ZÉÉR THUIS IN WKmmÊm Stam/SoVoCo-dames verliezen opnieuw MC VAN DAM ra Quick Motion naar NK Geen onverdeeld succes voor Shot teams WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 Gedecideerde winst voor S.O. Soest VOETBAL Open Dag SEC JEUGDVOETBAL Krant niet ontvangen? D VS/Knollentuin ZAALVOETBAL wint gemakkelijk Goede inzet reserves DVS/Knollentuin nekt Amroh ZAALVOETBAL Soester Bowling Bond Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. BOWLING Ondanks nederlaag goede wedstrijd Stam/SoVoCo-heren VOLLEYBAL VOLLEYBAL Eindtoernooi De Harskamp TENNIS ZWEMMEN Duinkikkers in Maarssenbroek red Stars sprint na rust naar ruime zege op Leiderdorp 51-79 BASKETBAL Afdelingskampioenschap in Langedijk FIETSCROSS Caprille-proef in Eldorado active soorts TEAM TAFELTENNIS SCRABBLE Reuze score voor mevrouw Gerth RUITERSPORT ATLETIEK Pijnenburg sterk op 10 Engelse mijlen in Bussum In een bus vol met supporters ging het succesvolle jeugdelftal van S.O. Soest naar den Helder om daar aan te treden tegen middenmoter HCSC. Na een ma tige eerste helft wisten de blauw-witten in de laatste tien minuten de overwin ning naar zich toe te trekken. S.O. Soest startte met wind tegen. On danks de goede bedoelingen van de Soesters om tikkend het heiligdom van HCSC op te zoeken, wisten de blauw- witten niet goed in hun spel te komen. Na zo'n tien minuten spelen kwam S.O. Soest achter, alhoewel er bij die tegen- goal wel een handsluchtje was. De enige kans die S.O. Soest in de eerste helft kreeg was wel meteen raak. Bart Aarts schoot schitterend in 1-1. In de tweede helft kwam S.O. Soest goed combinerend voor de dag. Vooral spits Martijn de Jonge stond weer op scherp, en hij stichtte diverse keren on rust in de achterhoede van HCSC. Toch wist de thuisploeg uit één van hun spaarzame uitvallen 2-1 te scoren. Deze stand zou tot zo'n 20 minuten voor het eindsignaal blijven staan. Het tekent de kracht van de formatie van trainer Theo Hendriks dat de ploeg uit een verloren situatie goed terug kan komen. S.O. Soest speelde alles op alles, en de mee naar voren gekomen voorstopper San- der Dorrestein kon na een goede aanval beheerst inschieten. Vijf minuten na deze gelijkmaker kreeg S.O. Soest een vrije trap zo'n 20 meter van het doel. Martijn de Jonge schoot het projectiel in één keer in de kruising. Bij stralend mooi weer heeft SEC in de herfstvakantie zijn traditionele open dag gehouden. Om kwart voor negen begon men met de inschrijving voor de ze dag, maar reeds lang voor deze tijd waren er al jongens en meisjes aanwezig op het sportpark Bosstraat-West. Om kwart voor tien meldden zich reeds Eric Willaerts en twee jeugdspelers van de F.C. Utrecht. Toen om tien uur het startsein werd gegeven voor aanvang van deze open dag bleken er vijfentach tigjongens en meisjes zich ingeschreven te hebben. Veel eigen leden, maar ook nieuwe gezichten waren er te bespeu ren. De leeftijd varieerde van 5 jaar tot 12 jaar. Het geheel begon met een training, waarbij Eric Willaerts, Robert Dorre stein en Dick Wassink de SEC-jeugd- frainers behulpzaam waren met diverse oefeningen. Vanaf elf uur werd er on derling gevoetbald. Dat dit de magen hongerig maakte bleek toen er na de broodmaaltijd weinig boterhammen waren overgebleven. Deze maaltijd was verzorgd door een aantal enthousiaste moeders. De middag stond in het teken van eén voetbalvaardigheidstest, waarbij een voetbaldiploma viel te verdienen, gete kend door de spelers van F.C. Utrecht, hoofdtrainer H.J. de Boer en voorzitter P. Koelewijn. Iedereen kreeg het