MAKELAARDIJ VERRIPS. DE SLEUTELTOT EEN GOED HUIS. cara? te koop bij Schoeman Schoeman mMU Verrips Makelaardij o.g. Met Ti NVM-makelaar koop je zonder zorgen. Flinke uitbreiding Darthuizen moet eind april 1990 klaar zijn in ti h n WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 Video reportages Kiligkaya-Soest bereidt reis naar Turkije voor Winkeldiefstal f189.000, Inbraak Noorderweg Golf van autokraken Sportkopij Nieuwe opleidingen bij Arbeidsbureau 30 jaar Van de Grift Gooise Operette zingt voor ouderen Verbindingswegen van Soest vroeger en nu VAN HAMELSTRAAT Gunstig gelegen middenwoning met stenen schuur en een zonnige tuin. Entree, toilet, moderne keuken, woonkamer met open haard en schuifpui naaf terras; verd.: overloop, twee slaapkamers (v/h 3), badkamer met ligbad en 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer en bergruim te. Voorzien van gas c.v. Parterre voorzien van een Noorse leistenen- vloer. Thermopane beglazing. Gevraagde koopsom f 159.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. NIEUWSTRAAT Gerenoveerd half-vrijstaand woonhuis met dubbele garage op 270 m2 grond. Ind.: entree, bijkeuken, ruime L-vor- mige woonkamer ca. 30 m2, woon keuken, badkamer met ligbad en douche, toilet, kelder; verd.: over loop, drie slaapkamers, 2e toilet. Voorzien van thermopane beglazing, spouwmuur- en dakisolatie en gas- c.v. Gevraagde koopsom f 169.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. MEVR. KUIPERS RIETBERGHOF Rustig aan pleintje gelegen moderne middenwoning (1975) met schuur en een vrije besloten tuin. Ind.: entree, toilet, woonkamer ca. 32 m2, keuken; verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en tweede toilet, vaste trap naar zol der met ruime kamer en bergruimte. Voorzien van gas-c.v. (nieuwe c.v. combi-ketel). Gedeeltelijk voorzet ramen en dakisolatie. Gevraagde koopsom f 172.500,- k.k. Aanvaarding ca. juli 1990. EIGENDOMWEG Aantrekkelijk gelegen half-vrij- staand woonhuis (1935) met gro te garage (diepte 12 meter) en een fraai aangelegde vrije besloten tuin. Ind.: entree, toilet, L-vormige woon kamer met open haard (ca. 34 m2) moderrte keuken met inbouwappara- tuur, kelderkast; verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en tweede toilet, vaste trap naar zol der met kamer en bergruimte. Voorzien van gas c.v. (nieuwe c.v. ketel). Dakisolatie. Aanvaarding in overleg. Gevraagde koopsom f 268.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. VERLENGDE KOLONIEWEG Rustig gelegen doch ook nabij win kels, scholen en openbaar vervoer, halfvrijstaand woonhuis met gara ge en berging, met een besloten tuin op het westen. Entree, woonkamer met open haard (ca. 35 m2), keuken, toilet; verd.: overloop, drie slaapkamers, badka mer met ligbad, apart 2e toilet, vaste trap naar zolder met kamer (dakka pel) en bergruimte, voorzien van gas c.v. (nieuwe c.v.-ketël), dakisolatie. Gevraagde koopsom f 295.000,- k.k. DILLENBURGLAAN Centraal nabij winkels en openbaar vervoer gelegen half-vrijstaande vil la met dubbele garage en carport en een vrije zonnige tuin op het zuid westen. Entree, hal, toilet, ruime L-vormige woonkamer (ca. 45 m2) met open haard, aangebouwde serre (ca. 16 m2) met schuifpui naar terras, moder ne keuken met inbouwapparatuur, bijkeuken; verd.: overloop, drie slaapkamers, badkamer met ligbad en douche, apart 2e toilet, vaste trap naar zolder met twee kamers en bergruimte. Voorzien van gas c.v. Thermopa