fCdf/y R. v. Petten B.V. BERPAS artiOhoch P. van Buuren Tentoonstelling 'Rajaa' in Internationaal Y r ouwencentrum PARKET WOENSDAG 25 OKTOBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 L Kunst- en cultuurreis van C-drie naar Barcelona en Parijs Poppen- en figurentheater in C-drie "One Mythoman Show" van Belgische Compagnie Jeanpico Uw volkoren specialist Najaarsconcert "Apollo" morgenavond in Julianakerk SMITSHOF 26 - TELEFOON 2 34 20 Het adres op de Smitshof voor: BOEKEN TIJDSCHRIFTEN KANTOORBENODIGDHEDEN TABAKSWAREN Avond over Chris van Geel bij Poëziekring Eemland A.s. vrijdag in C-drie Kinderbios: "De kinderkaravaan" Zaterdag 28 en zondag 29 oktober Workshop poppenspel in C-drie voor beginners/volwassenen Klaverjasmarathon bij w.v. Overhees Welfare verkoop Rode Kruis Filmhuis: 'Remembrance' Lezing over aardbevingen Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Vogelshow 'Vrije Vogels' in 'Vrije Teugel' Cultureel Creatief Centrum Ballonnen te water Onze spetterende aktie voor de kinder- boekenweek is in het water gevallen. Geheel buiten onze schuld weliswaar, maar toch jammer dat de ballonvaart niet door kon gaan. Ook voor de twee^. de dag dat de drie prijswinnaars van de quiz "uitvinden en ontdekken" de lucht in konden, was het weer te slecht. Toch '^hebben we een leuke alternatieve prijs voor de drie winnaars: zij mogen een rondvlucht maken boven onze provin cie. Toch de lucht in, dus. Expositie De expositie van Dre van Berkel en Ine ke Jasper is nog te bezichtigen tot 30 oktober. Direct daarna is er al weer een nieuwe tentoonstelling gepland. Deze keer worden aquarellen van de Soester- se Yvonne Hamaker geëxposeerd. Het is opvallend hoeveel mensen positief zijn over aquarellen. Misschien komt dat door de zacjite pasteltinten die veel al worden gebruikt, of door de "vrien delijke" onderwerpen. Aquarellen zijn ïeestal weinig agressief en schokkend oor de toeschouwer, maar wel mooi om naar te kijken. Yvonne Hamaker naakt mooie aquarellen, komt u maar ens kijken. oestand Iedere eerste zondag van de maand or ganiseren we de talkshow "Soestand". In de redactie zitten de journalisten J Joyce Schreuder, Aad Post, Jaap Lode- wijks, Jan Visser en de schrijfster van Jeze kolom. Samen bedenken we ie dere maand weer de onderwerpen en odigen we sprekers uit voor onze vaste onderdelen "V.I.P.-room" en "Het ho ge woord". De onderhandelingen ver lopen niet altijd even soepeitjes, dus daarom kan het wel eens voorkomen dat we een naam niet op tijd kunnen pu bliceren of een onderwerp op het laatste moment veranderen. Bovendien willen we ook actueel zijn in de praatshow. Actueel zijn in ieder geval de onderwer pen in Soestand op 5 november. In een debat wordt de problematiek van de winkelpromenade in Soest-Zuid aan de orde gesteld. In de V.I.P.-room is uitge nodigd de voetreiziger naar Rome, Herman Post. Wie "het hoge woord" zal voeren is op dit moment nog niet be kend, maar de muziek wordt weer op uitmuntende wijze verzorgd door ons eigen huisorkest "Soesjun". Aanvang 15.00 uur. Kinderbios In de kinderbios van 27 oktober draait een film die geschikt is voor wat oudere kinderen, van 8-12 jaar. Deze leeftijd wordt geadviseerd, maar ouders ken nen hun eigen kinderen het best en kun nen zelf beslissen of een film geschikt is voor hun kind. Het komt wel eens voor dat ouders hele jonge kinderen naar een film sturen die b.v. anderhalf uur duurt. Dit