diplo ma uitgereikt, waaruit blijkt dat SEC over een goede jeugd beschikt. Ter afsluiting van de dag trad Nico Haak op. Door zijn gezellige meezin gers werd het een compleet feest in de SEC kantine. Na de uitreiking van een herinnering aan deze open dag, in de vorm van een sleutelhanger met het be kende opschrift "SEC is te gek", ging iedereen voldaan huiswaarts. Mede werkers, begeleiders en vele anderen konden terugzien op een meer dan ge slaagde dag. Wie ook weieens zo'n dag zou willen meemaken of graag bij SEC zou willen voetballen kan informatie krijgen bij de volgende telefoonnummers: 13456 of 23131allebei in Soest of in de kantine van SEC, Bosstraat-West. Een schitterende goal! Frank Baars be sliste de wedstrijd definitief in Soester voordeel, door een weergaloze actie van alweer Martijn de Jonge doeltref fend af te ronden. Zaterdag speelt S.O. Soest A-l thuis. Tegenstander is het Harderwijkse WOG dat zonder verliespunten bo venaan staat in de interregionale jeugd- competitie. Wil S.O. Soest meestrijden om het kampioenschap, dan zal deze partij moeten worden gewonnen. Aan vangstijd van deze wedstrijd is 14.30 uur, de toegang is gratis. Overige uitslagen: A-Junioren HCSC 1 - S.O. Soest 1 2-4 S.O. Soest 2 was vrij S.O. Soest 3 - VVZ'49 2 1-5 Hoevelakekn 3 - S.O. Soest 4 2-2 B-Junioren EFC'58 1 - S.O. Soest 1 4-1 S.O. Soest 2 - IJsselmvog. 2 4-3 S.O. Soest 3 - Hoogland 2 2-9 C-Junioren S.O. Soest 1 - APWZ 1 2-0 KWA 1 - S.O. Soest 2 5-3 Roda'46 6 - S.O. Soest 3 1-3 Dames-Junioren S.O. Soest A was vrij Maarssen B - S.O. Soest B 7-0 D-Pupillen S.O... Soest 1 - GVVV 1 0-7 S.O. Soest 2 - VVZA 2 2-2 Hoevelaken 3 - S.O. Soest 3 5-1 Hoogland 3 - S.O. Soest 3 5-1 E-Pupillen S.O. Soest 1 - IJsselmvog. 1 1-3 S.O. Soest 2 - Amsvorde 1 0-17 Roda'46 - S.O. Soest 3 0-5 CJVV 4 - S.O. Soest 4 19-0 F-Pupillen KWA 1 - S.O. Soest 1 7-2 S.O. Soest 2 - Baarn 2 2-0 Quick 3 - S.O. Soest 2 0-2 S.O. Soest 4 - OW 4 7-1 Abonnees, die woensdagavond om 18.00 uur de krant nog niet hebben ontvangen, kunnen tot 18.30 uur naar het kantoor van de Soester Cou rant bellen (tel. 14152). De krant wordt dan direct alsnog bezorgd. Tegen het op de derde plaats staande Helna kende DVS/Knollentuin alleen in de beginfase enkele problemen. Dit kwam vooral door de wel erg verdedi gende instelling van tegenstander Hel- DVS speelde afgelopen week zijn vijfde competitiewedstrijd tegen Amroh uit Weesp. De gasten uit Weesp stonden voor aanvang van de wedstrijd op een derde plaats met twee punten achter stand op de Soestenaren. Dat het geen makkelijke avond zou worden bleek al snel in de eerste helft. Voordat sommi ge DVS spelers voor het eerst de bal aan hadden geraakt lag de bal al in het net achter de kansloze keeper Herman Schimmel. Keeper Herman Schimmel van DVS en keeper J. Boshuizen van Amroh zou den deze avond verschillende spectacu laire reddingen verrichten en verkeer den beiden in sublieme vorm. DVS herstelde zich knap en binnen vijf minuten nam DVS de leiding door twee afstandsschoten van Ronald de Rooy. Deze stand bleef tot vijftien minuten voor tijd op het scorebord staan. Beide ploegen zochten voortdurend de aanval maar de goed spelende keepers van bei de ploegen gaven geen krimp. Het snel- spelende Amroh kon echter geen vuist maken om de hardwerkende DVS ploeg op de knieën te krijgen. Reijer Looyssen en Gerrit v.d. Laan hielden de verdediging gesloten. De laatste vijftien minuten zette Amroh alles op alles en zocht massaal de aanval en daarmee speelde de ploeg DVS pre cies in de kaart omdat de Soestenaren