V: Drie Soester vrouwen in actie tegen ver„ ersonveilige situatie' Smeeing komt met nieuw Vaste Onderhoudskosten Plan m Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS 1.000.000 per dag. Het milieu wordt er doodziek van. 20.000 kilo per dag. Het milieu heeft er schoon genoeg van. 157 kilo per dag. Het milieu gaat eraan kapot. WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 19 COMPUTER FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Inbraken Kerkstraat Soester draait cel in Investeren in service geeft groot voordeel voor de klant Soester Courant 'Gaatjesboorder' in Soesterberg Kippen-overlast Fietsenrek door caféraam Vrouw (73) gewond na val Een schoon Soester milieu? Het gaat ook u aan Gooi chemisch afval niet weg Extra lift voor Kamperfoeliestraat W' - - - Expositie in koetshuis Groeneveld Inbraak bij Van Arkel-instituut NCVB/Soestdijk Enquête stroomt binnen Aantal ondergrondse tanks boven verwachting M m -1^ Een aantal verontruste moeders zijn een actie begonnen tegen de 'ver- keersonveilige situatie' die is ontstaan door het doortrekken van de Konings weg. De kinderen die les hebben op de zes scholen De Bron, de Van der Huchtschool, de Kardinaal Alfrink Mavo, De Wegwijzer, Overhees en De Insinger lopen volgens hen te veel ge vaar bij het oversteken. De drie vrouwen, Margje Kooring, El len Beckering en Yasmin Rinders Zijn daarom een handtekeningenactie be gonnen. Zij pleiten er bij de gemeente voor om streng de hand te houden aan de maximum snelheid van 50 kilometer per uur op de Koningsweg. Graag zou- in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: o.a. levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 - 61 87 47 den zij zien dat er bijvoorbeeld ,borden komen om de automobilisten aan die maximum snelheid te herinneren. Ook willen zij veilige fietspaden langs de Dorpsstreek en een veilige oversteek vanaf de Dor<psstreek naar C-drie. Ten slotte vragen zij om snelheidsremmen- de objecten in de Insingerstraat. Gisteren togen de drie dames naar het spreekuur van de politieke partijen om hun standpunt toe te lichten. Op 20 no vember hopen zij de verzamelde hand tekeningen aan te bieden aan wethou der Günther Plomp van Ruimtelijke Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien binnen te dringen in een woning aan de Kerkstraat. Ver moedelijk maakte hij daarbij gebruik van een valse sleutel. De buit bestond uit een computerscanner, twee sloffen sigaretten en een geldbedrag van ca. 950 gulden. Een 31-jarige bewoner deed aangifte bij de politie. Waarschijnlijk dezelfde dader sloeg eveneens zijn slag in een naastgelegen woning. De 44-jarige bewoner miste oen portemonnee met 390 gulden en uit enkele andere portemonnees verdween een bedrag van in totaal 175 gulden. Uit de garage werd bovendien een verster ker van een autoradio weggenomen. Ook hier werd vermoedelijk een valse sleutel gebruikt. Van links naar rechts: De drie actie voerende vrouwenYasmin Rinders, Margje Kooring en Ellen Bekkering. Ordening. We kunnen nog altijd hand tekeningen gebruiken", zegt Margje Kooring. "Daarvoor kan men bij mij te recht. Valeriaanstraat 67, tel. 21773." De verschillende scholen ondersteunen de 'verkeersveiligheidsactie' van harte. Behalve met de scholen hebben de ac- tievoersters ook al contact gehad met afdeling Soest van Veilig Verkeer Ne derland, waar men beloofde de infor matie door te sturen naar de Vossen- dienst in Hilversum, die tot taak heeft gevaarlijke verkeerssituaties op te spo ren. Verder heeft de Verkeerspolitie Soest zich zeer positief en instemmend over de actie uitgelaten. De politie hield zaterdagmorgen bij een routinecontrole op de Vredehofstraat een 21-jarige Soester aan, die in een niet verzekerde auto reed. Hij gaf bo vendien een valse naam op en bleek een ontzegging van de rijbevoegdheid te hebben. Bij onderzoek bleek dat de jon geman nog een boete van 840 gulden moest betalen, dan wel 14 dagen in het huis van bewaring zou moeten door brengen. Hij besloot tot het laatste en kreeg voorlopig onderdak in een poli tiecel. Auto Smeeing aan de Koningsweg biedt nu nog meer zekerheid aan ko pers van een gebruikte auto. Naast