'Bij ons op Soest' O.O.P.P. helpt 'Probleemleerlingen' Burgemeester De Widt: 'Ik sta liever tussen dan boven de partijen' Nieuw burgemeestersgezin hartelijk ontvangen door raadsleden WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 Best niet zo best... Geen huiswerkbegeleiding, wel hulp Inbreker (16) gepakt Installatie burgemeester J. de Widt DE VEILIGE MANIER OM CONTACTLENZEN TE DRAGEN BIJ DONKER IS VEELTE ZIEN Soest en Best lijken heel veel op elkaar BURGEMEESTER- BOS Informele ontmoeting in politiebureau Goed-beter-Soest. De trappen-van- vergelijking moeten wellicht worden herzien, want Best kwam vorige week onder leiding van burgemees ter Hans de Widt niet al te overtui gend voor de dag tijdens de radio quiz "Heer en Meester", die de NCRV uitzond. Burgemeester De Widt nam het daarin met enkele an dere inwoners van het Brabantse dorp op tegen een team uit Bunnik. Best verloor met 20 tegen 50 punten en werd daardoor uitgesloten voor de finale en de kans op een bedrag van 10.000 gulden. Soester radio-luisteraars kregen op die manier de kans de stem van hun nieuwe burgemeester te horen. "Be ter dan Best kan niet," had De Widt nog gezegd, maar dat hielp dus niet. Wellicht komt er nog eens een mo gelijkheid voor een overwinning, maar dan vanuit Soest. Het uitstapje naar Hilversum vond plaats op de dag na de bekendma king van de benoeming in Soest, en wellicht is dat de verklaring voor het feit dat het Bester team niet zo op dreef was. Op de terugreis naar Bra bant maakte het Bester gezelschap een omweg door Soest, zodat er een blik geworpen kon worden op de nieuwe standplaats van de burge meester. Soest krijgt er een nieuwe instantie op het gebied van leerlingenbegeleiding bij. De O.O.P.P. (Orthopedagogi sche, Onderwijskundige, Psychologi sche Praktijk). De O.O.P.P. is geen huiswerkinstituut zoals bijvoorbeeld het Soester Tramei. De praktijk houdt zich bezig met vragen over en rondom het leren. De medewerkers begeleiden kinderen die moeilijk mee kunnen ko men op school niet door hen te helpen met het huiswerk, maar wel door de oorzaken van de problemen bloot te leggen en daar een oplossing voor te vinden. De O.O.P.P. is er overigens ook Voor volwassenen die in hun werk problemen hebben met schrijven, le zen of rekenen. In de praktijk werken vijf deskundigen, Mieke Broekhuizen en Etteke Tam- minga (ortho-pedagogen), Sylvia van de Laan (psychologe), Anja Albrecht (remedial teacher) en Els Ross (peda goge/onderwijskundige). De vijf me dewerkers kennen elkaar al jaren. Tij dens en na hun studietijd kwamen zij tot de ontdekking dat hun vakgebieden veel raakvlakken hebben en elkaar soms zelfs overlappen. Ook hadden zij alle vijf in hun werk ondervonden dat er vaak te weinig aandacht is voor de ach tergronden van leerproblemen. Zo werd het idee voor de O.O.P.P. gebo ren. "Als een kind slecht mee kan ko men op school hoeft dat echt niet aan de intelligentie van dat kind te liggen", zegt Els Ross. "Als een kind zich onge lukkig voelt op een school kan dat bij voorbeeld ook een oorzaak zijn en zo zijn er nog tal van redenen voor leerpro blemen te vinden." Vaak worden problemen slecht onder kend, volgens de deskundigen van de O.O.P.P. "Als een kind zich bijvoor beeld slecht gedraagt op school, maar wel goede cijfers haalt maken ouders en leraren zich niet zo snel ongerust. Als een leraar er bijvoorbeeld tegen de ou ders over begint, zeggen die ouders al heel snel 'Ja, maar hij doet het toch goed op school?'