AKTIEWEKEN MAXI- P0STER 50x75 cm Te koop: WAT DACHT U VAN EEN LEKKER VOORDEUGE RIJSTMAALTIJD 99 BERPAS 1^1 schocmakcr Gang van zaken binnen bestuur reden voor vertrek van uw opnamen Van Esseveld trekt zich terug raadskandidatenlijst D66 van PARKET FL Bezoek na tv-uitzending valt tegen J.G. van Rouwendaal bv PAGINA 2 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1989 SOESTER COURANT PAGINA 3 De grootste speciaalzaak in zuiver wollen onderkleding vanaf 29,95 Boerkoel: 'Je reinste nonsens!' PvdA-fractievoorzitter beticht van belangenverstrengeling AH-project Opnieuw 'Thomasvaer en Pieternel' 'Aangeklede' nieuwjaarsreceptie op 4 januari in C-drie ONKYO f>r Inbraak in schuur 'Rokkenbelangrijker dan 'broeken Twee bestuursleden Jumelage Stichting treden af Paketten voor Polen Amazone-in-de-fout valt van paard nu slechts YY«*I Foto- en videoapparatuur, alle fotografie van Weedestraat 85 - Telefoon 1 39 17 Paardenkamp trekt 2000 gasten Portemonnee gestolen uit winkelwagentje Natuurlijk... laanstraat 67 baarn 02154-15588 "Je reinste nonsens. Zoals gebruike- lijk hebben ze 't weer eens mis. Zo reageert PvdA-fractievoorzitter Kees Boerkoel op de beschuldiging van be langenverstrengeling, die aan zijn adres is geuit in het jongste nummer van het aktiekrantje "Soesterbij". In het blad staat een artikel waarin de PvdA wordt verwelen twee tegenge- i stelde standpunten in te nemen over be- f langrijke kwesties in Soest: wel tegen de weg-om-dc-Noord (die het verkeer uit de Van Weedestraat moet halen), maar vóór het Albert Heyn Lindenhof-pro- ject, waarmee de straat nog drukker zal worden. Zoekend naar een "verklaring" voorde Pvd A-opstelling komt "Soestcrbij" met een verhaat over de betrokkenheid van Pvd A—fractievoorzitter Kees Boerkoel bij de bouwplannen van project-ont wikkelaar Vahstal. Boerkoelsconstruc tiebedrijf zou de technische berekenin gen hebben gemaakt en regelmatig diensten verlenen aan Vahstal, met wie ook werd samengewerkt bij de bouw van Bart Smit aan de Van Weedestraat. "Vahstal heeft veel werk in de regio, dus is het moeilijk om een project dat in Soest wordt uitgevoerd te weigeren. Daarmee zit hij en met hem de PvdA in een positie van belangenverstrengeling. Kees en zijn partijgenoten kunnen daar maar op één manier uitkomen: name lijk door zich van stemming te onthou den," aldus "Soesterbij". Niks mis mee "Ze hebben het weer eens mis, zoals ge bruikelijk," reageert Kees Boerkoel op de beschuldiging. "Inderdaad, ik werk wel eens voor Vahstal, zoals ik ook wel eens werk voor Heilijgers en voor nage noeg iedere aannemer of opdrachtge ver." Voor een constructiebedrijf is daar niks mis mee, aldus Boerkoel, die het verhaal kwalificreert als "je reinste nonsens". "Ik heb géén opdracht lopen voor de Lindenhof, dus dat is al flauwekul. En bovendien heb ik ook Bart Smit niet ge daan. Ze zijn weer slecht geïnformeerd bij Soesterbij. Wat ik wel heb gedaan is het pand daarnaast aan de Van Weede straat (Van Haaren en Kruidvat), en dat is gebeurd in opdracht van Centraal Be heer." Voor Boerkoel is daarmee de kous af. Het ziet ernaar uit dat Soest op 4 ja nuari een feestelijk "aangeklede" nieuwjaarsreceptie te wachten staat. Ken klein comité is inmiddels druk be zig met de voorbereidingen en heeft grootse plannen ontwikkeld om de "ontmoeting" in C-drie een zo geva rieerd mogelijk karakter te geven. Eén van de onderdelen zal opnieuw het op treden van "Thomasvaer en Pieter