O Penalty's doen YYZ de das om ZÉÉR THUIS NIC VAN DAM ra Pijnlijke nederlaag Stam SoVoCo-dames AYIA Knicks winnen softbaltoernooi in Almere WOENSDAG 18 OKTOBER 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 18 VOLLEYBAL Matige vertoning volleybal-heren VOLLEYBAL Goede prestaties triatleten in Ede ATLETIEK SOFTBALL Verdeeld succes voor Shot TAFELTENNIS Verliezen van koploper DAMES VOETBAL Dakwerken Jeugdvoetbal WZ '49 JEUGDVOETBAL C-drie toernooi BOWLING Drie winterwandelingen Olympia Krant niet ontvangen? Soest komt weer wat tekort ZONDAG VOETBAL Z. J. VAN HOMOET ZATERDAG VOETBAL Goed herstel DVSB-ers ZAALVOETBAL Selby laat Putten kansloos BADMINTON activesoorts TEAM Bosboom wint sponsortoernooi TENNIS Snoekbaars sluit zomerprogramma af Budo Ryu-jeugd scoort goed Competitie Vleescentrum Rode Draad Trofee COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Afgelopen zaterdag moest het eerste dames-team van Stam/SoVoCo naar Doetinchem om het op te nemen tegen het sterke Orion. Een van beide zijden prima gespeelde wedstrijd kon de toe schouwers van het begin tot het einde boeien. Opvallend bij de Soester da mes was, dat er vergeleken met de eer ste wedstrijd al sprake was van een duidelijke progressie. Uiteindelijk werd de wedstrijd met 3-1 verloren. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op, maar uiteindelijk bleken de Doeti- chemse dames wat meer doortastend en wonnen deze set met 15-7. Stam/So- VoCO kwam in de tweede set voortref felijk terug, de passing was uitstekend verzorgd en met een prima blokkering werd voor ieder punt gestreden. De buitenaanval zorgde eveneens voor een uitstekend rendement en met 6-15 wer den de zaken weer rechtgetrokken. In de derde set was er duidelijk sprake van terugval bij de Soester dames, waarbij met name de passing in de verdrukking kwam. Deze set werd dan ook verloren: 15-5. De vierde set zinderde van de spanning. Uitstekende staaltjes volleybal en een spannend scoreverloop brachten de toeschouwers alles wat te wensen viel. Bij de Soester dames speelde Ellen Wa genvoort een puike wedstrijd, terwijl Marjan Goebertus als spelverdeelster uitstekend op dreef was. Judith Lazon- der liet zowel aanvallend als verdedi gend zien uit het goede hout te zijn ge sneden. Uiteindelijk ging de vierde set met 15- 10 verloren en was een 3-1 nederlaag een feit. Een bittere pil voor het team dat duidelijk liet zien dat de stijgende lijn er in zit en dat in deze wedstrijd, uit gaande van het vertoonde spel en de krachtsverhoudingen, op minmaal een punt recht zou hebben gehad. Komende zaterdag opnieuw een uit wedstrijd voor de dames, tegen het Zwolse Zwovok. Als de voortekenen niet bedriegen, moet het mogelijk zijn hier punten te pakken. Dames 2 Dames' 2 moest naar het Dordtse Ek- spalvo en mag terugzien op een uitste kende wedstrijd, die weliswaar met 3-2 verloren ging, maar toch een punt aan het totaal kon toevoegen. Werd in de eerste set nog slecht gespeeld en binnen de kortste keren met 15-5 verloren, in de tweede set lieten de dames zien over veel lef en inzet te beschikken. Er werd keihard geknokt en via een zeer span nend scoreverloop kon deze set met 13- 15 winnend worden afgesloten. In de derde set een terugval met als ge volg een 15-5 verlies, maar opnieuw hervonden de dames zich en met geva rieerd spel en veel inzet werd deze set met 10-15 in Soester voordeel beslist. De noodzakelijk geworden vijfde set, gespeeld volgens het rallypoint systeem werd met 15-9 verloren. Al met al toch een prima resultaat van een team dat ook deze middag heeft laten zien dat het met de