Progressief Soest: Soest in één oogo] psl lag (SI EO) os» Huisvuil scheiden: de echte klap moet nog komen... Wat betekenen de belastingvoorstellen 1990 voor u als burger? HOU ZE APART! KLEIN CHEMISCH AfVAL breng het ZATERDAG 21 OKTOBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 Soest... De Eng Klaarwater Smitsveen Soesterberg Landelijk gebied Soest wordt bestuurd door project ontwikkelaars, de Kamer van Koophandel, grootinvesteerders en Gedeputeerde Staten van Utrecht. Allen lieden die niet weten wat de mensen hier willen en wat ze niet willen. Deze externe regenten worden ge steund in de gemeenteraad door ne gen CD A-vazallen en acht WD- leenmannen die het Natuurbad hebben weggegeven, een stukje stadscentrum willen realiseren bij het Nassauplantsoen en een gigan tisch financieel gat slaan aan de Dal- weg-Zuid om een sport- en zwem- accommodatie te dumpen waar voor geen voldoende maatschappe lijke draagkracht aanwezig is onder de bevolking. Het is zaak dat de burgerij van Soest volgend jaar bij de gemeenteraads verkiezingen door een andere stem busuitslag laat merken, dat het zo niet langer gepikt wordt. Soest heeft behoefte aan een ge meenteraad waarvan de leden met beide benen in de lokale maat schappij staan en niet straks in het nieuwe Raadhuis op een zetel zitten waarvan het pluche zo lekker zacht aanvoelt. Soest heeft behoefte aan een krach tige, inventieve burgemeester die kans ziet dit gemeentebestuur te sti muleren en vooral te inspireren. "Progressief Soest" wacht met spanning een spoedige benoemin- gaf ...in één oogopslag Het peperdure boekje "Begroting In Eén Oogopslag" (BIEO), ge maakt in een oplage van 1000 ex emplaren door een extern advies bureau, heeft maar liefst 25.000 gulden gekost. Dozen vol staan in het Gemeentelijk Voorlichtings centrum te wachten tot ze de deur "uitvliegen". Helaas, een typisch voorbeeld van een Soester initiatief waar geen burger om gevraagd heeft, waar niemand op zit te wach ten, maar dat veel geld kost een be ter doel waardig. De opmerking van de "man-van tien-miljoen", die vindt dat het boekje barst van de fouten, is te recht maar niet relevant, omdat de verkeerd overgenomen bedragen geen financiële gevolgen hebben, zoals het College van B. W. ge ruststellend heeft aangetoond. Kan de wethouder van financiën ons nu toezeggen dat het BIEO- boekje volgend jaar niet weer zal verschijnen? Ónze suggestie is het bedrag van 25.000 gulden te beste den aan de her-invoering van het voorlichtingsbulletin "Op 't Hoogt" waarin dan een korte, overzichtelij ke en begrijpelijke begrotingsanaly se is opgenomen. Meer waardering heeft "Progressief Soest" voor de opzet van de handi ge, losbladige Beleidsbegroting 1990 en Meerjarenbegroting 1990 t/m 1993 waaruit blijkt dat de alge mene reserves in die drie jaar, on danks alle mineurverhalen (we heb ben geen geld), stijgen met bijna een half miljoen. De macht der gewoon te is weer sterker gebleken dan de wil tot verandering. Hulde voor de integrale wijze waarop dit boek werk door de ambtelijke sectoren tot stand is gebracht. Soest-binnen Minder tevreden zijn we over de manier waarop getracht wordt de burger bij het gemeentebestuur te betrekken. De enquête van Lagen dijk is volkomen langs de mensen zonder telefoon heengegaan. De uitslag van het onderzoek was voor spelbaar en de kosten waren zeer hoog. Zonde van het geld. De inspraakavonden en de studie bijeenkomst met selecte en a-selec te burgers over "Soest in de jaren '90" zijn door gebrek aan creativi teit, organisatietalent en overleg met de Raad mislukt. Weggegooid geld. "Een nieuwe kijk op Soest"(van Marianne Verkoelen), het "Plan van aanpak gescheiden inzameling van Groente-, Fruit- en Tuinafval" (bureau De Straat) en "Naar een veilig Soest, natuurlijk" (bureau Zijaanzicht) zijn rapporten die be langrijke informatie verstrekken voor toekomstig beleid. Kunnen de betrokken portefeuille-houderrs daar nu al iets