kan veel te lang zijn voor een kleu ter, maar ook voor een ouder kind met concentratieproblemen. Als kind en film niet bij elkaar passen, wordt het kind meestal ongedurig, vervelend of moet tien keer naar de wc. Dit is niet al leen naar voor het kind, maar ook voor alle anderen. Natuurlijk is C-drie blij als de zaal ie dere keer weer volstroomt met jeugdige kijkertjes, maar we voelen ook verant woording naar de kinderen. Daarom zitten er in het programma ook wat kor tere films, die echt heel leuk zijn voor de kleintjes, meestal tekenfilms. Op 27 oktober draait "De Kinderkara vaan", een soort western die spannend, emotioneel en erg boeiend is. Zie het artikel elders in deze krant. Aanvang 15.45 uur. Toegang 2,50. C-drie theater C-drie is erin geslaagd een aantal groten uit de vaderlandse theaterwereld bin nen te halen. Allereerst wordt op 2 no vember een voorpremière van "Onze Kreek" van Andre van de Heuvel en Kitty Jansen gespeeld. Helaas moest Kitty Jansen afhaken tijdens de repeti ties. In haar plaats werd Sjoukje Hooy- maayer aangetrokken, bekend van de T.V.-serie "Zeg 'ns Aa". De voorstel ling begint om 20.00 uur en toegangs kaarten a 15,— kunnen worden gere serveerd op weekdagen van 8.30 - 17.00 uur. "Onze Kreek" dus eerst in Soest, daarna pas in de rest van het land. Op zaterdag 4 november komt de be kende, Paul Heanen naar Soest. Paul Heanen verschijnt zeer regelmatig van uit zijn Betty Asfalt-complex op de T.V. De roemruchte "typetjes" Mar- greet Dolman en Dominee Grendaat worden vertolkt door cabaretier, co lumnist, toneelschrijver en -speler Paul Heanen, die overigens ook nadrukke lijk aanwezig zal zijn als zijn eigenzinni ge zelf. Aanvang 20.30 uur, toegang 15,—. Reserveringen op tel 22188. Poppenspel-weekend Op 28 en 29 oktober organiseert C-drie een heel weekend rond poppenspelen. Onder leiding van een docent wordt een workshop georganiseerd, die wordt afgesloten met een voorstelling van poppenspeler Jeanpico, van de Belgi sche groep Compagnie Jeanpico. De voorstelling is ook toegankelijk voor mensen die niet aan de workshop heb ben deelgenomen. Kinderen vanaf 8 jaar zijn welkom. De voorstelling begint op 29 oktober om 16.00 uur. De toe gang is 5,~. Zie de artikelen elders in deze krant. Grenzen De groei van het creativiteitsgebeuren, d.w.z. cursussen voor: dans, dramati sche vorming, beeldende vorming, fo tografie en literaire vorming, is in de af gelopen jaren spectaculair geweest. Vanaf 1980 tot heden zijn wij met 100% gegroeid. Het aantal inschrijvin gen op jaarbasis oversóhrijdt het aantal van 1500. Globaal genomen worden C-drie organiseert in samenwerking met Kreatief centrum De Hof en reis bureau St. Akkrea tussen Kerst en Nieuwjaar een kunst- en cultuurreis met een feestelijk tintje. Hoe vaak hoor je niet van mensen dat ze met de feestdagen eens iets anders wil len dan familiebezoeken te moeten af leggen? Of mensen die de traditionele oudejaarsconferences, de oliebollen en het wachten op de klok van 0.00 uur beu zijn? Misschien zijn er mensen die zich rond de feestdagen vreselijk een zaam voelen. Of zijn er mensen die zo aan het eind van het jaar er nodig eens tussen uit moeten? Met de Kerstdagen in Barcelona rond stappen? Oud en nieuw met de Fransen vieren? De kunst- en cultuurreis naar Barcelona en Parijs voorziet in deze mogelijkheid. Een comfortabele bus vertrekt op 23 december aan het begin van de avond en gaat in een