om in 't oog te houden Twin ©maraxsmtaal 'z/éS Het rijke roomsche leven bij ons op Soest Red Stars na hervatting op goede spoor gezet door Cock van de Lagemaat: 86-54 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 17 CDJA-kernendag in kader van vermindering autoverkeer Auto leeggeroofd Soester maakt problemen in bar en bureau Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Papierbakken in Soest Dure auto buit bij inbraak autozaak Snelheidscontrole: allemaal braaf \Wij gaven, bij onze keus uit toonaangevende brilmode, prioriteit aan kwaliteit en \echt de nieuwste mode. Maar letten ook op de praktische '•..draagbaarheid en de moge- lijkheid om veelzijdige '•..variaties te kunnen presenteren. DE NIEUWE STIJL VAN LEOLUX Hees mist de routine VOETBAL SO Soest speelt met Bergen Vernielingen aan geparkeerde auto's IN D' AFGANG Ex-international beleeft goed debuut voor basketballers BASKETBAL Soester rijdt zonder rijbewijs Geldautomaat vernield Autoradio gestolen op klaarlichte dag Poppen weg uit speelgoedzaak Zaalprogramma Soest is van oudsher een rooms dorp met roomse gebruiken. De gerefor meerden vormden vanaf 1580 een so ciaal lager staande minderheid. In 1632 telde Soest 600 inwoners. Toen al moe ten namen als Van den Breemer, Hil- horst, Van Logtestein m.i. in de'kiem zijn voorgekomen. In 1815 woonden ter plekke 1500 mensen. Men leefde voornamelijk van het ver bouwen van boekweit, rogge en raap jes. Dat zijn lekkere Soester knolletjes die model stonden voor de naamsbe kendheid van de agrarische arbeiders in deze plaats. Men hield schapen voor de mest en op de heidevelden stonden tal rijke bijenkorven. In 1786 waren van de 275 gezinnen er 89 armlastig. De weini ge ambachtslieden waren ingesteld op de activiteiten van de boerenstand. Willem Steenhoff In de kerstnacht van 1580 verloor de Rooms Katholieke gemeenschap haar parochiekerk aan de reformatie. De Oude Kerk werd Nederlands Her vormd en ondanks alle pogingen is het eigendomsrecht nooit hersteld. Uitvoerig doet de auteur F.S.I. Knaap- en in zijn boekje van honderd bladzij den "De Petrus en Paulusparochie" de geschiedenis van het "rijke roomsche leven" in Soest uit de doeken, dat voor al reliëf kreeg bij de komst van pastoor Willen Steenhoff naar Soest (2900)in- woners in 1851. Dan is de schuilkerk- tijd in het protestantse Nederland voor bij. Hij stichtte de Petrus en Pauluskerk, een ontwerp van de architect Molken- boer: Knaapen vertelt alles over hem, de kerk en zijn toren, waarbij de vondst van de flessebrief bij de restauratie in 1986 een kostelijk detail is. Vervolgens gaat hij uitvoerig in op het interieur van de zaal kerk en beschrijft met zorg de verschil lende kerkattributen. Aandacht besteedt hij aan de geschie denis van het R.K. Kerkhof aan de Dal- weg, het St. Jozefgesticht en zijn bewo ners, de St. Bonifaciusschool en Nieuw Mariënburg. Stuk voor stuk markante monumenten die Soest hebben geken merkt. Perikelen Achtereenvolgens beschrijft de oud- bankdirecteur van de RABO onder houdend en vlot (maar in een moeilijk lettertype) de verschillende zieleher- de'rs, die hun stempel hebben gedrukt op de parochie. In deze verhalen komt men veel te weten over de algemene historie van Soest, de landhuizen, de kroegen, de verenigingen, de spaar bank en vooral de sociale en maat schappelijke omstandigheden. De