DeSoester Duinen i u M rnnR Bang&Olufsen i) VAN BREUKELEN B.V. BIEDT AAN: 'Winkeloorlog' uitgevochten met cadeaus Ooit kiest u voor mooist Soest 50 jaar geleden WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 5 f LUIJ vraagt: uw aandacht; voor Óudemans en Weidema stoppen Meeste VVD-ers zijn opnieuw beschikbaar voor gemeenteraad SILVER STAR CD van de week CROSS ROADS Mmt\ BRÈÏIkËlEN bv% HYPOTHEKEN VASTGOED ASSURANTIËN Talkshow 'Soestand'goedbezocht In Soesterberg op 18 november Intocht Sinterklaas op zaterdag 25 november Kalveren in de tuin Kerstpotten voor Leger des Heils 10 november 1939 Burgemeester des Tombe vestigt zich in Soest De gevolgen van spiritus Veroordeeld (1) Hockeyclub opgericht Veroordeeld (2) Vrouwen Electriciteits Vereeniging Do Itashimashite Iedere maandag beni u van harte welkom op onze Japanse dag. Van Sake tot Sukiyaki en uiteraard de bekende stokjes Een ervaring rijker Reserveren aanbevolen RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT188 SOESTDUINEN TEL 02155-12739 gemeente Commissie voor de Beroepschriften De voorzitter van de Commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de Commissie voor de Beroepschrif ten, bekend, dat op vrijdag 17 novem ber 1989 om 15.30 uur in de commis siekamer van het gemeentehuis een openbare vergadering van de commis sie zal worden gehouden, waarin de volgende zaken aan de orde komen: 15.30 uur: het bezwaarschrift tegen de gedeeltelijke weigering van een ont heffing ingevolge de zoneverordening Hinderwet voor het perceel Kóningin- nelaan 100 (groothandel, annex repa ratiewerkplaats); 16.00 uur: het beroepschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een schuilgelegenheid aan de Peter van den Breemerweg; 16.30 uur: het bert^pschrift tegen de weigering van een vergunning voor de bouw van een tuinhuisje/blokhut aan de Eigendomweg 146. Bouwzaken De Burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende ver zoeken, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: het plaatsen van een transformator ruimte, Belvedèreweg 5 (artikel 12 van de voorschriften uitbreidingsplan In dustrieterrein Soest); het plaatsen van kappen op garages, Turfstreek 187-191 (artikel 11 van de voorschriften bestemmingsplan 3e her ziening bestemmingsplan Óverhees); het bouwen van een woonhuis met garage, Lange Brinkw g, sectie A, nr. 3101 ged. (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, artikel 50 lid 8 van de Woningwet en artikel 96 van de Wet geluidhinder); het aanbouwen van een serre, Konin- ginnelaan 40 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken (W.R.O.) en een termijn van een maand (Wet Geluidhinder), te rekenen vanaf donderdag 9 november 1989, eventuele bezwaren schriftelijk bij Bur gemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking heb bende stukken liggen gedurende die zelfde termijn, dagelijks van 8.30 tot 12.00 uur, in het kantoor van Milieu- en Stadsbeheer, afdeling Bouwzaken, Lange Brink weg 77, ter inzage. Hinderwetvergunning Burgemeester en Wethouders hebben vergunning voor a. geweigerd en voor b. verleend op de verzoeken van: a. B.V. Timmerfabriek 't Driftje, Driftje 6 voor het uitbreiden c.q. wijzi gen van een inrichting voor machinale houtbewerking (timmerfabriek) op het perceel Driftje 6; b. J.W. van Harskamp, Dorrestein- weg 70a voor het oprichten en in wer king hebben van een opblaasbare ten- nishal/sportcomplex op het perceel Dorresteinweg 70a. De negatieve en positieve beschikking liggen vanaf heden een maand ter inza ge bij de afdeling Milieubeheer van de gemeente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsu ren. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door degenen die reeds mondeling of schriftelijk bezwaar hebben gemaakt of door degenen die aantonen dat zij niet in staat waren eer der bezwaar te maken. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor geschillen van be stuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage, bin nen een maand na dagtekening van de ze kennisgeving. Zij die beroep instellen kunnen over eenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voor- De fractieleden van de VVD-Soest hebben zich op twee na beschikbaar ge steld vooreen nieuwe raadsperiode. De volgorde van de kandidatenlijst, uitge breid met eert aantal nieuwe kandida ten voor de gemeenteraad, is nog niet bepaald. Tijdens een bijzondere leden vergadering op 18 november a.s. zal de ledenvergadering de kandidatenlijst vaststellen. Niet verkiesbaar van de zittende raads leden zijn mw. Marijke Weidema en de heer Hans Oudemans. Beiden om strikt persoonlijke redenen. Mw. Weidema studeert aan de Universiteit van Utrecht Sociale Wetenschappen, rich- Marijke Weidema. Tracy Chapman /?:- r .J <5 j SILVER STAR VIDEO Dillenburglaan 12 - 3761 JA Soest Telefoon 02155 -1 23 40 ziening. Dit verzoek moet binnen bo vengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Hinderwetaanvraag Bij Burgemeester en Wethouders zijn verzoeken binnengekomen om een hin derwetvergunning. De aanvragen lig gen vanaf heden een maand ter inzage bij de afdeling Milieubeheer van de ge meente, Lange Brinkweg 77, kamer 017, op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur, alsmede in de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsu ren en voor b. bij de dependance Pu- bliekszaken Soesterberg tijdens de ope ningsuren (di. en do. van 13.30 - 15.30 uur). De aanvragen zijn afkomstig van: a. Van Hengstum B.V. apparatenbouw, Dorresteinweg 65, voor het uitbreiden c.q. wijzigen van een metaalbewer- kingsbedrijf op het perceel Dorrestein weg 65; b. Concordia Kartonnage/Lijsten, Laan van Blussé van Oud Alblas 2C, Soesterberg, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor de bewerking van kartonnen producten op het perceel Laan van Blussé van Oud Alblas 2g Soesterberg. Gemotiveerde bezwaren tegen het ver lenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na dag tekening van deze kennisgeving schrif telijk worden ingediend bij het gemeen tebestuur. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage ge legd. Een ieder kan ook mondeling in per soon of bij gemachtigde bezwaren in brengen op een openbare zittipg, waar gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling, te houden op ver zoek tot 30 november 1989. U gelieve daarvoor een afspraak te maken. Indien men dat wenst, worden de per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het be zwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Beroep tegen de op het verzoek geno men beslissing kan later behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die bin nen de gestelde termijn schriftelijk of mondeling bezwaar heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat hij redelij kerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te dienen. Informaties Info-centrum. STEENHOFFSTRAAT 9a. Telefoon 02155-22555. Open maandag t.m. vrijdag. Informatietelefoon met actualiteiten, tel. 93665 (24 uurs-service). ting Pedagogiek. Het is een 'voltijd'- studie die zij binnen de gebruikelijke studietijd wil afronden. Dat laat haar naast haar andere taken onvoldoende tijd om op een wijze zoals zij dat wil, het raadswerk te doen. Zij heeft dan ook tot spijt van de fractie afgezien van een plaats op de kandidatenlijst. De heer Oudemans had