keer door naar Barcelona. Er wordt gelogeerd in een eenvoudig en schoon hotel in het centrum van de stad. De bus blijft ter beschikking van de groep voor excur sies en programmaonderdelen in de stad. Op het programma staan bezoeken aan het Miro-museum, het Picassomuseum en het park Guell (Gaudi). Een bezoek wordt gebracht aan het woonhuis van Salvador Dali in Cadaquez. Om met de stad Barcelona kennis te maken is er na tuurlijk een rondrit, waarbij de bouw kunst uit de 19e en 20e eeuw wordt be zichtigd en tevens historische aspecten op diverse lokaties in en om Barcelona. Veel jonge Spaanse designers hebben fantastische winkeltjes in de oude bin nenstad, waar ook heel wat gezellige terrasjes te vinden zijn. Het programma biedt veel ruimte om naar eigen keuze in te vullen. Denk maar eens aan een wandeling over de Ramblas de Catalunia of een bezoek aan het oude havengebied, de Barcelo- neta, met z'n vele gezellige eethuisjes. Indien mogelijk kan ook een concert, opera of theatervoorstelling bijge woond worden. En men hoeft niet bang te zijn om op eerste Kerstdag met een lege maag door een lege stad te moeten zwalken; een diner op deze feestdag is bij de reissom inbegrepen. Parijs Op zaterdag 30 december gaat de reis naar de lichtstad Parijs. Hier worden twee dagen doorgebracht, waarbij een architectuurrondrit en een bezoek aan het Picassomuseum op het programma staan. Op oudejaarsavond staat weer een diner (zonder oliebollen waar schijnlijk!) te wachten, waarna men de rest van de avond naar eigen goeddun ken kan invullen. De reis wordt met een lezing ingeleid. Dit gebeurt op vrijdag 15 december. De lezing wordt verzorgd door de reislei der/kunsthistoricus van de St. Akkrea. Ook zal hier de andere begeleider/kun stenaar/docent bij aanwezig zijn. Beide begeleiders zijn gespecialiseerd in de cultuur van de Catalaanse regio. De reissom bedraagt 1275,-- en is incl. het vervoer, alle overnachtingen op basis van een tweepersoonskamer met ontbijt, de deskundige begeleiding, de excursies, de lezing op 15 december en de diners in Barcelona en Parijs op de beide feestdagen. Door middel van het insturen van het aanmeldingsformulier kan op de reis worden ingeschreven (voor 31 oktober a.s.). Deze formulieren en informatie zijn te verkrijgen op de centra C-drie in Soest en De Hof in Amersfoort Wie zegt dat alleen kinderen kunnen genieten van poppenspel? Kunnen niet ook volwassenen worden meegevoerd naar een magische wereld waar plaats is voor fantasie en werkelijkheid? Jeanpico is een van die virtuoze spelers die met heel gewone dingen en "dage lijkse" gebruiksvoorwerpen sprookjes achtige sferen weet op te roepen. Ach ter een zwart scherm zijn vrijwel alleen 1400 cursisten op jaarbasis ingeschre ven. Deze getallen zijn afgerond en in clusief de cursussen voor senioren. Landelijk gezien volgt 1% van de be volking cursussen op een creativiteits centrum. C-drie steekt daar duidelijk bovenuit (Soest heeft ong. 40000 inwo ners). Toen het centrum 4 jaar geleden startte, was er plaats voor maximaal 550 cursis ten. Binnen de organisatie van toen een absoluut maximum. Thans is het moge lijk om tenminste 700 cursisten te plaat sen. Indien er meer ruimte in het cen trum kan ontstaan, bv. door verhuizing van de kerk, ontstaan er meer mogelijk heden voor de cursussen en andere ak- tiviteiten. Wat gebeurt ér als er een nieuwe sporthal wordt gebouwd? Wordt de sportzaal in