arttóhocK Solistenconcours P.V.O. zeer geslaagd WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 8 Workshop zijde beschilderen in C-drie Workshop gedichten lezen in C-drie Studiedag creationisme op Evangelische Hogeschool Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Mozartconcert op de oude instrumenten in Nicolaaskerk Tentoonstelling in Groeneveld Polariteitsmassage bij Mayindra Stichting Jeugdzorg C.O.V. voert 'Messiah' uit Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' Filmhuis: "Another Woman" (Woody Allen Jazzclub Artishock Cultureel Creatief Centrum Kinderbios Het aanbod van kinderfilms voorziet ook in films voor de jongere kinderen. Op vrijdag 10 november draait een hele leuke tekenfilm, geschikt voor kinderen van ongeveer 4-10 jaar. Het gaat over de spannende avonturen van een klein heksje en haar raaf Kobus. De film duurt ongeveer 80 minuten en in de pauze krijgen de kinderen een glaasje li monade. Bij de vorige film kwamen ook volwassenen kijken. Natuurlijk vinden wij dat oké, de aangegeven leeftijden zijn slechts een advies. "Soffie, de klei ne heks" begint om 15.45 uur en de toe gang is 2,50. lam-session Op zondagmiddag 19 november hou den we, in plaats van een jazz-concert, een soort instuif voor muzikanten en luisteraars. We hebben een heleboel musici uitgenodigd om met hun instru ment te komen. Op de middag zelf wordt dan een gelegenheidsformatie gemaakt, die in een ongedwongen sfeer de hele middag muziek zal maken. Vanaf 15.00 uur zijn er musici en de toegang is gratis. Expositie Van de Soesterse Yvonne Hamaker zijn in het Witte Café van C-drie een groot aantal aquarellen te bezichtigen. De on derwerpen zijn bloemen, stillevens, landschappen, portretten en antiek speelgoed. De expositie loopt van 1 tot 30 november. Literaire avond Op de literaire avond van 17 november hebben we Andreas Burner uitgeno digd. Nelleke Streefkerk zal zoals ge woonlijk de avond presenteren. Aan vang 20.00 uur. Toegang 5,—. Besloten Het komt wel eens voor dat mensen een activiteit organiseren, waarbij ze niet gestoord willen worden door anderen of andere activiteiten. Dan wordt het gehele gebouw afgehuurd en verklaren we de activiteit voor besloten. Zaterdag 11 november a.s. vindt in C-drie zo'n besloten vergadering plaats van de Ver eniging voor ouders van Wiegedood- kinderen. Deze vergadering duurt tot 16.00 uur en pas daarna gaan de deuren open voor mensen die willen bowlen of de expositie bekijken. 't Kliekske" Het is momenteel echt herfstachtig weer en velen moeten zich binnenshuis vermaken in hun vrije tijd. Een van de functie van C-drie is het verzorgen van activiteiten voor vrije-tijds-besteding. Op zaterdagmiddag 26 november heb ben we wel iets heel leuks. De middag staal dan in het teken van België: de muziek, het bier, de hapjes, de spel letjes. We hebben een bekende muziek groep 't Kliekske" uitgenodigd om met allerlei oude, authentieke instru menten vele drink-, café-chantant en andere liederen te spelen. 'T Kliekske zorgt voor een typische café-sfeer, die nog verhoogd wordt door een groot aantal spelletjes die vroeger in café's ge speeld werden. De namen zijn soms on begrijpelijk en bizar; bv. Vogelpik, Pitjesbak, Dopspel., Troumadam, Vloerbollen enz. Op 26 november wordt afwisselend muziek gespeeld en spelletjes gedaan. U kunt alleen komen of met het hele gezin. In een ongedwon gen sfeer zullen we er samen een gezelli ge middag van maken. De "Belgische middag begint om 14.30 uur en de toe gang is 5,~. Pas op de plaats C-drie heeft zich stormachtig ontwik keld. In korte tijd werden werkdoelen behaald die 4 jaar geleden nog voor on mogelijk gehouden werden. Bedrijfs matig, inhoudelijk en organisatorisch vonden bestuur en de staf van C-drie de goede wegen om een goed cultureel en creatief centrum te worden en om de beoogde bezuinigingen voor de ge meente te behalen. Bezuinigingen door een