MEDE Adama A anders! £JLoaMs HOF Benoeming nieuwe burgemeester wordt al binnenkort verwacht Stichting Peuterspeelzalen bang voor versnippering 'Oort-gelden' Gemeenteraad worstelt zich gezapig door jaarlijkse begrotingsbehandeling Eerste ronde biedt weinig opwinding PTT-automaten uit de muur gerukt Intercom gestolen Meisjes kruipen onder 't bed voor politie Informatieavond bouwplan Lindenhof GLAS HANDEL Zondag 5 november, C-drie: 'Soestand' over winkelproblematiek in Soest 'Geuroverlast geïnsinueerd' Yves Rocher is boos op Lindner Soesters beleggen met zwart geld 'Kinderopvang moet bereikbaar zijn voor alle ouders' PvdA boos om gekapte bomen Oranjehof CDA pleit voor Soester bijdrage aan renovatie stadsplein Kozle Scouting-caravan leeggeroofd VERSE MOSSELEN visspecialiteiten FEEST IN HARTJE-ZUID 5 JAAR ZUID PROMENADE schoenen SCHOEN-ADVISEURS bij WASIEL STEITNER In en rond het gemeentehuis wordt se rieus rekening gehouden met de zeer spoedige bekendmaking van de be noeming van een nieuwe burgemees ter. Naar verluidt zou bijvoorbeeld zelfs aanstaande vrijdag eventueel al bekend kunnen worden wie de ko mende jaren Soest's "eerste burger" zal zijn. Voor hetzelfde geld kan het overigens nog wel enige tijd duren, zo blijkt uit di verse reacties. Als reden voor een spoe dige bekendmaking wordt o.m. ge noemd het feit dat de kabinetsformatie nog enige tijd voortduurt. Zou een nieuw kabinet al op korte termijn aan treden, dan ligt het voor de hand dat er nog enige tijd overheen zal gaan voor de nieuwe minister van Binnenlandse Za ken aan de benoeming zal toekomen. Zo lang de huidige minister (Van Dijk) in demissionaire status de "lopende za ken" afhandelt zal een benoeming vrij snel haar beslag kunnen krijgen, veron derstellen de Soester "goed ingelichte kringen". De benoeming van een burgemeester in Soest is overigens geen "kabinets kwestie". Soest is een gemeente met een inwonertal van beneden de 50.000, en dat houdt in dat de minister zo'n aan stelling in z'n eentje regelt. Half november al? Gesteld dat de benoeming inderdaad in het komende weekeinde al bekend wordt, dan zou dat tevens kunnen in houden dat de nieuwe burgemeester bijvoorbeeld al per half november aan treedt. De procedures verlopen dikwijls vrij snel, zoals ook bleek bij de benoe ming van burgemeester Scholten in Arnhem. In dat geval zou waarnemend burgemeester Bos deze week zijn laat ste raadsvergadering hebben geleid, want op 16 november vindt de eerstvol gende vergadering plaats. In het gemeentelijke "circuit" wordt met grote nieuwsgierigheid uitgekeken naar de benoeming. Inmiddels is be kend dat de vertrouwenscommissie een unanieme aanbeveling heeft gedaan aan de Commissaris van de Koningin, die op zijn beurt de kandidaat voor draagt aan de minister. 'Rondgonzen' Dat zou er - rekening houdend met de destijds uitgesproken voorkeur in de "profielschets" - op kunnen wijzen dat Soest binnenkort een burgemeester van (waarschijnlijk) WD-huize - man of vrouw - kan verwelkomen. Eén van de namen die al enige tijd "rondgonzen" is die van AVRO-voorzitter en oud- staatssecretaris Wallis de Vries. Verras singen zijn, zoals de geschiedenis van burgemeestersbenoemingen uitwijst, echter geenszins uitgesloten. Met de gebruikelijke moeizaamheid heeft de Soester gemeenteraad zich maandagavond door de eerste ronde van de jaarlijkse begrotingsbehande ling geworsteld. Het debat - voorafge gaan door de publicatie van de alge mene beschouwingen in een extra-edi tie van de Soester Courant - duurde van zeven uur tot half elf en in die drieëneenhalf uur passeerden tal van onderwerpen de revue. Van enige spanning tijdens dit jaarlijkse "hoog tepunt van de lokale democratie" was echter geen sprake, zodat de bijeen komst een nogal gezapig verloop had. Vanmiddag worden de beraadslagin gen voortgezet. Dan