taal in fiet oogspringend WEEKEND RECEPT Massale steun voor Prins Gerrit I Eigen filatelistisch stempel postzegelliefhebbers in Soest in»o' UW RECEPTIE WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 17 ANNO 1429 Restaurant en Motel Het Witte Huis Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon 033 - 61 71 47* - Telex 79479 nl SOES** OPENBAAR VERVOER Papparazzi Onze kollektie en service springen in 't oog. Wij doen graag 't beste voor iedere klant. En wij hebben veel in klasse-optiek. Wij weten er over. Als u daarvan wilt profiteren zijn wij daar blij om. kVan Weedestraat 87 - Soest .- Telefoon 02155 -1 71 20 Soest L».* Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Grote drukte verwacht op ANBO-praatmiddag Varkenshaasje met sinaasappelsaus Postzegelvereniging bestaat 20 jaar j. cornelisse bv. Sanitair effidency Steenhoffstraat 13 3764 BH Soest Telefoon 02155 - 1 01 15 KANTOORMACHINES Copieermachines Kasregisters Schrijfmachines Rekenmachines Microcomputers Dicteermachines Inbindapparatuur Plastificeermachines Laten ire nu een boom opzetten overJacob van Gaesbeek's tak over de vader die zijn zoon doodstak en om zijn ziel te redden van het kille graf de Birgittijnen een behuizing gaf en zo kwam Soest onderdak. J.V. Ook voor dieetpatiënten en vegetariërs maken wij er een feest van. door Arie Wandelaar Er is begin 1990 een derde kleinkind op komst, hetgeen voor Marie aanlei ding is geheel vrijwillig, maar met groot enthousiasme, op herhalingsoe- teiiingen te gaan. Daartoe verplaatst /ij zich iedere maandagmorgen met een nogal problematische naaimachi ne naar een lerares, ene Marijke, die naald en draad lijkt te hebben uitge vonden. Arie heeft de indruk dat er een zesling op komst is. Het kleine wicht verblijft nog maar nauwelijks zes maanden in de wachtkamer en reeds nu is huize Wandelaar ondersneeuwd met vrach ten baby-textiel van het huismerk Doe 't Zelf. Dit alles onder hel dagelijks gehoorde motto: "Beter mee dan om verlegen." Tot de blijde dag daar is heeft Arie zich er mee verzoend op maandag morgen te zijn aangewezen op de he nenwagen dan wel fiets. Windkracht 9, in gezelschap van niet aflatende plensregen, zorgden er de vorige week voor dat hij van een retourtje Soest- Baarn gebruik maakte met het tegen woordig in de hemel geprezen Open baar Vervoer. Voor w ie niet alledaag se conversatie op prijs stelt een wat hobbelige verplaatsingsniogelijkheid. die de passagier evenwel een andere kijk op het dagelijks leven geeft. Na door de dienstdoende chauffeur te zijn terecht gewezen wegens het niet in bezit te zijn van een strippenkaart, le verde de volgende hindernis eveneens strafpunten op. Arie struikelde name lijk in de overvolle Openbaar Ver- voer-bak over een vooruitgestoken been, toebehorend aan een dame die met behulp van een wagonlading cos metica haar leeftijd trachtte te camou fleren. "Ik zit altijd zo in de bus. Komt omdat ik last van kalktenen heb", verklaarde de bejaarde Vanessa. Arie mompelde een oprechte verontschuldiging en liet Soest aan zich voorbij trekken, want voor je het weet, klampt de medemens je aan om een uiteenzetting over nog meer lijfelijk ongerief te onthullen. Een man, gezeten in een zetel tegen over Arie en de mevrouw met de kalk tenen, schuwde dit soort conversatie echter niet. "Praat mij niet over kalktenen", be richtte hij eenieder die er belangstel ling voor toonde, "Ik heb wat afge- dokterd, maar geen van de geleerde heren heeft mij er vanaf kunnen hel pen. Een pedicure in Soest is tenslotte mijn redding geweest." "Niks voor mij", oordeelde miss kalk- teen, "dat gehannes aan je onderda nen, het geeft mij altijd zo'n onveilig gevoel. "De advocaat van de pedicure bleek over de gave van het woord te beschikken. "Mevrouwtje", vervolgde hij op net iets te familiaire toon, "ik ken mensen in mijn omgeving die, voor ze naar een verjaardagsfeestje