al bij aanvang van de huidige zittingsperiode aan de fractie kenbaar gemaakt dat hij na deze zittingsperiode niet herkiesbaar zou zijn. Gezien zijn leeftijd (72 jaar) wil hij na het raadswerk nog een aantal jaren aandacht kunnen besteden aan andere hobbies. Hans Oudemans. AK A.A, van Breukelen B.V, is een onafhankelijk adviesbureau met 20 jaar ervaring in: hypotheken, vastgoed en assurantiën. Om objectief te adviseren bemiddelt A, A. van Breukelen B.V. tussen 35 gerenommeerde bankinstellingen. A. A. van Breukelen B.V.' Koninginnelaan 40, 3762 DG Soest 02155-17962/23789 SOEST Bouwgrond Nabij de Wieksloterweg en op loopafstand van de Pijnenburger bos sen gelegen perceel bouwgrond met bouwplan van ca. 2000 m2. Het bouwplan bestaat uit een vrijstaand landhuis met garage. De schitterende ligging van dit perceel midden in een agrarisch weide landschap en omgeven door een houtwal maakt het tot een uniek stukje Soest. Gevraagde koopsom incl. bouwplan f 338.000,-. SOEST Weegbreestraat Gunstig en rustig gelegen drive-in woning met zonnige tuin Zuid- West. Ind.: entree, tuinkamer, grote garage. L-vormige woonkamer met plavuizen en houtkachel, gezellige eikenhouten keuken voor zien van inbouwapparatuur en eetbar, vernieuwde toilet en bergkast. Verdieping: 2 slaapkamers, badkamer met ligbad, wastafel en 2e toi let. Deze woning is voorzien van nieuwe hardhouten kozijnen en dub bele beglazing, sierpleister wanden en c.v. Gevraagde koopsom f 179.500,-. SOEST Eigendomweg Vrijstaande woning met garage, op ca. 855 m2 grond. Ind.: vestibu le, entree, toilet, keuken, bijkeuken, woonkamer met openhaard, kan toor en ruime kelder. Verdieping: 4 slaapkamers, welke zijn voorzien van wastafels en inbouwkasten, overloop met inbouwkasten. De wo ning beschikt over een grote bergzolder en is geheel voorzien van dubbele beglazing. Gevraagde koopsom f 365.000,-. SOEST van Goyenlaan Op de vierde etage gelegen 3-kamer hoekappartement met ber ging op de begane grond. Ind.: hal, toilet, doucheruimte, keuken, bijkeuken, 2 slaapkamers en berging. Gevraagde koopsom f 63.500,-. SOEST Beatrixlaan Nabij het centrum gelegen hoekwoning met c.v. en grote tuin op het zuiden. Ind.: hal, toilet, woonkamer, keuken. Verdieping: 3 slaap kamers, doucheruimte, overloop met bergkast. Zolder met vaste trap: als slaapkamer in te richten. Gevraagde koopsom f 219.000,-. SOEST Nieuwbouw Nabij het plan Klein Engendaal wordt een vrijstaande semi-bun- galow met garage (met bovenliggende berging) gerealiseerd op ca. 600 m2 grond. Moderne architectuur en comfort. Ind.: woonkamer, keuken, hal, toi let, ruime slaapkamer, grote badkamer met ligbad en tweede toilet. Verdieping: 3 slaapkamers waarvan een met terrasbalkon, aparte doucheruimte met wastafel en tweede toilet, c.v. ruimte, grote over loop. De ouder-slaapkamer is voorzien van een grote kledingkast. Al ternatieven zijn mogelijk zoals bijv. slaapkamer te veranderen in stu deerkamer. Brochures en tekening te verkrijgen op kantoor. Koopsom f 535.000,- v.o.n. Met de "winkel-oorlog" tussen de Winkelkring van Weedestraat en Har tje-Zuid valt het allemaal nog wel mee. Dat bleek afgelopen zondagmid dag tijdens de talkshow "Soestand" in C-drie, waar de vertegenwoordigers van de beide (grote) winkelcentra - de heren Nota en Wessels - het tegen el kaar opnamen in een debat over het twee-polen-beleid. Aan het slot wis selden zij onderling cadeaus uit, waar mee duidelijk werd dat ze elkaar een warm hart blijven toedragen. "Soestand" kende ditmaal een grote va riëteit in onderwerpen. Begonnen werd met een interview met Jaap van der Kooi, directeur van Jeugdzorg, over de problemen die op de