teammentaliteit uitstekend voor elkaar is. In de eerste thuiswedstrijd van dit sei zoen hebben de heren van Stam SoVo- Co niet direct aan klantenbinding ge daan. Tegen Voleem werd een kansloze 0-3 nederlaag geleden. Het ontbrak het team van trainer Jac- ques Koole niet aan inzet, maar er werd veel te weinig als team gefunctioneerd, waardoor er soms onnodige fouten en misverstanden waren. Duidelijk is dat dit team, waarvan de meeste spelers vo rig seizoen nog in de tweede klasse speelden, nog op elkaar ingespeeld moet raken. Ook moet het de nieuwe aanvalspatronen beter moet gaan be heersen. Toch moet het mogelijk zijn om met spelers als Marius Visser, Jan Visser, Roel Richmond, Theo de Jong, Sander Duivesteijn, Han Mulder, Sacco van Wessel en Karei Bregman tot een hech te teameenheid te komen. Tegen VO- leem lukte dat helaas niet en ging men kansloos met 10-15 5-15 en 5-15 te- nonder. Zaterdag krijgen de heren in hun eigen sporthal de Bunt gelegenheid om zich te revancheren tegen Astavo 81 uit Alme- re. programma Stam So VoCo Zaterdag 21 oktober dames: Zwovok '81 Zwolle - Stam SoVoCo 1 17.00 uur Trivos - Stam SoVoCo 2 13.30 uur Stam Sovoco 3 - Woudenberg 1 14.45 uur Heren: Stam SoVoCo 1 - Astavo '81 17.00 uur Zaterdag kwamen nog drie triatleten van De Schieter in actie tijdens een drie kamp in Ede, waar het laatste evene ment van dit seizoen werd afgewerkt. Het zwemmen van deze zomerse sport diende wel in het overdekte 50-meter- bad afgelegd te worden. De te overbruggen afstand was 1 km zwemmen, waarna een fietsparkoers van ruim 45 km was uitgezet. Tenslotte volgde 10 km hardlopen. Trainer Henk Schaak gaf de toon aan bij het zwemmen en realiseerde 15.16 min. Zijn fietstijd bedroeg 1 uur 24.16 min. Daarna had hij nog een goed loop- nummer in huis. Na 36.31 min. had hij zijn parkoers reeds afgelegd. Zijn geza- melijke prestaties op de drie onderde len brachten hem op een eerste plaats in het eindklassement. Ed van Renswouw zwom zeer accepta bel naar 2120 minvoor het fietsen ge bruikte hij 1 uur 24.30 min. Ed liet op het loopnummer slechts 9 sec. liggen ten opzichte van zijn oefenmeester. Voor hem ook een prima tijd van 36.40 min. Gerard Vos zwom naar 17.20 min. en fietste 1 uur 24.16 min. Hij had ook nog kans op een ereplaats. Een blessure noodzaakte hem echter bij het lopen af te haken. De AVIA Knicks, de herensoftballers van HSV DE Knickerbockers uit Soest, hebben afgelopen weekeinde nog eens nadrukkelijk hun kracht aan getoond, door ongeslagen het' heren- softbaltoernooi van Almere Giants '82 voor zich op te eisen. Aan het toer nooi werd deelgenomen door een achttal teams, waaronder vier hoofd klasse ploegen. De AVIA Knicks, die het afgelopen seizoen kampioen werden in de tweede klasse District Midden Nederland van de KNBSB, lieten zich weinig gelegen liggen aan de reputatie van ploegen als HCAW en ALmere Giants. Door sterk spel werd de organiserende vereniging met 14-2 verslagen. Vooral Wally en Donald Farrell hadden een groöt aan deel in deze overwinning. Farrell sr.- nam het pitchwerk voor zijn rekening. Hij deed d^t zo degelijk, dat het alleen aan veldfouten van de Soester ploeg te wijten was dat Giants '82 kon tegensco- in de tweede wedstrijd tegen HCAW nam John Vunderink de plaats op de plaat over van Farrell. De Bussummers haden geen verweer tegen zijn strakke ballen en wisten slechts eenmaal te sco ren (8-1). Bij de Soesters waren in deze fase van het toernooi met name Ronald Tensen en Patrick Postma de meest succesvolle spelers, die het de tegen stander knap lastig maakten met sterk slagwerk. Roger Kriele