gaan, zich eerst in een café laten vollo pen, omdat ze door hun familie niet als innemer willen worden gezien."De natte vergelijking miste ieder doel en deugde in de opvatting van de kalk- teen voor geen meter. Met de opmerking "wat heeft dat met mijn kalktenen en een pedicure te ma ken", werd de aspirant-filosoof hoor baar te kijk gezet. Een bushalte zorgde voor een ingelas te pauze, en stelde de terecht gewezen man in staat woorden te verzamelen voor een passende repliek. Het werd er een van dik hout zaagt men planken. "Het heeft er inderdaad niet mee te maken, net zo min als ik iets te maken wil hebben met het gezeur over uw voeten. Ik word er gewoon misselijk van. U ook meneer?" Arie die zich zeer bewust in een berus tend stilzwijgen had gehuld, proefde iets van het oproepbaar dienen te zijn om als getuige a charge te kunnen fun geren. Het leek hem verstandig in deze de waarheid maar in het midden te la ten en hij volstond met een neutraal "Ach..." De man zag er gelijk in en kraaide triomfantelijk: "Wat heb ik gezegd, meneer hier is uw geleuter ook zat." Om aan een kruisverhoor te ontsnap pen stapte Arie een halte eerder uit, zich daarbij in zijn zenuwen als een ezel gedragend door voor de tweede keer over het lijdend voorwerp te struikelen. "Sorry mevrouw", bracht hij er wat verdwaasd uit. "Hij doet T erom", stelde de man aan de overkant met een giftig lachje vast. Het slachtoffer besloot in stilte haar lijden voort te zetten en nam met veel wantrouwen de uitgesproken veront schuldiging voor kennisgeving aan. "U neemt de verkeerde uitgang", stel de de buschauffeur korzelig vast toen Arie, wilde uitstappen waar hij was binnengekomen. Buiten deden de stormwind en de plensbuien weldadig, zeg maar verfris send aan. ARIE WANDELAAR Op de splitsing Grote Melmweg/Langc Brinkweg staande lindeboom. Markant geplaatst. Van historische waarde als herinnering aan het Groot Gaesheeker Gilde. Een herdenkingsboom. Op het eenvoudig vierzijdig spijlenhek een metalen schildje met opschrift: "Groot Gaesheeker Gilde." Toen ik de Nieuwe Re vu van de afgelo pen week onder ogen kreeg, viel ik bijna van m'n stoel van verbazing; op de cover een levensgrote foto van Joop en binnen in een interview van een bladzij de of zes. "Ik ga héél ver", roept de kop van het verhaal mij toe en de journalist vervolgt: De 45-jarige Joop van Tellingen is free lancer bij de Telegraaf en het weekblad Privé. En hij is al sinds jaren de bekend ste papparazzi-fotograaf van Neder land. Iemand waar je als ster of lid van het Koninklijk Huis beter mee kunt sa menwerken. Einde citaat. Die journa list heeft bijna gelijk. Want als je dat zo leest (een papparazzi-fotograaf is een kiekjesmaker die zich aleen maar uiter mate hinderlijk op houdt in de buurt van bekende personen en er niet voor terug deinst zich desnoods met camera onder het bed van een "Vip"te verschuilen om een intiem plaatje te kunnen schieten), hen je geneigd nogal negatief over Joop en zijn werk te denken. Normaal gesproken heb ik weinig op met de journalisten van "onze bladen omdat ze vaak niet alleen knap geweten loos zijn, maar meestal ook overeen mi serabele journalistieke kennis beschik ken. Joop is echter anders. Hij is geen journalist, dat wil hij ook niet zijn, hij is ook geen goede fotograaf, hij zal nim mer uitgenodigd worden destatiekiek te komen maken, maar hij heeft De Neus. En hij is eerlijk én heeft scrupules. "Ik wil iemands fotoheeft hij mij eens ge zegd "niet iemands ongelukHel ver- Zaterdagavond 11 november werd onder grote belanstelling Prins Gerrit I benoemd tot Prins van Knollendam. Volgens de organisatoren, de karna- valsvereniging de Narre Knollen, had den meer dan 400 Soesters de weg naar de Knollenburcht (Bos en Duin) gevonden. Onder hen opvallend veel jongeren. Prins Gerrit I is in het dagelijks leven vooral bekend ,als de man die half