fCdr/y Beide Kerstdagen diner-dansant ^boxtltuitfen aruóhocK 'Frappant' van Paul Haenen WOENSDAG 1 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 WOENSDy L Vrijdag 4 november in C-drie Yvonne Hamaker (Soest) exposeert aquarellen in C-drie Tentoonstelling 'Oud Speelgoed' méér dan een regio-gebeuren Bnlennenwedstrijd voor een Kerst in stijl Reserveringen 02155 - 1 38 07 Reserveer tijdig om teleurstelling te voorkomen. iJ£ Morgenavond in C-drie André v.d. Heuvel en Sjoukje Hooymaayer in muzikale komedie "Onze Kreek" •A Aanstaande zaterdag: Solistenconcours P.V.O. Nadjezjda van Ittersum (Soest) exposeert in 'Lieve Vrouw' Bloemenseance PASO Cantatedienst in Baarn Lustrumconcert van Domcantorij Filmhuis: 'Old Wel!' Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Dienst: "Een uur voor iedereen" Vrijwilligers Vakature Bank Vakaturebank Soest opent feestelijk! Cultureel Creatief Centrum Soestand Soestand is een praatshow van en voor de Soester bevolking. In Soestand wordt ruimte gemaakt voor informatie, discussies, gedachten, meningen, ludie ke acties en gezelligheid. Soestand kent een aantal vaste onderdelen: een debat, een intervieuw, de V.I.P.-room en "het hoge woord". Iedere maand worden er gasten uitgenodigd die iets te zeggen (zouden kunnen) hebben over een ac tueel onderwerp. Momenteel is er heel wat te "doen" over winkels in Soest. We nodigen daarom iedere winkelieren be langstellende uit voor Soestand op. 5 november a.s., want in een debat wordt deze problematiek uitgebreid aan de orde gesteld. Aanvang 15.00 uur. "Onze Kreek" In een muzikaal blijspel treden morgen, 2 november, twee bekenden uit de t.v. en theaterwereld op in C-drie. André van den HeuVel en Sjoukje Hooy- maayer laten in een reeks vermakelijke scenes en liedjes zien dat het leven niet eenvoudig is. Vooral niet als je met een gloednieuwe sta-caravan op een olie- vervuild weilandje komt te staan. "On ze Kreek" begint om 20.30 uur. De toe gang is 15,--, CJP/Pas65 12,50. Reserveren is mogelijk. "Frappant" Van geheel andere aard is de theater voorstelling "Frappant" van Paul Hae- nen. In de voorstelling zijn de bekende typetjes Margreet Dolman en Ds. Eppe Gremdaat te beluisteren, Paul Haenen zelf, Dammie van Geest en muzikant Willem Jeths. Aanvang 20.30 uur. Toe gang 15,--, CJP/Pas65 12,50. Re serveren is mogelijk. Theaterbehoefte Om een volle zaal te trekken moet je een bekende theatergroep uitkopen (zo heet dat in jargon). Om een bekende theatergroep uit te kunnen kopen, moet je een groot budget tot je beschikking hebben. Met een klein budget kun je al leen niet zo dure, niet zo grote, niet zo bekende groepen uitkopen. Met die niet zo grote, niet zo bekende groepen trek je niet zo veel publiek. De op brengst van de kaartverkoop is dan niet zo hoog. Het ministerie van WVC is er voorstan der van de subsidie van theatergroepen te koppelen aan publieksaantallen. Groepen willen dus liever optreden in zalen waar veel publiek in kan. Kleinere zalen hebben dan het nakijken. Om grote aantallen publiek te trekken worden de groepen haast gedwongen om publieksvriendelijke voorstellingen te maken. Vernieuwing, groei, ontwik keling worden dan wel heel moeilijk. In C-drie worden binnen de mogelijkhe den van budget, zaal, podium, agenda en beschikbare menskracht theater groepen geprogrammeerd. Uitgaande van de gedachte: liever weinig groepen, maar veel kwaliteit (duur dus). Een af wisselend programma: een voorstelling vol liedjes, een cabaret, een blijspel, een musical; voor elk wat wils. Een onlangs gehouden enquete heeft