het counterspelletje hel beste ligt. Ro- nald de Rooy en Jan v.d. Wielen scoor den binnen vijf minuten ieder éénmaal waarvan de laatste een goal was uit het boekje, die door Jan van de Wielen koelbloedig werd afgemaakt. Hierna scoorde Amroh 4-2 toen de DVS-ers te langzaam reageerden op een snel genomen vrije trap van Am roh. René Ribberink bracht met een knappe solo de eindstand tenslotte op 5-2 voor DVS. De eerstvolgende wedstrijd speelt DVS op vrijdag 3 november om 20.00 uur in Soesterberg tegen het laag geklasseerde ACT1F 2 uit Hilversum. Pas na 10 minuten was het René van den Deyssel die de score openbrak. Na dit doelpunt veranderde er weinig aan de spelstijl van Helna. De spelers van DVS/Knollentuin lieten zich door deze negatieve spelstijl beïnvloeden. Er werd veel te veel van te grote afstand op de goal van Helna geschoten. Door het domme spel van DVS/Knol lentuin bleef de schade voor Helna tot aan de rust beperkt tot 4-0. René van den Deyssel scoorde nóg tweemaal en Maurice Aquino pikte voor rust ook nog een doelpunt mee. Na rust speelde DVS/Knollentuin als herboren. De bal werd snel rondge speeld en er werd veel bewogen door de spelers. Tegenstander Helna werd in deze tweede helft compleet wegge speeld. De uiteindelijke eindstand 13-1 in het voordeel van DVS/Knollentuin, gaf eindelijk de verhoudingen in het veld nog magertjes weer. Doelpuntenma kers in de tweede helft waren René van de Deyssel (driemaal), Maurice Aqui no (driemaal), Luits Houkes (twee maal) en Rob Kaats (eenmaal). DVS/Knollentuin staat nu met 8 pun ten uit 4 wedstrijden bovenaan in de 2e klasse C en gaat waarschijnlijk samen met AKKRO uitmaken welk team kampioen gaat worden. Uitslagen maandaglëage 16.10/89 B-team - Pin Downs 2-3 A-team - Baanbrekers 2-3 Bloopers - Silver Star 1 1-4 Arrows - d'Oude Enghe 0-5 Turtles - Buli's Eye 4-1 NGS - Heineken 1-4 Uitslagen dinsdagleage 17.10/89 C-team - Veentuuters 5-0 Kegelkeilers - Grillroom Cairo 1-4 C-drie - de Kapperij 3-2 Vendetta - Trio Bleeker 1-4 Dexcrest - HAM 4-1 Team Bunk - Naadje 3-2 F-team - Strajk 1-4 Gamble - Autoschade Koffrie 1-4 Silver Star 2 - De Cobra's 1-4 Ook de derde competitiewedstrijd hebben de dames van Stam SoVoCo niet in winst kunnen omzetten. Dit keer moet het team echter voor een groot gedeelte de "schuld" bij zichzelf zoeken, want als er ai kansen waren geweest om een wedstrijd naar zich toe te trekken dan was het nu in Zwolle te gen Zwovok'81. Niets leek er in het begin ook op dat de Soester dames met een kansloze 3-1 ne derlaag naar huis zouden worden ge stuurd. De eerste set begonnen de Soes ter dames voortvarend en via een goed lopende aanval, redelijke services en passing werd een 11-3 voorsprong be reikt. Daarna sloop er opnieuw een stuk onzekerheid in de Soester ploeg, het zelfvertrouwen werd minder en de ploeg bleek nog niet in staat om gege ven opdrachten juist uit te voeren. De riante voorsprong verdween als sneeuw voor de zon en volledig onnodig werd de eerste set met 16-14 uit handen ge geven. In de tweede set duurde de inzinking voort en werd met name de service van de Soester dames steeds slechter. Na tuurlijk werd er bij vlagen best aardig gespeeld, maar het ontbreekt de Soes ter combinatie tot op dit moment aan continuïteit. Ze kunnen uitstekend vol leyballen, maar vervallen regelmatig in onnodige fouten waardoor een tegen stander gemakkelijk tot scoren kan ko- In tegenstelling tot vorige week hebben de heren van Stam/SoVoCo afgelopen zaterdag aan het publiek een zeer aantrekkelijke wedstrijd laten