y< Voor de grap meedoen levert mooie c.d.-speler op Soester kunstenaars in Zeist Taxi Klomp officieel toegetreden tot Europese Orde van Quality Elit' AM. S •t- Huis verkopen? Soestse wint magnetron met recept voor Avro's Service Salon 3INA 10 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 11 ovember os" meest lm van rkt van Politie voorkomt 'treffen' tussen Grift- en Eemland 'Goede vangst' kff b Vlaggen gestolen Wie van Soest houdt leest de Soester Courant V o r Brievenbussen vernield Man onwel in café Inbraak Julianalaan Proclamatie met gouden medaille Prijzenregen bij Super Van Doorn Bromfietser gewond Molensoos krijgt keuken voor Praatpaal c Kinderpostzegelactie van start Bromfietsdiefjes aangehouden Nieuwe sponsor voor v.v. Hees kt De AROS in voorbereiding op status voor lokale omroep. Wie van Soest houdt leest de Soester Courant f Begin meteen goed, vrijblijvend advies. Bel PETERS Makelaars 02155-16251 nhoffstraat 46, ch als doel een lal-cultarele le- i als lid steun je ing en geniet je liap. De kosten >ngeren t/m 23 mishouding be- es ledenadmini- oesl, tel. 12689. dit tot nu toe n. Het scena- en door Theo ns.. De inspi- ït voort uit de lermoord. Dit }gh gaat over die gedoemd larbij de pijn •hol en drugs, einige Neder- geslaagd zijn n. Een echte de dialoog nu aan, maar el- ken. ireven, alleen media zich bij euwe Neder- 'illen werpen, tomeloos ver- rversie en on- lelingen. Het :ijn en slechte een moppen- ifte rechters, kracht in de in de prikke- ;ties en fanta- le kijker. Het timistisch. In- t een persoon verse uitwas- llemaal in zijn lm een wereld oetzijn, maar 'reed en verre zegt hij over xhaal niet se- :ven isnueen- e koffierecla- r): tel. 19577. 65+ 5,-. otel Astora orth East 7i wals en de ieuw een film enoemd mag 2e broers, van dt door geld- ich en tegelijk le autoverko- il worden met twagens. Hij neer hij ver- »efortuneerde t zijn woede n vader hem ;eld, drie mil- ïn aan een in- ïandicapten. zijn vriendin 2 vork precies achter dat het aakt naar zijn er Raymond viens bestaan ts. Uit woede hem mee te en ondertus- e vragen. Dat oepel dan de genslagen ge mond een fa- ;n zelfs het te- fd kan leren, n broer mee m te laten on- ïem dat Ray- is; autistisch gent. Charlie inder een las- Tiaal wanneer >beren te ont- arlie als klein J wel gekend n verbasterde iekt bij Char- 1 als ze in Las seert zich dat mond kan ge- i in de gokpa nen ze 85000 1 onenigheid tweetal voegt hij Raymond die absoluut afspraak ge- rihet instituut choloog, om oekomst van n het liefst bij em echter te aymond het meest gede- 1988 met vier 2 en de Gou- tel. 19577. 65+ 5,-. ees houdt op reatiefmarkt. iedereen uit te stellen en i kijken naar lof, Klarinet uur en ein- De politie is vrijdagmiddag opgetre den aan de Noorderweg, waar enke le tientallen jongeren op fietsen en bromfietsen bleken te zijn samenge schoold. Uit informatie was de poli tie gebleken dat het hier ging om een aantal leerlingen van de scholenge meenschap Eemland, die het voor nemen hadden hun "krachten te me ten" met leerlingen van het Grift- land College. De verwachte knokpartij bleef uit. Enkele groepjes kwamen weliswaar op het Griftland-terrein, maar daar bleef het bij. Bij de ingang van de op rit naar de school stuurde de politie nog een groep van ca. 30 jongelui weg. Over de aanleiding en de achter gronden van de confrontatie kon de politic geen mededelingen doen. Bij een inbraak in een woning aan de Julianalaan zijn de dieven er met een flinke buit vandoor gegaan. De 48-jari- ge bewoner deed aangifte van de dief stal, die in de nacht van zaterdag op zondag werd gepleegd. Nadat ze de achterdeur hadden geforceerd en het huis doorzocht, vertrokken de inbre kers met sieraden en geld met een totale waarde van 31.000 gulden. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Banningstraat stalen dieven een jack. De diefstal werd zaterdag ge pleegd. Totale schade: f.500 zou worden om hem er weer af te krij- gen. Foto: Goos van der Wilt. W In aansluiting op de feestelijke opening van de wandelpromenade in Zeist en de onthulling van het beeld 'Totaal', dat de Soester kunstenaar Otto Schouten voor deze promenade maakte, houdt hij een kleine expositie van zijn werk in de ge- renomeerde zaak van de heer Duetz. Er zullen ook drie schetsen in brons te zien zijn van het beeld 'Totaal'. Het. beeld stelt twee winkelende men sen voor, in harmonie met elkaar ver bonden, dus Totaal. Het is 2.20 meter hoog en weegt ongeveer 500 kilo. Het werk van Otto Schouten spreekt voor zich. Zijn verticale, fragiele beel den stralen een verfijnde elegance uit. Zijn werk heeft mondiale bekendheid; men komt het in diverse werelddelen tegen. Gelijktijdig exposeert bij de Fa. Duetz de Soester kunstschilder Beatrice Bre- mer. Al vroeg volgde zij enige jaren de Koninklijke Academie in Den Haag. Eén van de uitdrukkingsmiddelen is voor haar olieverf. In haar werk wil Beatrice Bremer niet de werkelijkheid verbeelden, doch de verbeelding ver werkelijken en dat liefst met impressio nistisch kleurgebruik. Bij een garagebedrijf aan de Korte Brinkweg zijn in het weekeinde drie vlaggen gestolen. De daders haalden de masten neer en sneden de vlaggen los. Het betreft een vlag van de Soester dea lerkring en twee Citroen-vlaggen. Even een magnetron winnen met een recept voor A vro 's Service Salon. Dat deed mevrouw R. Becker uit Soest. Vol enthousiasme nam zij donderdag haar prijs in ontvangst. De magnetron was ter beschikking gesteld door de firma Ro wenta Nederland b.v. en rayonverte- genwoorfiiger H.J. van Koot en was aan wezig om de magnetron te o verhan - digen. Die overhandiging vond plaats in huishoud- en elektrozaak Ter Horst aan de Nieuweweg. Behalve mevrouw Becker was ook me vrouw M.P. Bunnik uit Utrecht aanwe zig. Zij won de magnetron in een eerdere uitzending van Avro's Service Salon. Beide winnaressen zeiden dat ze verrast waren geweest met de uitslag. "Opeens wordje opgebeld dat je hebt gewonnen. Natuurlijk wos er koffie en gebak om de overwinning samen met de heren W. de Jong van de firma Ter Horst en H.J. van Kooien te vieren. b Ui Onbekenden hebben in het weekeinde op drie adressen aan het Kerkpad de groene PTT-brievenbussen vernield. Een werd later zonder paal in een tuin gevonden, de andere twee werden aan getroffen op de Van Weedestraat. De politie werd zaterdagavond gewaar schuwd omdat een man onwel gewor den was in een café aan de Stadhou derslaan. Bij navraag kon niemand de juiste toedracht vertellen. De informa tie varieerde van "neergeslagen" tot "van z'n-barkruk gevallen". De man zelf, een 56-jarige Soester, was buiten westen en werd voor onderzoek per ambulance naar Zonnegloren overge bracht. Een onbekende dader heeft in het weekeinde ingebroken in een huis aan de Julianalaan. Hij foceerde de achter