aangetoond dat er in Soest veel behoefte bestaat aan theater. C-drie zal in de komende jaren aan kunnen tonen of de gegevens van de enquete juist zijn. Uit ervaring weten wij dat groei in Soest niet explosief is. Het onderdeel creatieve cursussen is een goed voorbeeld van langzame maar gestage groei. Voor cultuur zal dat niet anders zijn. Kinderbios Op 10 november draait in de Kinder bios een tekenfilm voor de jongere kin deren (4 - 10 jr), Soffie de kleine heks. Soffie is een heksje van nog maar 127 jaar. Ze woont met haar raaf Kobus in het bos. Soffie wil graag meedoen met het dansen op de midzomernacht, maar de heksenleidster vindt haar nog veel te jong. Samen met Kobus beleeft Soffie dolle avonturen en haar toverkunsten worden steeds beterAanvang 15.45 uur. Toegang 2,50. Jazz Op zondagmiddag 22 oktober werd in het Witte Café een schitterend concert gegeven door de internationaal be faamde zangeres Diana Beerta. In haar combo zat o.a. Eddie Connard (van Wall Street Crash). Een stel apart, wat heel wat humor in het concert bracht en waar het publiek met enthousiasme op in ging. Kwalitatief stond dit concert op een zeer hoog peil, met fantastische stemmen, een indrukwekkend strakke ritmesectie en een aantrekkelijk en af wisselend repetoire. Het concert van 19 november wordt niet gegeven door een jazz-formatie. Integendeel, het wordt een jam-session. Dat wil zeggen, een soort instuif voor muzikanten en luiste raars, waarbij van de muzikanten een gelegenheids formatie wordt gemaakt. Of misschien wel meerdere formaties, afhankelijk van het aantal. De toegang is zoals gebruikelijk gratis. Expositie De expositie in de maand november is van een inwoonster uit Soest, Yvonne Hamaker. Zij maakt aquarellen en haar onderwerpen zijn bloemen, stillevens, landschappen, portretten van kinderen en huisdieren en meer recentelijk, an tiek speelgoed. De expositie is dagelijks te bezichtigen vanaf 1 november. Wordt verwacht novemberexpositie Yvonne Hamaker 2 november "Onze Kreek", blijspel van André v.d. Heuvel en Sjoukje Hooymaayer 4 november"Frappant", theatervoor stelling van Paul Haenen 5 november Soestand met "winkel oorlog in Soest?" 10 november Kinderbios: Soffie, de kleine heks 17 november Literaire avond: An- dreas Burnier 18 november workshop literatuur en poëzie 19 november jam-session 26 novemberBelgische middag met 't Kliekske 'Een voorstelling over de twijfels, de verlangens en de eigenaardigheden van het leven' staat er als ondertitel op het affiche. Klinkt dat nu een beetje zwaar op de hand, of juist wat oppervlakkig? Wie weieens een voorstelling van Paul Hae nen op de televisie heeft gezien, weet dat alles wat gezegd wordt heel simpel lijkt, maar het toch niet is, dubbelzinnig uit te leggen, maar toch juist aan duide lijkheid niets te wensen over laat. Paul Haenen is bekend van zijn typetjes Margreet Dolman en Dominee Grem daat. Naast zijn werk bij de omroep be staan zijn werkzaamheden voor een groot deel uit schrijven: Medio 1976 debuteerde hij als toneelschrijver en in middels heeft hij er een twintigtal op zijn naam staan. Zijn meest recente stuk, "Een bijzonder prettig verge zicht", was een ongekend succes in de theaters en werd vorig jaar op de t.v. uitgezonden. Gekoppeld hieraan werd een portret van Mary Dresselhuys, ge maakt door Haenen, uitgezonden. Zijn debuut als romanschrijver maakte hij in 1985 met "Wacht maar, jongen" en als columnist is hij wekelijks te lezen in het Parool. Begin 1988 werd een tijd schrift gestart onder de titel: "Margreet Dolman's Mens Gevoelens". Het maken en