25e Pijnenburgcross trekt ondanks regen vijfhonderd deelnemers Veel persoonlijke records voor AV Pijnenburg-atleten Red Stars simpel naar tweede bekerronde Ruime winst op Zeist voor DYSB Formation Danssportclub 'Quick Motion' voor 9e keer Nederlands Kampioen! WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT SPORT PAGINA 20 Gert de Ruygt winnaar halve marathon ATLETIEK ZWEMMEN "De Duinkikkers" tweede in Rhenen" GYMNASTIEK Nieuwe lessen bij 'De Springbokken' HOCKEY M.H.C. - Hockey SCHAKEN Patstelling op het Kanaleneiland Basketballers vergroten marge in de tweede helft: 83-60 BASKETBAL DAMMEN Sublieme dansprestatie in Den.Bosch Om half 12 precies werd door mede oprichter en nog steeds mede-organi- s'ator van de alweer 25e Pijnenburg- cross in succesie, Jan Veen de eerste cross over 2,5 km weggeschoten vanaf het atletiekcomplex aan de Bosstraat. Door de vele regen, die de dag ervoor en op de wedstrijddag zelf gestaag naar beneden viel, was het parcours extra zwaar geworden. Desalniette min was de organiserende vereniging A V Pijnenburg er weer in geslaagd het parcours loopvriendelijk te houden. Jan Veen, samen met Nellekè Boisse- vain, Piet Valk en Wim van Dorresteijn, de drijvende krachten achter de Pijnen burgcross van dit moment, begon des tijds met Piet Moree en Bep Kriek, de mensen van het eerste uur, aan dit in middels landelijk bekende en gewaar deerde loopevenement, dat vandaag aan de dag nog steeds vele deelnemers trekt. Helaas werd de 25e editie, van deskundig commentaar voorzien door speaker V(im Klarenbeek, niet begena digd door gunstige weersomstandighe den, waardoor de opkomst wellicht iets beneden de verwachting bleef. 2,5 kilometer Het sportief plezier was er desondanks niet minder om, hetgeen bleek tijdens de korte cross over 2,5 km, waar in hoofdzaak de jeugd acte de presence gaf. Deze maal was het Tom Kareisen van AV Pijnenburg, die bij de jongens won, vooi^ zijn clubgenoten Michael Breeschoten en Pepijn Majoor. Bij de meisjes trok Meta Berendse, ook lid van AV Pijnenburg aan langste eind, voor Carina Verhoeven en Marinde Boisse- vain, laatstgenoemde eveneens lid van AV Pijnenburg. Speciaal voor deze jubileum-editie wa ren voor elke afstand bijzonder leuke herinneringen bedacht, en met name de Frisbee, die de jeugd na afloop van de 2.5 km in ontvangst mocht nemen, viel in goede aarde. 5 en 10 kilimeter Piet Stalenhoef van het gelijknamige Auto-plaatwerk/spuitbedrijf en al 12,5 jaar vaste sponsor van de Pijnenburg cross loste het startschot voor 5 en 10 km, waarvoor zich enkele honderden deelnemers gemeld hadden. De strijd op de 5 km werd bij de heren gewonnen door Gijs Korlaar uit Soest, gevolg door Jan Willem Nieboer uit Bunschoten. Bij de dames werd de strijd gedomineerd door Henny Pot van A V Pijnenburg met op enige afstand ta lentvolle jeugdatletes en clubgenotes Monique van Leek en Dieuwke Moer man. Antonio Rames van AV Zuidwal uit Huizen won evenals in de Maart editie de 10 km, voor Pijnenburgatleten Dick van de Broek en Jim Clewell. De zege bij dc dames ging naar Manna Lukicn uit Laren, die Dinie v.d. Berg van AV Pijnenburg voorbleef. Dinie op haar beurt werd gevolgd door Paula Dunne- bier van BAV, die de derde plaats op eiste. 