nel" zijn. Evenals vorig jaar zullen gemeentese cretaris Wim de Kam en Els Stolwijk in die uitmonstering de Soester gebeurte nissen van 1989 de revue laten passe ren. Jan Leijendekker is aangezocht voor het schrijven van de tekst. Als alles goed gaat beleeft Soest dus een reprise van het succesvolle optreden van vorig jaar (mutatis mutandis, uiteraard), dat bijzonder in de smaak viel. Het organiserend comité heeft trou wens nog veel meer op zijn lijstje staan. Het is allemaal nog niet rond en er moe ten nog nadere afspraken worden ge maakt, maar het staat wel vast dat ook de muziek nadrukkelijk aanwezig zal zijn. Op het verlanglijstje staan optre dens van het trio Piet Daalhuizen, "Soesjun", de Soester zangers en zan geressen Charles Gabriël, Eveline Koek en Iljet Molnarr, evenals de pia nist Rolf Wilmes en het ijzersterke duo Tante Jen en Ome Jan. Verder zijn er plannen voor een echte variété-num mer, maar daarover valt nog niet zoveel concreets te melden. MET ONKYO STAPELT U KWALITEIT OP KWALITEIT ONKYO IVHDISET Een volledig op elkaar afgestemde kombinatie van Compact Disc Speler. Tuner. Versterker en dubbel Cassettedeck van hoge kla.sse. Deze kombinatie moet u zien en horen om net als wij verrukt te raken van de vele mogelijkheden die door de geavanceerde software allemaal mogelijk zijn. Wij demonstreren u dat graag. CNKYO HI-FI GAAT ALTIJD DIE ENE STAP VERDER Vnnr allo „L.UI vm 7Ï SoM T*07 voor ane zbkmiwiqi technische wenst tel 02155-10344' Nieuwjaarswensen In het programma wordt ook ruimte ge maakt voor enkele onderdelen van de maandelijkse talkshow "Soestand", waarin Soester journalisten in gesprek gaan met Soesters van allerlei slag. Ui teraard komt ook de burgemeester aan het woord en verder is het de bedoeling dat de lijsttrekkers van de partijen die in Soest aan de gemeenteraadsverkiezin gen meedoen een nieuwjaarswens uit spreken. Vanzelfsprekend is de bijeenkomst - die om 19.30 uur begint - ook dé gele genheid voor inwoners van Soest en vertegewoordigers van verenigingen en instellingen om elkaar de beste wensen over te brengen. Nadere berichten over het programma in zijn definitieve vorm zijn in de komende weken te verwach ten. Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een schuur aan de Dorresteinweg. De buit bestond uit twee doppendozen en een kruiskop- schroevedraaier. Om binnen te komen had de dief een ruitje vernield. Jan van Esseveld, een van de beide zit tende raadsleden van D66 in de Soes ter gemeenteraad, heeft zich terugge trokken van de kandidatenlijst voorde raadsverkiezingen van maart volgend jaar. Van Esseveld beschouwt het feit dat de leden van D66 hem slechts de vierde plaats hebben toebedeeld - praktisch onverkiesbaar - als een "bit tere ervaring". De leden hebben onlangs de bij D66 ge bruikelijke "postale" stemming aange grepen om twee vrouwelijke kandida ten hoog op de lijst te zetten. Het zijn Mieke Swinkels en Gré van Eek, die na Adriaan Pothuizen - opnieuw aange wezen tot lijsttrekker - op de tweede en derde plaats prijken. "De leden stellen kennelijk geen prijs meer op mijn aan wezigheid in de fratie voor de periode 90-94," aldus Van Esseveld in een brief aan het afdelingsbestuur. "Dat 'rokken' voor genoemde leden belangrijker blijken te zijn dan de gele verde prestaties van een door 'broeken' bezette fractie betreur ik ten zeerste, te meer omdat er tot op heden nimmer kritiek is geleverd over het gevoerde be leid en de behaalde