O Overwinningen voor drie van de vier Red Stars-teams 92-81 Dames Stam/SoVoCo komen opnieuw net iets te kort Pijnenburg domineert crosscompetitie WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 22 VOLLEYBAL Heren Stam/SoYoCo in boeiend duel ten onder BASKETBAL Red Stars goed op rayonniveau BADMINTON Goede dag voor BADSO 2 DAMMEN Soester dammers goed in vorm auto smeeing Smeeing/BDC haalt verdiend punt weg bij koploper OSC HANDBAL Nea-SM-BDC HOCKEY Gunstig vooruitzicht voor de reserves van Soest SCHAKEN GYMNASTIEK Succes voor jongens "Springbokken" Budo-Ryu op dreef in Lelystad Centrale verwarming Loterij TV Soest-Zuid ATLETIEK Z. J. VAN HOMOET Pijnenburgers in Huizen Op vrijdagavond vertrok liet eerste herenteam naar Woerden om aan te treden tegen Blue Drakes. Door coach Rinus Valk was gewaarschuwd, dat deze tegenstander lastig zou zijn en zich niet zo snel gewonnen zou geven. Na overweldigende start aan Soester zijde, waarin aanvoerder Peter Hellin- ga de hoofdrol speelde, want in een reeks van vier driepunter werd een voorsprong van 12-0 neergezet, ble ven de Woerdense tegenstanders hun lastige zone-verdediging volhouden, zodat de scoringsmachine aan Soester zijde aan banden werd gelegd. In de Verdediging verslapte ook de aandacht, zodat Blue Drakes meer en meer naderbij kon komen. De opge bouwde voorsprong van 12 punten werd minder en minder en men kon terugkomen tot vier punten. Een rust stand van 45-40 in Soester voordeel werd bereikt, echter coach Valk was in het geheel niet tevreden. De rust kon geen verandering brengen in het spel van de Soester heren, al hoewel men niet in problemen kwam kon het Soester management niet te vreden zijn over het vertoonde spel. Ondanks het slechte spel kon een eindstand van 92-81 worden bereikt. Red Stars JA 1-New Stars JA 1 59-70 Het enige rayonteam dat geen overwin ning kon behalen, was het JA 1Coach Hans de Bruin was niet ontevreden over zijn manschappen, want tot diep in de tweede helft streden beide teamsom de overwinning, echter het meer gerou tineerde New Stars kon de overwinning naar zich toetrekken. Red Stars MA 1-ClOOO/BOB MA 1 83-28 De tweede overwinning is een feit, na dat het Soester team een reeks van ne derlagen moest wegwerken. De tegen standers konden tot de vierde minuut in de eerste helft nog tegenstand geven, maar toen was voor hun de kaas op. want met een ruststand van 34-6, is hel duidelijk genoeg, dat de tegenstand ni hil was. Coach Michel van Drie wilde een ruime overwinning op deze /wnUo stander behalen. Doelstelling ui de tweede helft was dan ook om de fast- break te spelen, hetgeen niet goed uit de verf kwam, want met nog tien minuten te gaan stond een stand van 50-16 op het scorebord. Echter Esther v.d. Bolt kon de sco ringsmachine van de Soester meisjes weer op gang brengen en er kon een rui me overwinning worden behaald, 83- 28. «Red Stars 1-Hurricanes I 70-47 Dal de dames meer ingespeeld op el kaar raken, blijkt uit het eindresultaat van deze wedstrijd, volgens de ranglijst moesten beide teams gelijkwaardig aan elkaar zijn. De start van de wedstrijd gaf dal beeld ook weer, want Hurricanes speelde gelijk met Red Stars op, zodat coach Eroll Hotie in de zesde minuut een time-out nam en tevens Pauline van Gooi inzette, die haar lengte volledig benutte. Met haar inbreng en de op schot zijnde Linda Kleijn kon de tegenstander op achterstand worden gezet. Na tien mi nuten 21 -11), in een periode van zes mi nuten werd er door beide teams niet ge scoord, echter de Soester dames waren weer de eerste, die de score openden en een ruststand van 33-18 bewerkstellig den. In de rust had coach Hotie erop gewe zen geconcentreerd te blijven spelen en de dames hadden deze aanwijzing op gevolgd, want