financiële perikelen gaat Knaapen niet uit de weg. Aan het eind van de twintiger jaren heersen er "treurige toe standen in Soest" schrijft zuster Maria Tarbula aan de aartsbisschop. Pastoor Vossenaar moet weg. Pastoor Voss komt naar Soest. Een grapje dat toen opgang deed, was: "Vossenaar weg en Voss komt. Het nare weg en een goede Voss hebben wij gekregen". Het jaar 1935 is het tijdstip dat de au teur als einddoel van zijn onderzoekje stelt. Hij schrijft hierover: "Het is een goede gewoonte archieven van kerke lijke en burgerlijke overheden over de laatste halve eeuw gesloten te houden, opdat niemand wordt gekwetst of in zijn belangen wordt geschaad". Over de periode die hij wel beschrijft, merkt Knaapen op: "Ik besef, dat insi ders nog veel meer zouden kunnen ver tellen over de besproken periode, maar toch geloof ik dat een keuze uit de over vloed aan onderwerpen gewenst is". In derdaad, het gaat er maar om wie de keuze maakt en hoe die keuze gemaakt wordt. Voor hetzelfde geld zou er een heel ander boekje geschreven kunnen zijn. "De Petrus en Paulusparochie" is een "afleesboek" dat iedereen in de boe kenkast moet hebben staan, die geïnte resseerd is in zijn eigen woonplaats, rooms of niet rooms. Het is deel 3 uit een serie die wordt uit gegeven door de Historische Vereni ging: Uit de Geschiedenis van Soest. Deel 1 "Nederduitsch - Hervormde Gemeente" door Ds. J.J. Bos en deel 2 "Oude Ambachten" door Engelbert Heupers zijn nog in beperkte oplage verkrijgbaar bij Boekhandel van de Ven aan de Zuidpromenade. J.V. Afgelopen zaterdag vond de CDJA- kernendag plaats. Op deze dag gaan in heel Nederland CDJA-afdelingen aan de slag met een thema. Dit jaar droeg de dag als thema: "Ruimte voor mi lieu, zet 't sein op groen". Autover keer en openbaar vervoer dus. Het ad vies van het landelijk CDJA-bestuur was om bij een snelweg door middel van een spandoek aandacht te vragen voor een lagere maximumsnelheid. Het Soester-CDJA, eigenwijs als het is, besloot dat advies wat aan te pas sen. Zo verscheen boven de A28 de tekst: "Waar gaat u naar toe? Kan dat niet met de trein?" Voorzitter Bart Krol hierover: "Het is onmogelijk de auto geheel weg te den ken uit onze huidige samenleving.' Je kunt een auto nu eenmaal niet als niet uitgevonden verklaren. Een kritisch en selectief gebruik kan echter wel bijdra gen aan vermindering van de milieu- overlast. Juist het openbaar vervoer kan hierin een belangrijke rol spelen. Van daar de vraag aan de automobilist op de A28 of zijn bestemming misschien ook met de trein goed te bereiken was ge weest! "We hebben juist voor de snelweg bij Soesterberg gekozen omdat daar de snelweg voor sommige bewoners be hoorlijk wat overlast kan geven. De weg raast daar op enkele plaatsen bij wijze van spreken bijna door de tuin van woonhuizen", aldus Krol. In de middag vertrok het Soester- CDJA naar Utrecht voor een landelijke bijeenkomst met onder andere N.S.