8^ 't is maar hoe je het bekijkt IftNEWSTAR /^/W <^v 4 ~<c. P. van Buuren f 12,50 BAARN Laanstraat 65 02154 - 15418 3761 CJ SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 02155 - 14488 Collecte geestelijk gehandicapten Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij Autokraken E-s/an de ven De traiteur.thuis uit. Herfst—r de tijd voor heerlijke wildcperechten warme ^^felstrydêi Meningen van lezers Uit het leven van een verkeerskundige (D Fakkeloptocht Handtas weg Autokraak Inleveren pakketten voor Polen Neem tijd en meer aandacht om alle plusfacetten te bekijken, die onze optiek- kollektie tot een topkollektie maken. Dat is heel interessant. SPORT Vincent's Fitness Promotions heeft Europese primeur met Nautilus trainingsapparatuur Verschenen: F. S. I. Knaapen DE PETRUS EN PAULUS- PAROCHIE Kvan de ven Bouwmateriaal weg aan Heeserspoor Grassportveld Mercury Bromfietser slipt onder invloed WANDELSPORT Bijna 300 deelnemers aan winterwandeling van Olympia SPORTSWEAR Vijfentwintigste Pijnenburg-cross ATLETIEK Nieuwe sport: 'Oriënteren' WOENSDAG 25 OKTOBFR 1989 SOESTER COURANT «v De collecte die van 9 tot 14 oktober 1989 is gehouden heeft 14.935,-- op gebracht. Misschien trof de collectant een bewo ner niet thuis die toch graag wil geven. Het gironummer is 1122222 en het banknummer 707070333, beide ten name van N.K.G.G. te Utrecht. De me dewerkers danken allen die met zoveel inzet aan deze collecte hebben meege werkt en ook allen die spontaan hebben gegeven. Winkelcentrum Smitshof Soest Tel. 1 18 30 De politie ontving vorige week weer di verse meldingen van autokraken. Ze waren afkomstig van de De Beaufort- laan, de Amersfoortsestraat endeSoes- terbergsestraat. Uit de beide eerste au- to's verdween de radio-cassetterecor der. Uit de derde werden een walkman, een portemonnee met 100 gulden en een giropasje gestolen. LIBRIS TOP 10 VAN DEZE WEEK NON FICTION 1.(1) Wayne Dyer Eerst geloven dan zien 32,50 2. 4) Ted Troost Het lichaam liegt nooit 24,90 3. 2) P. C. Kuiper Ver heen 30,— 4. 5) Viorst Noodzakelijk verlies34,50 5. 7) Jan Pen Wie heeft er gelijk24,90 6. Snoecks Almanak '9021,— 7. 6) van Wolferen Japan 55,— 8. Het Spoor, 150 jaar NS 39,50 9. Maurits Groen Milieu kiezen of verliezen24,90 10. 3) Louise L. Hay Je kunt je leven helen29,50 Wiritateerrtrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Ubris.De Complete Boekhandel, j TRAT EU R»C A TERING (b.v. met stoofpeertjes en cranberry-compote) en (b.v. met vanille ijs en slagroom) Openingstijden: dagelijks van 10.00-20.00 uur - zpndags van 15.00-20.00 uur 's woensdags gesloten F. C Kuiperstraat 3 3761 EG Soest Tel:02155-24664 Soest heeft een verkeerskundige, blijkt. Peter Kroezen heet hij. Na eerst alle kruispunten, oversteekplaatsen en par keerruimte volstrekt onbruikbaar ge maakt te hebben door paaltjes, stoep jes, bochtjes en andere slimmigheden, waarover hij in zijn afstudeerscriptie voor de school voor verkeerskunde al zo verstandig geschreven had, zit hij zonder werk. Zóveel straten, die je met wat schimmige argumenten met goed fatsoen kunt verpesten, heeft Soest im mers niet. Wat nu? Want dat Peter er gens anders in Nederland in een mid delgroot dorp,dat zo graag uit z'n krachten wil groeien, zijn verkeerskun dige talenten laat woekeren, daarvan kan geen sprake zijn. Peter heeft het maar meteen groots aangepakt. Samen met een makker uit de ambtenarij heeft hij een plan van stal gehaald, het plan voor een Weg om de Noord. Het is zo'n groots plan, dat Peter met het uitden ken van paaltjes, bochtjes en stoepjes weer jaren werk heeft, wat zeg ik, die zit tot aan z'n pensioen onder de pannen, en z'n makker ook, bijvoorbeeld met het opstarten en begeleiden