na vijf minuten was de stand 45-22, echter een lichte verslap ping op. Gedurende vier minuten werd er niet meer gescoord door de Soester sterren. Na een time-out konden de Red Stars dames weer op het goede spoor worden gezet. Linda Kleijn kon de weg weer naar de basket vinden en zij kon samen met haar ploeggenoten een eindstand van 70-47 bereiken. I lel moet voor de dames van Stam/So- VoCo langzamerhand een obsessie worden. Goed spelen, heel veel inzet en locli steeds net naast de punten blij ven. Ook zaterdag tegen het op de tweede plaats staande Bosta/The Smash uit Catricum, een ploeg die slechts één verliespunt heeft, lukte het weer net niet, alhoewel de Soester da mes zeker gelijkwaardig waren. De Soester dames hadden even lijd no dig om op temperatuur te komen en kwamen zodoende in de eerste set met 14-1 achter te staan. Na 2 time-outs door trainer Henk Bosschaart veran derde er echter hel nodigde in het Soes ter spel en kwam er weer de nodige vechtlust in het team. Er werd opge haald tol 14-8, maar het was uileinde lijk toch Bosla dat de set met 15-8 be sliste. In de tweede set een heel ander beeld. Vanaf het begin werden de Soester da mes bij de les en via veel inzet en goed spel werd een 12-8 voorsprong opge bouwd. Opvallend in deze fase was hel goede spelverdelen van MarianneGoe- hertus, terwijl Mona Rademaker ook prima in de wedstrijd zat. Bij de stand van 12-8 sloop er toch weer wal onzekerheid in de ploeg en Basta kwam steeds dichter bij. Zelfs bij 13-13 hadden de Soester dames nog mogelijk heden om de zet naar zich toe te trek ken. maar zoals al zo vaak dit seizoen was het toch de tegenstander die met 15-13 aan het langste einde trok. Ondanks deze onnodige 2-0 achter stand gingen de SoVoCo dames in de derde set prima door. Lange ralleys over en weer en een voorbeeldige inzet resulteerde uiteindelijk in een duidelij ke 15-8 set overwinning en het gevoel dat er toch weer mogelijkheden waren. De vierde set werd echter een teleur stelling. Nadat eerst een 5-1 achter stand ongedaan was gemaakt en zelfs een 6-5 voorsprong werd genomen, bleek de inspanning van de vorige twee sets kennelijk toch te groot. Er werd vanaf deze stand geen punt meer ge scoord en met 15-6 pakte Bosla de vier de set en de overwinning met 3-1. Het is te hopen voor het team dat er spoedig toch wat punten worden ge pakt om aansluiting te kunnen houden. Gezien het vertoonde spel moet dat toch kunnen lukken. Zaterdag spelen de dames opnieuw een zware wedstrijd, ditmaal echter thuis legen het op de derde plaats staande Pollux. Met steun van de eigen suppor ters hoopt de dames eguipe dan toch echt wat aan het eigen puntentotaal te gaan doen. Dames Hel tweede dames team speelde een uitwedstrijd bij het Zaanse Molenwiek. Een heel belangrijke wedstrijd orhdat dit een wedstrijd betrof tegen een van de onderste teams. In een bar slechte wedstrijd werd uiteindelijk wel gewon nen met 3-2, maar nog de dames nog de begeleiding zullen met het vertoonde spel tevreden zijn geweest. Met name in het begin van de wedstrijd waren de dames helemaal niet bij de les en in de kortste keer resulteerde dat in een 2-0 achterstand door setverlies met 15-13 en 15-4. De derde set vertoonde een herstel en werd met 15-6 gewon nen, maar in de vierde set leek het ge beurd met de Soester dames. Men kwam zelfs achter met 10-1 en een ne derlaag leek onafwendbaar. Op dat moment kwam er ineens wel bezieling in de ploeg, er werd ineens als team ge werkt er werden ook met setvice risico's genomen. SoVoCo kwam steeds dich ter bij en wist na die hopeloze achter stand uiteindelijk toch nog de set om te zetten in een 16-14 winst. Ook in de vijfde en beslissende set werd het nu vertoonde spel doorgezet en via 4-0 en 