Soest heeft geleerd 'hel hoofd boven water te houden'. Als zweminstructeur werkt Gerrit van Delden al jaren in de Turf en het Soester Natuurbad. Om 11 minuten over 11 was de span ning te snijden in de zaal. Vorig jaar werd er in Soest veel gegokt op de naam Prins Gerrit begint in opgewekte stemming aan zijn tweede ambtster mijn, moreel gesteund door wethouder Jan Menne (r.). van de nieuwe prins. Onverwacht voor velen werd het Gerrit van Delden. dit jaar waren velen weer onzeker. Dat werd vergroot doordal bij de onthulling van de nieuwe Prins, eerst een paar wel gevormde damesbenen zichtbaar wer den. Omdat dit jaar voor het eerst ook een vrouwelijk bestuurslid is benoemd, werd de indruk gewekt dat er nu ook een Prinses gekozen zou worden, om de traditie van 'altijd een man' eens te doorbreken. Zo ver is het nog niet in Knollendam. Na de onthulling werd Prins Gerrit on derscheiden door o.a. wethouder Men ne, die een korte hevige toespraak hield, regelmatig onderbroken door een luidkeels alaaaaaaaaaaaf. De adjudanten van Prins Gerrit zijn Toon Beijer en Sjaak de Vries. De Raad van Elf bestaat dit jaar'weer uit bekende en actieve Soesters, te weten Steef Hoonhorst, Henk Kroon, Peter Meijer, Jan Blankestijn, Kees Reddering, Be rend Sieben, Menks van de Broek, Henk te Pasen Harry van Wegen. Cere moniemeester van de Narre Knollen Bert Krijger sprak van 'een groots begin van het seizoen. Soest weel op zijn lijd een goed georganiseerd feest best te waarderen.' De circa 200 bezoekers van de buiten gewoon geslaagde ANBO-feestmiddag op I november zijn door voorzitter B. Blom persoonlijk uilgenodigd de maandelijkse "praatmiddag" voor alle inwoners van Soest boven de 55 jaar, op zondag 17 november te bezoeken. Gemiddeld is de opkomst rond de 80 man, maar dit keer wordt met een flink aantal méér rekening gehouden. Al een jaar organiseert de ANBO een maal per maand,' afwisselend in de dienstencentra Honsbergen en De Vij verhof, een "praatmiddag". Dat zijn (zondag)middagen zonder program ma, waar ieder doen kan waar hij zin in heeft: wal bijpraten, een kaartje leggen of een of ander spelletje doen. Zoals ge bruikelijk ontvangt iedere bezoeker twee consumptiebonnen, die geheel vrij te besteden zijn. Zondag a.s. is iedereen welkom, vanaf 14.00 uur in de zaal van De Vijverhof. Voor vervoer kan men nr. 18018 bel len. baust mij zéér dal Joop die journalist van Nieuwe Revu te woord heeft ge staan want hij slaat niet graat in de be langstelling. Waarschijnlijk omdat Henk van der Meyden (één van zijn ba zen, de andere is zijn vrouw Ria) dat niet graag ziet. Het verhaal in N. R. geeft Jopie Dopie, zoals ik 'm vaak noem, uitstekend weer. Dat is 'm. De man die met eenvoudige bagage kans heeft gezien na jaren van geduld en hardnekkigheid soms onrust, vaak een glimlach te produceren bij de Groten Van Het Land, zo gauw hij daarbij op hel netvlies verschijnt. Bij al le leden van hel Koninklijk Huis, demi- nister-president tot aan de beginnende ster uit de play-back show toe. Ik mag 'm graag omdat ik weet dat hij zijn werk moet doen en hij daarbij een ere-code hanteert waarmee heel goed te leven valt. We hebben een vriendschappelijke band samen en af en toe moet hij zijn ei bij me kwijt. "Och jochie toch", begint hij dan steevast, vergezeld van hevig handenwrijven dat doet hij na elke krasse uitspraak) "wat me nou weer is overkomen...En dan komt er weer zo'n ongelooflijk verhaal, maar waar, want hij maakt wat mee. Hel blad van zijn baas bestaat van en uit sappige verhalen en soms wordt Van Tellingen de wereld rond gestuurd om de daarbij nodige foto 's te maken. Een jaar of wat geleden kwam hij net uit Ita lië. Hij zag er knap gehavend uit. "Och jochie toch begon hij toen ik 'm opzijn kreukels wees. "Dat komt door Irene Wat bleek nou? Prinses Irene zou, na haar scheiding van Carl Hugo, wal heb ben met ene Ronnie Wolff een ex-vei ligheidsofficier. Op de redaktie van Pri vé had men vernomen dat de twee in een vakantiehuisje in Italië zouden zitten. "Er op af, Joop", zei z'n baas. Nu wist de fotograaf dat hij nooit een foto van het stel zou kunnen schieten als hij gewoon zou aanbellen. Dus posteerde hij zich met telelens onder een paar doornige struiken en bleef daar de hele dag in de hitte liggen wachten. Er gebeurde niks. 