en ook bij Technics hifi krijgt u Gouden Snaar-Cheques op de koop toe. 29,95 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 13 Vrijwilligers Vakature Bank Omkeringsgedachte 2) Uw volkoren specialist Brood- en banketbakkerij P. van Buuren Poolse weefkunst in 'De Bereklauw' Vrouwen Ichthuskerk houden verkoopdag Wie personeel zoekt leest de Soester Courant De glimlach van Frankrijk (.KOOI GOUDEN SNAAR SPEL: 3 Pi -"i GROOTS JUBILEUM-KADO VOOR GOUDEN SNAAR KLANTEN: DE GOUDEN SNAAR CHEQUES 32,50 35 JAAR hh ■Af ,*w Willen we de omkeringsgedachte, dus het centraal stellen van de vrijwil- lig(st)er in het geheel van vrijwilligers werk, invoeren, dan zal zowel de vrij willigster als de instelling met een aantal factoren rekening moeten hou den. Zo heeft de vrijwillig(st)er te maken met: a. Regelgeving door overheden. b. Struktuur van de organisatie. c. De mate waarin het aangeboden werk aan zijn of haar behoefte appelleert. d. De solidariteitsgedachte contra indi vidualisering. De factoren richting instelling zijn: a. Regelgeving van de overheden. b. Haar eigen struktuur. c. Haar eigen beleid. d. Wat zij de vrijwillig(st)er kan en wil bieden. Op bepaalde factoren kan zowel de vrij willigster als de instelling moeilijk in vloed uitoefenen, zeker niet op korte termijn. Maar elementen als: het eigen beleid van de instelling en haar aanbod naar de vrijwilligster zijn wel aanpas baar. De solidariteitsgedachte, grondge dachte binnen het vrijwilligerswerk, (immers het hulp bieden aan anderen staat centraal) lijkt in conflict te geraken met de drang naar individualisering, wat de omkeringsgedachte inhoudt. Zou echter, door een betere afstem ming van het vrijwilligerswerk op het individu, juist geen motiverende wer king uitgaan waardoor de drang om an deren te willen laten meeprofiteren van de kwaliteiten van dit individu (vrijwil- lig(st)er alleen maar groter zou kunnen worden? Het mes kan ook dan, wellicht beter, aan twee kanten snijden. In de geest van de omkeringsgedachte presenteren wij de volgende vrijwilliger Geslacht: Man Leeftijd: 60 jaar Nat. Ncd. Opleiding: H.B.S. Ervaring: 34 jaar vertegenwoordiger in uiteenlopende branches. Interesse: Public relations en bestuurs- aktiviteiten. Deze week speciale aandacht voor on derstaande vakatures: 3-101. Muziekvereniging in Soest zoekt vrijwilligers voor het bespelen van bas, tuba of trombone. 1-1-1. Instituut voor natuurbescher mingeducatie zoekt een coördinator voor het leggen van kontakten met bos wachters en het organiseren van na tuurwandelingen. 6-1-7. Sociaal Cultuureel Centrum ie Baarn zoekt enige geïnteresseerden om buitenlandse vrouwen te begeleiden bij allerlei aktiviteiten: beroepskracht is aanwezig. 8-128. Centrum voor verstandelijk ge- Nu ook zuurdesem volkoren Winkelcentrum Smitshof Soest - Tel. 1 18 30 handicapten te Baarn zoekt vrijwilligers voor het opzetten en beheren van een speel-o-theek t.b.v. haar bewoners. 19-107. Hulpverlenings instantie te Soest zoekt enthousiaste zendamateurs en sleutelaars. Mocht u interesse hebben voor een van de genoemde vakatures of wilt u ge woon iets weten op het terrein van het vrijwilligerswerk dan kunt u zich wen den tot de Vrijwilligers Vakature Bank Soest gevestigd aan de Smitsweg 311 te Soest. De openingstijden zijn: ma. t/m. do. van 9.00- 12.00 uur, 13.30- 15.30 uur, vrijdags van 9.00 - 12.00 uur en 19.00- 21.00 uur. Gedurende de maand november en de cember is er in het Soester kunslwinkel- tje "De