positiefs over zeggen? De klachtentelefoon werkt subliem, zoals ook de klantvriendelijke ge richtheid van het ambtelijk appa raat voortdurend de aandacht heeft. Alleen de voorlichting en het tijdig informeren van de burgers ge schiedt nog steeds minimaal. De uitspraak van één der wethouders "dat men z'n uiterste best doet" is een dooddoener. De Kabelkrant is amateuristisch en te weinig Soesters ingesteld. Wat denkt het College in het algemeen aan de voorlichting te verbeteren? De praatavonden met B. W. in de diverse wijken vinden wij een goed initiatief. Het organiseren van een lokaal referendum, zoals wij vier jaar geleden al in ons verkiezings programma hebben bepleit, steu nen wij van harte. Maar het heeft geen zin de mening van het publiek te vragen als te vaak blijkt dat het gemeentebestuur zich daaraan niets gelegen laat liggen. Een goed gemeentebestuurder hoort te weten wat er onder de be volking leeft, ook zonder referenda, enquêtes en praatavonden. Kan het kwijtscheldingsbeleid voor de minima actiever worden bekend gemaakt, was een vraag in de begro tingscommissie. Wat is daarop uw reactie? Soest-buiten Soest is een Europese gemeente ge worden. Zo hoort het ook met 1992 in het vooruitzicht. Dit jaar hebben wij de jumelage bezegeld met het Poolse Közle. Zo'n Stedenband is een teer kasplantje dat we met z'n allen moeten koesteren in het begin, anders gaat het onherroepelijk mis. "Progressief Soest" acht het van groot belang dat scholieren uit Koz- le en Soest elkaar regelmatig ont moeten. Dat bevordert wederzijds begrip en saamhorigheid. Maar het kan nog beter. De doel stellingen van de Stichting vragen om meer initiatieven waar tegen wij "raadbreed" ja hebben gezegd. Wij stellen voor het Stichtingsbestuur uit te breiden, na overleg, met meer dere adviseurs om gezamenlijk de jumelage inhoud te geven. Drin gend verzoeken wij U dit onder werp op de agenda van de eerstvol gende ABZ-vergadering te zetten. We hebben ook nog een afspraak lopen met jumelagecomité Soest- Kilickaya. Hoe is de stand van za ken? Soest-midden Binnenkort kan een Monumenten commissie aan de slag gaan om de prachtige inventarisatie-bundel van beeldbepalende panden in onze ge meente de functie te laten vervullen waarvoor het boekwerk is gemaakt. Wij rekenen erop dat alle monu menten uit de eerste categorie die bescherming krijgen die ze nodig hebben en de keuze niet bepaald wordt door selecte belanghebben den doch genomen wordt in het be lang van de hele Soester samenle ving. Wat is de mening van de wet houder? Het bestemmingsplan Soest-mid den laat te lang op zich wachten. De achterstand in het algemeen van het voorbereiden van bestemmings plannen is rampzalig. Soest is be smet met het virus van de artikel 19- procedures. Wij wachten voorstel len op korte termijn af. Kan de be trokken wethouder nu vertellen welke maatregelen worden geno men t.a.v. het ontsierende, ruïneuze Verenigingsgebouw aan de Steen- hoffstraat? Soest-zuid "Progressief Soest" vindt nog steeds dat het tweepolig winkelbeleid het beste is voor Soest. Elke aanslag hierop verwerpen wij. Al bouw je heel Soest vol met winkels, het kooplek is nooit te dichten. Mensen bepalen zelf waar ze willen winke len. De enige methode is dat de win keliers hun klanten binden door de prijzen laag te houden. De Koningsweg is klaar. Wij verzet ten ons met klem tegen het plaatsen van reclameborden langs deze weg. Als we er één toestaan is het einde zoek. Kan de wethouder ons vertellen hoe ver de plannen gevorderd zijn voor de aanleg van een beeldentuin aan de Bosstraat? Wanneer wordt het onderzoek naar het verkeersknelpunt Spoorweg overgang Ossendamweg afgerond? Het is noodzakelijk hier snel een verkeers- en sociaalveilige oplos sing te realiseren. Met het Openluchttheater moet iets gebeuren! Wij wachten op de op richting van de vereniging "Vrien den van het Openluchttheater" en zullen daar zeker lid van worden, zoals