8-2 werd het bij 8-7 nog even spannend, maar de dames hadden nu hun zenuwen wel onder controle en wonnen tenslotte met 15-1 l.Hetisdui- delijk dat dit team nog moet leren om de spanning van het moeten winnen te hanteren, zodat er van minder ver kramping in het spel sprake zal zijn. Het team heeft duidelijk die mogelijkheden en heeft dat zaterdag aan het einde van de wedstrijd ook laten zien. In bijzonder spannende wedstrijd heb ben de lieren van Stani/SoVoco het net niet gered tegen koploper Bresan SSS 4 uit Barneveld. Het grote verschil op de ranglijst was tijdens de wedstrijd geen moment te herkennen en de Soester heren streden met alles w at er aanwezig was. Beeldend hiervoor was Sander Duivestein die na afloop van de wedstrijd met 2 bebloede knieën zijn inzet moest bekopen. De eerste set werd voortvarend gestart. Er werd een 5-0 voorsprong genomen, maar Bresan kwam terug tot 5-6. Er volgde weer een herstel bij de Soesters en via 9-7 in Soester voordeel ging het volledig gelijk op. Uiteindelijk wisten de heren uit Barneveld met 15-13 deze set in hun voordeel te beslissen. Stam/SoVoCo liet zich hierdoor niet ontmoedigen en gooide in de tweede set alle remmen los. Tot verbazing van een ieder werd er zelfs een 12-0 voorsprong genomen, waarbij Marius Visser zich wist te onderscheiden door met zijn ser vice 7 punten op rij te scoren, waaron der 5 direkte punten. Na deze riante voorsprong werd wat gas terug geno men, maar men kon toch vrij eenvoudig deze set met 15-8 winnend afsluiten. In derde set gelijkopgaande strijd, waarbij de Soester heren zich absoluut de evenknie toonde van de Barnevel ders. Maar ook nu weer aan het einde van de set net weer die paar punten te kort 12-15. De vierde set sinderde van de spanning, zou het de Soester heren lukken alsnog een gelijkspel uit het vuur te spelen? Men begon voortvarend en kwam voor met 4-0. Na een time out van Bresan kwam deze ploeg langzaam terug, maar de Soester heren bleven aan de goede kant van de score. Bij 12-10 en 14-12 in Soester voordeel leek het gelijke spel binnen handbereik, maar tot teleurstelling van alles en iedereen werd de set tenslotte toch nog met het kleinst mogelijke verschil van 16-14 verloren. Al met al een prima wedstrijd waarbij het voor de Soester heren duidelijk moet zijn geworden, dat ze voor nie mand uit de weg hoeven te gaan. De vooruitgang in het spel zet zich door en de punten zullen ongetwijfeld komen. Jeugd uitslagen Stam/SoVoCo Meisjes: Volkei Al-Stam/SoVoCo Al 1-2 Touche 86 B2-Stam/SoVoCo BI 0-3 Jongens: Stam/SoVoCo AI-Bresan SSS A2 2-1 Stam/SoVoCo C2-SVH C2 3-0 Zaterdag in De Bunt 13.00 uur meisjes: Stam/SoVoCo Al - Mintonet Al 14.45 uur dames: Stam/SoVoCo 1 - Pollux 17.00 uur dames: Stam SoVoCo 2 - Brolher Martinus 2 Overige uitslagen Red Stars: Red Stars MC'1 - BZ '72 MC 2 36-30 Red Stars XD1 - Blue Herons XD1 67-26 Red Stars MB2 - BZ'72 MBI 55-48 Red Stars JC3 - New Stars JC2 16-55 Red Starsa 3 - DUnckers 3 70-47 Red Stars JCI - Quick Runners JC1 137-35 Red Stars 11 - New Stars 1 50-20 Red Stars XD2 - DUnckers XD 122-72 Red Stars JB2 - Eem '78 JB1 18-129 Red Stars 5 - Irene 3 58-42 Red Stars XD3 - Woodpeckers XD1 9-65 Red Stars 2 - OSG 2 52-72 Voor de Soester Basketbalvereniging The Red Stars was het een prima week eind op rayon niveau. Drie van de vier rayon spelende teams wisten de over winning te behalen. In Beukendal gebeurde dat door twee thuiswedstrijden van zowel het eerste damesteam, als de meisjes junioren van coach- Michel van Drie. Beide teams wonnen hun respectievelijke wedstrij den met ruim verschil. De jongens junioren moesten na een spannende pot de eer in Nieuwegein la ten, waar zij in de laatste fase met 59-70 verloren van New Stars. Het eerste herenteam