.„««SS Geen TV10 in huis? Neem dan televisie met een tien Blaupunkt! in huis: 'Ik weet zeker dat al het geld op deze manier goed terecht komt' Nog meer keus, nog meer voordeel! Nog meer verbluffend Blaupunkt Voordeel. 'UóhOCK GROOT GOUDEN SNAAR SPEL: uis: "Another tn" dy Allen Artishock Etty Haringsma maakt bloemstukjes voor Roemenië Voorlichting over leerproblemen Kozle vraagt om hulp uit Soest ding in sehe GROOTS JUBILEUM-KADO VOOR GOUDEN SNAAR KLANTEN: DE GOUDEN SNAAR CHEQUES 29,95 35 JAAR PAGINA a WOENSDAG 8 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 9 SPEL WEEK ing Artishock, Steenhof f straal j* 1155-19577, steil zich als doe! everen aan het sociaal-culturele Doorjeopte geven als lid steunt ïgen van de vereniging en geniet van hel lidmaatschap. De kos 4,- per jaar; voor jongeren t/m «en die tot dezelfde huishouding be lerjaar. Kontaktadres ledenadminV aan 98,3765 GK Soest, tel. 12689 iag 9 november: Vormm" is weereen serieuze o°dy Allen. Hoofdpersoon arige vrouw, Marion Post •rdt uitstekend vertolkt door ands. Marion Post is een i„ .vonende geslaagde profes- itse filosofie. Net vijftigjaar jk welvarend en bezig aan huwelijk met de eveneens rdeerde cardioloog Ken n de universiteit een tijdje >en ont een boek te schrij- ar vakgebied. Om overdag tn haar eentje te kunnen ft ze een apartement ge rust wordt daar echter ver- de gesprekken die ze via ster opvangt uit despreek- en psychiater boven haar .bsedeerd door het trieste een zwangere vrouw, die eeft met haar relatie. Via deze vrouw heet, wordt et denken gezet over haar waarin alles ogenschijnlijk Haar twijfel wordt nog ex- oor een ontmoeting met rde vriendin, die haar al- n maakt over vroeger, aak heeft Marion een toe- eting met Hope. Tijdens Igend etentje vertelt Ma- :t als Hope eigenlijk ook had willen hebben. Voor ére maken echter belang- t er zelfs eenmaal abortus gen, tot grote woede van htgenoot Sam. ziet ze in gedachten en soden uit het verleden te- onder ook een vroegere éowel Larry als haar eer- Sam zijn er nimmer in laar zelfvoldane gedrag r. aar tweede echtgenoot betrapt, beseft ze dat ze voor de gek houd'tdoor Hes perfect is in haar le- iope tegen de psychiater urig de vrouw is die ze wtmoet. Een vrouw die Hes, maar eigenlijk niets tpe die Marion echt de 1 neemt het besluit om den en op haar vijftigste eens opnieuw te begin- 'ouwt de ontluistering irtuoos en zonder over- De dialogen zijn spits t scene is veelbeteke- film doet Allen een se riinde voetsporen van beeld en leermeester den. Aanvang: 20.30 (na 19.30 uur): tel ,j 6,~, CJP/PAS65+ 'ovember: 'ezoekt zal het zijn op- J en dan het program- kt door gastoptredens Gijs Hendriks en ver in uit de regio, zoals tbustion en Juri Ho- doeling dat ook in de en het programma •net dergelijke optre- er is dat een groep Zij was al eerder te ;B. Nu komt zij met ie, die voor het me-, it Duitse studenten s conservatorium, iet Perron 5B. Ver streden van Valen- r- Toegang gratis. Wat begon als een soort eenmansactie is al snel uitgegroeid tot iets groters. Etty Haringsma (43) maakt bloem stukjes voor Roemenië. Dat wil zeg gen, de opbrengst van de bloemstukjes gaat naar Roemenië. Vorig jaar de cember begon ze met haar actie en dank zij familie, vrienden en kennis sen floreert haar 'bedrijfje' nu goed. Al twee weken staan haar bloemstuk ken uitgestald bij 'Jasper Mode' aan de Zuidpromenade en deze week heb ben de Soester inwoners hun laatste kans om daar een 'kunstwerk' van Etty te kopen en daarmee gelijk de arme Roemeense bevolking te steunen. Etty legt er de nadruk op dat alle winst ook werkelijk naar Roemenië gaat. "Ik houd alleen geld apart om nieuwe spul len in te kopen om weer nieuwe stukken te maken. Alles wat overblijft wordt ge bruikt om spullen voor Roemenië te kopen, zoals toilet-artikelen, wasmid delen, babyspullen, enzovoort." Sinds ze begon heeft Etty al 2.000 gulden bij elkaar gespaard en ze heeft goede hoop dat dat bedrag voor het einde van het jaar op 2.500 gulden ligt. "Ik kwam op het idee toen vorig jaar november één van mijn dochters trouwde", vertelt Etty. "Een vriendin van mij maakt al