we ook de "Vrienden van het Soester Natuurbad" daadwerkelijk hebben gesteund en blijven steu nen. Soestduinen Milieu-onvriendelijke bedrijven horen in Soestduinen niet thuis. De controle in het algemeen in Soest op stankoverlast, bodemvervuiling en lawaaioverlast is onvoldoende. Dat vindt ook het provinciale bestuur. Kan de betrokken wethouder ons nu vertellen welke maatregelen hij heeft genomen tegen de illegale ter reinuitbreiding op 30 september van het recyclingbedrijf Van der E.? Schoorvoetend zullen wij op 28 ok tober met de commissie Ruimtelijke Ordening meegaan om de illegale bouwsels in de Paltz te gaan bekij ken. Is de bouw nu definitief stilge legd en de opdracht tot sloop de deur uit? Waarom hier meer to lerantie dan tegenover de familie T. en de firma W. in de Birkt? Wij ne men aan dat ook de pers voor deze excursie is uitgenodigd? "Progressief Soest" is verontrust over de "Notitie ontwikkeling gof- sport in de provincie Utrecht" (au gustus 1989). Welke gevaren be dreigen hierin de Stompert en het Monnikenbos? Zelfs de Staatsse cretaris van Defensie was zo ver standig de basiscommandant op zijn vingers te tikken voor zijn plan nen een gofterrein aan te leggen op de Stompert! Wij blijven van mening dat het wild- beheersplan niet alleen uitgevoerd moet worden door een jager en dat het doodschieten van kraaiachtigen in strijd is met de Europese richtlij- Zoals wellicht bekend zijn de kos ten van verwijdering van uw huis vuil als gevolg van stijgende milieu kosten en het steeds groter worden de aanbod de afgelopen jaren steeds verder gestegen. Een gevolg daar van was dat de gemeente een steeds groter deel van die kosten voor haar eigen rekening moest nemen. Het streven is er op gericht in de toe komst een groter deel van die kos ten in rekening te brengen bij diege ne die ze ook veroorzaakt (profijt beginsel). Uiteindelijk zullen de kosten van de verwijdering aan uw huisvuil kostendekkend moeten worden. Dat betekent voor u als belasting plichtige burger dat de aanslag af valstoffenheffing voor 1990 f 127,20 gaat bedragen, in plaats van fet huidige bedrag van f 112,80. 'evens zal het iets lagere tarief voor le alleenwonende worden afge- chaft. Uitgaande van de in de leeijarenraming 1990-1993 opge- omen kosten zal op deze wijze bij :n tarief van f 168,- het tarief kos- ndekkend zijn. De gemeente )est behoort ook dan nog tot de >edkopere gemeenten. Tegenover de hogere aanslagen voor de afvalstoffenheffing staan ook tariefsverlagingen: Paspoorten en rijbewijzen Zo wordt het aparte zomer- en win- tertarief voor paspoorten afge schaft. Ten opzichte van het oude zomertarief wordt een paspoort f 22,- goedkoper. De daling ten op zichte van het oude wintertarief be draagt f 6,-, bovendien wordt de prijs van een paspoort voor perso nen tot 16 jaar nog eens extra ver laagd met f 10,-. Onroerend-goedbelastingen Het tarief per f 3000,- getaxeerde waarde voor uw woning zal, als alle voorstellen doorgaan, eveneens worden verlaagd in de jaren dat de tarieven voor de afvalstoffenheffing stijgen. In 1990 nog met een gering bedrag, maar in de jaren daarna zal de tariefsdaling groter zijn. De eigenarenheffing had voor 1990 eigenlijk f 4,- moeten bedragen. Deze verhoging wordt achterwege gelaten. Het tarief voor de gebrui ker wordt verlaagd van f 3,25 naar f 3,18. Jan Visser nen en de adviezen van het IVN. Uw starheid in deze is onbegrijpe lijk. Of is Uw mening inmiddels ver anderd? Zo niet, waarom niet? Hoe staat het met de plannen ten aanzien van het gemeentelijk kam peerterrein waarvoor P.S. zich zo heeft ingezet. Kunt U nu uw vorde ringen in deze toelichten? Die inzet geldt ook het behoud van de historische grafheuvels. Hoe is de stand van zaken in deze bij het R.O.B.? Overhees Vorig jaar hebben we in de begro tingsvergadering uitvoerig gedis cussieerd over voorzieningen voor de oudere jeugd in Overhees. Wat is daarvan terechtgekomen, wethou der? Thans