van stede- bouwkundige inspraakprocedures, waar ook heel wat manjaren in kunnen gaan zitten. En Peter is slim, o zo slim. Dat bleek al uit zijn afstudeerscriptie, waar hij toch een heuse acht voor gekregen heeft. Hij heeft samen met z'n.maat net gedaan of het een grapje is. Dan schrikken de mensen niet zo, en als later alles dan misgaat, dan kun je hartelijk meelachen en met de anderen meeroepen, dat het allemaal maar onzin was en flauwekul, en dat je dat zelf ook wel 'wist, natuur lijk. Kom nou, ik ben toch niet gek als verkeerskundige. Laat naar je kijken, man. Maar (volgende week deel II). H. Blom Burgemeester en Wethouders hebben de vereniging Artishock toestemming gegeven om zaterdag 28 oktober een Fakkeloptocht te houden vanaf C-drie naar het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat 46a. De toegestane route is: Koningsweg, Dalweg en Steenhoffstraat. Een 50-jarige inwoonster van Soest deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van haar handtas. Die was haar ontstolen in een l&ntoor aan de Soesterbergsestraat. In de tas zaten een bedrag van 300 gulden, een gouden tientje en een gouden armband met een waarde van 1200 gulden. Uit de auto van een bewoner van Park Vredehof heeft een onbekende dader in het weekeinde do cassetterecorder weggehaald. Er werden geen sporen van braak aangetroffen. Tevens ver dwenen er enkele cassettehandjes, een paar sportschoenen en een coax-kabel. Uiterlijk tot vrijdagavond 27 oktober 1989 is er weer gelegenheid tot het inle veren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Inleve ren kan bij de fam. de Groot, Haver- weerd 117, 3762 BD Soest. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Te vens dient het adres van geadresseerde ,en afzender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. De kosten bedragen, f 7,50 per pakket plus f 2,50 per kilo. Informatie: tel. 24377. kVan Weedestraat 87 - Soest - Telefoon 02155 -1 71 20 PAGINA 19 Vanaf maandag is Vincent de trotse eigenaar van de nieuwste Nautilus-lijn (de eerste in Europa!). Deze trainings apparatuur is zodanig geconstrueerd dat bij regelmatig oefenen het lichaam in zeer korte tijd in vorm is. Doordat de intensiteit van de Nautilus-oefenin gen voor de gehele spier maximaal is, heeft men driemaal zoveel resultaat in een fractie van de tijd die bij andere trainingssystemen als normaal gelden. Deze machines, die ook zeer vrouw vriendelijk zijn, zijn uitgerust met ran- ge-limiters waardoor ze ook geschikt zijn voor revalidatie. De kans op blessu res tijdens de training is praktisch uitge sloten, omdat de machines de mensen in een correcte houding dwingen. Door de korte trainingstijd (ca. 25 min.) zijn wellicht meer mensen in de gelegenheid te komen trainen in het sportcentrum aan de Van Weedestraat. Voor bedrijfsfitness is het eveneens zeer interessant, denkt u maar eens aan de tijdsbesparing voor de werkgever! Ieder lid traint volgens hel Nautilus systeem, dat over de gehele wereld het zelfde is. Het staat garant voor een goed resultaat in korte tijd, mits men bereid is hard te werken. Trainen bij Vincent's Fitness Promo tions betekent dat men zich al vanaf de Uit de geschiedenis van Soest III Exclusief verkrijgbaar bij: Winkelcentrum "Hart)e-Zuid"-Tel 12419 LibrisDe Complete Boekhandel. Onbekenden hebben vorige week inge broken in twee containers aan het Hee serspoor. Die waren het eigendom van een Soester bouwbedrijf en een installa tiebedrijf, eveneens uit Soest. Met krui wagens werden diverse bouwmateria len afgevoerd. De kruiwagens werden later teruggevonden. Burgemeester en Wethouders gaan in principe accoord met de aanleg - op kosten van defensie - van een grassport veld van bescheiden afmetingen in Mercury Soesterberg. Het zal een voor ieder toegankelijk veldje moeten zijn. De commissie Ruimtelijke Ordening zal eerst nog worden gehoord, alvorens met defensie zal worden gesproken over de uitwerking. De politie heeft zaterdagavond op de Birkstraat een 18-jarige Amersfoorter aangehouden, die met zijn bromfiets was geslipt en daarbij op het wegdek te rechtkwam. Hij werd bijna door een au tobus geschept. De jongeman bleek te veel gedronken te hebben. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur en een pro ces-verbaal. COMPUTER- FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 eerste dag mentaal en fysiek sterker voelt en minder snel vermoeid raak. Nautilus-training kunt u beoefenen voor uw ontspanning, om lichamelijk Foto: Goos van der Wilt. sterker te worden, voor het op "lijn" houden van uw figuur, maar ook als on dersteuning van een andere sport. De tweede en derde wandeling in Soest vinden plaats op de zaterdagen 16 de cember 1989 en 24 februari 1990. Ook bij de zusterverenigingen in de diverse plaatsen kan men terecht voor dergelijk wintertochten. Op 4/11 in Huizen, 18/ 11 Utrecht, 2/12 Zeist (startplaats Den Dolder), 13/1 Huizen, 27/11 Utrecht en 10/2 Zeist. Ondanks het stormachtige herfstweer opende de wandelsportvereniging Olympia zaterdag het seizoen 1989/ 1990 met de eerste winterwandeling in het Sticht/Gooi. De wandeltocht bete kende tevens de eerste van drie welke door de actieve vereniging in het kader van haar 28e Winterserie, ondere aus piciën van de Sticht Gooise Wandel sport Borid (SGWB)^ worden gehou den. Dat de wandeling in trek was bleek aan het aantal deelnemers. Er konden er door Olympia 272 worden verwel komt, een aantal waarmee de organisa tie dik tevreden was. 's Mórgens start ten vanaf het wijkgebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat vooral veel indi viduele lopers. Na de middag vertrok ken ook diverse groepen uit o.a. Gou da, Hilversum, Oud-Beijerland, Rot terdam en Zeist. Opvallend was de op komst uit de provincies Noord- en Zuid-Holland. Onder bijna ideale weersomstandigheden genoten zij van de pittige doch zeer fraaie bosparkoer- sen in de Korte Duinen en Birkhoven met de Japanse Bosjes en bosvijfer. Ook kwam men door Soestduinen. Er kon een keuze worden gemaakt uit een 5, 10 of 15 kilometer lange route. VINKENWEG 31 - SOEST - TEL. 2 27 70 Voor zaal-, veld-, loop-, wieier- en zwemsportkleding. HERFSTAANBIEDING Tegen inlevering van deze advertentie 20% korting. Geldt met voor afgeprijsde artikelen Zondag 29 oktober Zondag 29 oktober zullen ongetwijfeld vele trimmers, joggers en lange afstan datleten het atletiekcomplex van AV Pijnenburg aan de Wieksloterweg te Soest bezoeken om mee te doen aan de Jubileum-cross van de gelijknamige vereniging. De 25e Pijnenburg-cross in successie, die door de jaren heen vele deelnemers uit en buiten Soest trekt, heeft van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie het predikaat van een TARVO-sterrenloop gekregen. Dit predikaat wordt slechts gegeven wan neer bewezen is, dat een loopevene ment zich kwalitatief heeft onderschei den. De Pijnenburg-cross, al jaren een begrip, is zo'n loopevenement. Om 11.30 uur zal het eerste startschot klinken voor de prestatieloop over 2,5 km, die bij de jeugd elk jaar weer bijzon der in trek is. Dit jaar waarschijnlijk in het bijzonder, daar de organiserende vereniging in het kader van de 25e Pij nenburg-cross een extra leuke herinne ring in het vooruitzicht heeft gesteld; een reden temeer om zondag van de partij te zijn. Het inschrijfgeld voor deze loop bedraagt 3,50. Om 12.00 uur precies valt het startschot voor de feitelijke Pijnenburg-cross over 21 km, die