Speeldoos 5 JAAR Bouw seniorenwoningen Rademakerstraat nu toch gestart ujtgave nieuwe boeken FEEST IN HARTJE-ZUID 5 JAAR ZUID PROMENADE PERESTROJKA DINNERPARTY Slechts f 9.95 C^x/an de ven van de ven Autokraken Inbraak in Turf Wieldoppen weg Autokraak Bromfietser gewond 'De Theatermaker' in 'De Speeldoo: >JA 22 K MOET SOESTER COURANT PAGINA 23 HARTJE-ZUID Eddy de Roever: ZIJ SPRONGEN BIJ MAANLICHT WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 'Er zit muziek in Hartje-Zuid!' Dit weekend aan de Zuidpromenade: 'Past Redemption' en clown Benno Zonder rijbewijs Insluiping Hartmanlaan Tas ontvreemd PTT Post geeft driehoekige decemberpostzegel uit Schoorsteenbrandje Autokraken Gebruikt u de december-postzegels voor de gewone post of voor post neer het buitenleed, den moet u bijplakken. Dat geldt ook voor de wensen die u na 1 januari 1990 verstuurt. -uejei|uei) ei jeqiuooep puetui ep suephi iujq do|3Aue ueo ui pee)| ueo jo peen uea - i apueopjOA uhz siaBezisod-jeqiueoep ozeg uasueMSitelMnoju De feestperiode ter gelegenheid van vijf jaar Zuidpromenade, die de win keliers van "Zuid" vieren onder het motto "Er zit muziek in Hartje-Zuid", zit er al bijna op. In het komende weekeinde - het voorlaatste van de vijf jubileum-weekends - is er opnieuw een hoop gezelligheid te beleven. Virjdagavond zorgt de groep "Past Re- demption" op het pleintje voor het no dige muzikale verlier. De band bestaat uit zes jonge mannen en een vrouw, die geen van allen ouder zijn dan 21 jaar, wat dus garant staat voor een energiek maar serieus optreden. "Past Redemp- tion" heeft een geheel eigen geluid: kristalhelder, haarzuiver en toch gewel dig dynamisch. Het zevental hanteert de instrumenten (en de stem) met groot vakmanschap, in een repertoire dat vooral bestaat uit "gecoverde" blues ëii rocknummers. De band wil overigens graag verder, ook met eigen nummers, want muziek is voor hen het mooiste en hoogste dat er bestaat. "Past Redemption" is vrijdagavond aanstaande "live" aanwezig op het pleintje aan de Zuidpromenade. De groep bestaat uit Luuc Limburg (drums), Rudolf Limburg (gitaar), Mark Solleveld (slaggitaar), Maarten Burger (bas), Bart v.d. Marei (toetsen), Astrid Boerboom (zang) en Danny Gordijn (zang). Benno De zaterdagmiddag wordt aan de Zuid promenade ingeruimd voor een optre den van niemand minder dan Benno, de beroemdste clown van Soest en omstre ken. Vanaf half twaalf gaat hij grappend en grollend rond op het pleintje, afge wisseld met poppenkastvoorstellingen en goochelnummers. Benno brengt de toeschouwers - en zeker dc kleintjes on der hen - in verrukking met alle toeters en bellen van zijn acts, waaraan de kin deren actief kunnen meedoen door mee te spelen of te playbacken. Ook hij laat zich van zijn muzikale kant kennen, dus het wordt opnieuw een echt feest in Hartje-Zuid! Clown Benno. Waardebonnen Aanstaande vrijdag en zaterdag kun nen de consumenten niet alleen genie ten van het "buitengebeuren", maar ook opnieuw profiteren van het grote voordeel op de waardebonnen, afge drukt in de advertentie in de Soester Courant. Het totale bedrag aan bespa ringen dat men deze week kan binnen halen door de bonnen in te leveren is maar liefst f 391,50. Sinterklaas is in aantocht, dus het wordt hoe langer hoe aantrekkelijker om deze feestelijke bui tenkansjes niet te laten liggen! Zeer bijzondere aanbiedingen. Zie pagina 2 in deze uitgave. Een culinair draaiboek voor een Russische avond. Een waanzinnig leuk Sint/Kerstkado Winkelcentrum "Hartje-Zuid" - Tel. 12419 Libris.De Complete Boekhandel. 