sloeg, evenals Donald Farrell een homerun, De resterende twee wedstrijden bleken inmiddels slechts 'om des keizers baard', want de AVIA Knicks waren de enige ongeslagen ploeg en konden niet meer worden bedreigd. Beide wedstrij den werden gewonnen en wel met de al- leszéggende cijfers 19-4 en 8-4. Erno van Gooi, Leo van Laar en Bart Eijsink droegen in deze twee laatste wedstrij den de meeste punten bij. Door deze vier overwinningen bleef het Soester team ongeslagen en konden ze aan het eind van de dag de Bertus Tromp wisselbeker in ontvangst ne men, die vorig jaar nog in het bezit was van he Amersfoortse Quick. Voor de AVIA Knicks is nu de winter stop begonnen. Omstreeks eind april, begin mei volgend jaar wordt de com petitie - voor de Soester ploeg nu dus de eerste klasse - hervat. De AVIA Knicks zullen daarin, zeker na het resultaat van het afgelopen weekeinde en door de winst in het hoofdklasse-toernooi van de Maartensdijkse VIPS, weer in top van de ranglijst te vinden zijn. De wedstrijden van het afgelopen weekeinde leverden een verdeeld suc ces voor Shot op. Het eerste herenteam verlodf met 3-7 van het even sterke DOV. Shot 2 won met 6-4 van het laagst geklasseerde team uit de poule, Ilac. Senioren De sterke overwinning van Shot 1 de vorige week heeft deze zaterdag tegen DOV 1 geen vervolg gekregerf. Hoe de ze nieuwe terugval te verklaren is, kon geen van de spelers duidelijk maken. Weliswaar had Arjen Hoogeveen zijn vorm van het begin van de competitie teruggevonden, maar jammer genoeg konden zijn teamgenoten dit voorbeeld niet volgen. Hoogeveen boekte tegen DOV twee sterke overwinningen ter wijl hij in zijn derde wedstrijd op het nippertje verloor. Met name Gerhard Busch, die er vorige week blijk van had gegeven een beetje in zijn ritme te komen, stelde dit keer te leur. Hij slaagde er niet in om een partij te winnen. Naar eigen zeggen kwam dit door een gebrek aan motivatie. Ook het dubbel had dit weekeinde een verande ring ondergaan. In plaats van het ge bruikelijke dubbel Busch/Den Blan ken, speelden nu Den Blanken en Hoo geveen. Vanaf nu moet Shot 1 toch echt op zijn tellen gaan passen. Het team neemt na melijk de laatste plaats in. Het is dus wachten op nieuwe motivatie om van deze slechte klassering af te komen. Shot 2 Het tweede team speelde een wedstrijd tegen Ilag het laagst geplaatste team. De partijen die gewonnen werden, gingen met ruime cijfers naar Shot. De verlies- punten kwamen ook zonder enige pro blemen voor Ilac tot stand'. Berend Jonker viel deze week wat te gen, hij won slechts één partij. Dit keer was het Dirk Schuiling die een goede vorm demonstreerde. Deze kwam tot uitdrukking in drie winstpartijen. Ook schijnt Eugéne Staffhorst zijn draai weer gevonden te hebben. Hij won een partij, maar dat stond niet in verhou ding tot de mogelijkheden. De beide eersteklasse teams verloren met zeer duidelijke cijfers van respec tievelijk Nike en Quick. De cijfers wa ren: Shot 3-Nike 1:1-9, Shot 4-Quick 10-10. Voor Shot 3 wist alleen Martin Fransen nog tegen te scoren. Zodoende was in ieder geval voor dit team de eer gered. Overige uitslagen senioren: ATC 4 - Shot 5 1-9 .Quik 4 - Shot 6 6-4 Shot 7 - Almeerspin 3 8-2 Werinon 1 - Shot 8 9-1 Shot 9 - Hoogerheide 1 2-8 Bijmaat 6 - Shot 10 4-6 Zeta 2 - Shot 11 onbekend Shot 12 - Nederhorst 5 10-0 Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Quik 4 5-5 Elan 4 - Shot 5 5-5 Bijmaat 12 - Shot 6 5-5 Damesvoetbal WZ Het damesvoetbalteam van WZ '49 stond afgelopen zaterdag voor de zware opgave om de ongeslagen dames van koploper Barneveld te bestrijden. Op een