-di- recteur Ploeger en de ministers Braks (CDA) en Nijpels (WD). Minister Nijpels was door het CDJA gekozen tot "Rentmeester van het jaar" vanwege zijn inzet voor het milieu. De ze prijs ontlokte hem de uitspraak dat het in onvangst nemen van CDJA-prij zen zijn toch al wankele positie binnen de WD niet zou versterken. Opvallend was dat bij de jongeren de CDA minis ters niet hoog eindigden voor wat be treft hun milieu-inspanningen. Nijpels zei echter dat hij het Nationaal Milieu beleidsplan nooit voor elkaar had ge kregen zonder de steun van Ruud Lub- bers. Na deze bijeenkomst besloot het CDJA Soest/Soesterberg de avond met een gemeenschappelijk etentje en een drankje, waarna ze per ti;ein weer naar Soest terugkeerden. Een 60-jarige bewoner van de Van Lenneplaan deed vorige week bij de po litie aangifte van de diefstal van een doos met sieraden, die een onbekende dader op klaarlichte dag had ont vreemd uit zijn auto. In de doos zaten o.a. een trouwring, een platina ring met drie briljanten, twee pinkringen, een gouden ketting met horloge en nog en kele kostbare zaken. Ook bleek een portemonnee met 170 gulden verdwe nen. De auto was niet afgesloten. De politie werd vorige week om assis tentie gevraagd door de eigenaar van een bar aan de Wiardi Beckmanstraat. Die had problemen met een 45-jarige Soester, die niet wilde opstappen toen de bar gesloten werd. Met behulp van de sterke arm werd de dronken man op straat gezet, waarbij hij zich hevig ver zette. Geboeid werd hij vervolgens overgebracht naar het bureau en daar ingesloten. In de "ophoudkamer", die toch niet bijzonder overdadig gestof feerd is, slaagde hij erin nog allerlei schade aan te richten. De politie stelde overigens vast dat 's mans auto aan de voorzijde beschadigd was, zodat hij vermoedelijk ook betrok ken was geweest bij een botsing. Dat wordt nog uitgezocht. De tijd dat al het afval op één hoop werd gegooid is nu definitief voorbij. Alles storten of verbranden is duur, milieuonvriendelijk en vernietiging van grond stoffen. Recycling en hergebruik nemen een steeds belangrijkere plaats bij de verwerking van afval in. Papier is een afvalsoort die al van oudsher apart wordt ingezameld om als grondstof voor nieuw papier te worden gebruikt. Nederland is wereldkam pioen oud papier inzamelen. Toch bestaat het huishoudelijke afval nog voor zo'n 20% uit papier. Voor Soest betekent dit dat er jaarlijks ongeveer 3000 ton papier uit Soest naar de vuilverbranding gaat. 500 ton wordt van de ver branding gered door inzameling door-particulieren. Er kan dus nog het nodi- - ge ingezameld en verwerkt worden. De papierindustrie liet nl. onlangs weten een verdubbeling van het aanbod nog makkelijk aan te kunnen. De firma van Korlaar heeft toestemming van de gemeente om papierbakken te plaatsen. In eerste instantie zullen er elf worden geplaatst. Het hierin verzamelde papier zal worden overgebracht naar van Es in Soesterberg, waar het wordt gepak- ketteerd, gewogen en doorgestuurd voor verwerking naar de papierfabriek. De anderé grondstof voor papierfabricage, hout, is grotendeels afkomstig uit speciaal daarvoor aangeplante productiebossen. Toch bestaat het gevaar dat door de grote vraag naar papier, de natuurlijke bossen ook aangesproken zul len worden. Bij de productie van papier uit hout ontstaat een stroom afvalwa ter dat een zware belasting van het oppervlakte water betekent. Als er meer oud papier als grondstof wordt gebruikt, kan de afbraak van de natuurlijke bossen worden voorkomen. Bovendien is de productie van, papier uit oud pa pier veel minder belastend voor het milieu, omdat de pulpbereiding met al haar verontreinigingen wordt overgeslagen. Het papier is vanwege de ink- tresten uit het oude papier wel wat grauwer van kleur. Door