. Vaak is dat terecht, maar het kan ook zijn dat er problemen aan het gedrag van het kind ten grond slag liggen en dat wordt dan niet zo snel onderkend." In de praktijk wordt met kinderen (die vaker dan volwassenen hun heil bij de O.O.P.P. zoeken) en ouders naar de oorzaak van de problemen en naar een oplossing gezocht. Bovendien kan psy chologe Sylvia van de Laan school- en beroepskeuze-adviezen geven. Sylvia: "Dat soort dingen moeten in samen spraak met ouders en kinderen gebeu ren. Soms moetje ouders ervan overtui gen dat een kind op een bepaald school type niet gelukkig is en dat het 'gelukkig zijn' van het kind toch het belangrijkste is." "De kinderen vinden het vaak leuk om naar de O.O.P.P. te gaan', vertellen de medewerksters. "De diverse tests zien ze als spelletjes. Het is belangrijk dat de kinderen gemotiveerd zijn om aan hun problemen te werken. Met een niet ge motiveerd kind bereik je niets. We mer ken het ook altijd vrij snel als een kind niet gemotiveerd is, als het hem of haar niets interesseert. In zo'n geval is het meestal maar beter om te stoppen met de 'behandeling'. De vijf specialistes hebben al aardig wat ervaring. Drie van hen werken al een aantal jaren in eenzelfde praktijk in Maarssen. Daar kwamen ook veel kin deren en volwassenen uit Soest en om geving op af. Omdat van die cliënten vaak de vraag kwam 'of het niet wat dichter bij huis kon' werd besloten ook een praktijk in Soest te beginnen. De of ficiële start van de O.O.P.P. is vastge legd op 1 november. Op aanwijzingen van een buurtbe woonster heeft de politie vorige week in Soesterberg een 16-jarige knaap uit Zeist aangehouden, die probeerde in te breken in een woning aan de Bannings- traat. De politie kon hem tijdig in de kraag vatten, voordat hij iets uit het huis kon meenemen. Hij werd overgebracht naar het bureau en bij het verhoor be kende hij een autokraak aan de Veld maarschalk Montgomeryweg, waar hij een autoradio van 1500 gulden had ge stolen. Hij had het apparaat inmiddels voor zes tientjes verkocht aan een vriend. Verder bekende hij in een win kel in Zeist een zilveren ketting te heb ben gestolen. Burgemeester J. de Widt wordt op donderdag 16 november, 's middags om drie uur, tijdens een buitengewo ne raadsvergadering geïnstalleerd als burgemeester van Soest. De raadsvergadering wordt gehouden in de aula van het Griftland College, Noorderweg. Aansluitend aan deze bijeenkomst vindt een receptie plaats voor genodigden. 's Avonds om acht uur wordt een speciale receptie gehouden voor in gezetenen van de gemeente. Verte genwoordigers van verenigingen en instellingen en andere belangstellen den hebben dan tot tien uur de gele genheid om kennis te maken met de nieuwe burgemeester en zijn echtge note. Ineens valt hun oog op 't Zachte Contactlens Plan Hoe mooi sommige brillen ook zijn, ze zitten vaak flink in de weg. Tijdens het dansen bijvoorbeeld. Veel brildragers hebben weieens aan lenzen gedacht, maar vinden de stap misschien te groot. En dan... ontdekken ze 't Zachte Con tactlens Plan. Een ideale manier om snel en ongemerkt zachte lenzen te dragen. Hoe dat plan werkt? Simpel. Wij ver vangen je lenzen elk halfjaar door een paar nieuwe. Wat dat kost? Je betaalt per halfjaar een vast bedrag. Dus geen plotselinge, onverwachte uitgaven. Meer weten over 't Zachte Contact lens Plan? Kom