ging dit weekeind naar Woerden om daar het altijd lastige Blue Drakes te trachten een kopje klei ner Ie maken. Na een boeiend duel, dat goed door de Soesternaren werd begonnen won het Red Stads team zijn achtste opeenvol gende wedstrijd en heeft hierdoor nog steeds het maximaal aantal behaalde wedslrijdpunten van zestien. Zij moe ten dit nog steeds delen samen met het Hilversumse Dunckers welke ontmoe ting over twee weken op hét program ma staal. Komende zaterdagavond speelt het eerste herenteam een thuiswedstrijd te gen Cangeroes uit Utrecht, waar de vroegere Red Stars coach John van Ommeren de scepter zwaait. Deze ont moeting moeten de Soesternaren ech ter winnen om niet met achterstand met de wedstrijd van Dunckers een week la ter te beginnen. Met 7-1 wisten de hooggeklasseerde Soesterbergers van BADSO ABCA 7 te verslaan en zij hebben nu de eerste plaats stevig in handen, boor deze zege komt het kampioenschap in de over gangsklasse zeker binnen bereik. BADSO 3 en BADSO 4 konden we derom niet tot winst komen tegen de re latief sterke tegenstanders Flevomep- pers en Hoogland 2. Door beide teams werd met 7-1 verloren. Daarnaast waren er voor de vereniging minder prettige zaken aan de orde; het 7e team moest door gebrek aan dames competitiespeelsters uit de competites worden teruggetrokken. Het eerste team van BADSO was vrij. Het eerste Soester tiental dat op bezoek was in Nieuwegein, heeft haar oude vorm weer volledig terug, met de derde overwinning op rij werd nu Nieuwegein met 12-8 het slachtoffer. Alleen H. Schouten ging na een uur spelen al in de fout en kon vroeg naar huis. Mulder, van Klooster en weer L.M. van de Laan waren goed in vorm, en wonnen zeer overtuigend. Met nog zes remises was de overwinning een feit. De uitslagen: Nieuwe gein - DVSB 1-1 1T. Geurtsen - H.C. de Waard 1-1 2. K. van de Horst - J.J. den Os 1-1 3. G. Bakker - Chr. Bakker 1-1 4. R. Meerbeek - M. Mulder 0-2 5. E. Kok - H. Schouten 2-0 6. A. van Nieuwkerk - L. van de Laan 0-2 7. C. Westland - A. van der Ploeg 1-1 8. N Verhoeven - Th. Schimmel 1-1 9. R. Bilhari - E. van het Klooster 0-2 10. S. Valk - C. van Oosterom 1-1 Het tweede tiental behaalde zijn eerste overwinning tegen Loosdrecht. Daar zag het in het begin niet naar uit, want er werd begonnen met negen man wat ge lijk al een 2-0 achterstand oplevert. On danks deze tegenslag werd in een zeer spannende wedstrijd een mooie 11-9 overwinning behaald. Butzelaar en Kwakernaat wonnen overtuigend, C. van Oosterom werkte een vier om twee eindspel goed af en Davelaar speelde op een zetje waar Frijlink blind in trap te. J. Nuyten als laatste behaalde in een zeer moeilijk eindspel bekwaam het elf de punt. De uitslagen: Loosdrecht - DVSB 2-2 1C. Selderijk - NO 2-0 2. H. Aalberts - J. Nuyten 1-1 3. G. Zijtveld - T. van der Meer 1-1 4. R. de Koning - C. van OosteromO-2 5. F. Frijlink - E. Davelaar 0-2 6. J. Kooistra - A. van Oosterom 2-0 7. J. Mur - M. Lambrechts 1-1 8. E. van de Haar - A. Butzelaar 0-2 9. K. Reynen - G. Muis 2-0 10. G. de Bruin - G. Kwakernaat 0-2 Volgende week: eerste tiental heeft een ruslweek; 13 november DVSB 2 - Hui zen 2 'Ik dacht, dat is alleen voor multinationals'. 