ontinkten kan dit papier weer wit worden gemaakt. Dit kost wel weer extra energie en geeft ex tra afval, maar levert nog steeds papier op dat milieuvriendelijker is dan pa pier uit houtpulp. De papierbakken kunt u vinden in het winkelcentrum Overhees aan de Tam boerijn, aan de Zuid Promenade, Smitshof, Wiardi Beckmanstraat (2x, Ko- ninginnelaan, Dillenburglaan, Parallelweg en Dalweg, in Soesterberg: Buys Ballotlaan en aan het Dorpsplein. Onbekende daders hebben in de nacht van zondag op maandag een complete auto gestolen na een inbraak in een autozaak aan de Burgemeester Grothestraat. Het betreft een grijs-metallic Toyota Celica met het kenteken SK-85-ZS, met een waarde van ca. 30.000 gulden. De dieven bleken de auto weloverwogen te hebben meegenomen, want in de garage waren de andere auto's verplaatst om juist deze naar buiten te kunnen rijden. Volgens de politie was het de mooiste wagen die er stond. De daders moeten zijn binnengekomen via de achterdeur, waarvan het slot geforceerd wasr Bovendien namen ze- een rek met drie autoradio's mee. De waarde daarvan was 1500 gulden. De politie hield maandagmiddag aan de Laanstraat ter hoogte van de Dorre- steinweg een snelheidscontrole, met ge bruikmaking van de radarapparatuur. Die registreerde 110 passerende auto's, waarvan er niet één te hard bleek te rij den. Het is een zeldzaamheid dat alle bestuurders zich braaf aan de maxi mumsnelheid blijken te houden. De po litie hield tijdens de controle nog wel een 16-jarige Soester aan, die op een opgevoerde bromfiets reed. De brom mer werd voor een technisch onder zoek in beslag genomen en de knaap kreeg een proces-verbaal. ^/art Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 - 1 71 20 Intercasa presen teert de nieuwe avantgarde stijl van Leolux. In een combinatie van fraai lijnenspel èn behaaglijk comfort kunt u zorgeloos genieten In de stijl waarin u leeft. Afgelopen zaterdag moest Hees in Breukelen tegen Nijenrodes spelen. Ondanks de niet gunstige resultaten van de afgelopen weken was het elftal in gezelschap van een groot aantal su- poporters. Hees startte zonder de ge blesseerde routinier Jaap van de Veer met een 3-4-4 opstelling. In de vijfde minuut miste een speler van Nijenrodes het doel op nog geen meter. Hees was gewaarschuwd. Onzuivere passes van Heeszijde stelden de tegen standers in staat om enkele snelle coun ters te maken waardoor in de vijftiende minuut Nijenrodes op voorsprong kon komen (1-0). Door deze onverwachte achterstand werden een aantal spelers ietwat nerveus, wat weer resulteerde in niet bijster goed veldspel. In de twintigste minuut scoorde Nijen rodes de tweede treffer. Nijenrodes rook een grote overwinning en zette druk op de formatie van trainer Gertjan Timmer. Een schot van Nijenrodes werd op de doellijn gekeerd door Cees van Essen. Direkt daarna zorgde Paul Castijn voor het eerste gevaarlijke schot op hét doel van Nijenrodes. Erwin de Gier kreeg te weinig steun vanuit het middenveld waardoor de Hees aanval len als een nachtkaars uitdoofden. In de 35e minuut werd Ewout Jansen gewisseld voor John van de Brink. Ook met deze wissel veranderde het spel van Hees niet. Keeper Hans Uitenboogaard mocht wederom de bal uit het net vis sen. Nog geen 3 minuten later scoorde Nijenrodes 4-0 en met deze stand ging Hees de rust in. De geblesseerde Peter van den