ne beglazing en dakisolatie. Aanvaarding in overleg. Gevraagde koopsom f 335.000,- k.k. Makelaar Verrips kent Soest en omgeving bij uitstek en is u optimaal van dienst als u een huis zoekt of uw huis wilt verkopen. Een even komplete als persoonlijke dienst verlening die u de zekerheid geeft van gefundeerde adviezen over huizen, hypotheken en verzekeringen. NVM BIJ UITSTEK THUIS IN SOEST VERRIPS MAKELAARDIJ. EIKENLAAN 77, 3768 ET SOEST. TELEFOON02155-16824! VERRJPS MAKELAARDIJ O.G. IS AANGESLOTEN BIJ DE NVM, DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN MAKELAARS. algemene radio omroep soest Programma De AROS van dag tot Zondag 10.00 - 11.00 uur: Klassieke muziek. 10.00 - 11.30 uur: Kerkdienst (via lijn 4) 20.30 - 21.30 uur: Herhaling van het programma "Hitmu seum" Maandag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het programma "Grijs ge draaid" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten, hetweer en te lefonisch kontakt met de poli tie Dinsdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het maandagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Molenschot" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten, hetweer en kontakt met de Gemeente- voorlichter, de heer B. van Os. Woensdag 10.Q0 - 11.00 uur: Herhaling van het dinsdagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur. Verzoek platen uit "Groot-Engendaal" 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten en het weer. Donderdag 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het woensdagavondpro gramma 14.30 - 16.00 uur: Verzoek platen uit "Mariënbrug" 20.00 - 21.30 uur: "Het Cir cuit,,. "Omdat alles in een kringetje loopt". Vrijdag 10.00 - 11.30 uur: Herhaling het donderdagavond-pro gramma 20.30 - 21.30 uur: "Soes- tergloren-informatief' met verzoekplaten het weer, kerk nieuws en de medische dien sten. 09.00 - 10.00 uur: "Grijs ge draaid", gevarieerd program ma met: cabaret, country western, enz. 10.00 - 11.00 uur: Herhaling van het vrijdagavondprogram ma. 15.00 - 17.00 uur: De "AROS-show", jeugdpro gramma. 17.00 - 19.00 uur: "Domino", non-stop muziekprogramma 19.00 - 20.30 uur: "Reken maar," spelprogramma. 20.30 - 21.30 uur: "Hitmu seum," muziek uit de jaren 1950 t/m 1980. 21.30 - 23.00 uur: "Sluimer- radio", Easy-listening Nadere informatie: AROS (Algemene Radio Omroep Soest), postbus 193, Soest, tel. 20420. Foto-Video Herman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 02155-17552 Eind april 1990 kan iedereen naar hartelust feesten in Restaurant Dart huizen. Als alles goed gaat is dan de verbouwing klaar, waarmee een enor me party-zaal in het leven wordt ge roepen. Kennelijk wordt er steeds meer en uitgebreider gefeest, want de uitbreiding is echt nodig. Zelfs de uit gebreide faciliteiten van Darthuizen dreigen te klein te worden. In de nieuwe zaal van Darthuizen komt ruimte voor maar liefst 250 zitplaatsen, zelfs voorde heel grote feesten, waarbij toch niet iedereen tegelijk zit, maar men ook wel eens wat rond wil lopen of een dansje wagen, is er ruimte genoeg. Een dansje wagen, inderdaad. Want ook een marmeren dansvloer hoort bij de plannen. Uit bovenstaande tekeningen wordt duidelijk hoeveel groter de zaal van Darthuizen na de verbouwing zal zijn. En daar blijft het niet bij: een open haard die tevens als grill dienst kan doen, een eigen buffet, een apart toilet- blok en een invalidentoilet staan op het programma. De zaal krijgt