resultaten in de pe riode 86-90," aldus Van Esseveld. "Deze bittere ervaring doet mij u ver zoeken mij niet meer als kandidaat op de verkiezingslijst te zetten. Jammer. Het zij zo." Gerichte actie De kwestie kwam vorige week aan de orde tijdens de afdelingsvergadering van D66-Soest/Soesterberg, die geheel gewijd was aan het verkiezingspro gramma en de kandidatenlijst. On danks bewogen pleidooien van de aan wezige leden, waarin hem omstandig werd voorgehouden dat een vierde plaats geen "afkeuring" inhield, liet Van Esseveld'zich niet meer vermur wen. Volgens Eef van Eimeren, voor zitter van de verkiezingscommissie, be trof het "slechts" een gerichte actie om vrouwen hoger op de lijst te krijgen. De vergadering loonde zich nogal in verlegenheid met het conflict, dal zich - door de principiële openbaarheid van de D66-vergaderingen - onder de ogen van de pers afspeelde. De lof die Van Esseveld alom, met fractievoorzitter Pothuizen voorop, werd toegezwaaid, vermocht hem niet tot andere gedach ten te brengen. Hij verweet het bestuur dat dit geen "advies" aan de leden had uitgebracht, hetgeen volgens voorzitter Arie Jan de Koek overigens ongebrui kelijk is. Bovendien beschouwt men, al dus De Koek, binnen D66 ieder lid als "volwassen", en zou een bestuurs-ad- vies evenmin denkbaar zijn geweest omdat twee bestuursleden zelf ook op de kandidatenlijst staan. 'Geen diskwalificatie' Oud-raadslid Jenny Allard vond dat Van Esseveld niet het coljectief van de afdeling moest beschuldigen. "De uit slag is zoals-ie is. Dat is geen kwestie van diskwalificatie." Volgens haar kon Van Esseveld het niet maken om te zeg gen: "Bekijk 't maar, ik haak af". Dat deed Van Esseveld echter wél. De kandidatenlijst van de democraten ziet er daardoor als volgt uit: Oryza Surinaamse rijst zak 4,5 kilo -1-099 Knorr satehsaus pakje a 2 zakjes 179 Jaffajuice ananassap, druivensap, tomatensap? 2-drank per- ziK/sinaasappel, literpak Ladycake cacao-noten grand marnier of kiwi per stuk, 400 gram Spruiten net 750 gram Avocado per stuk Kooien groenten- conserven diverse soorten, pot 0,72 liter deze week Spaanse hand sinaasappelen AQQ Navelina's nieuwe oogst, net 2 kilo 25% minder zout 500 gram Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 18 november. Prijswijzigingen voorbehouden. Deze aanbiedingen zijn niet in alle filialen verkrijgbaar. Kipfilet 500 gram Usselkaas JAC. HERMANS BLIJFT JE VERRASSEN MET MJNI-PRIJS EN MAXI-KEUS. HIER VINDT U JAC. HERMANS: AMERSFOORT; Balladelaan 208 DRIEBERGEN; Hoofdstraat 162. HOEVELAKEN; Kantemarsweg 1C NIJMEGEN; Zwanenveld 90-54 SOEST; Van Weedestraat 141 en Tamboerijn 11 (winkelcentrum Overhees). WIJK BIJ DUURSTEDE; Sluishoofd 2 WOERDEN; Hogewoerd 26 "Als een donderslag bij heldere he mel'. Zo kijken voorzitter Ab Blokzijl en adviseur Jan Menne aan tegen de brief van mevrouw H.J.J. Wabeke- Folders waarin zij zich terugtrekt als bestuurslid van de Jumelage Stichting. "De gang van zaken in het bestuur zo als die nu is, staat mij op een dusdani ge manier tegen dat ik mij hiervan wens te distantiëren en op geen enkele wijze medeverantwoordelijkheid meer wens te dragen voor de activitei ten die momenteel worden ont plooid", zegt mevrouw VVabeke in een persbericht. Behalve mevrouw Wabe- ke schreef ook mevrouw Rademaker uit Soest een dergelijke brief. Zij ver wijt daarin voorzitter Ab Blokzijl 'so listisch optreden'. Zowel Menne als Blokzijl zijn uiterst verbaasd over de brief