'Past Redemption Rijk geïllustreerde geschiedenis van het Bureau Bijzondere Op drachten en de Agenten in Lon den 1944-1945. Voorwoord door Z.K.H. Prins Bernhard. f 39,90 Deze waardebon f 24,90 U betaalt slechts f 15,—! Winkelcenlrum "Hartje-Zuid" - Tel 12419 I IV onijilfit' Bockhandel. Aan de Rademakerstraat in Soester- berg ging woensdagmiddag officieel de bouw van 26 55+woningen van start. Wethouder Giinther Plomp was hierbij aanwezig en gaf het startsein door zelf een steen te metselen. Het heeft wat voeten in de aarde gehad voor met de bouw kon worden begon nen. Dat kwam door de zogeheten zö- Aan de Koningsweg zijn deze week twee auto's opengebroken. De eige naars, inwoners van Dordecht en Bath- men, missen hun radio-cassetterecor der. Ze deden aangifte bij de politie. Ook aan de Rademakerstraat in Soes- terberg verdween op die manier een du re autoradio van een inwoner van Ha ren. Onbekenden hebben in het weekeinde ingebroken in het zwembad de Turf aan de Waldeck Pyrmontlaan. Uit de perso neelsruimte verdwenen diverse sport- spullen, o.a. tassen en kleding, ten na dele van drie medewerkers van het zwembad. Een bewoonster van de Van Goyenlaan ontdekte maandag dat een onbekende dader de vier wieldoppen van haar auto had ontvreemd. Ze deed aangifte bij de politie. Het gaat om vier witte wieldop pen van een Ford Fiesta. Uit een auto aan de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg zijn vorige week een decoupeerzaag, een boorma chine, een tegelsnijder, een haspel en diverse andere gereedschappen gesto len. De spullen waren het eigendom van een tegelzettersbedrijf uit Soest. Een 42-jarige medewerker deed namens de firma aangifte bij de politie. neverordening. Volgens die verorde ning mag in de omgeving van een vliegbasis op sommige stukken grond niet gebouwd worden en moet in hui zen die wel mogen worden neergezet extra isolatie worden aangebracht. Een zönegrens liep dwars door het toekomstige bouwterrein. Nadat de minister van VROM toestem ming voor de bouw had geweigerd, spande woningbouwvereniging Sl. Jo- seph een AROB-procedure aan bij de Raad van State. Die vernietigde uitein delijk het oordeel van de minister, zo dat alsnog kon worden begonnen met de bouw. Hierbij was het argument dat de appartementen midden tussen al be staande bouw moesten komen van doorslaggevende aard. De woningen gaan ongeveer 560 gul den in de maand kosten. Er wordt veel rekening gehouden met eventuele ge handicapte bewoners. Zo komen er brede deuren en w.c.'s met een aange paste, extra hoge toiletpot. Ook wordt, rekening houdend met de toekomstige bewoners, gezorgd voor verlichting op plaatsen waar die in gewone flats niet aangebracht zou worden. Het appartementencomplex zal hoogstwaarschijnlijk 'Huis ten Halve' gaan heten. Voor de herkomst van deze naam moeten we teruggaan in de ge- Wethouder Günther Plomp luidde of ficieel de bouw in door eigenhandig eer, steen te metselen. Foto: Goos van der Wilt. schiedenis. Vroeger lag er, ongeveer op de plaats van het nieuw te bouwen com plex, een halteplaats van de lijn Utrecht-Amersfoort. Omdat die halte ongeveer halverwege de route lag leek de naam 'Huis ten Halve' de woning bouwvereniging een goede naam. Als de gemeente hiervoor haar toestem ming geeft zal deze naam dan ook ge voerd gaan worden. Vooruitlopend op die toestemming werd dinsdagmiddag al een naambord onthuld door de heren A. van Kempen en A. Witteman, bei den lid van het bestuur van de woning bouwvereniging. Een 22-jarige bromfietser uit Amers foort is vorige week gewond geraakt bij een aanrijding op het kruispunt Albert Cuyplaain-Dalweg. Hij reed zonder te sloppen de kruising op en botste daar legen de auto van een 36-jarige Soester. Met een gebroken middenhandsbeen- tje werd de Amersfoorter overgebracht naar het ziekenhuis de Lichtenberg in zijn woonplaats. Kultureel centrum Rembrandtlaan 35 - Baarn kaartverkoop telefoon 02154-18050 at het Ju- weer een laar liefst l waren er schillende lederland jeugd te loka's uit ronde ge- eindron- sle plaats :en derde ,1. n meisjes- )rost zich ls tweede ssend was kampioen de