wordt de begroting nog eens hoofdstuksgewijs doorgeploe terd. Of het handjevol belangstellende burgers dat maandagavond present was dan opnieuw de tribune bestijgt is nog de vraag. De eerste ronde bood in elk geval weinig sprankelends. Dat was ook niet te verwachten, want over de grote lijnen van het beleid be staat in de Soester politiek vrij grote eenstemmigheid. "Er wordt niet gron dig geknaagd, hooguit wat gerammeld aan de beleidsvoornemens voor de ko mende jaren," constateerde Adriaan Pothuizen (D66). Dat "gerammel" kwam met name tot uitdrukking in de in totaal 16 wijzigingsvoorstellen die van uit de fracties werden aangereikt. Het leeuwedeel daarvan (negen) is - ook een vertrouwd beeld - afkomstig van de PvdA-fractie. Eén van de spaarzame interessante mo menten in het debat deed zich voor naar aanleiding van Pothuizens opmerking (in de krant) dat de kiezer zich maar eens moet afvragen of Soest ook in de komende jaren door een CDA/WD- meerderheid moet worden geregeerd. CD A-wethouder Jan Menne, die ken nelijk al een beetje verkiezingskoorts had, reageerde nogal heftig en begon met een tirade over al het moois dat tot stand was gebracht, en vooral hoeveel de uitgaven op allerlei terreinen waren gestegen. "En uw salaris dan?", wilde Jan Visser (Prog. Soest) horen. "Niet naar verhouding," aldus Menne. Opschepper Kees Boerkoel (PvdA) vond dat Men ne antwoordde op vragen die helemaal niet gesteld waren en Visser noemde hem zelfs een "opschepper", waarop Menne ontbrandde in een betoog over verantwoordelijkheden en aanspreek baarheden dat zelfs burgemeester Bos te gortig werd. Die wees hem dan ook terecht en bepaalde hem weer tot de be groting. Pothuizen liet later met een on schuldig gezicht weten dat zijn opmer king alleen in de richting van de kiezers was bedoeld. Opmerkelijk was dat het College van Burgemeester en Wethouders nogal wat ideetjes en plannetjes, die in de al gemene beschouwingen naar voren wa ren gebracht, voor zich uitschoof door te beloven daar later, in commissiever band, nog eens op terug te komen. Over de 16 moties en amendementen wordt vanmiddag gestemd, voor zover ze al thans niet al door het College zijn "overgenomen". Dat laatste gold o.a. voor de CDA-mo- tie die zich uitspreekt tegen de plannen van Rijkswaterstaat om de rijksweg A28 bij Soesterberg te verbreden tot tweemaal drie rijstroken vanwege de toenemende geluidsoverlast en voor de motie (eveneens van het CDA) om er bij de regering op aan te dringen de po litiesterkte in Soest mede af te stemmen op de gezinsleden van de Amerikaanse militairen. Kinderopvang De WD-firactie diende slechts één mo tie in: over de kinderopvang. Nu ook de Stichting Peuterspeelzalen zich als ge gadigde heeft gemeld voor deze nieuwe voorziening vinden de liberalen dat een beslissing moet worden uitgesteld. Dat voorstel vindt raadbrede steun, maar het College stribbelde aanvankelijk te gen. Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) wees erop dat het contract met SKON - tot voor kort als enige in de markt - al rond was, op de handtekenin gen na. Het ziet ernaar uit dat Van Log tenstein zal moeten buigen voor de wensen van de raad. De PvdA-fractie kwam met een voor stel om de algemene reserve te beper ken tot 6 miljoen, zodat er meer geld overblijft voor incidentele verlangens. In een motie van D66 wordt gepleit voor een plafond van 6,8 miljoen en het Collége deed bij monde van wethouder Menne het voorstel om het voorlopig te houden op 6.5 miljoen, zij het dat het "extra" nu nog maar niet moest worden uitgegeven. Als er meer bekend is over de reserve positie van het grondbedrijf kan de algemene reserve wat het Colle ge betreft zelfs tot 6 miljoen zakken. Hondenbelasting Instemmend reageerde hel College op de Pvd A-motie om de hondenbelasting niet met twee, maar met vijf