1 C Stam-SoYoCo-heren pakken eerste punt WOENSDAG 1 NOVEMBFR 1989 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Prima spel van dames Stam-SoVoCo niet beloond VOLLEYBAL Paard en ponies losgebroken Welfare-verkopingen VOLLEYBAL AGAVS uit malaise auto smeeing BOWLING C-drie toernooi DVS/Knollentuin na spannende wedstrijd uitgebekerd ZAALVOETBAL Reserves Knollentuin vernederen tegenstander in bekerduel Belangrijke zege Smeeing/BDC heren HANDBAL Zonder rijbewijs Uitslagen Smeeing/BDC Laatste veldwedstrijd Eemvogels 1 en 2 succes VISSEN Wintercompetitie "Snoekbaars" KORFBAL Loodgieterswerk Y erkeersmaatregel Bevredigend resultaat bij dressuurproef Eldorado RUITERSPORT Soester fietscrossers presteren goed FIETSCROSS J. Koster Generaal en Keizer-generaal van "De Vriendschap" DUIVENSPORT De volleybalwedstrijd tussen de da mes van koploper Sudosa Assen en de dames van Stam Sovoco heeft het pu bliek alles gebracht wat van een vol leybalwedstrijd verwacht mag wor den. Afgaande op de ranglijst zou het een eenvoudige overwinning voor de dames uit Assen moeten worden maar de werkelijkheid was totaal an ders. Er verscheen een zeer gemoti veerd Soester team binnen de lijnen dat bereid was om voor iedere bal te vechten. Schitterende rallys en een zeer spannend scoreverloop deed het publiek op de punt van de banken zit- ten. Wellicht was er aanvankelijk aan Asser kant van enige onderschatting sprake, maar al spoedig moeten de dames van Sudosa in de gaten hebben gekregen dat er deze middag niets cadeau zou worden gedaan. Opvallend was dat aan Soester zijde de blokkering uitstekend verzorgd was, waardoor diverse punten konden worden gescoord. De eerste set ging uiteindelijk met het kleinst mogelijke verschil van 15-13 naar de dames uit Assen, terwijl de tweede set met 15-19 in hun voordeel werd beslist. De ploeg uit Assen, die de ze competitie nog geen set had afge staan, leek in de derde set rechtstreeks op een 3-0 overwinning af te gaan. Via een scoreverloop van 0-5 en 4-12 leek het doek te vallen voor de Soester for matie, maar via een geweldige inzet, ge durfd spel en een stuk lef, werd punt voor punt teruggepakt. De Asser coach vluchtte tot tweemaal toe in een time- out, maar de Soester dames roken hun kans en kwamen formidabel terug tot 12-12. Via 13-13 werd daarna onder groot applaus van het zeer enthousiaste publiek uiteindelijk de set met 15-13 in Soester voordeel beslist. Geen 3-0 dus, maar 2-1 en een mogelijkheid voor Stam-Sovoco om te trachten minimaal een punt in Soest te houden. De vierde set was er ook een die het pu bliek niet snel zal vergeten. Verbeten vechtend werd de Asser ploeg onder druk gezet en de ongeslagen koploper wankelde onder het geweld dat door de Soester dames werd geëtaleerd. Er leek een sensatie op komst toen de dames uit Soest in deze vierde set wisten uit te lo pen naar 13-8. Twee punten verwijderd van minimaal 1 wedstrijdpunt en de mogelijkheid om dan via een beslissen de vijfde set zelfs twee wedstrijdpunten te pakken. Wat er daarna gebeurde had veel weg van een regelrechte thriller. De dames van Sudosa kropen punt voor punt dichterbij en wisten zelfs op een 14-13 voorsprong te komen en dus op match point. De Soester dames pakten de ser vice echter weer terug, de stand werd gelijkgetrokken en nu kwam Sovoco op een 15-14 voorsprong. Opnieuw wisten de bezoeksters de stand gelijk