uitstekend bespeelbaar veld namen de Barneveldse dames voor rust een 3-0 voorsprong, terwijl WZ '49 tweemaal zeer dicht bij een doelpunt was. Petra van Eijkelenburg schoot in de vijfde mi nuut tegen de paal terwijl pal voor rust de scheidsrechter verzuimde de voor- deelregel toe te passen toen tegen de zelfde speelster een overtreding werd begaan, maar zij wel scoorde. Na de rust waren de Soester dames gelijkwaardige tegenstanders van de Barneveldse kop- loopsters. Beide ploegen scoorden nog twee keer WZ '49 via Ellie Teerlink, die een corner van rechts inkopte en Linda Wallet, die heel slim een uittrap van de keepster ineens retourneerde, waarbij de bal over de verbaasde doel- vrouwe hoog in het doel verdween. Eindstand 5-2 Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Het wedstrijdprogramma van afgelo pen zaterdag stond vpor een groot ge deelte in het teken van de naderende herindeling van de diverse afdelingen. In hoeverre de uitslagen door zullen werken in de standen van de nieuw te starten competitie is derhalve nog niet gehel bekend. Pe A-junioren presteerden in ieder ge val heel goed met twee prima overwin ningen. De C-l speelde tegen CJW een erg leuke wedstrijd, waarvan de uit slag net in het voordeel van de Amers- fooiters was. De C-2 won een vriend schappelijk duel tegen de leeftijdsge nootjes van SEC. Bij de jongste jeugd werd slechts weinig succes behaald. De enige positieve uit slag was weggelegd voor de regionaal goed presterende D-1 jeugd, die koplo per Geinoord in eigen huis wist te be dwingen. De uitslagen: WZ '49 A1 - WZA A2 9-1 WZ '49 A2 - CJW A2 1-0 WZ '49 Cl - CJW Cl 4-5 SEC C2 - WZ '4=9 C2 2-8 Geinoord Dl - WZ '49 Dl 2-2 IJsselm.vog. D3 - WZ '49 D2 3-2 WZ '49 D3 - Roda '46 D5 1-8 WZ '49 El - WZA El 0-11 WZ '49 E2 - WZA E4 3-9 TOV E2 - WZ '49 E3 7-2 Amsvorde F1 - WZ '49 F1 1-1 Roda '46 - VVZ '49 F2 10-0 Op zaterdag 28 en zondag 29 oktober zal in het cultureel centrum C-drie het eerste in een serie van vijf toernooien gespeeld worden, het C-drie toernooi. Evenals het voorgaande jaar, rekent de organisatie ook dit maal op een deelne mersveld van ongeveer 75 enthousiaste bowlers. De resultaten uit de voorronden zullen bepalend zijn, voor wie zich op zondag middag mag melden voor de dames- en herenfinales. Voor wie zich wil laten in formeren over de bowlingsport en daarnaast eens wil proeven van de sfeer binnen de Soester Bowling Bond, is dit een prima gelegenheid om eens kennis te komen maken! Aanvangstijden: zaterdag 28 oktober; 10.30 uur (voorronde), zondag 29 ok tober; 10.30 uur (voorronde); 16.00 uur (finale-dames); 16.50 uur (finale heren) De prijsuitreiking vindt aansluitend plaats. De wandelsportvereniging Olympia or ganiseert onder auspiciën van de Stich ting Gooise Wandelsport Bond (SG WB) haar 28e winterserie, bestaan de uit een drietal wandeltochten, die gehouden worden op de zaterdagen 21 oktober, 16 december en 24 februari. Telkens is de start vanaf het wijkge- bouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid. Voor de vijftien kilometer kan men tus sen 10.00 en 13.00 uur starten en voor de tien en vijf kilometer tot 14.00 uur. De zaal is open vanaf 9.30 uur. Deelname staat voor iedereen open, zowel individueel als in groepsverband. Voor iedere tocht is een ander parcours uitgezet, afwisselend straat en bos en in een andere omgeving o.a. Soest-Zuid, Soestduinen, Soesterberg, Amersfoort en Den Dolder en voeren door de fraaie natuurgebieden o.a. de Korte- en Lan ge Duinen, de Paltz, de Zoom, Birkho- ven en het landgoed Pijnenburg. Het inschrijfgeld bedraagt tot en met 15 