procent te verhogen (en voor elke tweede en vol gende hond het tarief te verdubbelen), om met de meeropbrengst hondenuit- laat-terreinen aan te leggen. Pothuizen was tegen: "Het is te gek als een bejaar de straks een beroep moeten doen op het steunfonds van de sociale dienst om zijn hondje te financieren..." Het College voelde minder voor het PvdA-voorstel om op het wegenonder- houd te bezuinigen (Nieuweweg, Lange Brinkweg, Soesterbergsestraat) om geld over te houden. Wethouder Van Logtenstein (CDA) waarschuwde in dat verband voor de aansprakelijkheid van de gemeente voor ongevallen die daarvan het gevolg zouden kunnen zijn. Het College had verder "geen behoef te" aan een PvdA-voorstel om de bij drage aan het succesvolle Banencen- trum structureel te maken en een meer derheid van B. W voelt ook niets voor een strikt alcoholverbod op abri's. Uitkoop De Pvd A-motie om alvast geld opzij te leggen voor de "uitkoop" van de Joan- neskerk uit C-drie kreeg vooralsnog De politie is op zoek naar de daders van een opmerkelijke diefstal uit het hoofd postkantoor aan de Steenhoffstraat. Daar werden vorige week de zegel-au tomaat, de briefkaarten-automaat en de geldwissel-automaat weggehaald. In de zegel-automaat zat voor een bedrag van ca. 750 gulden aan zegels en geld; de briefkaarten-automaat bevatte ca. 100 gulden aan kaarten en geld; de wis sel-automaat moet ca. 100 gulden heb ben bevat. De automaten, die elk met vier keilbouten in de muur van de hal van het postkantoor verankerd waren, bleken met een koevoet te zijn losge wrikt. Onbekenden hebben vorige week aan de Molenstraat de complete bel/inter com-installatie weggehaald bij het kan toor van de woningbouwvereniging Sint Jozef. De apparatuur had een waarde van 750 gulden. Uw dubbele ramen, heel klein of heel groot die levert Van Ede ook in glas en lood of recht toe, rechtaan. Laat ons maar begaan We doen 't erg netjes, 't is toch ons brood? geen steun van het College, en dat gold ook voor het idee om 100.000 gulden uit te trekken voor het aanpakken van de verkeersonveiligheid. Voor een structurele voortzetting van het experi ment van een tweede leidster bij de peu terspeelzaal de Gruthut zag het College wel mogelijkheden, evenals voor het omzetten van de "etnische" medewer ker bij het CMD van een parttime- in een fulltime-formatieplaats (een voor stel van Progressief Soest). B. W. zagen echter weinig in het Prog. Soest-idee om de kinderboerderij in te schakelen bij de natuur- en milieu educatie. Een motie van D66 om een tijdelijke extra-kracht bij de kinder boerderij aan te stellen werd aangehou den. De politie werd vrijdagavond gebeld door omwonenden, die in een huis aan de Sint Theresiastraat een in braak vermoedden. Beneden was al les donker, maar op de bovenverdie ping brandde licht en daar hadden zij ook een "schim" zien lopen. Er was dus duidelijk iets niet pluis. De politie besloot een kijkje te ne men op het opgegeven adres. Op het aanbellen werd niet gereageerd, zo dat men besloot maar naar binnen te gaan. Na een klauterpartij bereikte de politie via een raam de eerste ver dieping. Daar bleek het met de on raad allemaal nogal mee te vallen: in een van de kamers werden de beide doodsbange dochters des huizes (18 en 16 jaar) aangetroffen, waar ze zich onder het bed hadden verstopt. Reden: ze hadden de politie horen aankomen en waren ervan overtuigd dat er inbrekers in huis waren... In restaurant Darthuizen, Prins Hen driklaan, wordt op woensdag 8 novem ber avonds om 20.00 uur door de ge meente een informatieavond gehouden over het bouwplan Lindenhof aan de Van Weedestraat/Nassauplantsoen. Het is géén avond waarop de officiële bezwaren tegen het bouwplan inge diend kunnen worden, maar een avond waarop informatie wordt verstrekt over het bouwplan en over de verkeersaf wikkeling. Vanzelfsprekend