's A vonds belde hij naar A msterdam. "Daar blijven hoorde hij, "we moeten die kiek hebben Een week lang heeft hij daar voor joker gelegenUitgedroogd en vol builen en schrammen. Uiteindelijk hoorde hij van de redaktie dat hij terug kon komen want Irene bleek die hele week gewoon in Nederland geweest te zijn. "Net goed", zei ik tegen m'n makker "dan moet je die lui maar n iet lastig val len". Daar zit hij dan ook niet zo mee. "Die week kreeg ik toch gewoon doorbe taald", antwoordde Joop, "alleen be greep ik niet waarom die Irene zo para noia aan het doen was. Iedereen wist van haaf geflikfooi met Wolff. Als ze nou gewoon met die man ergens een drankje was gaan drinken, wat foto's had laten maken, dan was ze meteen van het gedonder af geweest. Die mensen staan nou eenmaal in de publiciteit, daar kan ik niks aan doen. Daarvoor moet je bij die mensen zelf én 't publiek zijn dat alles over hen wil weten. Toen Irene trouwde met Carl Hugo vond ze het prachtig dat hun foto 's in alle bladen van de wereld stonden. En die staan daarin omdat zij vips zijn. Dus de logi sche konsek went ie is dat zij er ook in ko men als 't mis gaat. Mijn buurvrouw komt nergens in Ik verschil met hem in die dingen meestal van mening. Joop heeft in Utrecht ook een winkeltje in fotomaterialen. En desgevraagd maakt hij ook nog bruidsreportages. Zijn vrouw helpt vaak in de winkel, een schat van een meid, die Ria van Tellin gen. Ik heb haar maar één keer boos ge zien. Daar Joop voor "zijnblad nogal eens langdurig uithuizig is, vindt zijn vrouw dat hij thuis moet zijn als 't kan. Jaren geleden werd "mijnmeidengroep Babe uitgenodigd een toernee door Indonesië te maken. "Heb je zin om mee te gaan werd aan vriend Van Tellingen ge vraagd. Zonder na te denken zei deze "ja "enpas een dag voor 't vertrek, vertel de hij Ria dat hij een week of twee weg zou gaan naar de andere kant van de we reld. Die had natuurlijk meteen door dat 't een snoepreisje betrof maar ze zei niks, pakte zwijgend z'n koffer in en wuifde hem even rustig uit. Toen Joop in Jakarta z 'n koffer open deed, zag hij direkt de brief. "Beste Joop", las hij, "aangezien je zo graag reist en blijkbaar zonder noodzaak van huis weg wilt blijven, stel ik voor dat je helemaal maar niet meer terug komt. Blijf daar dus maar. Het beste er mee. "Ria. Joop vouwde de brief dicht, cha grijnig, en liet twee weken niks van zich horen. Ik haalde de hele club weer van Schip hol op. "Hé Peer", vroeg bruinverbran de van Tellingen aan mij, "jij moet toch Rita van Babe) naar Utrecht brengen. Kan jij me thuis even afzetten?". Voor z 'n winkeldeur stond hij erop dat ik even mee naar binnen ging, "voor de gezellig heid, dat vindt Ria leukRia leek wel een ijsberg. Ik snapte er niks van en maakte me snel uit de voeten. "Ja, ik had jou even nodig als bliksemafleider leg de Joop me later uit en hij vertelde waar om. "Ik ga héél ver", staat er boven het ver haal in Nieuwe Revu. Toen was hij dui delijk iets té ver gegaan... PETER KOELEWIJN het filatelie-loket en over de jubileum tentoonstelling, die de postzegelvereni ging volgende week zaterdag in de Vij verhof organiseert. Meerdaarover in de krant van de komende week. Het varkenshaasje is het meest malse en fij ne stuk vlees van het varken. Het vlees moet. nadat het eerst is dichtgeschroeid, heel zachtjes worden gebraden. Het leent er zich goed voor om te worden gecombineerd met een fijne saus. Varkenshaasjes variëren nog al in gewicht. Ze zijn