uitvoeren van theatervoor stellingen is ook al een deel van de werkzaamheden. "Frappant" is alweer de zesde sinds 1982. Alter ego's Hoewel hij in "Frappant" meer dan voorheen als 'zichzelf en minder als Dolman te aanschouwen is, bouwt dit programma voort op de zeer aparte en oorspronkelijke formule van theater maken die hij in de eerste programma's ontwikkelde: actualiteit, verhalen, hu- Paul Haenen als zijn "alter ego" do minee Eppe Gremdaat. man interest en afwijkende muziek op een eigenzinnige en vaak humoristische wijze gebracht. Hij maakt er nooit een geheim van dat hij en zijn alter ego's in wezen één en dezelfde persoon zijn. Voor hem zijn z'n alter ego's een uit breiding van de mogelijkheden om op een integere en aangename manier be laden onderwerpen aan de orde te stel len. Zijn werk gaat over verliefdheid, hunkering, misverstand, wanhoop, geilheid, frustratie en opkomende ja loezie en per slot van rekening zijn dat precaire onderwerpen. Het kan, zoals hij zelf regelmatig verklaart, ook fout gaan wanneer je niet goed oplet. Rollenspel Paul Haenen hoort overal en nergens bij en dat komt nog het duidelijkst tot uitdrukking in het merkwaardige rol lenspel dat zijn alter ego's opvoeren. De gedragspatronen lijken grotendeels vast te liggen, maar in wezen ligt juist helemaal niets vast. Het zijn volkomen onverwachte opmerkingen die het rol lenspel bepalen. Naast Margreet Dol man en dominee Eppe Gremdaat zul len ook Paul Haenen als zichzelf, Dam mie van Geest en Willem Jeths op het toneel staan. Dammie van Geest is naast producent van de theateractivitei ten ook inhoudelijk hoofdredacteur van het tijdschrift 'Mens Gevoelens' (naast Margreet Dolman die emotio neel hoofdredacteur is). Willem Jeths, geboren en getogen in Amersfoort, ver zorgt de muziek. "Frappant" is te zien op 4 november a.s. in C-drie. Aanvang 20.30 uur. Toegang 15,-. CJP/Pas 65+ 12,50. Reser veren is mogelijk. In cultureel en creatief centrum C-drie exposeert in de maand november de Soester kunstenares Yvonne Hamaker. De expositie bestaat uit een groot aantal aquarellen. Yvonne Hamaker houdt zich nu ruim vier jaar bezig met deze techniek. Ze is autodidact, dat wil zeggen dat ze op een goede dag is begonnen met schilderen en eigenlijk zichzelf de techniek heeft aangeleerd. Niet helemaal, want Yvon- ne miste toch een aantal vaardigheden die ze zich door diverse cursussen heeft eigengemaakt. Ze voelt haarscherp aan wat haar mogelijkheden zijn en benut deze ten volle. Het is opvallend hoe vaak voor de aquarel onderwerpen als bloemen en stillevens gekozen worden. Deze wor den zeer natuurgetrouw uitgewerkt. Yvonne Hamaker durft meer, zij durft vormen los te laten en uitsluitend af te gaan op de kleuren. Of andersom, uil- gaande van een vorm de fantasie zijn werk te laten doen. Natuurlijk schildert Yvonne ook bloemen, landschappen en stillevens. Juist de afwisseling van het in detail uitwerken of meer vanuit de fan tasie trekt haar aan. Sinds kort krijgt ze opdrachten voor portretjes van bv. kinderen of huisdie ren. Hiervan zijn enkele te zien op de expositie. Yvonne vindt het erg fijn om te doen, maar nog meer gaat haar voor keur uit naar het schilderen van antiek speelgoed. Zij mag daarvoor steeds een stukje prachtig antiek speelgoed lenen Een van de aquarellen van Yvonne Hamaker. uit het winkeltje van mevrouw Anne van Asch. Eerder was werk van Yvonne Hamaker te zien op exposities in Arlishock en de Bundeling in Soest en in Hotel Amers foort. De expositie in C-drie loopt de hele maand november. De openingstijden zijn van