'Welnee, iedere particulier kan leasen'. Auto Smeeing brengt de lease-auto binnen ieders bereik. Simpelweg door ook de betere occasion hiervoor beschikbaar testellen. Dat maakt het leasebedrag extra interessant. Inclusief alle mogelijke reparatiekosten. Naar wens zelfs met motorrijtuigen belasting en verzekering. Niemand ziet het verschil tussen uw lease-auto of een nieuwe. Dat Is: veel zekerheid voor een vast, aantrekkelijk bedrag per maand. Mensen waar je van op aan kunt. Koningsweg 14, 3762 EC Soest. Tel. 02155 -13227. In een stevige, gelijkopgaande strijd hebben de handballers van Smeeing/ BDC zich tegen koploper OSC kranig geweerd. Na een 9-8 achterstand bij rust wisten de Soesters in een chaoti sche eindfase, met veel balverlies aan beide zijden, toch nog een 18-18 ge lijkspel weg te kapen. Smeeing/BDC startte verdedigend met een iets gewijzigde opstelling. Schutter Frank Liglharl, de angel in de ploeg van het hoofdstedelijke OSC, werd via een persoonlijke dekking aan banden ge legd. OSC loste dit probleem goed op, waardoor Smeeing/BDC, dat na drie minuten bij de stand van 3-1 voor het laatst op voorsprong lag, na een klein kwartier weer besloot zich in de norma le dekking op te stellen. Aanvallend maakte Smeeing/BDC goéd gebruik van de geboden ruimte, waarbij OSC regelmatig aan de noodrem moest trek ken. Met name Cleem Diemers moest het hierbij ontgelden, hetgeen resul teerde in diverse strafworpen. Deze werden door Arjan Roest feilloos be nul. OSC kon door middel van haar sterkste wapen, de break-out steeds een lichte voorsprong houden, wat leidde lol een 9-8 ruststand. Na een zeer gelijkopgaand eerste kwar- t ier van de tweede helft, waarna een 12- 12 stand op het scorebord verscheen, leidde een twee-minutenstraf aan Smeeing/BDC zijde een klein offensief van OSC in. Hierdoor wisten de Am sterdammers een 15-12 voorsprong te bereiken. De Soestenaren toonden ka rakter door niet bij de pakken neer te zitten. Geholpen dooreen tijdstrafaan een OSC-speler vochten de Soestena ren zich weer langszij: 15-15. Deze in- haalraée kostte Smeeing/BDC nog al wat kracht en OSC leek twee minuten voor tijd de strijd beslist te hebben door een 17-16 voorsprong te nemen, Ech ter met nóg 59 seconden te spelen maakte Paul'van de Deijssel 17-17. In een chaotische laatste minuut nam OSC weer de leiding en voor Smèeing/BDC bleef er nog maar een aanval over om alsnog een punt mee naar huis te ne men. Met nog zes seconden te spelen De Ie helft was van BDC-zijde een vrij matte vertoning. Er kwamen genoeg kansen, maar deze werden niet benut, terwijl Nea bijna alle kansen die men kreeg wel benutte. Tot 3-3 ging de wed strijd gelijk op, maar daarna leidde veel balverlies aan BDC-zijde ertoe dat Nea snel uil kon lopen. Er werd ook verde digend niet goed gewerkt en te veel op de scheidsrechters gelet, waardoor de concentratie wat verslapte. Nea kon daardoor uitlopen lot 1 1-5 bij de rust. Na rust scoorde Nea direkt 12-5, maar daarna hervond BDC zichzelf, en zowel aanvallend als verdedigend begon het beter te lopen. Men knokte voor elke bal. Via goede afstandsschoten en pe nalty's kroop BDC dichterbij. Via 12-8 en 13-10 scoorde Leontine Jansen via een penalty 13-11 een met een af standsschot 13-12. Nea scoorde met nog enkele minuten te gaan 14-12, maar BDC gaf niet op. Anke Pronk scoorde via de cirkel 14-13 en de laatste minuut scoorde Leontine Jansen nog 14-14. Nea kreeg nog eenmaal de bal maar scoorde niet meer, zodat BDC, ondanks de grote achterstand bij rust nog 1 punt verdiend mee naar huis kon nemen. Doelpunten: Leontine Jansen 5, Bianca van Hofslot 2, Ria van Duuren 2, Gea Stavast 2, Ester v.d. Pieter 1, Anke Pronk 1 en Ada van Hal 1. zag Richard van de Hoef zijn doelpunt afgekeurd worden, maar kreeg nog een vrije bal mee. Bij deze laatste poging werd dezelfde speler door een grove fout gestopt, hetgeen resulteerde in een strafworp. Protesten van OSC-zijde,als zou de overtreding na de speeltijd be gaan zijn, werden door de scheidsrech ters genegeerd. Hierbij wist Arjan Roest zijn kalmte te bewaren en ver- schalke de keeper met een zeer listig lobje. Een verdiend punt voor Smeeing/BDC was het resultaat, waar door aansluiting bij de top gehandhaafd blijft. Voor woensdag staat het beker- treffen tegen UHV/DSO op het pro gramma. Doelpuntenmakers: Arjan Roest 7x, Paul van de Deijssel 5x, Cleem Diemers 4x, Richard van de Hoef lx en Dave Sterk lx. Meisjesasp. B H.v.B.S. - Sm. BDC 4-6 Welpen 2 Smeeing BDC - UDSV 3-8 Welpen I Smeeing BDC - Houten 18-1 Jongensasp. Smeeing BDC - Nijenrodes 6-11 Meisjesasp. A Smeeing BDC - BSV 15-2 Hèrenjun. Smeeing BDC - A'foort 12-29 Damesjun. Smeeing BDC - A'foort 16-10 Damessen. 