C-drie dan alleen door scholen gebruikt? Dat kan op nieuw ruimtewinst betekenen. Vooral de dansgroepen kunnen daarvan profi teren. En als er een demontabele vloer beschikbaar komt, kan de sportzaal wel gebruikt worden voor evenementen. C-drie is voortdurend in beweging en probeert haar grenzen ten dienste van haar aktiviteiten steeds te verleggen. De grote belangstelling maakt zoiets nood zakelijk en verantwoord. Wordt verwacht 27 oktober De Kinderkaravaan 28 oktober Workshop Poppenspelen 29 oktober Workshop Poppenspelen 29 oktober Poppentheater voorstel ling "One Mythoman show" 2 november"Onze Kreek" van A. van de Heuvel S. Hooymaayer 4 november Paul Heanen met "Frap pant" 5 november Soestand - november Expositie Yvonne Hama ker Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. handen zichtbaar. Met minimale mid delen wordt het ene na het andere fi guurtje gecreeerd. Pingpongballetjes, een reepje bont, een handschoen, alles komt tot leven. De abstracte wezens met wonderbaarlijke vormen krijgen menselijke trekjes en zorgen voor ver rassende dialogen. Het spel van zijn handen, zijn maskers en zijn meer dan 80 "dingetjes" is sur realistisch, humoristisch, steeds onver wachts. Jeanpico beweegt zich in het mistige grensgebied van verbeelding, magie en realiteit. "One Mythoman Show" is een avontuurlijke tocht door de mythen van de beschaving. De Belgische theatergroep Compagnie Jeanpico is door C-drie uitgenodigd als afsluiting van de workshop "poppen spelen". Toch wordt iedereen in de ge legenheid gesteld deze fantastische voorstelling bij te wonen. Kinderen zijn welkom vanaf 8 jaar (de voorstelling is niet geschikt voor de jongere kinde ren!). "One Mythoman Show" is te zien op zondagmiddag 29 oktober, om 16.00 uur 's middags. De toegangsprijs is 5,— en kaarten kunnen worden gereser veerd op weekdagen, van 8.30 tot 17.00 uur, tel. 22188. Brood- en banketbakkerij Winkelcentrum Smitshof Soest Tel. 1 18 30 Het Soester Mannenkoor "Apollo" geeft morgenavond, donderdag 26 ok tober een concert in de Julianakerk te Soest. Het koor, dat momenteel uit on geveer 60 leden bestaat, zal een pro gramma van koorwerken ten gehore brengen, in afwisseling met het optre den van twee solisten. Daar de Nederlandstalige muziek in koorconcerten vaak op de achtergrond komt, heeft men besloten in dit concert daar meer aandacht aan te besteden. Zo zullen enkele oudere werken ten gehore worden gebracht, maar ook moderne bewerkingen van oude volksliederen, zoals het "Merck toch hoe sterck" in een zetting van Henk Badings. Naast het klassieke "Chor der Gefangenen" van Beethoven, komt het luchtige ope rette genre aan bod in werken van Franz Léhar en Paul Abraham. Door de medewerking van Map Groe nendijk-van der Panne (sopraan) en Charles Gagbriëel (tenor) zal het ge heel een afwisselend karakter krijgen; zij zullen o.a. enkele duetten zingen. Toegangskaarten a 5,~ zijn verkrijg baar bij het yW-kantoor aan de Steenhoffstraat. "Geleidelijk aan verwerven Marok kaanse vrouwen zich een plaats in de Nederlandse samenleving. Ze willen hier kunnen leven zonder hun Marok kaanse achtergrond en leefgewoonten te hoeven verloochenen. Daarop is hun hoop gericht", aldus de folder over de tentoonstelling 'Rajaa'. Rajaa betekent hoop. De tentoonstelling gaat over vrouwen uit Marokko en is samengesteld door de Stichting Bui tenlandse Werknemers Rijnmond. "In Nederland wonen ongeveer 40.000 