maandag to( vrijdag: 8.30 - 17.00 en L9.00 - 23.00 uur; zaterdag 15.00 - 23.00 uur en zondag 15.00 - 18.00 uur. Met de tentoonstelling "Oud Speel goed" in Museum Oud Soest, Steen- hoffstraat 42, worden wat de bezoe kersaantallen betreft week na week re cords gebroken. In de nog jonge ge schiedenis van het Soester museum is het nog niet eerder voorgekomen dat meer dan 1000 bezoekers van een ex- postitie kennis namen. Zondag j.I. werd de 1000e bezoekster, mevr. E. Joosten uit Scherpenzeel met bloemen en een gratis toegangsbewijs verwelkomd. "Oud Speelgoed" trok de laatste weken vooral belangstelling van bezoekers buiten de regio. Opvallend veel groot ouders, in gezelschap van kinderen en kleinkinderen, die het speelgoed uit hun kindertijd gratis lieten taxeren. "Opa is hartstikke rijk", veronderstelde een klein meisje nadat haar grootvader te horen kreeg dat zijn Franse spoor trein merk JEP, bouwjaar 1930, was ge taxeerd op f 3000,-. Woensdag j.1. Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie'is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. kreeg een Arnhemmer de mededeling dat er voor een uit 1922 afkomstige col lectie boerderij-figuren f 1500,- was ge boden. Maar ook het kleine werk zoals poppen, houten speelgoed en puzzels scoren qua prijs bij de taxaties verras send hoog. Nog slechts korte tijd is "Oud Speel goed" in Soest te zien. Zaterdag 4 en 11 november zijn de laatste taxatiedagen, zondag 12 november is de expositie ten einde. Op 11 november zullen bij de ta xaties modeltreinen centraal staan. "Oud Speelgoed" is t/m 12 november iedere woensdag, zaterdag en zondag middag geopend tussen 14.00 en 17.00 uur. Toegangsprijs f 2,50, kinderen f 1 ,- Veronique Ook t.v.-Veronique toont belangstel ling voor de expostitie "Oud Speel goed". De commerciële t.v.-zender heeft het voornemen video-opnamen te maken die in de maand december zul len worden uitgezonden. De Comissie Wijkcentrum Soesterveen heeft van Burgemeester en Wethouders toestemming gekregen om zaterdag 4 november om 13.30 uur een ballonnen wedstrijd te houden in verband met de openingsdag van het nieuwe wijkcen trum 'Soesterveen' aan de Smitsweg. Op 2 november a.s. wordt een voor première van de muzikale komedie "Onze Kreek" gespeeld in cultureel centrum C-drie. "Onze Kreek" is een blijspel voor twee personen. De man wordt gespeeld door de alom bekende acteur Andre/ v.d. Heuvel. De vrouw zou gespeeld worden door Kitty Jan sen. Helaas is Kitty Jansen voor enige tijd uitgeschakeld. Voor haar in de plaats wordt deze rol nu gespeeld door Sjoukje Hooymaayer (o.a. bekend van de t.v. serie "Zeg 'ns Aa"). "Onze Kreek" is een bewerking van het blijspel "La Crique" van Guy Foissy. Het gaat over een man, die in de cel zit. Zijn vrouw is bij hem op bezoek. Wat is er gebeurd met deze doodgewone brave hardwerkende Nederlander? Zijn leven lang heeft hij met zijn vrouw gewerkt om na hun 60e het kleine ide aal te kunnen verwezenlijken, nl. een ei gen stekkie. Daar droomden ze al jaren van. Een eigen stukje grond, met sta caravan en visplaats in de buurt van Hoedekenskerke in Zuid-Beveland. Want in Zeeland: worden de mensen ouder dan elders- in Nederland. Vier weken van het jaar is het hun eigendom. De andere weken is het weer van andere mensen. Vier weken met hun eigen ge raniums voor het raam, hun eigen voor deur geel verven, hun eigen gras maai- en. Hij is dolenthousiast over het plan en zijn fantasie kent dan ook geen gren zen. Zij daarentegen is de nuchtere die hem telkens weer met beide benen op de grond terugzet. Paradijsje