Deijssel werd gewisseld voor Jan van de Wielen. Wat er tijdens de rust in de kleedkamers door trainer Gertjan Timmer gezegd is zal een buitenstaander nooit te weten komen maar Hees vertoonde een ge heel ander spelpeil. Door druk uit te oe fenen op de defensie van Nijenrodes werden enkele mooie kansen gecreëerd voor het doel van de tegenstander. Een schot werd met de hand gekeerd door een veldspeler van Nijenrodes. De scheidsrechter legde de bal resoluut op de elfmeter stip. Cees van Essen schoot beheerst de bal tussen de twee doelpa len (4-1). Nog geen kwartier later werd de bal na een overtreding tegen Eric Looysen wederom op de stip gelegd. Cees van Essen scoorde wederomo: 4-2. Drie minuten voor het einde van de wed strijd werd een slecht weggewerkte bal in het Hees doel geschoten wat resul teerde in een 5-2 verlies voor Hees. Wil Hees in het jubileumjaar nog kan sen op het kampioenschap hebben, dan moet er door de formatie van Gertjan Timmer toch spijkers met koppen wor den Dat de Al van SO Soest met een goed seizoen bezig is, kwam in de thuiswed strijd ogen Bergen Al goed tot uitdruk king. Met speels gemak werden de Noord-Hollanders opzij gezet; de uit slag, 6-1, was een flauwe afspiegeling van de krachtsverschillen. SO Soest kwam direct na het beginsig- naal fel uit de startblokken. Robert van Doorn, die een uitstekende indruk ach terliet, kapte na zo'n 10 minuten spelen z'n tegenstander uit en schoot van 20 meter steenhard in de kruising. SO Soest ging goed door met het bestoken van het vijandelijk doel.#Een strakke corner van Robert van Doorn werd pri ma door Casper Hamersma ingekopt. Vlak voor de rust wist alweer Robert van Doorn te scoren. Na een steekpasje van Bart Aarts kwam van Doorn voor de keeper, die hij met een sehot met links het nakijken gaf. Direct na rust had Martijn de Jonge 4-0 kunnen scoren, alleen voor de keeper faalde hij. Bergen werd echter volko men zoek gespeeld door SO Soest. Op alle fronten overheersten de blauw-wit ten. Vooral van Doorn stond aan de ba sis van diverse goede aanvallen. Zo wist hij in samenwerking met Ferenc Klei- negris, Aijan v.d. Breemer tweemaal achter elkaar vrij voor de keeper te zet ten. Van de Breemer bleef in beide si tuaties akelig koel, en schoof het leder achter de keeper. Marco Hagelen was de op het laatst te gen zichzelf voetballende Hamersma komen vervangen. Hagelen, garant voor "oorlog in de 16" wist ook wat kansjes te creën. Eén van die kansen wist alweer Robert van Doorn te verzil veren. Zaterdag speelt SO Soest Al uit tegen H.C.S.C. in den Helder. Overige uitslagen: A-junioren SO Soest 1 - Bergen 6-1 Hoogland 4 SO Soest 3 1-3 SO Soest 4 - Eemdijk 2 2-6 B-junioren SO Soest 1 - Sparta 0-5 IJselmeervog. 3 - SO Soest 3 2-2 C-junioren Roda '46 2 - SO Soest 1 3-0 SO Soest 2 - VVZA 7-2 SO Soest 3 - IJsselm.vog. 4 12-2 D-pupillen Huizen 1 - SO Soest 1 11-1 Roda '46 2 - SO Soest 2 8-3 SO Soest 3 - TOV 2 2-3 Spakenburg 4 - SO Soest 4 7-2 E-pupillen SO Soest 1 - KVVA 1 4-6 Spakenburg 4 - SO Soest 2 3-3 WZA 5 - SO Soest 3 6-1 IJsselm.vog. 6 - SO Soest 4 5-1 F-pupillen SO Soest 1 - Quick 1 2-8 CJW 2 - SO Soest 2 SO Soest 4 - Hoogland 4 11-1 Dames-junioren SO Soest B - DSO B 0-10 De politie kreeg in de afgelopen dagen weer enkele meldingen binnen van ver nielingen aan geparkeerde auto's. Aan de Johannes Poststraat werden