3 HHC 2 - Smeeing BDC 3 9-17 Damessen. 1 NEA - Smeeing BDC 14-14 Hei;ensen. I OSC - Smeeing BDC 18-18 Uitslagen van de zaterdag 11 november gespeelde competi tiewedstrijden Jongens: Soest A 1-Maarn A 2-2 Soest A2-Schaerweijde A4 4-5 Huizen BI-Soest BI 1-2 Nijkerk B1 -Soest B2 1-1 Soest C1 - Amersfoort Cl 4-1 Soest C2-Huizen C3 1-4 Holestick Dl-Soest Dl 9-2 Leerdam Dl-Soest D2 8-0 Meisjes: Maarn Al-Soest Al 3-3 Schaerweijde A3-Soest A2 4-5 Soest BI-Laren BI 1-3 Soest B2-Huizen B2 2-4 Soest B3-Laren B4 4-0 Amersfoort B3-Sóesl B4 1-1 Shinty Cl-Soest Cl 2-3 Soest C2-Gooische C3 0-5 Huizen Dl-Soest Dl 2-2 Hilversum D4-Soest D2 3-3 Uitslagen zondag 12 november Soest 1-Loenen 2-1 Hilversum 4-Soest 2 1-2 Soest 3-Nieuwegein 3 4-2 Soest 4-Laren 9 10-1 Soest 5-Houten 5 2-2 Soest 6-Houten 6 5-2 Soest A-Hilversum B 0-5 Maarssen C-Soest B 3-2 Dames Shinty-Soest 1 1-4 Soest 2-Nieuwegein 2 5-1 Maarssen 2-Soest 3 1-0 Montfoort 2-Soest 6 3-0 Het tweede Soester achttal heeft in de competitiewedstrijd tegen HSG-6 uit Hilversum een zeer goede kans op winst. Op drie plaatsen moest dit achttal wor den aangepast omdatroutiniers verhin derd waren. De wedstrijd is op het mid dernachtelijk uur afgebroken in een evenwichtige stand 3 1/2-3 1/2. Alleen de partij van J. van de Berg moet nog worden uitgespeeld en normaliter kan hem de winst niet ontgaan. De Gier sr. aan bord 6 wist enkele ge vaarlijke vijandelijkevarianten te weer leggen maar hij bleek niet in staat een bres te slaan in de hechte verdediging van zijn opponent. Met een remise werd daardoor de score geopend. Goes aan bord, 1 had een heerlijk avondje. Zijn tegenstrever speelde hem telkens in de kaart en dat was een kolfje naar de hand van Cees. Aan bord 7 gooide Zwiers de beuk er in, maar de boom keerde zich tegen Jan. Ook Fu- gers kon het niet bolwereken, zodat Soest op achterstand kwam te staan. Liefbroer aan bord 2 was zijn tegen stander dankbaar. Deze overzag een matvariant. Toen,was het de beurt aan ue koesier speler, die mei enkele blik sem varianten zijn rivaal onaangenaam verraste. Na een langdurige en heftige strijd moest Balvers de vlag strijken. Weenink was op oorlogspad met een degelijk voorbereide nieuwe openings variant. Gedurende heel de partij do mineerde Ger op de belangrijke velden en dat leidde tot de welverdiende winst. De openingswedstrijd van hel nieuwe seizoen in de 2e klasse van de S.G.S. be looft een overwinning te worden voor Soest-2 als Van de Berg de verdaagde partij gaat winnen. soest 1-kanaaleiland 12/2-41/ 2 De Patstelling op het Kanaleneiland is in elkaar gestort. Volgens ieders ver wachting zou Muis in de voortzetting van zijn partij remise kunnen bereiken, maar een addertje onder het gras was ook hier spelbreker. Aldus opent het eerste achttal het nieu we seizoen met een verrassende neder- Zaterdag 11 november deden de jon gens van de selectie van de "Springbok ken" voor het eerst mee aan officiële turn wedstrijden in de D-lijn voor tur ners van de regio Utrecht rayon III. Omdat de verplicht oefenstof in 3 maanden geleerd moest worden, was er weinig tijd voor de afwerking. Toch was het resultaat goed. Er deden 7 jongens-teams (fm 12 jaar) mee, en daarnaast waren er nog enkele individuele deelnemers. Het "Spring- bokken-team" bestond uit: Rudie van Schaffelaar, Bart Eichholtz, Michiel van