zien. Helaas moest men uiteindelijk met 3-1 de zege laten aan Astavo '81. De ploeg van trainer Jacques Koole knokte van het begin tot het einde voor iedere bal, en aangezien de tegenstander ook niets cadeau gaf werd het voor het publiek een boeiende vertoning. De eerste set ging na veel spanning met 15-13 verloren, maar in de tweede set namen de Soester heren het initiatief en via goed en gevarieerd spel werd deze set met 15-7 gewonnen. Bij de Soester heren viel het gedegen spel op van Marius Visser, terwijl Sander Duivesteijn liet zien dat men nog veel plezier van hem kan gaan beleven. Ook de derde set een Op zondag 29 oktober a.s. zullen in 'Sporthal De Maaspoort' in Den Bosch de Nederlandse Kampioen schappen Formation Dansen gehou den worden. Het 'Quick Motion La- tin-A'-team zal als titelverdediger naar de wedstrijd gaan. Zij waren al achtmaal achtereen eerste van Neder land, daarnaast zijn zij al drie jaar der de van de vereld. Naast het Latin-A team zal ook het Latin-B team deelne men. Deze beide Soester dansteams worden getraind door Wim Slinger land. De Nederlandse Kampioenschappen Formation Dansen worden georgani seerd door de Stichting N.A.D.B. For mation Dance Promotion. In totaal zul len zestien teams op de vloer verschij nen, acht Ballroom en acht Latin-Ame rican teams. Bij Formation dansen staan steeds zestien dansers op de vloer, Het Soester 'Quick Motion Latin-A - team. acht dames en acht heren. Zij dansen in formatie een choreografie van verschil lende Latin-American of Ballroom dansen. Kaartverkoop Het dansfestijn begint zondagmiddag om 14.00 uur. Gedurende de middag zullen de voorrondes en de demi-fina les verdanst worden. De finales begin nen om 19.00 uur. Toegangskaarten a 15,- (geldig voor middag en avond) zijn verkrijgbaar bij de penningmeester van 'Quick Mo tion', de heer T. Jansen, telefoon 14077 (tussen 19.00 en 20.00 uur), en bij Dans- Disco- en Partycenter Slinger land, telefoon 17954 (na 14.00 uur). evenwichtig spel en scoreverloop met af en toe prachtige lange rallys. Het was uiteindelijk toch Astavo dat deze set nipt wist te winnen hetgeen ook voor de vierde en laatste set gold, al was tot vlak voor het einde nog niets over de uitslag te zeggen. Ondanks het verlies een goede wedstrijd van de Soester heren die deze middag hebben laten zien over de goede mentaliteit te beschikken. Het zal niet lang duren of dit alles zal gaan leiden tot het veroveren van meerdere punten. Programmae zaterdag 27 oktober in de Bunt dames: 14.45 uur Stam/SoVoCo 1 - Siidosa Assen 17.00 uur Stam/SoVoCo 2 - EAVV Arnhem men. De tweede set ging dientengevol ge dan ook met 15-6 naar de Zwolse da mes. In de derde set een wederopstanding van Stam/'SoVoCo. Dan is er ineens weer de wil om voor elke bal te vechten en te laten zien dat men echt wel kan volleyballen. Deze set werd terecht met 9-15 in Soester voordeel afgesloten en de hoop bestond dat de dames nu het ritme gevonden hadden. Niet waar, want in de vierde set ging fout wat fout kon gaan. De passing werd steeds min der, er werd veel fout geserveerd en er was weinig zelfvertrouwen in de ploeg. Met 15-3 werd de set verloren en de 3-1 nederlaag was een feit. De Soester dames zullen om tot resul taat te komen meer zelfvertrouwen aan de dag moeten leggen, gepaard met een wedstrijdmentaliteit die moet bestaan ,uit keihard werken éh-heruitvoeren van de opdrachten. Daarbij zullen de bui tenaanvallers veel meer in het spel moe ten worden betrokken, want ook zater dag werd er weer te veel door het cen trum gespeeld. Zaterdag