twee buitenspiegels van een auto gesloopt. De schade bedroeg 475 gulden. Op de Dillenburglaan bleken onbekenden op het dak van een auto te hebben gelopen, waardoor er flinke deuken waren ont staan. Aan de Wiardi Beckmanstraat wérd een auto beschadigd doordat on bekenden vanaf het balkon van een flat in Honsbergen een lege bierkrat op een auto lieten vallen. Daarbij ontstond for se schade aan het dak en het portier van de auto. "In d'opgang" is een witgepleisterd woonhuis uit 1908/1909 onder een afgeplat schilddak met grijze Oudhollandse pannen. Gelegen op een verhoging langs de Ko- lonieweg, vroeger de Buntse Holleweg geheten. Stijl: traditionalisme. Ontwerper: Adr. Moen, Amsterdam. Architectuurhistorisch van enige betekenis vanwege de gaafheid van de hoofdvorm en vanwege de aanwezige interieurelementen: een tweetal schoorsteenmantels naar een ontwerp van de Amersfoortse architect G. Adriaans. Het pand heette vóór de Tweede Wereldoorlog "Huize Clazina" naar Insingers eer ste vrouw. Zij was een tijd directrice van het aan de overzijde gelegen herstellings oord. J. H. Isings was een bekende kunstenaar wiens "platen" alom beroemd zijn. Een tolman loopt op de holleweg uit de tekening van isings, hij ruikt naar koren, vogels en zand, hij weet nog van niets en vertrekt voor altijd van de Engh met de trein van acht uur achtentwintig. J.V. Red Stars i heeft zaterdagavond veel plezier beleefd aan Cock van de Lage maat. De basketballer die 140 kèer voor het Nederlandse team uitkwam, maakte in sporthal Beukendal zijn de buut voor de Soesters en leidde zijn ploeg naar een 86-54 overwinning op Guards. Van de Lagemaat nam 29 punten voor zijn rekening en plukte een groot aantal misgeschoten ballen uit de lucht. De circa 150 toeschouwers werden in eerste instantie enigszins teleurgesteld. De 2.06 meter lange publiekstrekker bleef aanvankelijk naast coach Rinus Valk op de bank zitten. De oprichter van Red Stars, dat in 1990 het 25-jarig bestaan viert, zocht tevergeefs naar het ideale spelverdelers-duo. Doordat het probleem kneep in de opbouw, bleef Guards in de race. In die fase mocht Van de Lagemaat een bescheiden in- valsbeurt maken. "Ik had vier, vijf maanden niet meer gebasketbald, heb daarom eerst de bal eens gevoeld en ge keken wie m'n tegenstanders waren en op wat voor een niveau er werd ge speeld", aldus de sympathieke ex-inter national die in clubverband ondere meer speelde voor Delta Lloyd, Ha- trans Haaksbergen en Levi's Flamin go s. Na de gebruikelijke onderbreking mocht Van de Lagemaat direct opdra ven en bleek dat hij zijn ogen goed de kost had gegeven. Binnen twee minuten scoorde hij negen punten, pakte hij een rebound en een intercept en blokte hij een schot van de bezoekers uit Pijnak ker. Welke bewaking Guards ook koos, Van de Lagemaat was ongrijpbaar en zette Red Stars op het goede spoor. De geringe voorsprong bij rust (33-25) werd in een tijdsbestek van 120 tellen uitgebouwd naar 45-27 en het beslis sende sprongetje was gemaakt. Van de Lagemaat mocht tevreden te rugblikken op zijn eerste officiële op treden in Soest. De Amersfoorter die in een grijs verleden al eens als gastspeler op een toernooi het shirt van Red Stars droeg: "ik geloof inderdaad dat ik de aanzet heb gegeven. Het enige nadeel is dat het team nog tegen me op kijkt. Ik wil gewoon één van de jongens