jaar 2,00 en voor 16 jaar en ouder 2,50 per persoon, per wandeling, inclu sief herinnering. Die bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk Winterwandeling Zeist, Utrecht, Soest en Huizen, genummerd en twee wande laars. Zonder herinnering betaalt men resp. 1,25 en 1.75. Inschrijving en betaling kunnen aan de start plaatsvin den. De data van de overige plaatsen waar soortgelijke winterwandelingen wor den gehouden zijn 4 november Huizen, 18 november Utrecht, 2 december Zeist met Den Dolder als startplaats, 13 januari Huizen, 27 januari Utrecht en 10 februari Zeist. Voor eventuele inlichtingen kan men terecht bij mevr. I. Maassen, Korte Hartweg4,3762 SJ Soest, tel. 20188, of de heer W. van Steendelaar, Lange Brinkweg 50, 3764 AD Soest, tel. 16416 (s.v.p. na 18.00 uur) Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Na een gelijkopgaande wedstrijd moest Soest in het laatste kwartier tegen Vreeswijk het hoofd buigen. De beste kans van de wedstrijd werd toen door Soest gemist, kort daarop wist Vrees wijk een kans wel te benutten om in de slot-minuten door de opengezette deur de zege veilig te stellen. Soest had in deze wedstrijd met name op het middenveld te veel zwakke scha kels om de partij naar haar hand te kun nen zetten. Door het ontbreken van de geblesseer de Van de Dijssel, speelde Edwin Kaats linkerverdediger, met Janmaat aan de andere kant. Een fel offensief van de thuisclub werd door Soest gepareerd, maar toen Wim Gouw de bal na 10 mi nuten in Vree&wijK octen speelde, was het raak. Godschalk speelde de bal naar de buitenspelstaande Dennis Beyaard, die gemakkelijk scoorde. Wegens een rugblessure moest Rob Sakkers naar de kant. Zijn vervanger was de jeugdspeler Martijn de Jonge, die een verdienstelijk debuut maakte. Wim Gouw schoot een vrije trap rake lings naast en toen de Vreeswijk-doel man met veel kabaal een hoge bal on derschepte, floot scheidsrechter Ver maas uit Amsterdam, wegens hinderen van Leegwater en kende Soest een strafschop toe. Wilfried Janmaat verzil verde dit buitenkansje feilloos (1-1). Vreeswijk kreeg van de Soestspelers te veel ruimte, maar de veel schreeuwen de ploeg haalde er geen succes uit. Martijn de Jonge ging hierna goed door I, KOST ZITTEN IN DE STOEL THUIS NIKS? Teveel zitten kost een brok gezond heid. Maar op de fiets zitten... da's gezonde lichaamsbeweging. Zo gezien is een nieuwe fiets van ons meer waard dan u gedacht had. TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155 -1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463 - 5 15 64 op een hoge bal en wist de solo op onbe rispelijke wijze af te maken met een fraaie treffer (1-2). Een aanval van de thuisclub over links, met een goede voorzet, werd door Theo Kruyer met een onhoudbare kopbal afgerond (2- Na rust werd het een rommelige wed strijd, met vooral aan Soestzijde veel balverlies. Een uitstekende Soest-aan- val bracht Jeroen van Veenendaal aan de achterlijn; zijn afgemeten voorzet op Martijn de Jonge werd door deze helaas volkomen gemist. Kort voor tijd werd Leegwater afgetroefd door Kruyer en was Daniël Hilhorst kansloos op het schot (3-2). In de slotminuten was het Godschalk die de geboden ruimte benutte om Vreeswijk op 4-2 te brengen. De wedstrijd afgelopen zaterdag tus sen VVZ en Sperwer was er een met twee gezichten. Een eerste helft met twee voetballende ploegen, de tweede met een Sperwer dat zich alleen nog met de overbekende lange halen be diende. Het was ook een dergelijke aanval die WZ in de slotfase de das omdeed. WZ begon de wedstrijd met, voor dit seizoen, twee nieuwe gezichten in