In een reeks vermakelijke scènes, terug blikken en liedjes trekt hun leven aan ons voorbij om, aangekomen op hun ei gen stekkie, geconfronteerd te worden met het feit dat hun paradijsje bedekt is met een dikke laag olie, geloosd uit een olietanker. In zijn radeloosheid begaat de man een fout: hij schiet. In hoeverre is mijn man schuldig? Als zijn vrouw deze vraag voorlegt aan het publiek, dat de hele avond als jury heeft gefungeerd, zullen we moeten consta teren dat we allemaal fouten maken. Is het,niet op de ene, dan wel op de andere manier. Een bijzonder leuke "tragedie" waar ieder voor zich een antwoord op kan geven. De liedjes en Nederlandse aanpassin gen zijn van Willem Wilmink, geen on bekende in de theaterwereld. Hij schreef ook liedjes voor o.a; Martine Bijl, Wieteke van Dort, Herman van Veen, TV-series Fam. J.J. de Bom, de Taaistraat en Kinderen voor kinderen. De regie is in handen van Frans Boelen. "Onze Kreek" begint om 20.30 uur en Sjoukje Hooymaayer (l) en André v.d. Heuvel. 1 de toegang is 15,—, CJP/Pas65 12,50. Voor reserveringen kan men da gelijks terecht bij C-drie, tel. 22188. Op zaterdag 4 november a.s. staan de deuren van het P.V.O.-gebouw aan de Rembrandtlaan weer wagenwijd open. Deze keer voor het te houden "Solis tenconcours" (nog steeds) ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan van P.V.O. Eigenlijk is het méér dan een "Solisten concours" want ook duo's, trio's en zelfs een kwartet muzikanten kan deel nemen aan dit concours. Enige voor waarden is dat de deelnemers lid moe ten zijn van P.V.O. Verschillende muzikanten, tamboers, minirettes en majorettes zijn al druk in de weer met de repetities voor dit muzi kale gebeuren. Een deskundige jury zal alle deelne mers beoordelen op hun muzikale en showprestaties. Uiteraard zaj iedere deelenemer een aandenken aan dit con cours mee naar huis nemen. En wie weet wat nog meer... Natuurlijk is het publiek van harte wel kom op dit concours. Familieleden kunnen hun echtgenoot(e), kinderen of andere relaties een hart onder de riem steken. En iedere Soester is eveneens van harte welkom om te luisteren en te kijken naar de muzikale hoogstandjes! Voor degenen, die alleen maar nieuws gierig zijn of eens een kijkje willen ne men, is natuurlijk ook een plaatsje vrij. Kortom, het belooft weer een gezellige happening te worden. De zaal is open vanaf 12.00 uurDe eer ste deelnemers zullen om 12.30 uur hun prestaties ten gehore brengen. Op zondag 5 november vindt om 16.30 uur in 'De Lieve Vrouw' in Amersfoort de opening plaats van de expositie van abstrakt beeldend werk van Nadjezjda van Ittersum uit Soest. Zij volgde de Kon. Akademie van Beel dende kunsten in Den Haag van 1962 tot 1964. In 1970 werkte ze aan de Vrije Akademie in Den Haag (etsen). Na een periode waarin zij vooral stille vens tot onderwerp had begon Nadjezj da in 1987 abstrakt te werken. Thema tiek hierbij is haar fascinatie voor het organisch rottingsproces, waarmee de natuur zowel opbouwt als afbreekt. Een wungciijke fascinatie heeft voor haar het verval en de afbraak van door men sen geproduceerde gebruiksvoorwer pen. Nadjezjda van Ittersum werkt op een intuïtieve manier met vorm, licht en tersum •an Nadjezjda van It- schaduw. Zij exposeerde eerder op di verse plaatsen in het land. In december zal haar werk geëxposeerd worden in Polen, in het kader van oost-west kun stenaarskontakten, waarin Nadjezjda aktief is. De Lieve Vrouw (begane grond tot 2e verdieping) is dagelijks open vanaf 11.00 uur (maandag gesloten). Lieve Vrouwestraat 13. WEgens het succes