kan men wel zijn of haar mening over de plannen geven. De officiële bezwaarschriftentermijn kan pas ingaan wanneer de gemeente raad besloten heeft de artikel 19-proce- dure te starten. De raad vergadert hier over op donderdag 16 november. Gaat de raad tot dit besluit over, dan wordt door de gemeente bekendgemaakt wel ke veertien dagen het bouwplan en wel ke maand de hinderwet/geluid ter visie liggen. In die beide perioden kan men dan het officiële bezwaarschrift indie nen. Beckerlngstraat 50 - Soest (werkplaats woonhuis) BEL 1 6055 Of 1 84 29 EN WIJ KOMEN! Bestaat er een winkeloorlog in Soest? Een wethouder noemt de on enigheid ook wel "de strijd tussen noord en zuid". Deze winkelproble matiek staat centraal in de praat show "Soestand" op zondagmiddag 5 november in C-drie tussen 15.00 en 17.00 uur. In een pittig debat dat geleid wordt door Aad Post zullen de heren G.W. Knottnerus en de vertegenwoordi gers van de Winkelkring Van Wee- destraat (voorzitter J.S. Nota) en van de Winkeliersvereniging Hartje- Zuid (gesprekvoerder op dit mo ment nog niet bekend) hun mening geven over het twee-polig winkelbe- leid van de gemeente Soest. Een onderwerp dat in dit verband elk jaar weer de gemoederen bezig houdt is het wekelijkse marktgebeu- ren in Soest en Soesterberg. Jaap Lo- dewijks praat met mevrouw Schreurs van de Marktcommissie. De Eng Een ander interessant onderwerp in de maandelijkse talkshow is dit keer de problematiek in de Schilderswijk op de Eng tussen autochtonen en al lochtonen. Kan een buurtvereniging uitkomst brengen? Joyce Schreuder interviewt hierover Jaap van der Kooi, directeur van Jeugdzorg. In de VIP-room ontvangt Jan Visser op deze zondagmiddag de man die onlangs een voetreis naar Rome maakte, de Soester journalist Her man Post (50). In Het Hoge Woord mogen de Bij standsvrouwen in "Soestand" drie minuten zeggen wat ze willen. De muziek wordt weer verzorgd door de huisband "Soesjun" olv Joop van Tol en de regie is in handen van Irma Kramer. De firma Yves Rocher is boos op de firma Lindner. De beide op het indus trieterrein van Soest gevestigde on dernemingen zijn met elkaar in aanva ring gekomen naar aanleiding van een opmerking van Lindner-directeur F. Langeveld tijdens de onlangs gehou den hoorzitting over de nieuwe hin derwetvergunning voor zijn bedrijf. Volgens general-manager P.J.W. Kant van de cosmetica-firma heeft hij daarbij "geïnsinueerd" dat ook Yves Rocher geur produceert en daarbij overlast zou veroorzaken. De FIOD, de fiscale inlichtingen en op sporingsdienst in Utrecht, heeft samen met de gemeentepolitie Soest donder dag een onderzoek ingesteld, dat plaatsvond bij een bank in Soest. Het vermoeden bestond dat twee inwoners van Soest onder een valse naam en met een vals legitimatiebewijs spaarbiljetten aan toonder hadden gekocht.De spaar biljetten werden gekocht met zwart geld. Het was de FIOD inmiddels bekend dat er nog een transactie zou plaatsvinden. De rechercheurs van de FIOD waren dan ook in de betrokken bank aanwezig toen deze tweede transactie plaats vond. Eén van de verdachten ontvluchtte de bank, maar kon later door de FIOD in een winkel in Soest worden aangehou den. De verdachte werd door de Soes ter politie overgebracht naar het bureau aan de Dal weg. Beide verdachten hebben inmiddels be kend dat zij met zwart geld en onder valse naam beleggingen hebben ge daan. De heer Kant heeft zich aan deze op merking - geciteerd in een artikel over de hoorzitting in de Soester Courant - nogal gestoten en zijn collega Lange veld schriftelijk de oren gewassen. "Het is duidelijk dat u uw collega-bedrijven bij uw probleem probeert te betrekken, hetgeen niet correct is." Nam wijst Langeveld er fijntjes op dat Yves Rocher niet in Nederland produ ceert en alleen optreedt als verkoop- en distributie-organisatie. "Geuren