snel langs voor informa tie en vrijblijvend passen. Ook jij zult enthousiast zijnl Winkelcentrum de Smitshof, Smitsweg 30,3765 CT Soest Bel: 02155 -1 86 26 Vandaag: Chris Üiterwijk (74) De natuurbeschermer: "Het Burge- nieesterbos is het mooiste bos van heel Soest. Hier liggen de beste gronden van de Utrechtse Heuvelrug, die in de ijstijd zijn gevormd. Wanneer die nieuwe zandafgraviifg doorgaat, waarvoor de provincie nu toestemming heeft gegeven, wordt het Burgemeesterbos onherroepelijk be dreigd. Dan droogt het bos door de af watering uit en de wind heeft vrij spel. Over een paar jaar zegt de provincie: er is nu toch niets meer aan te doen, dus dat zand kunnen we ook wel afgra ven. Zo verdwijnen op termijn onze mooiste gebieden en gaat een schitte rend gevarieerd, natuurlijk en gezond bos naar de gossiemijne. Klaar! Loofbomen Ik heb wel eens geïnformeerd waar die naam vandaan komt, maar niemand weet het. In dit Burgemesterbos staan beuken zo mooi, dat zijn echt monu menten. Kijk, zo'n douglas bijvoor beeld is onvervangbaar. Miljoenen guldens worden uitgegeven voor lelijke geluidswallen. Dit bos vormt een prachtige, natuurlijke ge luidswal, maar wordt wel even ver kwanseld en opgedoekt. Deze afgra ving is rampzalig voor het hele natuur gebied. Hier staan de oudste loofbo men van Soest, sommige al tweehon derd jaar. Er huizen in dit Burgemees terbos zeldzame vogels als de zwarte specht en de groene specht. Er zitten hier uilen en vleermuizen. Als dit ver dwijnt, is dat een regelrechte natuur ramp. Klaar! Alternatief Kijk maar eens, hier in het "Gat" van Krol wat je er voor terug krijgt: alleen de grove den. Niets anders wil er meer groeien. Armoe troef. Nieuwe aanplant wordt door de pro vincie verplicht gesteld. Het is de dood in de pot! Soest krijgt van de zandfir- ma's Tammer en Van der Krol 375.000 gulden compensatie. Kan je nagaan wat er aan verdiend wordt en wat een goudmijn zo'n zandafgraving is. In vijf jaar willen ze nu 750.000 kubie ke meter zand afgraven. Wat zal een kuub zand kosten: vijfentwintig gul den? Dat levert miljoenen op, reken maar na. De provincie zegt geen ande re plek te kunnen vinden. Er zijn geen alternatieven. Onzin! Daar gaan ze nu de komende vijf jaar naar zoeken. Ze "Een donderslag bij heldere hemel," is de algemene constatering. Niemand had gedacht dat De Widt zo kort na zijn erbenoeming Best al zou verlaten. Hij aat niet weg omdat 't hem niet bevalt, daarover is men unaniem. En dat het vertrek wordt ervaren als een verlies voor Best is ook duidelijk. "Een bemin nelijk mens. Een man die zich als 'noor derling' uitstekend aanpaste. Een infor mele leider," zijn enkele van de ker nachtige typeringen die in Best rond gaan. De burgemeester is intussen de rust zel ve en trekt - ondanks het va-et-vient ruimschoots tijd uit voor een gesprek met de Soester pers, die nog dezelfde dag op hem afgestoven is. Gemeente- voorlichter Hans Hansson van Best meldt later dat De Widt een uitstekend gevoel heeft om met de pers om te gaan. Dat kan uit eigen waarneming worden I bevestigd. Op zijn gemak beantwoordt de nieuwe burgemeester van Soest de uiteraard nogal obligate vragen die hem worden voorgelegd. In het kort schetst hij zijn "geschiedenis": zijn aanvankelijke keu ze voor een carrière als beroepsmilitair, zijn latere overstap naar het bedrijfsle ven, kort daarop gevolgd door zijn be slissing om te streven naar een burge