er van 200 en van 300 gram. De grootste kunnen dienen voor 2 personen. Reken voor 4 personen op 4 kleine of 2 gro te varkenshaasjes. Verder heeft u nodig: milde kerriepoeder (kerrie dwaja), 2 sinaas; appelen, 2 deciliter sinaasappelsap (vers ge perst), 'L liter slagroom en Vs liter crcme frai- ehe. Maak het vlees droog met keukenpapier en wrijf het in met een mengsel van zout, peper en kerriepoeder. Verhit 75 gram boter en wacht tot het schuim op de boter voor een groot deel is weggetrokken. Schroei de haasjes snel rondom dicht en voeg dan nog een klontje boter (ca. 25 gram) toe. Temper de warmtebron en leg het deksel schuin op de pan. Braad de haasjes zachtjes in 15 voor de kleinere) en 18 tot 20 minuten (voor de grotere) mooi bruin. Keer het vlees tijdens het braden enkele malen en bedruip ze met de braadboter. Schil intussen de sinaasappelen zo dik af dat ook de witte onderhuid wordt verwijderd. Snijd de partjes daarna tussen de vliezen uit en neem eventueel aanwezige pitjes weg. Vang het sap dat bij deze handelingen vrij komt op. Warm vlak voor het opdienen de sinaasappelpartjes in het opgevangen si naasappelsap op. Neem het vlees uit de pan en laat het, verpakt in aluminiumfolie, 5 tot 10 minuten rusten. Verwijderde braadboter en blus de pan met het sinaasappelsap. Breng het aan de kook en roer de aanzetsels van de bodem van de pan goed los. Zeef het mengsel en breng het in een pan opnieuw aan de kook. Roer in een kom slagroom en crème fraiche (beide op kamertemperatuur) goed los en roer het mengsel door het ge zeefde sinaasappelsap. Laat het even door koken. Proef de saus en voeg naar eigen smaak wat zout en peper toe: Leg de var kenshaasjes op een voorverwarmde schaal en schenk deel van de saus erover. Schik de warme sinaasappelpartjes er rondom omheen en roer het achtergebleven sinaas appelsap door de rest van de saus. Dien het op in een sauskom. Tip: geef er droog gekookte rijst bij. Bereidingstijd 35 minuten Energie per portie: 1850 kJ (440 kcal) Sinds gistermorgen beschikt Soest over een eigen filatelistisch stempel. Iedere postzegelliefhebber kan daar van gebruik maken via het filatelis tisch loket, dat voortaan elke tweede donderdag van de maand tussen 17.00 en 18.00 uur wordt opengesteld. Het eerste stempel werd afgedrukt op een speciale envelop, door voorzitter Her man Duit van de jubilerende postze gelvereniging Eemland. De postzegelclub viert deze maand haar vierde lustrum en dat was dus een mooie aanleiding om het nieuwe stem pel te introduceren, zoals in diverse ge meenten in Nederland inmiddels al is gebeurd. Duit en enkele medebestuurs leden werden gistermorgen in alle vroegte - om de drukte bij de verkoop van kinderzegels te vermijden - verwel komd door directeur G. van Garderen van het postkantoor aan de Steenhoff straat. Van Garderen noemde het een bijzon dere dag, omdat de twee feestelijke aangelegenheden op deze manier ge koppeld konden worden. "Het stempel geeft iets weer van de verbondenheid met de gemeente Soest (de Oude Kerk staat erin afgebeeld) en met de postze gelvereniging Eemland," aldus de di recteur, die de club zijn gelukwensen aanbood. Hij hoopte dat de PTT en "Eemland" nog vele jaren goede ban den zouden onderhouden en dat de in woners via de filatelie beider gezamen lijke klant mochten blijven. Vervolgens nodigde hij Duit uit het stempel in gebruik t^ nemen. Deze voorzag daarop de bijzondere envelop, gericht aan de directie van het postkan toor, van het "eerste dag stempel". De 646 leden van de postzegelclub krij gen de envelop deze week allemaal thuisgestuurd, die voorzien is van het fraaie Eemland-wapenschild. Naast de bijzondere envelop wordt ook een kaart uitgegeven, waarop het stem pel kan worden afgedrukt. Daarop staat o.a. informatie over de openstelling van Installatiebedrijf Tel. (02155) 13014-12577

Soester Courant | 1989 | | pagina 17