wor den dan ook niet verspreid," klinkt het ietwat bits. Kant vertrouwt erop dat Langeveld zich in de toekomst zal ont houden van het noemen van Yves Ro cher en laat weten dat het hem zinvoller lijkt als deze "aandacht schenkt aan het werkelijke probleem", waarmee hij on miskenbaar de stank-overlast bedoelt die Lindner volgens een aantal omwo nenden nog altijd veroorzaakt. Wat dat laatste betreft wenst de heer Kant zijn collega Langeveld "veel sterkte" toe. De journalistieke eerlijkheid gebiedt overigens te zeggen dat de heer Lange veld tijdens de hoorzitting de firma Yves Rocher noemde als "producent" van aangename geuren, in tegenstel ling tot Lindners eigen "luchtje", zoals in het artikel ook wel duidelijk werd. De Stichting Peuterspeelzalen Soest (SPS) is het niet eens met het voorstel van B en W om acht kindplaatsen te kopen bij de SKON (Stichting Kinde ropvang Nederland). De SPS is bang dat het beschikbare geld (onder ande re de vrijgekomen 'Oortgelden') te veel versnipperd raken en dat bijvoor beeld kinderen die op sociale indicatie naar de dagopvang verwezen worden, buiten de boot zullen vallen. Daarom bracht de Soester stichting een nota uit die vrijdagmiddag aan burgemeester Bos werd aangeboden. 'De SPS is van mening dat er in Soest een dringend tekort aan algemene kin- derdagopvang is. Dagopvang die voor alle ouders bereikbaar dient te zijn en niet alleen voor ouders waarvan de werkgever bereid is het huurbedrag van f. 14.500,- op tafel te leggen', stelt de SPS in het rapport. 'De SPS is van me ning dat de overheidsgelden die be schikbaar zijn voor kinderdagopvang ingezet dienen te worden om een zo ge varieerd mogelijk aantal algemene plaatsen voor kinderopvang te kunnen realiseren. Dit geldt zowel voor de te verwachten Oort-gelden als voor het budget dat beschikbaar is voor de op vang van de kinderen van personeel in gemeentedienst.' CDA-fractievoorzitter Kees Verheus heeft maandag tijdens de begrotings behandeling in de gemeenteraad de suggestie gedaan een financiële bij drage te leveren aan de renovatie van het stadsplein in Kozle (Polen), waar mee Soest een jumeiage heeft. Het plein verkeert volgens Verheus in een "zeer deplorabele staat van onder houd". Uit het incidentele overschot 1990 - dat volgens hem toch altijd hoger uitvalt dan begroot wordt - wil Verheus enkele tienduizenden guldens halen om die aan het stadsbestuur van Kozle ter be schikking te stellen. Eventueel zou ook de jumelagestichting het plein, kunnen "adopteren", met subsidie van de ge1 meente Soest. De suggestie werd in het algemeen welwillend aangehoord. VVD-fractievoorzitter Bert Krijger dacht dat er misschien wel een "straatje" af kon. Hij informeerde ove rigens naar de stand van zaken met be trekking tot het verzoek van de Poolse vakbond/partij "Solidariteit", dat in Kozle een band wil onderhouden met de "politiek" in Soest. Dat komt nog in commissieverband aan de orde. De PvdA-fractie maakte zich bij monde van voorzitter Kees Boerkoel druk om een geheel andere kwestie: de twee ge kapte beuken op het terrein van de Oranjehof, het voormalige Oranjeho tel. Boerkoel was zelfs boos, liet hij we ten. "Waar wij én de buurt bevreesd voor waren is nu tóch gebeurd." Wethouder Ries van Logtenstein (CDA) antwoordde dat er inderdaad een kapvergunning was afgegeven. "Het is jammer, maar van de zomer stonden ze al te kwijnen. We hebben nog moeite gedaan om ze te redden, o.a. met 'bijvoeding', maar dat heeft niet mogen baten." Deze reactie ver mocht Boerkoels boosheid nauwelijks te verminderen. Hij vond het maar een "stom" antwoord. Geld voor sport Boerkoel kreeg het - zoals gebruikelijk - nog even aan de stok met wethouder Günther Plomp (WD) over de sport. De PvdA-er had zich hardop afge vraagd of de sport wel wist dat vrijwel het hele sportbudget opgaat