meestersbenoeming, waarmee de appel uiteindelijk toch niet ver van de stam boom bleek te vallen. "Mijn vader was vanaf 1961 tot zijn dood burgemeester van Amersfoort. Mijn moeder woont er nog altijd.cn na tuurlijk komen we er vaak. Op die ma nier hebben we ook Soest wel een beetje leren kennen, zij het op afstand." Sinds zijn kandidatuur voor het burgemees terschap is die belangstelling uiteTaaTd verhevigd en De Widt besloot zich zo breed mogelijk te laten informeren over het wel en wee in de gemeente. Hij deed dat door zich op te geven als postabon- nee van de Soester Courant. "Gelukkig sta ik als 'De Wit' in jullie bestand, want ik was bang dat 't op die manier nog eens zou uitlekken..." Draai gevonden In het burgemeesterschap heeft hij zijn draai kennelijk gevonden. "Toen ik bij Philips werkte ontdekte ik al snel dat ik de mensen miste. Dat is ook wat me in dit beroep het meeste aanspreekt: tus sen de mensen staan, of ze nu oud of jong zijn, man of vrouw, hoog of laag. Boeiend vind ik dat. Het is een voor recht, en ik geniet ervan..." Toen eenmaal zijn besluit om burge meester te worden vaststond werkte hij weloverwogen aan de reali sering van die wens. Hij volgde daarbij twee sporen: "Ik had het geluk dat er een vacature was bij het kabinet van de Commissaris van de Koningin in Over ijssel, destijds nog jonkheer van Nispen tot Pannerden, die ik nog een jaar heb meegemaakt. Hij vroeg me of ik burge meester wilde worden. 'Ik weet niet of ik daarvoor geschikt ben," antwoordde ik. Hij vond dat ëen goeie plaats om het vak te leren." Het tweede spoor was de politiek. De Widt had zich inmiddels aangesloten bij de WD en bekleedde o.m. de functie van afdelingsvoorzitter in Apeldoorn. "Mijn vader was nog partijloos, maar anno 1989 is dat onmogelijk. Ik heb dus die keus bewust gemaakt. Bij de libera len voel ik me het meeste thuis, of schoon ik het natuurlijk niet altijd met alles eens ben. Maar in m'n werk ben ik niet politiek bezig. Ik sta liever tussen dan boven de partijen..." Alles leek zodoende mee te werken aan de vervulling van het ideaal en in 1975 volgde dan ook de benoeming in Ben- nebroek, een gemeente met destijds 5800 inwoners, tussen Hillegom en Heemstede. Na acht jaar, waarin hij met veel plezier de kneepjes van het burge meestersvak leerde, volgde de benoe ming in Best. Nóg eenstap "Het bevalt me hier uitstekend. De ver houdingen met de raad en met de be volking zijn allerplezierigst," aldus De Widt. "Dat is dan ook niet de reden van mijn sollicitatie naar Soest. Maar in ja nuari ben ik vijftig geworden, en mijn vrouw en ik waren het erover eens: als we nóg een stap wilden doen, dan zou den we niet te lang moeten wachten. Ik zoeken al jaren. Onze bezwaarschrif ten liggen er ook al jaren. Steeds werd de beslissing uitgesteld. Nu moetje het besluit uit de krant lezen. Bij het opstellen van het bosbeheer- plan heb ik al geageerd tegen dit be leid. Anders waren we de bossen al lang kwijt geweest. Gelukkig staat er in dat de gemeenteraad het laatste woord heeft. Als we dan toch gedwongen worden, laten ze dan een stuk van het Monni- kenbos afgraven, naast het "Gat" van Smink. Daar is de grond veel slechter en het bos veel arnier. Smink uit Hoogland wil wel op zijn kosten het Zandpad doortrekken. Als we er dan toch niet onderuit kunnen, is dat een alternatief. Maar liever niet, klaar! Milieulespakket Het ergste is dat ik al veertien