te trek ken, waarna Sovoco opnieuw met 16- 15 aan de leiding kwam. Lang bleef de ze stand op het bord staan en tot twee maal toe kregen de Soester dames de gelegenheid de set uit te serveren, maar op het beslissende moment ging dit he laas fout. Het werd uiteindelijk 16-16 en de ploeg die op deze stand het eerste punt zou scoren zou winnaar zijn. On der hevige spanning bleek uiteindelijk het geluk bij de Asser dames en met 17- 16 werd de set in hun voordeel beslist. Uiteraard een geweldige teleurstelling voor het team van trainer Boschaart, maar het vertoonde spel getuigde van zoveel klasse dat met vertrouwen de toekomst tegemoet kan worden gezien. Het team als totaliteit verdient een ge weldig compliment voor het vertoonde spel en heeft met deze prestatie in ieder geval enorm aan klantenbinding ge daan. Het tweede damesteam speelde tegen het Arnhemse EAW. Na het geweld van dames 1 moet gezegd worden dat deze wedstrijd toch wat tegenviel. Geen moment kwamen de Soester dames in hun goede doen en er werden te veel onnodige fouten gemaakt. De eerste twee sets werden dan ook vrij eenvou dig door EAW gewonnen. In de derde set leken de Sovoco dames toch terug te komen middels een ruime setoverwin ning, maar helaas kon men dit niet vol houden en de vierde set moest dan ook ingeleverd worden waardoor een 1-3 nederlaag een feit was. Volgende week zijn de teams vrij in ver band met de open clubkampioenschap pen. ln de uitwedstrijd tegen het Amers- foortse Volkei 3 zijn de heren van Stam Sovoco erin geslaagd hun eerste punt binnen te halen. Het op de vierde plaats staande Volkei heeft ervaren dat de Soester heren de stijgende lijn duidelijk te pakken hebben. Met name in de eer ste twee sets lieten de Soesters prima spel zien en waren duidelijk de betere ploeg. Onder aanvoering van een geweldig op dreef zijnde Jan Visser werd de eerste set via een 5-10 voorsprong en een 12- 12 gelijke stand uiteindelijk met 12-15 in Soester voordeel beslist. Het goede spel zette zich ook in de tweede set voort. Tot 3-3 ging het nog gelijk op maar daarna namen de Soester heren een beslissende voorsprong om uitein delijk de set met 8-15 winnend af te sluiten. Bij de Soester heren viel op nieuw het gedegen spel van Marius Vis ser op, maar ook de overige spelers scoorden een ruime voldoende. In de derde set het bijna traditionele concentratieverlies waar de gerouti neerde Amersfoortse tegenstander dankbaar gebruik van maakte. De scherpte ontbrak nu bij de Soesters en met 15-7 ging de set naar Volkei. In de vierde set lieten de spelers van Sovoco zich veel te veel intimideren door de Amersfoorters, die niet altijd de sympa thiekste manieren op- na hielden. Wel bereikten zij er mee dat het geloof in ei gen kunnen bij de Soester heren volle dig verdween en deze laatste set werd dan ook met de duidelijke cijfers 15-4 verloren. Toch een zeer verdienstelijke prestatie van de spelers die door dit re sultaat van de hatelijke 0 af zijn en op nieuw hebben laten zien dat er ondanks het verlies van de laatste 2 sets duidelijk sprake is van vooruitgang. De politie werd vorige week om assis tentie verzocht aan de Kampweg in Soesterberg, waar een paard 's nachts los rondliep. Het beest bleek te zijn los gebroken uit een weiland, waar het met zachte drang weer werd heengeleid. De eigenaar beloofde maatregelen te tref fen om te voorkomen dat het paard