Flevo- u met een op uitno- d. Op dit aditioneel /at gerou- )at Budo- /am blijkt elnemen- prijs naar zeer sterk naar Sam erg, Koen :n de zeer chalkx. :mco v.d. 1 met een :1 Loeber, uitsteken- campioen- mber in de worden. de atletés s liep supe- e overwin- mique van 'ossenberg, igden maar 20: Ulrike an de dag, jd 7e, Mir- Verhoeven groot dat ze i werd ge werd Mark st 20e. Bart rstejaars als 5 atleetjes 1 Breescho- Geert van n 19e Vin- iillen was er odium voor zeer goede de werd 12e de 7-jarige ia: Michael i Sebèl 12e, aul van Hal de wedstrij- gaat Pijnen- n naar de fi- :al nog hard groep nog n is geen <s. Maar ze ring !o'n mooie it kado". S Soest 65 55 Soesterberg 15 64 doch harde laar Huizen volbrengen, roekenweer, id, een mooi ;t onderweg Br werd echt iruikelijk is, nk Wallet en sn tijdje met nu weer ver te moment. 5.26 en Bert Groot, een Pijnenburg, mlijk record an Kouwen- meetrainend p verbeterde maar liefst 2 42.30. Ten ger in 50.49 In cultureel centrum 'De Speeldoos' is op dinsdag 21 november het toneelstuk 'De Theatermaker' te bewonderen. Het verhaal gaat overeen staatstoneelspeler en zijn voorbereidingen voor een voor stelling. Plaats van handeling is de dans zaal van café 'Het zwarte hert' in Utz- bach, een provincienest met 280 inwo ners. Vooral in de tiraden van de hoofdrol speler verweeft Bernhard zijn existen tialistische levensfilosofie. Rond de theatermaker Bruscon bouwt hij een kunstenaarsdrama. Tegenover de perfectionistische inge- Vrijdag 17 november, 20.15 uur. "Patstelling" "komedie-tragedie" met in de hoofd rollen Henk van Ulsen, Ina van Faassen en Frans Vorstman. Kaarten 22,50Pas65/CJP 20,-. Zaterdag 18 november 20.15 uur. Youp van 't Hek in een show ter voorbereiding op zijn Oudejaarsprogramma. De uitsluitend losse kaartverkoop, f 15,-- begint op maandag 6 november vanaf 10.00 uur. Dinsdag 21 november, 20.15 uur. "De theatermaker" Toneelvoorstelling van het West Vlaams theater Kollektief Malpertuis. steldheid van de kunstenaar staan de erbarmelijke levensomstandigheden. Hij wordt door de hemzelf opgelegde maatstaven het slachtoffer, zowel van zijn Umwelt als van alles waar hij voor zichzelf aanspraak op maakt. Hij, de grote staatstoneelspeler, vindt overal provincialisme, dilettantisme en dwaas heid. Die spanning produceert komi sche scènes, die bij Bernhard door het radicaal analyseren toch altijd in balans blijven met de tragiek. De voorstelling vindt plaats op dinsdag 21 november. Aanvang 20.15 uur. Een opvoering rijk aan kleurige, thea trale momenten. Kaarten 20,—Pas65/CJP 18,—. Vrijdag 24 november, 20.15 uur. "De frivole framboos". Kostelijk muzikaal amusement dat in België volle zalen trok. Een komisch klassiek concert. Kaarten,./ 15,—Pas65/CJP 15,—. Donderdag 30 november, 20.15 uur. "Clost to the classics". Een romantische muziekavond waarin melodieën centraal staan. Met mede werking van Thérése Steinmets, zang. Anke Andersen, harp, Nicolai Pirvu, panfluit, en hel trio Charles Prins. Kaarten 22,50Pas65/CJP 20,--. Het Vervolg Auteur: Michael Gorbatsjov Uitgever: Het Spectrum Eind november 1987 verscheen in veel landen en talen "Perestrojka", waarin Gorbatsjov zijn ideeën uiteenzette voor de hervorming van de Russische maat schappij. Het boek had veel aftrek. "Het Vervolg" is een aanvulling op dat eerste boek. Het bevat twee redevoe ringen van Gorbatsjov: op 1 juli vorig jaar bij de sluiting van de negentiende conferentie van de Russische commu nistische partij en op 7 december vorig jaar voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Daartussen de teksten van zeven belangrijke reso luties van die negentiende conferentie. Onder andere over de bestrijding van de bureaucratie. Hoe ver die doorge vreten was/is in de Sovjet maatschappij blijft klip en klaar uit dit citaat: "Geen aandacht geven aan billijke