een 'chique' uiterlijk in 'Romeinse' stijl. Kosten nog moeite worden gespaard om de zaal een luxe, maar toch eigentijdse aanblik te geven. Begin januari wordt begonnen met de bouw. Tijdens de bouwactiviteiten blijft een bezoek aan Darthuizen natuurlijk mogelijk. In het resterende deel van het restaurant blijft het personeel zijn best doen om het iedereen naar de zin te ma ken. Werkgroep Kiiigkaya-Soest, strevend naar een vriendschapsband tussen deze twee plaatsen, heeft een tegenhanger gekregen in Kiligkaya. Daar is onder voorzitterschap van de burgemeester, de heer Tuncay Özalan, een werkgroep opgericht, die zich erop voorbereidt gasten uit Soest te ontvangen. Tussen beide groepen zal een geregelde correspondentie worden gevoerd. In de afgelopen zomervakantie zijn enkele leden van de Soester groep in Turkijke geweest om onder meer de mogelijkheden voor een reis naar Kiligkaya te verkennen. Uit hun verslag is duidelijk geworden, dat het gebied rond Kiligkaya boeiend is, met een grote variatie in het landschap en een interessante flora en fauna. Een reis er naar toé zal een vooral sportief karakter hebben. Er is allé gelegenheid tot wandelen, het roeien op rivieren en het beklimmen van bergen. De werkgroep is bezig een folder te ontwerpen met informatie over het gebied. Ook zullen daarin inlichtingen worden gegeven over de reismogelijkheden en de daaraan verbonden kosten. Gebleken is al, dat het openbaar vervoer in Turkije, naar Nederlandse maatstaven gemeten, erg goedkoop is. De totalekosten per persoon worden, voor reis en verblijf, op maximaal 1500,— geschat. Dat Turkije een gastvrij land is' kan menigeen, die er op bezoek is geweest, getuigen. De werkgroep heeft het plan in de zomervakantie van het volgend jaar met een groep inwoners van Soest een reis naar Kiligkaya te maken. De grote afstanden die bij zo'n reis moeten worden afgelegd maken een reisduur van vier weken noodzakelijk. Gedacht wordt aan de mogelijkheid onderweg een aantal oudheidkundig interessante plaatsen aan te doen. Vanuit Istanboel zou een excursie gemaakt kunnen worden naar de opgravingen in Troje, de stad die in de prehistorie van Griekenland zo'n belangrijke rol heeft gespeeld. De reis zou kunnen gaan via Cappadocië met zijn rotskerken en -woningen. Bij een route via de vlakte van Konya zou ook Catal Hüyük, waar de oudste sporen van beschaving van ca. 7000 v.Chr. dateren, binnen bereik komen. Inwoners van Soest, die belangstelling hebben voor de réis en op de hoogte willen worden gehouden van de plannen van de werkgroep, kunnen dit per telefoon, 02155-16597, opgeien aan de voorzitter van de werkgroep. Een 21-jarige vrouw uit Soest is vorige week door de politie angehouden we gens winkeldiefstal. Ze was bij het be zoek aan een supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat betrapt op het zonder te betalen meenemen van een hoeveel heid vlees, ter waarde van f 15,50. De politie maakte proces-verbaal op. Soest, Prins Hendriklaan Riant gelegen vrijstaande villa met c.v., rieten dak, uitgebouwde serre en keuken. Bouwjaar ca. 1924. Vrij gelegen voor-, zij- en achertuin met terras. Ind.: hal, toilet, kelder ca, 8 m2, luxe uitgebouwde eiken keuken, royale woonkamer ca. 36 m2 met parket, serre en open haard, vrijstaande ber ging. Metalen tuinberging en carport, Royaal trappenhuis naar 1 e ver dieping met 2 grote slaapkamers, kleine zijkamer en luxe badkamer met 2e toilet en vaste wastafel; dakterras. 