op nieuw de vrijheid zou kunnen kiezen. Iets dergelijks deed zich ook voor aan de Dorresteinweg. Daar zwierven vori ge week een paar Shetland-ponies langs de weg, die ook door de politie op hun terrein teruggedreven moesten worden. Het hek verkeerde in een abominabele conditie en de eigenares moest beloven de omheining te laten herstellen. De plaatselijke afdeling van 'De Zon nebloem' houdt weer haar jaarlijkse verkopingen in de verzorgingshuizen Molenschot en Mariënburg en in het dienstencentrum Honsbergen. Er is een groot aanbod van handwerken van het fijnste borduurwerk tot artike len als kussens, schortjes, truien, enz., alles tegen zeer billijke prijzen. De op brengst wordt geheel besteed aan het kopen van nieuw handwerkmateriaal. De verkoopdata en tijden zijn: Honsbergen: Wiardi Beckmanstraat 475, woensdag 8 november'van 14.00 - 17.00 uur. Molenschot: Albert Cuyplaan 101, donderdag 16 november van 14.00 - 17.00 uur. Mariënburg: Burgemeester Grothe- straat 80, vrijdag 24 november van 14.00 - 17.00 uur en zaterdag 25 no vember van 10.00 - 12.00 ui^j". Volgende week zijn de heren vrij in ver band met de open clubkampioenschap pen. Uitslagen Stam-SoVoco Jeugd Meisjes: Sovoco A1 - Avanti A1 3-0 Unicormus BI - Sovoco BI 1-2 Sovoco Cl - Leos C2 3-0 Sovoco C3 - SVH C2 1-2 Sovoco C4 - Leos Cl 0-3 Jongens: SVH A1 - Sovoco AI 1-2 Sovoco Cl - SVH Cl 3-0 Sovoco C2 - Unicormus Cl 2-1 Mini's: Sovoco 1 - Leos 1 2-0 Meisjes: Mintonet 1 - Sovoco 2 t 1-1 Jongens: Sovoco I - Volkei 1 0-2 Mintonet 1 - Sovoco 2 2-0 Het Soesterbergse herenteam heeft af gelopen zaterdag, na drie opeenvol gende nederlagen in de promotieklas se, de eerste overwinning van dit sei zoen kunnen boeken. Slachtoffer werd het enthousiast spelende Amersfoort se Spirit 1, dat met 3-1 werd verslagen. De Soesterbergers waren deze keer, in tegenstelling tot de vorige wedstrijden, zonder spanningen aangetreden. Dit was voornamelijk te danken aan het feil dat de aanvankelijke gedachte aan een mogelijk kampioenschap voorgoed vaarwel was gezegd, na de vorige week opgelopen nederlaag tegen het felle NVC uit Nijkerk. Ondanks het feit dat men wist dat die nederlagenreeks door broken diende te worden, wat soms aanleiding geeft tot de nodige spannin gen resulterend in star spel en slechte passing, was het zaterdag vooral dit laatste onderdeel dat uitstekend werd verzorgd. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op (6-5), doch enkele tactische ballen en gedegen uitgevoerde midden-combi naties tilden de stand naar 9-5, waarna de set met 15-8 winnend werd afgeslo ten. In de tweede set stokte het even. Vooral de aanval buiten werd door de Amers foorters bijna continu afgeblokt. De lange rally's in deze set en de setstand 13-15 in het voordeel van Spirit, geven aan dat deze set een voor het publiek zeer aantrekkelijke was. De derde set werd min of meer een 'walk-over' voorde technisch bekwame AG AVS-ers, waarin vooral Pieter Ver stoep met zijn degelijke verdedigende kwaliteiten en Ad van Brummelen jr. met zijn goede kijk op de onvolkomen heden van de tegenstander, opvielen. In deze set werd via de tussenstanden 5-0 en 8-1, het eindsignaal met de setcijfers 15-3 aangehoord. In de laatste set mocht Emile Voets weer zijn basisplaats trachten waar te maken, na een week op vakantie te zijn geweest. Gelegenheids-coach Coen Werkhoven gunde op deze wijze tevens wat rust aan de bijna gepensioneerde Verstoep. Deze set viel met de cijfers 15-9 in handen van de Soesterbergers. Met deze overwinning hebben de heren de rode lantaarn aan anderen overge dragen en trachten zij de nu reeds opge plakte titel "Het Feijenoord van de pro motieklasse" van zich af te schudden. Een voor deze heren gemakkelijke taak, indien zij de nu ingeslagen weg blijven volgen. 