verzoeken en gerechtvaardigde verlangens van werkende mensen, moet worden be schouwd als een ernstige plichtsver zuim dat vraagt om strenge disciplinaire maatregelen, zo nodig uitzetting uit het ambt". Poe-Lacan-Derrida De Gestolen brief Inleiding en vertaling: Leonard van Tuijl Uitgever: Sua Dit boek is een drieluik, waarin eerst de psycho-analyticis Jaques Lacan een voordracht houdt van Edgar Allen Poe's De Gestolen Brief. Hij gebruikt dit verhaal hierbij als een illustratie an zijn psycho-analytische theorie. In 1975 neemt de filosoof Jacques Derri- da de interpretatie van Lacan onder vuur. In "Postbode van de Waarheid". Hij laat daarin zien wat er mis is aan de opvatiing van Lacan over de relatie tus sen waarheid en fictie.: het is mogelijk dat de literatuur de waarheid te slim af is en misschien ook wel de psycho-analy- se. Maar wellicht is het zo, dat Derrida Lacans analyse voor zijn eigen doelein den gebruikt. Echter hoe het ook is, in Poe-Lacan-Derrida komt een zeer ver helderend beeld van het Franse denken naar voren. Leonard van Tuijl heeft al les zeer juist vertaald en voorzien van een uitgebreide inleiding om er voor te zorgen, dat de lezer niet te snel in het stof moet bijten, of af moet haken. Van Bastille tot Binnenhof Auteur: R.A. Koole Uitgever: Fibula Enkele maanden geleden werd her dacht, dat twee eeuwen geleden de Franse Revolutie een aanvang nam. De ideeën van de Verlichting, de perio de voorafgaand aan de Revolutie in, konden nu verwezenlijkt worden. Hoe heeft dat gedachtengoed doorgewerkt in de Nederlandse politieke partijen? Dat is de inhoud van dit boek, een bun del van acht artikelen, die zes op elkaar volgende periodes beslaan. Het negen de artikél trekt enkele grote lijnen door de twee eeuwen, die sinds de Franse Revolutie zijn verstreken. De conclu sie: als Nederland de vorige eeuw al buitenlandse invloeden toeliet, waren het Duitse en in deze eeuw Engelse. En wat Revolutie betreft: maar éénmaal, gedurende enkele dagen, probeerde ie mand in Nederland 'n greep naar de macht te doen: Troelstra in 1918. Zelfs zijn naaste omgeving begreep hem niet. Want als Nederlandse al wat zijn, dan zijn zij anti-revolutionair. Met de blik vooruit Georgè Bush Uitgever: Center Boek Weesp Het gaat hier om 'n "autobiografie" van de huidige president van de Verenigde Staten. Althans dat wil de ondertitel van het boek doen geloven. In feite brengt Bush in dit boek slechts 'n be scheiden aantal gebeurtenissen uit zijn leven ter sprake. Met name die gebeur tenissen, die Bush als succesrijk ziet: zijn benoeming tot ambassadeur van de Verenigde Staten bij de Verenigde Na ties, in China, zijn directeurschap van de C.I.A., het begin van zijn race voor .het presidentschap op 1 mei 1979 en zijn werk als vice president onder Rea- gan. "Met de blik vooruit" is 'n typisch Amerikaans boek: niet teveel diep gang, veel oog voor human interest. Zo meldt Bush, dat hij met izjn vrouw Bar- bara 'n zwervend bestaan heeft gehad: in 40 jaar is het echtpaar 28 keer ver huisd. Op welk resultaat in zijn leven is Bush het meest trots? Op het feit, dat zijn kinderen nog steeds thuis komen. De politie heeft vorige week aan de A.P.Hilhorstwegeen 18-jarige Amers foorter geverbaliseerd, omdat hij niet over een rijbewijs beschikte. De jonge man werd aangehouden omdat hij op het gesloten verklaarde deel van de weg reed. De auto werd overgedragen aan zijn vader. Een onbekende dader is vorige week een woning aan de Hartmanlaan bin nengeslopen, waarbij hij een hoeveel heid sieraden ter waarde van 2300 gul den heeft buitgemaakt. De man moet zijn binnengekomen door de deur van de bijkeuken. Een inwoonster van Soest miste vorige week na een bezoek aan het medisch centrum aan de Schoutenkampweg haar tas. Daarin zaten een portemon nee met 125 gulden, een bankpasje, een rijbewijs