van de bloemen seance op 9 september j.1., is er weder om een dergelijke avond georgani seerd, en wel op woensdag 1 november a.s. De heer R. Groenesteijn zal aan de hand van meegebrachte bloemen hel derziende waarnemingen doen. PASO heeft, na tijdelijk op het adres Kerkstraat 3-5 werkzaam te zijn ge weest, per 1 november a.s. haar vaste onderkomen gevonden in De Vangrail, Nachtegaalweg 8c (ingang Riagg) te Soest. Door deze verandering van loka- tie heeft PASO haar eerder geplande vaste maandagavonden om moeten zetten naar de woensdagavonden. Mocht men nog niet in het bezit zijn van het aangepaste programma, bel dan even met tel. 21962 te Soest! Deelnemers wordt verzocht bloemen mee te nemen. Zaal open 19.30 uur, aanvang 19.45 uur. Mevrouw Nieu- wenhuis zal op 15 november a.s. de eerstvolgende bloemenseance verzor gen. Op zondag 5 november a.s. wordt tij dens de Cantatedienst in de Kruiskerk, Oude Utrechtseweg te Baarn, uitge voerd de Cantate 70 "Wachet, betet, seid bereit allezeit", door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn, o.l.v. Hans Linnartz. De dienst wordt geleid door drs. J.H. de Vries uit Baarn en begint om 19.30 uur. In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht is het al een jarenlan ge traditie om rond Allerheiligen een Requiem uit te voeren. Dit jaar zal op 4 november het Requiem van Wolfgang Amadeus Mozart tot klinken worden gebracht door het jeugdkoor van de DOmcantorij en het Barokorkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. De vocale solisten zijn: sopranen en al ten van het koor, Harry van Berne, te nor en Bas Kuijlenburg bas. Al tweede werk zal men kunnen luiste ren naar het Concert voor hoorn en or kest in Es Dur. De solist, Teunis van der Zwart zal hierbij een natuurhoorn uit Mozarts tijd bespelen. Met het boven staande aantrekkelijke programma zal tevens het vijfjarig bestaan van de Stich ting Vrienden van de Domcantorij wor den gevierd. De stichting heeft de fi nanciële ondersteuning van de Dom cantorij tot doel en bestaat inmiddels vijfjaar. In.deze vijfjaar is enorm veel werk verzet om de Zaterdagmiddag muziek in stand te houden en de conti nuïteit van de reeks in de toekomst te garanderen. Het concert begint om half vier en is gratis toegankelijk. Vanwege de te ver wachten grote belangstelling verdient het aanbeveling vroegtijdig aanwezig te zijn. De Vereniging Arlishock, SteenhoHstraal 46, Soesl, lel. 02155-19577, slell rich «Is doe eet bijdrage Ie leveren aan hel sociaal-collurele le ven in Soesl. Door je op Ie geven «Is lid sleun je de doelstellingen van de vereniging en geniel,, de voordelen van hel lidmaatschap. De kosten bedragen 1 54,- per jaar; voor jongeren t/m 2J jaar en personen die lol dezelfde huishouding be horen 127,- per jaar. Konlakladres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soesl, lel. 12689, Donderdag 2 november Het verhaal speelt zich af in deze tijd. De locatie is een afgelegen dorpje in een woest berglandschap in het noorden van China. De bevolking is daar al ge neraties lang op zoek naar een oude wa terbron. Nog steeds zijn zij voor hun watervoorziening aangewezen op een naburig dorp, wat de nodige conflicten oplevert. Alle pogingen om in de rotsachtige bo dem een eigen put te slaan hebben wel slachtoffers maar geen water opgele verd. De hoop is thans gevestigd op Sun, een jongeman die geologie heeft gestudeerd in de grote stad. Maar ook hij heeft niet direct succes. De rode draad in het verhaal wordt ge vormd door het liefdesleven van Sun. Op aandrang van zijn familie is hij ge