'Eigenlijk alleen aan de prijs'. Een gebruikte? Waar zie je dat aan?' Met occasions heeft Auto Smeeing naam en faam verworven. Door inruilauto's streng te selecteren, na te zien van hoofdsteun tot schokdemper, te controleren, schoon te maken, te poetsen en zonodig te repareren. Ze zien er dan weer als nieuw uit. Alleen ligt de prijs beduidend lager. Toch krijgt u het Bovag-garantiebewijs èn de Auto Smeeing Garantie. Meer zekerheid voor minder geld krijgt u nergens. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 02155-13227. Met een wat kleiner deelnemersveld dan waarop men in eerste instantie had gerekend, werd zaterdag en zondag de tweede editie van het G-drie toernooi gespeeld. 53 deelnemers hadden zich aangemeld voor de voorronden, waar uil uiteindelijk 6 dames- en 6 herenli- nalislen naar voren zouden komen. Ondanks alle inspanningen zalen de hogere scores van 200 en meet ei deze keer niet in, hoewel J. van Slooten er met een scratchgame van 199 nog even dicht in de buurt kwam. Bij de dames ei ste A. van Ede de eer van de hoogste ga- me-score voor zich op met 192 pins. Verrassend veel publiek zag ver\olgens hoe in de finale-ronde T. Verhart met 752 pins en een gemiddelde van 188 en Th. van Klooster met 726 pins en een gemiddelde van 182. met de hoofdpo zen naar huis gingen. Uitslag Dames: 1.T. Verhart 752 2. M. Vlek 700 3. R. v.d. Broek 055 4. A. Bunk 585 5. A. van Ede 573 6. P. Pino 561 Uitslag Heren: 1. Th. van Klooster 726 2. J. van Slooten 696 3. E. Kamphorst 689 4. H. Doorn 625 5. S. Lezer 615 6. J. v.d. Blink 613 Uitslagen 23 oktober: A-team - B-team 2,2-2.5 Bloopers - Pin Downs- 3-2 Baanbrekers - Silver Star 1 2-3 Arrows - Turtles 0-5 Heineken - Buli's Eys 1-4 Uitslagen 24 oktober: de Kapperij - Grillroom Cairo 4-1 C-drie - Veentuuters 4-1 C-team - Kegelkeilers 5-0 Naadje - Ham 1-4 Bunk - Trio Bleeker 2-3 Vendetta - Dexcrest 0-5 Cobra's - Autosch.Koffrie 1-4 Silver Star 2 - Strajk 5-0 F-team - Gamble 0-5 l)YS/knollentuin moest in de beker wedstrijd aantreden tegen liet één klasse hoger uitkomende LVV uit La ren. LY\ behoort tot de koplopers in de eerste klasse. Al direct na het begin \an de wedstrijd was het duidelijk dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren. Beide teams kregen weinig kansen omdat er erg voorzichtig gespeeld werd. ooral I.YN «as niet gerust op een goede afloop, terwijl l)YS/knol lentuin niets te verliezen bad. Na een kwartier spelen'scoorde LVV met een laag afstandsschot, waarbij keeper Daniël Hilhorsl de bal te laat /ag aankomen om nog te reageren. Na dit doelpunt kreeg DVS/Knollentuin meer vat op de wedstrijd. Hetgeen re sulteerde in een optisch veldoverwieht met l.uits Houkes als grote animator. Na de pauze was hel al gelijk raak. Na een steekpass van Maurice Aquino was het de sterk spelende René van den Deijssel die de bal goed inschoot. DVS/ Knollentuin bleef goed spelen, vooral Daniël Hilhorst keepte fantastisch. Daaom was het ook jammer dal DVS moeilijkheden