de basis. Gilbert Seefeld keepte voor de in het buitenland verblijvende Wim van der Pol en Cees Jan de Vries stond in de basis voor Gert van de Munt. Vanaf het begin ontspon zich een aantrekkelijk duel. Zowel WZ als Sperwer probeer den via snel combinatiespel de wed strijd naar zich toe te trekken. Sperwer had daarin het geluk aan zijn zijde. Al na drie minuten kreeg Robert van As de bal ongelukkig tegen zijn arm, waarna Sperwer via de toegekende penalty de score kan opnemen. WZ liet zich echter door deze tegen valler geenszins uit evenwicht brengen en bleef op jacht naar de gelijkmaker. Zodoende waren er kansen voor Peter van de Munt en John Brouwer. Pas in de twintigste minuut kreeg WZ loon naar werken. Wim de Vries stuurde John Brouwer alleen richting keeper die het schot in eerste instantie nog wist te keren maar tegen de rebound niet op gewassen was. In de periode daarna had VVZ zelfs nog op voorsprong kunnen komen. Zo schopte John Brouwer, na goed voor bereidend werk van Hans Renes, en voorzet maar net langs de paal. Sperwer bleef in de eerste doorgang wel drei gend, maar kon niet echt gevaarlijk voor de goal van Seefeld komen. Anders was dat in de tweede helft. Sperwer veranderde van spelopvatting en gaf door het al eerder gememoreerde "kick and rush" voetbal de WZ-ver- dediging handen vol werk. In de vieren twintigste minuut kwam Sperwer daar door weer op voorsprong. Een corner werd door Seefeld weggestompt en vanaf de zestien-meterlij n kon een Sperwerspeler geheel vrijstaand in schieten. Wederom moest WZ probe ren een achterstand weg te werken. OP karakter kwam WZ dan ook langszij. Een voorzet van WIm de Vries werd door Peter van de Munt bij de tweede paal ingekopt. Pf e gehjkmaker vter minuten voor tijd, had VVZ moeten koesteren. WZ beging echter de fout om de winnende treffer nog na te jagen. Dit werd WZ vlak voor tijd noodlot- tie Bij een dieptepass gleed Robert an As weg en kon Hayo Groart de doorge broken speler alleen nog maar in het pe- naltygebied stuiten. De toegekende penalty werd nog wel door Gilbert Seefeld gestopt maar de instormende Sperwer aanvallers waren attenter dan de WZ verdediging, zo dat de overwinning alsnog naar Sper wer ging. Hierdoor heeft WZ de twee de plaats overgegeven aan Sperwer en staat het nu op een gedeelde 5e plaats. stand 1. FC Horst 2. DVSA 3. Sperwer 4. Loosdrecht 5. FZO 6. WZ 7. Rood-Wit 8. EFC 9. Veluwse Boys 10. Barneveld 11. Argon 12. Kockengen 6-10 6-8 6-8 6-8 6-7 6-7 6-7 6-6 6-5 6-4 6-1 6-1 Het eerste tiental van DVSB speelde dinsdag in Woudenberg zijn derde competitie-wedstrijd. Na twee neder lagen is de vorm gelukkig weer geheel terug bij de spelers. Met een invaller werd een duidelijke 15-5 overwinning behaald. De eerste drie borden waren in topvorm en wonnen zeer overtuigend. Ook Mul der, Schimmel en vooral L.M. van de Laan hebben het vertrouwen in eigen kunnen weer terug. A. van Oosterom, de enige die verloor, nam een door braak naar dam, maar van de Zande had dit alles voorzien en maakte met een slagcombinatie, waarbij dertien schijven van het bord gingen, de partij in een keer uit. Dat \w« pven afrekenen en wegwezen. Het tweede tiental speelde thuis tegen O.G. uit Utrecht, hoewel er verloren werd was het spelpeil beduidend beter dan de afgelopen twee wedstrijden. Bij vier remisepartijen waren Kwakernaat en Butselaar zeer goed in het eindspel. E. Davelaar, topscorer met 5 punten uit drie wedstrijden, hield de sterke van Beusekom zeer beheerst op remise, al kostte het wel vier uur zweten. H. Hageman wist als enige de volle winst binnen te halen. Wat zijn tegen stander in het eindspel ook probeerde, er was geen doorkomen aan bij Hein. Hij hield het hoofd koel en won zeer be heerst. Volgende week zijn er geen bondswed strijden. 