15 kilonieter Op deze afstand kwam bij de dames Thea Steentjes van de organiserende vereniging het beste uit de voelen, ge volgd door Bea Splinter uit Bussurn, terwijl bij de heren Edwin van de Loop uit Oss de zege naar zich toetrok. Halve marathon Dc meest tot de verbeelding sprekende afstand blijft loeh steeds weer de wed strijd over ruim 21 km die, bij welke weersomstandigheid dan ook, immer als zwaar wordt ervaren, en wellicht daarom bij vele atleten en atletes op de loopagenda slaat. Ook deze keer had den de weergoden geholpen om par cours er het niet gemakkelijker op te maken. Direct na het startschot, gelost door Di- ni de Wolf die gedurende alle 25 geor ganiseerde Pijnenburgcrossen de in schrijving heeft verzorgd, nestelde de Marathon Etten-Leur Regen en wind vormden afgelopen za terdag het decor rond dc door rniin 5500 enthousiaste niarathongangers bezochte I lerfstmarathon van Etten- Leur. De gezellige drukte in de dorps kern, alsmede de goede organisatie deden de deelnemers de echt optimale weersomstandigheden volledig verge ten. Op de halve marathon, die een half uur voor de hele marathon wegge schoten werd, deden namens AV Pij nenburg een tweetal dames uit de lan ge afstandselektie mee, t.w. Henny Pot en Mart van Hal. Ruim 3000 lo pers en loopsters hadden zich hiervoor gemeld. Henny Pot kwam uit op 1.26.05, waarmee zij het door liaarge- stelde doel, een redelijke tijd neerzet ten, gerealiseerd zag. Mart van Hal leek ook af te stevenen op een tijd rond de 1.26, maar een verve lende valpartij wierp haar iels terug: 1.28.00. Winnaar van de halve mara thon bij de heren werd John Vermeule van Dynamo uit Goes in 1.06.34. Trainer-coach Jeroen Majoor, zelf ook aanwezig bij deze marathon had de meeste van zijn lange afstandlopers (ze ven lopers) ingezet op de hele mara thon, die de organiserende vereniging Achilles uitgezet had door prachtige natuurgebieden als de Pannehoef en de Rucphense heide. Henk Wallet en Bert van Velzen, beiden erop gebrand hun persoonlijk record, dat boven de drie uur lag, aan te scherpen, begonnen een drachtig aan de grote klus over 42 km en 195 meter. Tot aan het 30 km punt bleven ze goed bij elkaar en toen werd al duidelijk, dat een tijd binnen de drie uur te realiseren was. Henk Wallet bleek gedurende de laat ste 10 km de betere benen te hebben en finishte op de Dreef in Etten-Leur na 2.53.37, waarmee hij ruim onder zijn beste tijd tot nu toe bleef. Bert van Vel zen hoefde slechts enkele minuten toe te geven op zijn trainingsmaatje en bracht eveneens een nieuw persoonlijk record op de klokken: 2.55.48. Voor trainer-coach Jeroen Majoor wederom een leuke opsteker, daar de afgelopen weken door onder anderen Harry van Brummelen, Simon Schreur, Rene Hoksbergen en Eef v.d. Brink ook al zeer goede prestatie waren neergezet op de marathon. De eerstvolgende Pijnenburgatleet, die binnenkwam, was Henk van Hal (Vet 1), die tot ieders verrassing, in hel minst van hemzelf, Gen prestatie van formaat afleverde. Tezamen met ploeggenoten Ulrich Manders, Rob Jansen en Gerard Roest had Henk tot het 20 km punt samen opgelopen, doch hij was deze dag in zo goede doen, dat alleen zijn trainingsmaatje Gerard Roest hem nog tot het 25 km punt kon volgen. Daarna moest ook deze hem la ten gaan. Stond zijn persoonlijk record lot op dat moment nog op 3 uur en 26 minuten: aan de finish bleek Henk van Hal er maar liefst 13 minuten van afge haald