ligt het verzoek voor ons de aanstelling van een beroeps kracht voor het kinderwerk moge lijk te maken. Wij dienen daartoe een motie in. De plannen van C-drie te komen tot een volwaardig en verantwoord cul tureel creatief centrum minus de kerkruimte en in samenwerking met de Muziekschool en de Biblio theek steunen wij van harte. Wat is de mening nu van de betrokken wethouder als zijn eigen partij het voorstel steunt? "Progressief Soest" voelt niets voor de stedelijke theaterplannen van het trio Daalhuizen. Wat de AROS betreft zijn we het volledig met het Collegestandpunt eens om hun sub sidiegelden te putten uit de CAI- pot. Beter een goede lokale omroep dan een commerciële zender erbij. Ook TV5, de Franstalige zender moet blijven! Wat de sport betreft is er weinig te klagen wanneer je de voorzieningen vergelijkt met andere gemeentelijke disciplines. Onder leiding van wet houder Plomp zullen ook de be stuurlijke problemen binnenkort naar volle tevredenheid worden op gelost. Soestdijk Het is onvoorstelbaar dat de milieu vereniging "Soestdijk geen Stank- wijk" na zoveel jaar zich nog steeds moet beijveren voor een stankdich- te hinderwetvergunning voor Lind- ner. De toestand is onhoudbaar, on danks het "beleid" van de gemeente Soest en alle "investeringen" van het betrokken bedrijf. Wij verzetten ons tegen de totstand koming van nieuwe industrieterrei nen. Amersfoort is groeistad. Soest niet. Soest moet Soest blijven! Na tuurgebied is kostbaar, te kostbaar. De Waldeck Pyrmontlaan moet een verkeersarme, rustige woonstraat worden met versmallingen en ver keersdrempel. Wanneer kunnen wij in deze Uw beslissing verwachten? De voormalige plannen om van de Eng een landschapspark te maken met korenvelden en langzaam-ver- keersroutes moeten opnieuw uit de mottenballenkist worden opge diept. Bent U daartoe bereid? Verdere wetenswaardigheden De tarieven voor de andere dien sten en belastingen gaan met uit zondering van het rioolrecht met het percentage van de inflatie om hoog (2%). Er wordt met ingang van 1990 een nieuw tarief ingevoerd voor de in schrijving als woningzoekende van f 25,-. Dit ter bestrijding van de kos ten, die met de inschrijving (en de jaarlijkse daaraan verbonden en quête )gepaard gaan. Tevens kan de invoering van dit relatief lage tarief onnodige inschrijvingen, veelal in meerdere plaatsen tegelijk, voorko men, wat een kostenbesparing en een beter inzicht in het "echte" be stand woningzoekenden betekent. Al met al kan worden gezegd dat er dit jaar (en de komende jaren) ver schuivingen in de belastingen optre den. Om de lastendruk te beperken is voor u als belastingplichtige ge tracht de hogere lasten op het ge bied van de afvalstoffen verwij de ring te compenseren door verlagin gen van andere belastingen. Het is werkelijk onbegrijpelijk en onvergeeflijk dat het bouwwplan Nieuw Gemeentehuis in strijd is met het bestemmingsplan Dalweg, waar "Progressief Soest" tegen heeft gestemd. Het College van B. W. heeft zitten slapen! Wij zijn voorstanders het convenant met de politie te verlengen, waarbij opnieuw de nadruk wordt gelegd op wijkgerichte fiets- en voetsurveil lance. Wij waarderen het Soester politiewerk, maar zien graag dat de ze surveillance ook in de avonduren plaats vindt. De problemen in de Schilderswijk tussen autochtonen en allochtonen kunnen alleen in de hand worden gehouden door een alert minderhe denbeleid, extra voorzieningen voor buitenlandse jongeren en een goed woonklimaat. Wij nodigen U uit op een constructieve wijze mee te werken aan de oprichting van een buurtvereniging op de Eng. Verder pleiten wij in deze voor de volledige urenuitbreiding van de CMD-me- dewerker voor etnische minderhe den. Daartoe dienen wij een motie in. "Progressief Soest" is er tevreden over dat de medewerker bestuurlij ke preventie een full-time aanstel ling krijgt zoals wij hebben gevraagd en die door het College eindelijk is gehonoreerd, zodat