fusie en toch groeien lijkt in tegenspraak met elkaar. Fuseren betekent meestal "afslanken". Bij C-drie ging die "afslanking" echter gepaard met een enorme groei. Groei en ontwikkeling vragen om voortdu rende aanpassingen. Elk bedrijf -dus ook C-drie- kan niet ontkomen aan het feit dat stilstand achteruitgang betekent. Voortdurend evalueren en vooruitdenken blijft een voorwaarde tot succes. Het bestuur van C-drie heeft de ge meente steeds gewezen op een reeks van bezwaren die het gebouw kenmer ken. De exploitatie wordt daardoor na delig beïnvloed. Alle bezwaren en na delen zijn samengevat in een bedrijfsa- nalyse, waarin wordt aangegeven dat C-drie zich ondanks de successen in een gevaren zone bevindt. Samen met de gemeentelijke overheid -de uiteindelij ke eigenaar van het gebouw- wil het be stuur van C-drie naar oplossingen zoe ken. Bij de start van het centrum werd die sa menwerking noodzakelijk geacht, maar het wil niet erg lukken, alle pogingen vanuit C-drie ten spijt. Daaruit kan de conclusie getrokken worden dat de overheid zich onvoldoende betrokken voelt bij het gebeuren in C-drie. Geza menlijk beleidsmatig denken is nooit op gang gekomen. Het is daarom dat de staf van C-drie pas op de plaats maakt. Dat gebeurt met gevoelens van "droef heid", omdat alleen vanuit een bruisend centrum voldoende impulsen kunnen uitgaan naar de samenleving om een verantwoorde ontwikkeling te blijven garanderen. "Pas op de plaats maken" betekent dat de medewerkers meer op hun werkelij ke uren zulllen gaan letten. Daarmee is een stukje idealisme en enthousiasme verdwenen. Dit zal gevolgen hebben op de activiteiten in C-drie. En dat bete kent minder bezoekers en minder in komsten. En dat betekent dat de neer waartse spiraal in zicht komt. Wordt C-drie een gemiste kans? Thema: "Herfst" Dit najaar organiseert C-drie een work shop zijde beschilderen. Op zaterdag 18 en zondag 19 novemher kan men werken met zijde binnen het thema "Herfst". Wie geen ervaring heeft met het schil deren op zijde kan kennismaken met de eerste basistechnieken d.m.v. opdrach ten vanuit het thema "Herfst". Aan dacht wordt besteed aan o.a. kleuren mengen, de werking van kleuren en het stopmiddel. Wie al eerder op zijde heeft geschilderd kan zich verder verdiepen in' de technieken en de vormgeving. Tijdens het weekend kan er ook gefi xeerd worden, waarna men de zijde kan verwerken tot bv. een sjaal, kleding, kussen. Diverse naaimachines staan ter beschikking en de benodigdheden voor het zijde beschilderen zijn allemaal aan wezig. Docente: Caroline Bouwer. Datum en tijd: zaterdag en zondag 18 en 19 november, beide dagen 10.00 - 16.00 uur. Prijs: 75,--, excl. mate riaalkosten zijde. Benodigheden: basis fournituren. Wie belangstelling heeft voor deze workshop, kan zich schriftelijk opgeven bij de administratie van C-drie, ope ningstijden op werkdagen van 8.30 - 12.30 en van 13.00 - 17.00 uur. Tel.: 02155-22188. Op zaterdag 18 november a.s. kan men meedoen met een workshop gedichten lezen in C-drie. Samen met de docent Wim Burghouwt gaat men bij verschil lende gedichten de vraag stellen: "wat bedoelt de dichter met In deze workshop gaat het erom samen uit een aantal gedichten te halen wat erin zit. Tijdens de workshop wordt een aantal gedichten uitgereikt, maar men kan na tuurlijk ook zelf één of meer gedichten meenemen. Aan het einde van de work shop, om ongeveer 15.00 uur, zal het bekende Hilversuimse dichtersduo HAJO voorlezen uit hun eigen werk! Onder het genot van een drankje kan men dan in het Witte Café luisteren naar Harry de Hertog en Jos Jagers. De gedichten zijn modern en eigentijds te noemen, met een humoristisch maar ook een serieus karakter. Erg afwisse lend dus. Harry en Jos werken al zo'n 10 jaar samen en hebben pas geleden een gedichtenbundel uitgebracht ge naamd: Tango, Tango, op naar de zon. Uiteraard zullen zij ook uit deze bundel het één en ander voorlezen. Wie belangstelling heeft voor deze unieke workshop kan zich schriftelijk opgeven bij de administratie van C-drie, openingstijden op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Tel.: 02155-22188. Docent: Wim Burghouwt. Datum en tijd: zaterdag 18 november, 10.00 - 15.00 uur. Prijs: 35.