23 okt.: DVSB 1 - O.G. Zeist 1 24 okt.: Kortenhoef 1 - DVSB 2 De tweede badminton-competitiewed- strijd voor Selby was wederom een uit wedstrijd. Tegenstander was het eerste team van. Putten, dat op één speler na met nieuwe spelers aantrad, die duide lijk nog niet op elkaar ingespeeld wa ren. Individueel maakten ze het Soester badmintonners nog wel eens lastig. Verder dan het afdwingen van een der de beslissende game kwamen ze echter niet. Selby ging met de grootst mogelij ke winst, 0-8, weer naar huis. Team-captain Marcel Pas had in zijn enkelspel de handen vol aan een uit de jeugdselectie overgekomen tegenstan der. Na verlies van de eerste game met 17-14 won hij de volgende twee nipt met 13-15 en 11-15. René Inkenhaag verschalkte Puttens enige overgebleven speler van het-eerste team, na een 14-10 achterstand, met 14-17 en 14-18. Met een "ja hoor, wint weer" verliet Gerdie van Kooten triomfantelijk de baan na een royale 2-11 en 5-11 winst. Na een gewonnen eerste game verdraaide Jea- nette Westerveld haar nek en verloor prompt deze game met 2-11. Van op geven wilde ze niet horen. Ze speelde "verkrampt" verder en pakte toch nog met 5-11 de winst. Het mannen-dubbelspel van Selby liep, na verlies vorige week, nu een stuk be ter, waardoor een 2-15 en 13-15 winst genoteerd kon worden. Bij het vrou wen-dubbelspel en de beide gemengde dubbelspelen wilde het bij Selby niet helemaal vlotten. Alle drie partijen ver eisten een derde beslissende game voor Selby de winst kon pakken. Selby's trai ner Wim Legerstee kan hier nog goed werk verrichten. Voor Selby was het de tweede overwinning in successie, voor Putten het tweede verlies. Uitslagen: Senioren: Putten 1 - Selby 1 0-8 Selby 2 - Harderwijk 2 7-1 Selby 3 - Eemnes 2 3-5 Lopik 1 - Selby 4 8-0 Selby 5 - SSVU 5 2-6 Junioren Selby 1 - KBVA 2 6-2 Barneveld 1 - Selby 2 8-0 Selby 3 - Sjeve Sjuttel 3 7-1 Selby 4 - Malden 8 5-3 GOLDEN VAN WEEDESTRAAT 16. SOEST TEL 13473 Member of the International Sports Group Op zondag 15 oktober werd bij het ten nispark "De Toss" het seizoen 1989 af gesloten met een sponsortoernooi. Dit jaarlijks terugkerende evenement had een deelnemersveld van 19 teams, elk team bestaande uit zes spelers. De ploe gen waren in twee speelsterkten onder verdeeld, een recreantenpoule en een wedstrijdpoule. Hoewel de weersomstandigheden niet helemaal ideaal waren, kon toch het he le wedstrijdprogramma op tijd worden afgewerkt, zodat om 18.00 uur de fina le-partijen van beide categorieën ge speeld werden. De wisselbeker bij de recreanten ging na een spannende strijd naar het team van Loogietersbedrijf Bert van de Dijssel. Zij wonnen de fina le van de ploeg van Administratiekan toor Pasman. In de wedstrijdafdeling werd voor de derde opéénvolgende keer het team van Autobedrijf Bosboom winnaar van de Philip Schaapwisselbokaal, zodat deze beker definitiefin hun bezit kwam. Zij versloegen in de finale de ploeg van d'Oude Enghe. Het zeer geslaagde sponsortoernooi werd 's avonds afgesloten met een feestelijk diner voor alle deelnemers. Zaterdag 7 oktober is op de Vecht bij Weesp de laatste wedstrijd gevist van het 15 wedstrijden omvattende zomer programma. De wedstrijd werd in kop pelverband gevist en er werd zeer veel vis gevangen. De 10 hoogst geëindigde koppels zijn: 1. A.Dekker/G. v. Drie 21.29m 2. B. Giele/B. v.d. Hoef 19.09m 3. J. Kasius/E. v. Beek 18.52m 4. R. Brons/C. Wijnands 15.22m 5. W. Hopman/T. v. Drie 