te hebben: 3.13.00. Gerard Roest, die zes jaar geleden zijn laatste marathon liep en sindsdien met vele blessures te kampen had, liep ho ven verwachting naar een tijd onder de 3 uur en 20 minuten. Op Henk van Hal moest hij zaterdag wel enkele minuten toegeven, maar op de meet liet hij 3.15.38 voor zich afdrukken, waarmee hij slechts 23 seconden boven zijn pere- soonlijk record uitkwam. Ulrich Manders (Vet l), slaagde ook ruim in zijn opzet om zijn persoonlijk record op deze klassieke afstand te ver beteren. Alhoewel met name de kilo meters tussen de ,32e en 36e hem het moeilijkst vielen, kwam Ulrich tenslot te uit op 3.23.04, waarmee hij 4 minu ten sneller was dan ooit tevoren. Rob Jansen, tot 20 km uitstekend draaiend, bleek in het tweede deel van de mara thon toch de terugslag daarvan te on dervinden. Op het 30 km punt lag hij nog slechts op enkele minuten van zijn ploeggenoten, maar daarna werd het echt zwaar voor hem. De laatste kilo meters werden een gevecht tegen zich zelf en de klok. Desalniettemin verbe terde ook hij zijn persoonlijk record en bracht dat op 3.37.43. Kees van de Kop (Vet 1) tenslotte deed het in Etten-Leur zeer behoorlijk. Ging hij aanvankelijk gewoontegetrouw te snel weg 10 km in 42.30!), en werd hij na ca. 11 km bijbehaald door zijn ploeg genoten: gedurende de rest van de ma rathon liep hij zijn eigen race om uitein delijk nog dicht in de buurt van de tijd van Rob Jansen te komen. Kees liet aan de meet een tijd voor zich afdrukken van 3.42.36. De hele marathon werd dit jaar gewon nen door de Belg de Vogt, die een tijd van 2.18.53 realiseerde. Op de tweede plaats eindigde de winnaar van vorig jaar Jan Dirk Hazeleger van de Hague Road Runners in 2.19.49. latere winnaar Gert de Ruygt van AV Pijnenburg zich samen met clubgenoot Joop van Leyenhorst op kop. Eenmaal in de bossen van het landgoed Pijnen burg liet Gert, die ook al de Maart editie naar zijn hand zette, er geen twijfel over bestaan, wie vandaag de sterkste was. De enige die hem nog redelijk kon vol gen was Nico Doornekamp uit Hoeve laken, doch aan de meet had Gert bijna een minuut voorsprong opgebouwd. De eindtijd van Gert de Ruygt was nu 112.54, waarmee hij 2 minuten langza mer was dan in Maart dit jaar. Doornekamp realiseerde een tijd van 1.13.43, goed voor een tweede stek, terwijl Pijnenburgatleet Harry van Brummelen, die zich lang/aam maar zeker vanuit een achterhoedepositie naar voren had gewerkt, een derde plaats bezette. Bij de dames was hel voor wat de eerste drie aankomenden betreft alles A V Pijnenburg wal de klok sloeg: Op de eerste plaats legde beslag Adri vail de Zon in 1.29.38. terwijl Mart van Hal als tweede eindigde in 1.31. De derde plaats was voor Flly Moerman, weggelegd. De 25e editie werd mede een succes, dankzij de bereidwillige (financiële) steun van de bakkers Ben en Wim Ra demaker alsmede bakker Wim van Leek, Sport/aak Nic. van Dam. Aanne- mings- en wegenbouwbedrijf Henk Hendrikse, PROC AR auto- onderhoudsmiddelen. en auto-plaat werk en spuitbedrijf Piet Stalenhoef. Ook de v.v. SEC*, die weer gelegenheid gaf voor kleed- en douchegelegenheid, werd evenals huurman SO Soest voor hun hulp die zi j in de afgelopen jaren de organisatie geboden hebben, in de bloemetjes gezet. Op uitnodiging van de ZV "De Blauwe Schuur", die na de sluiting van het zwembad