jaren zelf bloemstuk ken. Voor de bruiloft van mijn dochter had ze hele mooie dingen gemaakt en ik dacht 'dat ga ik ook eens proberen'. Na een tijdje ga je dan bedenken wat je met die bloemstukken moet doen. Je kunt ze niet allemaal zelf houden en op een verjaardag van een kennis kun je wel een bloemstuk weggeven, maar je kunt op de verjaardag van één persoon maar één keer zo iets doen. Toen kwam ik op het idee van het goede doel. Kennissen van mijn ouders rijden regelmatig naar Roemenië om daar te helpen. Soms gaan ze daar wel twee maal in de maand heen. Omdat dat zo dicht bij me staat heb ik besloten om daarvoor te gaan werken. Je kunt nooit alle nood lenigen, maar je kunt in ieder geval helpen. Bo vendien weet ik op deze manier zeker dat al het geld goed terecht komt. Dit is allemaal particulier initiatief. Ik maak dus geen deel uit van een stichting of iets dergelijks." Verkoop Het begon allemaal met familie, vrien den ^missen, aan wie Etty haar bloemstukken te koopaanboo.d. Die fa milie, vrienden en kennissen namen toen weer hun familie, vrienden en ken nissen mee en zo ging het balletje rollen. "Ik vertelde aan iedereen, ook mensen die ik helemaal niet zo goed kende waar ik mee bezig was. De eigenaar van 'Jas per Mode' ken ik nog van vroeger. Toen ik een keer bij hem in de zaak was begon ik tegen hem over mijn bloemschik- werk. Hij vond het idee zo leuk dat hij mij voorstelde om mijn bloemstukken enige tijd in zijn winkel aan de Zuidpro menade neer te zetten en te verkopen", legt Etty uit. Die verkoop bij 'Jasper Mode' is een groot succes geworden. "Toen ik de eerste stukken daarheen bracht zei ik: 'Nu doe ik een paar dagen niets', maar de verkoop ging zo snel dat ik al gauw stukken bij moest maken. Ik ben al die tijd elke dag bezig geweest." Hoewel Etty's werk na het weekeinde niet meer bij 'Jasper Mode staat hoopt zij dat de mensen toch blijven kopen. "Mensen kunnen altijd komen kijken en kopen. Ik blijf voorlopig doorgaan", zegt ze. Etty is te bereiken op telefoon nummer 17443 in Soest. Etty maakt bloemstukken van groot tot klein, van duur tot goedkoop en ze werkt met droogbloemen en bloemen van zijde. De goedkoopste stukjes kosten vijf gul den, maar geïnteresseerden moeten er snel bij zijn want juist die stukjes vliegen weg. ln een jaar tijd he den voor Roemeni bloemstukken Foto: eft Etty al2.000gul- verdiend met haar Goos van der Wilt. Op 1 november opende de O.O.P.P. (Ortho-pedagogische, Onderwijskun dige, Psychologische Praktijk) de poor ten Van haar nieuwe vestiging in Soest. Deze praktijk komt nu tevens met de mogelijkheid voorlichtingsavonden te verzorgen rondom problemen die sa menhangen met school en leren. De O.O.P.P. is op donderdag te berei ken tussen 20.00 uur en 22.00 uur op telefoonnummer 02155-17289 of 03465-65940. Het jumelage-comité in Kozle heeft het comité in Soest verzocht steun te verle-, nen aan hoogbejaarde alleenstaanden en grote gezinnen in Kozle. Onder het motto 'Help de Polen in Kozle de win ter door', waarbij het gaat om mensen die ver onder het Poolse bestaansmini mum leven, wordt een beroep gedaan op de bevolking in Soest. De jumelage-stichting in Soest beschikt over dertig adressen uit Közle waarvoor in Soest personen of gezinnen worden gezocht, die bereid zijn voedselpakket ten te sturen. Men kan zich daarvoor opgeven bij A. Blokzijl, Koppenlaan 21 in Soesterberg. Telefoon 03463 - 51463. ge Vuursche", die sngd bos, en daarin rijen vormt zondag *1 van een herfst- nvanl.V.N.-Eem- 1 14.00 uur, vanaf rein aan de weg genover de zijweg •.Het beginpunt is 'jnen 70 en 71. ndeling vormen de in het algemeen, >ktoberwandeling oelen gewijd was nu nog ruim- Kent u ze nog? sei), valse dooier- doolhofzwam, Timer te moeten Paddestoelen een ateerd is. Want 'grijke functie in n dat veel bomen Ten ontwikkelen 1 paddestoelen, 'gelijk dat er een 'estaat tussen de ^ssen en die van los hiervan zijn al een rustige at- naast de vele nnen bewonde- nderen mee, ze t het leerzame, wandeling zijn 22119 (tussen Blaupunkt, regelrecht de beeldigste gast op Gouden Snaar's 35-jarige jubileum. Kom eens kijken