--. Benodigheden: eventueel gedichten. Op vrijdag 17 november houdt de Evangelische Hogeschool een studie dag over het creationisme, waarin aan dacht zal worden besteed aan de nieuw ste ontwikkelingen op dit terrein. In het bijzonder zullen de erfelijkheidsleer en de fossielenleer in de aandacht staan. De twee sprekers zijn respectievelijk dr. W.J. Ouweneel (verbonden aan de EH) en dr. J. Scheven (verbonden aan het Zondvloedmuseum in Hohenlimburg, West-Duitsland). Beiden zijn in bin nen- en buitenland bekend geworden door een groot aantal publicaties. Het is de overtuiging van creationisten dal noch de erfelijkheidsleer noch de fossielenleer de benodigde bewijzen voor de evolutieleer aandragen, maar veeleer heel wat tegenbewijzen opleve ren. De EH organiseert jaarlijks een aantal Door het succesvolle verloop van dc cursus Homeopathie, dit najaar, heb ben wij gemerkt dat er veel belangstel ling bestaat voor dit onderwerp. Daar om biedt de Volksuniversiteit Soest/ Soesterberg deze cursus opnieuw aan in januari. Homeopathie In deze cursus wordt aandacht bésteed aan de volgende onderwerpen: - wat is natuurgeneeskunde? - wat is homeopathie/ - de betekenis van ziek-zijn, gezond- zijn en genezing vanuit het homeopa thische principe. Tevens wordt praktische informatie ge geven over het op verantwoorde wijze omgaan met eenvoudige ziekten als griep, koorts, verkoudheden, oor- en keelontstekeningen, diarree en lichte ongevallen als kneuzingen, verstuikin gen, verbrandingen, etc. Met behulp van homeopathische middelen en na tuurgeneeskundige adviezen wordt dit op duidelijke wijze uit de doeken ge daan. Aanvang: maandag 8 januari 1990; 20.30 - 22.00 uur. Docente: mevr. A. Dammers, klassiek homeopaat. Aantal lessen: 5; cursusprijs 40,—. Cursusadres: Mavo-Soest, Valeriaan straat 167a. Inlichtingen, ook over diverse andere cursussen in het nieuwe jaar, tevens aanmeldingen: Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Kerkplein 1, tel. 22195. Kantoor geopend: elke maan dag 10.00 -12,30 en donderdag 10.00 - 13.30 uur, behalve in de schoolvakan ties. Wordt verwacht novemberexpositie Yvonne Hamaker 10 november: Kinderbibs: "Soffie, de kleine heks" 17 november: Literaire avond met An dreas Burnier 18 november: workshop "gedichten le zen" 18 november: workshop "zijdebeschil- deren" 19 november: workshop "zijdebeschi'1- deren" 24 november: Kinderbios: Alarm in de wolkekn" 26 november: Belgische middag met 't Kliekske Pro memorie C-drie is op werkdagen geopend van 9.30 - 12.30 uur, van 13.00 - 17.00 en van 19.00 - 23.00 uur. Op zaterdag van 15.00 - 23.00 uur en op zondag van 15.00 - 18.00 uur. C-drie is te vinden aan de Willaertstraat 49, 3766 CP te Soest en telefonisch te bereiken onder nr. 02155-22188. studiedagen over de meest uiteenlo pende onderwerpen, variërend van bij belwetenschap en geschiedenis tot creationisme en geologie. De teksten van studiedagen worden uitgegeven als "Amersfoortse Studies", die als bijlage worden meegestuurd met "Bijbel en Wetenschap", het tijdschrijft van de Evangelische Hogeschool. Aanvang: 15.00 uur, sluiting: 21.00 uur. Plaats: Grote zaal EH-gebouw, Grote Haag 23, Amersfoort. Toegang: f 15,- (incl. broodpakket), f 10,- (zonder broodpakket); studenten halfgeld. Te lefonisch reserveren svp (033- 621731). 