2e verd.: bereikbaar met vas te trap naar zolder met 2 slaapkamers en veel bergruimte. Parterre voorzien van dubbele beglazing, de kap is geïsoleerd. Nieuwe c.v.-ke- tel. Bijna geheel binnen en buiten nieuw geschilderd. KOOPSOM: f 390.000,-kk Soest, Soesterbergsestraat Riant teruggelegen 3-kamer appartement op de 3e woonlaag met lift en berging in de onderbouw. Fraai uitzicht op vijver en tuin. Gunstige bezonning woonkamer en balkon (ZW). Gang, keuken, toilet, meterkast, L-vormige woonkamer circa 50 m2 met travertin vensterbanken, schrotenplafond en overdekt terras, slaapkamer met inbouwkasten en balkon, badkamer met ligbad en dubbele vaste wastafel. Servicekosten f 1.240,- per maand incl. c.v. en warmwater, f 1.440,- (2 P KOOPSOM: f 215.000,-kk Soest, Di Lassostraat Gunstig gelegen moderne hoekwoning voorzien van gas c.v., met ruime garage en groot zonneterras. Ind.: entree, meterkast, toilet, woonkamer met open haard, voorzien van plavuizen en granolwanden. Luxe open keuken voorzien van koel kast, diepvries, oven, gasfornuis, afwasmachine en mechanische ven tilatie. Verd.: overloop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, vaste wastafel en 2e toilet, vaste trap naar 2e verdieping voorzien van c.v.-ke- tel, grote slaapkamer, wasmachine aansluiting en badgeiseropstelling. De woning is gedeeltelijk voorzien van thermopane beglazing en ge heel voorzien van kapïsolatie. Het geheel verkeert in een perfecte staat van onderhoud en moet beslist van binnen gezien worden. KOOPSOM k.k. Schoeman Makelaars o.g. Middelwijkstraat 54 - Soest Tel. 02155-13539 B g g. B.J.A.M. Majoor, dir./mak./tax Tel. 02155-16955 Ook kanloren le Veenendaal. Amersfoort Hoofddorp. Leusden en Tiel Inlichtingen via uw NVM- Makelaar of NVM via ons kanfoor Een 60-jarige bewoonster van de Noor derweg ontdekte vorige week dat er in haar huis was ingebroken toen ze door de voordeur naar binnen wilde. Dat ging niet, omdat de knip erop zat. Bij verder onderzoek bleek er aan de zij kant van het huis een ruit té zijn gebro ken. De inbreker had het pand via de schuifpui achter weer verlaten. Of hij ook iets had meegenomen kon niet worden vastgesteld. De politie kreeg vorige week een golf van aangiften over autokraken binnen, die in de nacht van dinsdag op woens dag waren gepleegd. De in totaal negen meldingen kwamen van de Gerrit v.d.Veenstraat, de Walraven van Hall hof, de Jan Thijssenhof, de Titus Brandsmastraat, de Van Goyenlaan en de Beetzlaan. In alle gevallen ging het om diefstal van de autoradio-cassette recorders. Sportverslagen en -berichten ui terlijk maandagochtend inleveren aan onze redaktie. Van Weede- straat 227. Indien tijdig ingeleverd volgt op name in dezelfde week. Goed leesbare kopij heeft daarbij de voorkeur. Redaktie Soester Courant Het arbeidsbureau werft kandidaten voor twee nieuwe opleidingen: voor be drijfskundig analist en vokor commer cieel medewerker. Het Arbeidsbureau Amersfoort organiseert deze opleidin gen in samenwerking met het I.S.O.