deur en doorzocht de woning. Uit een kluisje in de kelder werden een geldbe drag en een aantal sieraden ontvreemd. De totale waarde wordt geschat op 30.000 gulden. De heer en mevrouw Klomp kregen van de heer van Let (l.) een medaille en een fraai bloemstuk. feestcoupon automatisch aanmelden als lid van de Quality Elit' Club. In de zaak kan men de officiële erken ning bewonderen. Tevens is er elk kwartaal een inspectierapport van de Brussels organisatie, waarin wordt vast gesteld of de firma voldoet aan de ge stelde eisen. Elke drie maanden vindt opnieuw een dergelijke inspectie plaats. Belangstellenden kunnen zich voor in formatie over het lidmaatschap wenden tot Bureau Elit' s.a., Strombeek Bever- selaan 120, b-1860 Meise-Brussel, tel. 02-2699190, of tot adviseur J. van Let, tel. 21218 in Soest. Een 17-jarige bromfietser uit Amers foort werd vorige week op de Amers- foortsestraat aangereden door een au to, bestuurd door een 21-jarige Bun schoten Die had de bromfietser niet ge zien toen hij uit een uitrit de weg op reed. De bromfietser werd met een ge broken schouder overgebracht naar Zonnegloren. De Molensoos heeft er een keuken bij. De keuken is afkomstig van de Zeister inrichting Eikensteijn en wordt ge plaatst in de voormalige 'Praatpaal'. Twee maanden geleden kreeg de Mo lensoos toestemming om de Praatpaal in gebruik te nemen. Het is de bedoe ling dat die ruimte gebruikt gaat wor den voor jongeren van 14 tot en met 16 jaar. De Molensoos is namelijk nu nog alleen voor jongeren boven de 16. Paulien Klap, vervangend hoofdleid ster: "We willen in de praatpaal graag een soort van eetcafé hebben. Toen we hoorden dat 'Eikensteijn' die keuken van de hand zou doen hebben we gelijk contact opgenomen. We hebben hem toen gekregen op voorwaarde dat we hem, zelf zouden demonteren en ver voeren. Dat is zaterdag gebeurt. Er moet nog ontzettend veel worden opge knapt aan de Praatpaal. We hopen vol gend seizoen daar van start te kunnen." Ondertussen gaan de activiteiten in de Molensoos overigens gewoon door. Zo wordt daar woensdag de voetbalwed strijd Nederland-Finland vertoond op een videoscherm van 12 vierkante me ter. Voor het opknappen van de Praatpaal zoekt de Molensoos overigens nog vrij willigers. Ook dit jaar wordt weer de landelijke kinderpostzegelactie gehouden. In Soest werd de stand in het hoofdpost kantoor aan de Steenhoffstraat geopend door Greet Greive, van de Stichting Vrouwen voor Vrouwen. De stichting kreeg vorig jaar uit de opbrengst van de verkoop van kinderzegels een bedrag van 1.500 gulden voor de aanschaf van nieuw speelgoed voorde Turkseen Ma rokkaanse kinderen van de vrouwen die het Internationaal Vrouwencentrum bezoeken. Aan het enthousiasme van het jongetje dat het nieuwe hobbelpaard demon streerde te zien, bevalt dat speelgoed pri ma. Toen hij er één maal op zat, zag het er naar uit dat het wel eens heel moeilijk De heer Klomp heeft al 28 jaar de lei ding over de bekende zaak, die destijds door zijn vader werd opgericht en in middels zo'n 64 jaar bestaat. De zaak begon ooit aan de Beetzlaan als rijwiel handel - wat de firma ook nu nog is, naast de andere activiteiten - maar ver huisde allengs naar de Koninginnelaan. Met 13 medewerkers zorgt de firma o.a. ook voor een belangrijk deel van het ta xivervoer in en om Soest, met in totaal zeven taxi's en zes bussen. De Quality Elit'-organisatie stelt