in Amerongen nu standplaats Rhenen heeft, zwommen de Duinkik kers mee, in een wedstrijd met interna tionaal tintje. Ook een Franse ploeg was present in Rhenen in het kader van een uitwisseling, De Duinkikkers werden 2e met een halve punt verschil achter deze zeer fanatieke Franse ploeg, die zesmaal per week traint. Felle tegenstand werd geleverd door de Duinkikker-zwemmers, die met 17 ere plaatsen naar huis gingen. Drie eerste plaatsen door Frits Wibbelink die ook het clubrecord op de lOOm. wisselslag verbeterrde, 1.04.7 lOOm. vrij in 55.6 en 50m. rugslag in 32.5. Xander Bre- mer verbeterde zijn persoonlijke tijden op de lOOm. wissel en de lOOm. vrijc- slag, resp. 1.16.9 en 1.02.4 (2e) en An- nuska van Drie werd eerste met de lOOm. wisselslag 1.21.6, derde met lOOm. vrijeslag 1.14.4 en tweede met de 50m. rugslag 40.7. Sonja Pappot be haalde een tweede plaats bij de lOOm. wisselslag 1.24.4 en lOOm. vrijeslag 1.13.5 terwijl Casper Arnold eerste werd met 50m. rugslag in een tijd van 38.0. Jorik Bremer verbeterde een per soonlijke tijd op de lOOm. vrijeslag 1.10,9 en Bianca van Dorresteijn be haalde twee derde plaatsen, lOOm. wis selslag 1.21.2 en lOOm. vrijeslag 1.14.5 terwijl zij eerste werd op de 50m. rug slag 37.7. Annelieke Druyff werd hier derde in een tijd van 42.3. Bij de 50 meter-nummers, een leuke af stand voor vooral de jongere jeugd gin gen de eerste plaatsen naar Inge de Jong 50m. schoolslag 41.3 en 50m. vrijeslag 34.5 terwijl zij derde werd op de 50m. rugslag 39.3. Op deze slag werd Ivor Bosch derde in 47.1, hij zwom de 50m. vrijeslag in 39.3 en werd eerste. Ronald van Ophoven werd derde op deze slag 31.7 en tweede bij de 50m. rugslag 40.1 ook tweede hier werd Mirjam v.d. Wal 44.5 terwijl de steeds beter zwemmen de Eric van Walsem een derde plaats behaalde met de 50m. rugslag 41.1 en tweede werd bij de 50m. schoolslag 41.7. Inge van Nimwegen zwom een prima tijd op de 50m. vrijeslag 39.4 ter wijl Rob Zandstra hier 44.2 zwom. Direct na deze zeer gezellige en sfeer volle wedstrijd werden de bekers uitge reikt door de burgemeester en trainen de Duinkikkers alweer voor de volgen de competitie-wedstrijd 'op zondag aanstaande, die gezwommen wordt in het nieuwe zwembad van Diemen. Dat je bij "De Springbokken" behalve gymnastiek nog allerlei ander bewe gingsactiviteiten kunt beleven is alge meen bekend. Het uitgebreide lesroos ter is - op veler verzoek - opnieuw met enkele bijzondere mogelijkheden ver rijkt. Er worden momenteel wachtlijsten aangelegd voor lessen op het gebied van jazz-ballet voor dames van 16 jaar en ouder (op maandag van 18.00 tot 19.00 uur aan de Paulus Potterlaan onder lei ding van Mien van HeeringenL aero- bic-dance voor meisjes van 12 tot 16 jaar (op maandag van 18.30 tot 19.30 uur aan de Paulus Potterlaan onder lei ding van Leontien Krops) en gymnas tiek voor dames van 16 jaar en ouder (opdonderdag van 20.30 tot 21.30 uur aan de Hartweg onder leiding van Tanja van Eek). De leidsters hebben er in beginsel geen bezwaar tegen dat ook jongens en heren zich willen bezig houden met jazz-ballet of aerobic-dance. Afhankelijk van hun belangstelling kunnen zij later wellicht in afzonderlijke of gemengde groepen optreden. Alle lessen worden deskundig begeleid en kunnen op elk gewenst moment worden begonnen. Ze zijn uiteraard "good for