spelen de Soester dames eén zeer moeilijke thuis wedstrijd tegen de ongeslagen koploper Sudosa uit Assen. Wellicht een heel moeilijke opgave, maar ook bij uitstek een gelegenheid om te laten zien wat er met inzet en wilskracht valt te bereiken. Dames 2 Ook het tweede damesteam leed een nederlaag met 3-2 tegen de dames van Trivos in Wijchen. De Soester dames hebben alle kans gehad om een ruime overwinning te belialen, maar na de eerste twee sets in winst te hebben om gezet, kroop er ook in dit team een stuk je onzekerheid, waardoor er onnodig veel fouten werden gemaakt. De ploeg moest uiteindelijk toch nog met 3-2 aan het kortste einde trekken. Ook het tweede damesteam krijgt za terdag een sterke opponent in de thuis- Zaterdag 21 oktober 1989 is voor het derde achtereenvolgende jaar op het tennispark "De Harskamp" in Soest het seizoen afgesloten met het Henk van Dorresteijn Toernooi. Ondanks de voorspellingen bleef het droog, hoewel de wind menigeen parten heeft ge speeld. Bij de dames werden Martje van Hars kamp en Roos Boelens eerste gewor- den. Tweede werden Jolanda v.d. Lin den en Wil v.d. Deijssel. In de verlie zersronde eindigden Tine Visser en Bea Pietersen als eersten. Bij de heren behaalden John van Hars kamp en Edwin v.d. Berg de Henk van Dorresteijn trofee. Als goede tweede eindigden Peter Heemskerk en Huub Koppel. In de verliezersronde behaal den Wim Kok en Henk van Dorresteijn de overwinning. wedstrijd tegen het Arnhemse EAW. Ook voor dit team geldt dat met inzet van alle krachten wellicht tot een aan sprekend resultaat kan worden geko- Door de vele vakantiegangers gingen slechts 7 Duinkikkers naar Maarssen broek voor een driekamp. Vijf per soonlijke records werdén er'gezwom- men en elf eerste, tweede en derde plaatsen werden er behaald. Bianca v. Dorresteijn werd tweemaal eerste op de 100 m. vrijeslag in 1.12.8 en zwom de 100 m. rugslag in 1.22.1. Inge de Jong zwom deze afstanden in 1.16.8 (3e) en 1.25.1 (2e). Annuska v. Drie komt weer in vorm en zwom de 100 m. vrijeslag in 1.13.9 (le) en de 100 m. school in 1.33.9 (2e). Erik v. Walsem en Jorik Bremer zwom men de 100 m. vrij in 1.18.3 en 1.14.4 (2) en de 100 m. rugslag in 1.30.1 (3e) en 1.33.9, Inge v. Nimwegen en Mirjam v.d. Wal zwemmen steeds beter en lie ten de klokken op de 100 m. vrij stop pen op 1.27.3 (le) en 1.31.4(3e) en de 100 m. school op 1.46.6 (2e) en 1.54.4. Deze maal was het een korte en heel leuke wedstrijd, die door het begin van de herfstvakantie, wat slecht bezet was. Ondanks een slechte eerste helft heb ben de heren van Red Stars een ruime zege geboekt op Leiderdorp. De bas- ketbalploeg kwam pas na de basket wisseling tot aanvaardbaar spel en sprintte van 32-34 naar 51-79. Dat was het minste dat Red Stars tegen de degradatiekandidaat moest doen. Traag aanvalsspel met als gevolg veel balverlies en een matte verdediging ver hinderden dat Red Stars het klassever- schil in cijfers kon uitdrukken. Dat ge beurde alsnog in de tweede helft. Met Cock van de Lagemaat (26 punten) in een dominerende rol werd het tempo opgevoerd en was de defensie attenter. Leiderdorp scoorde niet meer dan ne gentien punten, terwijl Red Stars de lange mensen bediende of een schot van middellange afstand nam. Spelbepaler Peter Hellinga kwam in aanvallend op zicht met vijftien punten goed voor de dag. Wilco Beijer 12) en René Lansaat (111 hadden eveneens een behoorlijke bijdrage. De grootste overwinning ging naar net tweede welpenteam van Red Stars dat Dunckers met 111-16 verslqeg. Het derde welpenteam moest daarentegen