het bevorderen van de sociale veiligheid meer ge stalte en inhoud kan krijgen. Hetzelfde geldt voor de Slachtoffer hulp die eindelijk van start is ge gaan. Wij dragen deze organisatie een goed hart toe en wensen de me dewerkers veel sterkte toe. Het hondepoep-experiment in Klaarwater moet worden uitgebreid voor heel Soest. We hebben dat vo rig jaar reeds bepleit, 't Liefst willen we net als in Tilburg een totaal ver- bodvoorhet ongecontroleerd uitla ten van huisdieren en een water dichte controle daarop door milieu wachters. De markt in Smitsveen is te duur. De marktkooplieden klagen steen en been over de hoge pachtprijzen in vergelijking met omringende ge meenten. De schoonmaakkosten moeten omlaag, het opruimen par ticulier uitbesteed en de tarieven mogen niet worden verhoogd. Het overleg levert blijkbaar weinig op. Wij verzoeken de dienstdoende wethouder de marktcommissie een keer uit te nodigen in een goed voorbereide commissievergadering van de Raad. Wat is daarop Uw ant woord? De sociale controle in beide wijken zou georganiseerd moeten worden om de leefbaarheid en de veiligheid te bevorderen. In dit verband is een aparte wijkagent te voet geen over bodige luxe. Waardering hebben wij voor de Woningbouwvereniging Soest die huismeesters heeft aangesteld en een Herinrichtingsplan heeft voor bereid. Hopelijk zal de burgerij hier de komende tijd op inspelen. Het beschikbaar stellen van atelier- ruimte (het Ketelhuis) aan een Soester kunstenaar juichen wij van harte toe. Het onderhoud van de plantsoenen door de afdeling Groenbeheer ver dient een pluim als het gaat om de aanplant van onderbegroeiïng. Wij verwerpen nog steeds het spuiten met gif en dringen er op aan dat fiets- en wandelroutes worden ge vrijwaard van overhangend groen. Al eerder hebben wij aangedrongen op een onderzoek naar de leefom standigheden en de gezondheids toestand van de burgerij in Soester berg. Geluidsoverlast en luchtver vuiling zijn ontoelaatbaar in zo'n zwaar aangetast woongebied. Wel ke maatregelen heeft het College voorbereid? De vliegbasis blijft ons een doorn in het oog. Met de ontspanning tussen oost en west kan de capaciteit van de vliegbasis tot de helft worden te ruggebracht. De leegkomende hui zen van de Amerikaanse militairen zullen de woonruimteverdeling gunstig beïnvloeden. Bent U bereid een verzoek tot terugtrekking van Amerikaanse militairen bij de NA VO in te dienen? Het terrein van de vliegbasis kan uitstekend worden ingericht voor lichte industrie en enkele golfbanen. Weigert U toestemming te geven voor het houden van een vliegshow op Soesterberg als daartoe Vanuit Den Haag bij het gemeentebestuur een verzoek wordt gedaan? Waar blijft de herziening van het bestemmingsplan Landelijk Ge bied? Onze buitengebieden zijn te kostbaar om er zo slordig mee om te gaan. Veel mensen wonen hier toch alleen om ons mooie natuur schoon? De problemen rond King's Home moeten met tact worden bemid deld. Het verplaatsen van het dierenasiel 't Hart is binnen gehoorafstand van de bebouwde kom ontoelaatbaar. Vindt U dat ook? Overbemesting van landerijen moet worden tegengegaan en gecontro leerd door een milieuwachter. De bossen zijn nog steeds gezond. De beteugeling van ruiterpaden, alsmede vooral het oneigenlijke ge bruik van fiets- en wandelpaden, schreeuwen om een wettelijke rege ling. Overleg is geboden met de ma neges. Kan de wethouder van paar- denbelangen toezeggen hiertoe ini tiatieven te nemen? In één oogopslag kunt u zien dat voor Soest drie dingen van belang zijn: prettig wonen een gezond leefklimaat en een inventief, open gemeen tebestuur Daarvoor zitten wij in de Raad - ook volgend jaar. Jan Visser fractievoorzitter Progressief Soest Nog meer apart houden In de gemeente Soest zijn de acties voor het apart inleveren van glas, papier en chemisch afval nog maar net van start gegaan of het volgende project komt er al aan. Dat wordt het apart houden van het