- projekt Utrecht-Oost. Bedrijfskundig analist De opleiding tot bedrijfskundig analist wil werkzoekenden een opstap geven naar deze functie in de profit of non- profit sector. De bedrijfskundig analist doet binnen een bedrijf onderzoek naar productie processen met de bedoeling deze productie processen aan te passen en te verbeteren. De opleiding is bedoeld voor werkzoe kenden die full-time beschikbaar zijn voor werk en met een middebaar- of hoger beroepsopleidingsnivo in uiteen lopende beroepsrichtingen. De oplei ding is afgestemd op VOA-2. Binnen het opleidingstraject kan aan een van de drie deelexamens voor VOA-2 worden deel genomen. In de selectieprocedure is een geschikt- heidsonderzoek door een beroeps keuzeadviseur opgenomen. De opleiding start in februari 1990 en duurt 25 lesweken. Een lesweek bestaat uit 2 lesdagen en 3 stagedagen. De les weken worden afgewisseld met 6 scrip tie-weken. De stages in het bedrijfsle ven worden door de opleider gereali seerd. Commercieel medewerker Het doel van deze opleiding is werkzoe kenden op te leiden tot een commercië le middenkader functie, waarbij ge streefd wordt naar directe inzetbaar heid op commerciële functies in het be drijfsleven. De leerstof vereist een vooropleiding op tenminste MBO-nivo en omvat de centrale onderwerpen: commerciële economie, calculaties en bedrijfs-orga- nisatie en -communicatie. De opleiding bestaat uit 24 weken theo rie en 16 weken praktijkstage. De oplei der draagt zorg voor de stageplaatsen. De theorie wordt gedurende 3 dagen van 5 uur per week behandeld, waar naast zelfstudie belangrijk is en op drachten worden gegeven. De oplei ding start in januari 1990. Aanmelding Indien u-belangstelling heeft voor deze opleiding kunt u zich schriftelijk tot 20 november aanmelden. U krijgt dan een uitnodiging voor een voorlichting. Uit gebreidere informatie en een aanmel dingsformulier is verkrijgbaar in het In formatiecentrum van het Arbeidsbu reau, telefoon 033-641411. Adres: Zonnehof 26 te Amersfoort. De Gooise Operette beleeft een van de drukste maanden uit haar bestaan. Naat de opvoering van de Operette "Die Glocken von Corneviüe" (10 en 11 novemeber in 't Spant) geeft het ge zelschap ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van het bouwbedrijf Van de Grift, onder het motto 'Noten voor u', in deze maand maar liefst vier con certen voor de ouderen van Soest en Soesterberg. Op 16 november wordt aangetreden in Mariënburg, op 21 en 22 november in De Vijverhof, terwijl het slotconcert op 30 november in Molenschot zal plaatsvinden. De jubilerende gastheer, de heer Van de Grift, wiens beweegredenen voor dit met gratis drankjes en versnaperingen omlijste muzikale geschenk aan de Soester ouderen reeds eerder in deze krant werden belicht, zal alle concerten met zijn aanwezigheid opluisteren. Dat het hem daarbij niet aari sociale kontak ten zal ontbreken staat wel bij voorbaat vast. Vele bekenden van vroeger zullen de gelegenheid zeker niet voorbij laten gaan om hem even aan te schieten. Aan de Gooise Operette dus de dank bare taak om deze avonden met zang en gebarentaal in te vullen. De artistieke leiding van het regionale gezelschap, dat ook in Soest bekendheid geniet, wil weinig aan het toeval overlaten. Er wor den extra repetities voor de koorleden en de solisten ingelast, terwijl dirigent (en pianist) Hans C. Janssen professio nele assistentie zal krijgen van de oia- nist Frans van Dalen. Programma In het speciaal voor de 'Van de Grift- concerten' gedrukte programmablad 'Noten voor u', waarvan iedere bezoe ker een exemplaar ontvangt, staat het uitvoerige repertoire voor de vier con certavonden vermeld. Voor elk optre den van de Gooise Operette zal het pre sentatieteam, bestaande uit de koorle den Joke Hof, Loes Tollenaar, Piet Ganzevles en Hans Leushuis, uit dit re pertoire een ander programma samen stellen. Ongetwijfeld