alle mogelijkheden die er al waren is er sinds vorige week het Vaste Onder houdskosten Plan. Van dat plan profi teren mensen die een (gebruikte) auto bij Smeeing kopen. Op voorwaarde dat het onderhoud door Smeeing wordt verzorgd, krijgt de koper tot acht jaar na de eerste registratie de garantie dat de kosten aan onderhoud en reparatie niet boven de ANWB- norm uitkomen. Naast het Vaste Onderhoudskosten Plan heeft Smeeing nog een nieuwtje. Hoewel het voor de klant nauwelijks merkbaar was, is er flink verbouwd. Dat heeft geresulteerd in twee extra, vol waardige werkplekken. Dat wil zeggen twee extra bruggen, extra diagnose- ap paratuur, een scoop, een CO-tester en een remmentestbank. Dit alles, waar dat even kan, computergestuurd. Bin nen een paar minuten is er een testrap port voorhanden. Er kan rustig worden gezegd dat Auto Smeeing nu beschikt over de meest geavanceerde appara tuur die op dit moment op de markt is. Het resultaat is dat er nog meer 'Quick- service' geboden kan worden, oftewel kortere wachttijden voor de klant. APK-keuringen kunnen bijvoorbeeld veel sneller worden afgerond, 'klaar terwijl men wacht'. Smeeing heeft met de nieuwe apparatuur volledig inge speeld op het huidige 'auto-tijdperk'. De auto's worden steeds verfijnder en het is noodzakelijk dat de apparatuur voor reparaties en onderhoud die trend volgt. Daarnaast blijft bij Smeeing na tuurlijk de nodige vakkennis aanwezig. Als er even gewacht moet worden kan ook dat bij Smeeing op een zeer aange name manier. Speciaal daarvoor is na melijk 'De Pub' in het leven geroepen. Een gezellig, café-achtig vertrek, waar de krant, tijdschriften en folders klaar liggen voor gebruik. Bovendien kan de klant daar gebruik maken van de tele foon en de computer. Er kan zelfs gebil jart worden. Garantie Het is duidelijk, Smeeing blijft investe ren in service. Naast het Vaste Onder- houds Kosten Plan en de nieuwe appa ratuur biedt Smeeing een zeer voordeli ge garantie en het 'Minileaseplan voor particulieren'. Beide hebben hun be lang in de loop der jaren al bewezen. De garantie die hel bedrijf biedt is uitzon derlijk. Op iedere occasion vanaf 7.500 gulden zit natuurlijk de drie maanden Bovag-garantie, maar daar blijft het niet bij. Voor occasions tussen de 7.500 en 12.500 gulden heeft het autobedrijf nog de speciale Smeeing-garantie in petto. Smeeing vult de garantie daarbij Foto: Goos van der Wilt. aan tot een jaar. In dat jaar hoeft de ko per zich niet het hoofd te breken over kosten voor de reparatie van manke menten, waar hij zelf geen schuld aan heeft. Voor occasions boven de 12.500 gulden geldt hetzelfde. Het enige, maar ook belangrijke, verschil is dat de garantie voor die auto's zelfs door Smeeing wordt aangevuld tot twee jaar. Minilease-plan Voor wie een gebruikte auto koopt, is ook het unieke Minilease-plan voor particulieren een goed idee. Daarbij wordt, in overleg met de klant, een mi- nilease-contract opgesteld. Wie via zo'n minilease-contract een occasion koopt, hoeft in eerste instantie slechts 25% van de prijs te voldoen. Daarna kan de klant in 12,24 of 36 maandelijk se termijnen betalen. Daarbij zit het on derhoud van de auto inbegrepen. Dal wil zeggen dat gedurende die 12, 24 of 36 maanden de koper niets voor het professionele onderhoud van zijn auto hoeft te betalen. Zeker als in 1990 het 'Plan Oord' van kracht wordt, zal de vraag naar de vele lease-mogelijkhe den, waaronder het minilease-plan, sterk toenemen. Het minilease-plan heeft zijn waarde al ruimschoots bewe zen. Veel klanten die één maal van de regeling gebruik hebben gemaakt, wil len niet anders meer. voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Zowel aan het Van Maarenplein als aan de Van der Griendtlaan in Soesterberg is in het weekeinde een "gaatjesboor der" actief geweest. Aan het Van Maar enplein lukte het hem op die manier een woning binnen te dringen. De buit be stond uit enkele spaarbankboekjes en een aantal sieraden. Aan de Van der Griendtlaan wordt niets vermist. De politie werd ingeschakeld door be woners van het Pijperpad, die al sinds enige tijd hinder ondervinden van een 14-tal kippen. De beestjes