the body", het ontwikkelen van een modern ritme-gevoel en een allround spierbehandeling. Ze kunnen een begin zijn voor show-dance a la film en theater. De gymlessen zijn als van ouds gericht op gezelligheid, lenigheid en kracht, alsmede het bevorderen van een goede lichamelijke conditie. In alle gevallen leidt het volgen van deze lessen lot het versterken van de persoonlijk heid en de sociale contacten met leef tijdgenoten. De slogans 'Een en al be weging' en 'Goed voor lijf en leden' worden op deze manier bij "De Spring bokken" elke dag waargemaakt. Wie meer wil weten dan hier vermeld staat, kan bellen met telefoon 12124 en bij geen gehoor met 15232 of 17302. Ook is iedereen welkom op het vereni gingskantoor aan de Laanstraat 93a in do morgenuren van maandag tot en met donderdag. Uitslagen zaterdag 28 oktober: Jongens: Soest Al - Leusden Al 1-3 Soest A2 - IJssclm.vog. A2 4-0 Soest B I - .Schaerweijde B2 1 2-1 Maarssen B3 - Soest B2 3-4 Soest C'|f - Woerden ('2 2-2 Ni|kerk ('I - Soest ('2 6-0 Soest ('3 - Kampong '3 3-3 Soest Dl - Kameleon 1)1 5-1 Amersfoort 1)2 - Soest 1)2 4-0 Meisjes: Leusden Al - Soest Al 3-0 Soest A2 - Vianen A2 5-1 Soest Bl - Hilversum Bl 0-2 Weesp BI - Soest B2 1-2 Soest B3 -Bunschoten BI 8-1 Phoenix B2 - Soest B4 0-13 SC'HG '2 - Soest I 1-1 Soest ("2 - Dorsten Cl 2-0 Gooische 1)1 - Soest 1)1 3-1 X'ulemborg 1)1 - Soest 1)2 4-0 Uitslagen zondag 29 oktober: Heren: Soest 1 - Nieuwegetn 2-1 Soest 2 - Schaerweijde 6 2-0 Soest 3 - Schaerweijde 8 4-1 Amersfoort Ci - Soest 4 1-1 Fletiomare 5 - Soest 5 2-1 Schaerweijde 12 - Soest 6 5-2 Muiderberg A - Soest A 1-1 Maarn B - Soest C' 1-4 Dames: Soest 1 - Weesp 1-0 Be Fair 2 - Soest 2 2-0 Soest 3 - Be Fair 4 3-8 Soest 4 - SCHC 7 1-3 Soest 6 - Woerden 4 3-0 In de spannende openingswedstrijd van de externe competitie van de Stichtse- Gooise Schaakbond heeft de eerste zit ting een tussenstand opgeleverd va'n 3,5-1,5 voor Soest 1 tegen het uit de KNSB afkomstige Kanaleneiland te Utrecht. De Soester schakers moesten wel diep in hun uitgebreid arsenaal van varianten tasten om die van de Domste- delingen met succes te kunnen bestrij den. René Boekhoff veroverde het eerste punt. Het paard van zijn opponent gleed uit, waardoor deze zich misnoegd naar huis spoedde. Erik de Haan hield aan het sterke derde bord de stellingen bekwaam in evenwicht en scoorde der halve een half punt. Debutant Paul van der Hammen kwam heel goed uit de opening, maar gaandeweg werd er een paard kreupel en ontstond er een slech te loper, zodat hij na dappere strijd wel moest capituleren. Lars Bouma speelde systematisch en trefzeker. Al combinerend en deduce rend verschalkte hij een paard en dat was ruim voldoende voor de overwin ning. De tweede debutant, Erik Swinkels, is de nieuwe ster aan het Soester schaak- firmanent. Met een listige afleidings manoeuvre maakte Erik de aanval van zijn rivaal vleugellam en hij won over tuigend. De afgebroken partij van Fedde van Tuinen en die van Jan de Gier moeten voor Soest als verloren worden be schouwd. De afgebroken partij van Gerrit Muis biedt een reële mogelijk heid op remise. Als einduitslag van de wedstrijd wordt een gelijkspel verwacht en dat is tegen deze sterke Utrechtse club meer dan verdienstelijk. Het eerste herenteam van Red Stars heeft zaterdagavond de tweede beker ronde