voert door de prachtige bos- sen van het landgoed Pijnenburg. Goed begaanbare paden en een verzekerd au tovrij parcours zijn ook deze keer weer de ingrediënten van deze tot de Top- Tien-Lopen behorende cross. Inschrijven voor de 21 km, alsmede voor de andere lopen is mogelijk in de kantine van v.v. SEC aan de Bosstraat, alwaar eveneens de mogelijkheid be staat zich om te kleden. Het inschrijf geld voor de 21 km bedraagt 10,--, maar het is eveneens mogelijk tegen ad ministratiekosten (zonder herinnering) mee te doen. De afstandlopen over 5, 10 en 15 km gaan om 12.05 uur van start, en voor deze groep bedraagt het inschrijfgeld 5,— per persoon. Behalve de start vindt ook de finish van de Pijnenburg-cross plaats op de atletiekbaan van AV Pij nenburg, alwaar de supporters de gele genheid hebben hun idolen meerdere malen langs te zien komen. Ook zijn zij daar in de gelegenheid de inwendige mens te versterken. Elke deelnemer ontvangt na afloop van de cross een fraaie herinnering, welke in het teken staat van de 25e Pijnenburg cross. Meer informatie wordt u desge wenst gegeven door: Nelleke Boisse- vain, tel. 18641, Jan Veen, tel. 17313 en Wim van Dorrestein tel. 20727. In het kader van de jaarlijkse terugke rende najaarscursus Oriëntering voor beginners, organiseert de Nederland se Oriënterings Loop Bond (NOLB) in de regio Utrecht een aantal ken- ningsmakingswedstrijden. Het doel van deze evenementen is voorname lijk beginners kennis te laten maken met de in het buitenland zo populaire Oriënteringsloopsport. Het Oriënteren is een uit Skandinavië overgewaaide sport waarbij de loper met behulp van een gedetailleerde kaart en een kompas de weg moet vin den in een onbekend terrein. Hiertoe wordt in het terrein (een uitgestrekt bosgebied) een aantal stempels ge plaatst die op de kaart met een cirkeltje zijn aangegeven. De loper moet dan zo snel mogelijk in de voorgeschreven volgorde deze stempels proberen te vinden, waarna bij de finish zijn of haar tijd wordt genoteerd. Dit houdt in dat er zo hard mogelijk gelopen dient te wor den waarbij de route-keuze vrij is, zodat meestal van de bestaande paden geen gebruik gemaakt moet worden om een snelle tijd neer te zetten. De wedstrijden zijn ingedeeld naar af stand en moeilijkheidsgraad opdat ie dereen, zowel jong als oud en of je nu langzaam of snél loopt, deze sport kan beoefenen. De mogelijkheden: 3 km. voor beginners; 5 km. als middenaf stand en 8 km. (moeilijk) voor ervaren lopers, dus verboden voor beginners. De start is vrij, tussen 13.30 uur en 14.00 uur, terwijl na 15.30 uur de pos ten (=stempels) binnengehaald wor den. De kosten zijn 2,50 p.p. voor de kaart die de deelnemers mogen hou den. Ook kompassen zijn aanwezig en worden gratis uitgeleend. Wedstrijden De wedstrijden worden gehouden op: 1. zaterdag 28 oktober te Ermelo; 2. zaterdag 11 november op de Vlasak kers in Soesterberg; 3. zaterdag 25 november in Harder wijk; 4. zaterdag 9 december bij de Pyramide van Austerlitz. De bewijzering bestaat uit rood/witte pijltjes. In verband met het gereedmaken van de kaarten (het intekenen van de cirkel tjes) is opgave vooraf noodzakelijk: in de regel uiterlijk op de laatste zondag voorafgaande aan de wedstrijddag, ter wijl voor de eerste wedstrijd geldt: ui terlijk donderdag 26 oktober tot 20.00 uur. Verder geldt voor alle wedstrijden dat deelname geschiedt op eigen risico. Het is natuurlijk altijd mogelijk om vrij blijvend een kijkje te nemen op de wed strijden om verdere informatie over de ze sport in te winnen. Voor vragen en/ of opgave kan men bellen met de afde ling Utrecht van de NOLB: George Emmen, telefoon 19258 in Soest.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19