Schaffelaar, Ricky Erasmus en re serve Willem Strijbos. Alle oefeningen werden goed uitgevoerd met naast de verplichte onderdelen ook al enkele ex- tra onderdelen, wat dan ook bonuspun- len opleverde. Vooral Ricky Erasmus turnde goed en was duidelijk de beste. Een prachtige lichidstand-overslag op de lange mat was daar een voorbeeld van. Het "Springbokken-team" behaalde een 2e plaats! Voor Budo-Ryu-Soest was wat het Ju do- wedstrijdgebeuren betreft weer een zeer enerverende zaterdag. Maar liefst op drie plaatsen tegerlijkertijd waren er Judo-wedstrijden voor verschillende leeftijdsgroepen. De Judo-Bond Midden-Nederland hield zijn eindronde voor de jeugd te Cothen. Een paar jonge judoka's uit Soest hadden zich in de voorronde ge plaatst en gingen nu door in de eindron de met als resultaat een eerste plaats voor Wim van het Riet en een derde plaats voor Frank van de Wal. Tevens had de Judo-Bond een meisjes dames toernooi, waar Kim Drost zich op een uitstekende manier als tweede wist te plaatsen. Zeer verrassend was dal haar broer Sam zich als kampioen wist te plaatsen op het vierde Flevo- landtoernooi, waar Budo-Ryu met een aantal judoka's aanwezig was op uitno diging van Judoclub Lelystad. Op dit groots opgezet, inmiddels traditioneel toernooi, komen meestal de wat gerou tineerde wedstrijdjudoka's. Dat Budo- Ryu zeer goed uit de verf kwam blijkt wel dat tien van de achttien deelnemen de Soester judoka's met een prijs naar huis gingen. Een eerste prijs ging naar de zeer sterk spelende Bas Romein, en naar Sam Drost. Tweede werden Karei v.d. Berg, Koen v.d. Wal, Radmer Schalkx en de zeer technische judoka Norbert Schalkx. De goede prestatie die Remco v.d. Brink maakte werd beloond met een derde plaats evenals Michiel Loeber, Orjan Kers en René Romein. Voor de judoka's was dit een uitsteken de training voor de clubkampioen schappen, die 25 en 26 november in de eigen sportschool gehouden worden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Tel. (02155)13014-12577 Afgelopen zaterdag vond op liet ter rein rond de Sijsjesberg in Huizen de eerste crossconipetitie plaats van de afdeling Gooi en Kernland. Deze com petitie is een cyclus van drie wedstrij den in de regio en een afsluitende fina le aan het eind, in maart, waar atleten uit het hele district elkaar treffen. Slechts de beste 20 atleten per regio mogen aan deze districtsfinale deelne men eu na de eerste wedstrijd in Hui zen ziet het er naar uit dat daar een groot aantal Pijnenburgers voor in aanmerking komen Bij de A-junioren had Dick van den Broek geen tegenstand van betekenis. Z'n voorsprong op de concurrentie was zelfs zo groot dat de wedstrijdleiding hem na afloop vroeg of hij niet een ge deelte van het parkoers afgesneden had, wat uiteraard niet het geval was. Soesterberger Alex Grootveld liep naar een keurige derde plaats. Een eenvou dige overwinning was er eveneens voor B-junioren Abdes Belarbi, die lang niet alles hoefde te geven om als eerste over de finish te komen. B-meisje Hermione Schepen eindigde midden in het veld als negende. Justin Wuring werd in de gro te groep C-junioren keurig 7e, op de voet gevolgd door Kristiaan Smits (9e) en ook Stephan Suiker zat nog bij de eerste 20. De wedstrijden van de C- en D-meisjes De Tennisvereniging Soest-Zuid mist node een goed clubhuis; een gezellig trefpunt, dal ook 's winters deze rol kan vervullen voor de ruim 800 leden, met goede sanitaire voorzieningen en meer faciliteiten voor de jeugd. Om het gat te dichten dat dc exploita tie-rekening laat zien heeft een groep enthousiaste leden een weldoordacht plan ontwikkeld voor een loterij welke geheel conform de Loterijwei is opge zet. Door het enthousiasme van deze leden, maar ook doordat een aantal sponsors