Eng gerezen zijn tussen diverse bewonersgroepen en de rol die de stichting daarbij kan vervul len. Hij pleitte ervoor dat de politiek de signalen ernstig neemt en dat er in de wijk een ontmoetingspunt wordt ge creëerd door nieuwbouw van het Kruis punt aan de Albert Cuyplaan. Daar zal dan meer geld voor op tafel moeten ko men. Een bewoonster van de Eng stelde ver baasd vast dat zij hooit iets had gemerkt van de gemelde problemen. Ook Ans Mann, directeur van de Desmond Tu- tuschool, waarschuwde tegen "stigma tisering" en vroeg aandacht voor het ve le positieve dat over de Eng te zeggen valt, al zal er ook naar haar overtuiging wel het nodige moeten gebeuren. Het programma werd, muzikaal onder broken door de winnaars van het PVO- solistenconcours van een dag eerder - de klarinettisten Joop Oversteegen en Marcel Reulen - die o.a. een melodie van Handel vertolkten, waarna de Soester KRO-journalist Herman Post werd geïnterviewd in de "VIP-room" over zijn voetreis naar Rome. Van Post verscheen onlangs het boek waarin hij zijn aantekeningen heeft gebundeld. Hij vertelde o.a. dat hij tijdens de 93 da gen durende tocht momenten van bijna volmaakt geluk had beleefd en dat het een ingrijpende ervaring was geweest. Bijstandsvrouwen In de rubriek "Het Hoge Woord" kwam bijstandsvrouw Mien van der Spek een boekje open doen over de ervaringen die deze groep met de sociale dienst heeft. Ze vertelde o.a. dat een vrouw onlangs zes uur was opgesloten in een politiecel, hoewel ze had aangekondigd mee te werken aan het onderzoek, na dat ze betrapt was op "misbruik". Haar relaas staat in "Bij Ons Op Soest" van deze week. Als "opstapje" naar het winkel-debat werd de heer G. Knottnerus geïnter viewd, die van de zomer de aandacht trok door zijn pleidooi - als geïnteres seerde burger - voor een winkelprome nade aan de Van Weedestraat, die dan voor het verkeer zou moeten worden afgesloten tussen de Dalweg en de In specteur Schreuderlaan. Het door gaande verkeer zou dan via Dalweg, Koningsweg en Biltseweg het winkel centrum moeten mijden. Knottnerus had nogal wat reacties gekregen, voor namelijk positieve, maar ook enkele anonieme telefoontjes van boze men sen. Van politieke zijde had hij hele maal niets vernomen. Smitshof Hoofdschotel was dus de discussie over het winkelbeleid. Die werd overigens voorafgegaan door het voorlezen van een brief van het winkelcentrum Smits hof aan de fracties in de gemeenteraad, waarin voorzitter H. Doreleijers duide lijk maakte dat dit centrum het eerst aan uitbreiding toe is, ook al omdat er aan vragen zijn van nieuwe winkeliers. Win kelexpansie zou daarom het eerst in de ze buurt - met 25 van de inwoners van Soest - moeten plaatsvinden. De Beocenter 9500 Wie een Beocenter 9500 bezit als muzieksysteem*, blijft zich verwonderen. Want die stijlvolle kompositie in zwart glas en glanzend metaal wekt u tot leven met èen lichte aanraking van uw hand of een toetsdruk op de afstandsbediening. Een paneel schuift geluidloos opzij om uw compact disc of cassette te ontvangen. En als dan uw kamer zich vult met muziek, beseft u iedere keer weer dat eenvoud de hoogste vorm van luxe is,. 'Kan worden aangevuld met de Beogram 9500 tangentiale platenspeler. 