'Vrijwilligers vragen, instellingen bieden' Wellicht is het even wennen aan deze omgekeerde advertentie-uitspraak, omdat we eigenlijk gewend zijn aan de stelling: "Instellingen eisen, vrijwilli gers bieden." Twee totaal verschillende uitgangspunten! De eerste stelling gaal uit van de wensen en kwaliteiten van de vrijwilliger en de instelling bekijkt of binnen haar organi satie vrijwilligerswerk aangeboden kan worden dat aan deze eisen voldoet; de vrijwilliger staat dus centraal. De alou de tweede advertentie gaat uit van wat de instelling vraagt en de aanpassing komt van de kant van de vrijwilliger; hier staat dus de instelling centraal. We filosoferen over de z.g. "omke ringsgedachte". Een gedachte die, bin nen het vrijwilligerswerk, zijn intrede doet en die getoetst wordt op eventuele obstakels en haalbaarheid in de prak tijk. Elke vrijwilliger heeft immers zijn of haar specifieke mogelijkheden, kwa liteiten en wensen, en de organisatie die van deze vrijwilliger gebruik wenst te maken zal, in het kader van deze "om keringsgedachte", moeten nagaan of zij werkzaamheden kan aanbieden die aan deze wensen voldoen. Zo niet, dan moet zij nagaan wat er aan het totale werkpakket moet worden veranderd om het wél geschikt te ma ken voor de betreffende vrijwilliger. De VVB-Soest onderstreept, in het ka der van haar streven naar "maatwerk", deze omkeringsgedachte, maar is zich er terdege van bewust dat er nog veel drempels zullen moeten worden geno men en veel obstakels geslecht. Op deze hindernissen zullen wij, in een volgend bericht, ingaan. De volgende vrijwilliger biedt zich aan: geslacht: Vrouw. Leeftijd: 43 jaar. Nat.: Ned. Opleiding: HBS. a en secr. opL Ervaring: 17 jaardir. secretaresse. Interesse: Public Relations, milieu- werkzaamh., bestuursakt. Vakatures 1-112 Hartstichting zoekt vrijwil- lig(st)er voor het coördineren van haar reanimatie-cursussen, die op vaste tij den worden gegeven. 6-110 Centrum voor geestelijk ge handicapten in Baarn vraagt voor kon- tankten van haar bewoners, enige vrij willigers voor het leggen van bezoekre- laties. 9 114 Internationale hulpverlenings organisatie zoekt vrijwillig(st)er voor het verrichten van schilder en timmer- werkzaamheden. 19-106 Cultureel centrum vraagt vrijwillig(st)er voor het bedienen van filmapparatuur tijdens de maandelijkse filmvoorstelling. Vooral de laatste jaren is een onmisken bare drang aanwezig om barokconcer- ten uit te voeren op "oude" of authen tieke instrumenten omdat deze instru menten, aldus de voorstanders, het bes te aansluiten bij de intenties van de componisten uit die tijd. Vurige voor vechters hiervan zijn bekende dirigen ten als Frans Brüggen, Gustva Leo- nard, Ton Koopman en vele anderen. Zonder ons te mengen in de woord strijd van vóór en tegenstanders van de ze opvatting, kunnen we ons verdiepen in het wezen van de kernvraag, zonder evenwel een kant en klaar antwoord te vinden. Toch kan het gebruik van "oude" in strumenten niet alleen maar worden ge schreven op het conto van de nostalgie. Nee, het is eerder de subtiele, haast sa crale, mystieke en fijnzinnige sfeer die, opgeroepen door het speciale timbre en de specifieke samenklank, ons gehaaste en twintigste-eeuwse mensen, zo bij zonder aanspreekt. In vroeger jaren dus "usance" werden de in zwang zijnde barokinstrumenten later gewijzigd en aangepast om ze be ter geschikt te maken voor de romanti sche muziek: grotere orkesten vereisten méér klank, meer volume en die kon al leen worden verkregen door technische wijzigingen. Dat hierdoor niet alleen het volume, maar ook het timbre en toonhoogte werd gewijzigd, was iets dat men, als gevolg van de "voortschrijden de" techniek, op de koop toe nam, en hierop nu is de laatste jaren weer een re naissance gevolgd. Ook dirigent Hans Linnnartz van het Baarnse Groot Nicolaaskoor is een fer vente voorstander van het gebruik van authentieke instrumenten, waar zulks Van 4 november tot 16 december 1989 zal er in Kasteel Groeneveld te Baarn een bijzondere tentoonstelling plaats vinden. De ontstaansgeschiedenis van het Nederlandse cultuurlandschap, een bijzondere geschiedenis. Nederland heeft er niet altijd zo uitgezien als tegen woordig. Sporen van het vroegere Ne derland zijn terug te vinden in het land schap. In deze tentoonstelling kunt u kijken naar plekjes in Nederland die heel wat te vertellen hebben over de geschiede nis van het landschap. De tentoonstel ling werd gemaakt naar aanleiding van het boek "De ontginning van Neder land" door dr. ir. J.A. Hendrikx. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00 - 17.00 uur, zaterdag en zondag 12.00 - 17.00 uur, maandag gesloten. Meer dan veertig toegewijde muzikan ten hebben afgelopen zaterdag met in tens plezier deelgenomen aan het so listenconcours dat hun negentigjarig P.V.O. organiseerde in het eigen ge bouw aan de Rembrandtlaan. Alleen of in combinaties traden ze allemaal voor het voetlicht, en het deed er niet toe of de deelnemers oud of jong wa ren, of ze al lang speelden of nog maar net kwamen kijken - het plezier stond voorop. In een bonte afwisseling kreeg het pu bliek - dat behalve de leden zelf bestond uit meelevende ouders of andere "aan hang" - een kleurrijke opeenvolging van stukjes muziek te horen. Opvallend daarbij was het grote aantal "serieuze" stukken dat werd uitgevoerd. "Er was nogal wat bij van componisten als Han del, Mozart en anderen," aldus PVO- secretaris Smeets na afloop. Hoewel het concours niet zo zeer een competitiekarakter had - "je kunt ie mand die al dertig jaar speelt natuurlijk niet laten wedijveren met een jongen die drie maanden bezig is en net "Au clair de la lune" beheerst, aldus Smeets - luisterde de jury toch vrij kritisch. De inspanningen werden beloond met punten en na afloop werden de hoogst geëindigden toch even in het zonnetje gezet. Ze kregen een medaille als aan denken. Overigens sloeg het concours zó aan dat er stemmen opgingen om het evenement voortaan jaarlijks te herha len. Op de eerste plaats - met 54 punten - eindigden de klarinettisten Joop Over steegen en Marcel Reulen. Ze speelden het bekende "Pantomime" van A. Ge- try - de herkenningsmelodie van "Ont dek je plekje" - en "La Rejoussance" uit de Music for the Royal Fireworks" van Handel. Als tweede eindigden Frank Witkamp en Xander Dazelaar, de beide tam boers, die 51,5 punten in de wacht sleepten. De derde plaats was met 50,75 punten voor dq saxofonisten Ber- tus Veldkamp en Esther van der Putten. Oversteegen en Reulen brachten zon dagmiddag tijdens de druk bezochte talkshow Soestand in C-drie de win nende stukken nóg eens ten gehore, waarmee ze zich verzekerden van een gul applaus van een enthousiast pu bliek. PVO heeft - naast de intocht van de nieuwe burgemeester op 16 november - in het kader van het negentigjarig jubi leum nog een activiteit op het program ma staan. Op 25 november vindt in het Griftland College een showavond plaats, waarin behalve het grote orkest vooral ook de drumband en de show groepen een belangrijke rol zullen spe len. Sommige P. V. O. -ers namen in "pas sende" uitmonstering deel aan het solis tenconcours van de jubilerende vereni ging. Sinds enige tijd wordt er in Mayindra een cursus polariteitsmassage gegeven. Daarnaast is er ook een praktijk in pola riteitsmassage. Deze vorm van massage is erop gericht evenwicht te brengen in het lichaam, door positief eri negatief geladen delen met elkaar te verbinden. Door enige stroom hiertussen op gang te brengen kunnen blokkades (zowel li chamelijk als geestelijk) aangeraakt of zelfs opgeheven worden. De massage kan ontspannend, vitalise- rend, genezend of therapeutisch werken. Bovendien kan het als onder steuning van bijv. een reinigingskuur dienen. Door gebruik van essentiële oliën (natuurzuivere oliën) kan het ef fect van de massage nog versterkt wor den. Het gebruik van de oliën wordt speciaal op de cliënt afgestemd. De massage wordt gegeven door Mar lies Bouten. Zij is reeds lange tijd werk zaam in de gezondheidszorg en pro beert de mens te laten ervaren, hoe men zijn eigen genezingsproces kan beïn vloeden en er