trouwd met een rijke weduwe maar ei genlijk houdt hij nog steeds van een jeugdliefde Zhao. Dit is tevens het meisje dat hem met zijn werk in de wa terput helpt. De moeizame werkzaam heden en de ontroerende liefdesge schiedenis worden afgewisseld met prachtige beelden van het dagelijkse le ven in het dorpje. De belangrijkste boodschap in de film is datje niet bij de pakken, in dit geval een droge put, moet gaan neerzitten, maar net zo lang moet doorgaan tot je je doel bereikt hebt. Wu Tianming is er redelijk in geslaagd dit in zijn film weer te geven. Realisme op z'n best: zonder ophef, niet humorloos, maar met diepgang. "Old Well" was tijdens het filmfestival in Rotterdam in 1988 bij het publiek een van de hoogstgewaardeerde films. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 18.00 uur) telefoon 19577. Entree 6,-. CJP/65+ 5,-. Filmagenda: 9 nov. Another Woman 16 nov. Loos 17 nov. Rain Man 23 nov. Guests of Hotel Astoria 30 nov. Rituelen Zondagavond 5 november zal er weer een evangelisatiedienst gehouden wor den in,de Ichthuskerk aan de Albert Cuyplaan. Aanvang 19.00 uur. De medidatie zal dit keer verzorgd wor den door ds. J. Wüllschleger uit Den Haag. De muzikale bijdrage is in handen van gospelgoep "Het Lichtpunt" uit Putten. Iedereen is van harte uitgenodigd. op zaterdag 4 november a.s., van 11.00 tot 16.00 uur, zal de Vrijwilligers Vaka turebank Soest haar nieuw onderko men aan de Smitsweg 311 te Soest feestelijk openen. Feestelijk omdat de medewerk(st)ers van de VVB-Soest blij zijn met hun nieuwe onderkomen dat een sfeer uit straalt van gezelligheid en openheid, vermengd met het zo belangrijke gevoel van pricacy voor haar bezoek(st)ers. De VVB hoopt op deze dag, die samen valt met de officiële opening van het wijkcentrum "Soesterveen", veel be langstellenden onder het genot van een drankje of hapje te mogen begroeten voor een eerste of een hernieuwde ken nismaking met de werkplek en het werk waarvoor zij staat. Al veel eerder kan men terecht vooralle informatie op het terrein van vrijwili- gerswerk tijdens kantooruren.: ma. t/m do. 9.00 - 12.00 uur en 13.30 uur - 15.30 uur; vr. 9.00-12.00 uur en 19.00 - 21.00 uur; telefonisch is de V. V.B. be reikbaar onder nummer 12630. Uit het uitgebreide aanbod wordt deze week extra aandacht gevraagd voor on derstaande vakatures. Vakatures 8-116: Centrum geestelijk gehandi capten vraagt voor de zondagochtend of middag vrijwillige(st)ers om bewo ners te begeleiden naar kerkdiensten en daarna gezellig een kopje koffie met hen te drinken. 17-102: Dienstencentrum voor be jaarden vraagt voor zijn sfeervol cen trum enige vrijwillig(st)ers voor het schenken van koffie of drankje en het onderhoiirt^r. i:on oiiLi., ,,uagl vuui zijn sreervoi c trum enige vrijwillig(st)ers voor schenken van koffie of drankje en he onderhouden van sociale kontakten. 7-114: Peuterspeelzaal te Soest vraagt vor het ondersteunen van haar leidsters enige vrijwillig(st)ers. Groeps grootte: 12 tot 17 peuters. •4-101: Gospelgroep uit Soest vraagt een vnjwillig(st)er om de public rela tions te verzorgen. •12-103: Milieubeweging vraagt vrij willigsters om in de omgeving van Amersfoort diverse natuurreservaten te onderhouden en te beheren; dit zeer nuttige werk wordt in groepjes verricht. Voor vervoer wordt gezorgd. 1-106: WB-Soest zoekt wegens uit breiding van har openingstijden en werkzaamheden vrijwilligsters die er plezier in hebben om in een fijne werk ruimte enige dagdelen per week allerlei administratieve werkzaamheden te ver richten. I

Soester Courant | 1989 | | pagina 8