jaar hier in de Paltz probeer de jeugd begrip bij te brengen voor de natuur. En dan zoiets. Met honderden schoolkinde ren hebben we in het bos 10 ha. prunus weggewerkt. En dan hoor je dit. Dan vraag je je af: waar doe ik het eigenlijk voor? Eén verkeerde beslissing en alle ener gie die je in de natuurbescherming In de (ambts)woning van burgemees ter Hans de Widt in Best is het woens dagmiddag een komen en gaan van mensen. Het huis loopt vol: wethou ders, raadsleden, vertegenwoordigers van de politie en de brandweer, amb tenaren - ze komen bij elkaar om blijk te geven van hun verrassing over het feit dat "hun" burgemeester binnen kort het Brabantse dorp (22.000 zie len) inruilt voor Soest. ben erg blij dat het Soest geworden is, want ik vind het een mooie gemeente." De politieke crisis die eind vorig jaar in Best ontstond is in elk geval geen aan leiding geweest om een "goed heenko men" te zoeken in een andere gemeen te. Die moeilijkheden ontstotiden toen de raad het vertrouwen opzegde in de CDA-wethouders, nadat vanuit de CDA-fractie ernstige kritiek was geuit op enkele ambtenaren. "Dat kan na tuurlijk niet," aldus de burgemeester. "Bovendien hielden sommige politici zich duidelijk niet aan gemaakte afspra ken." De crisis leidde ertoe dat het CDA uit het College stapte dat het sa men met de PvdA vormde. Nu is er een college van PvdA, VVD en Gemeente belangen. De Widt heeft in de moeilijke periode wel "op eieren gelopen", zoals hij zegt. "Het is dan niet eenvoudig om de zaak bij elkaar te houden. Ik ben niet het type dat snel met de vuist op tafel slaat, maar er zijn natuurlijk grenzen..." De nabijheid van Amersfoort speelt wél een rol bij de voorkeur voor Soest. Alle familie woont "boven de rivieren" en door de centrale ligging van Soest is de onderlinge afstand wat gemakkelijker te bereizen. Maar vooral Soest zelf bleek hem te "trekken". "Ik kende hel wel; ik ben er vroeger wel doorheen ge fietst. In m'n officierstijd ben ik natuur lijk ook op de vliegbasis geweest, en op de Dumoulinkazerne." Overeenkomsten Met veel interesse heeft hij kennis geno men van wat er hu iri Soest leeft. Öók dë speciale begrotingskrant heeft hij met aandacht gelezen. In elk geval staat vast dat er verrassend veel overeenkomsten zijn tussen zijn "oude" en zijn "nieuwe" gemeente: "Soest en Best lijken heel veel op elkaar. We hebben in Best ook pas een nieuw politiebureau en een nieuw gemeentehuis. Voorheen zat de gemeente ook op zes verschillende adressen. Best had ook geen hart; het is van oorsprong een dorp met lintbebou wing. Nu hebben we een nieuw cen trum. Ook de winkelproblematiek lijkt wel wat op wat er in Soest speelt. Er wa ren twee kleinere centra, maar toen hebben we de knoop doorgehakt en één daarvan is nu uitgebouwd tot het hoofdwinkelcentrum van Best." De Widt maakte zich al spoedig na zijn Het gezin De Widt kwam maandag avond op kennismakingsvisite in de kantine van het politiebureau. komst in Best bijzonder geliefd door zijn bemoeienissen in "Den Haag" voor het nieuwe politiebureau, dat bijna op het laatste moment niet zou doorgaan. Door zijn kontakten met ministers als Winsemius en Korthals Altes zorgde hij ervoor dat het wél doorging. "Een mooie binnenkomer," zegt hij. Toch ziet hij zichzelf niet als iemand die altijd zo nodig in Den Haag moet rondstap pen. "Alleen als 't pragmatisch is." Best is net als Soest een gemeente met vrij veel