11.99m 6. E. v.d. Kraats/H. Altena 11.94m 7. P. Limper/s. v.d. Esschert 11.81m 8. W. Huntelerslag/ J.Koelewijn 10.95m 9. W. v.d. Kraats/H. Prinssen 10.75m 10. A. Hooft/H. v. Riet 9.73m Afgelopen zaterdag nam Budo-Ryu- Soest, op uitnodiging van sportschool Kole te Driebergen, met een aantal ju doka's van 6 t/m 15 jaar deel aan een onderling judo-toernooi. Op dit jaar lijks gehouden traditionele toernooi komen vrij veel sportscholen en ver enigingen samen om er een leuke sportieve competitie van te maken. Vooral voor de aankomende jeugd wedstrijd-judoka's is zo'n toernooi een uitstekend startpunt om verder te gaan in het wedstrijdgebeuren. Budo-Ryu-Soest boekte met de judo ka's behoorlijk goede resultaten. Acht prijzen werden er mee naar huis geno men, wat een redelijk succes was, te- Wil Bouwman verbaast vriend en vijand In de scrabble-competitie van De Van- Dalen blijft Wil Bouwman iedereen verbazen met regelmatige scores boven de 500 punten. Donderdag haalde zij weer eens ouderwets uit in haar partij tegen Hans Danvers, die geen verweer had tegen de in grote vorm spelende Wil. Liefst 587 punten speelde zij bij el kaar. Ook Jan Leijendekker bleek na lange afwezigheid niets van zijn talent verloren te hebben. Tegen Dick Ko- blens scoorde hij 544 punten. De uitslagen van donderdag 12 okto ber: Tineke van Egdom - Jan Leijendekker 421-368 Mick Leijendekker - Wout Klute 480- 356 Mw. M. Gerth - Willemien Witkamp 449-491 Hans Danvers - Wil Bouwman 424-587 Mw. J. Boester - Trudy Danvers 462- 377 Mw. G. Veerman - Elly Verrips 200- 370 Dick Koblens - Jan Leijendekker 368- 544 De prijs van de week, waarvoor na de pauze werd gespeeld, was deze keer voor mevrouw Boester. Zij mocht een boekenbon in ontvangst nemen. Don derdag 19 oktober is de volgende ronde in de scrabble-competitie. Deze wordt als vanouds gespeeld in dienstencen trum Honsbergen aan de Wiardi Beck- manstraat. De aanvang is half acht en de deelname kost 2,50 per persoon. Donderdag 26 oktober is er geen scrab- ble. Dit in verband met de volle agenda van het dienstencentrum die dag. J. Koster van "de Vriendschap" heeft een half varken in de competitie van Het Vleescentrum gewonnen. 1. J. Koster V.S. 9.905,81 m 2. J.P. Stam Z.S. 9.902,43 m 3. H. de Bree Z.S. 9.849,57 m 4. J. v.d. Brakel Zn. Z.S. 9.724,43 m 5. E. v.d. Brakel de Beer Z.S. 9.708,68 m 6. W. Hoffman V.S. 9.684,77 m 7. A. Rookhuizen Soest 9.672,76 m 8. B. Schimmel V.S. 9.666,88 m 9. A. de Bes Z.S. 9.627,43 m Voor de eerste maal werd afgelopen maandag en dinsdag 9 en 10 oktober slag geleverd om de "Rode Draad Tro fee". Deze trofee werd ingesteld ter op vulling van het vacuüm, dat ontstond na beëindiging van de S-bokaal competi- Tot aan het einde van het bowlingsei zoen zijn 5 speelavonden gepland, waarop S.B.B.-leden in een single han- dicap competitie een zo hoog mogelijke "pinfall" moeten realiseren. Aangezien de handicaps de komende tijd nog wel in meerdere-, of mindere mate kunnen variëren, zijn hier nog een paar verras singen te verwachten. Na de eerste speelavonden ziet de Top- 10 er alsvolgt uit: A- Ede Pinfall: 527 Ens 498 3. C. Westra 494 4. A. Jacobs 439 5. J. van Slooten 400 6. R. Westra ao{. 7. A. Brehler 409 8. J. Karei 409 9. B. Breunesse 430 10. P. Bertus 479 in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweq 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 j^doka?b^rKiten.e8'nnen<'eWe<'Str'^" W?dteer9tf»PvisDging naar: Biorn de Srteiwim )u50derick Eoeber (10 jaar)enWimv.tRiet(] ljaarl Tweede werd Sam Drost (l4 iaaA c.S «as ga.a-.a-

Soester Courant | 1989 | | pagina 18