zich zeer betrokken voelen bij het jeugdbeleid van de vereniging of haar anderszins een zeer warm hart toege dragen, is een loterij mogelijk gewor den met bijzonder kostbare prijzen. Hoofdprijs is een Citroën K-WAY. Daarnaast een keur van prachtige, waardevolle prijzen waaronder een in- térnationale reis, weekend en midweek verblijven in Nederland, België en Lu xemburg, magnetronoven, kleuren TV, CD speler, videorecorder, sportsets, joggingpakken, geldprijzen en nog veel meer. Het wordt een loterij met 1000 loten en maar liefst 100 prijzen waarvan de op brengst ten goéde komt aan de bouw van een nieuw clubhuis. De trekking zal plaatsvinden op 13 januari 1990 ten overstaan van notaris Mr. H.H. Elfe- rink. De uitslag van de trekking wordt be kend gemaakt in één van de plaatselijke bladen. Prijswinnaars ontvangen per soonlijk bericht. Loten zijn verkrijgbaar in het clubhuis aan de Bosstraat 57a en voor meer in formatie kan men bellen met de volgen de nummers: R. van Klooster 19956, T. Meyer 12100, R. Vink 18933. Speelgoedmarkt Op zaterdag 18 november a.s. houdt Tennisvereniging Soest-Zuid van 10.00 tot 14.00 uur en 2e hands speel goedmarkt in het clubhuis aan de Bos straat 57a, eveneens ten bate van het nieuw te bouwen clubhuis. werden gedomineerd door de atletés van Pijnenburg: Lotty Aerts liep supe rieur naar een uitstekende overwin ning, wederom vóór Monique van Leek, 3e, en Sabine van Rossenberg, 12e. Bij de D-junioren eindigden maar liefst 5 meisjes bij de beste 20: Ulrike van Lith, de ontdekking van de dag, werd in haar eerste wedstrijd 7e, Mir jam Haarsma 12e en Carine Verhoeven 17e. De groep D-jongéns was zo groot dat ze in twee aparte wedstrijden werd ge splitst. Bij de tweedejaars D werd Mark Overeem 12e en Jefta Bijpost 20e. Bart in 't Hout finishte bij de eerstejaars als 6e. Pupillen De A-pupillen hadden ook 5 atleetjes bij de eerste 20: 9e Michael Breescho- ten, 10e Bo Menning, 14e Geert van Poppel, 17e Elco Koster en 19e Vin cent Hofman. Bij de B-pupillen was er zelfs een plaats op het erepodium voor Laurens van Poppel met een zeer goede derde plaats, Ingrid den Oude werd 12e en Maaike van Hemert 19e. De jongste groep tenslotte, de 7-jarige C-pupilleiv deed het prima: Michael Pieneman werd 2e, Verena Sebèl 12e, Berend ten Brink 12e en Paul van Hal 14e. Als de vereniging de volgende wedstrij den deze posities behoudt gaat Pijnen burg met minstens 30 atleten naar de fi nale. De komende weken zal nog hard getraind worden om deze groep nog groter te laten worden. WIJ DRAAIEN ER NIET OMHEEN Een nieuwe fiets geven is geen kleinigheid. Da's niet niks. Maar ze draaien er vol bewondering omheen. Ze zeggen: "Zo'n mooie nieuwe? Da's een pracht kado" L TWEEWIELERS van Weedestraat 70 - Soest Telefoon 02155-1 65 55 Rademakerstraat 7 - Soesterberg Telefoon 03463-515 64 Wederom was er een kleine doch harde Pijnenburg-kern getogen naar Huizen om daar de 10 km loop te volbrengen. Het was nog echt kortebroekenweer, een zonnetje, een beetje wind, een mooi heuvelachtig parcours met onderweg uitzicht op het Gooimeer. Er werd echt met plezier gelopen. Zoals de laatste tijd gebruikelijk is, bleef het marathonduo Henk Wallet en Bert van Velzen gezellig een tijdje met elkaar oplopen. Maar ook nu weer ver snelde Henk op het juiste moment. Hierdoor eindigde hij in 36.26 en Bert in 36.48. Na 38.51 kwam Peter de Groot, een van de stijlvoller lopers van Pijnenburg, wederom met een persoonlijk record over de meet. Ook Rini van Kouwen- berg, sinds enkele weken meetrainend met dg lange afstandsgroep verbeterde zijn persoonlijk record met maar liefst 2 minuten en kwam uit op 42.30. Ten slotte kwam Martin de Jager in 50.49 over de finish.

Soester Courant | 1989 | | pagina 22