kreeg mei de scheids rechter. Dit resulteerde in hel wegstu ren van coach Cees Lpoijsen. Vlak voor ti|d werd ook Maurice Aquino voor 2 minuten weggestuurd. In de laatste seconde sloeg het noodlot toe voor DVS/Knollentuin. Uit een corner scoorde I VV de winnende tref fer DVS/Knollentuin kan zich nu geheel richten op de competitie waarin het koploper is. DVS Knollentuin 2 moest het'in de tweede ronde van de KNVB districtbe ker voor reserve-teams opnemen tegen het twee klassen hoger spelende RKZ 2 uit Hilversum. DVS begon de wedstrijd- erg gretig en kwam al na twee minuten op voorsprong toen 'René Ribberink de bal achter de kansloze keeper van RKZ schoot. Voordat RKZ zich van deze snelle te gentreffer kon herstellen lag nummer twee al in het doel. Scorer was Dave Leijenhorst na voorbereidend werk van Ronald de Rooy. De derde goal kwam op naam van Gerrit van de Laan die uit een rebound de bal onhoudbaar achter de keeper van RKZ schoot. Deze kee per werd met de minuut wanhopiger omdat Ronald de Rooy en Jan van de Wielen nog voor de vijftiende minuut van de eerste helft DVS al naar een 5-0 voorsprong hadden geschoten.DVS nam hierna wat gas terug en begon iet wat laconiek te spelen. Coach Henk Homan eiste in de rust van Na het onnodige puntenverlies in de vorige wedstrijd (Smeeing/BDC ver speelde in de slotminuten een ruime voorsprong) slaagde de Soester ploeg er ditmaal wel in het hoofd koel te houden en een zwaarbevochten 21-24 overwinning uit Hengelo mee te ne men. Smeeing/BDC startte deze wedstrijd met een gewijzigde opstelling; de jeug dige Charles vqn Zetten stond in de ba sis om vooral in aanvallend opzicht tot een ander spelconcept te komen. Deze keuze pakte goed uit. Olympia Henge lo, op voorhand licht favoriet voor deze wedstrijd, was verrast en moest lijd zaam toezien hoe hun'gasten uit Soest een 3-6 voorsprong namen. Hierna kreeg Olympia vat op het spel van Smeeing/BDC en langzaam maar ze ker kwamen zij terug. De Soester for matie verzuimde in die periode diverse goede mogelijkheden af te maken en bood Olympia zelfs de gelegenheid een voorsprong te nemen, 8-7. Smeeing/ BDC stelde echter orde op zaken en bij de rust stonden beide ploegbn weer broederlijk naast elkaar 9-9. Olympia nam in de tweede helft het initiatief en mede door een tijdstraf voor een van de Soesters kwam de thuisploeg op 11-9. Smeeing BDC herstelde de opgelopen schade echter snel en kon via goed uit gespeelde aanvallen de stand weer vlot gelijktrekken. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht en om en om sco rend was halverwege de tweede helft de stand 14-14. In een enerverend laatste kwartier trok Smeeing/BDC het spel naar zich toe en via drie doelpunten op rij van Paul van de Deijssel, die de nieuw ingezette keeper van Olympia Hengelo wist te verschalken, goed uit gespeelde overtalsituaties en twee door Jan Bunt koelbloedig benutte strafwor- pen kwam de Soester formatie op een 18-21 voorsprong. Nu moest de ploeg er echter voor waken om niet zoals in de vorige wedstrijd de ruim verworven voorsprong weer uit handen te geven. Het leek toch weer gevaarlijk te worden want Olympia kon door offensief en agressief verdedigen de marge verklei nen. Bij een strafworp kwam keeper Edwin Zoetelief zijn collega Mark Ver maak aflossen en hij wist dit Hengelose buitenkansje met de punt van zijn schoen te stoppen. Olympia dat was