bewust op in kan spelen. Activiteiten in Mayindra Donderdag 9 november: Open heiing- avond, 20.00 uur. Maandag 27 november: Lezing en de monstratie Karnak-spel, 20.00 uur. Donderdag 6 december: Open heiing- avond, 20.00 uur. Maandag 11 en 18 december: Sacred Dances, 20.00 uur. Donderdag 21 december: Lichtwij- ding/meditatie, 20.00 uur. Zondag 31 december: World Healing Day-meditatie, 13.00 - 14.00 uur. Voor alle evenementen is het belangrijk om vooraf te reserveren i.v.m. de ruim te die er beschikbaar is. Dagelijks van 10.00 - 18.00 uur bij Mayindra, Kerk straat 3-5, Soest, tel. 25599. Soest postbus 250 - 3760 AG Schildercursus in Het Kruispunt Er zijn nog een paar plaatsen voor men sen die willen deelnemen aan 'een cur sus aquarelschilderen of tekenen en schilderen in Het Kruispunt. In de cursus tekenen en schilderen ko men verschillende technieken aan de orde. De cursus aquarelschilderen is ook voor beginners en gevorderden. Beide cursussen vinden plaats op de dinsdagavond van 19.30 uur tot 21.30 uur, vanaf 7 november a.s. De cursus van 10 lessen kost f80,- tot f85,-, incl. de meeste materialen. Er is deskundige leiding. Alb. Cuyplaan 200, tel. 21987. Bingoavond in De Vangrail Op zaterdag 9 november wordt er een bingoavond gehouden in het gezellige buurthuis De Vangrail aan de Nachte- gaalweg 8c. De avond begint om 20.00 uur en er zijn weer prachtige prijzen te winnen. Zeker met Sinterklaas en Kerst voor de deur kunt u op een speelse ma nier aan mooie geschenken komen. gewenst en mogelijk is en hij heeft hier voor ook het koorbestuur weten te inte resseren. Zo geschiedde het dat concer ten van dit koor de laatste jaren vrijwel altijd werden begeleid door een spe ciaal van authentieke instrumenten voorzien barokensemble. De grote pu blieke belangstelling voor die concerten bewijst dat het publiek die keuze op ho ge prijs heeft gesteld. Ook het concert van 9 november, dat geheel is gewijd aan Wolfgang Ama- deus Mozart, staat in het licht van deze overwegingen. Uitgevoerd zullen wor den de Missa Brevis in C (Krönigsmes- se" KV 317, geschreven in 1770 kort na Mozart's terugkeer van een, vrij onfor tuinlijke reis naar Parijs, ter gelegen heid van de feestelijke bekroning van een bedevaart naar het Oostenrijkse Maria Plein, een plaatsje bij Salzburg). Voorts de Vesperae de Dominica KV 321 een van de twee toonzettingen van de kerkelijke vespers (een verzameling van een zestal psalmen) die Mozart schreef. Een instrumentaal (Adagio en fuga KV 546) en één vocaal Intermezzo (het motet Exultate, Jubilate voor so praansolo en orkest KV 165) complete ren het programma voor donderdag 9 november a.s. Aan dit Mozartprogramma werken mee: Barbara Borden - sopraan Inez Hafkamp - alt Pedro Ormazabak Larrere - tenor Romain Bisschoff - bas Het Baarns begeleidingsensemble op authentieke instrumenten. Dirigent is Hans Linnartz. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar bij de VVV's te Baarn en Soest, Boekhandel den Boer en Impress CD in Baarn, bij de leden van het koor, en vóór de aanvang aan de ingang van de kerk. Telefonisch kan worden gereser veerd: 02154-14562 en 02154-16056. Het concert in de Nicolaaskerk in Baarn begint om 20.15 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. Er is geen pauze. Op donderdag 30 november zal de Christelijke Oratorium Vereniging de "Messiah" van Handel uitvoeren, in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat te Baarn. Aanvang 20.00 uur. Het Nationaal Philharmonisch orkest verleent medewerking en de volgende solisten zullen optreden: Hanneke Kaasgieter (sopraan), Margareth Beunders (alt), Geraint Roberts-(te nor), Charles van Tassel (bas), Ada van der Bent (clavecimbel), Marinus Metz (orgel) en Thijs Kramer (algehele lei ding). De dirigent heeft meerdere kwaliteiten, zo is hij ook journalist en componist. Van zijn hand verschijnt binnenkort een boek waarin hij zijn visie