diep door de knieën tegen Shooters: 16-121. Uitslagen: Heren 1 - leiderdorp 79-51 Heren 2 - OSM 65-71 Heren 3 - Bourgondië 59-99 Heren 4 - Crackerjacks 61-83 Dames 1 - Leiderdorp 43-63 JA1 - Binnenland 65-89 JB1 - New Stars 43-65 MA1 - BZ '72 43-68 MB1 - Crackerjacks 72-26 XD2-Dunckers 111-16 XD3 - SHooters 16-121 Op zondag 22 oktober waren de Kings Road Riders op het afdelingskam pioenschap in Langedijk. Het was de laatste wedstrijd die hiervoor verreden werd, dus wachten op de prijsuitrei king- Bij de junioren behaalde Mark de Schif- fart een vierde plaats en werden Toine Marsé en Rudy Krol uitgeschakeld in de manches. Bij de Cruisers werd Örjan Kers uitge schakeld in de manches en behaalde Erwin Marsé een derde plaats in de fi nale. Bij de Experts werd örjan Kers uitge schakeld in de manches en behaalde Dennis Krol een zesde plaats, Robin v.d. Wolk en Erwin Marsé moesten zich in de finale nog bewijzen en werden res pectievelijk zesde en tweede. In de Open klasse behaalde Toine Mar- sé in de halve finale een vijfde plaats. Dennis Krol, Erwin Marsé en Örjan Kers werden zesde, achtste en derde in de finale. De einduitslag was als volgt: (de beste acht kregen een beker) Experts: 1. Dennis Krol, 3. Erwin Marsé, 4. San- cho Kers, 5. Oijan Kers, Robin v.d. Wolk. Junioren: 5. Mark de Schiffart, 9. Toine Marsé en Rudy Krol. Cruisers: 3. Erwin Marsé, 5. Örjan Kers, 7. San- cho Kers. Eldorado,- zondagochtend 10.00 uur. Buiten in een prachtig herfstzonnetje wordt er losgereden voor de caprille- proef. Binnen is het al een gezellige drukte. Paarden worden ingevlochten, hoofdstellen schoongemaakt en in de kantine zitten de eerste supporters te wachten op "hun kampioenen". Een caprille-proef wordt er gereden, dat is een combinatie van dressuur en sprin gen oftewel een hutspot van rijkunst Jan Kraay sr.De oorsprong van de capril le-proef moet men zoeken bij de mili taire africhting. Hierbij ging het om de gehoorzaamheid van het paard en een veelzijdige africhting. In een caprille- proef is de hoogte van de hindernissen dan ook minder belangrijk, het paard moet goed in de hand staan en vooral het rijden voor, na en ook tussen de hin dernissen is van belang". Tijdens de caprille-proef moet de ruiter de verlichte zit aannemen en tien minu ten in de verlichte zit zitten valt niet mee. Een van de deelnemers "ik ben nog nooit zo moe geweest". De heer Kraay heeft lange tijd geaarzeld over het rijden van een caprille-proef omdat het veel moeilijker is dan een spring concours of een dressuurwedstrijd; met lood in de schoenen is hij er aan begon nen maar het resultaat stemt hem uiterst tevreden. "Er werd gedisciplineerd en correct ge reden, de verlichte zit hebben de pony- ruiters over het algemeen goed onder de knie hoewel hier en daar het even wicht nog beter kan. Zij die hun pony goed drijvend aanrijden op de sprong hebben hier vandaag gewonnen". Er werd in twee rubrieken gestart; een voor manege pony's en één voor eigen GOLDEN VAN WEEDESTRAAT16. SOEST TEL 13473 Member of the International Sports Group De wedstrijden van het afgelopen weekeinde hebben voor Shot slechts gedeeltelijk succes opgeleverd. Het tweede Shotteam zette een volgende stap naar handhaving door thuis met 7-3 vari De Blaeuwe Werelt 3 te win nen. Het eerste team had een aanzien lijk zwaarder avond. In Rotterdam ver loren de Shotspelers met 2-8 van Noad 1. Gezien het feit dat Noad een van de naaste concurrenten was, gaat Shot 1 nog een zware tijd tegemoet. Nog steeds laat de grote ommekeer voor Shot 1 op zich wachten. De