zijn". Dat het tweede herenteam na een te leurstellende start in de lift zat, was al enige tijd duidelijk. In de thuiswedstrijd tegen Cangeroes bewezen de reserves dat ze daadwerkelijk de goede weg zijn ingeslagen door met veel inzet een 74- 64 overwinning te boeken. Met het eerste damesteam ging het min der goed in Hilversum. In een slechte wedstrijd werd met 40-26 verloren van Dunckers. Dat de thuisclub en de ploeg van Errol Hotie slecht tot scoren kwa men, bleek vooral in de twaalfde mi nuut. Dunckers leidde op dat moment met 4-2. Jeugd De jongens junioren dachten tegen Dunckers een simpel karweitje te hebben. In de eerste helft gaf het spel van Red Stars echter te denken. De ploeg kwam in dat gedeelte niet verder dan een voorsprong van 29-22. Daarna speelde Red Stars een man-tot-man press, hetgeen veel balwinst opleverde. De eindstand van 84-59 kreeg onder meer gestalte door de inbreng van Aaron van Campen die 24 punten scoorde en elf rebounds pakte. Uitslagen Heren 1 - Guards 86-54 Heren 2 - Cangeroes 74-64 Heren 3 - Woodpeckers 56-73 Heren 4 - Bourgondie" 59-90 Heren 5 - Shooters 28-66 Heren 6 - BZ '72 44-75 Dames 1 - Dunckers 26-40 Dames 2 - Blue Herons 66-36 Dames 3 - Fictoor 73-18 JA1 - Dunckers 84-59 JC1 - Sparta 150-36 JC2 - Dunckers 30-75 JC3 - Blue Arrows 39-46 MB1 - Shooters 29-74 MB2 - Quick Runners 32-25 XD1 - New Stars 29-48 De politie hield maandagmorgen op de Koningsweg een inwoner van Soest aan, van wie zij wist dat hij geen rijbe wijs bezat. Desondanks reed de man vrplijk in een auto. Hij kreeg een pro ces-verbaal en de auto werd aan het bu reau 'geplaatst. Daar werd hij even later opgehaald door de echtgenote van de man, die wél in het bezit was van een geldig rijbewijs. Een onbekende dader heeft zondag avond de pas geïnstalleerde geldauto maat van de Rabobank aan de Tamboe rijn onklaar gemaakt, door er een brui ne substantie van onbekende samen stelling in te gieten. Een en ander bracht de computer in het ongerede, zodat de automaat voorlopig buiten gebruik moest worden gesteld. De schade is on bekend. De politie stelt een onderzoek Uit de auto van een 46-jarige Amers foorter, die geparkeerd stond aan de Oude Tempellaan in Soesterberg, werd woensdag op klaarlichte dag de autora dio gestolen. De radio had een waarde van f1200. Uit het gebouwtje van een hockeyclub aan de Koningsweg werd woensdag nacht een jack met een waarde van f 189 gestolen. Een 17-jarige inwoner van Laren deed daarvan aangifte. Bij een pas geopende speelgoedzaak aan de Van Weedestraat hebben onbe kenden vorige week twee dure poppen gestolen. Eerst werd er een pop van 99 gulden ontvreemd, die voor in de zaak op een standaard stond. Een dag later miste het personeel een zgn. "kruipba- by" - die zich op batterijen voortbe weegt en dan ook nog "mamma" kan zeggen - voor de prijs van 89 gulden. Zaterdag 21 oktober 1989 Sporthal Beukendal 13.00 uur - 23.00 uur Red Stars - basketbal Sporthal de Banninghal 09.00 - 12.00 uur BC Badso badminton Sportzaal De Bunt 09.00 - 12.00 uur Badso badminton 12.00 - 20.00 uur Sovoco volleybal Sportzaal C-drie 10.00 - 18.00 uur Selby badminton Zondag 22 oktober Sporthal De Banninghal 10.00 - 18.00 uur Badso badminton Sportzaal de Bunt 12.30 - 17.30 uur FDC Quick Motion Sportzaal C-drie 12.00 - 15.00 uur Selby badminton

Soester Courant | 1989 | | pagina 17