naar TV Modular serie van het merk met het betere beeld en u weet niet wat u ziet. Een 70 cm - of 63 cm FTS beeldscherm met High-Contrast kwalitet. Drieweg-luidsprekersys teem met aparte subwoofer, aangestuurd via wis selfilters en eindversterkers met een vermogen van 100 Watt. Een hoogst opmerkelijke vormgeving. Maar liefst 99 programma's zenderzoekautomaat en directe kanaalkeuze, ook geschikt voor de ontvangst van Secam. Uniek bedieningsgemak: de tv (vanuit uw stoel) met een in alle richtingen draaibaar beeld scherm, TOP-teletekst en uitgerust met tal van aan- sluitingen: o.a. Super-VHS en 2x Euro-AV. Kortom: Blaupunkt maakt stuk voor stuk toestellen die een tien verdienen. Kom snel het prachtige Blaupunkt-nieuws bekijken bij de enige, echte Blaupunkt-dealer voor Soest en omstreken: De Gouden Snaar. En profiteer bij uw aankoop van de feestelijke Gouden Snaar Cheques. IS 63-49 Beeld: 63 cm, kontrastfil- lerruit, 60 programma's, teletekst Tronic Pilot met 4x8 paginageheugen, Hifi stereo eindversterker. voor 1999,-. De IS 63-39. Beeld: 63 cm. FST-beeld- scherm, stereo eindver- sterker, teletekst. Geheel kompleet slechts 1699,-. De PM 55-48. Beeld: 55 cm, kontr astftlterruit 40 voorkeurprogramma's, mono, teletekst. Van 1545,- voor 1399,-. De subliemste videocamera. Potable camcorder volgens het 8 mm video-systeem, piëzo auto-focus systeem, CCD-halfgeleider opnamechip met 300.000 beeldpunten, minium lichtsterkte 10 lux bij diafragma 1:1,2, objectief: 6-voudige motorzoom met macro-instelling, 3 roterende videokoppen en 2 roterende audiokoppen, fade in/fade out mogelijkheid, automatische witbalans, High Speed Shutter 2 voudig, oplossend vermogen 280 lijnen, maximale opnametijd: 90 min., enz. enz. van 3799,- voor 2795,-. De spectaculaire videorecorder. De RTV 910-S-VHS. Onovertroffen weergave, mogelijkheid voor unieke beeldmanipulaties, automatic code timer, elektronisch cijferslot, VSH-Stereo en nog veel meer. Bijvoorbeeld de ongelofelijke prijs: van 3799 voor 2999,- Twee maanden lang -november en december- ont vangt iedere koper bij de Gouden Snaar cheques. Het is tenslotte feest. Hoe dat werkt met die Gouden Snaar cheques? Heel eenvoudig. Voorbeeld: U koopt bijv. een CD-speler t.w.v. ƒ500,- Bij de kassa ontvangt u dan een cheque van 25,-. Mooi meegenomen. Nog een voorbeeld: U kiest bij de Gouden Snaar een KTV of HiFi-installatie t.w.v. ƒ2000,-. Dan ontvangt u bij de kassa een cheque van maar liefst ƒ100,-. Voor die cheques kunt u weer iets moois kopen, een paar CD's, een walk man. u kiest maar. LET OP: De cheques zijn alleen te gebruiken bij De Gouden Snaar. U kunt ze niet verzilveren en ze zijn niet overdraagbaar. Cheques worden alleen uitgereikt bij contante betaling. De Gouden Snaar jubileert, vandaar een spannend spel. Negen keer (twee maanden lang) staat in de advertentie van de Gouden Snaar een stukje Soest. Vraag aan u is: waai of wat is het? Spaar daarom de stukken Soest uit de Gouden Snaar advertenties en maak kans op een videorecorder. Wanneer alle stukken Soest geweest zijn zet u de oplossing op een briefkaart, u doet er nog een leuke slagzin bij en stuurt de briefkaart vervolgens naar: De Gouden Snaar Steenhoffstraat 13a 15, Soest Uw oplossing dient vóór 31 december 1989 binnen te zijn. De uitslag wordt in de eerste Soester Courant van 1990 bekend gemaakt. Komen er meer inzendingen in aanmerking voor de videorecorder, dan wordt er geloot. Het Gouden Snaar Jubileum Spel staat o.l.v. notaris M.A.H. van Veeren. Over het spel en de uitslag wordt niet gecorrespondeerd. Succes en sterkte! SPELWEEK 2 KLINKEND CD-AANBOD VAN DE JARIGE GOUDEN SNAAR CHOPIN: PIANOCONCERT no.1 &2. Kiystian Zimerman, piano met het Philharmonisch Orkest van Los Angeles'o.l.v. Carlo Maia Giulini. Van 48,90 voor BARBRA STREISAND: A COLLECTION. Greatest hits and more van 42,50 Dat betekent: keus uit grote merken een deskundig advies eigen technische dienst vakkundige installatie geen voorrij kosten omruilgarantie gratis apparatuur in bruikleen bij calamiteiten Steenhoffstraat 13a -15, Soest, Tel 02155 -12 1 32

Soester Courant | 1989 | | pagina 9