3 jaar garantie. Schoemaker Bang&Olufsen Center SOEST Van Weedestraat 78, Tel. 02155-17253 De heren Nota (l.) en Wessels wissel den aan het eind van hetdebat cadeaus uFoto: Goos van der Wilt. Smitshof is overigens blij met de (nog daar bestaande) weekmarkt, die de trek naar het centrum erin houdt. De Smitshof is nu te klein en gaat ge bukt onder een gebrek aan toekomst perspectief als er niet mag worden uit gebreid. "Wij zullen als gezond winkel centrum letterlijk en figuurlijk in het veen wegzakken, omdat er 19 jaar gele den niet op de toekomst is gerekend," aldus Doreleijers, die als lokatie voor uitbreiding dacht aan het plantsoen voor het Shell-station aan de Smitsweg. Overleg In het debat tussen de heren Nota en Wessels kwam o.a. naar voren dat de winkeliers van Hartje-Zuid al sinds eni ge tijd niet meer deelnemen aan het ge zamenlijk overleg in de Federatie MKB. Volgens Wessels was die situatie langzamerhand gegroeid, omdat de be langen van de "nieuwe winkels" bij de gemeente vertegenwoordigd werden door project-ontwikkelaars en de "ou de winkels" langzaam maar zeker ook waren "uitgestapt". Nota betreurde dat, evenals het feit dat de Smitshof zonder overleg in de federatie op eigen houtje tot actie overging. Volgens hem is samenwerking tussen alle winkelcen tra een vereiste. Wessels sloot zich daarbij aan. Wel liet hij weten niets te zien in plannen a la die van Knottnerus, waarvoor de gemeen schap de benodigde miljoenen zeker niet op tafel zal willen leggen. Hij pleitte voor handhaving van het twee-polen- beleid. "Soest heeft na de afwijzing van het Centrumplan voor eens en voor al tijd afgezien van een hoofd winkelcen trum. Dat moeten we gewoon accepte ren." Vertrouwen Nota liet weten dat ook de Van Weede straat er niet op uit is hét hoofdwinkel centrum van Soest te worden. Of de an dere winkelcentra dat voetstoots aan nemen staat nog te bezien, want Dore leijers liet weten niet al te veel vertrou wen te hebben in de "grote broer". De discussie werd overigens afgesloten met het uitwisselen van cadeaus, waaruit bleek dat de winkeliers van Soest elkaar niet per definitie onwelgezind zijn. Wessels bood Nota een hartvormige taart aan met de tekst "Beter uit in Har tje-Zuid", en Nota overhandigde zijn tegenspeler een globe, met een verwij zing naar de twee "polen" van de "éne aarde". "Soestand", als gebruikelijk muzikaal omlijst door de eigen huisband "Soes- jun", had een geanimeerd verloop en trok ditmaal duidelijk meer bezoekers dan vorige afleveringen. Het lijkt erop dat steeds meer Soesters de talkshow beginnen te waarderen als alternatief voor de "saaie zondagmiddag". Elke eerste zondag van de maand is er een "Soestand" in C-drie. Sinterklaas zal op zaterdag 25 november om 13.00 uur 's middags aankomen in Soest. Zoals gebruikelijk wordt hij verwelkomd op het station Soest-Zuid. Na de aankomst maakt hij een bezoek aan het winkelcentrum Soest-Zuid en daarna arriveert hij op ca. 14.30 uur bij het gemeentehuis. Daarna gaan de Sint en zijn gevolg naar de winkelcentra Smitshof en Overhees. In Soesterberg maakt de Goedheiligman al een week eerder zijn entree: op zaterdag 18 november om 14.00 uur maakt hij vanaf het Dorpsplein een rondrit door het dorp. Een bewoner van de Wieksloterweg waarschuwde vorige week de politie, omdat zijn tuin ongewenst bezoek had gekregen van een aantal losgebroken kalveren. Die hoorden thuis in een be lendend weiland en waren het eigen dom van een plaatsgenoot. Die beloof de maatregelen te treffen om verdere overlast te voorkomen. Burgemeester en Wethouders hebben het Leger des Heils toestemming gege ven om de jaarlijkse collectes met de be kende kerstpotten te houden. Op zater dag 9 en zaterdag 16 december mag het Leger des Heils in het winkelcentrum Soest-Zuid staan. Naar wij vernemen zal burgemeester A.L. des Tombe zich binnenkort in Soest-Zuid vestigen en de villa betrekken van onzen oud-burgemeester Vis ser aan de Soesterbergschestraat. Hoe de gevolgen van spiritus zijn, als men dit inwendig gebruikt, bewezen Za terdag wel de vijf mannen, die een flinke hoeveelheid