woon-werkverkeer. "We heb ben 9000 arbeidsplaatsen op 22.000 in woners. Dagelijks is er een flinke inko mende pendel. Philips is hier met 2400 werknemers de grootste werkgever." Ook de vliegveld-problematiek is in Best bepaald niet onbekend. Op korte afstand ligt het vliegveld Welschap, waar niet alleen militaire maar ook bur gerluchtvaart plaatsvindt. De overlast is nog toegenomen toen enige jaren gele den de startbaan werd "gedraaid". "Daar is veel overleg in gaan zitten met de autoriteiten en de directie. Een nieuw probleem is de openstelling van het vliegveld: wij willen in Best liever geen nachtvluchten." Ook de aanwe zigheid van de legerplaats Oirschot, die gedeeltelijk op Bests grondgebied ligt, bracht heel wat overleg en onderhande lingen met zich mee. Best beschikt in middels over alle voorzieningen die een plaats'van redelijke omvang vergt,"be halve een verpleegtehuis. ,menselijkemanager, "Maar voor het overige zitten we in de zelfde situatie als Soest: een gemeente waar het accent meer ligt op consolida tie dan op groei, met veel aandacht voor ouderenzorg en welzijnsvoorzienin gen." De profielschets die de gemeen teraad na Scholtens vertrek vaststelde sprak hém aan. "Ik kende 'm trouwens al uit de Soester Courant voordat ik hem toegestuurd kreeg, zodat ik me nog had kunnen terugtrekken, als ik dat had gewild. Ik las ergens dat locoburge meester Plomp had gezegd dat Soest behoefte had aan een 'menselijke ma nager'. Ik dacht dat ik dat wel zou kun nen zijn." Als burgemeester wil hij zich graag in zetten voor de belangen van alle men sen in Soest. "Ik zoek ze graag op en houd me niet buiten allerlei activiteiten. En als het gaat om de taken die je bin nen en buiten de gemeente hebt, dan geef ik prioriteit aan wat zich binnen de gemeente afspeelt." Of Soest zijn "laatste" gemeente wordt, daarover kan de nieuwe burgemeester niets zeggen. "Ik ga eerst maar eens flink aan de slag in Soest. Ik heb er echt zin in. Ik begin in elk geval niet met het idee dat ik over x jaar weer weg wil..." Hij waagt zich niet aan een uitspraak over de lokale democratie, zoals die in kleinere gemeenten functioneert. "Je moet wel met je tijd meegaan, vind ik, maar met een beetje efficiency kun je al een hoop verbeteren. Bijvoorbeeld door per portefeuillehouder één raads commissie in te stellen. Dat werkt heel goed, heb ik gemerkt." Een "buitenlands beleid", zoals zich dat in Soest de laatste jaren aan het ontwik kelen is, kent Best niet. "Maar er komt hier al jaren elke zomer een groep Pool se wezen, en zo'n particulier initiatief-, dat gedragen wordt door de bevolking, wordt van harte gesteund. In Soest zal ik me graag inzetten voor de jumelage met Kozle." Soest begroet zijn nieuwe burgemeester officieel al op 16 november, maar het zal nog wel even duren voordat het ge zin De Widt zich definitief in Soest ves tigt. Dat heeft alles te maken met de stu die van de tweede zoon. Matthijs, de ,oudistê,üs tweedejaarsstudent rechten in Leiden. Quirijn, de middelste, zit echter voor zijn eindexamen Atheneum in Eindhoven, zodat de De Widts tot zo lang nog maar wachten met verhuizen. De jongste, Floris, zit in drie Mavo. Het gezin krijgt in elk geval redelijk veel tijd om in Soest uit te kijken naar een huis, want in tegenstelling tot Best kan Soest hun geen ambtswoning bieden. Een burgemeester is meestal een man met weinig vrije tijd, maar als het even kan speelt