Marokkaanse vrouwen. Ze zijn hier heen gekomen als echtgenote en doch ter van een Marokkaanse werknemer. Velen van hen zullen hier blijven. Je hoort vaak zeggen dat buitenlanders zich moeten aanpassen aan de Neder landse samenleving. Ze moeten inte greren. Maar wat houden aanpassing en inte gratie in voor Marokkaanse vrouwen? Hoe leven ze nu hier in Nederland met hun Marokkaanse achtergrond? De Marokkaanse vrouwen in Nederland zijn niet representatief voor de hele vrouwelijke bevolking uit Marokko. Ze zijn voor een groot deel afkomstig van het Marokkaanse platteland. Boven dien komen de Marokkaanse vrouwen in Nederland vooral uit bepaalde stre ken: uit het bergachtige Rifgebergte in het noorden van Marokko en uit de om geving van Casablanca aan de west kust." "De Marokkaanse vrouwen in Neder land zijn ook niet allemaal hetzelfde. Er zijn verschillen tusssen vrouwen die van oorsprong van het platteland komen en vrouwen die uit de stad afkomstig zijh. Tussen vrouwen uit verschillende stre ken, die elk hun eigen talen hebben. Tussen vrouwen die kort iri Nederland zijn en vrouwen die hier al langer wo nen. Al die verschillen zijn van invloed op de manier waarop een Marokkaanse vrouw hier leeft." "Toch hebben alle Marokkaanse vrou wen één ding gemeen. Ze komen uit een land waar de islam een alles door dringende invloed op het leven heeft. In Marokko is bijvoorbeeld de wetgeving rond het huwelijk en erfenis gebaseerd op de Koran, het heilige boek van de is lam." "Nederlanders verbazen zich er vaak over dat een godsdienst zo'n sterke in vloed heeft op een samenleving. Maar ook dat komt misschien eerder doordat de Islamitische waarden ons soms vreemd voorkomen dan doordat wij dit verschijnsel niet kennen. De Neder landse cultuur is immers ook sterk beïn vloed door het Christendom." Op deze tentoonstelling, die een goed beeld geeft van het dagelijkse leven van vrouwen uit Marokko, zijn alle belang stellenden van harte welkom. De ten toonstelling valt te bezichtigen op za terdag 4 november van 11.00 uur tot 13.30 uur in het Internationaal Vrou wencentrum. Aanleiding voor deze tentoonstelling is de viering van het 10- jarig bestaan van het Internationaal Vrouwencentrum en de officiële ope ning van het centrum aan de Smitsweg. In groepsverband is het mogelijk om in de week voorafgaand aan 4 november de tentoonstelling te komen bezichti gen. Hiervoor kunt u contact opnemen met Nel Koning (projectleidster) op maandag-, dinsdag- en woensdagmor gen, telefoon 23549. Op vrijdagavond 27 oktober spreekt Guus Middag, poëzierecensent van NRC/Handelsblad, voor Poëziekring Eemland over Chris van Geel, dichter en beeldend kunstnaar (1917-1974). De poëzie en het beeldend werk van Van Geel vertonen raakpunten met tal van moderne stromingen en figuren. In zijn voordracht zal Guus Middag vier representatieve gedichten uit dit veel zijdige, boeiende werk centraal stellen. Hij werkt aan de uitgave van Van Geels verzamelde gedichten en mag zich dus een kenner noemen. De bijeenkomst wordt gehouden in het intieme zaaltje van Galerie "'t Juffers gat", Korte Gracht 21Amerfoort, aan vang: 20.00 uur. De galerie is geopend vanaf half acht. De toegangsprijs is f 6,-. In verband met de beperkte plaatsruim te is reserveren aan te raden. Dit kan te- lefoniusch bij de bestuursleden Ellen de Chris van Geel Jong (tel. 033-615003) of Ans Schuur man (tel. 033-802306), bij voorkeur tussen 18.00 