bereikt. De Soester basketbal lers wonnen in sporthal Beukendal met 83-60 van HBC. Red Stars begon het duel niet een 10-0 voorsprong, omdat de gasten uit Heerhugowaard in de reguliere competitie één klasse hoger spelen. Al snel werd duidelijk dat Red Stars niet hoefde onder te doen voor HBC. De teams hielden elkaar nagenoeg in evenwicht en na tien minuten was de marge vrijwel onveranderd: 24-12. Hoewel de ploeg van trainer/coach Ri- nus Valk de wedstrijd controleerde, hadden de spelverdelers aanvankelijk moeite de opbouw in goed.e banen te leiden. Red Stars was daarentegen dankzij Jan van Maanen en Cock van de Lagemaat onder de borden in het voor deel en dat resulteerde halverwege in een 45-31 voorsprong. Daarna was het vooral Willem-Jan Topper die de aanvalslijnen goed uit stippelde, waardoor Red Stars de be zoekers op een grotere achterstand kon zetten. Mede door de inbreng van Van de Lagemaat die 25 punten afdrukte, zegevierde Red Stars met 83-60. In de tweede ronde ontmoet de ploeg Waddinxveen Flyers dat vorig seizoen uit de klasse van Red Stars promoveer de en derhalve voor het eerste fluitsig naal met een 10-0 achterstand zal wor den geconfronteerd. De trainerswisseling bij het tweede he renteam heeft Red Stars geen kwaad gedaan. De formatie zit qua spel duide lijk in de lift en verraste zaterdag de re serves van Dunckers. Nadat de Hilver summers in het begin van het seizoen een simpele zege boekten op Red Stars, werden ze ditmaal in eigen hal versla gen. De Soesters wonnen met minimaal verschil dankzij een score in de laatste vijf seconden: 60-61. Dames Het tweede damesteam van Red Stars consolideerde de goede klassering door Leerdam met 49-36 te verslaan. De wedstrijd ging met name in de eerste helft (25-20) gelijk op. In een felle tweede helft besliste Red Stars met de goed spelende Patricia Kolsteeg, Caro- lien Hilhorst en Yvonne Hurenkamp het duel in haar voordeel. De voordeli ge marge werd uitgebouwd tot 49-36 en de verdiende zege op het uitgebluste Leerdam was een feit. Jeugd In Schagen moesten de jongens junio ren opboksen tegen een taaie zone-ver dediging. Rebound'84 oogstte daar mee succes en leidde halverwege met 34-25. Pas na de rust kon Red Stars in dit bekerduel de weg binnendoor vin den en werd de verdediging van Re bound'84 keer op keer gepasseerd. De thuisploeg vluchtte in een time-out, maar Red Stars ondervond tegen de daaropvolgende man-to-man verdedi ging evenmin noemenswaardige pro blemen. Concentratieverlies brak de Soesters in de laatste twee minuten bij- na op. Red Stars moest tien punten inle veren, maar won alsnog met 61-57. Willem van de Kerkhoff was topscorer met 15 punten. Uitslagen: Heren 1 - HBC (beker) 83-60 Heren 2 - Dunckers 61-60 Dames 2 - Leerdam 49-36 Dames 3 - Jullie 18-49 HA1 - Rebound (beker) 61-57 MB1 - Leerdam 84-18 MB2 - Dunckers 51-50 MCI - Green Giants 41-51 Welpen 2 - New Stars 33-80 Welpen 3 - Woodpeckers 10-101 Programma De damesselectie komt morgenavond uit in de eerste bekerronde tegen Sphinx. De wedstrijd tegen de club uit Wageningen wordt gespeeld in sporthal Beukendal en begint om half acht. De heren oefenen daarna tegen Blue Her ons dat één klasse hoger de ranglijst aanvoert met Shooters uit Bunschoten. Sporthal Beukendal vormt zaterdag vanaf 13.00 uur het decor van een groot aantal competitiewedstrijden