maken de tuinen onveilig, maar niemand weet wie de eigenaar is van het gevogelte. De po litie houdt een en ander nog even in de gaten, maar overweegt de kippen des noods maar te vangen en ze een ander onderkomen te verschaffen. Onbekenden hebben zaterdagavond een compleet fietsenrek door het raam van een café aan de Rademakerstraat in Soesterberg gegooid. Over de daders en hun motieven tast de politie nog in het duister. Er ging een ruit van 1.25 bij 2 meter aan diggelen. Een 73-jarige Soesterse moest vorige week met een hoofdwond worden over gebracht naar Zonnegloren, nadat ze op de Birkstraat was gevallen. Ze kwam juist een winkel uit en viel onverhoeds tegen het trottoir. Iedere dag gooien we met z'n allen l miljoen oude pillen en poeders weg. Dat zijn er 1 miljoen te veel. Want ook ai worden mensen beter van medicijnen, tn grote hoe veelheden hebben ze een uiterst schade lijke uitwerking Gok op het milieu. Gooi oude medicijnen dus niet weg, maar breng ze weg Als u niet weet waar. vraag het dan aan de reini gingsdienst van uw gemeente Gooi chemisch afval niet weg. Maar breng't weg. Iedere dag gooien we met z'n allen 20.000 kilo lege nagellak-hesjes en remover weg. Ook ai lijkt zo'n flesje leeg, er zit altijd nog een restje in. En in nagellak en remover zitten schadelijke stoffen die het milieu langzaam maar zeker kapot maken. Goot die lege flesjes dus niet weg, maar breng ze weg. Als u niet weet waar. vraag het dan aan de reinigings dienst van uw gemeente. Gooi chemisch afval niet weg. Maar breng't weg. Iedere dag gooien we met z'n allen 137 kilo aan restjes bestrijdingsmiddelen weg. Dat is 137 kilo te veel. Want in bestrijdingsmiddelen zitten stoffen die het milieu langzaam maar zeker kapot maken. Gooi daarom geen bestrijdings middelen weg, maar breng ze weg. Als u met weet waar, vraag het dan aan de reinigingsdienst van uw gemeente. Gooi chemisch afval niet weg. Maar breng't weg. In een flat aan de Kamperfoeliestraat werd donderdag een lift bijgeplaatst. Aanleiding hiertoe was het bericht dat de SE V de mogelijkheid opende tot ex perimentele liftbijplaatsing. Hierop is door de Woningbouwvereniging Soest na overleg met de gemeente over subsi diemogelijkheden een globaal plan ont wikkeld en ter beoordeling ingestuurd. Het bouwplan is daarna als experimen teel plan uitgekozen. Op 8 juni jongstleden vond de startbe spreking met het SEV en de adviseur plaats. Door de adviseur werden vier voorstellen met mogelijke plaatsen van de lift uitgewerkt en globaal doorgere kend. Daaruit werd één situatie geko zen. Dat plan werd verder uitgewerkt en nauwkeuriger doorgerekend. De wo ningbouwvereniging ging vervolgens met huurders overleggen. Het meren deel van die huurders ging akkoord met de aan de verandering verbonden huur verhoging, zodat men verder kon gaan met de plannen. Donderdag werd dan uileindelijk de prefab schacht met de liftinstallatie ge plaatst. Nog tot en met woensdag 22 november kan men in het Koetshuis van Kasteel Groeneveld te Baarn de tentoonstelling van de Vereniging Beeldende Kunste naars Baarn bezoeken. Op deze tradi tionele najaarspresentatie kan men het werk bekijken, van een groot deel der le den van de Vereniging. In het Koetshuis is ook werk van enkele Soester kunstenaars te zien. Van het echtpaar Fugers valt vooral de aquarel met twee halve appels van Christel op. Ray Schlunk presenteert zich met enke le abstrakte, kleurrijke werkstukken die zeer de moeite waard zijn. Meta Klute toont 2 aquarellen op grof papier en een naaktstudie in olieverf. Nadja van Itter- sum tenslotte toont drie sterke abstrak te schilderijen. Van haar is op dit mo ment meer werk te bewonderen op haar tentoonstelling in galerie De Lieve Vrouw te Amersfoort. .In een overzichtelijk ingericht Koets huis kan men dagelijks (behalve maan dag) de expositie gratis bezoeken tus sen 10.00 uur en 17.00 uur (op zaterdag en zondag vanaf 12.00 uur). Er is dan voortdurend een der leden van de Ver eniging aanwezig om bezoekers te ont vangen en eventueel van informatie te voorzien. Foto: Goos van der Wilt. Het personeel van het Van Arkel-insti- tuut ontdekte maandagmorgen dat het