em 19.00 uur. De kinderkaravaan is een echte WES TERN en vertelt de aangrijpende ge schiedenis van de familie Sager. De familie Sager bestaat uit vader, moe der en zes kinderen. Ze vertrekken voor een lange reis van Missouri in de Ver enigde Staten naar het beloofde land in Oregon. Het wordt een lange barre tocht van ruim 3000 km.en de reis gaat per huifkar. Al spoedig slaat het noodlot toe. Vader wordt gedood door indianen. Moeder sterft bij de geboorte van het zevende kind. De zeven kinderen staan nu alleen "Hoed verliefd op pet". "J. Klaassen slaat De Dood dood!" "Zingt halve maan heel lied?" Zo luiden de berichten uit de wereld van het poppenspel. Een wereld van betovering, poëzie en gekkigheid. En toch ook heel werkelijk: want het pop penspel, een oeroude menselijke uiting, brengt dromen en wensen, gedachten en gevoelens over. Wie dit spel speelt, hoeft z'n fantasie niet op slot te doen! En zowel spelers als toeschouwers (vol wassenen net zo goed als kinderen trou wens) ervaren de betovering hiervan. Al 'n hele tijd Het poppentheater heeft al een hele historie achter de rug. In Europa is het vooral voortgekomen uit het theater van de Commedia dell'Arte. Het was oorspronkelijk een vermaak voor het gewone volk: Jan Klaassen kreeg het al tijd aan de stok met de huisbaas en de agent, en uiteindelijk versloeg hij zelf Pierlala de Dood. In onze tijd heeft het spel een enorme ontwikkeling doorge maakt. Met velerlei vormen wordt geëxperimenteerd. Zelf ervaren. U kunt toeschouwer blijven, maar het is ook mogelijk eens de andere kant te er varen. Het Centrum C-drie te Soest or ganiseert namelijk een speciaal week end "Workshop Poppenspel": op za terdag 28 en zondag 29 oktober, tel kens van 10.00 tot 16.00 uur. Onder begeleiding van een enthousiaste en er varen docent gaan we op zoek naar het wezen van deze leuke en prachtige theatervorm. Wat is nu het wezenlijke van het pop pentheater? Figuren en dingen komen tot leven door de bewegingen, en ze krijgen hierdoor persoonlijkheid, waar door wij met hen mee gaan leven. Dit bereikt men al met hele simpele midde len. (Poppenspelers werken soms met wat doekjes en draadjes). Toch komt er nog wel een en ander bij kijken: hoe verlopen die bewegingen? Ga je uit van een verhaal? Heb je persé decors no- in de wereld maar samen besluiten ze om toch verder te trekken. In de Rocky Mountains worden ze overvallen door een harde winter, de baby wordt ziek zonder moeder en ze lijden honger en dorst. Alleen door hun moed en doorzettingsvermogen berei ken ze uiteindelijk hun doel. Dit is een heel ontroerende film met prachtige beelden van de natuur. On danks het wat dramatische gegeven en het typisch Amerikaanse verhaal is "De Kinderkaravaan" een film die zeer de moeite waard is. De prachtige muziek is van Robert O. Raglan en de songs zijn van Pat Boone. Op het moment trekt de film in Amerika overal volle zalen en wij zijn er trots op deze recente film nu al in de Kinderbios te kunnen vertonen. Te zien op 27 oktober om 15.45 uur. Toegang 2,50. 