Bereklauw" een mini-expositie ie zien van enkele prachtige gobelins en kelims uit Polen. In samenwerking met de importeur van kunst en folklore uit Woensdag 22 november wordt in de Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2a te Soest, de jaarlijkse verkoopdag van Vrouwen vereniging 'Euodia en Synty- ché'. De opbrengst is bestemd voor de zen ding en de noodzakelijke renovatie van het jeugdhonk. Door de leden van de vrouwenvereniging is hard gewerkt om tijdig een aantal prachtige handwerken klaar te krijgen, waaronder o.a. bor duurwerken, breiwerken, babykleding, etc. etc. Dit jaar is als extra attractie een geheel verzorgd weekend voor twee personen te winnen in hotel Dreijeroord te Oos terbeek. Dit hotel ligt in van een schitte rende omgeving waar mevrouw zich "uit" en meneer zich "thuis" voelt. Ook voor de kinderen zijn diverse activitei ten. De verkooptijden zijn van 15.00 - 17.00 uur en van 19.00 - 21.00 uur. Polen, de firma Dilweg Interart uit Maastricht, die deze fraaie kunstvoor werpen in bruikleen ter beschikking stelde, werd een keuze gemaakt uit een vijftal gobelins van de Poolse ontwer pers Michno, Schmidt en Slrykowsky uit de omgeving van Krakow en Poz- nan. De kelims zijn voorzien van volks kunstmotieven. Ér zijn grote en kleine kleden, die een goed beeld geven van de fijne weeftechniek in Polen. De Poolse kleden zijn vervaardigd van zuivere wol van een hoge kwaliteit. Dit najaar is weer veel nieuw werk te zien op hel gebied van kunst en kunst nijverheid. Zo is er een nieuwe collectie aquarellen van Mieke Vos uil Doorn (bloemen en bladeren), palch-work kleden uit India, handgemaakt kunst zinnig speelgoed uit Duitsland en En geland, handgemaakte poppen, gewe ven kleding, kleding van handgeverfde stoffen van katoen, zijde en fluweel, ke ramiek, schilderijen en etsen. Voorts is "De Bereklauw" aktief met het organiseren van cursussen op "hel gebied van poppen maken, seizoenkle- den van wol, transparanten maken voor de Kerst en schilderen met aquarelverf. Voorde nieuwe cursussen die in januari van start gaan is nog inschrijving moge lijk. Voor inlichtingen: "De Bereklauw", Sleenhoffslraat 63 in Soest, tel. 02155- 19176. Beaujolais. Wie deze streek één keer heeft bezocht zal hem niet snel meer vergeten. Het is een dromerig land schap met kronkelende weggetjes, prachtige vergezichten, slaperige dor pen en romantische valleitjes. In het westen verrijzen de hellingen van het Massif Central warop de wijnbouw plaats vindt. En het is aan deze wijn dat de Beaujolais zijn bekendheid te dan ken heeft. Vrijwel iedereen kent het fenomeen van de Beaujolais Nouveau, en er zijn maar weinig mensen die zich niet ieder jaar laten verleiden tot een flesje van deze jonge wijn. Maar uit een streek als deze móet ook wel een wijn komen die iedereen lekker vindt... Beaujolais is de glimlach van Frankrijk, de wijn voor het plezier. Als de voetbal club van Lyon, 1' Olympique, een bui tenlands team op bezoek heeft, vertrek ken de gasten nooit zonder een paar flessen. Men kijkt hier niet opeen glaas je, men kijkt er liever in. Wie dat regelmatig doet, maar dan be roepshalve, is Jean-Claude Jambon, die in 1986 werd uitgeroepen tot de beste sommeiier ter wereld. Hij heeft de afge lopen jaren een aantal succesvolle "cu- vées" samengesteld en is ook dit jaar weer door een gerenommeerd huis be naderd om een "Sélection Spéciale 1989" samen te voegen. Een strenge se lectie van alleen de allerbeste kwaliteit