en een strippenkaart. De tas werd weggenomen uit de garderobe. Red ons, Maria Montanelli Auteur: Herman Koch Uitgever: Meulenhoff Een bijzonder indringende hedendaag se roman waarin de auteur op onver bloemde wijze afrekent met de zegenin gen van welvaart binnen ver boven mo daal levende gezinnen. Op zeer afstan delijke wijze, gebruik makend van een pittig taalgebruik, wordt een modern leersysteem, inclusief leerkrachten en .ouders, onder de voet gelopen. Inzet van dit alles is de schuld aan de dood van een zwak begaafde jongen naar el ders te verleggen. In hoeverre Herman Koch daarin slaagt is ter beoordeling van de lezer. Een diepgravende, niet vrolijk stemmende roman, met pijnlijke herkenningspunten. Andere mensen Auteur: J.J. Peerboom Uitgever: De Arbeiderspers Voor vele lezers is deze auteur geen on bekende. In dit boek drie verhalen uit zijn niet geringe produktie. Naast het gegeven dat Peereboom een verrukke lijk gevoel voor humor heeft is het meest boeiende aspect van zijn werk dat hij de argeloze lezer op de meest onver wachte momenten op het verkeerde been zet, waardoor je je af gaat vragen naar welke richting je wordt gestuurd. Wie daartoe in staat is beschikt niet al leen over een overdosis mensenkennis, maar zal ook nooit uitgeschreven ra ken. J.J. Peereboom, een auteur met twee gezichten. Nederlandse sagen en volksverhalen Auteur: Cor Brijn Uitgever: Fibula Negentien sprookjes bevat dit boek. Ever Greens als "Het vrouwtje van Sta voren" en "De vliegende Hollander" ontbreken niet. Daarnaast is 'n aantal bronnen aangeboord: de oudste is van 1636. "Nederlandse sagen en volksver halen" is een uitnemend boek om er 's avonds voor het slapen gaan even de hitte van de dag mee te vergeten. Brandweer en politie werden vorige week gealarmeerd wegens een schoor steenbrand aan het Tromslagerpad. De brandweer had het vuur snel onder con trole, zodat de schade enigszins beperkt bleef. In de nacht van donderdag op vrijdag werden aan de Steenhoffstraat, het Kerkpad en de Birkstraat vier auto's opengebroken. Uit drie daarvan ver dwenen de autoradio's, uit twee tevens een zonnebril. In alle gevallen werd een zijruitje ingeslagen. PTT Post geeft ook dit jaar weer een de cemberpostzegel uit met een geredu ceerde frankeerwaarde van 50 cent. Bijzonder aan de postzegel is z'n drie hoekige vorm. In 1936 gaf PTT voor het laatst een driehoekige postzegel uit. Met de decemberpostzegel biedt PTT Post haar klanten een korting op de ver zending van kerst- en nieuwjaarskaar ten. Vanwege het karakter van de kortings regeling (het betreft een kwantumkor ting) is de decemberpostzegel uitslui tend verkrijgbaar in velletjes van 20 stuks. De prijs per vel is 10,--. Afhan kelijk van de soort wenskaart (al of niet in open envelop) levert het gebruik van de postzegel een voordeel op van 5 of 15 cent per kerst- of nieuwjaarskaart. De regeling geldt gedurende de hele maand december. De postzegel is na 31 december 1989 wel bruikbaar, maar dan moet tot de normale frankeerwaar de aan postzegel worden bijgeplakt. De kortingsregeling geldt alleen voor kerst- en nieuwjaarskaarten. Voor an dere post gelden de normale tarieven. De driehoekige decemberpostzegel vertoont een feestelijk gekleurde lin kerhelft en een sombere grijze rechter helft. In het midden is een witte kaars geplaatst. Het geheel weerspiegelt de contrasten die zich in de maand decem ber kunnen voordoen. Ontwerper is Hans Kruit uil 's-Gravenhage. De gebruikte kleuren zijn geel, magen ta, cyaan, zwart en grijs. De postzegel is gedrukt met de rotatiediepdruk-tech niek. De oplage van de zegel bedraagt 11 miljoen velletjes. Op de postzegel-velletjes zijn naast de zegels een aantal versregels afgedrukt van de dichters Jeremias de Decker 1609-1666) en Han Hoekstra 1906- 1988).

Soester Courant | 1989 | | pagina 23