te ruggekomen tot 21-22 ging over op manverdediging maar hiervan profi teerden de Soesters door tweemaal een man heiemaal vrij te spelen en te sco ren: 21-24 een verdiende overwinning voor Smeeing/BDC. de wedstrijd dal deze tegenstander met dubbele cijfers moest worden versla gen. Ook in de tweede helft kon RKZ geen moment imponeren en werd door DVS/Knollentuin helemaal overlopen. DVS speelde de beste wedstrijd tot nu toe. Lr werd snel gecombineerd en men gaf de tegenstander geen moment de kans om in de wedstrijd te komen. Maar liefst achtmaal wist DVS in de tweede helft nog te scoren, waarbij vermeld moet worden dat de treffers van Ronald de Rooy en Johan Staal beauties waren. De overige zes treffers werden ge scoord door Jan van de Wielen (twee maal), Ronald de Rooy, René Ribbe rink, Dave Leijenhorst en Gerrit van de Laan (eenmaal). Enkele seconden voor t ijd kon RKZ toch nog de eer redden en de eindstand op 13-1 bepalen. De eerstvolgende wedstrijd speelt DVS op vrijdag 3 november om 20.00 uur in de Banninghal te Soesterberg voor de competitie tegen middenmoter Actif 2 uit Hilversum. De politie hield vorige week op de Bec- keringhstraat een 19-jarige automobi list uit Oss aan, die door zijn vreemde rijstijl de aandacht trok. De jongeman bleek bij controle niet in het bezit van een rijbewijs. Bovendien was de auto niet verzekerd. Die werd voorlopig in beslag genomen en de bestuurder zelf kreeg een proces-verbaal. Welpen 2: Smeeing BDC - Shot'73 1-5 Meisjesaspiranten B: SHVU - Smeeing BDC 7-2 Jongensaspiranten EMM - Smeeing BDC 7-7 Herenjunioren: Celeritas - Smeeing BDC 16-13 Damësjunioren: Limvio - Smeeing BDC 10-15 Damessenioren 4: Tornado - Smeeing BDC 17-12 Damessenioren 2: Smeeing BDC - HVN/Attila 3 8-11 Damessenioren 3: Smeeing BDC - LHV 2 15-9 Herensenioren 1: Olympia H. - Smeeing BDC 21-24 Herensenioren 2: Smeeing BDC - RHC 11-17 Herensenioren 3: Smeeing BDC - RHC 3 24-17 De eerste helft van het veldseizoen is gespeeld en de korfbalteams gaan weer in de zaal spelen. Logisch dat Eemvo gels 1 graag de goede resultaten van de afgelopen weken wilde voortzetten, om straks na het zaalseizoen vanuit een be hoorlijke positie te kunnen starten. MIA 2 zou het slachtoffer moeten wor den van deze voornemens. In de eerste helft waren de ploegen aar dig gelijk maar toch was het Willem Ol- dewarris die vlak na het begin van de wedstrijd 1-0 aantekende voor de Eem vogels. Vervolgens was het stuivertje wisselen. Aukje Wiersma, Marco Kuil en Jacqueline Kuijpers wisten te scoren voor rust. MIA in de eerste helft ook driemaal scoorde maar dat betekende dat de Eemvogels toch met een 3-4 voorsprong de rust ingingen. Na de rust hadden de Eemvogels een duidelijke opleving, die de hele tweede helft zou voortduren. MIA had hier duidelijk moeite mee en ze uitten hun Zaterdag 28 oktober is de eerste wed strijd gevist in de wintercompetitie die evenals de zomercompetitie tien wed strijden omvat. Uit de negen wateren die vermeld worden in het wedstrijd programma werd de Loodijk uitverko ren. Dit visrijke water tussen Bussum en Weesp staat vooral bekend om zijn goe de voornbestand. Deze ochtend gaven zij echter massaal niet thuis en bezorgden de meeste van de 24 deelnemers een teleurstellende visdag. Zoniet Sietse v.d. Esschert, die de competitie sterk begon en de eerste plaats opeiste. Hij ving hiervoor 23 stuks vis met een totale lengte van 3.74 m. De tweede plaats was voor Piet Limper met 3.25 m. een gespecialiseerde win- tervisser die pas als de dagen korter worden zijn hengel uitwerpt. De tien hoogst geëindigde deelnemers zijn: 1. S. v.d. Esschert 3.74 m. 2. P. Limper 3.25 m. 3. B. v.d. Hoef 2.88 m. 4. P. de Rond 1.72 m. 5. H. Prinsen 1.70 m. 6. Th. Bosman 1.69 m. 7. L. v. 