aan het nieuwe complex aan de Dalweg. Of de clubs dat wel wisten, en wat die ervan vonden, en wat er nu verder nog voor mogelijkheden waren, wilde Boerkoel weten. Plomp reageerde als door een adder gebeten: Waar Boerkoel de eu vele moed vandaan haalde om te sugge reren dat er straks voor de sport minder beschikbaar zou zijn... "De raad heeft besloten dat de op brengst van het natuurbad ten goede komt aan het Dalweg-complex. Dat is rond 1 miljoen. U moet niet suggereren dat de sporters moeten uitkijken dat ze van hun geld worden beroofd!" aldus Plomp. De wethouder stelde in antwoord op CDA-vragen begin volgend jaar een nieuwe volkshuisvestingsnota in het vooruitzicht, waarin ook wordt opge nomen een keuze voor de (nog) reste rende bouwlokaties. Maar veel zou het niet worden, liet hij alvast weten. Winkelbeleid Over het winkelbeleid merkte Plomp op dat de gemeente momenteel druk bezig is met regelen van de inspraak op de artikel 19-procedure AH/Linden hof en het bestemmingsplan Van Wee- destraat. Hij was het eens met zijn eigen WD-fractie dat er meer gestreefd zou moeten worden naar globaliteit en min der naar gedetailleerdheid. "Maar dat zouden ook de hogere overheden dan moeten doen," verzuchtte de wethou der. Op een vraag van Pothuizen (D66) liet Plomp - na enig aandringen onomwon den - weten dat hij niets voelde voor plannetje van de Kamer van Koophan del om de vliegbasis open te stellen voor burgerluchtvaart, vanwege de geluids hinder die daardoor nog zal toenemen. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Engels, Duits. Frans, Spaans, Portugees, Italiaans, Zweeds, Nederlands Start uw kursus elk gewenst moment Inl. 033-729097 herenmode A Soesterbergsestraat 51 Soest N. Onbekenden hebben vorige iveek op het scouting-terrein in de Paltz ingebro ken in een caravan. De buit bestond o.a. uit een gaslamp en tien gastankjes, een mes, een fles wijn, wat frisdrank, luci fers, pakjes kruiden, schoonmaakspul len en lampen. Bovendien ontdekte men dat de daders de telefoon hadden gebruikt. Er waren 40 "tikken" geregi streerd. De daders moeten de caravan zijn binnengekomen door het demonte ren van een raam. 1e kwaliteit. Rechtstreeks uit Zeeland van Weedestraat 149 3761 CD Soest Tel. 02155-1 52 88 De heer Bosman van de SPS overhan digde vrijdag het rapport 'De SPS en de Kinderdagopvang (of Wat gaat Soest doen met de O ort'-gelden)' aan burge meester Bos. Samenwerking De Stichting Peuterspeelzalen Soest acht een goede samenwerking tussen de instellingen op het gebied van kinder dagopvang noodzakelijk. Het pro bleem moet integraal worden aange pakt, vindt de Stichting. Daarom moet de gemeente het initiatief nemen om op korte termijn te komen tot de formule ring van een concreet beleid op het ter rein van de kinderopvang. Intensief overleg tussen hele- en halve-dagop- vang, gastouderproject, de speelzalen en de buitenschoolse opvang is daarbij van belang. In afwachting van een beleidsplan van de gemeente wil de SPS zelf al uitbrei den. In 1990 zouden er twee kinderdag verblijven bij moeten komen, één in Soest en één in Soesterberg. In Soest zou de Stichting daarvoor graag 'De Triangel' in gebruik nemen, in Soester berg zou dat kleuterschool 'De Kleuter wereld' moeten zijn. Bovendien wil de SPS in 1991 nog een kinderdagverblijf in Soest beginnen. De SPS vindt dat zij haar kwaliteit in twintig jaar wel bewezen heeft. Boven dien noemt zij als punt in haar voordeel dat er binnen de stichting na zo'n lange tijd veel know-how aanwezig is. Zeer bijzondere aanbiedingen. Zie pagina 2 in deze uitgave. Winkelpromenade Laanstraat 95-97 - Baarn Tel. 02154-1 33 87 Het aanbod in ONROEREND GOED van de Soester NVM-makelaars vindt U op pagina 12 13 NIEUW Kom Karpetten Kijken Lange Brinkweg 38 - Soest Telefoon 02155 - 19600

Soester Courant | 1989 | | pagina 1