groente-, fruit- en tuinafval uit het huisvuil. Afgekort heet dat "GFT-inzame- ling". Plannen zijn er om dat vol gend jaar april in te laten gaan. De helft van de afvalberg Dat project moet dan ook tegelijk de grootste klap worden die de Soester bevolking kan gaan uitde len in de strijd tegen de afvalberg. Want wist u dat wel de helft van het huisvuil gecomposteerd kan wor den? Bacteriën en wormen kunnen er heel goede grond van maken. Hoe zou dat kunnen? Een klein aantal mensen doet al een gedeelte van hun huisvuil in de compostsilo, maar niet de helft van hun wekelijkse hoeveelheid. De rei niging kan van alle huishoudens alle GFT apart gaan'inzamelen en mi lieuvriendelijk laten composteren. Dat hoeft dan niet meer bij de AVR te worden verbrand. In de beginfase brengt de rejniging dat naar de VAM in Drente. Het is de bedoe ling dat er later hier in de omgeving een grote composteer-installatie komt voor merdere gemeenten. Waarom moet dat zo nodig? De verbrandings-installaties en de stortplaatsen kunnen de steeds gro tere hoeveelheden niet meer aan. De regering vindt dat we minder moeten verbranden en storten, om dat het slecht is voor het milieu en zonde van de grondstoffen. Een op lossing voor dat probleem is er best wel; meer afval scheiden en meer hergebruiken. Op enkele plaatsen zijn al proefpro jecten aan de gang, waarvan de re sultaten nog niet meteen om te jui chen zijn. Soest wil echter niet wachten tot andere gemeenten in de regio zijn voorgegaan. Een extern buro heeft een rapport gemaakt over de inzamelmogelijk- heden en er ligt een voorstel van D'66 over thuis composteren. Wat gaat er gebeuren? De gemeenteraad gaat met B. en W. overleggen over de verschillende mogelijkheden: 1.Iedereen een compostsilo in de tuin, dat kost het minste aan in vesteringen en bespaart zelfs op de verwerkingskosten. Het totale effect is waarschijnlijk erg laag en niet in verhouding met de kosten- toepame. 2. Apart inzamelen door de reini ging. Dan zou ieder er een contai- den wordt dan minder. Meer nertje bij krijgen om GFT in te inzamelkosten dus, en minder verzamelen, (bij hoogbouw en effect, duplex komen dan aparte GFT- c.Elke week wordt uw GFT-con- coconsj. tainertje geleegd en één keer in de twee weken uw groene con- a. De reiniging ledigt de ene week tajner Voordeel: m6inder uw grote groene container en stank-overlast, even effectief de andere week uw GFT-con- als 2 maar meer inzamelkos_ tainertje. Duurder dan com- tgn postsilo's, maar met een rede lijk effect dat welin verhouding En er kan nog meer af is met de kostentoename. Een paar weken geleden hebben we b. Elke week wordt uw grote groe- de samenstelling van het huisvuil uit ne container geleegd en één de groene containers onderzocht, keer per twee weken uw GFT- Zoals u ziet gaat er nog heel wat containertje. Het vooreel is dat bruikbaar en ook schadelijk mate- U niet zo gauw in de problemen riaal de oven in (en de schoorsteen komt met een volle container, uit). Met wat moeite kan daar nog maar de motivatie om te schei- heel wat vanaf. Gewichts Tonnen per jaar Groente-, fruit-en tuinafval51 6325 Papier karton27 3400 Kunststoffen11 1400 Glas4 488 Textiel3 388 Metalen2,1 262 Chemisch afval 0,4 50 Rest (hout, steen, leer enz.) 1,5 188 Uw mening gevraagd: nu bevolking gesteund? Vermindering van afval wordt ons Nu kunt u uw mening nog geven, opgelegd; voorstellen en adviezen straks is de beslissing gevallen. U liggen op tafel en het gemeentebe- kunt schrijven naar B. en W. of naar stuur beslist zo dadelijk. Een beslis- de politieke partij die voor u in de sing waar straks alle huishoudens raad zit. Ukuntookopderaadsver- dagelijks mee te maken krijgen. gaderingen uw mening geven. Want Ook over wie er voor de kosten op- als we straks met de GFT-inzame- draait. üng beginnen hebben we beslist een Wordt die beslissing ook door de bevolking nodig die meedoet.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5