't Klooster 1.60 m. 8. G. Kasius 1.49 m. 9. E. Kasius 1.16 m. 10. Ate Hooft 1.05 m. ongenoegen door veel en hartgrondig te mopperen. De Soestenaren hadden geen moeite met het vinden van de korf: Marco Kuil en aanvoerster Agnes Kraaikamp wisten beiden twee keer de korf te doorboren. Fons Verduin en Hilde Mercuur voegden hun doelpun ten aan het totaal toe. MIA wist daaren tegen slechts driemaal te scoren zodat Eemvogels 1 een schitterende 6-10 overwinning behaalde. Eemvogels 2 had een belangrijke wed strijd tegen medekoploper Altius. Winst zou hun een eerste plaats opleve ren, wat een prettige uitgangspositie is voor de tweede helft van het seizoen. In een sublieme wedstrijd stelden ze deze plaats zeker. Met doelpunten van Berry Cornelisse (3x), Miranda Koopman (3x), Nicole Nieuwénhuis (2x), Claudia Touwslager (2x), Robert-Jan Smits, Ronald van Bemmel en Jan van de Kuil lieten ze Altius alle hoeken van het veld zien. Eindstand 13-5. Eemvogels 3 kon zijn draai niet vinden en ondanks doelpunten van Ad Mid delkoop (2x), Hennie Koops, Nicole Nieuwenhuis en Ad van de Hoed verlo ren ze met 5-12. Bij de C-aspiranten waren het Danny Anema en Robin Lub, die beiden drie keer scoorden en de wedstrijd bepaal den. Er werd een 6-2 overwinning be haald. De wedstrijd Eemvogels Q1 tegen Exa- kwa Q1 kende een absolute uitblinker. Dit was Florian Broerse, die pas enkele wedstrijden gespeeld heeft. Maar dat mocht niet baten. Sjoerd Lub kon nog scoren maar Exakwa wist viermaal de korf te vinden, zodat de Soesters met 1 -4 verloren. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel.(02155)13014-12577 In verband met de reconstructie van de kruising Waldeck Pyrmontlaan - Prin senhof is de Waldeck Pyrmontlaan van maandag 30 oktober tot vrijdag 3 no vember voor alle verkeer in beide rich tingen afgesloten. Voetgangers kunnen wel van de straat gebruik maken. Het heeft lang geduurd maar toch werd het dan herfst. De druilerige regen bui ten kon de pret binnen niet bederven. Vanaf 11.00 uur 's ochtends was zon dag in Eldorado het een en al bedrijvig heid: poetsen, vlechten, opzadelen, omkleden en te paard. De heer Van Krugten - oud-internationaal jurylid - was bereid gevonden om een dertigtal ruiters en amazones op hun rijkunst te beoordelen. Over de hele dag werd er geen enkele proef onvoldoende beoordeeld. Het ni veau van de verrichtingen was dan ook zeer bevredigend, zoals de heer Van Krugten bij de prijsuitreiking ver woordde. Speciaal de verrichtingen van de manegepaarden en hun ruiters over troffen Krugtens verwachtingen. ''Ze bleven tenminste van de mond af en er werd goed van achter naar voren gere den. De ruiter^ mogen geen risico's ne men, rij voorwaarts! Voor de figuren geldt dat ze op de letter moeten worden gereden en mooi rond." Na iedereen succes gewenst te hebben met zijn ver dere carrière verliet een tevreden heer Van Krugten Eldorado. De uitslagen waren als volgt: N-proef (nieuwelingen): 1. J. ten Kate - Kitty 119 pnt. 2. S. Biermans - Spotty 103 