van Red Stars. Het eerste herenteam ontvangt om 19.30 uur Luba uit Zoeterwoude. Red Stars moet als lijstaanvoerder kun nen winnen van het bescheiden geklas seerde studenten team. De jongens ju nioren spelen om 17.30 uur tegen Hur- ricanes uit Spijkenisse. Hel eerste tiental dat maandag thuis speelde tegen Zeist, heeft het vertrou wen in eigen kunnen weer geheel terug. Met vijfmaal winst, twee nederlagen en drie gelijke spelen werd zeer overtui gend met 13-7 gewonnen. H. de Waard, die in de opening al twee schij ven was voor gekomen, had verder geen moeite met van de Kolk: Ook Cljir. Bakker (de nestor van het in 1983 gefuseerde O.K.K.) was weer in goede vorm, evenals L.M. van de Laan (oud U.P.D.B.-kampioen). Zij wonnen overtuigend. Ook de Bruyn en van 't Klooster haalden de volle buit binnen. Wéilstra kreeg zijn eerste nederlaag van dit seizoen te verwerken. De opstelling: D.V.S.B. I O.G. Zeist 1 1H.de Waard - C. v.d. Kolk 2-0 2. G.L. de Bruyn - P. Swinkels 2-0 3. B. Weistra - E. Dawath 0-2 4. Chr. Bakker - J. Geleinse 2-0 5. M. Mulder - J. Belgraver 1-1 6. H. Schouten - M. Reebergen 1-1 7. Th. Schimmel - K. Krismadath 0-2 8. L. v.d. Laan - J. v. Setten 2-0 A. v.d. Ploeg - L. Dros 1-1 10. E. v.'t Klooster - J. Spilker 2-0 Tweede tiental Het tweede tiental speelde uit tegen Kortenhoef, een van de vier clubs die ongeslagen aan kop gaan. Na een goede en spannende wedstrijd werd met 11-9 verloren, geen slecht resultaat maar nog steeds geen punten. L. van Brummelen behaalde een mooie overwinning. Hij had twee jaar niet meer gespeeld wegens studie. Dat be wijst eens te meer dat hij in de eerste klas nog heel goed mee kan. G. Muis aan bord tien haalde als eerste de volle winst binnen. De topborden konden het weer niet bolwerken en A. van Oosterom en E. Davelaar moesten de eer aan hun tegenstanders laten. Dit ervoer ook Hageman tegen Alberto. De opstelling: Kortenhoef 1 D.V.S.B. 2 1. J. Luiches - A. v. Oosterom 2-0 2. T. v. Leeuwen - M. Lambrechts 1-1 3. C. Privé - E. Davelaar 2-0 4. K. Spaan - J. Nuyten 1-1 5. E. Pos - T. v.d. Meer 1-1 6. M. Alberto - H. Hageman 2-0 7. T. Lamme - A. Butzelaar 1-1 8. H. Dukse - J. Kwakernaat 1-1 9. T. de Slaa - L. v. Brummelen 0-2 10. A. Kooi - G. Muis 0-2 Programma: 2 november N.D.G. 1 - D.V.S.B. 1 In het gezellige, goed gevulde sportcen trum "Maaspoort" in 's Hertogenbosch werden afgelopen zondagavond de Ne derlandse Formatie-danskampioen- schappen verdanst. Het "Quick- Motion-Latin A-team met trainer Wim Slingerland kwam opnieuw het verst en wist voor de negende keer beslag te leg gen op de eerste plaats in de eindrang schikking bij het Latin-dansen. Belangstelling Het negende Nederlandse kampioen schap is een prima opsteker voor Wim Slingerland en zijn gracieuze mannen en vrouwen in hun prachtige, smaak volle kostuums. Slingerland is volop in de running om straks, in 1992, met zijn team naar de Olympische Spelen af te reizen, waar het formatiedansen tot de- monstratiesport wordt uitgeroepen. Alleen die omstandigheid al is voor de Soester trainer een geweldige erken ning, sinds hij zo'n dikke tien jaar gele den deze sport vanuit Amerika naar Nederland haalde. Het peil waarop het winnende team, dat vanaf het begin on der zijn bezielende leiding heeft ge staan, opereert is van een dermate in drukwekkend hoog niveau, dat