hoofdgebouw van deze instelling aan de Hellingweg bezoek had gehad van on genode gasten. Volgens de politie was er een puinhoop aangericht en waren er twee kluizen verdwenen. Verdere gege vens waren nog niet bekend. De recher che stelt een uitgebreid onderzoek in. Donderdag hield de afdeling van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond haar maandelijkse vergadering. Het on derwerp van de avond was: gezond heidszorg-zorg voor jezelf en voor de ander. Dit kwam bij het binnenkomen al tot uitdrukking, want ieder had een pak koffie meegebracht voor de bevol king van Roemenië. De spreekster van de avond mevrouw D. Keyzer, hield de leden nog eens voor dat de NCVB een organisatie is die van uit de Bijbel, als het Woord van God, voorlichting wil geven op maatschap pelijk, politiek en cultureel gebied, en mensen zo bewust een standpunt wil doen innemen en verantwoorde keuzes laten maken. Dit komt vandaag in de gezondheidszorg wel heel duidelijk naar voren. De maatschappelijke ontwikkelingen gaan zo snel, dat het vaak ten koste gaat van de zorg die moet worden gegeven. Als concrete voorbeelden werden ge noemd meer apparaten-minder perso neel, meer ouderen-minder vrijwillige helpsters, meer sociale armoede-min- der geld om te helpen. Pas wanneer er een goed evenwicht is tussen draag kracht en de lasten, kan er een gezonde situatie ontstaan. Hieraan dienen we te werken vanuit godsdienstige overtui ging en politieke motieven aldus spre ker. Na de koffiepauze (waarin artikelen voor Unicef werden verkocht) werd er in kleine groepen over verschillende problemen doorgepraat. De rechten en plichten van arts en patiënt, het vragen van een tweede onderzoek, de samen hang tussen psychisch en lichamelijk welzijn en vele andere aspecten kwa men ter sprake. Het was een avond waar zowel de grondslag als de doelstel ling van de NCVB goed tot zijn recht kwam. Zoals men waarschijnlijk al weet is de gemeente Soest druk doende met het inventariseren van ondergrondse op slagtanks. Hiertoe is in een groot deel van Soest een enquêteformulier ver spreid. De resultaten hiervan lieten niet lang op zich wachten. Al na de eerste dag van bezorging stroomden de en quêteformulieren binnen. In totaal zijn op dit moment ruim 2.000 van de 6.000 formulieren binnen. Hier in werden een kleine 250, al dan niet in gebruik zijnde, tanks gemeld. Dit lijkt misschien weinig, maar wanneer men op 100 a 200 tanks binnen de gemeente rekent is dit aantal al zeer groot. Ook het aantal bewoners dat niet zeker is van de aanwezigheid van een tank is ver boven verwachting. In deze catego rie meldden zich namelijk ruim 200 mensen. Vanwege dit grote aantal zal de inspectie, haar de ondergrondse tanks bij deze mensen, een behoorlijke vertraging opleveren. In de eerste plaats zullen de straten die de meeste ondergrondse tanks gemeld hebben geïnspecteerd worden. Hier is de eventuele aanwezigheid van (nog meer) ondergrondse tanks het grootst. De bewoners die geen zekerheid heb ben over de aanwezigheid van een on dergrondse tank en in deze straten wo nen zullen een dezer dagen worden be naderd middels een telefoontje. Dit om af te spreken wanneer een inspectie naar ondergrondse tanks plaats kan vinden op het perceel. Vanwege het grote enthousiasme van de bewoners in Soest vraagt de gemeen te ieder die een enquêteformulier ont vangen heeft dit in te vullen en op te stu ren. Ook indien men niets te melden heeft. Iedereen weet dat bodemverontreini ging zoveel mogelijk voorkomen moet worden. Op een vervuild stuk grond le ven is tenslotte ook niet alles. Niet al leen de flora en fauna in de bodem, maar ook die op de bodem ondervin den hier last van. Het gevolg is een troosteloze aanblik van de tuin en wel licht ook de omgeving. De gemeente hoopt daarom dat de tankeigenaren, die geen enquête heb ben ontvangen, hun tanks even enthou siast zullen melden als hun voorgangers reeds hebben gedaan. Want voorko men is nog steeds beter dan genezen. Voor het melden van een tank (boven- en ondergronds) en eventuele vragen kan men terecht bij: R. Majoor, afde ling Milieubeheer, tel. 93623.

Soester Courant | 1989 | | pagina 19