lag ten grondslag aan wal misschien wel één der mooiste Nouveau-wijnen van dit - bejubelde - oogstjaar is. Wij zouden deze wijn als volgt willen omschrijven: Rond en harmonieus, met een opmerkelijk goede balans tussen souplesse en zuurgraad. Prachtige, ker senrode kleur. Intens, bloemig bouquet met een flauwe suggestie van citrus- schillen. Fris en enigszins exotisch. Dit jaar kreeg Pinot, een samenwerken de groep Slijters-Wijnhandelaren, hel voorrecht deze Beaujolais Nouveau op de Nederlandse markt te introduceren. Kijk wat the digital leader Technics hifi u laat horen op het 35-jarig jubileum van De Gouden Snaar! Technics hifi, alleen de naam al klinkt de kenner als muziek in de oren. Kan ook niet anders: Technics hifi wordt gemaakt door Matsushita Electric en dat is weer 's werelds grootste producente van consumenten-electronica. Dit concern heeft maar liefst 55.000 patenten en modelrechten op haar naam staan. En het mooie is: dat kunt u horen en zien bij De Gouden Snaar, de enige echte Technics-vertegenwoordiger in Soest. Daar is Technics in al z'n pracht en praal te bewonderen. En daar is het deze maanden extra voordelig om apparatuur aan te schaffen. SPEL WEEK f De Gouden Snaar jubileert, vandaar een spannend spel. Negen keer (twee maanden lang) staat in de advertentie van de Gouden Snaar een stukje Soest. Vraag aan u is: waai of wat is het? Spaar daarom de stukken Soest uit de Gouden Snaar advertenties en maak kans op een videorecorder. Midiset JET XX incl. CD-speler, bestaat uit losse onderdelen zonder platenspeler en boxen. - Digitale quartz synthesizer tuner - Afstandsbediening voor besturing van het gehele systeem - FM/MG/LG ontvangst - 14 voorkeurzenders - 10 numerieke toetsen - Uitgebreid en overzichtelijk FL-display - Automatische afstemmogelijkheid - New Class A versterkersysteem voorkomt schakelvervorming en interferentie - Elektronische digitale volumeregeling met volumeniveau-indicatie - Super bassyteem voor een indrukwekkende basweergave - AV-Surround systeem voor een natuurgetrouwe "concertzaal" weergave - Auto Reverse dubbeldeck - Full Logic bediening, voorkomt bedieningsfouten - Continu afspelen van beide cassettes 1 - CD naar tape Synchro-start/stop 5 Midiset JET X3 incl. CD- speler, bestaat uit losse onderdelen - Digitale quartz synthesizer tuner - Afstandsbediening voor besturing van het gehele systeem - FM/MG/LG ontvangst - 24 voorkeurzenders - 10 numerieke toetsen - Uitgebreid en overzichtelijk FL-display - Automatische afstemmogelijkheid - New Class A versterkersysteem voorkomt schakelvorming en interferentie en garandeert zo een optimale geluidskwaliteit - Elektronische digitale volumeregeling met volumeniveau-indicatie - Super bassyteem voor een indrukwekkende basweergave - AV-Surround systeem voor een natuurgetrouwe "concert"weergave - Dubbel Auto Reverse cassettedeck - Dubbele montagesnelheid - Full Logic bediening, voorkomt bedieningsfouten - Continu afspelen van beide cassettes aan beide kanten 1698,- Midlset JET X5 incl. CD-speler, bestaat uit losse componenten - Digitale quartz synthesizer tuner - Afstandsbediening voor besturing van het gehele systeem - FM/MG/LG ontvangst - 28 voorkeurzenders - 10 numerieke toetsen - Uitgebreid en overzichtelijk FL-display - Optische digitale ingang voorzien van 2 Digitaal Analoog Omzettere, lineair 18-bits oplossend vermogen en 4- voudige Oversampling voor een directe signaalverbinding tussen CD-speler (SDPL46) en versterker - Elektronische digitale volumeregeling met volumeniveau-indicatie - Dubbel Quick Auto Reverse cassettedeck - Dubbele montagesnelheid - Continu afspelen van beide cassettes en van beide kanten - Microprocessor Full Logic bediening - FL-Meters en elektronische digitale tellers - Tape naar tape Synchro-start 2798,- Alle Technics apparatuur is leverbaar in zilver of zwart. Receiver SA-160 -Receiver FM/MG - 24 voorkeurzen ders - Voorkeurzender archivering - Quartz Lock - 5-bands Graphic Equalizer - 5 audio-ingangen - Tape Monitor funktie - Loudness schake laar - 4 luidsprekeraansluitingen 499,- Versterker SU-V460 - Technics Power Amplifier Direct Systeem - Speciale audio-conden- satoren voorzien van puur elektrolyt - Zeer krachtige spanningsversterker om ten alle tijde over ruim voldoende vermogen te kunnen beschikken 799,- Tuner ST 600 - Quartz synthesizer tuner FM/MG - 24 Voorkeurzenders - Automatisch afstemmen - Digitale frequentie uiüezing - 3 LED-signaalsterktemeter - Quartz Lock indicatie - Uitgebreid overzichtelijk FL-display toont zowel frequentie als voorkeurzender 349,- o [rjT'ir -f I,n"iij Dubbel cassettedeck RS-TR355 - Dubbel Auto Reverse systeem - 2 motoren - Full Logic bediening - FL- Meters met 2 regelbereiken - Serie- afspeelmogelijkheid (met C-90 tot 24 uur continu) - Dubbele monteersnel- heid - Synchro-start/stop Auto Recording Mute functie 799,- CD-speler SL-P202 - MASH techniek - 4-Bits, 32 x Over sampling - 2 Digitaal Analoog Omzetters - CD-Editing en Disc Link functie - Afstandsbediening via Technics receiver - Overzichtelijk Muziek Matrix Display - 20-stappen programmeerbaar 499,- Twee maanden lang -november en december- ont vangt iedere koper bij de Gouden Snaar cheques. Het is tenslotte feest. Hoe dat werkt met die Gouden Snaar cheques? Heel eenvoudig. Voorbeeld: U koopt bijv. een CD-speler t.w.v. 500,-. Bij de kassa ontvangt u dan een cheque van 25,-. Mooi meegenomen. Nog een voorbeeld: U kiest bij de Gouden Snaar een KTV of HiFi-installatle t.w.v. ƒ2000,-. Dan ontvangt u bij de kassa een cheque van maar liefst ƒ100,-. Voor die cheques kunt u weer iets moois kopen, een paar CD's, een walkman. u kiest maar. LET OP: De cheques zijn alleen te gebruiken bij De Gouden Snaar. U kunt ze niet verzilveren en ze zijn niet overdraagbaar. Cheques worden alleen uitgereikt bij contante beta ling. i Wanneer alle stukken Soest geweest zijn, zet u de oplossing op een briefkaart, u doet er nog een leuke slagzin bij en stuurt de briefkaart vervolgens naar: I De Gouden Snaar i Steenhoffstraat 13a - 15, Soest I Uw oplossing dient vóór 31 december 1989 binnen te zijn. De uitslag wordt in de eerste Soester Courant van 1990 bekend gemaakt. Komen er meer inzendingen in aanmerking voor de videorecorder, dan wordt er geloot. Het Gouden Snaar Jubileum Spel staat o.l.v. notaris M.A.H. van Veeren. Over het spel en de uitslag wordt niet gecorrespon- deerd. Succes en sterkte! SPELWEEK 3 KLINKEND CD-AANBOD VAN DE JARIGE GOUDEN SNAAR MOZART REQUIEM Kirkby-Watkinson. Rolfe-Johnson- Thomas Westminscer Cathedral boys choir chorus orchestra of Ancient Music o.l.v. Cristopher Hogwood van 48.90 voor THE MIRACLE QUEEN van 42.50 voor ?1I4 Dat betekent: keus uit grote merken een deskundig advies eigen technische dienst vakkundige installatie geen voorrijkosten omruilgarantie gratis apparatuur in bruikleen bij calamiteiten Steenhoffstraat 13a -15, Soest, Tel 02155 -12 1 32

Soester Courant | 1989 | | pagina 13