het al bijzonder gek moet lopen als dat Ne derlands kampioenschap ook volgend jaar en in 1991 niet zal worden binnen gehaald, want dat laatste vooral is straks het enige juiste uitgangspunt om voor uitzending in aanmerking te komen. Beeldschoon Wie van kleur, muziek en mooie dames en heren houdt en niet in de buurt van Soete Lieve Gerritje was, heeft zondag veel gemist. Een vak-jury telde de pun ten en besliste. Beeldschoon waren vooral de kostuums van alle ploegen. Zonder uitzondering prachtige staaltjes van creativiteit, smaak en kunstig kleer makerschap. Vaak met angstig uitzien de, flinterdunne 'tui'-draadjes schijnt het tule en de zijde van de dames 'er gens' aan vast te zitten. De heren lijken solider aangekleed te zijn. De vlot verlopen afwikkeling van de avond op een scherp tijdschema getuig de van een prima organisatie. Quick- Motion-A liet er vanaf de start geen twijfel over bestaan. Glad, snel, gedurfd en met veel elegance ging het team re gelrecht op het doel af: het negende kampioenschap bij de afdeling Latin American. Acht teams De strijd in Den Bosch ging zowel in de categorie Ballroom als bij het Latin American-dansen tussen acht teams uit de hoofdklasse in Nederland. Na de voorrondes, die 's middags aan de orde kwamen, bleven voor het avondgebeu- ren met veel publiek, per rubriek vijf teams over. Quick-Motion nam met twee teams deel in de categorie Latin American, die beide tot de demi-finales wisten door te dringen. Het A-team legde uiteindelijk beslag op de eerste plaats, waarmee voor de negende keer een Nederlandse kampioensbeker in de rijk beladen prijzenkast kon worden ge plaatst. Ongelukje Waar veel andere sportteams reserves op een bankje langs de lijn hebben, ont breekt dit door de gecompliceerdheid van de te dansen figuren bij de forma tie-teams. Een omstandigheid die zeke re risico's met zich meebrengt. Dat bleek in Den Bosch, toen ééen van de dames, Nicole van de Veen, zich bles- Trainer Wim Slingerland en het glo- riërende A -team van Quick Motion. seerde bij een slippartijtje en de spieren in haar arm, vlak bij de elleboog, kneus de. Dansen in de finale met 7 paren is onuitvoerbaar; de choreografie is geba seerd op 8 paren en zorgt alleen bij volle bezetting voor een uitgekiend even wicht, dat uitsluitend als complete een heid jureerbaar is. Na veel assistentie (van o.a. een aanwezige fysiotherapeut van een bevriend team) werd de in eer ste instantie ernstig uitziende zaak ge klaard en kon de sportieve plicht op volle sterkte worden vervuld. Het ovationele applaus moet de over gelukkige dames en heren èn hun trai ner die nacht tot dichtbij Soest in de dankbare oren hebben geklonken. Een succesvol toernooi dat werd georgani seerd door de afdeling Formation Dans Promotion van de N.A.D.B.„de Neder landse Amateur Dans Bond. Wie meer wil weten over Formatie-dansen neem contact op met Formation Danssport club "Quick-Motion", Soest, telefoon 17954. De volledige uitslag van de Nederland se Kampieonschappen in Den Bosch luidde: Latin American: 1. Quick-Motion-Soest-A 2. Vida, Doetinchem 3. Doublé V, Hoorn 4. Old Forrest, Oudenbosch 5. Quick-Motion-Soest-B Ballroom: 1. Vida, Doetinchem 2. Swing and Sway, Meppel 3. Old Forrest, Oudenbosch 4. Hulska-Team, Lichtenvoorde 5. Peat Moor, Hoogeveen.

Soester Courant | 1989 | | pagina 20