geeft op de Mattheus Passion. Tevens is hij bezig met een boek over de componist Cor Kint, ter nagedachtenis van zijn hon derdste geboortedag in september 1990. Het komende jaar geeft Thijs Kramer een orgelconcert, waar hij eigen orgel- symphonieën ten gehore brengt en werken van Cor Kint. Vedelaarpad 53, tel. 18136. Vrijdag 10 november: Van 9.30 - 11.30 uur is er weer de gezellige peu ter/ouderactiviteit. Voor slechts drie gulden kunnen moeder/vader en kind(eren) zich met elkaar vermaken. De koffie is vers en er zijn altijd leuke activiteiten. Dinsdag 14 november: Van 9.30 - 11.30 ouder/peuteractiviteit. Woensdag 15 november: Van 14.00 - 16.00 uur hebben we weer een leuk. programma voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Diverse activiteiten worden aan geboden. Het is raadzaam op tijd aan wezig te zijn. Kosten: slechts 1,-. Zondag 19 november: We starten met de eerste zondagvoorstelling voor kin deren van 4 t/m 12 jaar. Eenmaal in de maand, de derde zondag, geven de mensen van de theatergroep van de kin derboerderij een speciale voorstelling voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. Het begint om 14.00 uur. Na de voorstelling kunnen kinderen meedoen aan allerlei activiteiten. En tot slot wordt er met de kinderen een pannekoek gegeten. De eerste voorstelling heet: 'De zieke ko ningin'. De dokter bemerkt dat zij ver keerde dingen gegeten en gedronken heeft. De kinderen kunnen door middel van allerlei opdrachten helpen de ko ningin beter te maken. Dus, zondag 19 november wordt het genieten voor de kinderen. Het is raad zaam om tijdig aanwezig te zijn. De kos ten voor deze activiteit bedragen slechts 1 gulden. Reserveren is mogelijk i.v.m. de te verwachte drukte op telefoon: 18136 t/m vrijdag 17 november. En zondag beginnen we precies om 14.00 uur en vol is vol. Tot slot: dit seizoen werken de mede werkers van de kinderboerderij aan di verse opknapprojecten. Zo gaan ze de stal renoveren en wordt er een nieuwe plek voor kleine dieren gemaakt. Men zal begrijpen dat daardoor niet zo'n groot activiteiten-aanbod mogelijk is. Echter: de kinderboerderij is iedere dag geopend van 8.00 - 18.00 uur. Men kan dan altijd terecht om naar de dieren te kijken. Kinderen kunnen na schooltijd komen spelen en dat kost niets. Alleen op woensdag vragen we een bijdrage van 1,- per kind omdat er dan activi teiten aangeboden worden die geld kosten. Wie vragen of ideeën heeft of andere zaken die van belang zijn voor het wel en wee van de kinderboerderij, kan gerust langs komen. Men kan ook bellen van dinsdag t/m zaterdag. De Vereniging Arlishock, Steenhoffslraal 46, Soest, tel. 02155-19577, stelt zich als doel een bijdrage te leveren aan het sociaal-culturele le ven in Soest. Door je op te geven als lid steun je de doelstellingen van de vereniging en geniet je de voordelen van het lidmaatschap. De kosten bedragen i 54,- per jaar; voor jongeren t/m 23 jaar en personen die tot dezelfde huishouding be horen f 27,- per jaar. Kontaktadres ledenadmini stratie: Parklaan 98,3765 GK Soest, tel. 12689. Donderdag 9 november: "Another Woman" is weer een serieuze film van Woody Allen. Hoofdpersoon is een 50-jarige vrouw, Marion Post. Deze rol wordt uitstekend vertolkt door Gena Rowlands. Marion Post is een in New York wonende geslaagde profes sor in de Duitse filosofie. Net vijftig jaar jong. redelijk welvarend en bezig aan haar tweede huwelijk met de eveneens alóm gewaardeerde cardioloog Ken. Ze heeft van de universiteit een tijdje vrijaf gekregen om een boek te schrij ven over haar vakgebied. Om overdag ongestoord in haar eentje te kunnen werken heeft ze een apartement ge huurd. Haar rust wordt daar echter ver stoord door de gesprekken die ze via een luchtrooster opvangt uit de spreek kamer van een psychiater boven haar. Ze raakt geobsedeerd door het trieste verhaal van een zwangere vrouw, die problemen heeft met haar