ingenomen hadden. In zeer benevelden toestand werd het vijftal in de cellen opgesloten. Na de ontnuchtering kregen zij een proces-verbaal en gingen zij huns weegs. Eenige uren later werd een van het vijftal aangetroffen in den toestand als voor zijn insluiting. Ten tweede male mocht hij zijn roes toen uitslapen. De 35-jarige E.G. alhier, had op 15 October terecht gestaan wegens diefstal van planken. Ter rechtzitting was aan den Politierechter de wenschlijkheid gebleken om een rapport over den verdachte te ontvangen vanwege de reclas- seringsvereeniging. De ambtenaar der R.K. vereeniging lichtte nu zijn rapport toe en daarna per sisteerde de Officier bij den eisch, welken hij bij de vorige behandeling gesteld had, namelijk een maand gevangenisstraf. De Politierechter wees nu onmid dellijk vonnis. Hij wees er den verdachte op, dat deze voornamelijk door den drank tot misdrijf komt en hij dus den drank moet laten staan. "Het is herhaal delijk met u geprobeerd en het gaat steeds mis. Ik wil u echter nog een kans ge ven, maar dit is dan ook beslist de laatste keer". "Met deze aanmaning legde Mr. Visser den metselaar 2 maanden gevangenisstraf op, voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. Dinsdagavond is in het Javahotel op initiatief van de Lawn Tennisclub "Soest" een hockeyclub opgericht. De vereeniging draagt den naam van Mi xed-hockeyclub "Soestdijk". Het bestuur werd alsvolgt samengesteld: de heer W. Schuuring, voorzitter; mej. F. Moens, secretaresse; de heer j. Hoppenbrouwers, penningmeester; le den: Mevr. M. Bartelsman en luitenant J. Ligtendaal. De vereeniging heeft de beschikking over een drietal velden, gelegen achter perceel Koninginnelaan 86. Een dertigtal gaven zich als lid op, waaronder eenige officieren. De oefeningen vangen zondag a.s. aan. De 18-jarige B. de W. melkknecht te Soesterberg, had het niet zoo erg be doeld met wat hij deed, maar het was zeer ongelukkig afgeloopen. Hij had een zestienjarig waschmeisje, dat achterop de fiets van een vriendinnetje gezeten was, tegen haar been getrapt, maar het resultaat was geweest, dat zij een etter ontsteking aan het been gekregen had, zoodat ze vijf weken rust heeft moeten nemen. De Politierechter nam het den jeugdigen verdachte zeer kwalijk, dat hij dien tijd nooit naar zijn slachtoffer had omgezien. Je had wel eens naar haar toe mogen gaan en wat voor haar mogen meenemen". De aanleiding was geweest, dat het meisje heel vroeger den verdachte wel eens had uitgescholden; daarover had hij nu wraak willen nemen. De Officier vroeg drie gulden boete en veertien dagen gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De Politierechter vond de boete niet hoog genoeg. Hij veroordeelde den knaap tot tien gulden boete en twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk. Woensdagmiddag kwam de afd. Eemland van de Vrouwen Electriciteits Ver eeniging in Religie en Kunst bijeen. De goed bezette zaal werd welkom geheeten door de presidente, waarna Mevr. R. Lotgering-Hillebrand, leidster van het Voorlichtingsinstituut van de Unilever, sprak over worst en fijne vleeschwaren-fabrikatie. Spr. ving aan met een historisch overzicht waarin werd meegedeeld, dat de Grieken en de Romeinen reeds het rooken en steriliseeren van vleesch kenden. Hierna vertelde spreekster vele interessante dingen over de Unox-fabrieken, alsmede de aldaar toegepaste maatregelen. De bereiding van het vleesch ge schiedt evenals op het abattoir en hier onder leiding van 2 rijkskeursmeesters. Fraaie lichtbeelden verduidelijkten deze propaganda-speech. De aanwezi gen ontvingen tot slot een bus haché.

Soester Courant | 1989 | | pagina 5