hoge eisen aan de aangesloten ondernemin gen. De bedrijfsfilosofie moet o.a. tot uitdrukking komen in een eerlijke en goede voorlichting aan de consument, een verantwoorde prijs-kwaliteit- verhouding en een persoonlijke verzor ging en bediening. "De hoekstenen waarop het Quality Elit'-imago is ge bouwd," aldus de heer J. van Let, die als adviseur van de organisatie aanwezig was en de proclamatie voorlas. Hij overhandigde de heer Klomp ook een gouden medaille. Van Let hoopte dat de proclamatie en de medaille de firma Klomp blijvend zouden inspireren bij het streven naar perfectie in de klantenservice en ver klaarde het bedrijf en de klantenkring opgenomen in het Europese Verband, waarvan de directie is gevestigd in Brussel. Kronen De consument profiteert op een bijzon dere manier mee van het lidmaatschap. Bij elke aankoop worden gratis "Kro nen" verstrekt, waarmee de klanten kunnen sparen voor geld of luxe ca deaus. De "Kronen" worden verzameld op een zgn. Ecu Card. In de winkel aan de Koninginnelaan is een speciale vitri ne opgesteld, waarin een greep uit de cadeaus is uitgestald. De officiële toetreding werd bij de firma Klomp uiteraard gevierd. De consu menten konden profiteren van een aar dige promotie-aanbieding, vergezeld van de eerste "Kronen", en zich via een De politie heeft zaterdagmiddag twee jeugdige Soesters (beiden 12 jaar) aan gehouden, die even tevoren aan de Kost verloren weg een bromfiets hadden weggenomen. Die was het eigendom van een 16-jarige jongeman uit Baarn. De politie stelde een onderzoek in en trof op dé Koningsweg een 13-jarig knaapje aan, die er meer van wist. Hij vertelde dat zijn twee vriendjes de brommer hadden gepikt om ermee te gaan crossen. Het drietal werd op het bureau "geschoren" en de Baarnaar kreeg zijn brommer terug. Sinds vorige week mag de firma Klomp, het bekende garagebedrijf aan de Koninginnelaan dat bij velen voor al bekend is als Taxi Klomp, zich een Quality Elit'-zaak noemen. Dat bete kent voor de consument een extra aan beveling van de dienstverlening, ge- .koppeld aan de uitstekende kwaliteit en de prijs. Ter gelegenheid van de of ficiële toetreding tot deze Europese consumenten-organisatie werd een proclamatie voorgelezen en kreeg de heer C. Klomp een gouden medaille uitgereikt. Het zaterdagteam van Hees werd zater dag in de (nieuwe) kleren gestoken. De gulle gaven waren afkomstig van instal latie- en servicebedrijf TREBA. Dit be drijf is de nieuwe hoofdsponsor van het zaterdagte^m dat momenteel op de vierde plaats slaat. De kleding werd overgedragen door twee kleinzonen van de eigenaar van TREBA, H.J. Barrink. Ook was de hoofdpiet van Sint Nicolaas aanwezig om Hees een hart onder de riem te ste ken. Na de verheugende toezegging van de Gemeente Soest om de komende 4 jaar een subsidie toe te kennen aan de AROS, zijn hel bestuur en medewer kers hard aan het werk gegaan. Met een nieuwe programmering is voorzichtig een start gemaakt; er heeft inmiddels een eerste kennismakingsgesprek plaatsgevonden tussen.het AROS-be- stuur en de nieuw gevormde Program maraad. Daarin zitten vertegenwoordi gers uit alle Soester geledingen, die lot taak zullen hebben toezicht te houden op de uitzendingep. Er hebben zich een aantal nieuwe me dewerkers aangemeld, die momenteel worden opgeleid en ook op technisch gebied worden voorbereidingen getrof fen. De AROS-uitzendingen /.uilen meerde