90 minuten. dig? Al deze vragen kunnen natuurlijk niet uitputtend in één weekend behandeld worden. Wat wél kan: op een speelse en vooral ook practische manier aan de slag gaan, waarbij de docent duidelijke aanwijzingen zal geven. De bedoeling van deze workshop is een eerste inlei ding te geven tot de wereld van het pop penspel. De docent Jos van Beers is met hart en ziel pop penspeler. Hij speelde bij verschillende theaters vóór hij in 1981 z'n eigen Am brozijn Theater oprichtte. Hij speelt zo wel poëtische binnenvoorstellingen als wat woestere straatoptredens. Hij geeft les in poppenspel en beeldend theater. Opgave kan schriftelijk bij de admini stratie van C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest. De prijs van de work shop is 75,-- p.p. voor beide dagen, incl. voorstelling Compagnie Jean Pico. tel. 22188. BIRKSTRAAT 91 - SOEST 02155 - 20022 100 m2 showroom volop parkeerruimte UW SPECIALIST OP HET GEBIED VAN: parketvloeren kunststofvloeren verhuur schuurmachines verkoop lakken en onderhoudsmiddelen Coral schoonloopmatten Op zaterdag 11 november organiseert de wijkvereniging Overhees weef een klaveijasmarathon in de Vijverhof, Klarinet 39. Aanvang 12.00 uur. Er zijn mooie prijzen te winnen. Inschrijving vanaf 11.30 uur. Kosten f 5,- per per soon. Minimum leeftijd 16 jaar. Er zijn 148 plaatsen. Men kan alvast telefo nisch inschrijven bij: T. Bolland, tel. 10245; R. Banse, tel. 20520; H. v.d. Pol, tel. 17581. Op maandag 30 oktober a.s. van 13.30 tot 15.30 uur zal er in het dienstencen trum "Honsbergen" aan de Wiardi Beckmanstraat weer een Welfare-ver koop plaatsvinden. De door de Welfare-deelneemsters vervaardigde wandkleden, borduur werken, knuffelbeesten, enz. zullen te gen aantrekkelijke prijzen worden ver kocht. Ook zal er en verloting plaats vinden. Zoals gebruikelijk wordt de opbrengst van de verkoop besteed om weer nieu we materialen aan te schaffen .voor de deelneemsters aan de Welfare-aktivi- teiten. De Vereniging Artishock, Steenhoffstraat 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-cnlturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen f 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98, 3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 26 oktober: Sumio, een verlegen jongen van een jaar of vijftien, woont samen met zijn zuster Yasuko en zijn moeder in een dorpje op het Japanse platteland. Een eenvoudig alledaags bestaan, waarin het gezin met moeite de eindjes aan el kaar kan knopen. Sumio zit nog op school en zijn zuster is de enige bron van inkomsten voor het gezin. Sumio's vader heeft zijn gezin verlaten en woont bij een rijke weduwe in de stad. Zijn gezin doet hem weinig. Is meer geïnteresseerd in zijn schilder kunst en in sake. Zo af en toe komt hij nog wel eens langs bij zijn vrouw en kin deren. Alleen om te drinken en zeker niet om een steentje bij te dragen aan de opvoeding of onderhoud van Sumio en Yasuko. Om het gezin niet te laten verhongeren en haar broer te laten studeren neemt Yasuko een baan aan als animeermeisje in een nachtclub. Ze is erg populair bij de jongens in het dorp. Deze bespieden haar in het badhuis en zingen daarbij schunnige liederen. De enige die het se rieus met haar meent is de schoolmees ter van Sumio. Hij zoekt haar thuis op. gaat met haar naar de film en op een dag komt hij om de hand van Yasuko te vra gen. Haar moeder wil daar niets van ho ren omdat ze dan haar bron van inkom sten kwijt zou raken. Ook Yasuko reali seert zich dat ze het gezin en met name haar broer niet in de steek kan laten. Sumio begint zich intussen steeds meer te interesseren voor andere dingen in het leven dan de zaken die hem op school worden bijgebracht. Ook be grijpt hij steeds beter waarmee zijn zusje 's avonds haar geld verdient. Hij laat haar niet