik 'm vroeg welke fameuze gitarist aan mijn aandacht kon zijn ont snapt, steunde hij: Jimmy Hendrikx". Hoe kon hij ook weten dat ik toen vol slagen uit m'n bol ben gegaan van "All alongthe Watchtower", "Purple Haze" en "HeyJoe"? Toen de film "La Bamba" uitkwam en de coverversie van de titelsong door Los Lobos een grote hit werd, een exacte co- pie van de versie van Ritchie Valens uit ik meen 1956, dacht ik tedoen te hebben met een incident. De flimklapper "Dirty Dancing" leerde dat er geen sprake was van een incident; de jeugd, de "kids", hadden de muziek uit de jaren vijftig en zestig herondekt en in de armen geslo ten. Da 's hardstikke leuk, dacht ik bij mezelf en nam afgelopen lente maar weer eens "Kom van het dak af" op, sa men met DJ Sven en Miker G, en het werd zowaar wéér, voor de vierde keer, een hit! En als je de laatste maanden de hitparades hebt bijgehouden, vliegen de golden oldies je om de oren! En als 't al niet de songs uit het verleden zijn, blijken de artiesten va dié tijd wel toe te slaan. Opnieuw staat "Reflections" van de Su- premes heel hoog in de verkooplijsten en zullen ongetwijfeld de discotheken "Swing in the mood" van Jive Bunny and the Mastermixers een keertje of tig per avond draaien. Nou zegt dat "Swing in de mood" zo op 't eerste gezicht niks, maar wel als men op de plaat de frag menten voorbij hoort komen van de ori ginele versies van o.a. "JailhouseRock" en "Hot Dog" van Elvis, "At the hop" van Danny and the Juniors, "Tutti Frut- ti"van LittleRichard, "Rockaroundthe clockvan Bill Haley en "In the mood" van Glenn Miller. En in de diverse clip programma 's scoort Buster Poindedex- ter hoog met het aloude Ray Charles succes "Hit the road Jack Om over de toch niet zo piepjonge artiesten Cliff Ri chard, The Temptations ("My girl"), Cher (in het begin van de jaren zestig had ze al een monsterhit samen met haar toenmalige echtgenoot Sonny Bono met het prachtige "I got you Babe en Are- tha Franklin maar te zwijgen. De Rolling Stones vallen je huiskamer binnen met "Mixed emotions" en wat die boys betreft lijkt de tijd te hebben stilgestaan. Ze maken nog steeds dezelf de soort platen als in de sixties, een hoop gitaren en drums, en het klinkt nog steeds te gek. Nee, ik ben niet zo 'n idioot die zegt dat alleen vroeger leuke liedjes werden ge maakt, maar het is toch wel aardig om te zien dat in het top 40 programma van Jeroen van Inkel een heel stel van de ou we garde mee doet. In Engeland gaat men starten met een musical over het korte leven van Buddy Holly (er is al eens een film aan gewijd). Maar het leukste vind ik nu dat één van de meest swingende rockers aller tijden weer dik in de hitparade staat en nog wel met een song uitzijn beginperiode in de jaren vijftig; Jerry Lee Lewis met "Great Balls offire Mick Jagger heeft eens gezegd; "De Stones is geen insti tuut. 't is meer een krankzinnigenge sticht... Maar dit soort gekkken heb ben de mooiste popmuziek gemaakt. En dat vinden de "kids" van nu eigenlijk °°k- Peter Koelewijn

Soester Courant | 1989 | | pagina 11