zal deze afwisse ling niet alleen voor een verlevendiging van de concerten zorgen, tevens de mo tivatie van de koorleden steeds op nieuw stimuleren. Wat staat hier alzo op het programma? Eigenlijk te veel om op te noemen. In ieder geval veel koren en veel operette- selekties Tm weissen Röss'1', Eine Nacht in Venedig', 'Die Fledermaus', 'Der Zigeunerbaron', 'Die Glocken von Corneville' en Der Vogelhandler zal worden gezongen. Solisten Ook de solisten zullen kunnen putten uit een keur van bekende melodieën van al even bekende componisten, zo als Robert Stolz, Franz Lehar, Johann Strauss Jr., Emmerich Kalman, Karl Millöcker, Nico Dostal en vele anderen. Als solist(e) zullen optreden: de sopra nen Marianne van Dolen, Joke Hof, Ti- ny Koopmanschap en Loes Tollenaar, de tenoren Henk van Hesseweg, Dick Koblens en Geert Strijker, de bariton Wim Joosten, alsmede de bassen Joop Frijhoff en Frits van der Ven. Alle concerten beginnen om 19.30 uur. Belangstellende ouderen dienen zich voor de concertavond hunner keuze aan te melden bij de administratie van het betreffende tehuis. De heer Van de Grift en de Gooise Operette, rekenen op 16, 21,22 en 30 november op een "volle bak"! Lezing ing. W. Klein in Museum Oud Soest Dinsdag 14 november zal ing. W.H.A. Klein in Museum Oud Soest/Artishock een lezing houden over de vroegere verbindingen in Soest: de straatwegen, de spoorwegen, de paardentram, plus iets van de busverbindingen zoals die ontstonden toen de tram het niet meer redde. Klein geeft hiermee een uitwer king aan wat hij al eerder publiceerde in Van Zoys tot Soest, het tijdschrift van de Historische Vereniging Soest. De belangstelling van Klein, van huis uit landbouwkundige, voor geschiede nis dateert uit de jaren veertig. Hij be heerde toen een plantage in Suriname, dicht bij de plek waar de Engelsen ooit de hoofdstad van het gebied hadden opgezet. Klein was als oud-paratroeper bekend met kaartlezen, en kon aan de hand van oude kaarten deze voormali ge vestiging lokaliseren. Uit dezelfde tijd stamt ook zijn onderzoek naar het dateren van flessen zoals die in de ze ventiende eeuw werden gebruikt. "Flessen van dat model worden 'katte- koppen' genoemd. Er lagen er daar nog veel in de rivier. In Nederland zijn ze ook heel algemeen geweest, maar hier zijn ze bijna allemaal gesneuveld. Die buiten lagen zijn 's winters gewoon stukgevroren", vertelt Klein. Ook in Soest, waar Klein nu twintig jaar woont, heeft hij veel studie gemaakt van oude kaarten, die hij overal vandaan heeft weten te toveren. Daarnaast heeft hij veel gehad aan het veldwerk buiten: hij is al jaren natuurgids van het IVN. Hij slaagde erin de routes aan te geven waarlangs in de middeleeuwen de os- senkarren om de Soester hoogten trok ken, hij kon vaststellen dat de spoorlij nen zo goedkoop mogelijk werden ge legd, dus langs de wegen zoals die er toen,waren, en ontdekte o.m. dat wat nu landgoed Pijnenburg heet, vroeger Laag Heesch was, terwijl het vroegere Hoog Heesch nu landgoed De Paltz is. Tijdens de lezing zal het hele vroegere verbindingenstelsel van Soest worden belicht aan de hand van afdrukken van oude kaarten. Na de koffiepauze zal uitgebreid gelegenheid zijn tot discussie en het stellen van vragen. Dinsdagavond 20.00 uur in het Artis- hock-gebouw aan de Steenhoffstraat. Toegangsprijs 2,50; gratis voor leden van de Historische Vereniging en voor Vrienden van het museum.

Soester Courant | 1989 | | pagina 13