vallen in tegenstelling tot zijn vader. Want hoewel hij ooit gesugge reerd heeft dat ze maar hoer moest wor den, wordt hij woedend als hij hoort dat zijn dochter in een nachtclub werkt. Sumio keert zich nu definitief tegen zijn vader. Zijn zuster besluit op dat mo ment het gezin te verlaten en definitief naar de grote stad te vertrekken. Sumio blijft vertwijfeld achter terwijl zijn zus ter met de bus achter de horizon ver dwijnt. Nakjima vertelt zijn verhaal in een rusti ge stijl met nu en dan prachtig camera werk en fraaie tafereeltjes. Waar wij zouden kiezen voor het kleine gebaar, speelt de Japanner liever oprecht volks toneel. Het liefst met rollende ogen, theatrale gebaren en veel tranen. Wie daar doorheen kijkt en zich concen treert op het kleine verdriet en de verte derende scenes rond de opgroeiende Sumio, kan genieten van een film die in de verste verte herinneringen oproept aan de plattelandsfilms van Immamura. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 1,8.00 uur) tel. 19577. Entree f 6,-; CJP/65+ f5,-. Filmagenda: 2 nov: Old Well 9 nov: Another Woman 16 nov: Loos 17 nov: Rain Man Nederland wordt niet geteisterd door zware aardbevingen. Kleine bevingen komen echter regelmatig voor, maar dan hoofdzakelijk in het zuidoosten van ons land. Daar ligt een lokaal systeem van breuken in de aardkost. Veel van die kleine bevingen zijn nauwelijks merkbaar. Hoogstens schrikt men soms op door een licht gerommel of gedreun. Elders in de wereld is het duidelijk an ders gesteld. Vooral in landen als Tur kije, Iran, China, Rusland, Japan en Midden- en Zuidamerikaanse staten kunnen aardbevingen een verwoesten de werking hebben, en in de Verenigde Staten, zoals vorige week gebleken is. De dienst in ons land, die zich bezig houdt met het verschijnsel aardbeving, is de Afdeling Seismologisch Onder zoek van het KNMI in De Bilt. In de lezing "Aardbevingen" van de Nederlandse Ver. voor Weer- en Ster renkunde, Afdeling Amersfoort e.o., zal de heer drs. G. Houtgast vertellen over Ontstaan, Registratie en Voor spellingen. De lezing wordt gehouden op vrijdag 27 oktober a.s., aanvang 20.00 uur, in "De Boerderij" van het Centrum voor Natuur en Milieu, Schothorsterlaan 21 in Hoogland. De entree is gratis, plaats ruimte voorbehouden. Vogelvereniging "De Vrije Vogels" houdt van 2 tot en met 5 november in kinderboerderij "De Vrije Teugel" weer haar grote jaarlijkse vogelshow. Op donderdag 2 november om 20.00 uur zal wethouder Günther Plomp de show openen. Naast de show is er ook een grote tombola, waar vele prijzen te verdienen zijn. In de kinderboerderij zijn dit jaar weer nieuwe vogelsoorten te zien. Waar schijnlijk zal de strijd nog spannender worden dan andere jaren, aangezien zich kwalitatief een duidelijke groei af tekent. Niet alleen voor de vogeleigenaren, ook voor het publiek is er het nodige te bele ven tijdens de vogelshow. Zo is er een grote verkoopruimte, waar particulie ren een 'huisvogel' kunnen kopen. Bo vendien kan natuurlijk de kinderboer derij uitgebreid bekeken worden. Om de kosten te drukken en ter verho ging van de feestvreugde wordt de tom bola gehouden. Met een niet te duur lot kan men daar mooie prijzen in de wacht slepen. De vogelshow is vqor het publiek open op vrijdag 3 en zaterdag 4 november van 10.00 uur tot 22.00 uur en op zon dag 5 november van 10.00 uur tot 16.00 uur. De toegang is gratis.

Soester Courant | 1989 | | pagina 9