van Wabeke. "Hier is nooit over gepraat. Mevrouw Wabeke heeft nooit haar ongenoegen geuit en nu krijgen we ineens een derge lijke brief." Aan de brief van Radema ker zegt Blokzijl 'geen boodschap te hebben'. "Mevrouw Rademaker was al lang afgetreden als bestuurslid. We hebben haar gevraagd dat schriftelijk te bevestigen en dat heeft ze nooit gedaan. Nu krijgen we ineens die brief." Wel kan Blokzijl zich enigszins vinden in het argument dat Rademaker aanvoert. "Het is waar. Ik handel veel dingen in mijn eentje af. Af en toe moeten er nu eenmaal knopen worden doorgehakt. Bovendien komt het nog al eens voor dat je je kans moet grijpen als die zich voorset." Druppel "Ik gun de Jumelage echt het allerbes te", zegt Wabeke. "Ik wilde alleen geen verantwoordelijkheid meer dragen voor dingen waar ik het niet mee eens ben. Op een gegeven moment is er een druppel die de emmer doet overlopen." Volgens Wabeke is er wel over de ge noemde bezwaren gepraat. Niet direct, maar 'via via'. "Men wist wel dat dit speelde. Ik wil echt niemand schaden, ik heb gewoon mijn besluit genomen en ik wil geen bestuurslid meer zijn." Menne en Blokzijl gaan niet bij de pak ken neerzitten. "Er staat zelfs al een nieuw bestuur op stapel. Er zijn genoeg mensen die daar iets voor voelen", zegt BIRKSTRAAT 91 SOEST 02155 - 20022 100 m2 showroom volop parkeerruimte UW SPECIALIST OP HET GEBIED VAN: parketvloeren kunststofvloeren verhuur schuurmachines verkoop lakken en onderhoudsmiddelen Coral schoonloopmatten Blokzijl. "We laten Polen om één me vrouw Wabéke niet vallen." Ook Men ne ziet geen reden om de jumelage «voor gezien te houden. "Natuurlijk doet dit een beetje afbreuk aan het beeld dat de mensen van de Stichting hebben. Maar dit soort dingen gebeurt in elk bestuur. Het is gewoon een kwestie van interpre tatie geweest. Blokzijl heeft een uitvoe rende taak, dan moeten er wel eens be slissingen worden genomen. Het is jam mer, maar er wordt wat te zwaar aan ge tild. We zijn al weer allerlei activiteiten aan het voorbereiden. Dit is echt niet het einde van'de Stichting. Wegens de bijzonder slechte situatie in Polen, alsmede in verband niet de ko mende feestdagen is op vrijdagavond 24 november en vrijdagavond 1 decem ber 1989 extra gelegenheid tot het inle veren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. De pakketten zijn nog voor de kerstdagen op de plaats van bestemming afgele verd. Inleveren kan geschieden bij fam. de Groot, Haverweerd 117, 3762 BD Soest. De pakketten moeten dichtgeplakt zijn en voorzien van een stevig touw. Te vens dient het adres van geadresseerde en afzender duidelijk leesbaar te zijn. De pakketten mogen geen brieven, tijd schriften e.d. bevatten. De kosten bedragen 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Voormeer informatie: tel. 24377. Jan van Esseveld (D66). 1. Adriaan Pothuizen; 2. Mieke Swinkels; 3. Gré van Eek; 4. Loet Jansen; 5. Henk Gerth; 6. Jan Manden. Overigens besteedde de ledenvergade ring het grootste deel van de bijeen komst aan de vaststelling van het nieu we verkiezingsprogramma "Soest in beweging". De politie ontdekte maandagmiddag tijdens de surveillance in de Lange Dui nen een amazone, die met haar paard op plaatsen reed waar dat niet is toege staan. De Soesterse wilde er aanvanke lijk vandoor gaan en gaf het paard de sporen. Het dier sloeg op hol, waarbij de berijdster uit het zadel viel en boven dien een trap van het paard meekreeg. Ze