relatie. Via Hope, zoals deze vrouw heet, wordt Marion aan het denken gezet over haar eigen relatie, waarin alles ogenschijnlijk koek en ei is. Haar twijfel wordt nog ex tra gevoed door een ontmoeting met Claire, een oude vriendin, die haar al lerlei verwijten maakt over vroeger. In een antiekzaak heeft Marion een toe vallige ontmoeting met Hope. Tijdens een daaropvolgend etentje vertelt Ma rion dat ze net als Hope eigenlijk ook wel een kind had willen hebben. Voor haar was carrière maken echter belang rijker. Ze heeft er zelfs eenmaal abortus voor laten plegen, tot grote woede van haar eerste echtgenoot Sam. In flash-backs ziet ze in gedachten en dromen de episoden uit het verleden te rugkeren waaronder ook een vroegere vriend Larry. Zowel Larry als haar eer ste echtgenoot Sam zijn er nimmer in geslaagd om haar zelfvoldane gedrag door te prikken. Als Marion haar tweede echtgenoot met een ander betrapt, beseft ze dat ze zichzelf al jaren voor de gek houdt door te zeggen dat alles perfect is in haar le ven. Ze hoort Hope tegen de psychiater zeggen hoe treurig de vrouw is die ze toevallig heeft ontmoet. Een vrouw die ogenschijnlijk alles, maar eigenlijk niets heeft. Het is Hope die Marion echt de ogen opent. Ze neemt het besluit om van Ken te scheiden en op haar vijftigste als het ware nog eens opnieuw te begin nen met leven. Woody Allen bouwt de ontluistering van zijn heldin virtuoos en zonder over bodigheden op. De dialogen zijn spits en bondig. Elke scene is veelbeteke nend. Met deze film doet Allen een se rieuze poging om in de voetsporen van zijn grote voorbeeld en leermeester Bergman te treden. Aanvang: 20.30 uur. Reserveren (na 19.30 uur): tel. 19577. Entree 6,~, CJP/PAS65+ 5,--. Vrijdag 10 november: Wie de Jazzclub bezoekt zal het zijn op gevallen dat zo nu en dan het program ma wordt versterkt door gastoptredens van bijvoorbeeld Gijs Hendriks en ver schillende groepen uit de regio, zoals Spontanious Combustion en Juri Ho ning. Het is de bedoeling dat ook in de komende maanden het programma aangevuld wordt met dergelijke optre dens. Voor 10 november is dat een groep rond Sophié Platte. Zij was al eerder te horen bij Perron 5B. Nu komt zij met haar eigen formatie, die voor het me rendeel bestaat uit Duitse studenten van het Hilversums conservatorium. De avond begint met Perron 5B. Ver der is er een solo-optreden van Valen- tijn van de Griendt. Aanvang 21.30 uur. Toegang gratis. Herfstwandeling in Hooge Yuursche Boswachterij "Hooge Vuursche", die bestaat uit veel gemengd bos, en daarin aanwezige waterpartijen vormt zondag 12 november het doel van een herfst wandeling met gidsen van I.V.N.-Eem- land. We starten om 14,00 uur, vanaf het SBB-parkeerterrein aan de weg Baarn-Hilversum, tegenover de zijweg naar Lage Vuursche. Het beginpunt is bereikbaar met CN-lijnen 70 en 71. Het accent van de wandeling vormen de herfstverschijnselen in het algemeen, maar, hoewel onze oktoberwandeling speciaal aan paddestoelen gewijd was kunnen we daar ook nu nog ruim schoots van genieten. Kent u ze nog? Stinkzwam (en duivelse!), valse dooier- zwam, vliegenzwam, doolhofzwam, heksenboleet enz. Het is daarbij wel jammer te moeten melden dat ook bij de paddestoelen een achteruitgang geconstateerd is. Want ze vervullen een belangrijke functie in het bos. Het is gebleken dat veel bomen zich slechts goed kunnen ontwikkelen in samenwerking met paddestoelen. Het is daarom goed mogelijk dat er een funeste wisselwerking bestaat tussen de achteruitgang van de bossen en die van de paddestoelen. Maar los hiervan zijn de herfstkleuren alleen al een rustige at tente wandeling waard, naast de vele bosvruchten die we kunnen bewonde ren. Neem gerust uw kinderen mee ze zien genoeg, want naast het leerzame zal het ook een gezellige wandeling zijn voor jong en oud. o„e '"langen: tel. 22119 (tussen 18.00 en 20.00 uur.

Soester Courant | 1989 | | pagina 8