De Widt graag tennis, zowel binnen als buiten. "En ik probeer ook te zwemmen, te fietsen en te wandelen. Kamperen is ook een hobby van me. En verder heb ik boven op zolder ergens nog een modelspoorwegbaan, maar daar kom ik door tijdgebrek niet aan toe." Burgemeester De Widt, zijn vrouw en hun drie zonen hebben maandag avond kennis gemaakt met de leden van de gemeenteraad van Soest, die zich voor deze gelegenheid hadden verzameld in de kantine van het poli tiebureau aan de Dalweg. De informe le en eigenlijk besloten bijeenkomst verliep in een hartelijke sfeer. De ontmoeting was in feite het eerste "oogkontakt" van de gemeentebe stuurders met hun nieuwe aanvoerder, al had deze intussen de wethouders al leren kennen en tijdens de sollicitatie al kontakt gehad met de fractievoorzitters in de vertrouwenscommissie. Met commissaris J.K. Adema als gast heer maakten de raadsleden, die per fractie waren "opgesteld", om beurten een praatje met de De Widts, die door wethouder Menne werden binnenge leid. Menne merkte op dat de raadsle den al veel over de nieuwe burgemees ter hadden gehoord en gelezen. "Uw roep is u vooruit gegaan." Hij refereer de in dat verband ook aan De Widts op treden op de radio, op de dag na zijn be noeming, en diens uitspraak: "Beter dan Best is er niet". "Ach, er is hier ook een lid van het College dat onlangs voor opschepper is uitgemaakt," aldus Men ne vol begrip (en zonder zichzelf te noe men). De nieuwe burgemeester bedankte har telijk voor de ontvangst. "We wilden zo snel mogelijk kennis met u maken, om te weten wie samen het hoofd van de ge meente vormen." De Widt liet weten blij te zijn met zijn benoeming en zich te verheugen op zijn komst naar Soest. De Burgemeester De Widt in gesprek met Soester raadsleden. Foto: Goos van der Wilt. achterstand in kennis - "u weet al veel meer van mij dan ik van u" - hoopte hij zo snel mogelijk in te halen. "Om goed met elkaar te kunnen werken moetje el kaar kénnen." Hij meldde overigens dat zijn uitspraken over Best al ruim van te voren voor de radio waren opgenomen, "anders had ik uiteraard gesproken over 'Soest, Natuurlijk'." Vandaag staat er een werkbezoek aan het gemeentehuis op het prograrfima. De nieuwe burgemeester maakt dan. kennis met een aantal ambtenaren en kan alvast zijn nieuwe werkplek in ogenschouw nemen. sen. Nee, ik vind het heel erg. Vooral te genover de jeugd. Waar zijn we nou toch inee bezig? Klaar!" JAN VISSER stopt, is uitgewist. Wat moeten jonge mensen nu wel denken? Ik heb hier met wethouder Van Log- tenstein staan praten over alternatie ven. Ik heb hier met wethouder Plomp een gesprek gehad waar Tammer bij stond. Toen had hij het over de aanleg van een prachtig parkeerterrein voor de recreanten. Alsof er hier op 't Hoogt niet genoeg parkeergelegen heid is. Ik heb hier discussies gehad met Statenleden. Ik heb met burge meester Scholten, met wie ik persoon lijk goed kon opschieten, verschillen de keren gesproken en hem meegeno men hier naar toe. En nu zegt Plomp dat hij "de provincie niet voor de voeten wil lopen." Hij is nu dus al akkoord gegaan met de nieu we zandafgraving. Begrijp je hoe zo'n besluit mij tegen de borst stuit? Al twintig jaar geef ik gastlessen op scho len over de natuur. Deze week ga ik met wethouder Menne het eerste "mi lieulespakket" officieel aan de scholen aanbieden. Die zal ik ook de oren was-

Soester Courant | 1989 | | pagina 11