richting ingaan van informatieve pro gramma's óver, vóór en mét Soestena- ren. Er wordt nu al dagelijks ingegaan opliet nieuws van de dag met daarbij in terviews. Vaste medewerking is er al enige tijd van onder andere de Soester politie, de gemeentevoorlichting, His torische Vereniging Soest, Amivodi, het I VNde heer Wèssels en een Soester huisarts. Bovendien is er elke week een twee uur durend programma rondom een hoofd gast. In dit programma zijn al gasten ge weest als bijvoorbeeld de heer W. Schimmel (over Oud Soest en de Gilde- feesten), Charles Gabriël, de heer Jorna (Ouderenbeleid), de heer Boelhouwer (Rode Kruis), de heer W. Koedijk (Landelijke Inspectiedienst Dierenbe scherming), Chris Uytervvij^, en vorige week Henk Gerth. Dit is maar een greep uit de lijst. Nu konden alleen pa- liënten van Zonnegloren en de bewo ners van de tehuizen Mariënburg, Mo lenschot ken Groot-Engendaal de uil zendingen volgen, maar volgend jaar hoopt de AROS voor heel Soest ver staanbaar te zijn. Er wordt hard aan ge werkt. Men kunt de AROS nu vast steunen door donateur te worden. Laat hel even weten bij lel. 20420 of schrijven naar Postbus 193, 3760 AD Soest. Het regent nog steeds prijzen bij Super Van Doorn. Woensdagmiddag ging een wel heel tevreden klant naar huis inet een c.d.-speler. Mevrouw J. Ou- dolf had 'voor de grap' meegedaan, zoals ze zelf zei. Op het deelnamefor mulier had ze exact hef juiste gewicht van het reuzen-krentebrood ingevuld. "Ik had gewoon het geboortejaar van mijn zoon ingevuld", vertelt mevrouw Oudolf. "Die is geboren in 1954. Laat dat brood nou precies 5.400 gram we gen." Naast de prijsuitreiking was er bij Super Van Doorn nog veel meer te doen. Zo waren er de prijswinnaars van de teken wedstrijd. Die wedstrijd leverde de vol gende uitslag op. Eerst prijs: Harry de Zwaan; Tweede prijs: Swift de Vos Categorie tot en met drie jaar: Eerste prijs; Elise Harremeijer; Tweede prijs Arend-Jan. Nieuwlaan Categorie 4 tot en met 7 jaar: Eerste prijs: Mirjam Verkade; Tweede prijs Janneke Dekker Categorie 8 tot en met 12 jaar: Eerste prijs: Debby Kortekaas; Tweede prijs: Rosemarie van de Arend In het totaal werden in de eerste week 321 tekeningen ingeleverd met als on derwerp 'Het ontbijt'. Ook'liep woensdag in de wirtkel een groot aantal kaboutertjes rond. De kin deren die er snel genoeg bij waren met het inleveren van hun tekening werden namelijk gratis omgetoverd door een aantal deskundige, iets groter uitgeval len kabouters. Midden in de winkel werden de kindergezichten beschilderd en bekroond met een mooie Super puntmuts. Reuzen Boerenkaas Ook de komende actieweek is het weer raak bij Super Van Doorn. Vrijdag en zaterdag is er een Reuzen Boerenkaas te bewonderen. De kaas weegt ruim 80 kilo en er is maar liefst 1000 liter melk gebruikt bij de bereiding. Voor wie even wil vergelijken: Een gewone boe renkaas weegt ongeveer 11 kilo. Ook is er weer een flinke prijs te winnen in de actieweek die loopt van vandaag tot aanstaande dinsdag. In de super markt staat namelijk een Reuze Super winkelwagen opgesteld van twee meter hoog en tweeëneenhalve meter lang. Die wagen is volgeladen met Super- produkten. Aan de klant de vraag wat de totaalprijs van al die produkten is. De winnaar ontvangt voor de goede op lossing een Superpakket dat produkten bevat met een waarde van honderd gul den.

Soester Courant | 1989 | | pagina 11