moest zich onder doktersbehande ling stellen en kreeg van de politie ook nog een proces-verbaal. Het paard werd later gevangen aan de Heideweg. Niet de tienduizenden bezoekers uit stad en land, waarop de Soester VVV eigenlijk had gehoopt, maar hooguit tweeduizend belangstellenden bleken zaterdag naar Soest gelokt te zijn na de tv-uitzending van het programma "Lekker weg in Eemland", de dag te voren door de KRO uitgezonden. On danks het fraaie herfstweer, dat zich uitstekend leende voor een uitstapje naar het bosrijke Soest, bleef in de in teresse dus binnen de perken. De Paardenkamp, het paardenrusthuis aan de Birkstraat, trok de dag door de meeste gasten aan. Er waren er zeker meer dan tijdens een "normale" open dag, aldus VVV-voorzitter Trippaers. Het aantal mensen dat gebruik maakte van de mogelijkheid om per paarden- of ponywagen een ritje door de Korte Duinen te maken bleek precies pas send. "Dat hadden er gen honderd meer moeten zijn, anders hadden we de mensen moeten teleurstellen. Nu kon iedereen die dat wilde mee." De Warmbloed Paardenfokvereniging Eemland verdient volgens de VVV- voorzitter helemaal een pluim voor de perfecte organisatie van deze ritten, die gratis-belangeloos-voor niets werden aangeboden en waarbij o.a. gebruik werd gemaakt van een uiterst fraaie lan dauer met een "bemanning" in livrei. Ook de demonstratie van Van Doorn in het bos, met een authentiek Belgisch trekpaard voor het werk in het bos (een Bels, zogezegd), was bijzonder interes sant, evenals de hoefsmid-demonstra tie van Piet van den Hengel op hef wei land naast de Maarschalkersteeg. Wel gezellig Trippaers is al met al niet ontevreden. "Gezellig was het in elk geval wél, en ui- Een 38-jarige inwoonster van Soest meldde de politie vorige week de dief stal van haar portemonnee. Die was ontvreemd uit haar winkelwagentje tij dens het bezoek aan een supermarkt aan de Van Weedestraat. Er bevond zich een bedrag van ca. 450 gulden in. De politie wijst er nog maar eens op dat het heel onverstandig is een portemon nee "voor het grijpen" in een winkelwa gentje te leggen. teraard is er toch weer een stukje recla me voor Soest gemaakt, en daar gaat 't maar om. Er waren nu mensen op pad die je anders nooit in Soest gezien zou hebben." Van sommige kanten waren Trippaers geluiden ter ore gekomen over het tv- programma, dat niet bij iedereen sterk in de smaak was gevallen. Met name de wat geforceerd-olijke presentatie door Marnix Knappers was een punt van kri tiek. Dat Soest uiteindelijk een "bijrol" speelde naast de vele aandacht voor De bezoekers aan de Paardenkamp konden de oude "bewoners op hun gemak bekijken. Amersfoort valt volgens Trippaers ove rigens wel te verklaren. "Wij hebben voor een aanzienlijk kleiner bedrag bij gedragen in de produktie van de film dan bijvoorbeeld Amersfoort, en dat is dus uitgebreider in beeld geweest." Voor de duizend gulden die de Soester WV erin heeft gestoken mag men te vreden zijn, aldus Trippaers. "Een paar seconden zendtijd bij de STER kosten veel meer..." SPINET 38 Half vrijstaand WOONHUIS met schuur en tuin op zuiden. Woning verkeert in perfecte staat van onderhoud. Hal, toilet, woonkamer met open keuken; 3 slaapkamers en douche. Vaste trap naar zolder met 2 slaapkamers en berging. Vraagprijs: f 179.000,- k.k. Verzekeringen - Onroerend goed - Financieringen - Hypotheken Burg. Grothestraat Ha Soest Tel. 02155-16467 - 24810

Soester Courant | 1989 | | pagina 3