spelers lijken niet in staat om de impasse te doorbreken. Degredatie, waar nu toch serieus rekening mee moet worden ge houden, zou op z'n zachtst gezegd zeer vervelend zijn voor dit team. Vooral omdat Gerhard Busch en Hans den Blanken in voorgaande seizoenen heb ben laten zien dat zij zich goed in de tweede divisie kunnen handhaven. Voor Arjan Hoogeveen zou een terug gang naar de derde divisie een grote stap terug betekenen want hij heeft ook dit seizoen een grote vooruitgang laten zien en zou die in een volgende speel- helft in deze klasse kunnen uitbouwen. De nederlaag van zaterdag tegen Noad 1 was een forse streep door de reke- neing van Shot, dat er op had gerekend tegen het niet zo sterke Noad in ieder geval meer dan twee punten te scoren. Daar slaagden ue spelers dus niet in om verschillende redenen. Gerhard Busch lijkt zijn gebrek aan motivatie nog steeds niet te kunnen overwinnen als gevolg waarvan hij meer tegen zichzelf dan tegen zijn tegenstander speelt. Hoogeveen had zaterdag zijn tweede off-dag van het seizoen en kwam ook niet tot scoren. Den Blanken daarente gen beleefde weer eens een goede dag en won twee partijen. Regelmatige competitie Shot speelt een regelmatige competitie zonder grote verliezen maar met ge noeg goede winstpartijen. Ook dit weekeinde trof men een tegenstander die lager geklasseerd was. Dal wilden de Shotters ook graag zo houden. Dankzij een in uitstekende vorm verke rende Dirk Schuiling, die drie partijen voor zijn rekening nam en diens goed spelende teamgenoten van Elteren en Jonker werd de volle winst behaald. De winst had nog groter kunnen zijn als Shot niet in de derde game van het dub bel een voorsprong van 18-10 uit han den had gegeven. Dit was voornamelijk te wijten aan het servicegeweld van een van de Blaeuwe Werelt spelers. Hij wist vervolgens in een van zijn enkelspelen ook Shot-speler Aksel van Eikteren daarmee dusdanig uit zijn spel te halen dat dit een punt voor de Blaueuwe We- >j i relt opleverde. Shot bevindt zich nu in de middenmoot van de poule en als het team tegen de sterkere tegestanders geen inzinkingen beleeft zal het naar al le waarschijnlijkheid niet meer in de gradatiegevaar komen. In de poule van Shot 3 is het pleit al bij na beslecht. Hoogstwaarschijnlijk wordt het team van Niké kampioen zo dat er voor de andere teams weinig an ders opzit dam het hoogst haalbare pro beren te bereiken: een tweede plaats en de gedegen overwinning op Bruna heeft daar weer de nodige punten aan toegevoegd. Alledrie de Shot-spelers Marcel Jansen, Martin Fransen en An- dré van Vugt wonnen twee partijen. Ook het dubbel ging naar Shot. Overige uitslagen senioren Buna 2 - Shot 4 5-5 Shot 5 - Poker Face 5 8-2 Shot 6 - Tovo 1 9-1 Tovo 3 - Shot 7 4-6 Shot 8 - VEV 4 1-9 Shot 9 - Quick 12 1-9 ATC 7 - Shot 10 4-6 Shot 11 - Victoria 15 10-0 UBTV 5 - Shot 12 9-1 ATC 8-Shot 13 9-1 Good Luck 14 - Shot 14 3-7 Op de wekelijkse scrabble-avond van de VanDalen was mevrouw Gerth de gene, die de meeste aandacht op zich vestigde. In haar partij tegen Hans Dan- vers wist zij een score van meer dan 600 punten te bereiken. Uiteraard was zij hierover zeer tevreden, ondanks het feit, dat deze partij niet voor de compe titie telde, maar meedeed voor de prijs van de week. Opvallende scores waren deze keer ver der voor Dick Koblens (594), Hans Danvers (536), Truus van de Veer (526) en Jan Danvers (548 en 572). De uitslagen van afgelopen donderdag: Mw. Gerth - J. Danvers 411-548 T. v. Egdom - W. Bouman 457-443 D. Koblens - H. Danvers 594-536 T. v.d. Veer - T. Danvers 526-336 Mw. Boester - J. Danvers 284-572 De prijs van de week, waarom de ronde na de pauze werd gespeeld, ging deze keer naar Truus van de Veer, die behal ve een boekenbon ook nog een fraaie bos bloemen mee naar huis kon nemen. Donderdag 26 oktober is er geen scrab- ble, omdat er dan in dienstencentrum Honsbergen een toneelavond is. De volgende scrabble-avond is donderdag 2 november. De aanvang is als altijd om 19.30 uur en de deelname kost 2,50 pony's, waarbij de wedstrijdgroep van Eldorado op manege pony's de strijd aanbond met de eigen pony's. De uitslag: Manege pony's 1. Paulien Bunshoek op Jimmy 130p. 2. Inge Buhre ook op Jimmy 127p. 3. Carolien Luitinga op Woody 122p. 4. Miranda Hendrikse op Jimmy 120p. Eigen pony's 1. Antoinette de Vries op Foxy 157,5p. 2. Marianne Pasleyop Jacqueline 155p. 3. Wendy Jansen op Mistral 150p. 4. Daniëlle Leyenhorst op Daisy 130p. Om 15.00 uur waren de oudere ruiters/ Amazones en hun paarden aan de beurt. Zij werden beoordeeld door de heer van Engelen, die er zeer over te spreken was dat de caprille-proef weer in ere werd hersteld: "Leerzaam en opvoe dend". Het nivo van de pony-ruiters werd slechts door een enkeling te paard benaderd. Sturen, drijven, springen en dat allemaal in een correcte verlichte zit valt niet mee. De deelnemers waren stuk voor stuk zeer enthousiast maar meestal duurde het een half uurtje voor ze dat konden verwoorden, zo kapot waren ze. De uitslag: 1. Patricia Dijkman op Lady 137,5p. 2. Raymond van der Meer op Pebbles 135p. 3. Jolanda Gusky op Samuel 116,5p. De atletiekvereniging Tempo uit Bus sum hield afgelopen zaterdag haar tra ditionele stratenloop over tien Engelse mijlen (16092 meter) in het hartje van Bussum. Alhoewel zich niet veel deel- ne(e)m(st)érs aan de start meldden, be stond het gezelschap uit sterke lopers en loopsters. Bij de dames moest Adrie van der Zon de strijd aanbinden met Greet Warnaar van Hera, die op deze afstand bijzonder goed uit de voeten kan. Tijdens de zes ronden die totaal afgelegd moesten worden, wist Adrie haar oppenente niet alleen goed partij te bieden, maar ook bleek zij met een tijd van 1.03.50 aan de meet een tiental seconden voorsprong opgebouwd te hebben. Met deze tijd werd zij een uitstekende winnares in haar klasse en kwam zij dicht bij haar persoonlijk record op deze afstand. Bij de dames veteranen kwam voor AV Pijnenburg Mart van Hal aan de start. Zij wist de tien Engelse mijlen in haar klasse, evenals haar clubgenote, op overtuigende wijze af te ronden. Mart, die haar vorm met de week ziet groeien, rondde de week ervoor nog de 20 km. in Parijs af in een tijd van 1.23.39. Zij gaf haar belangrijkste concurrente M. Mij- naard van G AC geen enkele kans en fi nishte uiteindelijk als eerste in 1.06.19. Heren Bij de heren lag de strijd geheel open en dongen achtereenvolgens Hans Kloot wijk van Lycurgus, Gert de Ruyt van AV Pijnenburg, Gerard Mentink van Daventria en P. de Vries van G AC naar de eindoverwinning. Gert de Ruygt, langzaam maar zeker weer aan het terugkomen na een lange periode van blessures, gaf in Bussum zijn visitekaartjes af, door van het begin af aan mee te gaan in de kopgroep. Hans Klootwijk van Lycurgus was deze dag echter een maatje te groot vor hem. Wel wist Gert zijn tweede plaats over tuigend vast te stellen. Klootwijk no teerde voor de tien Engelse mijlen 52 minuten en 48 seconden, terwijl Gert 53.29 nodig had. Gerard Mentink, toch ook niet de eerste de beste kwam als I derde over de meet in 54.12.

Soester Courant | 1989 | | pagina 20