pnt. Manegepaarden B-proef: 1. J. Gusky - Zetor 130 pnt. 2. F. de Goede - Zetor 125 pnt. M. Hutjes - Batho 125 pnt. 3. S. Dijkhuis - Willia 121 pnt. C. Gillens - Aranca 121 pnt. 4. B. Hoenders - Zetor 120 pnt. Privépaarden B-proef: 1. M. Laus - Bam Bam 127 pnt. 2. C. Stalenhoef - Cinoly 117 pnt. 3. M. Laus - Pebbles 114 pnt. M. Bolwerk - Winston 114 pnt. L-proef 4. I. Meesters - Docent 110 pnt. Op zaterdag 28 oktober waren er zes Kings Road Riders in Blaricum voor de laatste van zes streekcross-wedstrijden. Sander Bruinsma behaalde een tweede plaats bij de junioren. In deze cross be haalde Ronald Laurenseen vierde, Toi- ne Marsé een derde, Mare de Schiffart een tweede en Rudy K,rol een derde plaats. Bij de Experts behaalde Dennis Krol een eerste, Robin v.d. Wolk een eerste en Erwin Marsé een eerste plaats. Bij de Cruisers ging Erwin ook met een eerste prijs naar huis. Op zondag 29 oktober moesten de Kings Road Riders naar Hilversum naar de baan van de Sprinters. Slechter, had deze vereniging het niet kunne.t treffen. Ze hadden nog maar nel de baan veranderd en dat was geen ramp geweest als het droog was gebleven. Het was echter geen seconde droog en er was ook een harde wind. Geen lolletje om te moeten fietsen dus. Het was de laatste wedstrijd van het jaar en hij telde voor de- Regio-cup. Bij de junioren behaalde Sander Bruinsma een derde plaats, Toine Mar sé een vierde en Rudy Krol een zesde plaats. Bij de Cruisers behaalde Erwin Marsé een tweede, Örjan Kers een tweede en Sancho Kers een eerste plaats. Bij de Experts werd Dennis Krol eerste, Robin v.d. Wolk tweede, Erwin Marsé tweede, Örjan Kers eerste en Sancho Kers tweede. Voor de leden van de Vriendschap is het aktieve seizoen ten einde, en zijn de klassementen opgemaakt. Door de le den werden totaal in het seizoen 15.698 duiven ingekorfd, wat neerkomt qp een gemiddelde van 491 duiven per wed vlucht. Door de goede weersomstan digheden zijn de wedvluchten regelma tig verlopen. Ook door de leden van de Vriendschap zijn in groter verband goe de resultaten behaald. J. Koster is tevens kampioen geworden van de kring, welke meerdere plaatsen in de regio omvat, nl. Baarn, Amers foort, Nijkerk, Putten enz. met onge veer 600 leden. De Comb. Altenaar Reyerse werd voor de tweede maal ge- neraalkampioen van de Fondclub Gooi en Eemland. Tevens werd door deze combinatie ook op nationaal niveau ge weldig gepresteerd, wat te zien is aan 2 vroege prijzen tegen gemiddeld onge veer 15.000 duiven o.a. vijfde nat. St. Vincent en dertiende Dax op een af stand van 1000 km. Door J. Koster werd tevens het halve varken gewonnen, geschonken door het Vleescentrum. Ook werd J. Koster winnaar in de De Graaf C1000 kompe titie. Door diverse leden werden in de afzon derlijke categorieën eerste prijzen ge haald. t.w. Vitesse: C. Vaessen 2keer, J. Koster 3keer, C. Kaats en B. Schimmel. Midfond: B. Schimmel 2keer, J. Kos ter, A. Meesters, C. Bokma, W. Hoff- mann, C. Kaats en Comb. Raka. Fond: Comb. Rini, Altenaar Reyerse, W. Hoffmann en B. Schimmel. Jonge duiven: Comb. Rini 2keer, C. Vaessen 2keer, C.P. Jak en Zn, B. Schimmel, J. Koster en C. Kaats. Navluchten: J. Koster 2 keer, R. Schef- fers, H. Mol en Zn en B. Schimmel. Asduif 1989 J. Koster Keizer-generaal: J. Koster Kampioen B-groep: J. Beijer Kampioen C-groep: Z.K.H. Prins Bernhard.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19